Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1309
Stoki,
azt nem tudom milyen lehet, de ez a "tekercsben kapható betonlap szigetelőanyag" szédületes marhaság, kb. olyan, mint amikor a tervezőirodán a gépírónő a szarufát szarófának olvasta, de hogy mégse kelljen ilyen csúnyát leírni, wc-deszkát írt helyette.
Előzmény: stoki (1308)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1308
Ez legalább olyan, mint guminővel defektes bicikligumit szereltetni ;-)
Előzmény: Hacsek (1306)
Arabella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1307
Halihóó Mindenkinek!
Juhéé, ha minden igaz, ma 13:00-tól miénk hivatalosan is a "barlang"!!!
Hétvégén megpróbálok, nem falakat tologatni, mert megyünk kirándulni, hogy egy kicsit kimossuk az agyunkat.
Jövő héttől szabin( kell ennél szebb szabadsági ajándék?:) )vagyok amikor net közelben leszek, bizos benézek a " T. club"-ba, mert hogy hiányozni fogtok:)
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1306
Tacsi!
Nem lehet, hogy ez a wiszkis barkácsoló a bentonitot értette betonlapnak? Egész este azon törtem a fejem, hogy tekercsben kapható betonlappal hogy az istenbe lehet szigetelni!!
Előzmény: tacsa (1304)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1305
Kedves Obi wan!
Mosmá értyük (szerintem tacsa is).
Amit eddig leírtál azt úgy lehetett érteni, hogy neked egy lapostető alatt van az élettered (tudniillik a magastetőről nem szóltál).
Az ominózus födém neve borított gerendás fafödém, korábban már volt itt róla szó, hogy veszélyes anélkül hozzányúlni, hogy statikus és faanyagos szakértő ne látná, hogy milyen a gerendák állapota.
Előzmény: Obi wan (1300)
tacsa Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1304
Kedve Petra! ( meg akinek tegnap búcsút intettem a hétre )
Jellemző, hogy a héten többnyire otthon dolgoztam, és tegnap este már aztat hittem ,hogy péntek eset van , ezért vót a nagy búcsúzkodás. Most ezúton megismétlem pénteken.

Szurkolj helyettem is, én poronytellátás-szállításilag nem tudok kimenni.

Üdv
tacsa

Előzmény: rocher (1302)
tacsa Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1303
Kedves Kenoby ( más néven Kanapé ) -)))

A kiegészítésed alapján az általam korábban leírtakat javaslom, azaz a sárrétegre - + egy műanyag fólia - lenne célszerű kb. min. 5 cm ásvány vagy közetgyapot paplantot fektetni. Ezzel lényegesen javul az alanti helységek komfortérzete, hőteknikája stb. Szerintem ha a gerendák rendben vagynak, kár szétbombázni a dolgot még néhány évtizedig!

Üdv
tacsa

Előzmény: Obi wan (1300)
rocher Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1302
Kösz Tacsa, te mindig olyan jó vagy hozzánk. Nekem most sürgösen egy olcsó jános festő kéne, mert jövő héten ki akarom festetni a WC-falat. már utálom nézni, hogy a szép fehér mezőben ott éktelenkedik a vakolás. Amúgy nem sokat fogok főzni a hét végén, mert ha olyan az idő, akkor kint leszünk a szigeten, öttusailag. Mindkét manó odavan. Ma vagyok délig, aztán hétvégén pár órára hálozatilag, de akkor nem biztos, hogy be tudok lépni.
Üdv:petra
Előzmény: tacsa (1296)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1301
LitleBee
Én elvileg be tudom nyalni a DXF formátumot...
Előzmény: LitleBee (1299)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1300
Kedves Tacsa és Hacsek!
A gerendák ugyan régiek, de jó állapotban vannak. A födém vízszintes, alatta szoba, konyha, fürdőszoba van. Ezeket szeretném gázzal fűteni, s jó lenne, ha javítani tudnék a hőszigetelésen. A födém fölött padlástér van, tele kacattal, ahogy az lenni szokott, ezt nem akarom beépíteni, e fölött pedig a tető húzódik.
Előzmény: Hacsek (1287)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1299
Hello stoki!

Minda ketto igaz. Az otthon is messze van (napi 200 km oda/vissza). Meg a DrótPostaGalambot is agyoncsapták (asszem a MATÁV a tettes). Megpróbálok itt a dogozóban egy kis szivességet szerezni és kijuttatni a rajzomat.

DWG illetve DXF formátum remélem jó lesz (ha nem sajna akkor sem tudok másikat produkálni).

