Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4446

Haver most tájékoztat cseten:

Kb. 100 ember volt jelen.

380 millió forint hiányzik.

Egy forint sincs a cégben.

Valószínűleg nem lesz egyezség, bár a haver eljött a vége előtt.

Előzmény: tusinger (4445)
tusinger Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4445

Tud valaki, valamilyen hiteles információt a mai csődegyezségi tárgyalásról, ami az Aranyközpont Zrt. adósságaival kapcsolatosan zajlott? Sokan elmentek? Született valami "egyezség"?

balacy Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4444

http://www.elemzeskozpont.hu/content/jegybanki-politika-hat%C3%A1sa-az-aranyra

 

egy kis olvasni való, A jegybanki politika hatása az aranyra

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4443
Előzmény: BlackVoid2 (4442)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4442

OFF:

Warren Buffet kapcsan, erdemes megnezni a "nagy guru" teljesitmenyet a valsag ota.

2008-as arfolyam: 94

Most: 90

 

Ezen semmi csodalnivalo nincsen, aki aranybe fetetett az jocskan ravert Buffet-re.

Előzmény: Rohrhaeuser (4421)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4441

Olvasd vissza a forumot, pont ezt kerdeztek. 

Előzmény: kovijani682 (4440)
kovijani682 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4440

Jó estét!

Nem szoktam fórumozni, de kéénytelen vagyok segítséget kérni. Volt nálam az Arteus ügynöke pár hónapja és azért nem kötöttem szerződést, mert szerintem lehúzás a dolog. most egy másik hálózat ügynöke keresett fel és aranyszámlát ajánlott. Ez talán még nagyobb átverés, mint az előző. mia véleményetek ezekről a számlákról? nekem olyan, mintha egy tv megkapható lenne mindenhol 100 forint körül ők meg adnák 150ért ugynazt. vagyis keresik a palimadarakat

ezért írtam hátha van valami használható véleményetek, köszönöm

andetta Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4439

ez kamu ,csak oda kell figyelni ;)

Előzmény: Törölt nick (4432)
naox Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4437

"Van köztük lényeges árkülönbség?"

nincs

"tilos kivinni az országból."

hazudtak

Előzmény: Törölt nick (4436)
naox Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4434

"az ő aranyuk londoni és  99,99 % tisztaságú, ami állitólag nem minden cég termékére igaz, ill. hogy az övékét el lehet adni külföldön is, mig sok itthon vásárolt cégét nem."

ez megint nem teljesen igaz.

Létezik egy nemzetközi kereskedelmi szervezet (lbma.org.uk), nekik van egy szabályrendszerük, ami a tőzsdei forgalomba kerülő aranytömbökre vonatkozik (11-13 kilósokra). A kisker forgalomban te nem ilyen tömböket veszel, ezeket nem is szabályozza az LBMA. Az LBMA sok cégnek adott tanúsítványt, pl üzbég, kazah cégeknek, akiknek a tömbjét senki nem fogja látatlanban megvenni, míg pl. egyetlen osztrák cég sem szerepel a listán, pedig a Wiener Filharmoniker érmét, vagy akár az Ögussa tömböket simán megveszik, pláne Európában.

Nyilván érdemes olyan aranytömböt venni, amit ismer a világ, de az megint hatalmas hazugság, hogy lenne olyan arany, amit nem lehet eladni.

A legfontosabb, hogy olyan céget keress, ahol _nem kell előre fizetned_, hanem adod a pénzt, és megkapod a tömböt. A tömb pedig legyen ismert gyártó terméke, a legelterjedtebbek pl. az Argor, Umicore, PAMP, stb. minden olyan cicoma, mint ügynök, vidéki fiók, ingyenes széf olyan pluszköltség, amit nem biztos, hogy érdemes (és okos dolog) megfizetned.

Előzmény: Törölt nick (4432)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4433

Vétel és eladás is egyértelműen Ausztria.

