Keresés

Részletes keresés

Desert Rat Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2699

Lehet úgy is, hogy "egy hajóról beszélek kézirádióval 1 wattal" :-)

Előzmény: pacs_425 (2696)
HA5OPI Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2698

Pont ezeket tisztázza az ember a QSO során. Antenna, RIG, hely, stb.

Előzmény: XANTIi (2695)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2697

Nem feltétlenül a QSO"értékéről " van szó hanem az éterfegyelemben tanult kötelező korrekt tájékoztatásról miszerint, honnan dolgozik az amatőr az otthoni "stabil" QTH-ról ,meglévő RIG-el pwr el antennákkal,vagy mobil körülmények között,kis antennával,mobil rádíóval stb,vagy mondjuk egy SOTA felszereléssel /P adva kitelepült állomásként dolgozik egy hegytetőn...meg még így tovább

Ezek nyílvánvaló dolgok Tóni,maradok mostmár vételen....

73'

Előzmény: XANTIi (2695)
pacs_425 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2696

Tudom hogy nem felesleges, én azt írtam, hogy örülök hogy nem kötelező.

Van ahol problémát okoz...

Előzmény: Törölt nick (2694)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2695

Igazad van. Kicsit más értéke van egy /MM vagy /AM qso-nak mint egy 10 emeletes 8 emeletéről egy gyalog rádiósnak.

Előzmény: Törölt nick (2694)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2694

Azért vannak irott és iratlan szabályok is ha nem az otthoni QTH ról forgalmazol azt "szokták" jelezni mindenhol a világon.....

a/P/M/MM/AM-et nem feleslegesen találták ki....

73'

Előzmény: pacs_425 (2693)
pacs_425 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2693

Szertnék olvasni másokat is

Követve a hagyományokat, én a régi rendszer szerint kértem, viszont ha nem kaptam volna meg, bármi megfelelt volna amit kijelölnek.
Viszont most hogy van egy hívójelem, már nem szeretném cserélgetni mint más a gatyát.
Nekem tökmindegy hogy HA0 hívójellel Sopronból rádiózik valaki vagy Szegedről, ez csak egy egyedi azonosító. Nem akkora az ország hogy érdekes legyen a kérdés, külföldről nézve még érdektelenebb szerintem.
Mondjuk pl. az oroszoknál már volt értelme, nagyjából be tudja lőni az ember, hogy a kontinensnyi ország mely sarkában található a partner, viszont már náluk sem kötelező.

Szóval szerintem rendben van a mostani rendszer, annak meg külön örülök, hogy nem kötelező a /P, /M és a többi hasonló használata.

Előzmény: Törölt nick (2690)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2692

Nem hiszem,hogy bárkit is megkérdeztek volna,akarja -e?.Ingyen volt,újnak,haladónak tünt.Tény,hogy lehetett ilyen rétegigény ,minden esetre egyszerűsithette az ügyvitelt,nem kellett egy "kunchafttal" többször foglalkozni. A többi a hívatalnokot nem érdekelte...

73'

Előzmény: Törölt nick (2691)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2691

Szerencsére a szabályozást nem egy néhány résztvevős fórum dönti el. Érdekes világ lenne.... :)

Logikusan gondolkodva ha annyira követelték volna az amatőrök a régi szabályozás megtartását, biztosan nem változtatják meg. De még a régi, erősen vaskalapos mrasz vezetés is ezt támogatta. Talán mert mégis csak így értelmesebb.

Előzmény: Törölt nick (2690)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2690

Nem tudom,nekem úgy tünt ez egyszer inkább van konszenzus ebben,ha visszaolvasol,akkor mindannyian "házmesterek" lennénk?

Nem neked címeztem a példabéli amatőrt,JA az enyémet is 1986-ban adták ki.egyébbként is hívja magát akárki akárhogy

Szertnék olvasni másokat is,eddig a többségnek akit olvastam nem teszett.Neked teszik,hál is tennek megtehetjük,senkit sem visznek a "vesézőbe" ha más a véleménye.Azt hiszem itt a vége...

