Keresés

Részletes keresés

23 negedi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1044

Nem kötekedni akarok de a múltkor határozottabban állitottad, hogy egyre több a bizonyiték ősi nagyon fejlett kultúrák egykori létezésére, és h közel az idő hogy mindenki által komolyanveendő - hogy szép magyar szót használjak, bocs - bizonyitékok mindenki által megismerhetők lesznek.

 

A dinókkal kapcsolatban: Nemrég állitólag azt fedezék fel, h abban a kráterben és környékén amit az a kisbolygó okozott, ami által kihaltak, találtak a becsapódás rétege  fölött is! olyan állatok martadváníait amikről úgy gondolták, h kihaltak a becsapódás következtében, persze lehet, h csak késöbb, - ez az utóbbi gondolat már az én gondolatom - erről nem szól a fáma, h enek mennyi az esélye.

Előzmény: Törölt nick (1041)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1043
Már John Michell - angol ezoterikus író-kutató - is feltételezte a 70-es évek elején, hogy a gízai Nagy Piramis és az angliai Stonehenge építői azonos mértékegységrendszert alkalmaztak. A tudásuk egy közös, de rég elfeledett kulturális forrásból, Atlantiszból származott. A forráskönyv címe: Atlantisz öröksége
Előzmény: 23 negedi (1042)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1042

Egy közös mértékegységrendszerrel foglalkozik David Furlong: A templom titkai c. könyve is amiben azt állitja, hogy ősi egyiptomi és britt mértékegységek úgymond alapegysége azonos, illetve ha a megadott alapegységekből meghatározott  módon visszaszámolunk, akkor mindegyiknél eljutunk UGYAN AHOZ A SZÁMÉRTÉKHEZ!!!

Szerintem ez a könyv is kapható még a Booklinenál is, annak ellenére, h régebbi.

Előzmény: Törölt nick (1037)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1041

Szia.

 

Igen, Atlantisz elsüllyedhetett 11600 évvel ezelőtt Platón és a szaiszi papok beszámolója alapján. De a tudásuk átöröklődhetett a neolitikumban virágzó megalitikus kultúra (5-11 ezer év) építményeiben, mértékegységrendszerében. A megalitikus építmények műszeres mérések alapján árulkodnak bizonyos mágnesességről. Talán nem véletlen, hogy ezek a kőóriások bizonyos energiavonalak (leyek) mentén helyezkednek el. Ezeken a helyeken fokozott piezoelektromos hatás lép fel, aminek következtében a felszíni kőzetek elektromágneses tulajdonsága és sűrűsége is állítólag megváltozik. Lehet, hogy sok ezer évvel ezelőtti emberek valamilyen rejtélyes módon felhasználták a föld mágneses terének energiáit, és a föld leigázása nélkül tudták biztosítani civilizációjuk energiaszükségleteit.

 

Bizonyíték van rá, hogy Egyiptomban 30 ezer évvel ezelőtt is műveltek föld alatti bányászatot.

 

A kőkorszak civilizációi már olyan tudást birtokoltak, ami alapul szolgálhatott a későbbi civilizált társadalmak tudásszintjéhez. A mi eredményeink tehát a kőkor tudományos eredményeit tükrözik.

 

A dinók 65 millió évvel ezelőtt állítólag jó úton voltak az intelligens fajjá válás útján. Egy aszteroida becsapódása akadályozta meg őket ebben, illetve nyitott utat az emlősök fejlődésének.

Előzmény: Joco18 (1038)
Joco18 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1040
Még mindig jobb mintha minden féle Teve lenék.
Előzmény: NevemTeve (1039)
NevemTeve Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1039
Kélek tanulj meg helyesen írni magyarul, ebben igazán nincs semmi rejtély vagy titok.
Előzmény: Joco18 (1038)
Joco18 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1038

Sziasztok! erdekel a tema es enszem vagyok zseni egyaltalan, ami a civilizaciokat ileti en csak az atlantisziakban hiszek de ok elsulyetek ugye?

 Ha letezet fejlet civilizacio a tor. elot akkor az ipara nyomait meg ma is magan viselne a Fold mint a mienket, ja melesleg halotam hogy esetleg egy dino faj elerhete a szukseges tudast ahoz, hogy elhagya a foldet ugy 70 millio eve,

En is jelentkeztem az ufos topikra.

Udvozlok mindenkit!

Kerlek valaszoljatok! 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1037

Már azon a napon megrendeltem a "Szupercivilizáció - a történelem előtti idők szupertudománya" című könyvet, amikor ajánlottad. Sajnos nekem felszámoltak kb. 350 Ft kiszállítási díjat, de gondolom azért, mert nem budapesti vagyok (Nagykanizsa mellett).

