Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17736

Köszi, én is kb. így számolgattam. Egy kicsit aránytalan lesz sajna így a megosztás, de talán a Szépalmapuszta-Bakonybél szakaszt már sötétben is könnyen le lehet gyalogolni az aszfaltúton. Az a baj, hogy 9 előtt nem tudunk kezdeni Porva-Cseszneken, Szépalma meg nagyon drága nekünk.

Ki szeretnénk használni a januári tavaszt a túrára.

Előzmény: PrInCe (17725)
magyarpityu Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17735
A Zemplénbe és a Kőszegi-hegységbe is megyünk majd (ezek hiányoznak és itt-ott egy-egy rövidke szakasz, mint a Bableves csárda és Hollókő közötti gyönyörűszép aszfaltos rész), de egyelőre a Mátra-Bakony térségben túrázgatunk egy-egy napokat.
Előzmény: asciimo (17733)
padler Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17734
Nincs akadálya, pl. Joey új füzetet nyitott a 80 napnak, az előtte megkezdett füzetet pedig mostanában fejezte be. Másik megoldás, hogy először azokat a szakaszokat járjátok be, ami neked sincsen meg, aztán veszel egy újat és továbbra is a feleségeddel túrázva megkezded a 2. teljesítést (ez így persze egy ördögi kör:)))
Esetleg ő elmegy másokkal közben néhány szakaszt megcsinálni és akkor van esély hogy kb. egyszerre végezzetek vele, vagy te mész el néha nélküle és akkor lassan két teljesítésed lesz már stb.
Előzmény: magyarpityu (17730)
asciimo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17733
Szerintem lehetséges, semmi nem mond ellent neki.

De miért nem mentek inkább arra a részre , ami neked hiányzik?

Előzmény: magyarpityu (17730)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17732
Gudluking, van valami terved/elképzelésed a hétvégére?
Előzmény: gudluking (17724)
PrInCe Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17731
semmi akadálya nincs ennek. én is ezen gondolkodom most.
Előzmény: magyarpityu (17730)
magyarpityu Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17730
Lehetséges úgy belekezdeni egy újabb OKT teljesítésbe, ha az előző még nincs befejezve? Párom most kezdett kékezni, eddig csak úgy mentem vele, hogy ő pecsételt, de mi lenne, ha én is megkezdenék egy új füzetet, és mire eljutunk a nekem is hiányzó részekhez, akkor elővenném a régi füzetet? Vagy előbb a mostanit fejezzem be és azután kezdjem az új füzetbe gyűjtögetni a pecséteket?
Előzmény: asciimo (17726)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17729

Dzsível már értekeztünk róla, hogy a közeljövőben a Börzsöny csúcsait ill. az OKT Dorogtól Nógrádig tartó szakaszát nyomnánk, kinek mi hiányzik. Pontosabban ő most kezdené el.

Előzmény: gudluking (17724)
asciimo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17727
ezek szerint az Apáthy sziklánál rákérdezhettél volna?
Sebaj, írj emailt a nevével.
Előzmény: Törölt nick (17709)
asciimo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17726
2004-ig bezárólag volt 2 hatszoros teljesítő.

2005-ben tudtommal Csernus Gábor is hatszoros lett, és Ő még elég fiatal (mondjuk ez relatív) és aktív, úgyhogy tízig SZVSZ meg sem áll. És már most is dolgozik...
Előzmény: Joeyline (17707)
PrInCe Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17725
35 km körül van Bakonybél.
Előzmény: nagypapi (17721)
gudluking Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17724
VéGé!Mikor mozgalmazunk újra???Valakinek valami új ötlete?
Előzmény: Vagdalthús (17723)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17723

Köszönöm!

 

Egyébként nem csoda a túrakiírás népszerűsége, szerintem nagyon szép a vonalvezetése, látványos érintőpontokkal, s nagyon igényes igazolófüzettel.

Előzmény: nagypapi (17721)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17722
Csak az otthon van, én meg az irodában :-))
Előzmény: PrInCe (17720)
nagypapi Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17721

Ebben a leírásban van néhány távolságadat, plusz a végén szintadatok.

http://web.axelero.hu/gaborkoos/terep_jaro/bakony/dornyay_emlekut/dornyay_emlekut.htm

Nocsak, mindenki a Dornyay Béla felöl érdeklődik.

 

Engem az érdekelne, hogy Porva-Csesznektől Bakonybélig mekkora a táv. Egy nap nem akarom (na jó, nem tudnám...), és ott látszik ideálisnak megszakítani a logisztika miatt. 

Előzmény: Vagdalthús (17719)
PrInCe Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17720
a füzetben vannak távadatok.
Előzmény: Vagdalthús (17719)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17719

Üdv!

 

A Dornyay Béla emlékútról van valahol olyan táblázat, amely az egyes érintőpontok közötti szakaszok hosszát tartalmazza? Pl. a Porva/Csesznek - Csesznek - Vinye táv tudható pontosan, hogy mennyi, ill. mekkora a szintemelkedés ezen a szakaszon?

