Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9995
http://www.hobby-magyarorszag.hu/lakojarmu.php?event=show_index&tipus=2&kategoria=3
GPS Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9994

Húhh, hát ez a 4 méteres ez daliás egy darab
1 milláért.
Persze, ennyiért papírok sincsenek...de elősátor sincs.

Észnél vannak ezek az emberek vajon?

Ennél már okosabb az én nepperem - amelyik havonta elad 5-6 darabot...270 ezerért.
.
Előzmény: Gruau (9992)
Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9993
http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-17230644/
Előzmény: GPS (9987)
Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9992
http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-17239243/
Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9991
Csak, meg ne fertőzünk...-)))))
Előzmény: Törölt nick (9989)
caerleon Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9990
Szerintem aki ide beesett annak legjobb tudásunk szerint segítettünk.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9989
Akkor továbbra is e helyt iszom szavaitokat...
caerleon Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9988
ingyéé ilyen tanács van.
Előzmény: GPS (9987)
GPS Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9987

Hát az meg a másik.

Nézd, aki valóban érdeklődik a téma iránt - és egyébként is Index-olvasó - az egy másodperc alatt ránktalál.

És itt utalnék arra a "kollega-jelöltre" - aki jól lecseszte itt a társaságot, mert állítólag "nem voltunk elég szolgálatkészek...és még a modorunk is rossz, ráadásul".

Én meg nem emlékszem arra, hogy bárki-bármilyen ordasságot is kérdezett volna itt - hogy arra itt ne kapott volna minimum 3-4 választ is a kérdésére.

Persze, ehhez kérdezni !!! kell - és nem pedig zsörtölődni.
.
Előzmény: caerleon (9986)
caerleon Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9986
Írjunk.... magunknak....
minek növelni mások nézettségét ingyen.
Előzmény: GPS (9985)
GPS Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9985

Egy lakóról nehéz értékelést adni, mert az nagyon szubjektív.

Vagyis inkább "szeretet-alapú" - mintsem hogy bármilyen paraméterét mérni lehessen.

Például: attól, hogy nekem létszükséglet a teljesen elválasztható hálófülke - amikor hajnali fél 6 kor a párom még alszik, én meg dolgozok a "másik végben" - ugyanez más bódésnak röhejes lehet - hisz esze ágában se lenne hajnalban melózni a lakóban.

Én csalánkiütést kapok például az emeltes ágytól...másnak meg a legkedvesebb darabja - a 2 gyerkőce okán.

Szóval nehéz itéletet mondani. Max annyit, hogy beázik...nem ázik?
És itt valójában és nagyjából vége is.
.
Előzmény: Törölt nick (9984)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9984

Mi a véleményetek;

a totalcar népítéletben érdemes lenne a lakókocsiknak is nyitni egy fejezetet.

Még robogóból is van egy rahedli értékelés, a lakókat is olvasgatnám szívesen.

 

GPS Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9983

Bocsika - én a vízszintesen felpattanó tetőablakról beszélek - nem az ólajtó-szerüen felnyithatóról.

Ez a "klasszikus tetőablak" úgy van megcsinálva, hogy a lezáró (teteje) rész legalább 6-8 centivél nagyobb körbe-körbe...mint a luk.
Így hát még a szőgből jövő éső is max némi visszaverődő permetet tud beküldeni a résbe - de az molyfing, az megszárad, mire a padlóra ér.

Egyébként a teljesen nyitható tetőablak se tudja szétrohasztani a bódé tetejét - még ha nyitvahagyják, akkor se !!!!


Mert tegyük fel, hogy nyitva marad és jön a zuhé. Na mi történik ilyenkor? Elázik a padló. Ennyi. Feltöröljük, a többi meg majd felszárad.

De a tető két rétege közé akkor se tud egy gramm víz se bekerülni - és pláne nem tud rohadni attól.
Vagyis a tulaj trehányságából lehetetlen kinyirni egy bódé tetejét - azt elintézik nekünk a derék konstruktőrők, a gyárból.
.
Előzmény: Törölt nick (9981)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9982

2290 pénz,

http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-69BE367B-15F7C62E/lidl_hu/hs.xsl/index_6903.htm

 

itt meglátod, de az újságban van egy másik fizimiskájú is.

Előzmény: Crvoyager (9976)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9981

Pedig bejön ám rendesen egy tetőablakon a víz, ha nyitva van.

No nem azon a kis felfelé kibillenthető szellőzőn ami a wc-ben van, hanem a nagy, majd derékszögig kitekerhető panoráma tetőablakokon. Én is futottam már vissza a kempingbe a szomszédos termálból egy hirtelen jött záporkor betekerni a tetőablakot :)

A mi tetőablakunk csak 50x70 cm-es, de ez egy kis lakó. Gyakori a 70x70, 70x90 sőt a 90x90-es ablak is.

