Keresés

Részletes keresés

DMA Creative Commons License 2023.08.25 0 0 47071

Ne sajnáld, mi pár éve egy gázszünet után fél napot vártunk és nincs gáz. Felhívtuk a szolgáltatót és elmondta mit húzzunk, nyomjunk. Na az volt vérciki :-)

Előzmény: DirkG (47070)
DirkG Creative Commons License 2023.08.25 0 0 47070

Ez rém ciki, soha nem zártam még itt a főcsapot, ráadásul elég sötét helyen van, így a szelepet nem is vettem észre. Köszönöm, ez volt a baj! :)

 

Előzmény: Törölt nick (47067)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.25 -1 0 47069

kilevegőzik  kilégtelenítődik

Előzmény: Törölt nick (47067)
DMA Creative Commons License 2023.08.25 0 0 47068

A gázóránál van egy biztonsági szelep. Az lezár ha nincs nyomás. Ott rendben van? Gáztűzhely működik?

Előzmény: DirkG (47066)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.25 -1 0 47067

Biztonsági szelep vissza lett nyomva?

 

Kell egy kis idő amíg kilevegőzik az elzárt cső.

Előzmény: DirkG (47066)
DirkG Creative Commons License 2023.08.25 0 0 47066

Sziasztok!

 

Egy Ariston Genus One System-em van, ma el kellett zárnom a fő gázcsapot, az elzárás előtt a kazánt kikapcsoltam és áramtalanítottam. Visszanyitáskor a sorrend fordított volt: gázcsap kinyit, kazán áram alá helyez, bekapcsol. Azóta sajnos nem indul el, több próbálkozás után sem tud begyújtani, 5p6 hibakódot dob (nincs lángérzékelés). Próbáltam több újraindítást, az eredmény ugyanez. A HMV tárolót tudom szerencsére működtetni áramról, így péntek este + hétvégén már nem csesztetném a szerelőmet, hétfőn tervezem felhívni. Viszont megöl a kíváncsiság, hogy mi okozhatja ezt, ha valakinek van bármilyen tippje, írja meg legyen szíves :)

 

Tartok tőle egyébként, hogy ez a csapot soha nem zárta el senki, és akár 15-20 éves is lehet (erről nincs pontos infóm). Nagyon könnyen jár amúgy, szemre nincs vele probléma. Lehetséges esetleg, hogy a megpiszkálástól betolt egy csomó koszt a kazán szűrőjébe?

blackbile Creative Commons License 2023.08.18 -1 0 47065

(nekünk közel duplája a légm3 !!! - lehet, hogy sok a Hajdu hozzád, és Kormos sokkal profibb ebben...)

Előzmény: Tisza90 (47060)
kormos* Creative Commons License 2023.08.15 0 0 47064

Hány fokra van állítva a HMV? Szerintem 40-45 fokra beállítani a zuhanyzáshoz és a mosogatóhoz és mosdókhoz használni villanybojlert.

Előzmény: btmaki (47062)
Corteam Creative Commons License 2023.08.14 0 0 47063

Szia. Nekem Ecowater eVOLUTION 200 COMPACT vízlágyítóm van. Az szerintem jó. Közvetlenül a bejövő ágra kell szerelni és ezáltal az egész házban lágy víz lesz. A beüzemelésnél beállítják az 5-ös keménységet és az mindig annyi. A gép tudna nullást is csak az országunkban nem engedik. Nem olcsó, kb egy kazán ára, de hosszútávon szerintem megéri.

Előzmény: btmaki (47062)
btmaki Creative Commons License 2023.08.14 0 0 47062

Sziasztok!

 

Tanácsotokat szeretném kérni kazán cseréhez. Jelenleg egy Sanier Duval F24 E-A kombi kazánom van, beépített HMV tárolóval, 100 m2 a lakás. A kazán már közel 20 éves, mostanában évente - van úgy hogy fél évente - teljesen szét kell szedni, mert a kemény víz miatt teljesen elvízkövesedik, főleg a hőcserélő és a tartály. Ilyen kemény vízhez milyen kombi kazánt ajánlanátok, ami megfelelő karbantartás mellett üzembiztosan működhet (legkevésbé érzékeny erre)? Vagy külső HMV tartály lehet megoldás? Ezek az elektromos vízkőmentesítők érnek valamit?

