Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2021.02.01 0 0 97885

Ez így olyannak hangzik, mint egy szívóágra került portás fülkéje. :-) Egy elektromos fűtőpanel/fűtőszőnyeg/fűtőfilm (sok néven fut) beiktatása az XPS és a laminált közé nem lenne jó? Csak 200-250 W/m2, amitől nem izzad a bakancsa, de odafagyni sem fog.

Előzmény: Törölt nick (97884)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.01 0 0 97884

Kedves Fórumozók,

 

Kis segítség kellene, hátha van valakinek ötlete.

 

Adott egy helyiség, ahol alulról dől /sugárzik be a hideg helyi sajátosság miatt, így valahogy kellene szigetelni - ráadásul belülről. a másik probléma, hogy kevés a hely, néhány cm jön csak szóba. Nem kell passzívház, de a talaj felől a hideghatás eszméletlen, cipőben is lefagy a láb, ezt meg kéne akadályozni - lehetőleg aktív fűtés nélkül (helyi kis melegítő dolgokat tervezünk, pl ahol huzamosabb ideig üléssel tölti valaki az időt).

 

Ráadásul emellett az aljzatnak lehetőleg masszívnak kellene lennie.

 

Eddig az alábbi gondolatok születtek:

 

1. 2 cm xps, azon masszívabb laminált, 13-14mm környékén.

 

2, 2 cm xps, arra szalagparketta, bár ez benne erősen vet fel kérdéseket

 

3. 1 cm xps, erre betonyp esetleg osb lap és erre valamilyen jobbfajta laminált.

 

Van esetleg valakinek valamilyen jó ötlete a helyzet megoldására? nem lakóterületről van szó, így esztétikailag sokminden elfogadott. Viszont sajnos a beépítési magasság nagyon kevés, és nagy csoda emiatt nem lehetséges, de amit lehet megtennénk ezügyben..

 

Köszönöm előre is!

sr1 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 97883

ismek egy termeket, egy 12.5 mm gipszlap, 60x60-as, amibe be van marv CNC-vel egy speci padlofutes csovezet.

A gyarto kezit egy terkepet a terv szerint es a lapokat a terkep szerint kell lecsavarozni betonra, vagy barmire. 

Aztan a csovezet beepitse utan kell egy reteg onterulo, es arra lehet ragasztani barmit. 

Egy holland licensz alapjan gyartjak. Csak borzalmasan draga. 

 

 

Előzmény: stevemegane (97882)
stevemegane Creative Commons License 2021.01.30 0 0 97882

Sziasztok!

 

A garázsunk feletti helyiséget szeretném kialakítani dolgozószobának a padlástérben.

A garázs porotherm födémrendszerrel készült, felül csak a beton van.

Erre szeretnék valamilyen száraz technológiás padlót fektetni, mert nem szeretnék már betont felhordani a felső szintre.

25 m2-ről van szó.

 

Két lehetőségen gondolkodom:

1. A betonra 5x5 stafnik párnafának letéve, közte 5 cm-es EPS100 hőszigetelés. (Maradt meg EPS100 az építkezésből). Erre OSB lap, majd laminált padló. A fűtés pedig mennyezetfűtéssel megoldva.

A párnafák közé szorosan beszabott EPS nem fog nyikorogni?

 

2. Valamilyen száraz technológiás padlórendszer, amibe tudok fektetni padlófűtés csöveket.

Tudtok ajánlani ilyen rendszert? Van vele tapasztalatotok? Én eléggé elvesztem a netes kínálatban.

 

 

Köszönöm.

 

Fandorina Creative Commons License 2021.01.30 0 0 97881

Sziasztok!

 

Szeretném a házunk konyha-étkezőjét (ami inkább nappali az igazi nappaki mellett) lassacskán felújítani. Járólapos most, de már van vagy 27-28 éves. Egyszer járt nálam egy mester, aki a fürdőt újította fel, akkor kérdeztem, hogy rá lehet-e új réteg járólapot tenni. Megkopogtatta és azt mondta, hogy nem, mert mischungos (nem mozog egy lap sem, nem hupog, de van olyan, ami el van repedve). Folyamatosan agyalok, hogy mi lenne jó. Esetleg laminált padló a meglévő járólapra? Vagy inkább felszedni és új járólap? Az a gondom, hogy van 4 benti kutya, 1 benti macska és még mi is:) Pont úgy van a nappali, hogy nem lehet kikerülni, rögtön ez jön a bejárat után. Egyrészt nem tudom, létezik-e olyan nem horribilis árú laminált padló, ami bírná a strapát a konyhában és a kutyakörmöket is (esetleg közületi)? Gondolom, ezt megfelelő alátétekkel rá lehetne rakni. Ha mégis járólap csere lenne, van-e valami új technológia, amivel gyorsabban mehetnek a folyamatok? Nem tudunk elköltözni sajnos pár napra ekkora állatsereglettel sehova sem. Azt is meg tudnátok esetleg adni, hogy a bontás után hogyan nézne ki a rétegrend, mik a folyamatok és azok mennyi ideig nem járhatóak, használhatóak?