 

A füzetem már megvan, s a Túrázz a vonatért! - eseményen akarom ezt a szakaszt bejárni. Úgy néztem a térképen, hogy kb. 10 km.

 

A túrajelentés + MTSZ-pontérték miatt érdekelne a dolog.

Előzmény: út+kereső (17718)
út+kereső Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17718

Meg lehet venni az igazolófüzeteket az MTSZ-ben is. Ha van MTSZ igazolványod, akkor 650,-Ft/db, ha nincs, akkor 700,-Ft/db.

Szép túrákat, és sikeres teljesítést kívánok!

 

Üdv. Annamari

Előzmény: Jesper Olsen (17717)
Jesper Olsen Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17717
Lehet az MTSz-ben is kapni a Dornyay-, ill. az Öreg Bakonyos igazolófüzetet? Mennyibe kerülnek?
Előzmény: út+kereső (17713)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17715

Láttam... hát ölég súlyosan nyomod te is a kilométereket, hallod :-))

Gratulálok!

 

Én a kanyarban sem vagyok ehhez képest... de esetemben nincs is realitása ennek.

Előzmény: Joeyline (17711)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.01.06 0 0 17714

Láttunk sok szép bükkfát, de az ellenőrző kódot sajnos egyiken sem (2000. évi ÖBB igazolófüzetünk van), pedig itt még világosban jártunk. Az igazolófüzet szerint "az azonosító szám a Szekrényes-kő-árokban van felfestve egy szép bükkfára, a turistaúttól kb. 20 m-re." Lehetséges, hogy a bükkfa azóta kidőlt, vagy a szám az útról nem látható? Mi mondjuk nem tértünk le.

 

Az azonosítószám az útról nem látható, mivel az volt a célunk, hogy bemenjen a túrázó az árokba és megnézze a Szekrényes-kő oldalát, mely szép szikla alakzatokat tár elénk. Az első füzetekben 20 m szerepel, ami javítva lett 120 m-re, mert a valóságban ennyi.

 

Most akkor végül elfogadod nekünk a Szekrényes-kőt? Mivel régi füzetünk van, amelyben 20 méter szerepel, tehát a leírás is téves, és mindezek mellett nem a turistaúton van, ezt a két tényezőt figyelembe véve mondhatni esélytelen volt, hogy megtaláljuk (nem a sziklát, a kódot). A sziklát végülis láttuk, mint ahogy az a fényképen is látszik (mondjuk a Fehér-kő látványa mélyebb benyomást gyakorolt rám).

 

A másik kérdés, hogy az azóta bevezetett új pontokat is fel kell keresni, vagy elegendő azokat, amelyek a füzetben szerepelnek? A múltkor jártunk a Tiszta-víz-forrásnál és véletlenül észrevettem, hogy itt is van egy kód (ezt mindenesetre feljegyeztem a füzetbe).

 

Amennyiben valamelyik ellenőrzőhelyen nem sikerül az általunk kihelyezett bélyegzőt használni, másik bélyegzést vagy fotót is elfogadunk természetesen.

Mindenkinek felhívnánk a figyelmét, hogy a Dornyay Béla emlékút kötött útvonalú túramozgalom (útvonal követés kötelező!) az Öreg-Bakony Bakancsosa túramozgalom pedig érintő pontos, tehát az útvonal szabadon választott.

 

Itt a söröző a kiírt időpontban (csütörtökön, hivatalos zárás előtt 5 perccel) nem volt nyitva, sőt a kerthelyiség kapuja is zárva volt. Ebben az esetben elfogadott a vasúti bélyegző? Csak mivel az állomás kissé távolabb van a sörözőtől, és nincs rajta a sárga sáv jelzésen (illetve számomra érthetetlen módon a sárga sáv nem a vasútállomáson, hanem egy buszmegállónál ér véget)...

 

A figyelemfelhívást köszönöm, de ha jól emlékszem, a Dornyay út tetszőlegesen szakaszolható, így engedélyezett pl. Szépalmapusztán, vagy jelen esetben Augusztintanyán a megszakítása. A Rák-tanya előtti S - P+ elágazástól Augusztintanyáig már a múltkor bejártuk, akkor számolgattuk az ablakokat Ráktanyán. Ide különben még vissza kell térnünk, mivel a KDP-ből is hiányzik az Augusztintanya - Hárskút szakasz (sőt a Veszprém megyei szakaszból már csak ez hiányzik).

 

A Bakonybél és Szépalmapuszta közötti részt meg ha jól emléxem, elég jól lefedi a BB70, esetleg egy-két rövid, céltalannak tűnő aszfaltos kitérőt kell majd beiktatni az útvonal 100%-os lejárása érdekében.

Előzmény: út+kereső (17713)
út+kereső Creative Commons License 2007.01.06 0 0 17713
A jelzések elég kopottak, főleg a Borostyán-kút és a S - P négyzet elágazás között, itt sokszor a régi Z sáv, időnként a P négyzet jelzések segítettek.