Bármelyik oszták bankban vehetsz befektetési aranyat, mindenféle papír nélkül KP-ért. Vagy oegussa.at, de itt előre kell egyeztetni.

 

Ha Magyarország, akkor itt a fórumban le lett írva kik a jó cégek, pl. aranypiac.hu

Előzmény: Törölt nick (4432)
naox Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4431

1. Egyetlen cég sem "adja le a vásárló adatait a NAV-nak". Más kérdés, hogy valamennyi hazai cég, ha legálisan vásárolsz tőlük, névre szóló számlát kell, hogy adjon, így egy vizsgálat során az adataid eljutnak a NAV-hoz.

2. Értelemszerűen, ha külföldön vásárolsz, akkor az ügyben a NAV nem illetékes. De ugyanúgy a magyar jog, vagy fogyasztóvédelem sem. (Cserében, ha eladod az aranyat, de nincs papírod a beszrzésről akkor számíthatsz a NAV macerájára, pl. egy vagyonosdási vizsgálatban. Tehát legális jövedelemből, érdemes itthon, legálisan aranyat venni.)

3. Ha az arteus-t választod, akkor fontos lenne tudni, hogy a cégcsoport melyik tagjával fogsz szerződni. Ha az osztrákkal, akkor az adataid csak akkor lesznek védve a NAV-tól, ha kimész, és közvetlenül velük üzletelsz. Ha itthon szerződsz, vagy haza szállíttatsz, akkor ugyanúgy hozzájutnak az adatodhoz, akkor is, ha az osztrák cég az eladó. Ha az osztrák cég szállít, akkor már sokkal olcsóbb osztrák cégek is vannak. És akkor probléma esetén természetesen az osztrák hatóságokhoz kell fordulnod, német nyelven, osztrák ügyvéddel.

4. A bértárolás a világ legértelmetlenebb dolga. Ha megbízol egy bankban, akkor ne vegyél aranyat, mert sokkal könnyebb akár a neten aranycertifikátot venni/eladni. Fotelből. Sokkal kisebb árréssel, mint a fizikai arany esetén. Fizikai aranyat akkor kell venni, ha nem bízol meg a rendszerben, de akkor a bértárolásban sem szabad megbízni, és otthon kell tárolni. Egy válság esetén a széfek tartalmát egyből lefoglalják, és bizony előfordult már ausztriában és angliában is, hogy egy széfszolgáltató összes széfjét felnyitotta az adóhatóság.

5. Arany vásárlása esetén a kereskedelmi árrés 1-2% körül van. Szerinted ebbe belefér egy ügynök díja? Ha befektetést tervezel, akkor szerinted mennyire okos dolog egy olyan valaki tanácsát megfogadni, aki egy konkrét termék eladásában érdekelt jutalék formájában?

Előzmény: Törölt nick (4430)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4429
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4428

Semmi nem győz meg jobban az igazamról mint ez.

Értelmes ellenérvet én még nem találtam, a legtöbb aranymedve érv vagy megalapozatlan, vagy könnyedén cáfolható. 

 

Emelkedni fog az arany ára. Sokat.

 

jsmineset.com

Előzmény: balacy (4427)
balacy Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4427

En szivesen latok egy megalapozott negativ elemzest az arannyal kapcsolatban.

 

Ilyent én is. :) De eddig komolyabbat nem találtam, mert a "sokat ment már/lufi" az egész és a "nem is emelkdett az ár, mertha az inflációt is figyeljük" témán kivül nem lehet érdemi szokott elhangzani.

 

 

Előzmény: BlackVoid2 (4420)
Rohrhaeuser Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4426

Értem mire gondolsz, a könyv második részében viszont konkréttabb dolgok is vannak. Azt érdemesebb elolvasni. "Számviteli trükkök" ami megtévesztheti a befektetőket a cégértékelésnél, stb.

Előzmény: BlackVoid2 (4423)
naox Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4425

Valaki itt zsebre tett 400+ millát. Tervszerűen.

