Keresés

Részletes keresés

dithke Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8393

Sziasztok. Hát a medence vize még mindig ua. sajna ma jutok el a döntés határára, hogy "csodazsák" vagy homokszürő, na és akkor még a megfelelő gyorsklór, pehlyesitő. Bár a pasi rá kérdezett, mikor beszéltem vele, hogy minek ebbe a sokkoló klór? hát jótól kérdezte, ha Ő nem tudja akkor én? szóval ma meglesz valamelyik.
A takaró fóliával kapcsolatban akartam irni, hogy most már tudom hogy kell feltenni rá, szóval egy nagy labda, en nekem nehezen fog menni egyedül, de megteszi a gumimatrac is gondolom, mindegy csak valami a közepét kint tartsa a medence vizétől, mert hogy ott lyukacsos, és ott szivárog át a viz.
A gondom az ha nincs is eső, ami mostanság nem is kevés mennyiség esik, akkor ott a kerti öntözö, ami folyamatosan öntözi éjjel és megáll igy is úgy is a szélén a viz, de majd kimerem, amit akartam kérdezni, hogy amikor letakartuk és levettük a fóliát feketés sötét foltok lesznek a medence oldalán a lufison ami tele van levegővel ahol érintkezik a takaró fóliával, nagyon undoritó, nem tudom be rohad, vagy nem tudom mi lehet rajta, lejönni nem is jön max. a nap elöbb utóbb megszivja de több nap után.

Most ezek után rájöttem hogy olvaslak titeket hogy érdemes letakarni, nem csak a bogarak miatt, de nekem a locsólás a talajvizből jön vagyis a fúrtkútból, és az eső összetétele sem hiszem hogy jót tesz a vizzel.
Na majd jövök, és remélem jó hireim lesznek. kérdezni nem merek:)) mert itt már mindent leirtatok, de amikor én jöttem hozzátok elötte ameddig csak lehetett olvasgattam, de akkor is más, mikor a saját próblémádra válaszolnak:)) mégegyszer köszönöm.
Amúgy még is csak kérdeznék - a homokszüröt milyen idöközben inditsátok el? mennyit kell mennie naponta? gondoltam hogy szakaszosan müködtetném, és egy nagyobb idöt hogy jól átforgassa a medence vizét? nem fogyaszt sokkal többet mint a gyári kisebb szivattyú? biztosan hogy kevesebb idö alatt teszi meg azt amit a másik, és hatékonyabb is. De  a fogyasztása nem durva?

Droopy Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8392

...Ezen kívül a mágneses vagy rezonanciás készülékek a földből fakadó vizekben természetesen jelen lévő ősi rezonanciát, amely a szivattyúzáskor és szállítás csöves kanyarulataiban elveszik (összetörik),  visszaállítják, így egészségjavító és biológiai fejlődést segítő hatású lesz az ezzel kezelt víz...

 

Akkor inkabb leulok a medi melle egy samandobbal es enekelek a tizenx m3 viznek naponta fel orat

