Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10834

Sajnos ezt "ismerem", nekem a 2. nűtét óta vannak ilyenek, váratlanul jövő fájdalmak, aztán hirtelen javulás.

Lehet instabilitás is. Funkcionális rtg kimutathatja

Előzmény: csupa6os (10833)
csupa6os Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10833

Sziasztok!

Ma hajnalban arra ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a jobb térdem. Reggel kb 10 perc után bírtam csak ráállni. Most így délután felé is elég érzékeny, de már "bejáratódott". Mi lehet ez? Előzmény: volt egy porckorongműtétem tavaly, ami nem sikerült túl jól. Azóta van egy újabb sérvem is, de ez a doki szerint - legalábbis 2 hónapja még - javult. Attól tartok csigolyaelcsúszás is lehet a háttérben. szerintetek?

köszi

fefike830 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 10832

Sziasztok!Lejárt a 2 hét rehab Csákváron...javulást nem tapasztalok....Gerincgyógyászati központba mehetek Pestre megnézetni magam,ha ott nem csinálnak velem semmit akkor sehol....Fehérváron nem műtik meg a heget,igy tovább kell lépnem....Valakinek tapasztalata ezzel az intézménnyel kapcsolatban???????Csákváron emberséges orvosok vannak,a KEZELÉSEK olyanok mint Fehérváron....pszichológus is foglalkozott velem...mert a fájdalomnak lelki okai is vannak ez igy igaz,de mitől is éreznénk jól magunkat ha folyamatos fájdalmat érez az agyunk???????Azért a gerinc sérv,és gerincbetegségek nem lelkiállapot miatt keletkeznek....ezt azért elmondtam...megértik persze,de igy kell elfogadni mostmár magunkat,hogy nem leszünk már olyanok mint rég....ezt én értem....csak a mindennapok nem erről szólnak...a munkaképesség csökkenést adjam be mert a jelenlegi munkámat nem tudom végezni....papiron munkaképtelenség,terhelhetetlen gerinc szerepel,de ezzel nem gondolom,hogy a mostani szigor mellett rokkantjáradékhoz jutok...hol fognak alkalmazni minket???????????????Az egészséges emberek nem találnak munkát....és nincs megoldás.....

kazanoska Creative Commons License 2013.05.17 0 0 10831

Szia.Igen,nekünk is van.Jó készülék.Eladó ha érdekel.

Előzmény: gerincke (5710)
similis Creative Commons License 2013.05.14 0 0 10830

Értettem én elsőre is :) De mondjuk ha jól emlékszem Neked elég szar a derekad megint, szval mondjuk azért pl én nem vetném el a helyedben a műtétet... meg a doki helyében se.

Ezekben a konzervatív szarokban én változatlanul nem hiszek, a hossző távú hatásukban meg pláne nem :(

Előzmény: GeriSoft07 (10829)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10829

Úgy értette, hogy ő idegsebész, és semmi operálandó nincsen.

Rehab kezelés, konzervatív terápia, manuálterápia, ezeket ajánlotta

de szerinte a 4mm elcsúszás semmi (a ct-n én semmit nem is láttam ebből) a protrusio meg ok, hogy érintheti a durazsákot, de nyilván nem operálandó, kb ennyi.

Előzmény: similis (10828)
similis Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10828

Hát köszi h neki nem vészes...

Előzmény: GeriSoft07 (10827)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10827

voltam kontrollon, mert itt ott amott rendszeresen fáj, főleg köhögésre, zökkenésre, stb

Ezek a leletek, doki, aki műtött, szerint semmi vészes, ajánlotta a kollégáját, aki nem csak idegsebész, és nem csak műt, hanem manuálterápiát is végez, azt mondta

1: profi

2: tudja értelmezni a leletet, és tudja, mit hogyan szabad kezelni

www.optimumstudio.hu

ő az

Meglátjuk, majd elmegyek

similis Creative Commons License 2013.04.27 0 0 10826

Próbáld meg, nekem annyira rossz nem volt előtte, de azóta teljs életet tudok élni.

