Keresés

Részletes keresés

merQree Creative Commons License 2016.03.11 0 0 1616

Minden szubjektív.

Én mindhárom alkalommal fehéret vettem ;)

Előzmény: Törölt nick (1615)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.10 0 1 1615

Jó hogy kiraktad a képeket, mert aki eddig azon gondolkozott hogy esetleg ilyen kéne neki, az jó eséllyel meggondolja magát, ez az ajtó olyan bűnronda. Legalábbis lakásajtónak az, pinceajtónak elmenne, de lehet hogy csak ebben a színben ilyen rettenetes.

Előzmény: gyu. (1611)
gyu. Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1614

Látom:) Nem magyarázkodásnak szántam, ahogy írtam nem is vettem magamra. Próbáltam tényszerű maradni, nyilván senkit semmire sem rá,sem lebeszélni nem akarok. Véleményem szerint akár negatív akár pozitív egy vélemény fórumra akkor van értelme kiírni ha az ember próbál tényszerű maradni, aztán mindenki azt szűr majd le belőle amit akar.

Előzmény: merQree (1613)
merQree Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1613

http://biztonsagiajto.hu/vasarloi-velemenyek/

 

Keress rá a nick nevemre ;)

Előzmény: gyu. (1611)
merQree Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1612

Nekem nem kell magyarázkodnod, három lakásunkhoz is ők csináltak ajtót :)

Előzmény: gyu. (1611)
gyu. Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1611

Igen az, a közeli képből kiderül,de a régebbi hozzászólásaimban már írtam is. Valahogy kimaradt a neve az utolsóból, biztos azért mert már úgy éreztem, hogy aki olvassa a fórumot, annak egyértelmű. És kicsit az is lehetett az oka, hogy többen reklám gyanúsnak ítélnek ( okkal-ok nélkül ) más userek véleményét, amit szerettem volna elkerülni.

Tudom akinek nem inge nem veszi magára, én sem tettem. Gyakorlatilag két fő oka volt annak, hogy végül is tettem ki fotókat, az, hogy ténylegesen látszódjon, hogy mit választottam, és mit véleményeztem. A másik oka pedig, hogy a fórum  amit pár éven keresztül időnként átnéztem, engem is segített abban, hogy ne teljesen vaktában kelljen bármelyik gyártó ajtaját is kiválasztanom. És ezzel talán másoknak én is tudok viszont segíteni.

Előzmény: merQree (1610)
merQree Creative Commons License 2016.03.10 -1 0 1610

Nívós ajtó, mert az nem derül ki, bár nekem az a gyanúm.

Előzmény: gyu. (1608)
merQree Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1609

Mindkét hozzászólást -1 -eztem, mert pont így van reklám szaga az egésznek, hogy egy-egy hozzászólással bír mindkét felhasználó, azaz beírtak másokat ne zavarjanak meg.

Előzmény: Danika308 (1607)
gyu. Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1608

 

Január 19.én írtam, hogy ha beépítésre kerül az ajtó, írok bővebb véleményt. Gondoltam használom egy ideig mielőtt írok, hogy tapasztalatom is legyen. Így pár hét után azt kell mondjam, hogy az ajtó nagyon jól sikerült. A beépítésre sem panaszkodhatom, két fiatal srác kb. egy órás munkával végzett a cserével .Régi ki, új be, méret stimmelt, jól haladtak,ügyesek voltak. Hangszigetelése a vártnál is jobb, a hőszigetelése nekem mellekés, fűtött folyosóról nyílik. Szeles időben nem fütyül a szél az ajtó mellett mint a réginél, és megszűnt a lépcsőházi szagok, pl cigifüst, zárt ajtó melletti beszivárgása. Nagyon precízen működik, elégedett vagyok. A 3 zár egy kulccsal való használata nagyon kényelmes, karcsúbb lett mindenki kulcscsomója. Érezni az ajtólap súlyát, örülök, hogy ezt választottam. Nyugodtabban hagyom a lakást itt. Korábbi hozzászólásban leírtam a számszerű tényeket is,ha valakit érdekel az,hogy változik pár dolog miatt az összköltség. Arról, hogy plusz 30 ezer ft-ba kerül az, hogy vidékre kértem, ezt be kell nyelni,érthető és reális költség volt.

Csatolok pár képet az ajtóról.

lepo Creative Commons License 2016.03.03 0 0 1605

Kösz, akkor eleve jobb zárral rendelem.

Előzmény: Asshurnasirpal (1604)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1604

Alap, semmire sem jó igazán.

