Keresés

Részletes keresés

Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 182
Kedves Zoroastro!

Maradjunk annyiban, hogy itt is és ott is! Szívesen látott vitapartner leszel a topicomban, és ha más lesz a véleményed, nem foglak megkérni,hogy távozzál, vagy ígérem nem foglak ignorálni!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (180)
Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 181
Kedves Benedek Szabolcs!

Végre egy elfogadható, értelmes, fair hozzászólás!
Minden topic azért lett szerintem útjáraindítva, hogy teljesen különbözö nézetek konfrontálódni tudjanak. Sajnos ezzel néhány fórumtársunk nem ért egyet, és csak a szokásos hivatalosan publikált teóriákat hajlandók megvitatni, a többit ignorálni igyekeznek! Ennek valahogy nagyon eltussolás színezete van! Rádásul ezt alátámasztja a vitatott témák (Rózsakeresztesek, Kabbalah, Templomosok) kényes, elvont mivolta is!
De hát ha egy nem szokványos teória feltünik és nem értenek vele egyet, szerintük nem stimmel, miért nem cáfolják ezt logikusan, bizonyíthatóan meg???
Vagy esetleg mert nem tudják, vagy nem lehet?

Üdv
Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.03 0 0 179

Kérlek Klaus, zárjuk le ezt a dolgot itt, vagy nyissatok topicot erre a témára. Próbálj megnyugodni!

Üdv Galgallim :)

Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 178
------Te a nézeteidet rá szeretnéd erőszakolni másokra, ellentétben pl. velem, aki csak felkínálom az én értelmezésemet.------

Eszembe sincs senkire ráeröszakolni, de jogomban áll hangoztatni ugyan úgy, mint neked!


------Sok topikot floodoltál tele egy jó darabig már itt a Vallás, filozófia rovatban is, kérlek, hogy legalább most már ezt kíméld meg!------

Jó lenne, ha ezt a sokat felsorolnád, mert én csak ebben a topicban, a "Kabbalah" és a "magyarországi templomosok" topicban szólok hozzá, amik engedelmeddel mind a kutatási területembe esnek bele!!! Vagy nálad ez úgy megy, hogy egy, kettö, sok??? Szóval ne állíts sose valótlant, mert úgyis kiderül!
Minden esetben a topic témájához szólok hozzá, még ha ez többeknek bizonyos okoknál fogva (!!!) nem is nagyon tetszik! Ezután is folyamatosan meg fogom tenni!
Érdekes módon eddig még valahogy senki se tudta megcáfolni az adataimat, teóriámat, legfeljebb csak "elkeseredésében" pocskondiázta, megpróbálta nevetségessé tenni!

Tisztában vagyok vele, hogy minden nyílvános fórumon fellépnek szisztematikusan bizonyos emberkék, akik a nem éppen hétköznapi témákban belezavarognak! Mivel ez elöttem nem titok, így mosolyogva figyelem eröltetett, elkeseredett ténykedésüket!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (172)
Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 177
-----Tudod, sok más topicot telehánytál az irásoddal, válasz nélkül hagyták mindahányat.

Vedd tudomásul, nincs igény az érveléseidre és a magamutogatásodra. Az okosságodra (szerinted) sem.------

Jó lenne ha pontosan megjelölnéd a topikokat, mert én nem tudok olyanról, hogy hozzászólásaimra sose kaptam volna választ! Azért mert neked és néhány társadnak derogál az igazság nyílvános kitárgyalása, és ragaszkodtok a jólbevált mesékkel tömni továbbra is a fórum olvasóinak a fejét, mint reális konkurencia lépek fel továbbra is. Mivel a fórum nem csak néhányatok szájaíze szerint kell hogy müködjön, hanem egyes meséket éppen ideje, hogy helyretegyen már valaki, jobb lenne ha visszafognád magad és elviselnéd egy egésszen más szemszögböl megvilágított kritikát is.

Örömmel veszem, ha érveimet érvekkel és megjelölt ellenörizhetö forrásokkal bárki is megkérdöjelezi, erre való a fórum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem az 50-es évek pártgyülésén vagyunk, ahol nem gyözték egymást túltapsolni, bárki és bármit is mondott!

Van egy jó teozófus mondás: "Keine Religion höher, als die Wahrheit!", azaz "Egy vallás se magassabb az igazságnál!". Jó lenne ha ezt mindenki szemelött tartaná és az igazságra törekedne, nem pedig az elöírt mesék szajkózására!