 

 

Előzmény: GPS (9978)
Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9980
http://www.hasznaltauto.hu/lakokocsi/qek-aero/qek-aero_aero_325-3403210
Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9979
Jóóó reggelt!!!

Mi az, mindenki bealudt. Hol vannak a korán kellők se kukorékolás...-)))))
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9978

Nananaaaaa, itt azért álljunk meg egy polgári szóra. Sőt: kettőre is.

1) A bódék nem azért áznak be, mert nem "szakember javítja", vagy tartja karban - hanem azért áznak be mert szar konstrukciók. Nem szerkezetileg, ha nem dizájnilag.

Jó bódét nem kell javítani - a tetejét meg pláne nem. Elmogyorózom, hogy miért:

Az enyhén domború tetejű bódé SOHA nem ázik be.
Egy bódé nem attól ázik be, mert ráesik az eső. Ugyan már. A bódé azért ázik be, mert áll rajta a víz.

Egy szar konstrukciójú, sík-lapos tetejű bódén irtozatos mennyiségű víz meg tud állni - akár hetekig is - de most nem feszegetném, hogy miért.
60-80 liter simán megáll rajta...ugye döbbenet, mi?

Nahát, a domború tetejűn ilyen SOHA nem fordulhat elő...tehát az ilyen típusból soha nem fogtok beázottat látni.

2) TETŐABLAK. Nahát, a nyitot tetőablakkal NEM LEHET bódét eláztatni - és főleg elkorhasztani nem.

Ha valód lakókocsi tetőablakról van szó (nem valami gányolmányról) - akkor azt a legnagyobb felhőszakadásban is nyitva lehet hagyni
Max egy kis spricc jön be a résen...de az felszárad a padlóról.

De a két tetőréteg közé egy gram víz se jut...mert nem juthat.

Akinek volt már a kezében ilyen ablak (Váradinál már 14-ért is lehet kapni, 2 függönyös, nagyon frankót) - szóval aki látott már ilyet, az tudja, hogy miért nem lehet nyitott tetőablakkal bódét rohasztani.

Egyébként 10 ezerből fasza ponyvát lehet csinálni a bódéra, télire...és akkor jöhet az özönvíz is.
.
Előzmény: Crvoyager (9974)
Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9977
Amúgy tényleg nyitva maradt többször esőben, de nem csak ott ázott be. Mivel ő nincs mozgatva, valami tetőt kap valamikor, de eladni már nem fogjuk, nállunk leheli ki a lelkét 220, víz stabilan bekötve, átfolyós tussolóval, nagyon cucc bulihely, gyerekjátszóház és vendégszoba. Sőt nyáron a kibővített elősátrában volt egy 5,6X3,7x1,22-es fűtött medence. Az élmények már meghozták rég az árát, tehát marad. Tavaly fólia volt légréssel rajta télen. A vontatás rossz úton biztos nem használ a tömítéseknek, csak mert bár autópályán, de 130-al hoztam haza annó.
Előzmény: Crvoyager (9975)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9976
Mibe fog kerülni az a led? Kép vagy ilyesmi van róla?
Előzmény: Törölt nick (9969)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9975

Hát akkor érdemes bérelni egy fedett tárolót. Persze az sem ártana ha átnéznétek és meg kell szüntetni a beázást.

Nem tul etikus, de legrosszabb esetben gyorsan el kell adni.

Előzmény: Kati és Tibi (9973)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9974

Aztán ott van egy két tulajdonosi hülyeség, ami szintén segit amortizálni a lakót.

Nálunk például kétszer ázott el a lakó mert a tető panoráma ablakot nyitva és elhuzva felejtettük. Na ennek egyenlőre nyoma nincs, de aki kicsit ismeri a fát az tudja, hogy két-három év és lehet megjönnek az első nyomok.

Konkrétan a tetőbeázásra visszatérve, abban az a gáz hogy először csak szivárog, aminek nagyrészét a fa be is issza, aztán amikor már látjuk akkor annak kakukk.

szerintem igy fordulhatott elő a GPS által emlitett beázás is.

 

Összeségében azért a szabad tárolástól még nem szabad beázni egy lakónak, ahhoz valami kellett hogy történjen.

 

 

Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9973

Neked is szép estét!

Ez így van, nagyra tartott Dethleffs-ünk is ilyen( alig volt húzva), most hogy jó másfél éve áll a szabad ég alatt, erőssen látszanak a beázás nyomai, ennek ellenére még mindig nincs szaga,  de tartunk tölle ha nem cselekszünk, néhány hónap alatt szétmállik.