Ha az anyagiak nem kizáró ok mindenképp érdemes egy próbára.

Előzmény: fefike830 (10823)
fefike830 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 10825

Köszönöm!

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 10824

én amit hallottam, jó eséllyel lehet jobb is a katéter után, van akinek semmi

itt is keresővel sokra mész

Előzmény: fefike830 (10823)
fefike830 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 10823

Sziasztok!Rácz katéterről vmi tapasztalata valakinek?Nem műtik ujra a hegesedésemet....zsibbad az egész bal oldalam továbbra is...járni nem tudok....csákvárra küld most az idegsebész.....megőrülök a fájdalomtól,de hiába mondom....én igy nem akarom leélni az életemet.....már pszichiáterhez megyek ,mert nem tudom feldolgozni a problémát!!!!!!!!!!!!

Zo72 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10822

Értem.Bocs nagy hirtelen megfeledkeztem,"rutinos" vagy te is,és csinálod amit kell.de csak meg kellene erősiteni azt az izomfűzőt valahogyan.

Előzmény: GeriSoft07 (10821)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10821
Koszi a biztatast
Sajnos a bal labam annyira kattog, muszaly volt
Torna kozben is pl mikor a szalagot nyujtom (lab hajlit, egyenesit) akkor egy poziciobol a szalag ami ugye a medence mogott megy fel a csigolyakig, pattan de fent a gerincnel. Ugyanezt csinalta kuplungolasnal, folyamatosan kattogott

Most ugy nez ki a napi torna ellenere instabil, rendre elojon egy vandorfajdalom, hol terdem, hol sarkam, hol fenekbe szur es faj, van hogy hetekig, es egy nap alatt elmulik utana pl

Majd 10-en kiderul, funkcionalis rtg lesz

Most pl vasarnap, delutan elojel nelkul ugy begorcsolt a hatam, jarni se birtam, a vegen szegyenszemre a contramalra fanyalodtam, hetfo delutan elmult, hogy a rakba?
Előzmény: Zo72 (10820)
Zo72 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10820

Az ágyéki szakasz,nem túl sokat vesz részt a flexióban,lsd fúziós műtét után(nyilván az sem mindegy mit raknak be) is előre lehet hajolni(módjával).sztem erősítés- nyújtások,fokozatos és kítaró torna,masszázs meg kell,hogy hozza az eredményt.Azt s mondhatnám gyötörni kell-de nem krumpliszsák cipeléssel-hanem pl konditerem okosan,de gyötörni.Mert ha nem bírja(derék) az úgyis kiütközik és akkor más megoldás kell(orvosi)ha meg megy akkor javulni fog.Mielőtt félre értenéd írásom a te logout bejegyzésed bátorított az l5-s1 előtt(kössz),de ne azon gondolkodj,hogy kuplung nélküli autó,meg etc.hanem kelj fel és sport.Törd meg az ördögi kört!Én ezt próbálom tenni,fokozatosan,sztem szakszerűen(beletanúltam).Aztán ha nem jön be akkor tovább orvosi segítséghez,de legalább megtettem minden tőlem telhetőt.

Előzmény: GeriSoft07 (10819)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10819

igen, így értem.

Teljesen nyújtott lábbal előrehajolva a térdem érem el.