Aki ezt kitalálta, az nagyon is odafigyelt arra, hogy semmilyen szál ne vezessen hozzá. Megbízta S-t, hogy legyen ügyvezető, meg tulajdonos, az szegény még el is hitte, hogy mekkora spíler, meg milyen fasza cége van, és eszébe se jutott, hogy kiderítse ki is a valódi megbízó. Hisz bármikor hívta, akkor megjelent, leültek egy kávézóban, segítőkész volt, mindent megoldott.

Csakhogy amit tud róla az gondolom egy hamis név (jó esetben még a személyijét se kérte el!), egy kölcsönzött autó rendszáma, egy bérelt (szerződés nélkül) lakás címe, és egy rég kidobott, külföldön/anonim módon vásárolt telefon száma. A valódi tulaj szépen segíti a cég kiépítését, majd hoz egy "tuti beszállítót", ráveszi S-t, hogy egyrészt ne ellenőrizze (agyrém), irracionálisan sokat rendeljen egyszerre (detto) és hogy kp-vel fizesse ki (no comment), ő nem gyanaxik (hisz semmi gyakorlata a kereskedelemben), majd a valós tulaj és a "beszállító" simán lelép.

S. nem tehet mást, mint reménykedik a csodában, és nincs annyi pénze, hogy lelépjen, tehát próbál túlélni. Hiába megy a rendőrségre, nem hisznek neki, hisz egy fantomot nevez meg, semmilyen ellenőrizhető adat nincs. Másrészt -ha tetszik, ha nem- ő az ügyvezető, övé a felelősség. Senki nem kényszerítette, hogy olyasmit vállaljon el, amihez nem ért.  És még ráadásul súlyosan gondatlanul járt is el. A rendőrség ráér: hagyja futni a dolgot a saját medrében (mecsoda képzavar), S-t vagy kinyírja valamelyik hitelező (és ezzel a hűtlen kezelés bcs. megoldva), vagy majd elviszi a balhét, a titkos agytröszt (és a nála lévő 400 milla) iránt fölösleges is nyomozni, az ügy a valódi tettes nélkül is lezárható.

 

A jó stróman ilyen: nem tudja magáról, hogy stróman, eléggé hiteles ahhoz, hogy sok embert be tud csapni, de ugyanakkor elég hüje ahhoz, hogy későn, nagyon későn kapcsoljon.

Előzmény: tusinger (4422)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4424

Secret Gold Politics

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4423

Warren Buffet sajnos a hatalom talpnyaloja lett, ugyhogy mar nem erdemes nagyon foglalkozni vele.

 

Nekialltam olvasni azt a Benjamin Graham konyvet amit nagyon nagyra tart, nekem nagyon nem tetszett, mert nagyreszt azt magyarazta miert nem erhetsz el jo eredmenyt a befektetessel.

Előzmény: Rohrhaeuser (4421)
tusinger Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4422

Őszintén szólva én ezt teljesen tudatosnak vélem, hiszen sok-sok egyéb körülmény - amelyek egy részére épp Te hívtad fel a figyelmet, pl.: a tulajdonos ingatlana, annak értéke, stb., illetve mások, mint például a tulajdonosok személyi változásai, maguk a személyek (Kenyeres, Skribek, stb.) - éppen azt támasztják alá, hogy jól kifundálva pontosan arra játszottak, hogy sokan belesétálnak ebbe a csapdába. Én nem hiszek a "békés rendezésben", semmi jel nem mutat erre.

 

Előzmény: naox (4412)
Rohrhaeuser Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4421

Mi meg természetesen szívesen vesszük az építő jellegű kritikát.

Egyébként ha Warren Buffet szavára sokat adsz, akkor több közös van bennünk mint gondolnád. :)

 

Kellemes Napot!

 

;-)

Előzmény: BlackVoid2 (4420)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4420

En szivesen latok egy megalapozott negativ elemzest az arannyal kapcsolatban.

 

De sajnos csak egyetlen egyet tudok, Warren Buffet: Az aranyat kiassak egy lyukbol aztan elassak egy masik lyukba. Az egesznek semmi ertelme.

