Keresés

Részletes keresés

BúvárKund Creative Commons License 2005.02.24 0 0 102

Köszi Sáska! :-)

 

Ha még adódik esetleg valami kérdés, akkor jövök!

Előzmény: zoldsaska (101)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.22 0 0 101

"Jó volt a kaja? Milyen időpontban indultatok itthonról és mikor értetek oda? Mennyi idő volt az út? Határokon nem volt gond? Egy kis élménybeszámolót elfogadnék :-))"

 

A kaja elég jó volt, bár ízlés dolga, de nekünk alapvetően ízlett. A kaja árak a kinti viszonylatban átlagosak, úgyhogy nem is igen etünk máshol csak ott.

Az úti beszámoló nem lesz túl hosszú, mert nincs túl sok időm a gép előtt, de tőmondatokban:

Indulás hajnalban autóval hármasban

Budapest-Tompa-Szabadka-Nis-Sofia-Blagoevgrad-Kavala-

Kicsit elszámoltuk az időt és már nem tudtunk átkompolni ezért Sátozás-

Másnap reggel komp Tassosra

 

A határokon nem volt semmi gond.

A neten találtam egy nagyon jó Budapest-Nis-Sofia-Tessaloniki útileírást.

Ez annyira részletes, hogy még az is benne van, hogy Belgrádban melyik lámpánál szoktak állni kissebségiek ablakot mosni, akiknek érdemes aprót tartogatni, a kellemetlenségek elkerülése érdekében.

 

Idén valószínűleg este fogunk indulni, és éjszaka utazni, így várhatóan 16 óra alatt megvan az út mindenestől.

 

Mindenképpen érdemes bevállalni az autót a busz helyett, mert gyorsabb, kényelmesebb és nem utolsó sorban sokkal olcsóbb (Kb. 35 ezer volt mindenestől az utiköltség hármunkra - a buszjegy durván 60 ezer lett volna).



Előzmény: BúvárKund (98)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.22 0 0 100
"A pefkari szállást helyben foglaltátok?"

A neten találtuk:
http://www.hotel-esperia.gr/english.htm

Már nem tudnám felsorolni azt a számtalan helyet, ahol kerestük, de nagyon sok helyről kértünk és kaptunk is ajánlatot (email) és így választottuk ki ezt.

A foglalás menete úgy megy, hogy megbeszéljük az időpontot, átutaljuk a foglalót (ha jól emlékszem, akkor olyan 10-20%-a a teljes árnak), amint lement az utalás visszafaxolnak erről egy elismervényt.
Előzmény: kardio1 (99)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 99

Uff, lemaradtam a (100)-ról :-((

Szia zoldsaska!

A pefkari szállást helyben foglaltátok? Pefkarin én csak a Hotel Aktit találtam a neten, de ők 80 euroért adnának ki 4 embernek szobát félpanzióval júliusban. Aug.-ban ugyanez már 95 euro. Szóval az a 43 euros szállás engem is érdekelne!

Előzmény: zoldsaska (97)
BúvárKund Creative Commons License 2005.02.21 0 0 98

Az tényleg nem rossz! Mi mondjuk csak ketten megyünk bár gondolom ezen már az ár sokat nem oszt nem szoroz. A bungalow az kis faház. A félpanziót azt ott beszéltétek le? Ajánlották ezt a lehetőséget? Jó volt a kaja? Milyen időpontban indultatok itthonról és mikor értetek oda? Mennyi idő volt az út? Határokon nem volt gond? Egy kis élménybeszámolót elfogadnék :-))

 

Előre is köszi!

Előzmény: zoldsaska (97)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.21 0 0 97
"43 ezer Ft 43 EU? Nem mindegy :-) Ez panzió volt, vagy bungalow?"
Hát igen tényleg nem mindegy. Szal 43 euró volt a három ágyas szoba félpanzióval.
Nem tudom pontosan mi a különbség a panzió és a bungalow között, de ez gyakorlatilag egy elég kicsi szoba volt erkéllyel, TV-vel, légkondival (bár az tény, hogy egyiket sem próbáltuk, úgyhogy nem tudom, hogy működtek-e, de nagy valószínűséggel). Viszont mindennap takarítottak, törülközőt cseréltek, és szerintem kb kétnaponta ágyneműt is.
Előzmény: BúvárKund (96)
BúvárKund Creative Commons License 2005.02.18 0 0 96
43 ezer Ft 43 EU? Nem mindegy :-) Ez panzió volt, vagy bungalow?
Előzmény: zoldsaska (95)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.17 0 0 95
Mi az elmúlt nyáron voltunk, akkor pefkarin (Potos és Limenaria között) szálltunk meg és 43e volt egy éjszaka három személyre félpanzióval kb 20 méterre a parttól.
Szerintem nagyon tuti hely, szeretnénk idén is oda menni.
Előzmény: Damil Rigó (88)
vicorex Creative Commons License 2005.02.15 0 0 94

annyira nem vészes szerintem az az aprókavicsos dolog, hogy strandcipő kelljen...

