Keresés

Részletes keresés

futóék Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8286
Esik és esik és r....t  hideg van.Ja és semmit nem haladtam a medence környékének ápolásával. Pedig már úgy gyönyörködnék benne.Mármint a mediből kifelé nézegetve egy matracon hűsölve....nyugiban...ehelyett a kutyámat tartom szemmel idegesen az ablakból, aki a szomszéd kertjében garázdálkodott a reggel. Jó lenne egy villanypásztor helyettem...és fázom is.Zs
Kumpi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8285
Majd vigyázok, hogy ne kapjon el túlságosan a csúszás heve, és megállok a perem előtt :-D De  tök mindegy, úgysem esne össze, ha leengedne sem, a fagyott víztömb megtartja! :-D
Előzmény: LamaLama (8284)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8284
ki ne vágja a kori a peremet! :P
Előzmény: Kumpi (8280)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8283
Eh... jó Neked mert korcsolyázhatsz. Én a jegesmedvéket üldözöm, nincs idő korcsolyázásra.
Előzmény: Kumpi (8280)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8282
LPE cső.
Előzmény: hzolee (8272)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8281
El kéne gondolkodni a fokozatos hosszúság/teljesítményen. A túl meleg sem jó.
Szerintem.
Előzmény: taki_67 (8270)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8280
Remek időjárás... :-( Mindenesetre a korcsolyámat már előkészítettem. Muszáj kihasználni  a medencét, vmilyen formában :-D
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8279
"ha folyamatosan keringteted a vizet - a kis felület miatt - a napnak nem lesz ideje felmelegíteni."

Szerintem a melegítés szempontjából tökmindegy, hogy folyamatosan forgatja a vizet, vagy sem. Attól még átveszi a nap energiáját, hogy rövid ideig tartózkodik a csőben. Mindössze nem ugyanaz a 25 liter akkumulálja. Inkább az az érv szól a folyamatos keringetés ellen, hogy sokba kerül a villany. :) Pazarlás...
Elég kiszámolni, hogy hány liter víz fér a csőbe és annyi ideig járatni a szivattyút, amíg kicserélődik benne a víz. 1-2 perc elég. Meg láttam az egyik villamossági boltban csőtermosztátot. Csak rá kell bilincselni a csőre és ha eléri a beállított hőfokot, akkor bekapcsolja a szivattyút. Ha kicserélődött a víz, akkor lehül a termosztát érzékelője és kikapcsolja a szivattyút. A kütyü 2700Ft-ba került.
Előzmény: taki_67 (8270)
TnéSr Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8278
Van valakinek tapasztalata a DEWAN 20T és DEWAN 20P aktív oxigénes termékekről?
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8277
Köszi a újra (a képet is) !
:-)
Előzmény: Ergobácsi (8274)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8276
Logikus.
Előzmény: Axióma (8275)
Axióma Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8275
Ha parhuzamositod (akar felbevagassal, de ugye jobb a dupla annyi cso ha elfer), akkor az kisebb ellenallast is jelent. Persze csak ha olyan eloszto szerelvenyt hasznalsz, aminek a kozos aga legalabb ketszer akkora keresztmetszetu, mint a cso keresztmetszete.
Előzmény: hzolee (8265)
Ergobácsi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8274

Én voltam az.

 

 

Szóval ez egy 2,10x2,10-es OSB tábla.

Jelenleg 100 m 20-as LPE cső van rajta , véleményem szerint még kb. 50 m ráfér.

 

A 20-30 m biztos hogy semmit nem ér. Szerintem.

Előzmény: hzolee (8272)
bekom Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8273

Sziasztok!

 

Azt hiszem ma délután én is kiugrok a telekre megsózni a vizet, nehogy belefagyjon a medencébe. :)

Nem tudom ki volt a Dunakeszi Madaras tescóban vásárolni, de mégegyszer rákérdeznék, hogy látott e a-s papírszűrőt olcsón (magasabbik)?

