Keresés

Részletes keresés

bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.17 0 0 140
A suli közvetlen a HEROSZ állatmenhely mellett van.
Egyénként Csepelen is vannak kutyás ismerőseim. :-)
Fruzsi
Előzmény: Tibbe (138)
Tibbe Creative Commons License 2002.08.16 0 0 139
Ja, nem,. vele szemben budatétény.budafok, béna vagyok......
Előzmény: Tibbe (138)
Tibbe Creative Commons License 2002.08.16 0 0 138
Lehet, hogy analfabéta vagyok, de 22 ker az
Csepel???
Előzmény: bagifruzsi (137)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 137
Bár későn szólok, de még nem teljesen végső. Ha van valakinek kedve és ideje, jöhet nyugodtan táborozni! A helyet írtam, ideje aug. 18-25. Ugyan őrző-védős iskola és a tábor is ennek szellemében zajlik (ezért is nem említettem korábban), de az engedelmes képzés, a nyomkövetés és az elméleti oktatás egy retrievernek és a gazdájának sem árt. Én náluk voltam először igazi kutyasuliban és nem bántam meg. A hangulat remek (ezalatt érts mindent, ami jó!), kaját, piát lehet rendelni és emellett ott a büfé is. A szállás saját sátorral van megoldva, hideg-meleg vizes zuhanyzás megoldott.
Ha valaki még tud és akar mozgósítani ennyi idő alatt, akkor keresse a táborvezetőt: Hegedűs Péter:06-20/342-88-21
Fruzsi
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 136
Tibbe: Az elmenés nem csak egy elhatározás kérdése. Ha BP-en lennék, akkor sokkal könnyebb lenne, de így kicsit problémás. Most egy jó időre be vagyok táblázva, és már mindjárt is a suli is. :-(

De ha későbbre napoljuk, akkor örömmel megyek, kutyával vagy kutya nélkül.

ja, zsepike tegnap megtorolta, hogy metróznia kellett: belefeküdt a legmocskosabb pocsolyába, amit talált. Olyan szutykos és piszkos volt, hogy leírni se lehet. Ki kellett mosnom, megszárítanom, mert nem mertem volna vele hazafele felszállni a buszra. :-)

Fruzsi

Előzmény: Tibbe (134)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 135
Szia gtokaji!

Szerintem maradjunk annyiban, hogy mielőtt valamit csinálsz, nagyon végiggondolod, mert nem csak a Te életed, jövőd függ rajta, hanem akár sokaké is.

Én nem haragszom, bár mindezek ellenére találkozhatnánk. Sajnos (ebből a szempontból, de egyébként hál Isten) nem vagyok BP-i.
de pont rosszul jött ki, mert teganp voltam a Zsepivel Bp-en a Népligetben. Egy másik golden sráccal és a gazdijával találkoztunk.
Azért ügyes volt kiskutyám, most ült életében először metrón és buszon, de a metró kezdeti pánikja után nem volt semmi baja. :-)

Viszont (nem tudom, attól milyen messze vagy), jövö hetet Budafokon töltöm kutyás táborban (HEROSZ-NBK KKI, Budapest 1223, Brassói u.).
bármikor lejöhet bárki, és láthat sokfajta kutyát (főleg őrző-védőket, de egy golden biztos lesz)!

Szia
Fruzsi

Előzmény: gtokaji (133)
Tibbe Creative Commons License 2002.08.16 0 0 134
Fruzsi. én elmennék a helyedben......
Előzmény: gtokaji (133)
gtokaji Creative Commons License 2002.08.16 0 0 133
Hogy mi a "felelotlen", azt akkor inkabb definialjuk elobb, jo? Mondjuk relevansan az en esetemre.

Fruzsi, ha pesti vagy, akkor bekulhetunk a Normafanal kutyakkal a hetvegen valamikor. Kavet fizetem, labdakat hozok.

:)

Mas goldeneseket/labradorosokat erdekel esetleg egy bohoctalalkozo? Jo ido lesz hetvegen, nekunk is jot tesz egy nagy seta :))

Előzmény: Tibbe (132)
Tibbe Creative Commons License 2002.08.16 0 0 132
Én még mindig veled osztom a véleményt.
A legeslegfőbb!!
Ne szaporitsunk felelőtlenül!!!!!!!!!!
Előzmény: bagifruzsi (131)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 131
Az ösztönökről még két dolog jutott eszembe.
Egy: ha minden kutyának ki kéne elégíteni az ösztönét, mert különben nem tudna tovább élni, netalán boldogtalan lenne, akkor az azt jelentené, hogy minden kóbor, keverék, idegbeteg kutya legalánn egyszer párzana és kölyköket hozna a világra. Ha így lenne, akkor ennél is több kóbor eb lenne. Nem?