 

Ha igaz, amit a könyv állít, akkor szilárd bizonyítékok vannak arra, hogy a 4,5-5,5 ezer évvel ezelőtti megalitikus építők olyan kifinomult mértékegységrendszerrel rendelkeztek, amelyet a Nap, a Hold égi mozgásaiból származtattak, és a Föld méretei szempontjából is alapvető fontosságú volt (megalitikus geometria).

A franciák csak újrafelfedezték azt, amit a megalitikus kultúra és a mezopotámiaiak már sok ezer éve alkalmaztak.

 

Nem olvastam végig a könyvet még, mert ahogy megjött a könyv, egy hétre elmentem nyaralni.

Előzmény: 23 negedi (1035)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1036

"Kösz, de sajnos nem hiszem, hogy olyan szuperzseni lennék. Sajnos kutató nem vagyok, csak egy egyszerű érdeklődő. Nem mindig van témám, - és szerintem sok hülyeséget is leirtam, dehát ez vagyok én, - annak ellenére, hogy sokat olvasok."

 

Ezt akár én is írhattam volna.

 

Mathy

 

Előzmény: 23 negedi (1033)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1035

Egyébként Mathy, azt a könyvet amit a 1025 - ben ajánlottam megvetted már?

Én most rendeltem meg, a www.bookline.hu - n 2500 helyett 2124 Ft, /postaköltség nincs!!!/

23 negedi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1034

Javitás:

 

kezdem = kezdtem

 

bocs.

Előzmény: 23 negedi (1033)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1033

OFF:

 

Akkor jó, ha WarezFan irását olvastad.

 

Arról volt szó - és hagyjuk is a témát, mert túl van ragozva igy is általam, - hogy vki egyszer azért kötött belém mert nem irtam meg egy info forrását, és ezuán mégegyszer felhozta a témát - persze már akkor amikor már régen elfelejtette mindenki... És ezután máshol is kötekedett velem párszor.

/Nem olyanról van szó aki itt, v. az "Ufókról komolyan"- ban - ahol előszőr belémkötött - sokszor előfordulna./

 

(A moderátoroktól kérem, hogy ne töröljék ezt a hsz, - emet, nem fogok többé kitérni erre a témára.) 

 

"Én bunkónak tartom azt, aki olyan törekvő, jószándékú topicolót, mint Te, üldözne."

 

Kösz, de sajnos nem hiszem, hogy olyan szuperzseni lennék. Sajnos kutató nem vagyok, csak egy egyszerű érdeklődő. Nem mindig van témám, - és szerintem sok hülyeséget is leirtam, dehát ez vagyok én, - annak ellenére, hogy sokat olvasok.

 

Egyébként azért kezdem fórumozni idén tavasszal mert sokminden érdekel, mások véleménye is érdekel, a sajátomat is le akartam irni különböző témákról, és kérdéseim is lennének, voltak, amikre már részben kaptam is választ - nem csak rejtélyes ténmákkal kapcsolatban.

 

ON

Előzmény: Törölt nick (1032)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1032

Szia, 23 negedi,

 

Köszi a tájékoztatást. Az idegen 32-ből való átváltozásodat időben megtudtam Warezfrantól. Azt viszont nem tudtam, hogy sokkal korábban Te voltál a friesz. Örülök, hogy a történelem előtti civilizációk bizonyítékaiban egyetértünk. Én bunkónak tartom azt, aki olyan törekvő, jószándékú topicolót, mint Te, üldözne.

Előzmény: 23 negedi (1031)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.21 0 0 1031

Teljesen egyetértek a két utóbbi hsz. - el, szerintem is hamisitani ennyit időigényes és értelmetlenség (baromság) lett volna.

 

OFF:

Más:/Bocs mindenkitől, amolyan szolgálati közlemény következik/: 

 

Mathy, 

Te az "Ufokról komolyan" -ban a múltkor szerintem nem olvastál el egy hsz. - emet, és ezért félreértettél, h eltűnök a fórumról végleg, illetve valóban ezt irtam de utána megirtam, h ez csak félrevezetés volt, - ezt szerintem nem olvastad el  - persze komoly okom volt megtévesztő irást irni, ezután nem léptem ki csak a nickemet változtattam meg. /Én voltam az "idegen 32", sőt még régebben a "friesz"./ 

ON 

AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1030

 

nem hiszem, hogy ott a derék földművesek egyszer csak kitalálták volna, hogy jobb üzlet dinoszauruszokat karcolni kövekbe, mint a földet túrni.

 

max. ez az orvos csinálhatta volna, de valóban nagyon nagy fantázia és sok idő kellett volna hozzá. nem tudom, hogy grafológusok vizsgálták-e már, mert akkor kiderülhetne, hogy egy valaki készítette-e a legnagyobb részét.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1029)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1029

Csak a Dr. Cabreranál található kb. 14000 kő nagy részénél megállapították, hogy természetes felületi oxidálódás mutatható ki, és az oxidréteg teljesen befedi a véseteket is! A hamisítványoknál ugyanez nincsen meg. A geológiai elemzések és szakértői vizsgálatok egyértelműek.