 

Előzmény: lepo (1603)
lepo Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1603

S a zárbetét is egy alap Elzett, vagy valami olyan amit érdemes megtartani?

Előzmény: Asshurnasirpal (1600)
lepo Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1602

Szüleimnek lakótelepre lenne Budapestre. Úgyhogy ezt a zárbetét kérdést még valóban érdemes lesz átgondolnom.

Előzmény: gyu. (1601)
gyu. Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1601

Érdemes a zárakat is alaposan átgondolni. Kérdés mennyire "veszélyes" helyen lakik az ember. De nem is erről akartam írni, inkább arról, hogy hogy lesz a 99+afas alapajtóból 200 nettó,plusz kétszeri kiszállás vidékre. 3 mauer zárral kértem amilyen zárak nincsenek a mauer oldalán, mert a nívónak gyártják. Bár a középső zár, amit belülről gombbal is lehet zárni, vmilyen olasz zár. A zárbetétek mind mauer és mind a 3-at egy kulcs nyit. Ilyen kulcsból kaptam 5db-ot. A zárvédő pajzs, is masszív, erős, nívós felirattal, de csak a középsőhöz járt, így 2x5000 ft ba került a másik kettőhöz. A kifelé nyíló ajtó plusz 10000 ft, ami számomra csak a felméréskor derült ki, a miértre a válasz annyi volt hogy azért mert a normál ajtó tükörképét kell legyártani. Aztán a belső oldalra rendeltem 5000 ft ért tokszínű takarólemezt,hogy minimális javítás maradjon a beépítés után.Ahol én élek oda a kiszállás 2x 15 ezer ft ,de azt nem kell komolyan venni, hogy ha több ajtóval indulnak vidékre, akkor a beépítés kiszállásának díja elosztódik.

Előzmény: lepo (1599)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1600

Rakhatsz bele utólag bármit. Az alap ajtóban elzett van. 31x31-es.

Előzmény: lepo (1598)
lepo Creative Commons License 2016.03.02 -1 0 1599

Köszi, ez megnyugtat.

Előzmény: gyu. (1596)
lepo Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1598

Az hogy "tegyél bele" azt jelenti, hogy utólag én is belerakhatom vagy eleve úgy kell rendelni.

Előzmény: Asshurnasirpal (1597)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1597

Nyugodtan vedd a nívót, ár-érték arányban a legjobb. De legalább 2 komolyabb zárbetétet tegyél bele, ha az alapot kéred. Én Redline Elite 2-t választottam, később jön még egy NW5.

A zsanérok amúgy masszívnak tűnnek.

 

 

 

Előzmény: lepo (1593)
gyu. Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1596

Zsanér ez is,csak nem a kész bolti ami egy idő után elkezd ropogni,hanem esztergályozott ,nagy szaki nem vagyok, de nagyon masszív, robosztus. Én nem aggódom emiatt. Mindenképpen alaposan gondold át, bennem is voltak kételyek és némi para, hogy jól döntöttem-e. Szerintem ez természetes és mindegyik gyártónál adott.

Előzmény: lepo (1594)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1595

Szia!

 

 

Köszönöm a választ, így már érthető.

Előzmény: gyu. (1592)
lepo Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1594

Én kevésbé értek hozzá ezért kérdezem, szerinted ez elfogadható magyarázat? Valóban az esztergálttal ki lehet váltani egy zsanért?

Előzmény: gyu. (1592)
lepo Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1593

Szia!
Én is ajtókeresésbe utazok, a Nivot nézegetem s most hogy írtad azt a hsz.-t most ugrott be, hogy a honlapjuk "Ajtóleírásába" 4 ponton felfüggesztett ajtólap-ról ír, míg ha az "Akciókra" kattint az ember akkor 3 ponton felfüggesztett ajtólap-ról írnak. Mind két esetben a 99.000 Ft + Áfás ajtóról van szó. Kezd meginogni a bizalmam ebben a gyártóban, pedig ígéretesnek tűnt.

Előzmény: Asshurnasirpal (1591)
gyu. Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1592

Szia!

 

Az én ajtóm is olyan. Rá is kérdeztem, hogy miért, a válasz az volt, hogy régen volt 4 zsanéros amikor még diópántok voltak. Ezek pedig már esztergált sarokvasak, amik sokkal erősebbek és tartósabbak is.

Előzmény: Asshurnasirpal (1591)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1591

Szervusztok!

 

 

Látott már valaki itt olyan nívó ajtót, aminek 3 zsanérja van?

