Keresés

Részletes keresés

csupa6os Creative Commons License 2014.01.06 0 0 10915

Hát nem tudom. Minden ami velem történt, annak ellenére is jobban hiszek a "hagyományos" orvoslásban, mint egy olyan emberben aki alkalmanként 15ezerért ordítana velem. De lehet megpróbálom. köszi

Előzmény: fintorgó (10914)
fintorgó Creative Commons License 2014.01.02 0 0 10914

Hmm, talán keresd fel őt...

http://nol.hu/archivum/archiv-400789?ref=sso

Előzmény: csupa6os (10913)
csupa6os Creative Commons License 2014.01.02 0 0 10913

Sziasztok!

Azzal mit lehet kezdeni, ha az egyik csigolya fejlődési rendellenesség miatt nem megfelelően fejlődött ki, illetve néhány csigolya között nincs folyadék, dehidratált. A háziorvosomnak nincs ötlete. Az idegsebészem nem műt meg újra,nem tud ezzel mit kezdeni. A lábam sorvad, zsibbad...Mi a fenét csináljak? 38 éves leszek, 3 gyerkőcöm van, dolgoznom muszáj...

temesin Creative Commons License 2013.12.11 0 0 10912

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni.

Edesapam eltorte a felkarcsontjat, megoperaltak, de termeszetes modon a rogzites miatt a delta izom lesrovadt, emiatt a felkarcsont az izuletbol kisse megereszkedett.

Jar gyogytornaszhoz rendesen, gyakorol ahogy kell otthon is.

Kapott a gyogytornasztol ideiglenesen egy Corposano KS-1 tipusu izomstimulator keszuleket, amit hasznal es jo neki, de ugye ezt vissza kell lassan adni. 69 eves es ez az eszkoz eleg hatekonyan tamogatja a gyogytornat a korabol fakado lassabb felepulest kompenzalva.

Szeretnenk venni Karacsonyi ajandekkent neki egy ilyen vagy hasonlo keszuleket, de akkora a valasztek, hogy nem tudom melyik lenne a jo.

Annyit kiprobaltunk, hogy mivel ezen a frekvenciat lehet allitani 50-100-200Hz kozott, a 200Hz az jo mukodest biztosit, a 100Hz mar keves.

Ez az eszkoz halozati 12V-is adapterrol megy, negyszog illetve haromszog jelet tud, allithato amplitudoval.

Szoval a jelenleg kaphato legtobb eszkoz 2-4 AA vagy AAA-s ceruzaelemrol mukodik, ez ugye maximum 6V-ot jelent legjobb esetben is. Tobbsegben a frekvencia sem allithato, hanem kulonfele programok vannak elore beallitva, de ezek is valoszinu a kikapcsolas-bekapcsolas idotartatamat es a teljes kezeles idotartamat varialjak.

Attol felek, hogy olyat veszunk aminek a teljesitmenye keves lesz es nem eri el a kello ingerlest a deltaizomnal.

Nem is tudom, hogy a TENS keszulekkent hirdetett eszkozok igazabol alkalmasak-e erre a feladatra, vagy azok csak fajdalomcsillapito hatasuak inkabb.

Tudna valaki ebben segiteni, van valakinek otlete milyet erdemes venni?

Elore is koszonom a segitseget!

Udv.!

Melkov Creative Commons License 2013.11.26 0 0 10911

Szia iberkes!

Köszönöm hogy irtál. Már folyamatban van egy másik orvos. Január 10-én megyek hozzá ez egy magán orvos és irtam neki hogy, vizsgáljon meg és ki szeretném kérni a véleményét. Nem álok jól anyagilag /de ha tud segiteni valahogy/ akkor  megszerzem rá a pénzt  mert ezt már nem lehet birni ezt a nagy fájdalmat  ugy érzem sokszor bele örülök, most is már fent vagyok 1 óra óta nem birok aludni a fájdalomtól. Nekem ugye készölt már MR. De ö még kért sima röntgent is. És mikor elküldték neki a sima röntgent akkor 1 hét mulva jött póstán a levél az idöpontal, talán mégis lessz valami megoldás!! 