Előzmény: stoki (1298)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1298
LitleBee
Én NEM kaptam meg !!!Most vagy az az otthon van nagyon messze, vagy agyonütötték a postagalambot :-)!!!
Előzmény: LitleBee (1295)
tacsa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1297
Ma termékeny periódusomban vagyok, ezért ajánlom kérdés nélkül is a Népszabadság mai "Itthon" mellékletét az önfelújítók figyelmébe. "Falfrissítés,tapétázás,csempézés" címmel jól használható tanács-cikket tartalmaz a 19.oldalon.

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1296
Ne lepőggy meg Hacsi!

A következő lépés a raklapos kavics, meg a kasírozott sávalap lesz, mely a fólia eltávolítása után azonnal megoldja a villámvédelmet és a födelést is. A fejlesztés következő fázisa a szénsav patronnal felfújható beépített konyhabútor, ezt követően az önterülő BRAMAC fedés lesz hajtogatott kiszerelésben. -)))

Aki elmegy, annak jó hétvégét, aki marad , azzal majd beszélgetünk hétvégén. Ha valakinél dűl a ház, csak írgyatok.

Arabella! Légy olyan a hétvégén mint Micimaci: ülj le egy kőre , és mondjad magad elé: "Gondolj, gondolj,..." mikőzben kétoldalt veregeted a halántékod, és bámulod az átépítési terveket.

Petrának jó főzőcskézést meg gyerekjátszásit.

Juci hol vagy ? Neked amíg nem írsz, nem vagyok hajlandó semmit írni, pedig marha jó viccem lenne a süniről!

Bocs a sok disznOFFságért!

Üdv
tacsa ( vagy hacsa vagy amit akartok / Sékszpír után )

Előzmény: Hacsek (1294)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1295
stoki, Hacsek!

Elkészült a nagy mu, otthonról küdöm emilben, mert a dógzóbó nem szabad attachment-tet küldeni.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1294
Whiskys!

Tátva maradt a szám!!! Betonlap tekercsben??? Ez biztos???
Nem bitumenes lemez véletlenül???

A téglafal vasalása totális baromság, csak egyenlőtlen mozgáshoz és falrepedéshez vezethet. Ne csináljátok!!

Előzmény: Diravi (1292)
Diravi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1293
Hacsek,

Az injektalas allitolag nem hasznalhato homok teglaknal, marpedig itten ez a helyzet. Neked mi a velemenyed?

Diravi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1292
Hacsek,

Szigeteloanyag: lehet kapni betonlapot tekercsben. A reszleteket nem tudom felolle, ezt edesapam intezi.

Vasrud: bar nem fog megroggyanni a haz, hiszen kemeny a lap es a glettanyag (nem rosszabb, mint az eredeti malter), viszont a biztonsag kedveert belerakunk 15-os vasakat. Lehet hogy felesleges, de veszteni nem lehet vele semmit.

Hetfon irok a tapasztalatokrol..

Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1291
Te Tacsi, má megin lemarattál
Előzmény: tacsa (1290)
tacsa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1290
Kedves Lucas George!

Valahol valami gerenda mint teherhordó is kell legyen, mert a légrést valamire el kell függeszteni.-))
Szerintem , lásd mint alább , vagy a 15 cm-be kell bévarázsolni, vagy pedig ráfektetni a felső sárrétegre. Utóbbi egyszerűbb és olcsóbb!!!!

tacsa

Előzmény: Obi wan (1266)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1289
Whiskys,
ez egészen szakszerű, bár én szakértőként inkább az injektálást szeretem.
Azt áruld csak el, mi az a "vízszigetelő betonos kátránypapír" és mire valók a "15 mm-s vasrudak"? Én azt hittem eddig, hogy minden szigetelési technikát ismerek...
Előzmény: Diravi (1284)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1288
Kösz Hacsek, akkor ez még félszoba se, mert nem 6 m2.
A feljárón mi is gondolkoztunk, de szerintem még fogunk is egy pár évig.
Előzmény: Hacsek (1282)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1287
Obi wan,
nem tudom. Tudni kellene, mire akarod használni a házat, milyen helyiség lesz a tető alatt, milyen állapotban vannak a gerendák, mennyit tudsz rákölteni és érdemes-e. Aztán vízszintes-e vagy ferde a födém, tudniillik amit leírsz, az leginkább egy tetőszerkezetre hasonlít.
Előzmény: Obi wan (1286)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1286
Kedves Hacsek!
Ha jól tévedek, akkor 38 cm-es teherhordó falra támaszkodnak a 10 cm*15 cm-es fagerendák 0.9 méterenként.
Tehát: hogyan csináljam meg a hőszigetelést?

