Keresés

Részletes keresés

bnorci71 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8136
bricóba?
ott sok minden szokott lenni és elég normális áron, de ilyenkor szokott lenni szinte minden multiba kivéve ha nincs:((
Előzmény: futóék (8076)
lac1 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8135
Ehhhh!!!!!!


MEGJELENt a



C É G !!!!!!!!!!!!!

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: E:ZS. (8085)
lac1 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8134
Ugye! Örülök neki!
Előzmény: futóék (8094)
chelloboy Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8133
Szerintem teljesen mindegy... bár az INTEX mellett szól az, hogy nagyobb teljesítményű forgatószivattyút adnak hozzá, mint a Bestwayhez- de egyébként szerintem minőségileg ugyanaz a kategória. Nekem Bestway van, semmi bajom nincs vele, 2.szezont húzza már.Ha van pénzed, akkor a papírszűrős vizforgatót cseréld le homkszűrősre, mert az nagyságrendekkel jobb.
Előzmény: Bihikem (8114)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8132
Sziasztok!

Medence víz vastalanítása/barnaság eltüntetése /ez akár mehetne fentre is :))

leírtam sokszor még egyszer leírom!!!!!


Hagyd mondom hagyd állni 2-3 napot ne szűrd ne keringtesd ne csinálj vele semmit. felejtsd el hogy van medid. Ha a második napra elkezd tisztulni/ülepedni az aljára a szmötyi/vasklorid/ akkor várd meg míg teljesen tiszta nem lessz, na ekor egy klasz slaggal nagyon óvatosan porszívózd ki a kertbe a szötyit. Másnap ismételd meg mert felkavarás nélkül ugy se tudod megcsinálni :(
Ezután jöhet a naponta porszívozás amíg van üledék, ez még eltarthat akár 1 max 2 hétig is ,de a medit már élvezheted.

tavalyi képek
ilyen volt a medi ez esti kép volt vakuval.




ilyen lettilyen volt a medi ez esti kép volt vakuval.



most néztem a dátumokat mindez 6 nap alatt :))
Előzmény: Bubu81. (8046)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8131

Nem kell ijedezni, főleg nem a sósavtól. Én attól leszek ideges, hogy mérés, számolás, tapasztalat nélkül borítja bele valaki. (és néha egyszerre, és még egy helyre is)

 

  1. Minden strandon ezzel a két anyaggal kezelik a vizet alapvetően, DE folyamatosan MÉRIK közben.
  2. Vegyél elő bármilyen szemcseppet, nézd meg a hatóanyag tartalmat, SÓSAV van benne, mert azzal állítják be a pH-t (többek között)
  3. Ennél már csak a kénsav a jobb, de azt nagyon kell ismerni (akvaristák is használják pH beállításra, de csak a profik)
  4. Felejtse el mindenki azt amit írtam! Ne használjon ilyen szereket OTTHON!!!!!

Néha én is teszek bele, de csak időnként kis menyiséget (sósav), meggyőződésem a jótékony hatása, de nem az a fő kezelési mód.

Előzmény: Kumpi (8125)
futóék Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8130

Köszi a választ, valami akvarista fordításban a total nyavalya összes ásványi tartalmat jelent szó szerint fordítva...szerintük. De mindegy is, mert képzeld egy pár óra múlva vegyszerezés után néztem és helyreállt. Az is okés lett.Tiszta a vizünk, csilli-villi. háromtól ötig benne lubickoltunk.Ja!

Vettem két fáklyát szúnyogriasztó fáklyaolajat töltöttem bele, lesztúrtam a medi két végére. Be sincs gyújtva és az összes rusnya repülő állat(bögöly) elkerült minket!!! Vagy lehet csak kihaltak, vagy másfelé voltak kajálni.