Kicsit ijesztö hogy, irod /Gerincstabilizáció/ de ha nincs más megoldás?? egy másik orvos azt mopndta,  a sérvek nagyon rossz helyen vannak L 4-5 ös  között de más a gond, a csigolyacsuszás!! atól vannak ezek a fájdalmak, zsibbadások. Még azt is mondta az az orvos olyanok a csontjaim mint egy idös 95 éves beteg embernek pedig én csak 41 éves nö vagyok de ez van.  Várom a január 10-ét. Köszi mégegyszer hogy irtál jó hallani hogy, neked sikerült!!

Üdv. Melkov. És nem hagyom magam, te adtál egy kis fényt!!!! Köszi!!

Előzmény: iberkes (10910)
iberkes Creative Commons License 2013.11.25 0 0 10910

Kedves Melkov!

Haladéktalanul keressél másik orvost! Fájdalommal  minőségi élet élni NEM lehet. A Te tündeteid pedig igen csak súlyosak. Átérzem az állapotod, én 1 évig kinlódtam az állandó fájdalommal. Nekem 15 mm-es csigolyacsúszásom volt ott ahol neked! 1 év kemény gyógytorna után azt mondtam, hogy itt a vég! Felkerestem az Országos Gerincgyógyászati központot, ahol a műtétet javasolták. Gerincstabilizációs beavatkozáson estem át, kaptam 6 csavart :) 2012.dec 5.én újra születtem 47 évesen :)  Már 3,5 hónap után ismét munkába álltam (ülök). Ebben az évben összesen 350 km-t gyalogoltam, túráztam. Minden reggel gyógytornával ébredek.  Ne hagyd magad, a minőségi élethez jogod van, tegyél érte!!!!!

Aki mer az nyer!!!

Üdv

iberkes

Melkov Creative Commons License 2013.11.24 0 0 10909

Szia. Nekem is van elcsuszásom a L 4-5 ös között, és 2 sérv is  de nem tudom mit tegyek az orvos nem akar segiteni azt mondja torna torna. Olyan fáljdalmam van 1 éve zsibbadnak a lábaim alig birok menni  idönként zsibbad a gát tályékom, és a nemi szervem és a végbelem is. Én se tudom mit tegyek és ez az elcsuszás most derült ki eddig csak azt tudtam van 2 sérv ott és van a T-10 -11 között is. Azt se tudom mi az amikor indokolt a stabilizációs mütét hány mm-nél. Más orvost kell keresnem mert már lassan beleörülök anyira fálj sokszor nem birok gondolkodni hallom hogy beszélnek hozzám de nem birok beszélni a fájdalomtól föleg reggel meg amikor szeretnék aludni. Nekem csináltak most sima röntgent talán az mutata ki? Te neked is volt sima röntgen vagy csak MR? Nekem volt mind a kettö töbször légyszi ha tudsz válaszolj. Jobulást 

Melkov.

Előzmény: Pero66 (10907)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.22 0 0 10908

Lapis dr , Gyuláról?

Előzmény: Pero66 (10907)
Pero66 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 10907

kb 30 éve állapították meg nálam egy balesetből kifolyólag L.V. csigoly 12 mm elcsúszását.
20 évvel ezelőtt a Győrben a korábbi Katonai kórházban Dr. Szarvas István o.v.főorvos már javasolta a fixációs műtétet.
2 éve folyamatos fájdalommal élek, ami mára már olyan mértékben fokozódott, hogy a műtét elkerülhetetlen.
3 orvos neve jöhet számításba nálam.
Győr
Dr. Skaliczky Zoltán o.v. főorvos
Dr. Czigány Péter főorvos

Székesfehérvár
Dr Lencsés Tamás főorvos
A segítségeteket, ill. a véleményeteket szeretném kérni, ha valaki tudna tapasztalatokat írni az orvosokról és az ellátásról,
gyógyulásról.

évuska67 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 10906
Hát,nem túl jók a kilátások,de köszönöm.
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 10905

kb így van :(

Előzmény: Törölt nick (10904)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.06 0 0 10904

Örökre a tiéd! Fél évente infúziós kezelés csökkenti a fájdalmat talán.