 

Ezen a szakaszon bejáráskor sok ágat levágtunk, hogy jobban látszódjanak a régi sárga és piros négyzet jelzések, de zöldet talán kettőt láttunk.

 

 

Láttunk sok szép bükkfát, de az ellenőrző kódot sajnos egyiken sem (2000. évi ÖBB igazolófüzetünk van), pedig itt még világosban jártunk. Az igazolófüzet szerint "az azonosító szám a Szekrényes-kő-árokban van felfestve egy szép bükkfára, a turistaúttól kb. 20 m-re." Lehetséges, hogy a bükkfa azóta kidőlt, vagy a szám az útról nem látható? Mi mondjuk nem tértünk le.

 

Az azonosítószám az útról nem látható, mivel az volt a célunk, hogy bemenjen a túrázó az árokba és megnézze a Szekrényes-kő oldalát, mely szép szikla alakzatokat tár elénk. Az első füzetekben 20 m szerepel, ami javítva lett 120 m-re, mert a valóságban ennyi.

 

Ezen a részen a mi irányunkban elég ritkásak és kopottak voltak a jelzések, ellentétben a másik (Bakony 50 ttúra) irányával.

 

Tapasztalataink szerint mindkét irányból közel azonos minőségűek a jelzések, de valószínűleg többször jártál a Bakony 50-en ezért jobban ismerted az utat felfelé, mint lefelé. Ködben minden máshogy mutat az biztos.

 

„Különben talán érdemes lenne a herendi turistabélyegzőt itt, az állomáson elhelyezni, legalábbis amíg van szolgálat…”

 

Mivel az állomáson csak időszakosan van jegykiadás, így korlátozott a bélyegezési lehetőség. A sörözőben kultúrált körülmények vannak, értsd: vízvételi lehetőség, mosdó, valamint udvarias kiszolgálás fogadja a túrázókat.

 

 

Amennyiben valamelyik ellenőrzőhelyen nem sikerül az általunk kihelyezett bélyegzőt használni, másik bélyegzést vagy fotót is elfogadunk természetesen.

Mindenkinek felhívnánk a figyelmét, hogy a Dornyay Béla emlékút kötött útvonalú túramozgalom (útvonal követés kötelező!) az Öreg-Bakony Bakancsosa túramozgalom pedig érintő pontos, tehát az útvonal szabadon választott.

 

Ha további kérdésetek lenne, bátran írjatok e-mailt: osvenytaposo@fw.hu –ra, vagy hívjatok minket.

 

Sikeres teljesítést és szép élményeket kívánok mindenkinek.

 

Üdv. Annamari

Előzmény: (budai-)H.G. (17687)
út+kereső Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17712

Biztos lehetsz benne, hogy a túristaút ott megy, mert ezután erdőbe érünk, ahol találhatók régi jelzések és a térkép szerint is ott vezet az út.

"Túramozgalmunk célja: ... a Bakony ritkán járt részeinek megismerése"

ez pont egy ritkán járt része a Bakonynak.

 

Egyébként ez nem az első bejárás volt.

Előzmény: Joeyline (17686)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17711
Fent vannak a jelentősebb Piros-teljesítéseim is a reglapomon.
Előzmény: Vagdalthús (17710)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17710

Úgy tudom, létezik hatszoros teljesítő.

 

De ez egy percig se zavarjon, szerintem ebben az ütemben (30-on innen 3 OKT eddig) neked lesz még néhány tucat :-))

 

S ha még azt is elárulom, hogy vannak piros, sárga és zöld jelzések is, akkor véged egy életre :-))

Előzmény: Joeyline (17707)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17709
De jó hogy írod ezt, sehol nem találtam listát a teljesítőkről, most már ezekszerint van.
Van egy nagyotmondó ismerősöm, azt állítja hogy megcsinálta a kéket kb húsz éve.
No most majd kiderül :o).
Felveszem a kapcsolatot Asciimo-val.
Előzmény: Joeyline (17707)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17708

Az biztos, hogy szeretném legalább még egyszer az Alföldi Kéket.

 

Van is egy fogadásom rá, hogy 10 éven belül megcsinálom újra gyalog. Eddig jól áll a fogadópartnerem, mert már eltelt 2 és fél év, és még 1 m-t se mentem rajta.

Előzmény: Zete (17705)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17707

Nincs ilyen terv, még nagyon fiatal vagyok.

 

Ha úgy nézem, hogy még innen vagyok a 30-on, és már van 3 OKT-m, akkor sokminden beleférhet...

 

Úgy tudom, hogy az 5 db eddig a legnagyobb teljesítési szám, de ezt Asciimo jobban tudná, mivel tudtommal feldolgozta digitálisan a teljesítőket 2002-ig bezárólag.

 

OKT forever!

Előzmény: Zete (17705)
Zete Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17705
Hány OKT (ésatöbbikék) teljesítést tervezel magadnak?
Előzmény: Joeyline (17697)
olahtamas Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17704
Milyen korhű GÁLYA az, amelyiken van TV :))
Előzmény: kvte (17702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!