A másik, hogy az eredeti Ica kövek sokkal bonyolultabb és művészi kivitelezésűek, mint a hamisítványok. Olyan lényeket, térképeket, orvosi beavatkozásokat stb. ábrázolnak archaikus módon, hogy ezeket újonnan nem találhatták ki.

Előzmény: Törőlt_nick (1027)
eguzki Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1028

Bizony!

 

A híres Glozeli-leletekkel is ez volt a helyzet. Egyébként ez az eset méltán jó péda arra, hogy mindenre képesek, csakhogy egy szenzációs felfedezést kacsának állítsanak be.

Előzmény: Törőlt_nick (1027)
Törőlt_nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1027
erről az icai-kövekről jut eszembe, hogy rejtélyes és eredeti ősi mivoltukat mindig azzal próbálják alátámasztani, hogy olyan sokat találtak belőlük, hogy ha valaki(k) hamisítani akarták volna mittudonén hány évig (sok) tartott volna míg mindet összekarcolgatják de kérdem én akik annak idején készítették - tételezzük fel - azoknak nem kellett volna komoly éveket rááldozni a munkára??
Előzmény: 23 negedi (1026)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.13 0 0 1026

Természetesen igen, még Nemere is irt több könyvében róla. De most egy másik, hasonló dologról mint az ica - i kövek:

 

Néhány éve egy politikai újságban volt egy cikk, hogy egy magyar idős embernél, egy régi fémládában találtak olyan fekete köveket mint Icában. /Nem tett a szerző összehasonlitást csak nekem tűnt fel a dolog, hogy hasonlóak./

Ezeken fehérrel mint Icában rajzok voltak, sokon ősi magyar rovásirásjelek, de az egyiken amit a cimlapra is kitettek - és ezért irom ezt itt le -,  koncentrikus körök voltak és kivülről jött be egy iv,ami a belülről számolva negyedik körnél KETTÉÁGAZOTT, majd ráment a negyedik és a harmadik körre!!!

Gondolom mondanom sem kell, hogy a Naprendszerünkben a negyedik bolygó a Mars, a harmadik a Föld!!! 

Előzmény: eguzki (1022)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.13 0 0 1025

Most jelent meg Christopher Knight és egy másik szerző könyve, érdekesnek tűnik. Én még nem vettem meg, úgyhogy még nem tudok véleményt mondani de már "ránézésre" is érdekes:

 

http://www.bookline.hu/control/producthome?id=33102&type=22

 

És itt tisztán ennyi a könyvek ára ami rá van irva, mert az újakra NINCS postaköltség!!!

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1024

 

Üdv. Tényleg, én sem találtam olyat, de ezt elolvastam. Elég jó.

 

http://www.gportal.hu/portal/muveszet/

Előzmény: AugustvonMackensen (1023)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1023

 

Üdv,

 

én igen!

 

próbáltam a neten is keresgélni, de elég nagy a káosz a területem. igazán megbízható honlapot még nem találtam.

 

von mackensen

Előzmény: eguzki (1022)
eguzki Creative Commons License 2006.08.07 0 0 1022

A rejtélyes Ica-kövekről, illetve az Acámbarói-leletről hallottatok már?

 

 

 

 

23 negedi Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1021

Az a helyzet, hogy már egy másik könyv irodalomjegyzékében olvastam, h már forditják... azán négy év múlna meg is jelent. Egy baj van vele, h mindenhol qrva drága. Ajánlhatnám a www.bookline.hu - t ami a legolcsóbb netes bolt de azoknál is biztos jó "olcsó".

Előzmény: Törölt nick (1020)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1020

Egyébként olvastad azt a könyvet amiről irtam?

Hancock: Égi tükör ?

 

Nem is tudtam, hogy van ilyen könyve. Én az Istenek Kézjegyei-t és a Jel és Pecsét -et olvastam eddig csak...sajnos...

Előzmény: 23 negedi (1010)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1019

Akkor jó, azt hittem, hogy lemaradtam egy új könyvről.

 

/Legközelebb kedden./

Előzmény: Gice (1018)
Gice Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1018
arra gondolok
Előzmény: 23 negedi (1016)
lynne Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1017

Akartam is írni, hogy jó nehéz könyv (mármint súlyra). :) A többi Hancock könyvhöz képest meg főleg.

Előzmény: 23 negedi (996)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1016
Melyikre gondolsz? Mert van egy ami néhány éve jelent meg, Ceri L. Thomas és Chris Morton könyve, a Kristálykoponyák rejtélye cimű.
Előzmény: Gice (1014)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1015

"Én hihetetlen gyorsan lelepzek mindent!
Megdönthetetlen bizonyitékaim vannak arról, hogy egy balcsavaros, 32 éves idegen van a nickek között! Csak óvatosan! (gyoh gyav? Né nogyan lój) :-)"

 

Te egy okos ember vagy!

 

Előzmény: habár (1012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!