Előzmény: évuska67 (10903)
évuska67 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10903
Sziasztok.Nem leszek rövid,mert a történetem sem az.3 éve erős nyaki fájdalmakkal és elsősorban jobb karba kisugárzó zsibbadással kevert fájdalommal kerestem fel egy neurologust MR CV CVI nyaki porckorong servet mutatott,ENG vizsgálat jo.-i CTS-t.Neurologus ezt konstatalta es minden maradt,ahigy volt.A panaszaim megmaradtak,erősödtek.Idén márc.-ban már nem bírram tovább és újra felkerestem,mostmár gerincgyógyászt.ÚJabb MR még egy sérv,gerinccsatorna szűkület,gyöki nyomások,mkét kézben CTS.Okt elején porckorong protézis beültetés és 3 csigolya stabilizációs műtét.Műtét után nyaki váll könyök fájdalom és ujra zsibbadás.Többen közületek már nem is egy műtéten van túl.Talán tudtok tanácsot adni,vagy ez már így marad?
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 10902

van, heti 4-6 nap lógok, + 5-6 nap tornázok is, műtéti időszakot és a nagyon beállt időszakot eltekintve 2009óta

ennyit ér... sajnos...

Előzmény: Törölt nick (10901)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.30 0 0 10901

Röhögni fogsz a kádbalépés is veszélyes. Az a denevérpad viszont lehet, hogy használ. Leveszi a terhet és...

13 éve kinlódunk.

Előzmény: GeriSoft07 (10900)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 10900

zuhanyozom 5 éve, tudom.

most is, kilépek a kádból, és oldalra kinyúlok a gatyáért, ami a vasaló állványon van, ennyi

Előzmény: Törölt nick (10899)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.30 0 0 10899

Gerincsérvműtét után nem lehet kádba ülni. Zuhánytálca és sok ima. Nejemnek 2 mütétje volt. Minden reggel fájdalommal kel és igen nehez kb fél óra szenvedés után tudja elketdeni a napot.

Előzmény: GeriSoft07 (10898)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 10898

ma reggel, mint minden reggel, elmentem fürödni, kiraktam a tiszta gatyát a kád mellé, majd fürdés után kinyúltam érte a szokásos módon, a szokásos helyről, és egy adag olvadt vasat végigöntöttek a derekamból a bal lábamba, most fekszem a polifoamon a földön
így múlik el a világ dicsősége, 2 műtét után?
nem hiába panaszkodtam folyamatosan a bal oldalamra, a két jobb oldali sérv műtét után?

Buzás János Creative Commons License 2013.10.28 0 0 10897

Üdvözlök mindenkit!

Előre szeretném bocsátani, hogy nem vagyok orvos, sem pedig segédeszköz forgalmazó. Nem célom, hogy reklámozzak termékeket, csupán segítségképpen, nagyon röviden leírom, hogy rossz sorsom ellenére hogyan lett mégis szerencsém gerincsérv ügyben.

18 évesen sérültem meg az akkori Gödöllői Gépgyárban egy nagy súly emelése közben. Ha ez ma történik, miliós kártérítést kapok, de akkoriban (1984.) ilyesmivel nem foglalkozott senki sem.

Ahogy múltak az évek az állapotom egyre rosszabb lett, míg néhány évvel ezelőtt oda jutottam, hogy megműttetem magam. Az orvosi eljárás során az MRI vizsgálat kimutatta, hogy három porckorong sérvem van. Biztos voltam a műtétben, de rettegek a késtől, ezért húztam amíg csak lehet.

Persze kutattam a neten, mindenféle megoldást kerestem (szerintem mindenki így csinálja) és ekkor fedeztem fel a Bujtás féle eredeti Denevérpadot (persze most már minden vacakot denevérpadnak hívnak, de én az erdetiről beszélek).

Nem szaporítom a szót, elég annyi, hogy három éve szereztem egyet valakitől, aki nem használta. A lényeg: Három éve tünetmentes vagyok úgy, hogy már közel egy éve nem is használom. Elképesztő, de igaz. Az biztos, hogy nem fejlődött vissza a sérv, de az is biztos, hogy nem fáj a derekam. Természetesen nem végzek már felüléseket, de futok, kerékpározok, focizunk, dolgozom, stb.  A napokban kipróbáltam, mert jóleső érzés egy kicsit lógni, de szerncsére már nem kell használnom.