 

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!

Csokis Creative Commons License 2021.01.29 0 0 97880

Köszi szépen még egyszer! Kitalálom, ha odáig jutok. Leginkább -gondolom- attól függ, hogy a helyi emberrel beszélve mi lesz. Ha nincs a Bobcathez kis kanala, és 50-es alap kell, akkor sok lesz a beton. Ha kézzel kell kiásni, akkor annak lesz költsége. (Az én derekam már nem bírja úgy az ásót, mint 30 éve. :-) )  Szóval lehet, hogy egy sík tükör, és vasalás éri meg majd a legjobban. De egyelőre még várom, hogy az önkormányzat mit mond, lehet-e a telekre gazdasági épületet, vagy nyaralót tenni szennyvíz bekötés nélkül, vagy házi szennyvíztisztítóval. (A csatornához átemelő kéne, de annyit nekem nem ér a dolog, akkor inkább meg sem vesszük ezt a telket.)

Előzmény: Töck Jenő (97879)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.29 0 0 97879

"nem olcsóbb"

nem sokkal olcsóbb, de megbízhatóbb, viszont több munka.

Előzmény: Töck Jenő (97878)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.29 0 0 97878

15 cm vtg. vb. lemez már elmegy jelen esetben szegélygerenda nélkül is. A szegélygerendás megoldás nem olcsóbb, vagy nem sokkal, de több munka. A metszet szerint is lehet csinálni de a szegélygerenda alatti sóder/zúzottkő elég a lemez alatt is. Rézsüvel följebb lehet jönni.

Előzmény: Csokis (97876)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.29 0 0 97877

10 cm vastag lemezbe be se lehet rendesen hajtani a dübeleket.

Előzmény: Töck Jenő (97875)
Csokis Creative Commons License 2021.01.29 0 0 97876

Ja, ja, értem, lehet vb. lemez alap, csak akkor a vasalására költöm rá a gatyámat. :-) Akkor inkább ennél maradok.

Előzmény: Töck Jenő (97875)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.29 0 0 97875

A lemez szabad szélében mindig jóval nagyobb az igénybevétel mint beljebb. Jelen esetben a tetőből és a falakból származó  összes függőleges nyomó és HÚZÓ (esetleg, ha a szél az erősebb) erőt a szegélygerenda veszi föl és osztja szét. Ha elég vastag a VASBETON lemez akkor a szegélygerenda elhagyható.

Előzmény: Cs_ (97873)
Csokis Creative Commons License 2021.01.29 0 0 97872

Köszi szépen a részletes válasz! Gyakorlatilag kitermelek 30 centi termőföldet (már ha van annyi), csinálok egy tükröt, beterítek annyi 0-20-as murvát, amennyi tömörítve 10 centi lesz, körben bezsaluzok-bevasalok egy szegélygerendát (súly, szél- és  hóteherre számolva), a "köztes részt feltöltöm és tömörítem további 10 centivel, aztán jöhet a beton? A végeredmény egy "alulbordás lemez", azzal az "apró" különbséggel, hogy maga a lemez nincs vasalva. (Ha meg méretezés azt adja, hogy 20 centiből nem jön ki a gerenda, akkor nyilván mélyebbre kell menni.) Valami ilyen?

Előzmény: Töck Jenő (97871)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.28 0 0 97871

Ha az ágyazat elég tömör a beton lemez alatt akkor nem vagy alig keletkezik benne hajlítás vagy nyírás (átszúródás). Ebből az következik, hogy a dilatáció szab határt a méreteknek. 4x8m még menni fog egyben is. Azonban szegélygerenda kell. A vasalt sávalap azóta előírás ami óta az Eurocode van érvényben. A talajcsavarral nem szimpatizálok, nehéz jól becsavarni. (házilag gyakorlatilag nem is lehet)  A szélnyomást, szélszívást érdemes figyelembe venni. 