 

Es tulajdonkeppen igaza van. Amikor 1 milliard indiai es 1 milliard kinai, meg a maradeknak a fele ezt igy fogja gondolni, akkor el lehet felejteni az aranyat. Addig nem.

 

:D

 

Előzmény: Rohrhaeuser (4419)
Rohrhaeuser Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4419

Teljesen igazad van, a cikket mi írtuk. A reklámozás nem volt célunk, mivel semmit sem szeretnénk eladni. Az oldal teljesen ingyenes. Igaz ami igaz, az első ábránál valóban hibát követtünk el, de ettől még nem gondoljuk úgy hülyeség lenne a cikk. (Remélem legalább azt becsülni fogod, hogy magunk készítettük az ábrákat, nem csak úgy "beollóztuk) Természetesen bárminemű véleményedet tiszteletben tartjuk. Ha nem tesztett a cikk, hát nem teszett.

 

"Már az első ábra is teljesen valótlan" - Kérlek engedd meg, hogy ezt a kijelentésedet kissé korrigáljuk. Az első ábra egy (jelentéktelen) része valótlan! Egyébként ettől még a cikk alapgondolata mit sem változik.

 

Egyébként köszönjük szépen észrevételedet.

 

Kellemes Estét Kívánunk! ;-)

 

 

Előzmény: BlackVoid2 (4416)
tusinger Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4418

De, naox írt valóban (4060 és 4068) az ingatlanról. Skribekről már nem emlékszem ki, de róla is szerepeltek az információk.

 

Előzmény: Ködlámpa (4411)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4417

Gondolom te irtad. Elso hozzaszolasos nikk es egybol valamit reklamozol.

 

Kicsit jobban ossze kene szedni az anyagot, a kovetkezoket javaslom:

- kicsit belemelyedni a temaba, tanulmanyozni a tortenelmet

- az adatokat helyesen kell idezni

Előzmény: NorbyN (4409)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4416

Haha, mar az elso abra is teljesen valotlan. A cikk meg hulyeseg.

Előzmény: NorbyN (4409)
dg82 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4415

Hello, annyit hozzátennék, hogy amikor nekem átadták, akkor kérdeztem, h mi lesz a másik felével, azt mondták, hogy "most már tényleg megkapják a banki kölcsönt". Azaz nekem úgy tűnt, hogy ez még nem abból van. Arra kiváncsi lennék mi lett azzal a kölcsönnel. Nem tudták megmondani, hogy pontosan mikor jön a másik fele, de akkor kb 2 hetet igértek, szerintem az 2 hete lejárt. A részletekbe meg bele sem tudtam menni, mert késtek legalább fél órát és siettem.

 

Tuti más is kapott, gondolom nem nekem akarták prezentálni a zacskókat... de ilyen 300 -as nagyságrendű emberekről hallok, a zacskók számossága meg olyan tizen x volt. És igen, valóban nem pár gramm, de mindenkinek mondom akivel beszélek, hogy azért jellemzően nem az enyém volt a legnagyobb tétel, nem éri el a milliót. De kidobni fáj, mert akkor már inkább elutazgatom..

 

Ha tényleg kaptak kölcsönt akkor gondolom ki lesznek ezek osztva, ha nem, akkor így a felszámolás miatt ez hamar kiderül (meg bízom benne inkább megéri előkeríteni azt a noname ürgét aki állítólag lelépett a teljes összeggel...).

Előzmény: Gabr0s (4414)
Gabr0s Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4414

A forumon az AK és SG témával kapcsolatban csak a károsultak és naox hozzászólásait vegyétek figyelembe! A többi "kvalifikált" forumozó diszfunkciókkal rendelkezik és csak zavarják a megoldásra irányuló törekvéseinket. A korábbi hozzászólásokat látván nincs értelme a rájuk való reakcióra.
Persze a megfelelő kommunikációs csatorna a Géza által létrehozott "email csokor".