Iletve lábemeléssel kb 50 fokig megy utána feszül a szalag a térdhajlatban

Előzmény: Zo72 (10817)
similis Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10818

Nyilván az elsőt érti, én se tudok a homlokommal a térdemig... az még gyerekkoromban sem ment :S

Előzmény: Zo72 (10817)
Zo72 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10817

Szia?Ezt az előrehajlást,hogy érted?Nyujtott láb mellett,nyújtott karral nem tudsz mélyebbre,vagy a homlokodda lnem tudsz mélyebbre a térdednél?(sok torna,nyújtás)

Előzmény: GeriSoft07 (10816)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10816
Az nem semmi, en 2008 ota nem tudok terdnel lejjebb hajolni
10-en megyek ct meg funkcionalis rtg nezesre, mert nagyon sokat faj, lehet hogy instabil lett a 2 mutet utan
Előzmény: similis (10815)
similis Creative Commons License 2013.04.16 0 0 10815

Hát anyám a legpozitívabb akit valaha láttam sőt sztem a doki is :)

6. héttől rendesen dolgozik, mondjuk 6 órás állás de van mikor több van mikor kevesebb, bp-en intéz ügyeket kocsival, szval kocsiba ki-be, dugóban üldögélés vezetés, mászkálás...

Szval én rendesen bánom h nem stabilizáltak és nem az OGK-ba mentem...

Ja és az elmerevedésről amivel fenyegetőznek csak annyit h simán lábszárközépig lehajolt 6 hetesen, akkor én még térdi se tudam viszont legalább nem is mertem, és most is csak komoly nyújtások után tudok valamivel lejebb, szval nem gáz...

Előzmény: Atti71 (10810)
iberkes Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10814

Ati71 hozzászólásához csatlakozom pozitív példaként ( legalábbis eddig).

Stabilizációs műtétet követően ( 3 csiguszt csavaroztak-ágyékit) 4 hónappal a műtét után már dolgozom fájdalom és gyógyszer nélkül :)

Ülőmunkát végzek, odafigyelek, hogy óránként legalább 5 percet állva töltsek. Minden hajnalban gyógytornázom és minden este 4-5 km-t sétálok. Esküszöm a legnehezebb a műtét utáni 6 hét rehab volt, amikor is az izmaim a csigolyákra történő visszatapadásáért kellett  megdolgoznom a fokozatosság, óvatosság elvét szem előtt tartva.

Persze nem csinálhatok bármit, figyelnem kell az emelésre, cipelésre. Hirtelen mozdulatokat nem végezhetek. Egyelőre a "gyogyitornán" és a sétán és kívül más mozgás típust nem végezhetek.

Állítólag 1 év a teljes regenerálódás.

Szóval én is mindenkinek fájdalommentes napokat kívánok :) :) :)

Előzmény: Atti71 (10812)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10813

Szia!

Én folyamatos munkában voltam/vagyok, de nehéz. "otthon lenni", ellátni a háztartást menne, de a munkának nem nagyon mondhatom, hogy lepihenek.

Mindkét műtét után 3 hónappal dolgoztam, lightosan, amennyire lehet, de kell dolgozni, ha mr van hol.

Persze küzdök, kocsit cseréltünk, WR+ra, automata persze, így már kuplungolni sem kell, magasan ülök, a fő melóforrásom költözik közelebb, így a bejárás 20perc M0 gurulássá csökken :)

De idén már 2x volt olyan, hogy napokig nem tudtam menni dolgozni, mert fájt. Persze képes lettem volna, de csak rendesen begyógyszerezve, annak meg mi értelme.

De szinte folyamatosan szedek valamit, kenegetem, tornázok, fürdőzök, konkrétan azért küzdök, hogy dolgozhassak.

Előzmény: Atti71 (10812)
Atti71 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10812

Szia!

1,5 éve műtöttek,(stabilizációs) de teljesen jól vagyok! Már hónapok óta szinte semmi fájdalom! Igaz nem is eröltetem, minimálisan terhelem és sokat pihenek! Gyógyszert nem is emlékszem mikor vettem be utoljára. Úgyhogy nagyon optimista vagyok! Viszont visszakerülni a munkaerő piacra, na az nem könnyű! Az első műtétem 2011.04.28-án volt. Azóta ugye 3 műtét 1 év táppénz és a táppénz óta semmi! :( A családi kassza lassan lassan kiürül. Fizikai munkát nem nagyon lehet végezni, ülőmunka, hát az attól függ! Szóval elég nehéz! De ez össze sem mérhető azokkal a gondokkal amik a műtétek előtt alatt és küzvetlen utána voltak. Illetve mint olvasom, sajnos te sem vagy valami jól! :( Egy ilyen műtétsorozat után nagyon nehéz visszakerülni a munkába. Nagyon sok az a 2 év kihagyás. Illetve most már a saját korlátaimat is nagyon figyelembe kel venni, mert soha nem szeretném még egyszer átélni azt a fájdalmat, azt a tehetetlenséget, amit műtétek előtt és közvetlen utána éreztem.