Azért írtam le ezt az egészet, mert ha vannak hasonló cipőben járó sorstársaim errefelé, akkor tudatni szeretném velük, hogy a gépet már nem használom, 135 ezer Ft-ért, kifogástalan műszaki és esztétikai állapotban eladom. Még egy érdekesség: három év alatt egyszer sem kellett feltölteni az akkumulátort. Hogyan lehetséges ez?

LBM Creative Commons License 2013.10.20 0 0 10896

Köszönöm nektek a segítséget, és elnézést, hogy csak most, de nem nagyon tudtam a géphez jutni. Végül nem is mentem el megmutatni neurológusnak mert jól érzem magam, de tényleg. Még az esős idő sem gyötört meg annyira. Közben összeszedtem valami nyavaját: iszonyatosan fájt az alkarom, majd pár óra mulva a fél tenyerem érzéketlenné vált. Na akkor voltam egy neurológusnál. (Hírtelen ötlet volt így nem volt nálam az MRI lelet, pedig akkor már azt is megmutathattam volna...) Szóval ott megállapodtunk abban, hogy ez csak inhüvely gyulladás amitől valami ödémásodás jött létre és az nyomja a tenyér ideget, és ezért nem érzem a fél tenyerem. Ez egy hónapos történet, de még mindíg nem érzem, ellenben már nincs fájdalom. :-) Gondolom ehhez is idő kell. Ami viszont aggaszt, hogy tegnap nagytakarítottam és estére a hátam a lapockám alatt, meg ott tulajdonképpen mindenhol fáj, és nem múlik. Éjjel is többször felébredtem, mert ahogy megmozdultam, vagy fordultam a fájdalom felébresztett.

Szokott csúnyán ropogni a nyakam, (szinte a fejemben hallom, brrr... nem jó érzés), de nem tudom, hogy ezzel a lapocka fájdalommal össze függhet e. Remélem csak meghúztam valami izmot és elmúlik, csak azért osztom meg veletek ezt, mert nem akarom úgy elbagatellizálni a dolgot (és ezzel rontani a dolgokon) mint annó a lumbális sérvnél... Itt vannak akik nagyon jól ismerik a tüneteket, és ha ti azt mondjátok bagatell az ügy, nem érdemes foglalkozni vele akkor megnyiugszom. Ha meg még is, akkor meg teszem a kellő lépéseket.

Bocs, hogy hosszú voltam :-) Mindenkinek jobbulást kívánok és fájdalom mentes napokat.

Előzmény: GeriSoft07 (10892)
bela2200 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 10895

Konzultálj egy másik ideggyógyásszal (nem feltétlenül sebésszel) is, és annak alapján döntsél.

Általános állapotod és főleg a korod is döntő lehet abban, hogy műtét vagy nem műtét.

A konzultációra egy lehetőségek pl. a szevermed (www.szevermed.hu), a gerincgyógyászati központ, esetleg azon orvosok egyike, akiknél korábban jártál és akik tapasztalatában, irántad való figyelmében megbízol (nálam éppen a kerületi szakrendelő idős idegorvosa volt a leghitelesebbnek tűnő tanácsadó).

A bizalom azért fontos, mert a tapasztalatok szerint nincs mindenkire érvényes válasz ezekben az esetekben, a műtétnek és a műtét elmaradásának is vannak kockázatai. És ezen kockázatok mérlegelésének terhét csak részben tudják átvállalni az orvosok tőlünk. 

Előzmény: istifar (10894)
istifar Creative Commons License 2013.10.01 0 0 10894

Sziasztok!:)Új vagyok itt ,most írok először...a segítségeteket szeretném kérni mihamarabb!