 

Előzmény: kardio1 (93)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 93

Visszatérve a potosi strandra, ez mindenütt aprókavics-homok keverék? Vagy vannak ilyen és olyan részei is? Az általam említett Lysistrata bungalows a strand keleti végénél van, ott, ahol a Theologosból jövő út keresztezi a Limenasból (nyugatról) Limenariába (keletre) tartó utat. Azért írom így le, hátha ráismersz így, a strand melyik részére gondolok. Végülis, az a lényeg, hogy a gyerekek homokozhassanak és ne kelljen strandcipő.

 

Előzmény: vicorex (92)
vicorex Creative Commons License 2005.02.15 0 0 92

hát nem tudom... az biztos, hogy fürdés szempontjából a Paradise Beach környékét választanám, bár nyilván a parton itt talán többen vannak (nem tűnt nagyon vészesnek), de ez a legszebb part talán a szigeten (illetve még Golden Beach).

viszont itt az ottani település biztos egy kicsit nyugisabb, mint mondjuk Potos.

Potosban este a parton egész nagy élet van... (persze minden relatív)

nem emlékszem mennyi volt a benzin, de az itteninél biztos hogy olcsóbb volt ;)

a magyar árakat nehéz túlszárnyalni :)

megmondom őszintén az éttermi árakra sem emlékszem pontosan, de nagyon vészesek nem lehettek... eredetileg jóval nagyobb költségvetésű helyre terveztük a nyaralást, aztán mégis ezt választottuk, de nem nagyon néztük annyira emiatt, hogy mennyit költünk...

de nem hiszem, hogy vészesebb árak lennének, mint mondjuk Siófokon... az azért

feltünt volna

Előzmény: kardio1 (91)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 91

Köszi szépen! Szóval ez azt jelenti, hogy a part homokos, amikos megyek be a vízbe, ott aprókavicsos, majd a tengerfenék ismét homokos?

Egyébként egyénileg keresek szállást. Eddig 4 esélyes jelölt van: a Lysistrata nevű hely Potosban, egészen a strandon (az ő honlapjukon ott a part homokosnak tűnik), a Niki nevű apartmanház Paradise beachen (ez kb. 5 perc gyalogútra van a part felett; nem tudom ez milyen meredek kaptató lehet), a harmadik meg Alikiben van. Mindhárom 70 euro körüli áron a főszezonban (4 főre). A negyedik egy stúdió, szóval kisebb, de csak 35 euro körüli, Astrisban, a déli parton.La lehet, viszonylag nyugodt, nem turistáktól hemzsegő helyet keresnék. Te melyiket választanád?

A benzin mennyibe kerül Görögo.-ban? Tavernában mennyiből lehet vacsorázni 2 felnőtt+2 gyereknek?

kardio1

Előzmény: vicorex (90)
vicorex Creative Commons License 2005.02.15 0 0 90

kardio1: Potosnál egészen a partnál aprókavicsos, beljebb homokos...

Paradise beach-nél én nem találkoztam nagy hullámokkal, szerintem simán bevállalható kisgyerekkel...

Előzmény: kardio1 (89)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 89

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy Potosban a strand homokos vagy aprókavicsos, zúzalékos, mert az interneten ezt is, azt is írták? A Paradise beachen nagyok a hullámok (kisgyerekekkel mennék)?

kardio1

Damil Rigó Creative Commons License 2005.01.23 0 0 88

Sziasztok!

 

Mi idén Thassos-ra szeretnénk menni, de nem irodával, hanem egyénileg és ott szeretnénk szállást keresni. A kérdésem az, hogy láttam hogy írtátok hogy lehet találni van bőven és hogy sokkal olcsóbb is mint irodán keresztül, de mennyi az az olcsóbb? Tud valaki esetleg pár tavalyi árat írni, hogy kb milyen árra lehet számítani egy kétágyas apartman bérlésekor?

Előre is köszi a választ.