------Eddig nem vettem észre, bár az elixir fórumán is ontottad magad, aztán mégis meguntak.

Aztán átevickéltél ide,de úgy tünik, itt is csak kavarsz. ------

Bolondságokat beszélsz!
A Magyarországi pályafutásom ezen a fórumon kezdtem!
Az "origó-fórumán" kerültem össze néhány alakkal (pl. "Isaac Back"-kel aki az elixir-fórumon "william" néven is megtett mindent, hogy szemtelenségeivel, megkeserítse a saját topicom munkáját!
Ez azonnal ellenörizhetö a www.elixir.hu jelenleg 80. helyen található "Hetvenkét Szelleme Istennek" topic 2005.02.17 09:56; 2005.02.17 09:39; 2005.02.15 11:49 bejegyzéseiben. Mind a két fórumon jogtalanúl regisztráltatta "valaki" magát a nevemen és lejárató szövegeket írkált be!), ezek más fórumokon is megpróbáltak lejáratni!

Kedves füegy, tán te is ezekközül való vagy ???

Újra müködök az elixir- fórumon ("Vallások a csillagos ég tükrében" topic), de érdekes módon nem fogadtak ellenségesen, tán a te bosszúságodra!

Szóval fogd vissza magad, ha tudsz cáfolni, akkor cáfolj meg, ne ilyen alantas szövegekkel gyere itt és esetleg más fórumokon is más néven!!!

Üdv
Előzmény: füegy (169)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.03 0 0 176
Mindenkinek megvan a maga igazsága, amit hisz. Te ebben hiszel, Ő abban. Te a Te nézeteidet hinted szét, Ő az övéit. Szerintem éppen ezért nem elegáns marnotok egymást.
Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 174

Az évek alatt annyival többet tudtam meg a DOLGOK-ról, hogy rájöttem, milyen elképesztően keveset értek....

Merész dolog annyira bátornak lenni, hogy kijelentsük ez így vagy úgy van, másképp nem lehet.

Azt gondolom az egó játéka csupán, hogy egymást tapossuk "elhivatottságunkban"

És ha így tesszük tanúbizonyságot teszünk saját indíttatásainkról.

Gyakorló szülő vagyok.

Két észrevételem van.

Ha a gyerekem kántál és már únom, és értelme sincs a dolognak akkor ha "eleresztem a fülem mellett" és előbb-utóbb megúnja.

Nézőközönség nélkül a színész is hamar feladja.

Kérdés, hogy gyerekek vannak-e egymás között, vagy felnőtt emberek....

A másik.

Elképesztő volt szembesülni egy-két gyermeki világnézettel. Hogy én, aki vele éltem és minden kérdésére válaszoltam, mennyire nem voltam tisztában azzal, hogy ő milyen "elvarázsolt", képzelt világban él. A valósághoz képest. Az én valóságomhoz képest.

Amiről ÉN hiszem azt, hogy valóság...

Teljesen felesleges a kiragadott valóságképeinkről vérre menő vitát folytatni. Hiszen egyikünk sem ismeri a másikét teljes egészében.

Annak van értelme, hogy megosszuk egymással a különböző nézeteket, mert azon el lehet gondolkodni.

Vitázni nem érdemes. Egyszerűen értelmetlenül elfolyik az ember energiája.

Van egy csodás történet az elefántról és egy  csapat világtalanról. Gondolom mindenki ismeri ezért nem mesélem el.

Mindenkinek az nyilvánul meg az igazságból, ami az ő állapotában megnyilvánulhat neki. Én a saját részemről egyáltalán nem mernék ítéletet alkotni arról, hogy éppen most kinek mi nyilvánul meg....

 

Zoroastro

Csak gondolatébresztőnek. A százhúsz év összeadva hármat is jelenthet. Ez szintén szimbolika.

 

Üdv mindenkinek :))))))

füegy Creative Commons License 2005.06.02 0 0 171

 

Későn olvastalak, de részemről is oké. :)

Előzmény: Törölt nick (167)
füegy Creative Commons License 2005.06.02 0 0 169

"Én azért szóltam elöször ehhez e topichoz hozzá, mert az olvasót bárgyú szövegekkel traktáltad, -Klaus Matefi-

 

Tudod,  sok más topicot telehánytál az irásoddal, válasz nélkül hagyták mindahányat.