Előzmény: Droopy (8391)
Droopy Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8391
bexaras, meg mindig beveszi valaki a magneses gaz es uzemanyagcsokenttoket?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8343)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8390
Persze nem emlékeztek, nekem beásott a medencém, úgyhogy az oldalát a föld "melegíti". Igaz nagyon nem engedem neki mert a hungarocell valamit szigetel :o)
Ennek ellenére a szolárral a fűtésen felül az a bajom, hogy mivel méretre vágtam (talán nem kellett volna) így pont akkora mint a medence, és mikor kiszedem, - pedig egy csőre szoktam feltekerni - állandóan a tetején levő trutyi (homok, fűszál, levelek, stb...) bele kerül a medencébe. Ha éppen ügyes voltam csak fele :o)
Ezért gondoltam, hogy veszek mg fóliát természetesen nagyobb méretben mint a medence átmérője, és valahogy rá applikálom, hogy a széle kívül legyen. Igaz a leszedéskor még ekkor is meg van az esélye hogy a szemét belekerül a vízbe.
Esetleg valakinek valami okos, praktikus 5lete?
Aztán ha már takarásról beszélek, természetesen még nincs itt az ideje, bár ki tudja :o)) a téli lefedést hogy oldjátok meg, hogy átvészelje a medence a havat, téli viharokat, stb.. ?
Gondolkoztam a polikarbonát lemezben, de az árát látva elhessegettem még a gondolatát is :o))))
Szerintetek egy hasonló megoldás mint a fóliasátrak, megoldás lehetne?
Mert az elég költség kímélőnek tűnik, és talán fekete fóliával, hogy az algáknak is kedvezzek.
Előzmény: LamaLama (8386)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8389
Én is próbára akarom tenni a buborékost, de én múzeumban dolgozom, úgyhogy a sima buborékos elvileg ingyé lesz, de az említett 1500/m2 ár soknak tűnik. Ha UV álló, akkor esetleg elfogadható. De én inkább minden évebn szerzek egy simát, mert annak TUTIRA nincs ekkora ára. Egy olyan 1,5-1,7m széles és vagy 50m-es tekercs 10 ezer körül kell hogy legyen, tudom, már vettem egyszer képeket csomagolni
Előzmény: motinka (8382)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8388
Hát, nincs mit. Én az aljába válogatott nagyszemű sóderkavicsot raktam.
Előzmény: futóék (8374)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8387
ja és még valami. Egy eső után döbbenet, hogy a látszólag tiszta esővíz milyen nyomot hagy a fólián :-o
Amikor először megláttam, azonnal úgy döntöttem, hogy a lyukacsos intex tető nyugdíjba vonult. Nekem ez a ratyi trutyi ne menjen bele a gondosan kezelt vizembe! :-/
Előzmény: LamaLama (8386)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8386
figyi, nem rossz a solar, csak egy hiányossága van: csak a víz felszínére érkező fényt ejti csapdába és csak az itt keletkező hőveszteséget előzi meg. Az oldalán továbbra is van hőleadás. Ha a mezgaz fóliával én is csak a tetejét takarnám le, akkor nekem se lenne ilyen meleg.

Én annyival nagyobb fóliát vettem, hogy a medence oldalát is szépen földig betakarom vele. A fólia alatt napsütéses időben 45-50 fok van és ez a meleg nem csak a felszínen beérkező energiát ejti csapdába, hanem folyamatosan melegíti a medence oldalát is. Ezzel kb 2x akkora felületen, ráadásul jóval magasabb hőmérséklettel "fűtöm" a medencét.
Előzmény: motinka (8382)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8385

Azt hiszem nincs 24 órája, hogy valami ilyesmit írtam. Ennél már csak azt lett volna szebb, ha a sósavat meg a hipót beönti a vödörbe, majd mélylevegő.......és......tüdőszanatórium. :-((

 

Lassan elmegyek két hétre nyaralni, legalább kipihenem a mentális terhelést amit a topik nyújt néha. :-)

Előzmény: szenyor Lopez (8384)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8384

"Beleöntöttem kb negyed üveg hypot meg egy kis sósavat "

 

Így kell ezt csinálni. Kreatívan. Előbb cselexünk, aztán olvasunk...

 

Sztem ha 3-4 oldalt visszaolvasol (legrosszabb esetben fél óra), minden kérdésedre választ kapsz. Ha mégse, lehet hogy egy egész órát is rá kell szánnod.

Előzmény: Dori19 (8372)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8383
De jó nektek!!! Hátha nem lesz kanyar az időben.De ha igen menjetek el Zalakarosra egy napot. Jó nyaralást!Zs
Előzmény: LamaLama (8381)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8382
Megmondom öszintén én a 3.6-as medencére 10 rugóért vettem bubis fóliából takarót, de nem vagyok vele elégedett.
Pláne akkor mikor olvasom, hogy többetek ennek az árnak a töredékéért mg fóliával jobb hatásfokot ért el.
Elgondolkoztató ez is: lehet hogy az mg fólia nem úszik a vízen ( nem is kell neki ), de hogy a bubis fólia nem tudja 29 foknál melegebb re melegíteni a medencém vizét....
Hát lehet hogy megyek fóliát venni, a vaterán meg lesz egy eladó solar takaró :o)
Előzmény: bnorci71 (8370)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8381
Neked is szép jó reggelt! :)
Ausztria felöl megint felhős, csepergős időt hoz majd a szél Lucia szerint :(
A nagy baj ebben az, hogy hétvégén indulunk a Balcsira és nem lesz egy nagy élmény a medence meleg vize után 22 fokos vízben pancsolni. :)
Előzmény: futóék (8377)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8380

Dóri,

ugye a vegyszereket nem csak megérzés alapján öntötted a vízbe, hanem előtte mértél is?

