Keresés

Részletes keresés

rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.02 0 0 381

Ez körülbelül olyan hiba volt, mintha a kecskét beengednénk a káposztához...

Előzmény: Törölt nick (380)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.02 0 0 379

Jujj, de jó. :-))))

 

Velük is találkoznék:

 

Előzmény: Törölt nick (378)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.02 0 0 377

Na akkor ha egyszer eljutok Skóciába, majd elkalauzolsz :-)))

Előzmény: Törölt nick (376)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.01 0 0 375

Gondolod, hogy megváltoztatná a véleményem (én ugyanis nem nagyon hiszek ilyesmiben)?

Előzmény: Törölt nick (374)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.01 0 0 373

Húú, de változatos helyek :-)

Előzmény: Törölt nick (371)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.01 0 0 370

Csak nem egy kastélyban? :-)

Előzmény: Törölt nick (369)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.01 0 0 368

Akkor aki szeret kutakodni a földben, annak arrafelé jó dolga van :-)))

Előzmény: Kátai Tamás (367)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.06.01 0 0 367

Ja, itt ez nagyon megy. Van külön műsor is erről a BBC-n. Épp tegnap láttam ilyen használt fémdetektort a Cash Converterben 59 fontért.

Előzmény: rudai gyerek (366)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.06.01 0 0 366

Virágzik az amatőr kincskeresés Nagy-Britanniában

 

Ti nem szoktatok kincset keresni amatőrileg? :-)))

Kátai Tamás Creative Commons License 2011.05.30 0 0 364

Kár. Szerettem volna tudni, hogy mennyit ér a fajtám statisztikailag.

Előzmény: Törölt nick (362)
T.Howard Creative Commons License 2011.05.30 0 0 361

Van baj ott is:

 

 

 

Hamilton: Büntetnek, mert fekete vagyok

Az angol nem ért egyet monacói büntetéseivel, a McLaren magyarázkodik pilótája kiakadása miatt. Tovább »

forrás: Index.hu

Kátai Tamás Creative Commons License 2011.05.30 0 0 360

Ha Magyarországon csak annyi társadalmi feszültség lenne, mint az Egyesült Királyságban, boldogabb nemzet lennénk. Amúgy neked van ilyen listád a különféle etnikumok értékéről? Rangsor. Érdekelne.

Előzmény: Törölt nick (356)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.05.30 0 0 358

Nálunk is amit eddig lengyelek csináltak, azt átveszik a skótok, de ők meg hamar cserélődnek.

Előzmény: Törölt nick (357)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 355

Oroszország hatalmas fejlődésen ment keresztül Putyin alatt, az egész csak politika kérdése. Putyin művészete abban állt hogy többnyire kíméletesen tolta félre az állam fejlődését tudatosan szabotálni akaró erőket.

 

A liberók rögtön náciveszéllyel jönnek ha az érdekeiket veszélyeztetve látják. Egy elkötelelezett központi ifjúságpolitika olyan ami az oroszoknak van efféle reakciókat váltana ki belőlük.

 

Egy lényeges különség van Európa és Oroszország között: Oroszországnak az USA nem diktál. Még csak nyomást sem tud rá gyakoroni. Európa esetében ez nem így van. (Olaszország, repülőtér felé vezető út sok olasz feirat között: US Navy Base -->)

Előzmény: Kátai Tamás (354)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.05.30 0 0 354

Szerintem Oroszország helyzete gazdaságilag, politikailag és társadalmilag is teljesen más, mint Nyugat-Európáé, össze sem lehet hasonlítani a kettőt, az egy külön világ volt mindig is.
A Hitlerjugend hogy jön ide?

Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 353

Érdekes hogy Putyinék meg tudták oldani az orosz baby-boom-t...

Ifjúságpolitika hazafias nevelés ügyelve a megfelelő arányokra. De itt rögtön Hitlerjugendről sivalkodnának azok akik alighanem a migránsok betelepülését látnák szívesen...

Előzmény: Kátai Tamás (352)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.05.30 0 0 352

Hogyne számítana. A legális bevándorlást tudja szabályozni a rendszer, az illegálist nem. De értem, mi a problémád, és igen, ez nagy probléma. Viszont a feljett Európa öregszik, a gazdaságot mozgatni kell, de ha nincs mivel, baj van. Ezért kell a németeknek is a külföldi munkaerő, és ennek megvan az ára.

Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 351

Alapvetően nem az számít hogy illegális vagy legális.