Jobbulást, kitartást, és hitet!!

Előzmény: GeriSoft07 (10811)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10811

Nem vagyok jól, csak néha megunom a panaszkodást is :)

Pont ma gondolkoztam azon, hogy lecsökkent az ingerküszöböm, vagy csak túl telhetetlen vagyok, mennyire kellene jól legyek?

Előzmény: Atti71 (10810)
Atti71 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10810

Hahóó! "meghalt" a fórum? Vagy mindenki jól van? Remélem igen!!! De a pozitívumokat is meg lehet osztani! :) Fájdalom mentes szép napot mindenkinek

similis Creative Commons License 2013.03.24 0 0 10809

Paraszt orvosok, én eperelném aki pszichológushoz küld fájdalommal :S És nem igaz h nem lehet semmit csinálni, azt is meg lehet műteni, és olyat is hallottam, valakinek javasolták, h iyen hegesedéses műtétnél betesznek valami anyagot a heg helyére h ne hegesedjen újra, de többet sajnos nem tudok mert csak egy váróban mesélte valaki.

Sztem keress másik orvost.

Előzmény: kékkenguru (10808)
kékkenguru Creative Commons License 2013.03.24 0 0 10808

Sziasztok!Rég irtam már...változás sajnos semmi...túlvagyok 3-hét száraz tornán   amit szinte sirva csináltam végig....visszamentem,hogy továbbra is nagy fájdalmaim vannak.....holnaptól 3-hét vizi torna....ugy hordanak ki a korházba mert továbbra se tudok járni.....idegsebész megkérdezte mi fáj még?Nincs ott már semmi....igaz,csak hegesedés,és boltosulás!!!!!!!!Utána olvastam minden ezzel kapcsolatos dolognak,és semmit nem lehet vele kezdeni....akkor most mi lesz?Valakinek hasonló problémája,tanácsa van kérem segitsen!!!!!!!!!!Már a pszichológusnál tartok....orvosi javaslatra.....nem vagyunk egyformák,de én ezt már nem birom!

Iluska 45 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10807

Merre  vagy?  Nekem  ma már az egész derekam fáj, de zsibbadást nem érzem.  Mi  történt veled, emeltél? Mitől szakadhat le  ? :(

angelina111 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10806

Ezt nem tudom,nekem a derekam nem zsibbadt sosem csak iszonyúan fáj!A bal lábam az totál le van zsibbadva,olyan érzés mintha nem is az én lábam lenne!Nagyon be vagyok tojva,és én sem vagyok Magyarba nem is merek hazaindulni sem így mert nem bírom ilyenkor az utazást,most már csak abban reménykedek sikerül elintéznünk itt a biztosítást és akkor azonnal megyek itt orvoshoz!Így ez nem maradhat szombat óta nem voltam kint a lakásból csak a kórházba!Ebbe is bedilizik az ember!Most attól parázok nehogy ez egy kiszakadt sérv legyen!

Előzmény: Iluska 45 (10805)
Iluska 45 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10805

Angelina, jobbulást! :( Nekem most csak zsibbad a  derekam egy része,  de a  lábam nem zsibbad szerencsére. Ez idegbecsípődés, vagy  mi válthatja ki? És tornázzak  vagy inkább ne ...Amitől még rosszabb minden, Londonban vagyok ...Kb a jóistenre van bízva, h mi lesz velem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!