Keresés

Részletes keresés

trebront Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129488

ja, fényképezz le mindent!!!

Előzmény: trebront (129487)
trebront Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129487

a víznek mindegy, ha jó a lejtés.

neked is mindegy, mert soha többet nem látod.

ha bontani kell, mert rossz: akkor megint mindegy: minden repül

Előzmény: siletto (129484)
Zoli1985! Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129486

Még nem tudom hogy lesz mert lehet az viszi el aki lecseréli a radiátorokat de az is lehet hogy eladom őket. 

 

Így néz ki a radiátor a tagok összerakásánál. Ez normális vagy már szivárognak és azért rozsdás?

Előzmény: Monito (129485)
Monito Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129485

Mi a terved az öntöttvas radiátorokkal? Engem érdekelne, mert ahol lakom, hagyományos fűtés van és ahhoz pont jók lennének.

Előzmény: Zoli1985! (129481)
siletto Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129484

Ezek mind megvannak! 2db 45-össel készült minden. A födémáttörések 160as védőcsővel lesznek leszigetelve, körülhabozva és bitumennel tömítve.
Nekem csak az a furcsa, hogy az nem gond-e, ha nem "egy irányba" halad a víz a csőben, hanem a fali csapról megy befelé a szoba közepe felé is a víz, aztán esik egyet függőlegesen, és vissza is fordul.

Előzmény: trebront (129482)
T_a_m_á_s_ Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129483

Sziasztok!

Van egy nem megbízhatóan működő cirkókazánom, amit se kedvem, se pénzem nincs lecserélni.

A melegvize ezért inkább bojlerből szeretném biztosítani.

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható lenne-e a bojler töltése a cirkó melegvízéből?

 

Tehát működhetne-e az, hogy a hidegvíz a kazánba megy, a bojler bemenőágára pedig a kazán melegvíze van kötve, és aztán a bojlerből megy a vételezési pontokhoz, ilyen módon biztosítva, hogy akkor is legyen melegvíz, ha a kazánnak épp “nincs kedve” bekapcsolni?

 

(Többször látta már szerelő, olyankor mindig pont működik. Csak egy héttel később nem.)

 

Köszönöm!

trebront Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129482

nem az én szakmám, de az nagy előny, ha a vízszigetelésen minél kevesebb az áttörés. - nem ezt kérdezted.

betonozás előtt ellenőrizd a lejtéseket és a körbevevő homokágyat! 90fokos könyököt ne használj (lejtésben) - ezt sem kérdezted :)

Előzmény: siletto (129480)
Zoli1985! Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129481

Sziasztok, négy darab régi öntöttvas radiátort kell lecserélnem a lakásban.

 

Azt szeretném kérdezni, ki melyik radiátor márkát ajánlja?

A Vogel az ára alapján a legdrágább, kérdés megéri e a felárat.

Amiket nézegettem silver, sanica, stb.

 

Köszi a válaszokat.

 

siletto Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129480

Sziasztok!

 

Szennyvíz-csatorna szereléssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni Tőletek!

Sajnos erről a szakágról szerintem nagyon kevés szó esik akár interneten elérhető könyvekben, tananyagokban, tankönyvekben pedig szerintem legalább olyan lényeges, vagy fontosabb, mint a radiátor, meg a kazán hiszen a ház alatt már majdnem lehetetlen javítani!

 

Szóval az lenne a kérdés, jól gondolom, hogy a lábazati feltöltésben a falak mentén kellene lennie a szennyvíz felállásoknak, és onnan haladni csak befelé? szóval ide-oda nem célszerű mozgatni a cuccot :)

Építkezésben vagyunk, elkészült a telken a szennyvíz alapcsövezés, és 4 helyen beállás az alapon keresztül. Egy zuhanyzó wc nélkül, egy fürdőszoba wc-vel, egy konyha és wc közösen, egy garázs összefolyó.  A szerelőbeton alá csak barna KG csövet szeretnénk rakni, sima szürke PVC-t nem.