 

hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8272
5411-es hsz-ben is 30m cső.

A 200-ról kezdenek feljönni az emlékek. Nem locsolócső volt az, hanem vmi vékonyabb, így talán már reális a 200m. Csak a legkülső karika önmagában kb 6,28m hosszú. ha mondjuk a keresztmetszet 20mm, akkor a következő még mindig 6,16m... nincs kedvem számtani sort számolni, de mégis reális. Sorry!
Előzmény: taki_67 (8270)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8271
közben keresem az eredeti hozzászólást, nade az index keresőjét azt inkább hagyjuk. Legalábbis Opera9 alatt nagyon sz_r.
Előzmény: taki_67 (8270)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8270

Hzolee,

igaza van LamaLama topiktársnak, valóban kicsi lesz a felületed 20 m csővel... ha folyamatosan keringteted a vizet - a kis felület miatt - a napnak nem lesz ideje felmelegíteni.

De azért nem kell elvetni az ötletet. Tavaly én is kísérleteztem; nekem kb. 30 m csövem volt, és egy másik szivattyút tettem rá, amit időkapcsolóval működtetem: 30 percenként 5 percre bekapcsolt. Lassan, de érezhető volt a melegedés a medencében.

Aztán lehet ezen a témán agyalni tovább, pl. egy táblára szépen egymás mellé hajtogatni a csövet, a tábla és a csőkígyó közé fényvisszaverő anyagot tenni, a tábla hátsó részét leszigetelni, de akkor már oldalakat is le lehetne zárni, a cső fölé üveget tenni... 

Előzmény: hzolee (8265)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8269
Köszi a szivattyúmotor leírást egyébként :-)

Most így az időjárást elnézve már inkább attól félek, hogy belefagy a víz, és az egészet szétfeszíti.
Előzmény: LamaLama (8267)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8268
a 200m nekem is logikusabbnak tűnik, bár a fotón egy kb 2x2m-es táblára volt feltekerve a cső. 200m-t ilyen kis helyre feltekerni... vagy én vagyok nagyon eltévedve.

na mindegy, az a lényeg, hogy _lehetetlen_ felmelegíteni a viZet. akkora a fajhője, olyan drága az elektromos energia, annyira nincs hely napkollektornak... GRRRRR! A legelején kellett volna _tűzforró_ vizet belerakni basszus. Komolyan felmérgesít. 2 nap meleg, 1 hét sarkköri időjárás. :-(((((
Előzmény: LamaLama (8266)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8267
a gyári szivattyú motorját nehéz leégetni, mert azok nem szokványos motorok. Az állórészben van egy műgyantába öntött tekercs és a forgórész csak egy lapáttal összegányolt mágnes. A tekercs folyamatosan áram alatt van és marhára nem érdekli, hogy a mágnes forog-e a belsejében. Az egyetlen probléma az, hogy az áramló víz adja a tekercs hűtését és ha sokáig nincs hűtés (meg van szorulva, vagy sokáig jár üresen), akkor tényleg túlmelegedhet a tekercs. De pár óra meg se kottyan neki.
Az én teleshopos kütyüm is megszorult a napokban egy vizibomba foszlányától. 2 órás ciklusokat fut többször egy nap és a vízminőségen vettem észre, hogy valami nem stimmel, tehát már pár ciklust "megtett" így megszorulva :) Kiszedtem a gumidarabkát és azóta is megy frankón.
Előzmény: hzolee (8265)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8266
az 200m volt, nem 20m.

Egyébként meg a 20m annyi mint halottnak a csók. Számold ki, hogy milyen kis felület az. Nem foglalkoztam behatóbban a témával, ezért nem szeretnék nagy hülyeséget mondani, de úgy rémlik, hogy nálunk az alföldön 700W/h energia nyerhető m2-ként, szal az a pár dm2 felület nem fog érzékelhető melegedést eredményezni a medencédben. Valahol azt olvastam, hogy legalább a medence felületének fele kellene a fűtéshez.
Előzmény: hzolee (8265)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8265
sziasztok!