Vedd tudomásul, nincs igény az érveléseidre és a magamutogatásodra. Az okosságodra (szerinted) sem.

 

Ha valaki kiváncsi rád, majd kérdez.

Eddig nem vettem észre, bár az elixir fórumán is ontottad magad, aztán mégis meguntak.

Aztán átevickéltél ide,de úgy tünik, itt is csak kavarsz. Mit is ? :(

Hagyd meg a tanítást másoknak, neked ez nem megy.

Te csak egy megerőszakoló vagy, vedd tudomásul.

 

Szerintem.

Előzmény: Klaus Matefi (166)
Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 168
Egyetértek!
Előzmény: Törölt nick (167)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 167

Szerintem hagyjátok abba a cívódást! Teljesen mindegy, ki-hogyan gondolja, személyeskedés nélkül ossza meg velünk. És jó lenne, ha mindenki tanúskodni tudna a toleranciája által a magasabb szellemi javairól.

:))))

Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 166
-----Ha további hosszú levezetéseket másolsz be a topikba, azokat töröltetni fogom.----

Megkérnélek, hogy fejezd be az átlátszó fenyegetéseidet! Én azért szóltam elöször ehhez e topichoz hozzá, mert az olvasót bárgyú szövegekkel traktáltad, ami már sok volt! Ráadásúl nem is volt köze a topic témájához!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (163)
Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 165
Kedves Zoroastro!

-----Ex deo nascimur, in Jesu morimur, per spiritum reviviscimus.
(Istenből születünk, Jézusban halunk meg, a szellem által éledünk újjá.)-----

Te itt nem Jézus-Krisztus szellemi irányról, hanem Krisztus-Jézus-iról idézel!
Krisztus tényleg a Jézus-i konstelláció által hal meg, Jézus viszont a Krisztus-i (kereszt) által!!!


------POST CXX ANNOS PATEBO
(120 év múltán nyilvánvalóvá válok*)
*Christian Rosencreutz a sírjának titkos ajtaján állt.------

Ez a százhúsz év 102 évvel azonos! A zsidó számmisztikában ugyanis bevállt szokás az utolsó két számot felcserélni!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (162)
Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 161
Kedves Serenic!

------Lehet, hogy Jézusról írtál, de nem keresztény szemszögből. Nekik nincs szükségük a te gondolataidra, ezen nincs mit csodálkozni. Persze ez kirekesztés, de végül is joguk van hozzá. Nem mást akarnak, a saját igazságukat akarják és ezt engedjük meg nekik.------


Csak egy rövidke probléma az "igazság" terén:



"Seligmann Kurt: Mágia és Okkultizmus az európai gondolkodásban.(1987)(64.old.)Valentinosz a legkiemelkedöbb gnosztikus szerint két legföbb aion létezik, az Atyáé és az elsö emberré, aki a mitosz szerint lesülyedt az anyagba, majd ismét az égbeemelte magát. Ez a bukott aion egy lelket hozott létre, Krisztoszt, aki nem azonos Jézussal!"


Mint ahogy az idézet is említi, ez a lélek (szellem), Krisztus nem azonos Jézussal! És ez így is van! A két szellem (Jézus és Krisztus) két ellentétes hatású "égi konstellációból" ered, a közös az bennük, hogy mind a két konstellációt a Nap, Hold, Mars, Szaturnusz és Uránusz planéták alkotják! A hit szent titka az átváltozás (metamorfózis), ami szellemsíkon történik meg. Ez a Jézus-i planétaegyüttállásból a Krisztus-i kereszt konstellációba való átalakulás eredménye, de semmiképpen nem mondható a kettöre, hogy azonosak!!! Hisz nem lehet a jóra se mondani, hogy az azonos a rosszal! Itt van egy óriási tévedése (tudva vagy tudatlanúl) a keresztény egyházaknak, ami semmi képpen nem felel meg a valóságnak!


http://magyarorthodoxia.org/print/5/4/2.aspx
Tarkó Mihály: A Szent Kereszt felmagasztalása
-A kereszt az ókori ember tudatában mint kivégzőeszköz, mint szégyenfa szerepelt.
A keresztrefeszítés abban az időben a halálbüntetés egyik formája volt. A kivégzés során a halálraítéltet keresztre kötözték vagy szegezték, melynek következtében a szerencsétlen iszonyú kínok között megfulladt.