Köszönöm a segítséget!

kormos* Creative Commons License 2023.08.11 -2 0 47061

A TT 24-es jó lehet, ekkora házhoz. Az átfolyós kombi kazán nagyon érzékeny a karbantartásra, könnyen elvízkövesedik a hőcserélő és cserélni kell. Lehet ezért érdemes megtartani a villanybojlert. Vagy veszel főtőkazánt és ahhoz egy hőcserélős indirekt tárolót és így csak a tárolóból kell kiszedni a vízkövet úgy mint a villanybojlernél. Beszéld át a gázszerelőddel.

Előzmény: Tisza90 (47060)
Tisza90 Creative Commons License 2023.08.11 0 0 47060

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Akkor átbeszélem mégegyszer a szerelővel.

Egyébként kb. 240m3-t kell fűtenem. Alulról fűtetlen szuterén betonfödém, béléstesttel, felülről fafödém, a határoló falak szilikátból épültek, szigetelés nincs, nyílászárók újak (műanyag). Pontos hőigényt nem tudok. Az eddigi 4év tapasztalatai alapján a leghidegebb hónapban átlagosan 400m3 gáz ment el, egész szezonban kb. 2200m3. Ez csak fűtés, a HMV-t jelenleg villanybojler állítja elő "éjszakai" áramról. De lehet, hogy kombi kazán lesz és innentől az lesz a HMV felelős.

Tervben van a homlokzat, valamint a födém (padlás) szigetelése. A szerelő a Victrix TT 24-et ajánlotta, ami úgy látom 3-20kW között mozog. Megfelelő lehet?

kormos* Creative Commons License 2023.08.11 -2 0 47059

Szerintem ragaszkodj a hőcserélős megoldáshoz és azt kell eldönteni, hogy milyen hőcserélőt veszel, nálam a vegyes kazán mellet a KN3-as bevált. A lemezes hőcserélőknek jobb a hatásfoka, de előbb eldugulhatnak. 

Valamint, milyen kazánt szeretnél, kombit vagy fűtő kazánt. Ammenyiben csak fűtő kazán lesz a HMV-ét máshogy oldod meg, szerintem a legkisebb kazánt vedd meg. Victrix TT 12 kw jó választás lenne az 1,9 kw min. teljesítmény mellet. Esetleg kombi kazán esetén a Bosch márka is szóbaj jöhetne.

Előzmény: Tisza90 (47057)
blackbile Creative Commons License 2023.08.11 -2 0 47058

Szia!

 

Nekünk nagyon hasonló a rendszerünk, csak Radal alu radiátorok voltak.

8m-re van a kiegyenlítő tartály a kazántól.

 

Mi az első opciót - azaz a Hajdu HGK Smart 24-et - választottuk. Nyitott maradt a rendszer, 0,8 bar a kazánban a víznyomás, működik, sőt ki is lehet kötni ezt az érzékelőt - maga a szervizes mondta. Iszapleválasztót tetettem a legjobbat. Egy 120l-es indirektet is fűt.

 

2 éves szerviz volt pont most a héten: a szervizes azt mondta, hogy gari lejárata (3 év) után elég lesz két évente tisztítani a ma használati szokásunk mellett. És megemlítette, hogy ebben még van anyag, relatíve megbízható...

 

Igen, 5,9kW a min. teljesítménye 50/30 mellett, attól függ, mennyi légköbméterre vennéd... nekünk elég sok, és fél-egy évig állítgattam a rendszert, mire elértem az optimumot! Most a második évben 2500-nál kevesebbszer kapcsolt a fűtési szezonban. 

 

**********

A másik opcióról hátha ír majd valaki...

Előzmény: Tisza90 (47057)
Tisza90 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 47057

Sziasztok!

 

Meglévő fűtési rendszerben szeretnék gázkazánt cserélni. Nyitott, gravitációs rendszer, vascsövekkel, lemezradiátorokkal. Jelenleg egy Hőterm 25 gázkazán és egy vegyestüzelésű kazán üzemel benne. A vegyest szeretném megtartani (B opciónak).

 

A fűtésszerelő szerint zárttá kell tenni a rendszert. 2 kazánt ajánlott: Hajdu HGK vagy Immergas Victrix TT.

Elmondása szerint a Hajdut a hőcserélő kialakítása miatt rá lehet kötni a meglévő rendszerre (iszapleválasztóval) mivel elég jól tolerálja a kevésbé tiszta fűtővizet (és később tisztítható). Viszont itt a fórumon visszaolvasva látom, hogy a minimum teljesítménye miatt nem jó választás, ráadásul kb. 200e-rel drágább az Immergastól.

