Keresés

Részletes keresés

teslarudi Creative Commons License 2005.09.22 0 0 4159

TúróRudi barátunk megtervezhetné hozzá a porzsákot.

 

Nem vagyok tisztában pontosan a tornádok müködésével de szerintem sok kicsit kéne valahogy létrehozni nem 1 nagyott engedni garázdálkodni.

Oszt meg és uralkodj :-)

Előzmény: Törölt nick (4158)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.22 0 0 4158
Leginkább a hurrikán ellen kellene valami frappáns megoldás. Mondjuk, egy porszívó. TúróRudi barátunk megtervezhetné hozzá a porzsákot.
hg3ipd Creative Commons License 2005.09.22 0 0 4157

Szevasz Gabó!

Hogy ez nem jutott előbb eszünkbe! :-D

De most, hogy más amatőrök is pályáznak a kozmikus térre, nem biztos, hogy jó ötlet;-)

Előzmény: Törölt nick (4156)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.22 0 0 4156
Szevasz ipd,
nekem sem azon kellene töprengenem, hogy hova telepítsük át az átjátszókat,hanem azon, hogy melyik holdra nyomjuk fel, melyik rakétával:)
Előzmény: hg3ipd (4155)
hg3ipd Creative Commons License 2005.09.22 0 0 4155

Ne félj!

Eddig sem volt rakétás téma itt, csak megleszünk majd valahogy ;-)

Dzsonszii Creative Commons License 2005.09.22 0 0 4154
Megtörtént! Félek, hogy el fog halni az oldal az érdektelenség miatt.
Előzmény: hg3ipd (4151)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4153
webmaestro Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4152
"A Hold napos oldalán kb 100C° van a sötét oldalán -150 ... ugyhogyaz én rakétám napsütötte oldala is 100C° környékén lessz a sötét olhala meg -150 C° környékén"

A napos oldal jóval kevésbé melegszik fel, ha a a műholdadat jó hővisszaverő anyagba csomagolod (tükröző alufólia, magyarul csokipapír).

Az űrben a hőSUGÁRZÁS segít hűteni az elektronikát (kisugározza a hőt az űrbe, persze jóval gyengébb hatásfokkal, mint a földön a levegő segítségével történő hőVEZETÉS).
Előzmény: teslarudi (4147)
hg3ipd Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4151

Hi Dzsonszi!

Én pedig azt nem értem, hogy te miért érted félre. :-)

Nekem nem Rudival van bajom, mint ahogy azt írtam is, hanem az adott témával, az adott topicban.

Keress vissza légyszives, hogy a hozzászólásodban írt dolgok közül melyikre kapsz választ a magasröptű, néhol lenyűgöző képletekkel illusztrált és kiszámított adatokat tartalmazó hozzászólások között. A dolog úgy indult, hogy amatőr szeretne lenni, mert kísérletezik. Ha jól emlékszem még én is segítettem neki. Aztán frekit keres a kísérletekhez és felekeresi a hívatalt ezügyben. Majd jön a folytatás, hogy amatőr sávon kíván kísérletezni 23 cm-en 10-20 W-os teljesítménnyel, távolságot mérve. Belekeveredik a dologba az üzemanyag kérdés is, ami fontos az amatőrök számára is, különösen ha autóval járnak mondjuk a klubgyűlésre vagy versenyek alkalmával kitelepülni, de itt rakétáról van szó. A teljesítményből később már elég 3 W is, de még ez is csak elvi síkon. stb. stb. stb. Rengeteg hely van a neten, ahol ilyen kísérletekről (eredményesekről és sikertelenekről) is lehet olvasni, nem utolsósorban még itt az indexen topic is született a témát illetően. Itt arról a kevés valamiről, ami Rudi agytekervényeiben megszületett, sehol sincs egy fix pont, sőt az is napról-napra változik. Az antennáról is csak annyit tud, vagy legalábbis ide annyit írt, hogy négy darab lesz és félhullámú, de ott is szerepel a talán. Nem nyúzom tovább, én kívánom neki, hogy sikerüljön a terve, sőt amatőr dolgokban tőlem telhetően segítek is neki, de a kozmikus sebességet és társait hagyja a másik topicra.

Mellékesen megjegyzem, szerintem nem hogy felszállni nem fog a műhold, de még a földön sem fog elkészülni úgy, hogy az működőképes legyen.