-A keresztény ember tudatában azonban a kereszt, mint Szent Kereszt, mint Krisztus Keresztje jelenik meg, amelyen Isten Fia meghalt a világ üdvösségéért. Az Egyház számára a kereszt a dicsőség jelvénye, a bűn és a halál fölötti győzelem jele.

-Az V. és a VI. Egyetemes Zsinat folytatásaként számon tartott ún. „ötöd-hatodik”, (quini-sexta) Zsinat (691-692), amelyet Konstantinápolyban tartottak a császári udvar trulloszában, a 73. kánonjában így fogalmaz: „Miután az életetadó kereszt mutatta meg nekünk az üdvözülést, minden igyekezetünkkel azon kell lennünk, hogy méltó tiszteletet adjunk annak, ami által megszabadultunk a régi (bűnbe)esésünktől.

-A kereszt a Szent Írásban, már az Ószövetség ben is úgy mutatkozik meg, mint oltalmazó jel, amelyet Istentől kapott jelként hordoznak a bűnt elutasító emberek: „Járd be az egész várost, és jelöld meg tau-val azoknak a férfiaknak a homlokát, akik siránkoztak és bánkódtak a szörnyűségek miatt, melyeket benne művelnek. (…) Utána járjátok be a várost és pusztítsatok… Akinek azonban kereszt van a homlokán, azt ne bántsátok” (Ez 9, 4-6). ( !!!!!!!! )

-Az Újszövetségben a kereszt a bűn és a halál fölötti győzelem helye, a Mennyei Atya iránti fiúi engedelmesség („Megalázta magát, engedelmes lett a halálig, mégpedig a kereszthalálig.” [Fil 2,8]), és szeretet („Nagyobb szeretete senkinek nincs annál, mint ha valaki életét adja barátaiért.” [Jn 15,13]), valamint a szeretetből fakadó megbocsátás eszköze és képe („Atyám! Bocsáss meg nekik, mert nem tudják, hogy mit cselekszenek.” [Lk 23,34]), és ezáltal válik a Kereszt Fája, a bűnbeesés fájának az ellentétvé. Az ember a kereszt által részesedik a megváltásban (Ef 2, 14-16; Kol 1,20; 1,14). A görög bölcselkedők számára a kereszt ostobaság, a zsidóknak botrány (1Kor 1,18.23; Gal 5,12; Fil 2,8), a meghívottaknak azonban Isten ereje és Isten bölcsessége (1Kor 1,18.23; Gal 6,12).
Teológiai értelemben a kereszt, Krisztus szenvedésének és keresztjének vállalását jelentő (Mt 10,38; 16,24; Mk 8,34; Lk 9,23; 14,27), hiteles keresztény életnek a foglalata; a szeretetből vállalt önmegtagadás és életünk végső célja – vagyis az üdvösség – szempontjából káros dolgoktól való elszakadásunk eszköze (Gal 5,24; 6,14); a megérdemelt dicséret és dicsekvés egyetlen iránya (Gal 6,14); az Istennel való egyesülés (theózis) eszköze, a keresztény misztika legfontosabb jelképe (Mt 10,38; Róm 6,8; Gal 2,20; 5,24). Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepén, az orthodox keresztények nem a holt fa, még kevésbé az egykori kivégzőeszköz előtt borulnak le, hanem a szeretet egyetemes, isteni jele előtt ( vö. 1Ján 3,14), amely az örökké élő Isten Fia, és az Ő elevenítő Lelkének transzcendens hatása folytán az összes kegyelem közvetítője, az Isten felé nyitottan és az isteni szeretetet elfogadottan közeledő léleknek.