Boldog vagyok. Mintha egész nap a Balcsi partján lógtunk volna. Isteni.Zs

Előzmény: hzolee (8127)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8129

Ja, a kóláról is láttam egyszer egy jelenetet a Discovery-n, meglazította a rozsdás csavart :-)))))))

 

(még szerencse, hogy nem szeretem.... :-D)

Előzmény: dokeee (8126)
hzolee Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8128
én is ijedten hallottam ilyesmit gyermekes apukától.
viszont a kémiai rekacióegyenletet felírva kiderül, hogy ártalmatlan a dolog :-)
(legalábbis nekem így mutatták be... hipó és só volt talán az alapanyag...)
z.
Előzmény: Kumpi (8125)
hzolee Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8127
szia, tényleg akkora, 2,5x4 méterest vettem. félbehajtva ez 2x2,5 m.
a 2,44-es medence vizét szépen befedi, bekapcsolt szűrő és enyhe szél esetén se mászik el semerre. (egyelőre).
jó kis fólia, nem az a nagyonvékony, zizegős, zsömlés-zacskó szerű, hanem picit vastagabb. (Régebben vettem szobafestéshez, és az olyan volt).
nem teljesen átlátszó, de láttam "élőben" szolárfóliát (a szomszédnál), és az se volt ennél átlátszóbb. (ezt azért írom, h a melegítő fénysugarak átmennek vagy inkább visszaveri... szóval kb ugyanolyan). Már emelkedett reggel óta majdnem 5 fokot a hőm.!

Az utolsó kérdésedre nem tudok válaszolni.
Nekünk kb 2-3 hete van meg, az elején beleborítottam 1 flakon valami kombinált medencevíz-ápoló izét. (nem klórt). köbméter alapján 1,6 liter kellett volna, de én csak 1 litert vettem, és az ára (2500) miatt nem is szándékoztam többé venni olyat. ezért el is dobtam a flakonját, azt se tudom már mi volt az. de nem opálos, nem zöld, elég jó a víz. mondjuk 20 fokosan nem volt sok esélye algásodni LOL... ez a vízhőmérséklettől nagyon függ (szintén teknősakvárium tapasztalat... melegebb víz hamarabb bedurran náluk is...)
Előzmény: futóék (8117)
dokeee Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8126
Pedig a legegyszerűbb, és legjobb megoldás a hypo-sósav kombináció. A szemedbe ne menjen mikor beleöntöd a medencébe, ha már benne, van ártalmatlanabb mint a kóla :).
Előzmény: Kumpi (8125)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8125

Minek akarod áthidalni a kis lyuk-nagy lyuk közti különbséget????? Ha rákötöd a szivattyúra a gégét, nem megfelelő szívásra a másik (szabad) vége???

 

Nem tudom, de nekem ez a sósav-hypo vegyszerezés még a mai napig felborzolja a hátamon a szőrt.... Nem tudnám elképzelni, hogy belemenjek abba a vízbe, amit előzőleg sósavval öntöttem "tele"! (hát még gyereket nem raknék bele...) Jó-jó tudom, a hypo is "klór" (vagy legalábbis van benne, vagy teljesen az is, nem tudom az összetevőjét, nem is kifejezetten érdekel...), de azért mégiscsak hypo-ról és sósavról beszélünk. A tabletták/granulátumok pedig kifejezetten medence tisztításra lettek kitalálva, nem a dzsuva lemaratására takarításkor, mint a másik kettő :-)

Előzmény: Kinga1204 (8123)
Kinga1204 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8124
Szia BuBu81!

Ne add fel! Én hiszek neked, vagyis tudom, mibe kerül egy feltöltés, az enyém 16 m3-t nyel el 1 feltöltésre. Nekem sikerült kitisztítanom egy üveg sósavval és 6,5-7 liter hypóval, bár az enyém csapvízzel van feltóltve.Ja , és 1,6 dl sparos algaölővel.(Amultiklór tablettám masterpoolos, vagyis baumaxos algaölő nélkül pelyhesítővel, a nagy úszó -adagoló maxra nyitva)

Remélem neked is sikerül!

sok sikert és kitartást!

Kinga
Előzmény: Bubu81. (8093)
Kinga1204 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8123
Sziasztok!