Melegítéses témakör.

egyik topictárs (bocs, h nem keresem vissza) illesztett be képet a 20m locsolócső 2m átmérőjű spirálba való feltekeréséből. Én is csak spirálban tudtam gondolkodni, és nem találtam neki helyet. (negyedik emeleti terasz...) A párom remek ötlete volt, hogy fektessük ki hosszában, végig a teraszpárkányra. Tűz rá a nap, anyaga bádog (visszaveri a fényt), ideális hely a csőnek. A szüleim pedig felajánlottak egy kb 15-20 méteres fekete locsolócsövet, tehát minden van.

Kérdés.

A medihez gyárilag adott szivattyú csövei elég vastagok. Szerintetek a szivattyú körébe be lehet kötni egy ilyen kis keresztmetszetű normál locsolócsövet? Aminek a belső keresztmetszetét tovább csökkentik majd a csőcsatlakozások, szerelvények? Nem ég le a szivattyúmotor? Vagypedig külön legyen a szűrőszivattyú, és külön a melegítő kör? (Mondjuk egy kerti szivattyúval - azoknak "alapból" sem olyan nagy keresztmetszetű a csatlakozásuk).

Mit gondoltok?

köszi
zoli.
bgaby Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8264

Szia,

 

feltétel nélkül megfogadtam tanácsaidat, és működik is minden, hálás köszönet érte :)

van kis okos jegyzetem, ha vmi gond adódik, csak megnézem, vagy VISSZAOLVASOK A FÓRUMON A TAVALY NYÁRI HSZ KÖZÖTT

 

Az UVC egy áldás, m a víz -takarás nélkül is - átlag 28-30C körüli volt eddig, és semmi algásodás, zöldülés - pedig ömlik bele a forró víz is

Az ismerőseim, hasonló mediknél folyamatosan nyomják az algaölőt vízbe.

 

A szivattyút ( rajta lévő adatokkal) most már biztos le fogom fotózni, de kicsit várjatok míg kisüt a nap...

(akna, meztelencsigák, pókok, stb...áhhhh)

 

Üdv, G.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (8262)
bgaby Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8263

most, h felfedtem hiányosságaimat a fizika tudományában, szemléltető példán próbálom igazolni a szivattyú erősségét:

 

a homokszűrő végső kimosatásánál egy 3/4-s locsolótömlővel vezetem el a vizet

 

tavaly - locsolótömlő  (slag, schlag?) kézben megfog, homokszűrő beindít , víz folyt - ennyi

idén - locsolótömlő kézben megfog, homokszűrő beindít, és olyan erővel ömlött a víz, hogy a locsolótömlőt kikapta a kezemből

 

bár a méret a lényeg!,

de ebben az esetben csak azt akartam jelezni, h a vasklorid eltüntetésének ideje függ a szűrő, szivattyú méretétől

 

tisztícccsa ??? - majd talán jövő tavasszal

 

türelmes várakozást :)

Előzmény: lac1 (8261)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8262

Szia!

 

A sósav eltünését a pH emelkedéséből fogod látni.

A szivattyúd tényleg nem hiszem, hogy 7 kW lenne, ha jól emlékszem a gyári ABAK a te medencédnél 6m3/h-s, az enyémnél 4m3/h-s, szerintem amit vettél az vagy 8-10m3/h-s lehet. A teljesítmény felvétele (fogyasztás) az nem érdekes, mert medi szivattyúnál otthon szerintem 1kW-nál nagyobbat nem igen adnak ki.

Az én szivattyúmra 250W/h van írva.

 

Ja és örülök, hogy jól megy minden (az UV-C ugye érezhetően segít?).