 

Ezek a  110-es felállások mindenütt a helyiségek kb. külső harmadába kerültek, 60-70cm-re a fal majdani  belső síkjától. Akár hogy filózok, ezeknek a csöveknek akkor vissza kell fordulniuk a külső fal felé, hogy a kisebb, 50-es csövek majd arra fussanak, így kialakul egy kampó alak a csövekben.

A szerelőbeton felső síkján, rejtett szűkítővel átváltva lenne tovább haladva 50es csövekkel.

A wc-knek a kiállás közvetlenül a pontos helyre bemérve lenne függőlegesen, a szerelőbeton felett vízszintes 110-es csövet nem terveznénk. Minden vizes helyiségben lenne  egy 110-es felállás a wc-n kívül is, és onnan menne a padlóösszefolyókhoz, csaphoz, zuhanytálcához. Na ezeket a 110-eseket nem a fal mellett célszerű elhelyezni?

 

Hívjak szakembert: Igen, pont ők tették a szobák közepébe, néhol a zuhanytálca alá a felállást, ahogy a gödör adta. Nem kétlem, hogy idomokkal mindent meg lehet varázsolni, de még nincs betonozva, inkább kiásnám most saját magam, mint hogy utána rengeteg idommal meg toldással-véséssel, meg az aljzat hőszigetelés százfele szétvágásával lehessen megcsinálni csak.

 

cucu Creative Commons License 2024.03.04 0 0 129479

Biztonsági szelepet nem "pucolunk", nem javítunk...

 

A többi stimmel.

Előzmény: Gyurco78 (129476)
PvD Creative Commons License 2024.03.03 0 0 129478

Szia,

 

köszönöm a választ!

Egy hőszivattyús előadásról szólt a videó, ahol ezt mondták.

Van benne logika, hogy ha kicsi a hőmérséklet különbség, kicsi lesz az áramlás is.

Nekünk pont hőszivattyúnk lesz, azzal készül majd HMV is.

A fűtésszerelő azt mondta, hogy nem kell neki gépészeti kiviteli terv, anélkül is össze tudja rakni,

de akkor ezek szerint csak jobb, ha valaki végez konkrét számításokat is, hogy milyen és mekkora hőcserélő legyen.

Előzmény: peterch (129472)
nagykunsági Creative Commons License 2024.03.03 0 1 129477

Rugó és gumi. Ez működteti. Elöregszik. 

Én biztos nem javítgatnám, dobom ki teszem az újat. 

Előzmény: vakrepulo2 (129475)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 129476

A biztonsági szelep nem leengedésre, vagy feltöltésre van, hanem hogy itt távozzon a túlnyomás.

Lehet, hogy elég kipucolni, de az is lehet, hogy cserélni kell, szétszeded, összerakod, aztán kiderül.

Előzmény: vakrepulo2 (129475)
vakrepulo2 Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 129475

sziasztok

lsz 1-2 kérdés megválaszolásában segítsetek, csatolok egy képet egy themaclassic kombi kazán belsejéből, a kérdéses pont a piros kupakos szelep, ha jól tudom ez arra jó, hogy itt lehessen leengedni, talán feltölteni is és hogy 3 bar nyomas felett eleressze a nyomást

a kérdéseim:

- szoktak ezek a szelepek olyat csinálni, hogy idővel, pl 15 év, elgyengülnek és már 0,8 bar körül elkezdenek csöpögni? mert ez a szelep jelenleg ezt csinálja

- érdemes szétszedni es takaritgatni, vagy ne pöcsöljek, hanem vegyek egy újat 5-10e ft-ért?

- lehet ezen a szelepen utánfeszíteni valami módon?

- a neten műanyagot találok nem fémházasat, az is jó? vagy csak a szelep közepét cseréljem?

- jól gondolom hogy ezt meg kéne csinálnom, mert most folyamatosan 0,8 bar a nyomasom és ideálisabb lenne pl 1,5? pl a jobb légtelenítés miatt?