-A Domotilla-katakomba freskóján, már keresztény szimbólumként jelenik meg a festett kereszt. Mint már említettük, a kereszt jelének ikonogramja már eleve adva volt a környező világban – elsősorban mint kozmikus szimbólum –( !!!!!!!! ) az ókeresztény iratok pedig, a görög Tau (T) betűvel hozzák kapcsolatba a kereszt látható alakját, mint ahogyan azt teszi a Barnabás-levél (II. sz. k.): „Mivel azonban a 'tau'-ban a kereszt a kegyelmet jelképezi, háromszázat is (T=300) mond” (ÓÍ III.232.). Látszólag a külső hasonlóság az, ami az egybevetést szolgálja, ez azonban nem ad magyarázatot a kereszt és a tau kapcsolatára. Azt mindenesetre tudjuk, hogy a zsidó qumrani közösség tagjai az eljövendő messiási kor közösségéhez tartozónak tartották magukat, és magához a közösséghez való tartozás jele volt a tau, amelyet Ezekiel Próféta látomásában egy angyal tesz a kiválasztottak homlokára: „…jelöld meg tau-val azoknak a férfiak a homlokát…” (Ez 9,4). A Jelenések Könyvében pedig ugyanezt a jelenetet találjuk: „Ne ártsatok a földnek és a tengernek, sem a fáknak, amíg meg nem jelöljük homlokukon Istenünk szolgáit!” (Jel 7,3); a 14,1-ben pedig a választottak a homlokukon viselik a Bárány és a Bárány Atyjának a nevét.

-A homlokra rajzolt kereszt, az egyik legősibb keresztény jel, amelyet Nagy Szent Vazul A Szent Lélekről c. művében a szóbelileg hagyományozott apostoli eredetű gyakorlatok közé sorolt: „Az Egyházban őrzött rendelkezések és igehirdetések közül némelyek írott hagyományból, mások a misztériumban hagyományozódtak ránk az apostoli igehirdetésből, ezek mind egyforma érvényűek az istentisztelet szempontjából.
A IV. század végén arról tanúskodik Quodvultdeus, hogy a katekumenek homlokát is megjelölték kereszttel, Krisztus iránt való elkötelezettség jeleként:
„Még nem születtek újjá a keresztség által, a kereszt jele által azonban már megfogan bennetek az Egyház” (De symbolo, 1,1). A kereszttel való megjelölés a többi szentségnek is részévé vált, áthatotta a mindennapi keresztény életet, ahogyan erről Aranyszájú Szent János is ír: „A kereszt által kapjuk a keresztséget, a kereszt által történik a kézfeltétel. Úton, otthon, mindenütt nagyon jó a kereszt, üdvösséges fegyverzet, legyőzhetetlen pajzs a démonok ellen” (Hom. in Phil. III.13.). Amint az a kereszt, amelyet a keresztségben kaptunk, Jézus Krisztus iránti elkötelezettségünk jele, úgy minden keresztvetés is erre az elkötelezettségre emlékeztet, tehát a keresztnek démonűző erő is tulajdonítható.

-Mivel az összes, a kereszt jelét említő szöveg kapcsolatban van az Ez 9,14-el, nyilvánvaló, hogy magának a keresztnek eszkatologikus vonatkozása is van. Az Evangéliumokban maga Krisztus beszél erről az eszkatologikus jelről: „Akkor majd feltűnik az Emberfiának a jele az égen és jajgatásba tör ki a föld minden népe, mert meglátják az Emberfiát, amint eljön az ég felhőin nagy hatalommal és dicsőséggel” (Mt 24, 30-31; Mk 13, 24-32; Lk 21, 25-33). Itt a kereszt, már az eszkaton, a végidő jele. ( !!!!! )
Maga a részlet már csak kora miatt is figyelemre méltó (II. sz. közepe), de tartalma miatt még inkább, hiszen arra hívja fel figyelmünket, hogy milyen szoros kapcsolatot láttak már a korai keresztények Krisztus Személye és Krisztus Keresztje között. A Kereszt szinte helyettesíti Krisztus Személyét ( !!!!!! ), mert beszél és válaszol az Atya kérdésére.

-Később, a IV. században Jeruzsálemi Szent Kürillosz katekéziseit már teljes mértékben áthatotta a kereszt szimbolizmusa, és Constantius császárhoz írt levelében (351) beszámol a Jeruzsálem fölött megjelent fény-keresztről ( Opera omnia, 250.). Nála, Jézus Krisztus történelmi Keresztje az alapja mindennek, ami Jeruzsálemhez kapcsolódik. Aranyszájú Szent János fentebb idézett homília-részletében is a kereszt „csak” eszköz, amely megnyitja a Mennyei Szentélyt. Szent János az apsis szót használja, amely azt a szokást tükrözi, hogy a templomok apsisába keresztet festettek, ill. raktak ki mozaikból, hiszen az apsis az ég megjelenítése volt a templomban, az a hely, ahol megnyílik az ég, ahol alászáll a Mennyei Jeruzsálem. ( !!!!! )
Valószínűleg a keresztnek – mint jelképnek – a használatát és az ima Kelet felé forduló irányát az első keresztények eszkatologikus reményével magyarázhatjuk, mivel onnan várták Krisztus második eljövetelének előfutárát, a Szent Kereszt megjelenését. Ez lehetett a közös alapja annak a ténynek, hogy a Szentségek kiszolgáltatásakor kereszt-signaculumot használtak és a keleti falra felfestették a Szent Keresztet.