Köszi mindenkinek mindent, és képzeljétek a medim gyönyörű tiszta, csak az alja van tele homokkal, amit nem tudok kipuconi, mert ez a slagos izé nem szed össze semmit, csak felkavarja a vizet, ezt pedig ferdőzés közben mi is megtehetjük.
Mennyit ront ez a vízminőségen nyár végéig?
Most agyalok azon, miként tudnám ezt a lagos rendszert rákötni a szivattyúra, vagyis gégecsövit muszály vennem, csak azt nem tudom, hogy a kis lyuk és a gégecső átmérője közti különbséget hogy hidaljam át.
egyébként egy óra mulva megyek pancsiznia kolkecekkel, akik Olaszországban megtanultak uszizni egy kicsit, vagyis kislányom átússza amedit egy levegővel búvárszemcsivel,a nagy pedig megtanulta kidugni a vízből a fejét és levegővétel után tovább úszni!

Éljenek a medencék!!!

Kinga
puol Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8122
Szevasz! Olvass vissza és mindent megtudsz! Sok sikert!
Előzmény: fefe1.gt (8120)
E:ZS. Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8121
Kuff!
8-tól 4-ig vagyunk nyitva.:)
Előzmény: kuff (8112)
fefe1.gt Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8120

Szisztok!

 

Újszerű vagyok itt, kérlet Titeket segítsetek !

Puhafalú medence első üzembehelyezésénél mik a teendők ? (a vizminőségre gondoltam) Mondtak olyat, hogy kenjem be a medence belső falát algaölővel, így több az esély, hogy nem tapad az oldalfalra. Igaz ez? Milyen szereket javasoltok ? Én a sóbontóra tippelnék. És meddig marad a víz "tiszta", vegyszerek nélkül ? 1-2 nap ?

Köszönöm

LamaLama Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8119
A felső vízrétegekbe belekerül a lakossági szennyvíz, ezzel szerintem nincs vitánk.
A kerti öntözőkutak kiképzése úgy történik, hogy megfúrják a lyukat, becsövezik, majd kívülről sóderral feltöltik a cső és a lyukfal közti teret. Manapság már biztosan spórolósabban dolgoznak, de annó a 80-as években nyári munkán olyan kútfúró mellett dolgoztam, aki 110-es lyukat fúrt a 63-as csőnek. Na most nem kell hozzá nagy fantázia, hogy bárki beláthassa, ez a sóderréteg max arra jó, hogy megtámassza a csövet és mechanikailag szűrje a vizet, de rajta keresztül bármilyen csúfság lejuthat a mélyebben fekvő vízrétegbe. Főleg ha rendesen szivattyúzod is a kutat.
Emiatt is van, hogy legálisan nem fúrhatnak a kisvállalkozók akármilyen mély kutat, mert hihetetlen károkat tudnának okozni, a víz pedig egyre értékesebb lesz.
Az olajkutaknál ezt úgy előzzük meg, hogy béléscsövezés után a lyukfal és a béléscső közti teret nagy nyomással cementtejjel szivattyúzzuk teli és ezzel akadályozzuk meg a kölünböző rétegek "összedolgozását".

Nem voltál sértő, de érdemes tanulnod a dologból. Ha egy témában nem vagy járatos, de ellenvéleményed van, akkor nem azt kell mondani, hogy "szerintem ez nem igaz", elég annyi, hogy "én másképp gondolom" :)
Előzmény: Luca_41 (8110)
Laudat Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8118
Eladó !!! Nap kollektor " házi készitésű melegvízmű " :ITT

Valami hasonlót ,már láttam :-))
futóék Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8117

Figyi!

A fólia mérete stimmelt? Úgy értem tleg annyi mint ami rá volt írva?Zs

Sajna valóban ez a helyzet.

Még egy kérdés.Tesztcsíkom van: klór ok.Ph ok. Total alkanyavalya very high.Ilyenkor mit tegyek?Zs

Előzmény: hzolee (8109)
Bihikem Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8116
Nekün kb. 4 évvel ezelött bemérték a kútvizünket, azt mondták majdnem iható csak egy kicsit sok a vastartalma. Szerintetek változott azóta?
Bihikem Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8115

Rosszul írtam!