Előzmény: Csokis (97870)
Csokis Creative Commons License 2021.01.28 0 0 97870

Szia Jenő!

Ugyanez az alapozás egy földszintes, maximum 4*8 méteres, faszerkezetű nyaralónak (15-ös gerendaváz, kitöltő szigetelés, kívül-belül lambéria, esetleg belül gipszkarton, 40o-os tető, de beépítetlen tetőtér) elég lehet? Ha egyszer konkrét lesz a dolog, nyilván tudok rá folyóméter súlyt számolni, tehát ha azt megmondod, meddig "vagyok jó" egy ilyen 10 centi körüli lemezzel, az is nagyon elég. (Az alternatíva a talajcsavar, plusz gerendaváz, (vagy beton alaptestek, és arra a gerendaváz, mint a klasszikus Erdért faházaknál), de annál ez jobban tetszik, mert ugye itt megvan az aljzatbetonom is egyben. És hát ilyet nem az örökkévalóságnak épít az ember, szóval a vasalt sávalap erősen túllőne a célon.

Előre is köszi: Csokis

Előzmény: Töck Jenő (97868)
Afrikaans8 Creative Commons License 2021.01.28 0 0 97869

Sziasztok!

80-as évek elejéről-közepéről származó csempét vertem le egy téglafalról. Maga a burkolás is azonos korú lehetett. Itt-ott már felpüffedt a csempe, mert a nyílászáró cseréje előtt vizet kaphatott a fal. Alatta a ragasztóréteg és néhol a vakolat annyira el volt öregedve, hogy egy kis aláütögetést követően szinte levált magától. Úgy döntöttem, hogy a helyenként málló vakolatot tégláig leverem. Kérdésem az, hogy ha ezek után mélyalapozóval lekenem a téglafalat (tehát közvetlenül a téglákat), akkor arra mehet-e a csemperagasztó vakolatként. Utána amerikai csempét (farost hátlapú panelt) ragasztanék a falra a saját szerelőragasztójával. Ez így oké? Egyszerű, nem fogazott glettvassal felhordhatom a csemperagasztót? Utána simítanám, vízszintezném.

Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.26 0 0 97868

"10 cm vasalt beton elég lenne? egy autó állna bent + 1-2 polc stb."

 

Ha a beton alatt elég tömör  az ágyazat akkor lehet elég és nem föltétlenül kell bele vas. Ha nincs jól tömörítve akkor nem elég a 10 cm. 10 cm vtg. betont lehet vasalni, de nem sok értelme van. A belső erők karja gyakorlatilag majdnem nulla. A teherbírást úgy kell kiszámolni, hogy szorozzuk a belső erők karját a vas mennyiségével és szilárdságával. Mennyi lesz a szorzat, ha az egyik tag közel nulla?

Előzmény: krafi1 (97865)
Cs_ Creative Commons License 2021.01.26 0 0 97867

Elméletileg elég lehet 10cm vasbeton, a vasalás a kérdés benne. Viszont, amennyiben hőszigetelni akarod, akkor ne "lépésálló" hőszigetelést tegyél bele. Amit a köznyelv lépésállónak nevez, az EPS-N100, ez kevés egy garázsba, oda inkább EPS-N150 szükséges, de tehetsz EPS-N200-at is, vagy XPS-t, tuti, ami tuti.

 

A szinten tudsz emelni, pl tömörített sóder feltöltéssel.

Előzmény: krafi1 (97865)
szabi278 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 97866

A melléképület tetejét szeretném hőszigetelni. Féltető, cserepes lemez van a tetején, a problémám, hogy a lemez alatt párazáró fólia van pára áteresztő helyett.

Mivel lehet így hőszigetelni, hogy ne rohadjon be a szigetelés? Üveggyapot gondolom nem megfelelő erre a célra, mert felülről nem tud kiszellőzni?

krafi1 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 97865

Sziasztok,

Garázsba hány cm beton javasolt?

Lakóházon belüli garázs,  de nem lett feltöltve szóval kb 45 cm el alacsonyabban van mint a lakótér ami jó is mert így legalább be lehet hajtani autóval.

 

Valószínű anno nem fejezték be mert nincs bevakolva és vízszigetelve,  valami beton van bent bár szinte szó szerint csak bele lett hányva szóval "szerelőbetonnak" jó lesz. Kerül rá vízszigetelés (+ lehet 5 cm lépésálló hőszig is - lesz fűtés is) és ezt követné a beton. Ahogy néztem 15 cm-et kényelmesen lehet emelni a szinten és akkor még be is lehet állni.