 

HG3IPD-Józsi

Előzmény: Dzsonszii (4144)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4150

Fizikai-matematikai számítások, hűtőborda-méretezés, energiaellátás, antennaméretezés súlyparaméterekkel, közegátviteli csillapítás.

Az a baja hg3ipd-nek, ami nekem is, hogy ilyesmiről eddig szó sem volt! :-)

Csak a nagy akarat, hogy "hülye nagyképű amatőrök, akkor is megcsinálom bibííí" 

:-DDD

És mindez itt, és nem a rakétás topicban.

Előzmény: Dzsonszii (4144)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4149

Hűtés: heat pipe, vagy peltier elem. Külön (árnyékos) oldalra vezérelhető. Ennyi!

Az alubordát nem tudod kordában tartani, és ha megáll a hód forgása, akkor a csak egyoldali hőtágulás necces lehet.

 

EMBER! Egyenlítőre azért mennek, mert a  föld egyenlítő környéki perdületéből adódó sebességét használják plusz seggberúgásnak! Azért ezt mocskosul elvártam volna hogy tudd! ;-))

Ha ezt nem tudod, akkor a szomszéd kertjébe fog mutatni a röppálya, meg az ügyeletre.

 

":-) Én 1 forditott ember vagyok szinte mindent forditva csinálok és ugy veszem észre hogy többször jobb forditva mint rosszabb."

Jesszus. Van barátnőd?

Amúgy hg3ipd-nek igaza van, attól függetlenül, hogy szurkolok Neked.

Azt ne csináld, hogy mások hozzászólásait szétszeded, és a mondataira reagálsz, kiegészíted, nagyon unalmas, nyújtja a tésztát, és nem visz előre.

A rádiós résznél vagy már? A többihez képest gyerekjáték, úgyhogy hagyd a végére, bizton mondom.

Előzmény: teslarudi (4147)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4148

Rudinak biztos lessz valami ötlete, ha valamilyen elvont problémával állunk szembe

 

:-) Én 1 forditott ember vagyok szinte mindent forditva csinálok és ugy veszem észre hogy többször jobb forditva mint rosszabb. Ha tudok segitek :-)

Előzmény: Dzsonszii (4144)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4147

Már írtam , de nem nagyon reagáltad le ..

 

Vannak müholdak amik töbszáz Wattot is diszipálhatnak ott hogy van megoldva ?

Gondolod léghutéssel ?

Vagy azt gondolod ha kicsitod a hütöt hidegebb lesz a szobában ?

Azt is gondolod hogy a bolygokok létrejötte ota folyamatosan halmozodik a hö ?

A Hold napos oldalán kb 100C° van a sötét oldalán -150 még a Merkur is lehül  430C°rol -170C°-ra ha nem süti a Nap.

ugyhogyaz én rakétám  napsütötte oldala is 100C° környékén lessz a sötét olhala meg -150 C° környékén. ha a meleg és a hideg oldalt összekötöm egy aluminium profillal a közepén -25C° lesz.

Ide fogom felcsavarozni az ic-ket és mivel az aluminium elég jo hövezetö (nem véletlenül csinálnak belölle hütöbordát) az aluminium keret le tudja nekem sugározni a höt ahogy a nap "melegét" is érzed az arcodon pedig nincs az ürben levegö. 

 

 Más : tuti hogy a nagyok csak a pálya miatt mennek délre

kilőni a cuccost ??

Mi másért mennének ? azért mennek délre hogy könnyebb legyen a kivánt pályára álitani a dolgokat de én olyan pályára álitom ami nekem könnyebb. 

Előzmény: Amphenol (4143)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4146

Azt tudom, hogy hinni a templomban kell

De ott se a "papnak" !

Előzmény: hg3ipd (4142)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4145

Ujra bocs ay OFF ért de a kérdésekre még válaszolok.

 

Szerintem ne tedd: marhára nem mindegy üzemanyagban, hogy az utolsó finomkorrekcióknál 10 vagy 1000 kilót kell mozgatni.

A jeladoval felszerelt rakéta tömegét 10-20kg közé szeretném belöni + 100-200kg durranogáz. szoval a finomkorrekcioknál valoszinüleg 50kg környékén lesz a tömege.

Nincs lehetöségem többfokozatu rakéta épitésére a toloeröt 200-400kg környékére kell méreteznem de még semmi sem biztos. 