Medencébe melyik a jobb INTEX vagy BESTWAY

Ha valaki tudja a különbséget akor írja meg nekem lécci.

Bihikem Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8114

Fontos!!!

Melyik a jobb márka az INTEX vagy a BASTWAY?

INTEX: 3500 l/h szűrő BESTW: 2006l/h

INTEX: 43ezer BESTW: 45ezer

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8113

A kút témára:

Nem vagyok egy kútszakértő, de ha jól tudom kétféle kút van. A vízzáró réteg fölötti, és a vízzáró réteg alatti (rétegvíz).

 

"Talajvíz

A felszín alatti első vízadó réteg, a talajvíz. A felszínről leszivárgó szennyeződések miatt a talajvíz minősége nem felel meg ivóvíznek, ezért csak ipari vagy öntözési célra alkalmas.

 

Rétegvíz

Az első vízadó rétegtől nagyobb, illetve több vízzáró réteg alatti porózus összlet vize a rétegvíz.
A szennyeződésektől védettebbek, és minősége ivóvíznek megfelelhet. (természetesen az ország területei és mélységei különböznek.)

 

Az 1995. évi Vízgazdálkodási Törvény értelmében a felszín alatti vízkincs állami tulajdon, víznyerő kút létesítéséhez tehát a törvény értelmében, hatósági engedély szükséges. A helyi vízgazdálkodási feladatok hatósági jogkörét a területileg illetékes vízügyi igazgatóságok, illetve a települési önkormányzatok látják el.

- talajvízre telepített kutak
- rétegvízre telepített kutak

Tudni kell arról is, hogy a vízügyi hatóságok bizonyos rétegvíz-készleteket védettnek nyilvánítanak, amelyek egyéni használatát nem engedélyezik.
"

 

Szerintem ebből látható, hogy a talajvíz, az igenis sok esetben fertőzött!!!!

Előzmény: Luca_41 (8111)
kuff Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8112
E:ZS,

még egy utolsó kérdés, leírnád a nyitvatartásotokat? kedd reggel arrafelé járok, akkor beugranék a Reitterbe!

udv,
kuf
Előzmény: E:ZS. (8108)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8111
Szerintem, sértő sem voltam.
Előzmény: LamaLama (8102)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8110
Na jó. Egy merőskútnál esély van arra, hogy ha a környék nincs csatornázva, akkor belemosódhat a fekália. Ez a veszély nem áll fenn, ha sokkal mélyebb régióból szivattyúzod fel a vizet. Így, ok?
Előzmény: LamaLama (8102)
hzolee Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8109
tegnapi témához, miszerint semmi se kapható.

fogarasi obi, nincs szolárfólia. analizátorból csak papírtesztcsíkos, 5Eft. sokallom az ötöt, + fikáztátok a papírcsíkot, ezért ott is hagytam.

fogarasi teszkó, ugyanaz a tesztcsík. szolárfólia nincs. klór nincs.

semmi sincs.

vettem az obiban szobafestéshez való fóliát. félbehajtva pont akkora, mint a medi. "öccá".

kaptam 1 tippet, fehérvári úton medence szakbolt. persze zuglóból a fehérvári útra eljutni annyi, mint miskolcról pestig. miért nem lehet az összes medenceáruló helyen rendes választékot tartani?! :(
E:ZS. Creative Commons License 2008.07.11 0 0 8108
Szia!Az idiótára gondoltam,örülök,hogy nem sértődtetek meg.Annak pedig még jobban,hogy segíthettünk.De nem késtünk le semmit,hisz lesz még nyár.....Ha zsákot szeretnétek,akkor inkább a Reittert javaslom célnak.A Baksayban csak alapanyag van.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8107)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 8107

Szia!

 

Ha az idióta jelzőre gondolsz, szerintem nem sértődött meg senki. UGYE többiek?????

 

Na szóval köszi az infót, de ha hamarabb jelentkeztek, akkor egy csomó dolgot hamarabb megtudtunk volna.

Nagyon hasznos volt amit leírtál, legalábbis nekem.

Előzmény: E:ZS. (8106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!