Előzmény: Dori19 (8372)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8379

Sose késő elkezdeni a vegyszerezést.....Ja és vmilyen porszívótechnikán jobb,ha elgondolkodsz.A szmötyit úgyis ki kell szedned belőle.

Előzmény: Piki Patos (8373)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8378

Piki Patos, Dori19,

egy picit olvassatok vissza:)))

Tegnap pl. Blue Sky topiktárs (sokadszor) összefoglalta a legfontosabb teendőket...

 

Javaslom, használjátok a keresőt.

Piki Patos Te a "vasas", Dori19 Te pedig a "porszívó"-ra keress rá.

A magam részéről nem lerázni akarlak benneteket, az általatok felhozott témákban már nagyon sok hozzászólás volt, és remek ötletek születtek a megoldásra is.

Előzmény: Piki Patos (8373)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8377
Jó reggelt! Ide ért a jó időtök!!!Kössz, hogy erre küldted:)
Előzmény: LamaLama (8371)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8376

Ne hari, hogy belekotyogok!

A Vaterán én biza nem vennék semmit látatlanba. Egy kollégám olyan rosszul járt vaterán vásárolt dologgal, hogy szítta utánna a fogát. És hiába a perelés...

Előzmény: Henker (8366)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8375
Köszi az infot, erősen gondolkodom vmilyen takarási megoldáson.Tudom sóher vagyok, de olyanon ami praktikus, is olcsó is. Ja hogy olyan nincs?:)
Előzmény: bnorci71 (8370)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8374

Nekünk a víz amúgy is betalál. Az akna alja nincs kibetonozva, hanem egy zsomp nevezetű lyuk van bele ásva. A gépezet pedig két db zsalukövön áll, hogy alulról ne érje víz. Igazából a medence falánál körben és az azt körbevevő zsalukőfal között min 2 cm helyet kellett hagyni, oda simán beesik az eső. Úgyhogy csak azért kellene letakarni, hogy be ne essünk részegen....:). Egyébként szimpatikusabb a teljesen száraz megoldás. Ezért nem is értem, hogy miért ilyen gyatra az egész tervrajz. A medence és az akna között pepdig nincs fal...Szval.Köszi a helpet.Zs

Előzmény: lac1 (8363)
Piki Patos Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8373
Help!
én vasárnap töltöttem fel a medit (14m3). Az nap volt pacsizás,meg másnap.Na most, a vegyszereim késnek sajnos.Tán holnap megjönnek. Nem késő beledobni a vegyszereket?Különben a viz átlátszó, enyhén szürke. A vizforgató minden nap kb 6 orát dolgozza meg.A papirfilterje az meg naracssárga, minden 2orában átmosom.Ugy néz ki jó sok vas van a vizemben. De még mi lesz ha belekerül a klór? Ki fogja dobni a vasat?Akkor aztán vehetek porszivó szettet is :((hm?
Dori19 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8372
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Kb. 2 hete vettem egy medencét a bricostoreban, nem túl nagy (2,44X0,66), ott azt javasolták, elég ha klórtabit használok
és nem lesz semmi baj. Már amikor töltöttük klóroztam, aztán kb 4 napig nem is volt semmi baj vele, utána elkezdett
bebarnulni vagy zöldülni a víz, talán mindkettő:D nem tudtam megállapítani pontosan. Alga? Vas? Beleöntöttem kb negyed
üveg hypot meg egy kis sósavat és kb 3 napja megy a vízforgató majdnem mindig (amit adtak hozzá), folyamatosan kimosom,
most tök jó tiszta a víz, kihaltak az algák:D, de az aljára lerakódott ilyen kis kupacokba a barnászöldes dzsuva, nem tudom
hogy szedjem ki.
Próbáltam a vízforgatójának a csövét meghosszabbítani egy csővel, de ez nem az igazi, elég gyenge is szegény...belement
a levegő és visszafele működött,
bár biztos vmit nem csináltam jól, vagy kisebb csővel kellett volna próbálkoznom.., valami
házi módszert esetleg tudtok ajánlani, mert nincsen ilyen viziporszívóm és most nem is tudok beszerezni ilyet sajnos.., vagy
ezt a módszert hogyan lehetne tökéletesíteni?:D
Esetleg egy nagyobb teljesítményű szivattyú (van itthon asszem:D), aztán max utánatöltöm ami kimegy víz, de sajnos
ehhez nem értek annyira...
Már kitaláltam h esetleg a vízforgatócső nyílásához belülről teszek egy csövet és azt lehetne mozgatni, vagy ez nagyon
hülyeség?:D
Ja és van egy lúgosság mérő cuccunk, igazából még nem sokat kísérleteztem vele, p és m-próba asszem, kétfajta indikátor
és vmi lötty, de nem tiszta evvel hogy lehet mérni a ph-t, esetleg vki tud segíteni hogyan csináljam? Addig ok, h a medence
vizébe (mintába) belecsepegtetek 2 cseppet pl. a fenolftaleinből, elváltozik a színe és a másik folyadékból addig csepegtetek amíg
színtelen nem lesz... és akkor?:D Mert a használati utasításon ennyi van...
19 éves lány vagyok, valami olyat ajánljatok amit meg is valósíthatnék nagy kreativitásommal(ha létezik, remélem:).
:D:D
Előre is köszi!!
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8371
felénk azért akkora hideg nem volt. A gyerekek ma 3-szor is pancsoltak benne :)
Előzmény: futóék (8353)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8370
Sziasztok!