Kettő fent, egy az alján, a távolságok pont úgy jönnek ki, mintha egyet lefelejtettek volna. Alap ajtóról van szó.

 

Anddroid8205 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1590

Sziasztok,

egy családi házhoz szeretnék bejárati ajtót, ami jól szigetel és nem lehet csak úgy simán berúgni.

Visszaolvastam a topikban a hozzászólásokat, de nem nagyon jutottam előrébb, hogy konkrétan melyik ajtóval járnék jól.

Összességében nekem az jön le, hogy:

1. ha biztonságos acélajtót veszek drágán, akkor az izzad, de a betörőket úgysem tartja vissza, mert betörik az ablakot és benn is vannak

2. ha fa vagy műanyag ajtót veszek kicsit olcsóbban, akkor az lehet nem olyan biztonságos, de talán nem fog izzadni (annyira :) ), viszont a betörők így is be tudnak jönni

Szóval olyan, mintha nem is lenne jó megoldás egy családi ház esetében bejárati ajtó választásakor.

Szerintetek? Tudnátok javasolni valamit?

Köszi

 

Sporty30 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 1589

Nem költenék hőcserélőre, szellőztetőre meg hasonló dolgokra. Egyértelműen az ajtó rossz. Hasonló történetem volt nekem is pár éve. Családi ház, fém biztonsági ajtó, elvileg hőszigetelt, kb. 500 ezer forint áron. Már nem emlékszem pontosan, milyen márka volt, de valószínűleg az itt a fórumon gyakrabban említettek egyike. Az első télen nekem is patakokban kezdett folyni a tokon a víz, tócsákban állt a víz a padlón és az ajtópántok is pár napon-héten belül rozsdásak lettek. További örömforrás volt, hogy a zár kulcslyukán keresztül süvített be a szél.

 

Ez szerintem általános probléma a biztonsági ajtóknál, sokkal vastagabb tokszerkezet, hőhídmegszakítókkal kellene ahhoz, hogy a probléma megszűnjön. Ezt szerintem a magyar gyártók nem tudják.

 

Nálam sem szűnt meg a probléma, viszont eladtam a házat, így most már az új tulaj problémája. Az új házamban is bejárati ajtó csere előtt állok, de az biztos, hogy acél biztonsági ajtót nem fogok venni.

Előzmény: SzuperBandee (1560)
gyu. Creative Commons License 2016.01.19 0 0 1588

Szia

 

Köszi a választ, de még december 6.-án volt ez számomra kérdés. Az ajtó 3 db Mauer zárral lett megrendelve. ( egy kulcsos)  Azt nem értettem, hogy milyen megfontolásból, de csak az egyik betét körül lett volna védőpajzs, így a másik kettőhöz felárral rendeltem. Azt értem, hogy nem lóg ki az ajtó síkjából a zárbetét és így védett zárbetét törés ellen, de valahol az esztétikai szempontokat is figyelembe kell venni.

Beépítés után okosabb leszek, és bővebb véleménnyel tudok szolgálni.

Előzmény: Sanyika71 (1587)
Sanyika71 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 1587

A betörési módszerek még mindig egyszerűek. Nem jellemző, hogy megpróbálnak "nyitni"... ha a zárbetétek kellően jól vannak védve, akkor azo(ko)n sem egyszerű átjutni.

Azt is érdemes tudni, hogy a trezorzárak élettartama nagyjából 10-15 év (természetesen használattól is függ) ... aztán csere.

Előzmény: gyu. (1586)
gyu. Creative Commons License 2015.12.06 0 0 1586

Sok helyen olvastam, hogy az úgy nevezett trezorzár, a tollas kulcsos nehezebben nyitható a cilinder záraknál. Érdemes a 3 db cilinderes helyett ,egy trezorral és 2 cilinderessel kérni? Engem csábít ,hogy a 3 db cilindereset egy kulccsal lehet nyitni, így csak egy kulcs van a kulcscsomón. De ha sokkal biztonságosabb a trezorossal akkor nem a kényelem számít úgy sem. Véleménye valakinek?

gyu. Creative Commons License 2015.11.30 0 0 1585

Az ajtó eltorlaszolásától nem félek, hozzáférhető zsanérokkal is magasan jobb ajtó volna a szomszédokénál. Gondolom egy felheggesztett zsanért nem lehet úgy semlegesíteni ahogy egy fatokból kiszakítják.

Még ha pár szóban le tudnád írni, hogy mikre figyeljek mindenképp a rendeléskor, azt megköszönném. (pl. mint ez a leemelésgátló.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!