A Ködlámpa által feltett kérdés valóban elgondolkodtató. Július elején az AK-nál is volt egy "átadási hullám" - egy személy számolt be róla - Ő megkapta a megrendelésének egy részét, 100 gr aranyat. Mikor bent járt az AK-nál, sürgés forgás fogadta, több ember ott volt, talán ők is szállítmányért mentek.
Dg82 állítása, igaz-e vagy sem - másoktól is kellene visszajelzés, hogy megkapták-e -
Elképzelhető, hogy a pozitív visszajelzésekre számítva, átadásra került egy bizonyos mennyiségű arany az SG-nél, de úgy néz ki bezárul a kör akárhogyan is gondolták.
Az SG ellen felszámolás indul, ha 45 napon belül nem történik kifizetés - egy károsult által beadott formailag megfelelő felszámolási kérelmet tekintve -
Az AK csődegyezsége sem valószínű, hogy 19-én megtörténik. Vagy megváltoztatják a tervet - ami ismét hamis állításokból áll. Nem fognak hitelt kapni, nem lehet fél milliárdot 1 év alatt összeszedni. A tőlünk ellopott pénzt most kell hazahoznia az AK-nak - vagy megindul a felszámolás.

A rendőrség jelentős befolyásoló, ráható tényező. Mennyire tartanak tőlük az AK-sok. Mennyire tartanak attól, hogy az önbíráskodás mégtöbb ember között, megoldási lehetőségként lép elő. Sok az átvert ember (körülbelül 180) az igazságot akarják hallani. 
Vagy visszahozzák az ellopott pénzt és kifizetik a károsultakat, vagy ... lesz a sorsuk. Lehet gondolkodni rajta...valakinek lehet megérte? ha 1-2 ember életébe is kerül.

(Frissítették az oldalukat a csődegyezséggel kapcsolatban) ... érdekes.
180, milliós tételekkel átvert ember előtt hogyan fognak megjelenni az AK-sok? Hogyan mernek újjabb hazudozásokat előadni? Olvassák a forumot, a korábbi hozzászólásokból kitűnik...tessék gondolkozni!

Üdv, Gábor 

Előzmény: Ködlámpa (4411)
naox Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4413

egyébként pénteken lesz csődegyezségi tárgyalás az aranyközpontnál. Ekkor, ha más nem, az kiderül, hogy mennyi pénz hiányzik, és hány károsult van. Jó lenne, ha a károsultak valamelyike megírná....

Előzmény: naox (4412)
naox Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4412

Ha egy cégben csőd(közeli) helyzet van, akkor az ügyvezető időhúzásra játszik, mást nem is tehet. Nem tudjuk a SG-dal mi a helyzet, de az Aranyközpontból valaki teljesen tervszerűen, a menedzsmenttel együttműködve kilopott kb. 400 millát. Ehhez az ügyvezetőnek vagy cinkosnak, vagy hülyének kellett lennie.

Amikor rájött, hogy mekkora szarba került (valszeg semmit nem kapott a lopott pénzből, de neki kell tartania a hátát a magánszemélyek és a hatóságok felé), akkor egyetlen reakciója az időhúzás és a ködösítés:

-mert ez az alap szélhámos-mentalitás (aki időt nyer, életet nyer)

-mert hátha történik valami

-és mert egyszerűen semmi más ötlete nincs

-és mert fél a következményektől, a jövőtől.

Valójában rohadt részletesen el kéne mondani mindent, felszámolni a céget, karakán módon vállalni a következményeket. Így úszná meg  a legolcsóbban.

 

"és arra sem, hogy Sipos Anonymus utcai címe kamu"

még tavasszal mentem ki megnézni a házat. Megtévesztő, mert google map-en csak annyit látsz, hogy egy új lakóparkban van. De a helyszínen kiderül, hogy kb. egy putriról van szó.

Itt a fórumon számtalanszor figyelmeztettünk, hogy valami nem stimmel.

Előzmény: Ködlámpa (4411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!