Sajószögeden a Whist kft-nél van bubis fólia ha jók a kollégám emklékei 1500/m2, 1,5m széles. van sima fehér és világoskék a "hivatalos" medencetakaró fajta is.

Fagymentes éjszakát.
:)
Előzmény: futóék (8330)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8369

10 m3-hez 50 gr kell az 5mg/literhez.

12 m3-hez 60 gr kell az 5 mg/literhez.

 

Huh sikerült. :-)

 

DE!

 

Ki fogja csapni a vasat. Ha nincs szerencséd, 4 nap alatt leül a vasklorid az aljára, és késsel vakarhatod fel (tavaly, vagy tavaly előtt járt valaki így).

 

Te döntessz! Ezek csak lehetőségek, esélyek. :-))

Előzmény: TnéSr (8367)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8368

Szia!

Gondolom a vaterásat nézted.

Ha igen, akkor SZERINTEM (mármint én) nem venném meg, nem mai darabnak néz ki.

Kipróbálni nem tudod, stb, stb.

 

Ha nem arról van szó, hanem rokonság, ismerős, sógor koma, akkor próbáld ki, és dönts.

Az, hogy 95W, nekem nem mond semmit, nem is érdekel, annál inkább a vizszállító kapacitás a lényeg.

 

Én papír után nem vennék másik papírt, de ettől függetlenül még járhatsz jól, nem az én pénztárcám. :-)

Előzmény: Henker (8366)
TnéSr Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8367
Sziasztok. Leengedtem a barna vizemet. Újra feltöltöm a medit és a sokkoló klórozásról szeretnék kérdezni. Nekem a dobozon (Superklór) 10 köbméter vízhez 20-30 g-ot ír naponta. De szerintem ez a normál klór adagolása nem a sokk klóré. Mennyit tegyek 12 köbméter vízbe, ha sokkolni akarom,és a vasat is jó lenne ha kicsapná. Nyaralni megyünk, így 4-5 napig nem lesz a víz bolygatva. Tehát mennyi klór kell 12 köbméter vízbe sokkolni, és hogy 4-5 napig ne legyen baja.
Henker Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8366
Üdv Blue! Mi a véleményed erről a 95W-os virforgatóról? Papirszűrős ez is. Postaköltséggel együtt 10 db ezresembe kerülne. Szerinted érdemes rá beruháznom? Tudod: 3,66X81-es fémvázas medink van, és jelenleg egy 45W-os ketyere keringteti benne a vizecskét.
Választ köszike
slackyy Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8365

Hello Blue Sky!!

Neked szántam a köszönetet csak lemaradt a név!!!:/

Utána nézek ennek a homokszűrőnek aztán ha beávlik és jó lesz megint jelentkezek!!:)

Előzmény: Blue_Sky_007 (8298)
Henker Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8364
SEGITSETEK! Egy 95W-os vizforgatónak mennyi lehet most az ára? Tudok egyet használtan, csak nem tudom megéri-e megvenni. 9.000 Ft lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!