Nem hülyék a svájciak, nem költöttek sokat rá, viszont nagyon tudtak rá vigyázni.

Előzmény: Crvoyager (9971)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9972
hááát ... gondolkoztam én is....
ha nem tudom eladni normális pénzért, akkor ez marad....
Előzmény: Törölt nick (9969)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9971

Jó estét Csigaházasok!

 

Szerintem egy beázás nem attól függ,hogy milyen márkájú a bódé. A használtnál meg főleg nem,mert nem tudjuk előtte ki  mikor mit ügyködött rajta. Ráadásul a MO-ra behozott bódék 95 százaléka a kinti kempingekből kidobott megunt bódék. Ezeket a bódékat nem szervizesek hanem a kemping karbantartó lakatosa javitja.

 

Példának jó hogy mindenki sziloplasztal tömiti a bódéját pedig az két három év kész egyszerüen elereszt vagyis egyenes ut a beázáshoz.

Abban igazság van,hogy a beázás szép lassan kezdődik és mire észrevesszük már elég nehéz ugy meguszni hogy ne legyen hosszabb távon kár.

 

 

Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9970

Nekem még friss a vásárlás élménye, lemaradtam néhány jóról, amiről lekéstem( néha szinte előttem foglalózták le), és a Fendt mellett van egy telepített Dethleffs-em is de 750 kg-ba belefér az Rc2-es is, ami zuhanytálcás és két nagy palack is belefér, méretei: 5877 x š. 2088 x v. 2438 mm, celk. hmotnost 750 kg !!!

Tehát én sürgősen megnézném ezt a Budapestit, ha forgalomba helyezhető: http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-17225670/

890-ért melegvízrenszer nélkül, amit néztél és sokallom, az angol lakók könnyűek és  azokba szinte mindbe benne van, én movereset tudtam 750-ért.

Előzmény: caerleon (9956)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9969

Háát..

 

Egy hossszzú Qek jó lenne. :-)

Csak hát arról lecsúszott a világ, ippeg 20 éve ledőlt a Fal, megreccsent az oszi ipar.

NDK bódétulajdonosok sírva vígadjatok!

Amit addig nem fejlesztettek ki Jürgenék, nem is lesz meg soha...

A Qek 325 nagyon tetszik, roppant szimpatikus a berhelhetősége, megbízhatónak tűnő szerkezete, de sajna kicsi.

 

Egyébként jelenleg nagyobb kocsira gyúrok (bérből és fizetésből), mert még vontatni sem tudok  a mostani 68LE-s szekeremmel.

 

Ps: A lidinél akciós lesz egy három szpotos LED armatúra. A prosiból nem tűnik ki semmi adat, de talán átépíthető 12V-osra.

Előzmény: caerleon (9965)
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9968

Hát Váradi még az enyémre is azt mondta, hogy "rohadjon ki tövestűl - aki olyan lakókocsit tervez - amelyik 30-40 éveket üzemel hibátlanul. Mi lesz így a szakmával?"

Képzeld el, miket mondana akkor egy alu-vázas bódéról? :-))))
.
Előzmény: caerleon (9967)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9967
ezért jó a fémvázas qek :) nem rohad :) de kicsi.....
Előzmény: GPS (9966)
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9966

Jajj, kedves sporttársak - ne legyünk már ennyire naivak.

Ti gondoljátok, hogy a barátom - aki egy eszes, hozzáértő ember - az megvárta volna hogy rákorhadjon a milliós bódéjának a teteje....amennyiben látta volna a bajt?

Hát ez olyan sunyi-disznó-lesipuskás módon történik, hogy háyinger.

Mire bent megjelenik a folt, vagy netán a csepegés...azelőtt jó eséllyel 1 vagy 2 szezont már dunsztolódott a fa a két réteg között.

A barátom - amikor meglátta a bódéban a gebaszt - tetőablakot akart szigetelni.
De amikor kivette az ablakot, hogy kitisztítsa a peremet....hát leesett a létráról, hogy mit tapasztalt odabent, a két réteg között.

Az ablak körül jó 20-30 centi kerületben totál el volt rohadva a fa...beljebb már meg se mertük nézni.
Minimum 2-3 éves korhadás volt ott úgy, hogy belül az égvilágon semmi nem látszott.

Pláne, hogy szép, luxusos faburkolat van a plafonon...az jól megfogta a vizet a rétegek közt...nehogy nyugtalanítsa már a gazdáját folttal vagy a csepegéssel.
.
Előzmény: temprás (9964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!