.vatti. Creative Commons License 2005.01.23 0 0 87


Szia!

 

Limenasban volt a szállásunk, itthon foglaltuk (Bella Tours) Susan apartman nagyon tuti volt. Mi négyen voltunk, nincs nekik két ágyasuk.

 

Üdv. 

Előzmény: stones (85)
fornit1 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 86

i 98 ban voltunk Thassoson. (Limenariában) Nagyon szép hely volt, erős kéztetést is érzek, hogy ismét átnézzem  a Thassosi képeket. Anno a Jorgos travellel voltunk (vissza is hoztak, bár én még maradtam volna) busszal. Limenariátol nem messze van a Metalia beach, ahol egy német bánya működött a század elején és ami  a tengerbe letelített bányászati mellékterméktől érdekes nagyon. Olyan mintha valami vas szerű, összefüggő kőzeten jártam volna a vízben. Az egész öblöt csak a sirályokkal kellet megosztani.
A szigettúra akkor az érdeklődés hiányában elmaradt, rajtunk kívül csak 4 fő jött volna, ebből 2en voltak összesen kb5 v 6 évesek. Ezt mindannyian nagyon sajnáltuk, nem tudom az a busznyi ember miért ment el Thassosig pl Asprovalta helyett, ha csak a parton lennének, és nem kíváncsiak a szigetre. Theologosba elmentünk taxival, ez a sziget belsejében fekvő település nagyon szép volt a kőpalatetős házaival. Visszafelé 1 órát vártunk a buszra, pénzt a sofőrnek, no ticket, viszont majdnem házig visz, és ezért a Limenáriai buszmegállót is elkerülte. A környéken lehetett sétálni az olajfaligetekben, és a kastélynál, amit azóta már felújítottak. (Akkkor lakatlan volt.)
Amit nem szabad kihagyni az a zölddiós méz!

Az apartmanunkban ki volt függesztve a hivatalos árlista, nekünk az iroda háromszoros áron adta ki(bár ma már ez is feleakkora mint a mai árak.), úgyhogy aki magánúton keresgél, kb ekkora árrésre is számítha

stones Creative Commons License 2005.01.20 0 0 85
milyen szállásod volt? itthon fogaltátok le?
Előzmény: .vatti. (83)
fornit1 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 84

Nahát, van Thassos topic?

 

Mindjárt végigolvasom.

.vatti. Creative Commons License 2005.01.12 0 0 83

Sziasztok!

 

A sziget nagyon tuti érdemes egyszer-(kétszer) megnézni.

Ha kérdés van írjatok mi tavaly nyáron voltunk.

 

Vatti

vicorex Creative Commons License 2005.01.07 0 0 82

k.valcsi : köszönöm!

 

stones : ha a sekély homokos strandra gondolsz, az úgy emlékszem a sziget keleti

oldalán volt, Paradise Beach és Golden Beach néven futnak.

de amint látjátok nagyon sok szép öböl is van, azok nagy része is homokos, illetve

vannak apróköves verziók is.

szerintem nagyon szép sziget, érdemes megnézni egyszer...

nem is értem, hogy a görög szigetek közül erről miért nem hallani többet.

amúgy mi utazási irodával mentünk, szóval szállás előre megvolt.

repülövel mentünk, ami Thessalonikiben szállt le, onnan busszal vittek Kavala-ig,

onnan komp a szigetre, majd megint busszal a szállásig.

ugyanez visszafelé

Előzmény: stones (81)
stones Creative Commons License 2005.01.06 0 0 81

Kies e táj!

e topicot beraktam a kedvencek közé: a nyáron ide akarok menni!

Ez a homokos strand melyik településnél van?

Érdekelne a komp, szállás (apartman v. kemping)!

Előzmény: vicorex (73)
k.valcsi Creative Commons License 2005.01.06 0 0 80

Szia Vicorexx!

Gyönyörűek a képeid! Gratulálok!

Üdv. Valcsi

Előzmény: vicorexx (79)
vicorexx Creative Commons License 2005.01.03 0 0 79
ezeket a képeket idén nyáron csináltuk a szigeten...
vicorex Creative Commons License 2005.01.03 0 0 78
vicorex Creative Commons License 2005.01.03 0 0 77
vicorex Creative Commons License 2005.01.03 0 0 76
vicorex Creative Commons License 2005.01.03 0 0 75
vicorex Creative Commons License 2005.01.03 0 0 74
vicorex Creative Commons License 2005.01.03 0 0 73

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!