 

köszi

 

a piros kupakos

Zoli1985! Creative Commons License 2024.03.02 0 0 129474

Szia, nem láttam szivárgás, ahogy láttam csak ilyen rozsdás jópátlr helyen a tagok összerakásánál. Kb ezer éve voltak lefestve ezek a radiátorok ezért is ilyen szép állapotúak :-).

 

 

Előzmény: nixon70 (129473)
nixon70 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 129473

Hali!

Nincs szivárgás?

Ha nincs, akkor csiszpapír, RO-55 átkenni és utána mehet a radiátorzománc.

Előzmény: Zoli1985! (129471)
peterch Creative Commons License 2024.03.02 0 1 129472

Szia !

 

Mint laikus írom !

 

Nem mindegy , hogy a belső csőkígyót gázkazán , vagy hőszivattyú fűti és főleg , hogy mekkora hőfokot szeretnél az indirektben elérni .  Nekem 300 literes tárolómon a felső csőkígyót fűti a gázkazán . Ott nem okoz gondot a gyors felfűtés , mert az előremenőm 85 °C-ra van állítva és a tároló 55°C-ra van fűtve , tehát a belső áramlás elég jól teszi a dolgát . Viszont ezt egy hőszivattyúval , amelyik 55°C-os vizet tud küldeni a tárolóba ( igaz már léteznek hőszipkák , amik már 75°C-os előremenőt is tudnak ) , ott valóban elég nehézkesen fűtheti fel a vizet 55°C-ra . Tehát szerintem azon múlik , mivel és mekkora hőfokra akarod a tárolót melegíteni .

Előzmény: PvD (129463)
Zoli1985! Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 129471

A képeket nem csatolta.

Zoli1985! Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 129470

Üdv,

A képen látható régi öntöttvas radiátoraimat szeretném létesíteni.

Az érdekelne, hogy ki mivel áll neki a rozsdát leszedni? Mi a bevált eljárás?

 

 

Köszönöm.

 

 

nagykunsági Creative Commons License 2024.03.01 0 0 129469

Azért jó szivattyúval megoldani az ármaoltatást, mert akkor folyamatosan össze lesz keverve a rétegződés :)

 

Ennyi hülyeséget a szomszéd mondott, vagy olyan aki "szakembernek" hiszi magát? 

Előzmény: PvD (129463)
smith Creative Commons License 2024.03.01 0 0 129468

30+ éve lógnak a falon. A fürdőszobait kellett egyszer levenni és az alsó sávot csiszolni, alapozni, festeni, mert kívülről kezdett rügyezni. Ezen kívül semmi. Ezek ráadásul korábban nyitott rendszeren voltak, csak később lett zárt.

Előzmény: Bobbo (129466)
cucu Creative Commons License 2024.03.01 0 0 129467

25 év minimum. Tapasztalatból mondom, de lehet több is vagy kevesebb. Van ami direkt vizes helységhez készült, oda olyat érdemes tenni. 

Nem ajánlatos a vizet cserélgetni, mert azzal ártunk.

 

Persze ez azon is múlik, milyen mostanában a minőségbiztosításuk. Ha olyan szigorú mint volt, akkor igaz a több 10 év.

Előzmény: Bobbo (129466)
Bobbo Creative Commons License 2024.03.01 0 0 129466

Sziasztok,

Dunaferr acéllemez radiátoroknak mennyi az élettartama, mivel számoljak?

(sima csapvízzel van feltöltve)

PvD Creative Commons License 2024.03.01 0 0 129465

Dehogy 7/24-ben.

Gondolom csak akkor, amikor fel kell fűteni a tartályt, azaz a hőtermelő oldalról (gázkazán, hőszivattyú, stb.) jön a meleg víz a hőcserélőbe.

Ha megfelelő hőmérsékleten van a HMV a tartályban, akkor felesleges keringtetni az ő oldalát.

Előzmény: Centi the real (129464)
Centi the real Creative Commons License 2024.03.01 0 0 129464

... és a szivattyú 7/24-ben menne?? 

