Keresés

Részletes keresés

JAMIE222 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 102965

Igen.

Előzmény: siltech (102964)
siltech Creative Commons License 2023.09.28 0 0 102964

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy a szomszéd, kb. 80cm-re a házunk falától(alaptól) ültetett nagyon dús erős futó fenyői tudnak kárt tenni az alapban? Mert hogy állandóan nedvesen tartják az alap melletti részt, az biztos. maga a tövek kb. 80cm-1m-re vannak az alaptól, viszont az ágak épp, hogy nem érnek a falhoz, szóval jól betakarják, így nedvesen tartják a fal melletti sávot végig. Tehetnek kárt? Szólhatok joggal ezért? Köszi.

Sraffter Creative Commons License 2023.09.26 0 0 102963

Köszi a választ.

 

A fal 50%-a tégla (vakolt), a másik 50%-a impregnált gipszkarton párazárással. A mennyezet szintén gipszkarton. Hajlaterősítő szalag a csapódó víznek kitett részeken kell (zuhanyzó, fürdőkád), vagy minden sarokba? A kenhető vízszigetelést csak a fürdőkád-zuhanyzó köré és a mennyezetre terveztem kenni. (A plafonra egyébként polisztirol lapok lesznek felragasztva.)

 

A következő rétegrend mennyire állja meg a helyét?

1. "durva" vakolás (ezt csinálom most)

2. simító vakolás flexibilis ragasztóval (?), a fürdőkád és a zuhany körül hálózva (ha nagyon muszáj, akkor veszek egy zsák simító vakolatot, de jobb szeretném elhasználni a flexi ragasztót.)

3. kenhető vízszigetelés (2-3 réteg) a fürdőkád és a zuhanyzó körül

4. 1 réteg glettelés vagy 1 réteg flexibilis r. majd glettelés (lehet vajon közvetlenül a wps-re glettelni?)

5. 2 réteg Poli-Farbe Foltálló fehér matt festék [latex festék, már megvettem :)]

 

Előzmény: sr1 (102962)
sr1 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 102962

Szerintem a WPS csempe alá való. A WPS alá nem kell simítás.  WPS a vízzáró tulajdonságai mellett egy flexibilis alapot biztosít pl. a fuga csempének, de a sarokba kell szerelni dilatációs szallagot. 

Ha glettelt felületet szeretetnél, akkor le kell a vakolatot hálózni és glettelni (tökéletes simára, mert az ajánlott festék minden hibát kiad) és két komponensen vizes bázisú epoxi festékkel átkenni.  Előtte fel kell kenni a hozzá való alapozót is. Ebben az esetben is meg kell oldani, hogy a sarok ne repedjen. 

Így a felület belülről tökéletesen vizzáró és jól takarítható, 3 vékony réteget kell felkenni, másképp foltos lesz, matt -selyemfényű festéket kevertess, a fényest nehéz szépen felvinni.

Az okos szakik, két színnel bolondítják meg az epoxitikus festéket, a második réteget szivaccsal viszik fel, az eltüntet minden hibát. 

A szakszerű megoldás a mikrócement, de az komoly szakmunka és méregdrága.  

Talán jobban jársz, ha a vakolt falra felragasztasz egy réteg zöld gipszkartont, mert arra simább felületet tudsz glettelni és könnyebb a dilatációs hézagokat megoldani. Arra is kell haló, telibe.

 

 

Előzmény: Sraffter (102961)
Sraffter Creative Commons License 2023.09.25 0 0 102961

Sziasztok!

 

Fürdőszoba felújítást csinálok éppen. A korábbi kőműves mester 1-1,5 cm-es egyenetlenségeket hagyott a falban, ezért levertem a felső réteg vakolatot és az egészet cementes vakolóhabarcssal javítom ki éppen.

 

A kérdés az, hogy a "simítást" vagyis a következő réteget csinálhatom-e flexibilis ragasztóval? Maradt pár zsák és nem akarnám kidobni.

 

A terv az lenne, hogy a flexibilis ragasztóval felvitt réteg után jönne 2 réteg kenhető vízszigetelés (Mapei Mapegum WPS), aztán erre menne a széria glett, majd a festés. A vízszigetelésre lehet glettelni?

 

Mi a helyes technológia sorrend?

 

Előre is köszi a segítséget.

 

Üdv, S.

trebront Creative Commons License 2023.09.23 0 1 102960

ilyen lapos tetőnél ne 5cm ellenléc/szellőztetésben gondolkodj, hanem legyen 8-10cm (ilyen szellőzőszalagot még kapni)

Előzmény: Sera26 (102959)
Sera26 Creative Commons License 2023.09.23 0 0 102959

Mármint mehet a trapéz minden fólia vagy filces sallang nélkül?

A szellőzés megteszi a hatását a faszerkezet károsodása nélkül is?

Nem utolsó sorban nagyon köszönöm a véleményed.