Aválaszokat előre is köszönöm!:)

Junius elején derékfájás lábszár zsibbadással fordultam orvoshoz.
Jav gerinc Ct sirdalud mellé 2x1 Aflamin
06.07 Ct. lelet.
A L.IV-V.porckorongban vacuum jelek láthatók A porckorongkörkörös protrusiot mutat- A protrudált discus minimálisan szükíti a canalis spinalist,érinti a durazsákot.
A LIV-V. porckorong körkörös protrusiója mindkét oldalon szűkíti a canalis mkét oldalon a neuroforameneket és érinti a durazsákot..
A LIII. LIV porckorong mérsékelt körkörös protruziója ábrázolódik
Vélemény. Hernia nem látható,de a LV.-S.I. LIV-L V magasságában a protrusiok a neuroforamen szükületekért felelősek.
Közben fizikoterápia a jobb lábra,és gyógytorna...
Gerinc MR. vizsgálat 2013.07.04.
Az L.Iv-V discus parasagiíttalisan a jobb oldalon herniatiot mutat,melycomprimálja a jobb oldali gyököt.
Egyebekben az L.V-S.I.discus szintén deformált és szintén kóros signalintenzitást mutat,de itt már protrosio sem látható.
Egyebekben a gerinc kóros eltérés nélküli,a kisizületek is épek, a cauda norm., a cunus a LI magasságában végződik
Vélemény: Discus hernia az L Iv-V magasságában a jobb oldalon jobb oldali gyöki compressióval. A protrosió disci és discus sérülés az LV-Si szintjén.Egyebekben normális lelet.
Közben Infuziós szteroidos kezelés,gyógytorna...
Alternatív gyógymódok...
a fájdalom csökken,a lábzsibbadás és a peroneus paresis megvan..
2013.07 .30
Lukács gyógyfürdő ...15 kzelés nappali korház..
Therápia medencefürdő,úszás,Myotest,massage,torna,millgamma,Soirdalud.
Epikrizis.
Komplex balneo-fizikó-mechanoterápiában részesült,mely állapotán nem változott.
Fájdalom nincsen, a jobb láb sarokállása nem vehető ki, a lábújjhegyreállás gyengült a III-V ujj zsibbad
Javasolt idegsebészeti konzilium.

Éppen tegnap voltam az idegsebészetem,ahol közölte az idegsebész velem, van egy kiszakadt porckorong sérvem,amit eddig senki nem mondott... A műtét is szóba jött,azonban a hosszú eltelt idő miatt a dorsalflexios paresis helyreállításának esélye ezt követőein is alacsony.
Döntsem el én a műtétet,és telefonon értesítsem..
A konzervatív kezeléssel kapcsolatban mindent amit csak lehetett igénybe vettem:nfúziókúrát, szteroid kezelést, fürdő,nappali korház,akupunktúra,talpmasszás stb... 
Fájdalmam már egyáltalán nincs...a lábbénulás viszont megmaradt.
És most van az,hogy hogyan tovább....

umea.. Creative Commons License 2013.09.07 0 0 10893

Sérvnek tűnik a leírás. Kiem professzort javasolnám, hogy nézzen meg és vegyen kezelésbe. (Budapesten  a Villányi útról nyíló Dávid F. utcában rendel) Interneten Gerincfunkció-Kiem prof kereséssel rátalálsz és kaphatsz bővebb info-t. De én is tudnék róla bővebben írni az email címedre, mert engem is kezelt már - sikerrel.

Előzmény: LBM (10891)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 10892

Szerintem ez serv lesz :(

Előzmény: LBM (10891)
LBM Creative Commons License 2013.09.05 0 0 10891

Sziasztok! Most megint tanácsért jöttem, mint annó az elején... Kis anamnézist adok azoknak akik még nem ismernek, vagy már nem emlékeznek az állapotomra.  Szóval két éve diagnosztizáltak egy sérvet L5-S1-nél, plusz akkor a jobb láb ideg is begyulladt. Gyógyszer, kórház, infúzió meg egyebek.  Aztán ráestem a derekamra, amit különböző tünetek követtek immár a bal oldalamon is. Elkezdtem a gyógyszereket szedni, és úgy ahogy ok-s is lett a dolog. Jelenleg elvagyok magammal, de mivel rosszabb napjaimon most már mindkét oldalam gyötör, eljutottam egy újabb MR-re, aminek az eredménye olyan, hogy igazából nem tudom, hogy örüljek-e vagy azért annyira ne...