 

elektromágnes kioldású golyóstoll-rugó is

Természetesen nem embereket csak egy max 500grammos müholdat akartam kilöni

de felesleges kilöni. meg amugyis beragadhat stb stb.


Előzmény: webmaestro (4141)
Dzsonszii Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4144
Nem értem mi a problémád Rudival. Az amatőrélet nem lehet mentes a fizikai-matematikai számításoktól, úgymint hűtőborda-méretezés, energiaellátás, antennaméretezés súlyparaméterekkel, közegátviteli csillapítás és még sorolhatnám. Rudinak biztos lessz valami ötlete, ha valamilyen elvont problémával állunk szembe. Az okfejtés csak elméleti, de a gyakorlatban néha némely igen hülye ötlet még jól jöhet.
Előzmény: hg3ipd (4142)
Amphenol Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4143

Szia Rudi !

 

  A hűtést illetőleg tuti vagy ?

 

  Már írtam , de nem nagyon reagáltad le ..

 

  Itt a földön 2 lényeges módon lehet hőt leadni :

 

  Közegátadás  (léghűtés )

 

  Lesugárzás ( főleg infravörös )

 

  ( meg még pár nem számottevő ..  hidegsör stb... )

 

 

  Az űrben az első piszokul nem megy !

 

  szvsz ott speciális hűtéseket alkalmaznak ..

 

  A Riga hengerfej ott nem istenkirály hűtőborda ..

 

 

  Más : tuti hogy a nagyok csak a pálya miatt mennek délre

kilőni a cuccost ??

 

  Én mindenféle centrifugális erőkről , meg hasonló "hülyeségekről "

hallottam már , de ha pár percem lesz utána nézek ...

 

AMp

 

Előzmény: teslarudi (4128)
hg3ipd Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4142

Atyavilág, Jézus és Mária, szent József és a többiek!!!

Azthittem, hogy hibás a hivatkozás mikor benéztem ide. Na meg azt is hittem, hogy ez a dolog már lecsengett ebben a fórumban. Azt tudom, hogy hinni a templomban kell és nem pediglen itt. Szólni sem szoktam senkinek, ok nélkül meg pláne nem, de Rudi, nem kéne végre már magadat is ellőnöd mondjuk a rakétás topickba ezzel a témával? Szerintem itt már vannak páran, akik befordultak, ha nem is vízszintesbe ettől a témától, és ész érvekkel, jó tanácsokkal elláttak a projektedet illetően. Előre szólok, hogy nem én leszek, de szerintem akad majd olyan topiclakó, aki befordul a moderátorokhoz is, és nemtetszését fejezi ki a témát illetően. Már írták előttem is, ha a rádiós részhez érsz, szólj nekünk is feltétlenül!! Köszi és ne vedd személyeskedésnek!

Előzmény: teslarudi (4140)
webmaestro Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4141
"A rakétát igyis ugyis pályára kell álitanom de nem szenvedek a különválasztásukkal.."

Szerintem ne tedd: marhára nem mindegy üzemanyagban, hogy az utolsó finomkorrekcióknál 10 vagy 1000 kilót kell mozgatni.


"eredetileg valami katapultszerü cuccos lötte volna ki a rakétábol a müholdat de ha ez nincs pár kilot tudok sporolni :-)"

A szétválasztáshoz katapult helyett megtenné néhány darab elektromágnes kioldású golyóstoll-rugó is. Mihelyt nullára esik a tolóerő, szép csendben elválik egymástól a két rész. Odafenn már nincs akkora súlya adolgoknak :-)
Előzmény: teslarudi (4133)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4140
Igy elérem azt hogy a légkörön belül csak kicsit gyorsul és ahogy emelkedik egyre gyorsabban  annak ellenére hogy a z gyorsulásmérön mindig tizenakárhány m/s2 lessz ami a maximális gyorsulása ha már befordult vizszintesre. Pont ahogy akartam :-)
Előzmény: teslarudi (4139)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4139

Bár ha beleülsz, és van benne gázpedál, akkor érzed!

A toloeröt ugy álitom be hogy mindig tizen akárhány legyen a Z gyorsulásmérön.

Ahogy  emelkedek egyre csökken a Föld garavitácios gyorsulása vagyis egyre jobban rá kell kapcsoljam a toloeröt hogy a gyorsulást tartani tudjam. az y irányu gyorsulást pedig nullán kell tartanom. persze meg kell oldanom azt is hogy ne pörögjön be a tengelye körül.