Előzmény: Palási (102958)
Palási Creative Commons License 2023.09.22 0 0 102958

Nos maradna az eredeti födém minimális javítással. Fölé az általad elképzelt fa félnyereg tetős   trapéz héjalásos tető. A minipadlást ki kell szellőztetni. Nem kell túltolni !

 

 

 A a minimális lecsapodás az intenzív szellőztetés hatására hamar kiszárad.

Előzmény: Sera26 (102956)
hantorish Creative Commons License 2023.09.22 0 0 102957

Sziasztok,

 

Fedett terasz burkolásakor mi a legjobb ár/érték arányú "vízzáró", amivel érdemes a betonfelületet lekenni? Csapadék nem fogja érni a teraszt, kizárólag az betonfelöli kipárolgás ellen kellene a védelem, lehetőség szerint a legegyszerűbben felhordható és erre a célra a legolcsóbb, de funkcióját maradéktalanul ellátó termék érdekelne.

 

Köszönöm előre is a tippet.

 

 

Sera26 Creative Commons License 2023.09.22 0 0 102956

Definiáljuk kisegítő lakótérnek, speciális, egyedi megoldással.

Eredetileg lapostetős épület, betonfödémmel, helyenként nyomokban kohósalakos, téglás töltelékkel, felülről oxidbitumenes lemez és olvasztott bitumenes vízzáró réteggel. Ennek állapota jelenleg katasztrofális, több helyen is vízáteresztő.

Erre menne egy fa tetőszerkezet, félnyeregkialakítással, 5,1 fok hajlással.

A nagy könyv már tudom nagyjából mit ír és mi a tökéletes, korszerű megoldás, de próbálnék működő, kivitelezés szempontjából egyszerűbb lehetőséget találni.

Előzmény: Palási (102955)
Palási Creative Commons License 2023.09.22 0 0 102955

 Mielőtt részletesen belemerülnénk a sera26 féle

 
Melléképület tető kialakításába tisztázni kellene,hogy az a melléképület mire szolgál. Kisegítő lakótér,műhely,garázsraktár stb.

 A tető meghatározás is eléggé nagy vonalú.

 Egy zárt teret felülről a födém a padlás  és a tetőszerkezet határol.

Néha főleg alacsony hajlásnál   a födém és a tető egyben van-padlás nélkül.

 A kialakításnak vannak jól bevett megoldásai.

Sera26 Creative Commons License 2023.09.22 0 0 102954

És egyébként ilyen alacsony szögű trapézlemezes megoldásoknál milyen fólia az ami bírja a nyáron kialakuló hőt?

Gondolom ebben az esetben az átszellőzés sem egyszerű. Láttam fóliákat 100 celsius fok felső hőmérséklettűréssel, de akad olyan amire 120-at írnak. Ide ezek lennének a megfelelőek?

Előzmény: trebront (102953)
trebront Creative Commons License 2023.09.21 0 1 102953

teljes tetőrétegrend kellene.

ellenléc azért kell h az ott mozgó levegővel kividd nyáron a tetőről sugárzó meleget és a légrésben bárhonnan megjelenő párát (alul felül rácsos szellőzőkkel).

fólia pedig azért, hogy a légrésbe bejutó vagy ott kialakuló eső/hólé/páracsepp ne a hőszigetelést áztassa el, hanem ezt elvezesse.

mivel mindig is lesz a fémlemezen párakicsapódás (a filc pedig nem fogja levezetni, csak a nagyobb felületről elpárologtatni próbálja) ezért én a külön fólia elhagyásában nem nagyon hiszek.

Előzmény: Sera26 (102952)
Sera26 Creative Commons License 2023.09.21 0 0 102952

Sziasztok!

 

Melléképületre alacsony hajlásszögű (max. 5-6 fok), faszerkezetű tetőt szeretnék 35-ös profilmagasságú trapézlemezből. Vajon ha antikondenzációs filccel kérem a lemezt, ez esetben elhagyhatom a tetőfólia-ellenléc párost?

Elegendő lehet ilyen szögnél a filc megfogni a belül lecsapódó párát?

zsuri Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102951

Ja igen, ha nem lett volna egyértelmű: Velux ablakról beszélek

Előzmény: zsuri (102942)
C20NE Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102950

A "Sziló"-t kifelejtetted ;-)

Előzmény: Atis57 (102949)
Atis57 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102949

Szia!

 Egy épitkezésen (itthon?), csakis wd40,meg purhap !

Mindenre jó.......

 

 

 

 

Előzmény: Alapi42 (102948)
Alapi42 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102948

  Lehet benne hinni, de kár a drága purhabért.

Előzmény: C20NE (102946)
Alapi42 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102947

  Az 1932 -ben épült  fafödémes  ház (pontosan borított gerendafödémes  -alul deszka -- gerenda és felső deszka )  nos arra jött még egy sárborítás....konkrétanagyag  vizesborítás. Hogy a sár ne folyon le a deszkák résein  újságpapírt tette a sármassza alá.