Kettő: Senkihez sem akarom hasonlítani a következőkben vázolt embert itt a fórumon, mert ez már mindednnek a teteje és a torta habján is csak a krém lehet.
Szóval van egy lány, a 2 éves keverék kutyájával. A kutya fél évesen lett megmentve, kigyógyítva a parvóból, feltáplálva, kiképzeve. Ez még mind szép és jó, sőt, becsülendő. A kutya úgy néz ki, mint egy golden, de egyes állítások szerint snaci-német vizsla keverék. na ez a kettő még véletlen se látszik rajta! Ezzel még nem lenne semmi baj, de azzal a mottóval, hogy a kutya teljes életéhez egyszer kell, hogy szüljön, az agyunkra megy. A kutyáról még annyit kell tudni, hogy egy idegbeteg, agresszív kutya, mindenkit legyaláz, ha rájön az 5 perc, egy fél évre teljesen elszállt az agya... tehát rettenet. A gazdát nem lehet lebeszélni arról, hogy nem fedeztesse és esetleg még ivartalanítassa is, majhogynem mi volunk a gyilkos, állatkínzó barbárok, hogy felvetettük ezt. Sőt, még keverékellenes is lettem!
Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy amíg ilyen lehet, addig kevés olyan dolog van, amin meg tudok lepődni.
És még egy rossz tulajdonságom: túl pesszimista és realista vagyok.
Fruzsi

bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 130
Kedves Birgu!

Hogy hobbikutyás vagyok hobbikutyával, az tény. hogy keveset tudok, az is lehet (a tudás mindig relatív!), de annyit mindenképp, hogy a kutyáim nem fognak össze-viszza kefélni.

Tudom, hogy nagyon általános volt, ez az álatlános kép, a kivételnek TISZTELET!

Pusszantom Jerryt és Vilit!
Fruzsi

Előzmény: Lord Iffy (128)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 129
Szia gtokaji!

A bocs jogos! Bocs.

Nem szeretek sekit bántani, de néha tényleg nagyon tud fájni, ha tönkretesznek egy-egy fajtát.

Én nem kifejezetten a Te kutyádra mondtam, hogy rossz, bármi lehet belőle, bár realista vagyok, hiszek a csodákban, de sajnos elég ritkák (azt nem mondat, hogy nem a tenyésző passzolta le, hanem más volt a forrás, én rögtön erre gondoltam).

Amit mondam, az álatlános volt, soxor tapasztalom.

És mint egyszer lent írtam, ha olyan kutyád van, akkor lehet, hogy én is benevezek egy kölyökre.

Mégegyszer BOCS!

Fruzsi

Előzmény: gtokaji (127)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.08.16 0 0 128
Hobbikutyás, hobbikutyával, a kutyákról elég keveset tud
na hát ez elég általános volt. esetleg ha tükörbe néznél...magadról is ezt látnád?
gondolom nem. akkor ne akaszd rá másokra sem. kösz.

Előzmény: bagifruzsi (125)
gtokaji Creative Commons License 2002.08.15 0 0 127
a baratnomtol kaptam ajandekba, o vette nekem. majdnem annyiba kerult, mint a netto atlagkereset. fel evig valogatott, mire megtalalta az "igazit".

asszem jossz egy "bocs"-csal, a tobbit lenyelem.

Előzmény: bagifruzsi (125)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.15 0 0 126
Tibbe: Én rendszeresen megpróbálok prédikálni, de nem sok sikerrel. Csak annyit tduok mondani, hogy egyszer legyen valakinek egy sz*r kutyája és rájön, hogy mit jelent a felelős tenyésztés.
nekem kijutott egy párból, hibáik ellenére mindegyiket nagyon szerettem/szeretem, de azért fáj, hogy egyes emberek így ki tudnak cseszni másokkal.
Soxor kívánom, hogy egyszer ossza meg az életét valaki egy tenyésztési selejttel, járja végig azt az utat, amit én, hogy kutya lehessen a kutyájából stb.
Szia
Fruzsi
Előzmény: Tibbe (123)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.15 0 0 125
gtokaji: Egyetlen egy dolgot árulok el: ha egyszer kef*t a kutyád, akkor utána sokkal nehezebb lebeszélni a csajozásról, ami által sokkal nehezebben kezelhetővé válik. bár ez egy goldennél talán nem akkor a gáz, mert jóindulatú egy dög, de biztos, hogy lesznek gondjauid utána.

vagy rendszeresen fedez a kutyád, vagy csak rosszabbul jársz Te magad.
állati ösztönökről pedig csak annyit, hiogy a farkasfalkában 2 állat szaporodik, a többi kivárja a sorát, vagy sorra se kerül. Nem létszükséglet számukra.

A goldenek állapota még kinézetből hagyján. Engem abszolút nem érdekelne, hogy hogyan néz ki, dee az idegrendszerük, a munkakészségük, a használhatóságuk a béka se*ge alatt van. És ez már gáz. A végén oldajut, mint a basset hound vagy a bulldogok. Kinek jó ez? mindössze annak a néhány kapzsi embernek, akik ezzel akarják magukat hülyére keresni.

Hol vagy felelőtlen? Szerintem nézz magadba, és meglátod. Hobbikutyás, hobbikutyával, a kutyákról elég keveset tud... Szerinted miért ad oda bárki is egy kutyát ajándékba? Mert NEM JÓ, hibás, selejt. Valami gáz van vele, ezért nem merte eladni.
de ha már itt tartunk, az én kutyám is ajándék kutya, nem is akarok vele semmit, legfeljeb dologozni egy keveset, ami neki is tetszik. Pontosan tudom, hogy mi a gáz a kutyámmal és pontosan emiatt nem lesznek kölykei. Ennyi.