-A Szent Kereszt a liturgikus költészetben. A liturgikus költészet úgy ünnepli a Szent Keresztet, mint magát Krisztus személyét.
A Kereszt, így Krisztus valóságos ikon jává, képmásává válik: „Óh különös csoda! A keresztnek szélessége és hossza egyenlő az égboltéval, mert isteni kegyelemmel megszenteli a mindenséget. Általa győzettek le a barbár népek, általa szilárdult meg az uralkodók jogara. Óh isteni lépcső, teáltalad feljutunk a mennybe, énekekben magasztalva Krisztus Urunkat” (Hymnologion I. p. 236).




A hívö emberrel nem egy, a bibliai történetben emlegetett fából készült keresztet tiszteltetnek, imádatnak (mivel ez csak egy földi szimbóluma a kozmikus misztériumnak), hanem egy "égi" keresztet (Nagy Konstantin is ennek jegyében indúlt harcba, ezt tüzte ki jelképéül), amiböl az abszulut rossz, az abszulut negatív kozmikus hatás árad! Ami egyenlö a halállal, a jónak a halálával!!! Hogy lehet azt a jelképet szentnek titulálni, amin a jó bevégeztetik? Ez nem a halál feletti gyözelmet, hanem a halált szimbólizálja, a jó feletti gyözelmet!

Távlatok- A Magyar Jezsuiták Folyóirata(1998)(249.old.) A misztériumvallások meghaló és feltámadó istenségeinek halála=természet ciklusainak szimbóluma! A halála és a feltámadása ugyan egy dolog. Szinte minden vallás szoros kapcsolatot lát a halál és a bün között. Jézus halálában a bün teljes ereje összpontosul!

A kereszt nem Jézus feltámadását jelzi (Ö "meghal" ezen a kereszten), hanem Krisztusét (Krisztus-Jézus), aki nem azonos Jézussal, hanem az ellentéte! Jézus jellemének milyenségét nem a halála idöpontja tükrözi, hanem a születéséé!!!

Lehet e a "rossz" jelével, szimbólumával a gonosz ellen harcolni????????

Szerintem aki a gonosz ellen harcolni akar, az nem éppen ennek a jelét tüzi ki maga elé, nem ezt dicsöíti, nem ezt tiszteli, nem ezt imádja, hanem a "jónak" a jelében indúl harcba a rossz ellen!!!
Aki a "rossz" jelében küzd, az azonosúl vele tudatlanúl, akarva - akaratlanúl. Sajnos egy óriási ismerethiányra alapozódik ez a tisztelet, vagy pedig az is lehet, hogy korábban nagyon is tisztában voltak ezzel!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 160

Hogy elég "tudományos" is legyek :), ajánlom figyelmedbe a Fama Fraternitatis-t.

Mint hivatkozási (?) alapot :)))))))

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 159

Nem tudom mit írhatnék neked. Nehéz úgy a Bibliára hivatkoznom ellenvetésként, hogy a neked nem tetsző részekre rásütöd, hogy azt Jézus nem is mondta. Jó neked, hogy te ott voltál....

Én nem is tudom éppen merre jártam..... :)

Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 157
Kedves Serenic!

----(K.M.-139)Te is úgy akarsz eljárni velem mint az "ébredés-fórumon" (www.ebredes.hu) a moderátor. Elkezdtem a tanulmányom bemutatását Jézus születésével (a tanulmány címe: A valódi "Betlehem-i Csillag"), öt percen belül törölve is lett a topicom, mondván, hogy nem a vallásos fórum szájaíze szerint magyarázom a történteket. Félelmetes!----

A témám kifejezetten Jézus születése és keresztrefeszítésére épül. Ehhez valami kis köze van a keresztény egyházaknak. Én nem szép tanítómesékkel traktálom az olvasót, hanem a vallások misztériumainak alapjaival. Miért nem lehet ezt egy katolikus fórumon is kitárgyalni?
Ha nincs igazam, akkor meg ráadásúl egy gyözelmet jelenthetne azon fórum számára, hogy egy "bünös tévtant" ártalmatlanná tudtak tenni.
Ez a gyors eltávolítása a bejegyzéseimnek az ellenkezöt engedik tükrözni. Valamilyen oknál fogva tartózkodnak az ilyen irányú nyílt vitától.