73'

Előzmény: Törölt nick (2688)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2689

Bár a 7VC példaként hozta fel nem tudom miből szűrted ezt le,hogy bármi köze volna is az URH forgalmazáshoz,ennek a körzetszám libealizálásnak?Miért HF-en nem lehet úgyanúgy bosszantó ?Jó, akkor kiderült Te ezt támogatod lelked rajta,ez is benne van a jegy árába.Egyébbként mindig is létezett VHF net 14.300-os ahol meg lehetett beszélni a kisérleteket,Ms skedeket.aztán ha hallhaltó volt egy jeladó akkor is be lehetett szólni a neten,egyírészt ,hogy tudjanak róla,másrészt ha volt onnan QRV valaki,nosza forogjunk össze 1986-ban is nyilván most meg méginkább.DE ettől még mindig kuksol valaki 144.300-os a monitor frekin,pláne sanszos SE időszakban,vagy ha jó tropó jöhet,vagy 144.200-os az MS random frekin pl a Perseidák idején.Persze változott a világ,remélem lelkes amatőr marad,aki "Ott"van.

segítség az internetes kapcsolattartás,előrejelzések,riasztások lehetősége.Ha valami volt aminek igenis volt értelme az a körzetszámok

szerinti hívójel

73'

Előzmény: Törölt nick (2687)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 1 2688

Lehet, hogy kutya vagyok, elviselem a sértést. Végül is csak 31 éve használom ezt a hívójelet és még csak nemzetközileg ismert sem vagyok. Szörnyű. De örülök, hogy néhány házmester lelkületű ember rosszindulata miatt nem kellett néhány évente hívójelet cserélnem.

 

Előzmény: Törölt nick (2686)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2687

A random QSO-zás URH-n nagyjából kihalt. Nem most, sok éve. Külön chat-ek vannak, ahol megbeszélik a találkozókat, ez még versenyeken is engedélyezett. Pusztán emiatt szerintem felesleges kicseszni a költözőkkel, főleg ha az illető 50 MHz fölött nem is hajlandó rádiózni.

Nem tudom, hogy séróból lett-e eldöntve, vagy a hivatalhoz befutó sok-sok kérés győzte meg őket? Én alapvetően konzervatív gondolkodású vagyok, de nem vagyok a mindent túlszabályozó gondolkodás támogatója. Amióta ez a téma egyáltalán felmerült, az általam tapasztaltak szerint a társaság inkább a hívójel hordozását támogatja. Bár hivatalos szavazás nem volt a témában...

Előzmény: ha7vc (2685)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2686

Nem ,szerintem ez egy jóindulatú hozzá nem értő álltal kreált helytelen megoldás!Fene "nagy szabadságot sugall,de káoszt okoz".Lehet,hogy volt aki tapsolt neki,de valami hatalmas DX-ernek kell annak lenni aki mindenáron  ragszkodik a hívójeléhez,mint kutya a csontjához.Mert az amatőrvilág telve a QSL lapjaival,másként nem ismerné......Hi

73' 

Előzmény: ha7vc (2685)
ha7vc Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2685

Persze az internet. Akár telefonon is felhívhatom, nem? Akkor minek a rádió?

Aki K-ről vagy Ny-ról rádiózik akár URH-n is M.o. felé, annak mindegy, hogy hol tartózkodik a HA állomás, de aki É-ról vagy D-ről kíván QSO-zni és történetesen irányított antennái vannak URH-n, annak azért nem mindegy, hogy a 0-ás állomás K-en van vagy Ny-on. Persze aki anno séróból eldöntötte ezt a kérdést, az nyilván nem meggyőzhető. Én sem kívánom, csupán füstölgök magamban, esetleg kihallatszik...

Előzmény: Törölt nick (2679)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2684

Igen, így van Tóni,mikor leírtam nekem ís eszembe jutott a /6 körzetszám stb igen, páne amikor még a kitelepüléshez is engedély kellett stb csak már nem akartam színezni,de nyilván a kedves amatőrtársaknak is rémlik,nem volt az olyan régen potom 30-40 éve.....

73'

Előzmény: XANTIi (2683)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2683

Olyan is volt, hogy pl. HA5MW/7. Ami az ideiglenesen a 7-es körzetben tartózkodást jelentette. De nem alkalmi kitelepülés, amikor a /P-t vagy másikat használtuk.