És had osszak meg veletek egy fontos élettapasztalatot: Ajándékba ne adj és ne fogadj el kutyát!

Kedves gtokaji, kérlek gondolkozz, mielőtt csinálsz valamit!

retrieveres üdvözlettel: Fruzsi

Előzmény: gtokaji (124)
gtokaji Creative Commons License 2002.08.14 0 0 124
Nem veszem gonoszsagnak. Tavol alljon tolem a tenyesztes, ezt mar mondtam.

Mindossze "csajozas"-rol van szo, merthat az osztonok ugye nem a gazdatol fuggnek. a kobor keverekek szamanak novelese nem eletcelom.

Gondolom erted, mire gondolok. A kutyat mellesleg kaptam. A goldenek allapotat en is erzekelem, mar kinezetbol is.

Most akkor meselj, hol vagyok felelotlen?

Előzmény: bagifruzsi (122)
Tibbe Creative Commons License 2002.08.14 0 0 123
Nagyon örülök, hogy nem csak én tartok ilyen irányú felvilágositásokat.
bagifruzsi, le a kalappal.........
Előzmény: bagifruzsi (119)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 122
Szia gtokaji!

Semmi baj, de nem szeretem, ha felelőtlenül bánnak az emeberek a kutyákkal. A goldenek így is elg rossz állapotban vannak MO-n.

nekem is az egészség a legfontosabb (vedd ide a lelki épséget is), de azért legyen meg a tenyészszemle, mert a végén új típus alakul ki. :-)

lehetek még gonosz? ha hobbikutyás vagy, akkor miért akarsz tenyészteni? Ha tenyészteni akarsz, akkor miért hobbikutyát veszel?

De ha lesz valami randi, és szimpi a kutyád, akkor lehet, hogy még én is vevő leszek egy kölyökre. majd meglátjuk.

Szia
Fruzsi

Előzmény: gtokaji (121)
gtokaji Creative Commons License 2002.08.12 0 0 121
mentsegul annyi, hogy "hobby"kutyas vagyok, soha eddig eszembe nem jutott, hogy ezzel foglalkozni kell. az egeszsege igen, a "hogy nez ki" baromira nem erdekel. (amugy szep, igazi sarga golden)
Előzmény: gtokaji (120)
gtokaji Creative Commons License 2002.08.12 0 0 120
belatom, igazad van.

akkor elintezzuk, aztan irok :)

Előzmény: bagifruzsi (119)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.12 0 0 119
A képességvizsgára azért van szükség, hogy bizonyíthatsd, hogy kutyád mentálisan ép és rendelkezik az alapvető retrievertulajdonságokkal.

A tenyészszemle pedig azért, hogy azért nem egy torz, görbelábú és hátú, mittudoménmilyen kutyát ajánlj, amit egy laikus, hobbikutyás esetleg nem vesz észre. Ez most így egy kicsit urva volt, de úgy érzem, hogy ennyi felelősséggel mindenki tartozik az általa imádott fajta felé.
Nem ezer kiállítűsról van szó, hanem 1 db tenyészszemléről, ami kötelező, hogy a kölykök ne legyenek felülbélyegzettek.

És igen! Elvből kérném, akár szukatulajdons vagyok, akár kölyköt karok venni. Mert kutya kell és nem arra hasonlító, mert megbízható és egészséges kutya kell és nem olyan, ami 2 év alarr roncs nyomorék lesz, kezelhetetlen és idegbeteg, lövésfélő (nem rossz dolog a városban se a stabilitás)... ...

Nem gondolod?
Nem elég, ha azt mondod a leendő menyasszonynak vagy kiskutyagazdinak, hogy nézd meg, nyugodt kutya ez. Egy: nem ért hozzá, kettő: nincs a mefelelő szitu, és nem jön ki a baj.
Mit mondasz, ha visszajön? mit mondasz, ha később negatív vélemények terjenenek a kutyád kölykéről? ...

Nos?

Szia
Fruzsi

Előzmény: gtokaji (118)
gtokaji Creative Commons License 2002.08.12 0 0 118
egeszsegugyi dolgok megvannak, ilyen szemlek nincsenek. Elvbol. Sajnalom, ha kizaro tenyezo.
Előzmény: bagifruzsi (116)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 117
Édi!
Előzmény: Phil01 (114)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 116
gtokaji: Képességvizsga, tenyészszemle, DP és PRA szűrés van?
Előzmény: gtokaji (115)
gtokaji Creative Commons License 2002.08.08 0 0 115
ize... tudok egy masfel eves pasi goldent (itt fexik a labamnal), aki imadja a csajokat, es hat szep pedigreje is van, stb....

:)

Előzmény: Beuska (110)
Phil01 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 114
Bocsánat, kicsit túlméretes a kép!
Phil01 Creative Commons License 2002.08.07 0 1 113

Phil01 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 112
a mi kis drágánk

Phil01 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 111

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!