------Ez nem jelent többet, mint ha egy kutyákkal foglalkozó honlapon politikai kérdéseket eresztesz meg. Törlendő, nem tartozik a honlap profiljába. Nem kell valamit látni ott, ahol nincs semmi.-----

Valahogy nagyon nem találtál jó hasonlatot!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 153

Tulajdonképpen azt szerettem volna megkérdezni tőled a tapasztalat címszó alatt értve, hogy vajon minden oldalról megvizsgáltad a hermészi, gnosztikus gondolatokat? Én tudom, hogy létezik ez a fajta értelmezés is amit te mondassz. De vajon te tudod, hogy van másik is? Vagy csak azért hangoztatod ezt, mert ez a szimpatikus a számodra?

Számomra az a szimpatikus, hogy az ember a maga fizikai testében sosem lesz halhatatlan. :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 152

Ezt idáig értem, de hol a bizonyíték ebben, hogy a test végül halhatatlanná válik?

:)

Megkérdeztem már itt, hogy vajon hogyan illik az értelmezésetekbe, hogy test és vér nem örökölheti az én birodalmamat. Illetve, hogy az én birodalmam NEM ebből a világból való.

Próbáld meg idézgetés nélkül, saját tapasztalatból megválaszolni, mert nagyon fárasztó lenne, ha elő kéne vennem mindenféle iratokat és avval tölteni az időmet, hogy válaszoljak a te stílusodban.

Te mit gondolsz, hogy lehet feloldani ezt az ellentmondást?

És újra megkérdezem, milyen tapasztalatból fakad, hogy azt állítod, ez és kizárólag ez a helyes értelmezése a hermészi tanoknak?

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 148

Ha nincsenek tapasztalataid, vajon honnan a tudásod azt illetően, hogy mi a valódi és mi nem.

Fájdalmas, hogy az egót mindig a titokzatos, illegális, rejtett dolgot vonzzák. Pedig a valódi sosem volt rejtve. :))))

Talán szeretnénk azt hinni, hogy valami nagyon különleges birtokában vagyunk....pedig nem így van :)

A nyilvánvaló dolgok ezért keltenek nemtetszést a világban mert mindenki hozzájuk férhet és nem lehet kisajátítani sem egyes embereknek sem csoportoknak. :)

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 147

Hát, nem is tudom mit írhatnék. Olyan tényszerűen beszélsz, hogyha nem lennének tapasztalataim akkor egészen azt gondolnám, hogy minden tudás nálad fut össze. :)))))

 

Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 145

Nem értem, hogy mit idéztél Böhmétől, ezért nem tudom megítélni, hogy te miért értelmezed az ő írását úgy, ahogy írtad.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 144

Ha eszmecserét szeretnél folytatni, akkor tedd ezt a közös nyelvünkön a magyaron! Tovább megyek....

Próbáld meg a saját tapasztalataidból a saját szavaiddal elmondani, hogy miért gondolod, hogy a gnosztikus, hermetikus tanok azt hirdetnék, hogy a test halhatatlanná tétele a cél.

Gondolom rózsakeresztes vagy, ha ezt tudod. Ha nem vagy rózsakeresztes, akkor honnan tudod, hogy hogyan vélekednek?

Azt gondolom az ember saját tapasztalatai alapján alkothat véleményt. Van tapasztalatod? Tedd meg kérlek, hogy megosztod velem!

Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 139
Kedves Zoroastro!

------Ha a metafizikai világképedet akarod megvitatni, akkor nem meglévő topikokat kellene szétoffolnod. ------

Elnézésedet kérem, hogy szóvátettem az
( --------(119)Igen, a fizikai test válik halhatatlanná, ahogy a 85 hsz-omban leírtam. A duálpár egy örökké fenntartható testben éli tovább az életet (a 12. inkarnáció végén bekövetkező biológiai halál után).
A 12 inkarnációt is leírtam (példákat hozva rá az ezoterikus történetekből és a Bibliából), hogy ennyi adatott ember alakjában.------- )
általad történt bejegyzés lehetelen voltát, de miért kéne erröl hallgatnom, ha nem úgy van???
Minden topic arra való, hogy a megjelölt témát vitathassuk, vagy nem?