Előzmény: Obi wan (1273)
Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1285
Esetleg nem Budafokon van a ház?
Arabella
Előzmény: Diravi (1284)
Diravi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1284
Hali,

2 hete vettunk egy '30-as evekben epult hazacskat. Eppen atalakitas alatt all, es mivel utolag kiderult, hogy kicsit vizesedik a fal alulrol, ezert holnap nekiallok edesapammal vizszigetelni. Vagyis: 1m-nkent haladva a padlo szint alatt kivagni 2 sor tegla kozott a maltert, es a keletkezett resbe vizszigetelo betonos katranypapir kerul, tovabba kemeny glettanyag, es 15mm-s vasrudak. Nagy munka (25m-ren kell vegigcsinalni), de megeri, mert igy az anyag 20ezer korul kijon, 'szakemberek' pedig 100-200 kozott valalltak volna.

Csinalt mar vki hasonlot?

Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1283
Lehet, hogy butuska vagyok, de úgy terveztük, ha lesznek törpécskék, akkor elköltözünk egy kertes házba.8 beleért a bilibe a kezem?)
Arabella
Előzmény: rocher (1281)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1282
Petra!
A szoba 12 m2-nél kezdődik, és ablaka kell hogy legyen (mégpedig nem lichthofra).
A félszoba 6 és 12 m2 között lehet, szintén ablakkal.
6 m2 alatt és/vagy ablak nélkül alkov, hálófülke lehet.

a 3,70 belmagasság elvileg kevés a galériához: alul 190 cm, a szerkezet kb. 15 cm, akkor felül 165 cm marad. Ennyin persze feküdni, ülni lehet, de már állni nem (honnan tudod, milyen magas lesz a fiad?)
A nagyobb gond, hogy a terület kevés, magyarán egy épeszű lépcsőfeljáróhoz akkora áttörés kell, ami elviszi legalább a terület 20%-át (lent is!).

Előzmény: rocher (1281)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1281
Pedig elhatároztam, hogy ma egész nap dógozni fogok...de muszály Neked állandóan válaszolni!
különösebben nem kaptam sírógörcsöt, nem szokásom, de rohadt ideges voltam attól, hogy egyszer nem néztem rá a dolgokra, amikor a "strangról" beszéltek, na még eddig ez volt az egyetlen baj.
Ez egy régi ház, senki nem tudta, mi van a falban. Miután a Wc nem volt rendes Wc, nem is gondolt rá senki, hogy itt baj lehet. A harmadik emeleten se volt semmi, csak a felettünk levőnél lett csőtörés, de most legalább mind a 4 lakásban rendesen meg van csinálva. Leszámítva, hogy a vakoláson túl, nem voltunk képesek visszaállítani a felújítás utáni állapotot.
A legrosszabb az volt az egészben, hogy éppen akkor történt,amikor életünkben először lementünk 2 napra a Balatonra, még jó se volt, mert esett az eső, gyerek is beteg lett, vasárnap este meg azzal fogadott a szomszéd, hogy holnap reggel jönnek a szerelők. Azt hittem viccel....
Csak nekem éppen sürgös munkám lett volna, a férjemnek még sürgösebb, és egy beteg gyerek mellett szétveretni egy fél éves lakást, de túléltem.
Lehet kicsit hosszú volt, de szerintem annyit megér, hogy más tanuljon belőle.

"Mivel tényleg csak hétvégén és minimálisat főzök."-na ezt felejtsd el, ha télleg akartok kiskandúrt vagy kisarabellát, vagy mindkettőt, akkor úgy csináljátok meg a lakást, hogy ezeket a tényezőket is vegyétek figyelembe.
Nem akarok túl sokat okoskodni, de a másik csere, amit nem engedtem, szintén "bejött". Van egy 5 négyzetméteres cselédszobánk, abból akart a párom konyhát, a mostani konyhából meg ebédlőt. Most a konyhában ebédelünk, a cselédszoba meg a nagy fiam, aki már 6 éves, szépreményű legénylakása.(ha lesz pénzünk galériázni.)

apropos, tacsa+hacsek, mi számít szobának?, mekkorától? 3, 70 belmagasság megbír-e galériát?

Előzmény: Arabella (1279)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1280
Arabella!
Hétfőre ígérem a rajzot, eléggé be vagyok havazva.
Előzmény: Arabella (1279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!