Előzmény: Törölt nick (2682)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2682

Nos a honpolgárnak ugye van/volt egy állandó/legtöbb embernek/aztán másoknak  egy vagy több ideiglenes lakcíme is,újabban tartózkodási helye.Nem volt itt gond az állandó lakásodra kaptál egy amatőrengedélyt aszerint voltál ez vagy az és legfeljebb hozzátetted hogy /P /M

/MM/AM ha nem voltál otthon.Ugye nem kezdjük előről?

73'

Előzmény: Desert Rat (2681)
Desert Rat Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2681

Nekem maga a probléma sem jut el a tudatomig, hiszen bárhol is tartózkodok ideiglenesen (és ugyan mi nem ideiglenes eze a világon?), mindig ugyanaz a lakcímem van bejegyezve. Antennák is vannak ott meg rádiók, néha be is vannak kapcsolva ahogy az időm engedi.

Előzmény: Törölt nick (2668)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2680

Mégis csak 01,na ettől nem lessz olcsóbb a kenyér...

Előzmény: Törölt nick (2676)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2679

Na igen, az URH. Kb. 20 ember, akik döntően ismerik egymást..... :)

Egyébként a probléma megoldására kiválóan lehet használni az internetet.

 

Előzmény: ha7vc (2667)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2678

Hát persze. Legfeljebb akkor végre ő is szarul érezné magát.......

 

Előzmény: Törölt nick (2668)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2677

Kieg: A story ok,a szám helyesen 59+lásd az 5KDR elhatárolódását az esettől a honlapon 

Előzmény: Törölt nick (2676)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2676

Ehhez a gondolathoz még.A hétvégi YL-OM  versenyen dolgoztam egy HG x ICON nevű állomással,mondja a cca 01-es kezdő engedély évszámát,kétszer is rákérdezek ICON??.Mondja,hogy az, az operátor név is uaz.Hát erre varrjatok gombot....

Előzmény: Törölt nick (2658)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2675

Egyébként rengeteg külföldi is feltünteti a QSL-en, hogy pl. UA5AB ex UA9XY.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2674

Adjon az Isten neked jó egészséget,hogy még sokáig rádíózzál,hajszold a DX-eket

73'

HA7AJ

Előzmény: Veterán kezdő (2672)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2673

Jó lehet,hogy az "emblematikus" amatörök,mérnökök szakemberek stb hívójelére állhat a ez a korlátozás.Nem hiszem,hogy ezzel bárki is vitakozna.De ha pl személyesen ismertél egy amatőrtársat,letelt a limit,nem jönnek QSL lapok,vagy esetleg nem is volt valami virtuóz

operátor ,az emlékét jobban megőrzi pl egy alcímben HA X XX Lajos died 1984.Nem akarok én divatot csinálni,de annyi furcsaságot hallani

a sávban,kreált suffixok,röviditések, ez pl ahhoz képest szerintem elgondolkodtató lehet.De még a "központilag" kiadott betűrendes módszer is jó volt,kinek volt azzal baja?Csak kiöntötték a gyereket a fürdővizzel szerintem,az amatörők kérésére....hi hi

73'

Előzmény: HA5OPI (2661)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2672

"A leírtakból azt szürtem le ,hogy benne vagy a korban..."

 

Igen, benne. '54-es vagyok. Valahogy úgy alakultak a körülményeim hogy anno nem kértem meg az engedélyt, vagy is nincs régi hívójelem. Bár e terület iránti érdeklődésem soha nem szűnt meg, a szervizszakmában eltöltött több mint 35 év alatt meglehetősen háttérbe szorult. 0 LZ Miki kezei alatt kezdtem az amatőr tevékenységet. Közben elkezdtem "rókázni" és ez maradt a fő csapásirány az első munkahelyemen eltöltött első évig. Bár válogatottságig vittem de a melóhely nem igen díjazta a folyamatos kikérőket verseny/edzőtábor ügyében.

73'

Előzmény: Törölt nick (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2671

7-es körzetben vagyok,frissen vizsgázottként meg sem fordult a fejemben,hogy más körzetbeli prefixet igényeljek,természetesen nekem is felajánlották,hogy jelöljek meg 3 hívójelet és amelyik szabad azt megkapom.

_nyunyuka Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2670

Pár éve a HA5BC-t is. Legalább normális arcé lett.

 

Tarkovács úrral kezdődően megszűnt a hallgatólagos "kétbetűst csak morzésnak" elv is.

Előzmény: schlumberger (2663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!