A másik lehetőség, hogy egy hőcserélőn keresztül lenne bekötve az új gázkazán (ahogy itt is többen ajánlották) pl. az említett Immergas kazánnal.

 

Szerintetek melyik a jobb opció? Mindenképp a hőcserélős megoldáshoz ragaszkodjak?

de! Creative Commons License 2023.08.07 0 0 47056

Köszi szépen, nem, Budapesten lett volna. Közben sikerült utolérnem a szokásos karbantartómat. Nem a biztosíték volt, megy a panel műszerészhez. 

Előzmény: attila0325 (47050)
Corteam Creative Commons License 2023.08.06 0 0 47055

Igen, indirekt tároló elektromos fűtőbetéttel.

Hogy értsd a problémámat felvázolom. A mostani kazánom Saunier Duval Thema condens. 2012-ben lett felrakva. Az utóbbi években mindig voltak leállásai, mindig más gond, valami nyomás érzékelő, aztán megált a szivattyúja, most meg vagy a ventilátor vagy a vezérlő panel adta fel. Tehát folyamatosan vitte a pénzt, persze az évenkénti karbantartáson felül. A szerelőnek vannak bontott kazánokból alkatrészei hozzá való panel is és ventilátor is. Továbbá ajánlotta mindenképpen a külső hőcserélőt, hogy ne keveredjen a rendszer vize a kazánnal. Továbbá a kazánban levő hőcserélőt átsavazni, a teljes rendszert átmosni. Szerinte ha ezek el lennének végezve akkor még sokáig működne normálisan.

Ez lényesen olcsóbb lenne mint beivesztálni mindennel együtt kb: 1.3millát. 

Viszont ha továbbra is szarakodna akkor mindenképpen új rendszer, csak akkor kidobott pénz amit most a feljavításra költök.

Mi a véleményed a thema condensről?

Illetve ha mégis az Ariston mellett döntenék abból pontosan melyik tipus kellene nekem?

Köszi

Előzmény: attila0325 (47054)
attila0325 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 47054

Na, akkor indirekt tároló elektromos fűtőbetéttel, vagy sima villanybojler?

 

Az indirekt tárolót egy csőkígyón keresztül tudja fűteni a kondenzációs kazán, ekkor a "fűtő" kivitelre van szükséged. Ettől függetlenül abban a tárolóban még lehet egy elektromos fűtőbetét, nekem is úgy van.

Ha klasszik villanybojler, arra a kondis kazánt ugyan barkácsolással rá lehet kötni, de macerásabb és többe kerül a külső hőcserélő + szivattyú miatt.

 

Szíved joga, melyiket veszed, én leírtam a véleményem az alapján, hogy tudom, műszakilag mi van az említett kazánokban, és mi velük az eddigi tapasztalat.

Hogy Bosch condensből neked pontosan melyik típus kellhet, arról kérdezd Sony Black-et. Ha a viessmann-t választod akkor a Vitodens 100W-B1HF 25 kW (Z020620) a barátod. Fűtő kivitel, indirekt előkészítéssel.

A B1KF típus a "kombi" kazánra utal, ebben van egy lemezes hőcserélő, ami átfolyós üzemben csinál melegvizet. Neked nem ez kell.

 

A komplet kazáncsere költségéhez viszonyítva neked kell tudni, hogy megéri-e a plusz X ezer forintot. Magamnak most biztosan a viessmann-t venném. Mikor az aristont megvettem, ez a típus még nem létezett,

és a korábbi viessmann kazánok minimum teljesítménye is legalább a duplája volt, mint ami nekem összesen kell...  Ha az ariston bármi oknál fogva menthetetlenül elpusztul, akkor ez lesz helyette, nyilván a legkisebb.

 

Szüleimhez is most fogom felrakni augusztus végén a fent említett 25 kW-os 100W-B1HF fűtő típust, tesómnál meg jövő héten kerül fel a Genus One, épp holnap nyomáspróbázom a zsír új gázvezetéket.