Előzmény: PvD (129463)
PvD Creative Commons License 2024.03.01 0 0 129463

Sziasztok,

 

láttam egy videót, amiben azt magyarázta egy szaki, hogy beépített spirál hőcserélős indirekt tárolóknak nem jó a hatásfokuk,

mert hiába adja bent át a hőt a "csőkígyó" a víznek, a tartályon belüli áramlás nagyon kicsi.

Ő azt javasolta, hogy külső hőcserélő legyen és a tartály (nem beépített hőcserélős) valamint a hőcserélő között áramoltassa a vizet egy keringető szivattyú,

így sokkal jobb lesz a hatásfok.

Ez logikusnak is tűnt, viszont utána az jutott eszembe, hogy a belső hőcserélősnél is kell, hogy legyen valamekkora áramlás, hiszen a meleg(víz) felfelé megy.

Ez persze nem akkora áramlás, mintha egy szivattyúval keringtetnénk a vizet.

Most akkor mi az igazság?

Tényleg nem jó a hatásfoka ezeknek a belső spirálos tárolóknak?

Miért gyártanak a nagy gyártók is ilyeneket?

 

Köszi előre is!

 

gsmotoros Creative Commons License 2024.02.28 0 0 129462

Sziasztok!

 

Egy apróságban kérnék segítséget!

 

Alapvetően ha gipszkartonos álmennyezetnél kazettás fan-coil cseppvizét kötné be az ember, akkor ott az átlagnál különlegesebb megoldás kellhet netán, mert nyomott a cseppvíz vezeték, nem? Az összes kazettás fan-coilban szivattyú van, ahogy nézem...

 

Tehát mondjuk még az álmennyezet fölött egy fali 32-es kiállásba bedugni egy ilyet pl:

 

https://styron.hu/hu/termek/STY-300-32--Kondenz-viz-szifon-32-mm-es-elfolyassal-kettos-buzzarral

 

(Mondjuk zavar, hogy nem golyós bűzzáras...)

 

És ebbe még a nyomott vezeték jö be, de már gravitációsan folyik tovább a kondenz... Mondjuk kell plusz egy revíziós nyílás a gipszkartonra, ahol ez van a fal mellett...

 

Vagy más megoldás jobban javallott volna?

 

 

HWK12 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 129461

Természetesen gázos (sárga jelölésű) megapress fittingekre gondoltam.

De még mindíg nem értem:-)

Legyárt a REMS egy Viega megapress rendszerhez kompatibilis présfejet....nyilván a REMS nem ma kezdte...biztos vagyok benne,hogy ezerszer tesztelték,nyüstölték. Majd azzal a feltétellel piacra dobták,hogy a megapressen belül mindenhez jó ,kivéve a "gáz" rendszerekhez.

A gázos és a nem gázos préselhető fittingek meg ugyanazok a megapressen belül,csak a tömítés anyaga különbözik.

Érdekes,hogy a REMS által gyártott "V"-s vagy "M"-es présfejek,használhatók gázszereléshez ,rézcsöves gázvezeték esetén (természetesen gázhoz való fittingekkel,sárga jelöléssel,tömítéssel)

Előzmény: Kapocska (129459)
Kapocska Creative Commons License 2024.02.26 0 0 129460

Ja és persze gázos fittingek kellenek (tömítés HNBR).

Előzmény: Kapocska (129459)
Kapocska Creative Commons License 2024.02.26 0 0 129459

"A gázberendezésekhez használt présfitting-rendszereket csak sárgával megjelölt présfogóval/nyomógyűrűkkel szabad préselni.

Megfelel a nemzeti szabványoknak.

Ez lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy újra ellenőrizze, hogy a legmegfelelőbb présfogót vagy megfelelő nyomógyűrűt használtak

az elkészítéséhez a pressfit csatlakozás még a préselési folyamat után is.

Ezzel a nyomon követhetőséggel REMS teljesíti az Európai ajánlásokat."

Előzmény: HWK12 (129458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!