Előzmény: bgaby (8258)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8261
7 kWh-os szivattyú, az szörnyűen nagy. Esetleg 0,7 kWh. Az átlátszó az az előszűrője lehet, ha az "tisztíccsad" rendszeresen.
24 m3 4 óra alatt, az azt jelenti, hogy 6 m3/h, az kb. pont annyi, vagyis kicsit több, mint az én 250 W-os motrom (0,25 kWh).

Ja, várok akkor...
bgaby Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8260

jajjjj, tudtam :)

  1. nagy
    (kb 4x nagyobb, mint amit eredetileg adtak a homokszűrőhöz)
  2. a tetején van egy átlátszó kerek vmi, amiben látszik, ahogy a vizet szívja
    (nem találtam hasonlót a bricos katalógusban)
  3. úgy számolták a (férfi!!!) mesterek, h kb. 3-4 óra alatt forgatja át a medence vizét (kb. 24 kbm)
  4. egyébként se szívesen, de szakadó esőben biztos hogy nem megyek le a szerelőaknába
    így a fotóra várnod kell

az uvc -t elhiszed, m azt az ebayről rendeltem, és van leírás, kép, minden...

Előzmény: lac1 (8259)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8259
7 kWh? Látatlanban nem hiszem...
Előzmény: bgaby (8258)
bgaby Creative Commons License 2008.07.14 0 0 8258

Szia,

 

tavaly kezdőként, nagyon sok mindent kipróbáltam mire aug.közepére élvezhetővé vált a medence...

Ezért idén már áprilisban elkezdtük a beüzemelést.

Nekem ovális Abak /tavalyi akciós :)/ medencém van, kb 24 kbm és van hozzá homokszűrő is. Ezeket csak azért írom, mert mind a vegyszer, mind a vízszűrés mennyisége és minősége kulcsfontosságú és ezt a kbm hez kell beállítani.

Amit télen beszereztem:

egy nagyobb szivattyú a keringetéshez - sajnos ennek a méretét nem tudom, de mintha 7 kwh-ról beszéltek volna - amit eredetileg a medencéhez adtak, az lett most a napkollektor szivattyúja

uvc - 40 watt (mindenkitől elnézést, ha nem jó mértékegységeket írok), v vmi hasonló, a lényeg, hogy kb 30 kbmhez írták

 

most már látom, h mennyivel könnyebb és gyorsabb - mert azonnal kell az eredmény-  kezelni a medencét ezekkel a nagyobb teljesítményű dolgokkal.

 

a tavaszi sorrend a következő volt:

  • téli víz ki, medence kimos
  • kútvízzel feltölt
  • klórsokk
  • barnulás

de no stressz :)))

  • 5l háztartási sósav + 2 napig folyamatason homokszűrős vízfogatás
  • egy hétig akár naponta többször is porszívózás, homokszűrő kimos - kiengedni a hszűrőben lévő barna vizet és folyamatosan tisztul.
  • Én tettem most a befolyóra egy "Kumpi csodazsákot" is, mert valamennyi újraképződik a vízpótlás miatt, de ez már többek szerint túlbiztosítás
  • ez sajnos türelemjáték, ami a vízmennyiségtől is függ, de kitisztul
  • azóta 1 db kombi tablettával (klóros, mert az kell) + uvc - vel kristálytiszta a víz

azt, h mennyi idő alatt ment ki a sósav pontosan nem tudom megmondani, de megérzésre sztem nem tartott tovább, mint a klórsokk hatásának megszűnése (pár nap); nem tudom mivel lehet mérni

 

Sztem próbáld meg most a pár napos rossz időben helyrehozni a meglévő vized, mert az új ugyanúgy be fog barnulni (régebben tettem fel képet is, h milyen volt az én vizem)

 

fel a fejjel :)

 

Előzmény: TnéSr (8236)
lac1 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 8257
Nekem középen, de forgatható. Amúgy amikor sok nagyméretű koszt visznek bele a gyerekek, akkor szép mintázat alapján rakódik le, a négy sarkában és a közepén. Nem is értem...
Előzmény: dokeee (8255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!