Te is úgy akarsz eljárni velem mint az "ébredés-fórumon" (www.ebredes.hu) a moderátor. Elkezdtem a tanúlmányom bemutatását Jézus születésével (a tanúlmány címe: A valódi "Betlehem-i Csillag"), öt percen belül törölve is lett a topicom, mondván, hogy nem a vallásos fórum szájaíze szerint magyarázom a történteket. Félelmetes!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 138

Az én általam ismert rózsakeresztesbe egyáltalán nem illik be.

Nem tudom mit tudsz róla és melyikről, de attól tartok azt mondod el, amit mások írtak róla.

De nyugodtan cáfolj meg az ellenkezőjéről :))))))

Sok szeretettel Galgallim

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 137

:)))

még nem olvastam végig, de látom élet jött bele...

Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 134
Kedves Zoroastro!

------A választ előző hsz-omban megkaptad. Te egy materialista világképet ötvözöl az asztrológiával, és ez a topik sem azért jött létre, hogy efféle kicsavart nézeteket tárgyaljunk meg.------

Az igazság nem lehet kicsavart, csak az ami ettöl eltér!


------(119)Igen, a fizikai test válik halhatatlanná, ahogy a 85 hsz-omban leírtam. A duálpár egy örökké fenntartható testben éli tovább az életet (a 12. inkarnáció végén bekövetkező biológiai halál után).
A 12 inkarnációt is leírtam (példákat hozva rá az ezoterikus történetekből és a Bibliából), hogy ennyi adatott ember alakjában.----

Nem volt kezdetben szándékom ebbe a topicba hozzászólni, de az általad, az olvasónak szánt mesebeli dolgok tényként történö tálalása erre ösztönzött. Ti olyan nemlétezö világképeket tártok a tudást szomjazók elé, amik sohase léteztek! Persze a gyanútlan keresönek semmi esélye cáfolattal szolgálni, kellö ismeretek hiányában.


-------Egyébként is sztem te feltűnési viszketegségben szenvedsz, ezért offolsz bele folyton bizonyos topikokba, melyeket a nézeteid elhintésére alkalmasnak tartasz.------

Szerinted mindenkinek feltünési viszketegsége van, aki érdemben hozzászól egy témához??? Vagy csak azért mondod, mert eltér a véleményünk bizonyos dolgok terén?


-------Jobb volna, ha ezt legalább nem olyan idealisták topikjaiban gyakorolnád, akik bár tudják, hogy működik az asztrológia, de annak mundán változatába nem kívánnak sok mindent belemagyarázni.------

Jelenleg 21 magyar fórumon tevékenykedek, ebböl néhány asztrológiai, ezotérikus, de van vallásfórum is.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (133)
Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 132
Kedves Zoroastro!

Tulajdonképpen én elöször Neked írtam (126), csak erre még nem adtál választ.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (131)
Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 130
Túlvilág nincs, csak "szellemvilág" van. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, ahogy ezt egyes vallások, irányzatok az emberek elé tálalják. Ez a szellemvilág nem más, mint a Földünket körülvevö planéták, csillagok által kibicsátott elektromágneses hullámok összessége. Ennek az elektromágneses erötérnek a folyamatos változására bazírozik az asztrológia tudománya is, melyre minden vallás misztériuma épül. Ebben rejlik "Isten" mibenléte, ereje, munkájának az eredménye pedig bennünk és a természetben mérhetö le.
Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 129

Én a részemről két világot különböztetnék meg, az egyik az "isteni" a másik a "nem isteni".

A túlvilág max. a "nem istenihez" tartozhat.

Egyébként meg elgondolkodtat, hogy ha létezik isten (bárminek is nevezzük) akkor tényleg ekkora "cécót" csinált volna a teremtéssel és mindennel együtt pusztán azért, hogy kis létmorzsácskák 20-30, 50-70 évére gazdagságot kapjanak aztán ennyi. (Jó nagyon zanzásítva...)

 

Előzmény: Klaus Matefi (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!