 

10 cm vasalt beton elég lenne? egy autó állna bent + 1-2 polc stb.

bbfeco Creative Commons License 2021.01.26 0 0 97864

Az még hozzájött, hogy meg lett emelve stáflival(5cm-el )a gerendamagasság, + ennyi höszigetelö került rá.Az emelés miatt a csatorna kampokat is ujra kellett rakni,+ 25fm álványozás. Külsö- belsö vápánál vágni kell.Saját kisteherrel hozták a cserepet 3 forduloval, mert igy nem a földröl kellett felszedni.

Nem orabérben voltak és nem tököltek, ez ennyi volt....

Előzmény: Mindenváró Ádám (97863)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.01.26 0 0 97863

Hát ez jó sok idő, én kevesebbre gondoltam volna...

 

Még 92-ben csináltuk anyámék házát, ami 100 m2 körül volt. Ott öten voltunk, azok közül kettő látott már tetőt de egy sem volt szakember.

Cserép le, léce csere, új bádogok és cserép vissza volt 3 nap. Azóta is jó.

Úgy saccoltam gyakorlott 3 szakembernek nem kerülhet több időbe 7 -8 napnál a 200 m2 tető.

Mondjuk 8x3 =24, napi bruttó 30 ezerrel számolva még mindig csak 720 ezer.... Hát nem tudom, meglátjuk, de millió felett már elgondolkodom hogy megcsinálom magam valahogy részletekben.

Előzmény: bbfeco (97862)
bbfeco Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97862

3 hét(szo-vas nem) -2 esönap, 2 szaki, a cserép le-fel 1 nap családi segitség .A nov vége elég fényszegény volt....

Előzmény: Mindenváró Ádám (97861)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97861

Amúgy hány ember volt, mennyi ideig tartott?

Előzmény: bbfeco (97858)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97860

Köszi, egyet kettőt még megkérdezek, de én max. 8-900 bruttót tudok elképzelni.

Egyelőre úgy néz ki ez elég esélytelen.:-(

Előzmény: bbfeco (97858)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97859

Jogos:)

Előzmény: halaloszto (97857)
bbfeco Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97858

2 honapja volt cca 150 m2 komplett csere: L  alaku tetö,oromszegély +bádog, ellenléc, folia, bramac cserép, 2 teöablak ki-vissza,csatorna le-vissza , 1 kémény bontás, munkadij 900 E fT. Somogy, Blelle.

Ugyanerre volt 1.5-2 M FT-os árajánlat is. Ha ez segit....

Előzmény: Mindenváró Ádám (97854)
halaloszto Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97857

A műemlék cserepek nem profilosak, csak egymásra vannak téve. A maiak nem fognak illeszkedni, ha nem teljesen egyformák.

Előzmény: sylvanus67 (97855)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97856

találtam is képet:

 

Előzmény: sylvanus67 (97855)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97855

A szaki szerint akivel beszéltem ez nem volna túl jó, mert az ilyen régi cserepek már nem fognak tökéletesen passzolni egymáshoz.

 

 

A régit vegyíteni kell az újjal. Műemlék épületeken láttam és nagyon jól nézett ki.

Előzmény: Mindenváró Ádám (97854)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.01.24 0 0 97854

Sziasztok,

 

Némi tetőfelújításra volna szükség. Kis szerkezeti ácsmunka, újralécezés, fóliázás és verébdeszka csere a terv.

 

Kilencvenes évek végi tatai cserép van fent , arra gondoltam veszek bontottat és abból kiegészítve visszatesszük ami most fent van. 
A szaki szerint akivel beszéltem ez nem volna túl jó, mert az ilyen régi cserepek már nem fognak tökéletesen passzolni egymáshoz.

Igaza lehet, vagy annyira mégsem nagy probléma ez, inkább más megfontolás motiválhatja ezt a véleményt .

 

 

Volt már előtte itt egy másik tetőfedő, aki nem említett ilyesmit, viszont 2.1 millió+áfa munkadíjat kért, amit kizárt hogy kifizetnék. 
200 m2 tető, úgy gondolom 7-10 napos munka lehet 2-3 hozzáértő számára. 
Szóval szerintem ez legalább háromszorosa az elfogadható árnak. Ti mit gondoltok nagy vonalakban a munkadíj kérdésről? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!