A lelet szerint valahogy úgy néz ki a dolog, hogy az L5 discus kissé laposabb, benne a hátsó annulus szakadt. Jobb oldalon paracentrális körülírt előboltosulás. Valamilyen artrosist ír, meg hogy az alsó szegmensben kevés a folyadék. Egyébként pedig eléri a durát valamelyik. ( sajnos nincs nálam még a lelet, mert nem tudtam elmenni érte, így más hozta el az ORFI-ból, és egyenlőre csak amit telefonon felolvasott nekem, abból tudok tájékozódni)

Ha valaki kapizsgál ezekből valamit és azt megosztaná velem, annak nagyon örülnék, mert most nem tudom, hogy kissebb lett-e a sérv, és átvedlett kiboltosulásba, vagy inkább mostanra megmaradt a sérv meg jött hozzá egy kiboltosulás csak ez utóbbi más irányba... meg úgy egyáltalán sem értem ezeket a mozgásszervi latinokat. :-)

Köszönöm a segítséget előre is. Mindenkinek fájdalommenteset!

LBM

Speedfitness Centrum Creative Commons License 2013.08.02 0 0 10890

A Speedfitness Centrumban Kocsis Orsolya gyógytornász és humánkineziológus, illetve Csuba Adrienn személyi edző várják Önöket, hogy segítséget nyújtsanak a rehabilitációban!

Legyen az bármilyen gerincprobléma, mi kimagasló eredményeket tudunk elérni a gyógyulásban!

Stúdiónkban az EMS (elektromos izom stimuláció) technológia, -amit a német miha bodytec gyártónak köszönhetünk-, illetve edzőink szakértelme segíti Önt a gyógyulás felé!

Elérhetőségünk: +36-30/974-3521

Speedfitness Centrum: 1015 Budapest, Ostrom u. 29.

Ruticica Creative Commons License 2013.08.02 0 0 10889
A hir igaz, es a kezemben van az MRI felvetel, ami a kezdetet bizonyitja. Akit pedig nem ismersz, a masszort, latatlanban ne iteld meg. Azota ket masik csaladtagomon is segitett. Egy probat talan meger masnak is. Az orfis mult garancia szamomra.
Előzmény: robertov72 (10879)
Melkov Creative Commons License 2013.07.30 0 0 10888

Szia

Nagyon aranyos vagy. Nem probáltam még elkérni a leletet, se a CD-ét lehet hogy, sajnos azt kell az orvosnak mondanom hogy, ha nem adják ki akkor az ügyvédem kéri ki. Mert találkoztam 1 Magyar férfival itt él már 20 éve és öneki is csak az ügyvédjének adták ki a papirokat. Van egy kis csigolya csuszásom is igy mondta az orvos de nem vészes én meg hogy nincs a kezembe a papir igy hát mondtam jól van ha nem vészes igaz nekem fáj? Nem az orvosnak ugye?? Üdv. 

Előzmény: real_geri (10887)
real_geri Creative Commons License 2013.07.30 0 0 10887

ne ragadj le ott, hogy a sérv nyomja az ideget

nyomhatja kisebb csigolya csúszás, instabilitás is, kisizületi ficam, elég sok más is.

lehet, nem sérv, ok, de mástól is lehet ilyen.

ezért kellene a lelet :( nem nekem, másik orvosnak, itt is szokott lenni olyan, aki ért hozzá, jobban mint a betegtársak)

Előzmény: Melkov (10886)
Melkov Creative Commons License 2013.07.30 0 0 10886

Szia

Olvastam amit irtál. A linkedet is nagyon hasznos. A fájdalom klinikáról el ment az a magyar orvos egy másik osztályra, aki kezeléseket adott 11 hónapig, és át adot egy neurológusnak, hát remélem ö majd jobban elmagyaráz mindent és kapok megfelelö gyógyszert amivel könyeb lessz élnem., és megértenem hogy, ha nem  nyom ideggyököt a sérv  akkor miért zsibbad a lábfejem 1 éve és miért fájnak a lábaim föleg reggelente, alig birok menni támaszkodva megyek  mire bejárodik. Ha megyek minden mozdulatra beleszur, és lesugérzik a jobb csipömbe le a térdemig, és a talpaim is fájnak. Köszi hogy, irtál. Üdv. 

Előzmény: GeriSoft07 (10885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!