A sár a padláson hamar megszáradt,   az újság papír ott maradt a kíváncsi   régmúltat kutatók számára.

C20NE Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102946

Én az XPS darabka PUR habbal beragasztva kombóban hiszek.

Előzmény: Alapi42 (102944)
Alapi42 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102945

 Szervetlen anyagok is kitűnőek.Pl.a maradék  hőszigetelőanyagok a szervetlen gyapotok.    Salakgyapot, üveggyapot ásványgyapot. Nyilván nem nálad maradt meg,mert még nem abban a fázisban vagy,de ha másnál kimarad hozd el és tömköd vele a béléstestek kezdőüregeit....hogy a beton ne follyon bé.

Előzmény: hurenkőnig (102937)
Alapi42 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 102944

 

" üres cementeszsák, nylonfólia, purhab, EPS/XPS, műanyag dugó."

 

Kiegészíteném pl. a ronggyal  -használt ruha.

  Viszont azért ezek csak szerves anyagok.

Előzmény: trebront (102943)
trebront Creative Commons License 2023.09.19 0 0 102943

bármivel, lehetőleg könnyű legyen (és ne szerves anyag):

üres cementeszsák, nylonfólia, purhab, EPS/XPS, műanyag dugó.

lényeges, h a koszorúba nem nyúlhat be!

de ha nincs túlvizezve a beton öntéskor/tömörítéskor, akkor alig folyik bele mert a béléstest azonnal elszívja belőle a fölös vizet.

https://ferrobeton.hu/images/upload/content/1496/files/EE_utmutato_2021.pdf

Előzmény: hurenkőnig (102937)
zsuri Creative Commons License 2023.09.19 0 0 102942

A hétvégén lecsiszoltuk és újralakkoztuk az ablakot és keretet. Az ablakszárnyat kivettem, hogy könnyebb legyen a munka, valamint le/visszaszereltem a burkolatokat és zsanérokat, hogy alattuk is kezeljem a fát - ez utóbbi lehet, hogy nem volt a legjobb ötlet. Bár a zsanérok nem felcserélhetőek és a visszaszerelés is csak egy adott pozícióban lehetséges, visszatéve mégis azt látom, hogy nem teljesen középen van: nyitható rendesen, de bal oldalon alul és ennek megfelelően jobb oldalon felül picit nagyobb a rés, mint a két másik sarokban (2mm vs. 7mm).

Nem tudjátok, van esetleg valami rejtett állítási lehetőség a zsanérokon, vagy hogyan kell eljárni ilyen esetben?

Nem gondoltam, hogy ebből bármi gond lehet, hiszen a hivatalos Velux videók között szerepel a zsanércsere is, ahol egyszerűen csak (ugyanilyen módon) kiveszek/berakják a zsanérokat és nem említik, hogy esetleges utólagos beállítás szükséges és ha igen akkor ezt hogyan kell megtenni.

irreverzibilis Creative Commons License 2023.09.17 0 0 102941

passz,biztos nem vízesbázisú volt,ebben is régimódi vagyok

Előzmény: zsuri (102940)
zsuri Creative Commons License 2023.09.16 0 0 102940

Vizes bázisú beltéri lakkal?

Előzmény: irreverzibilis (102939)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.09.16 0 1 102939

lakkoztam, nincs vele gond, ha kell majd megint lekenem

Előzmény: zsuri (102938)
zsuri Creative Commons License 2023.09.16 0 0 102938

Sziasztok!

 

A Velux tetőablakaink némi karbantartásra szorulnak: tömítéscsere, újra festés. Ez utóbbi kapcsán a gyártó vízbázisú akril lakkot ajánl, viszont én saját kútfőből 3in1 vékonylazúrt használtam volna, hiszen az behatol a fába és védi is azt, míg a lakk a tetején marad és addig jó, amig akármi miatt nem sérül (bár mitől sérülne?). Ti esetleg már kezeltetek ilyen ablakokat, ha igen milyen anyaggal?

hurenkőnig Creative Commons License 2023.09.16 0 0 102937

Üdvözlöm a tisztelt tagokat!E gerendás födém lesz kialakítva a pincénken,leier béléstestekkel.A béléstesteken lévő nyílásokat mivel,hogy szokták betömni,hogy a beton ne follyon bele?Köszönöm szépen a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2023.09.16 0 0 102936

Üdv, lenne itt egy ilyen cső, ami egy vegyes kazánból jön kifelé, de a szakik így hagyták, nekem kell becsinálni a lyukat. Egyébként a füst így se jön visszafelé belőle, de azért nem akarnám így hagyni.

 

 

 

Csak ilyen 6-30 as rigips nevű vakolóanyagom van itthon, meg egy még gyengébb glett anyag 1-10.

Mivel csináljam be? Vagy mit vegyek? Hülye vagyok az ilyen kőműves melókhoz.

 

Kösz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!