Előzmény: Kátai Tamás (350)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.05.30 0 0 350

Angliába nem igazán tudnak bejutni illegális migránsok, nagy számban legalábbis biztosan nem.

Előzmény: Törölt nick (349)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 349

Hát nem tudom mi van Angliában, de láttam mi van Nápolyban: Az ottaniak létrehoztak egy lélegzetelállító milliőt, amit legyek módjára lep el a sok afrikai illegális migráns. Nekem ez a meglátásom.

Előzmény: rudai gyerek (348)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.05.30 0 0 348

Szerintem abból a szempontból sincsen értelme korlátozni a bevándorlást, mert a már az Egyesült Királyságban tartózkodó, és esetleg brit útlevéllel rendelkező első, második, stb. generációs bevándorlók adják a népességnövekedés egy jelentős részét (ahogy az USA-ban is). Legalábbis én így gondolom.

Előzmény: Kátai Tamás (347)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.05.30 0 0 347

Csakhogy ez nagyon kétélű dolog. Ugyanis pont azért lehet itt annyi bevandorló (mint mi is, az tökmindegy, milyen színűek vagyunk), mert a helyiek iszonyatosan nagy arányban élnek segélyeken és eszük ágában sincs elmenni az aljamunkát megcsinálni miniálbérért, mikor többet kapnak az ilyen-olyan benefitekből. Ha dolgoznának, nem kapna munkát a rengeteg bevándorló sem, tehát nem is jönnének annyian.

Mostanában kezdenek észbekapni, illetve rákényszerülni a munkára ezek a semmireveló prolik is, csakhogy már túl sok az immigrant, akik egyébként is jobb munkaerő általában, mert egyszerűen jobb a munkamoráljuk. Legalábbis a saját munkahelyemen ezt tapasztalom.

Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 346

Azér' ott még elég sok olaj maradt ám, sőt az új típusú tengerfelosztás alapján Skócia még további pontenciális lelőhelyekre is szert tehet... A királynőnek meg majd küldenek olajos heringet.

Előzmény: Törölt nick (344)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.05.30 0 0 345

Viszont gyakorlatilag ez az egyetlen kapocs - a mindenkori brit uralkodó - maradna a kapocs a két ország között...

 

Az amúgy érdekes, hogy az SNP ilyen kijelentést tett - bizonyára ezzel is szavazatokat akarnak nyerni a majdani népszavazáson.

Előzmény: Törölt nick (344)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 344

Salmond mindazonáltal rendszeresen biztosítja az udvart arról, hogy

 

Skócia akkor sem szakítaná meg kapcsolatait a monarchiával, ha függetlenné válna Nagy-Britanniától. A skót kormányfő többször kijelentette például, hogy

 

a független Skóciának is II. Erzsébet királynő maradna az államfője.

 

Ez korántsem lenne példátlan alkotmányos berendezkedés: a zömmel egykori brit gyarmatokból és függő területekből álló Nemzetközösség számos független tagországának, köztük például Kanadának, Ausztráliának és Új-Zélandnak is változatlanul a mindenkori brit uralkodó az alkotmányosan elismert államfője. A brit monarchiára vonatkozó törvények bármilyen módosítását ezeknek az országoknak a törvényhozásaival is el kell fogadtatni.

Előzmény: rudai gyerek (334)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.05.30 0 0 342

"[...] nem veletlen, hogy a UKIP olyan nagyon eloretort a választásokon a bevándorlás drasztikus leállítását tervezo programjával."

 

Sajnos ilyen helyzetekben - például gazdasági válság idején - a szélsőségesek mindig előretörnek...:-(((

Előzmény: Törölt nick (341)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.05.30 0 0 340

Na, itt van:

 

2050: Nagy-Britannia lesz a legnépesebb Európában

Négy évtized alatt 77 millióra nő a szigetország lakossága, miközben Németország, Franciaország és az egész EU népessége fogy. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: rudai gyerek (339)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.05.30 0 0 339

Papíron még mindig több mint százmillió alattvalója van Őfelségének...:-)))

 

Amúgy valahol régebben olvastam, hogy az Egyesült Királyság hamarosan az EU legnépesebb tagállama lehet, megelőzve a németeket (vagy több mint 80 milliós népességet saccoltak). Ha eszembe jut, hogy hol olvastam, belinkelem.

Előzmény: Törölt nick (337)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 338

Nem kellett volna szívózni Koszovóval.

Előzmény: rudai gyerek (334)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.05.29 0 0 336

Pedig papíron nem csökkenne alattvalói száma...nem is tudom, miért aggódik.....

Előzmény: Törölt nick (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!