Előzmény: Corteam (47053)
Corteam Creative Commons License 2023.08.06 0 0 47053

Szia.Köszi a gyors reagálást. Azt valóban kifelejtettem, h a melegvizet különálló 100 literes indirektárolóból használjuk. Igazából ez is a végét járja, cserélni kéne. Ennél fontos szempont, h elektromos fűtőbetét legyen benne mert van egy csomó plussz áramom a napelemekből. Megnéztem az ajánlott kazánokat és mindjárt feltűnt, h a wiessman 120-150 ezerrel drágább a többinél. Annyival jobb is? Nem szarrágás csak ha nem muszály akkor nem adnék ki érte ennyit. Köszi

 

Előzmény: attila0325 (47052)
attila0325 Creative Commons License 2023.08.06 -2 0 47052

Szia

 

Kis kereséssel itt már kb. minden is le van írva, nem kevésszer. Tömören a lényeg. Olyat válassz, aminek a minimum teljesítménye 3 kw környékén van, vagy alatta, ez tavasszal és ősszel fontos lesz.

A giannoni primer hőcserélős kazánok (párhuzamosan kötött csőkötegek) használata szerintem kerülendő (baxi vagy vaillant is ilyen). Egy, nagy vízjárata legyen. Erre a hőigényre kb minden is jó lehet, de.

A következőkből választanék, ebben sorrendben:

 

Viessmann Vitodens 100W                  Nem sok magyarázatot igényel, az egyik legjobb primer hőcserélő és égőfej a piacon, jó körítéssel (épp most fogok feltenni egy ilyet)

Bosch Condens                                    Saját hőcserélő, jó nagy vízjáratokkal, szintén egészen megbízható és bevált darab

Ariston Genus One                              Primer hőcserélője nem igazán marad el a viessmanntól, kezelőfelülete barátságosabb, nagyon nagyon sok minden állítható rajta, de ezt csak akkor válaszd,

                                                            ha van kedved finomhangolni a rendszert, és tudod is, hogy mit miért csinálsz!

Imemrgas Victrix TT                             Nagy vízjáratú, AlMgSi hőcserélő. (Nem, nem alumínium, hanem ötvözet). Egyszerű kezelőfelület, megy és kész.

 

Fernox TF1 mágneses iszapleválasztó szűrő mindenképp kötelező. Rendszerátmosás Fernox F3 folyadékkal, majd végleges feltöltéskor Fernox F1 inhibitor. Utóbbit általában adják a TF1 szűrőhöz.

 

Hőcserélő akkor kellhet, ha régi, radiátoros, vegyestüzelésű rendszerhez akarod csatlakoztatni.

 

Baxid hanyagold, annak az árán inkább Viessmann-t vegyél. Nekem a legkisebb Genus One van. Az első sorozatoknál a panelhiba bent volt a pakliban, általában ez még garanciaidő alatt kiderül, és csere.

Ha gari után adja be a kulcsot, fillérekért javítják, és a javított panel megbízhatóbb, mint az új. Nekem is elkezdett bohóckodni 4 éves korában, nem vártam meg, míg teljesen megáll, egy gyors javítás,

és azóta megint elfelejtettem, hogy van kazán a falon. Ez egy megosztó típus. Sokan utálják, mert ariston, akinek van, az köszöni szépen, jól elvan vele.

 

Vaillant Ecotec Exclusive sorozat eléggé félresikerült, ismeretségi körben van velük baj nem kevés, hőcserélője is giannoni, ráadásul a többinél még egy fokkal bonyolultabb a kombi kazánokban. Felejtés.

 

Viessmann vagy Bosch Condens garantáltan nem fog csalódást okozni, azoknál panelhiba elvétve, ha van, akkor is inkább valami túlfesz öli meg. Szerintem műszakilag jelenleg ezek a legjobb ár/érték arányú készülékek a piacon.

(Mondhatnám a Viessmann Vitodens 200-as sorozatot, de irreálisan drága, nálunk emiatt nem is forgalmazzák. Minimum teljesítményben jobb, mint a 100-as és sokkal nagyobb kijelzője van. 20cm+ szigetelésű házakhoz lehet ideális)

 

Éves karbantartás bármelyik kondenzációsnál kötelező, nem elhanyagolható és nem elhanyagolandó. Ez nem egy Fég C24.

 

Kérdés, hogy indirekt tárolós kell, vagy kombi? Esetleg nem is csinál HMV-t, csak fűt?

Ha valaki azt javasolja, hogy inkább vegyél nagyobbat, azt rögtön kerüld el messze. Átlag családi ház kategóriában semmi értelme egy 30-32 kW-os kazánnak, ha csak nem egy óvodát fűtesz vele...