Előzmény: Törölt nick (4134)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4138

100 Euróért

Jo vételnek tünik :-) remélem mükxik majd rendesen

Előzmény: Törölt nick (4135)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4137
Azt hiszem, a sok vásárló miatt szoktak rá külföldön, hogy minimálár nélkül teszik ki a cuccokat - a kereskedők úgyis mindig felhajtják a reális ár környékére, sokan élhetnek ebből, ahogy nézem... Így aztán néha ki lehet fogni...
Előzmény: Törölt nick (4135)
jadu Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4136
FT-50R-hez/YAESU/van egy "okospanelem" ami/FTT-12/névre hallgat,továbbá van egy MH12A2B/YAESU/hangszórós mikrofonom is.Ezektől a dolgoktól szeretnék megválni mmmm....mondjuk 5000-5000-ért.06204600987Feri
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4135
Ha már Kenwood, én nemrég vettem egy G71-et az eBay-en, most izgulok, vajon megjön-e. :-)

Szerencsém volt, hosszabb ideje licitálgattam, de sosem mentem magasra, és egy vasárnap éjjel, jó néhány, óvatos licit után valahogy elfelejtettek a többiek ráugrani egy, a leírás szerint kiváló, sértetlen állapotban levő készülékre, és valamiért 1 Eurocenttel a második helyezett előtt elvittem, mindössze és éppen 100 Euróért. Még mondtam is magamban, hülye vagyok, hogy nem magasabb összeget írtam be, mert már csak húsz másodperc volt vissza, és nem tudtam volna ismételni, ha kell, pedig az új ára igencsak máshol van.
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4134

Biztos úgy van ahogy írod.. :-)

"...majd addig tolom neki amig van miböl :-)"

Namost gyorsulásmérős/giroszkópos tolóerővezérlés, az nem piskóta. Bár ha beleülsz, és van benne gázpedál, akkor érzed!

Előzmény: teslarudi (4133)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4133

:-) Szoval a mostani tervek szerint a rakéta lessz a mühold és forditva. A rakétát igyis ugyis pályára kell álitanom de nem szenvedek a különválasztásukkal.. eredetileg valami katapultszerü cuccos lötte volna ki a rakétábol a müholdat de ha ez nincs pár kilot tudok sporolni :-)

A magassága is modosulni látszik . Az a gondom hogy  ha csak 10-15m/s2 gyorsulok tul sok idö és ut kell a felgyorsitáshoz ugyhogy célszerübb lenne magasabra küldeni igy kissebb lenne a valoszinüsége hogy egy másik müholddal ütközik és igy több tülélési esélye is van nem pontos pályára állás esetén  valamint tovább süti a Nap és 1xübbnek is tünik a pályára állitás.

Ugynézki nem használom majd a GPS-t ugyanis oda küldöm ahol a Föld a gravitácios gyorsulás 2.5m/s2 körül van vagyis kb   6000km magasra igy elegendö ha 5,?km/s ra gyorsitom és kb 2 ora alatt kerüli majd meg a Földet de még nem számoltam utána pontosan. A légkörböl kilépés után a dölést folyamatosan ugy korrigálom hogy az x gyorsulásmérö pont 2.5m/s2-et mérjen majd addig tolom neki amig van miböl :-)

 

Előzmény: Törölt nick (4131)
TamiBT Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4132
- F6 USA
- F7 EU
Előzmény: teslarudi (4124)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4131

Persze hogy kíváncsi / ak vagyunk, nem is azért mondtam  /tuk hogy off, hogy ne írj ide, hanem mert nem nagyon tudunk hozzászólni a rakéta témához.

Viszont a félvezetők / hibridek határértékei mindenképpen sarokkövek. Jó tervezést / építést, hajtóanyaggal vigyázni!

Előzmény: teslarudi (4130)
teslarudi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4130

Én inkább attol félek hogy nem süti remélhetöleg -25° körül sessz a borda 4102-es hozzászolás.

A dolog azért kicsit megváltozott nem lessz külön mühold egybe lessz épitve a rakétával de nem részletezem mert még semmi sem biztos és amugyis OFF vagy kiváncsi vagy rá ?-)

Előzmény: Törölt nick (4129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!