Előzmény: Corteam (47051)
Corteam Creative Commons License 2023.08.06 0 0 47051

Sziasztok. Kazán csere előtt állok, a szerelők akiktől eddig ajánlatokat kértem mind más gyártó termékeit javasolták. Nagy a dilemma, hogy melyiket is merjem bevállalni. Az első az Immergast, a második a Baxi Luna Duo tec 1.24,  az utolsó pedig az Ariston class one 24kw systemet.

A háznak a hőigénye 18.6 kw, tehát a 24-es méret megfelelő szerintem. Viszont a megbízhatóságban nagyon eltérő infókat találok a neten.

Az utolsó szakember továbbá javasolta egy hőcserélő beépítését a rendszerbe, hogy a fűtési víz ne menjen közvetlenül be a kazánba. Kell az minden képp a rendszerbe? Köszi 

 

attila0325 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 47050

Szia!

 

Baktalórántházán, vagy Bázakerettyén kell segítség?

ALap dolgokat megnéznék, hogy mondjuk van-e villany a kazánnál az aljzatban (FI relé, kismegszakító). Ha igen, akkor a következő, hogy a készülék saját olvadóbiztosítékja jó-e.

Az összes többi csak utána, mert érdem infó nélkül nem sokat tud senki segíteni.

Előzmény: de! (47049)
de! Creative Commons License 2023.08.05 0 0 47049

Sziasztok! Ariston Genus Premium Evo megmurdalt, kijelzője sötét, bekapcsológombra nem reagál. Kérdéseim: 

 

(1) Tudtok-e jó ügyeletet ajánlani, akik ezt hétvégén megoldják, és ha igen, mi ennek a felára a sima javításhoz  képest?

 

(2) Mik ennek a jellemző okai, van-e valamilyen javítás komplett panelcsere nélkül?

 

Segítségeteket előre is köszönöm. 

mezomuro Creative Commons License 2023.08.03 0 0 47048

Valakinél dolgozott már a Főkazán nevű cég?

Kondenzációs kazánt szeretnék beépíteni, és adtak árajánlatot, de nem tudom,  hogy mennyire megbízhatóak.

Petya_001 Creative Commons License 2023.08.03 0 0 47047

Üdv Mindenkinek,

 

A jelenlegi fűtési rendszerben lévő gázkazán cseréje aktuális. A választás a Vaillant 286/5-3 kombira esett.

A jelenlegi fűtési rendszerben elkülönítve 2 db 220V termosztát, relézve vezérli 1-1 keringető szivattyúval a padló és a radiátoros kört.

A Vaillant esetében, a mellékelt ábra alapján, hogy tudom megoldani a termosztát vezérlő vezeték bekötését?

 

Köszi,

Peti

 

druida72 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 47046

Sziasztok!

 

Meg tudná valaki mondani, hogy Immergas Victrix 24 TT kazán ventilátorhoz lehet-e külön vezérlőpanelt venni?

Az enyém valószínűleg túlfesz (villámáram) miatt tönkrement. Nem akar elindulni, de  ha kézzel megpörgetem, akkor felvesz egy bizonyos fordulatszámot, és indul is a kazán.

Önmagától viszont nem képes újra indulni...

 

tycon2 Creative Commons License 2023.07.22 0 0 47045

A fiam felajánlotta, a barátjával megcsináltatja a forrasztást. Villanykar, BME.

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az idén már nem lesz forrasztás, a fiamat ismerve.

Előzmény: Gyurco78 (47044)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.07.12 0 0 47044

És bejött az alkatrészcsere?

Előzmény: tycon2 (47043)
tycon2 Creative Commons License 2023.07.09 0 0 47043

Biztos hogy az a rossz? Hát, Ha ezt hűtöm, megjavul. Nálam ez adódik akkor logikailag. Már megvan, az is aki forrasztja. És nincs benne program.

Előzmény: Gyurco78 (47042)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.07.08 0 0 47042

Biztos, hogy az a rossz? Amit vettél, abban nincs program, de az egy kijelző meghatjtó, nincs köze a gombokhoz meg a melegvízcsináláshoz (szerintem). EEPROM meg MCU, amiben van program, ha az rossz, akkor nem tudom, lehet-e valamit kezdeni vele. Az említett ember az ilyen panelt is csak csökkentett áron számítja be (szerintem azt már csak donornak tudja használni).

 

Én nem azt mondtam, hogy javítsd meg magad, hanem vidd el olyanhoz, aki meg tudja javítani :)

 

Előzmény: tycon2 (47041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!