Keresés

Részletes keresés

NO11FNA Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8975

A NATO a hidegháborús fegyverkezési verseny egyik közvetlen eredményeként jött létre, ergo meg kellett volna szűnnie. De a mai eu. és amerikai politikusok úgy gondolják, hogy a NATO ma már a béke és a demokrácia nagy missziós alakulataként és őreként funkcionál.
Hogy a világ keleti fele miért nem így gondolja, nem is értem

arnys2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8974

de hát pont ott látom

Előzmény: Platon (8973)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8973

A Majdan másik arca, amit nem látsz az indexen.

 

NO11FNA Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8972

Az USA pénzügyi körei mindenképpen világháborút akarnak kirobbantani, természetesen egy olyanra gondoltak, ami őket megkíméli.
Miután Putyin beleszart egy nagyot a ventilátorba ez a lehetőség kihúzva.
Oroszország valóban készen áll bármekkora háború megvívására.

Egyébként Putyin katonai lépése a Krím térségében zseniálisan volt szervezve és időzítve: Ukrajna egyetlen lövés nélkül szó szerint megbénult, Barosso és az EU csak hüppögött az USA meg fenyegetőzött – de képtelen volt érdemben bármit is lépni.

El Qradi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8971

"A szír király kicsoda? Ott spec köztársaság van."

 

 

Artemis Entreri olvtárs éppen félműveltségi vetékedőt nyer a Közel-Kelet témakörben...

Előzmény: WasLos? (8919)
pupoka Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8970

Mint azt a 7359-nél írtam; ez általánosan  bevett gyakorlat. Az USA három államot is így rabolt el Mexikótól.

Tiszta lelkiismerettel! :)

Előzmény: Platon (8897)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8969

:)))

 

ÜdV

Előzmény: Unerwünschter Gast (8968)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8968

OFF!

Mifelénk késő összel a szobrokat műanyag "zacskókkal" be szokták burkolni. Most képzeld el, azt akkor hogyan hívnák.

Előzmény: Antisystem (8964)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8967

Ja, elviszi az arany budikefét:)))

 

ÜdV

Előzmény: NO11FNA (8965)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8966

Aztán közben csak egy hadvezér és politikus volt, aki végigasszisztált egy társadalmi szerkezetváltást, ami alatt a feudális uralkodó osztály lefele ment, a burzsik meg felfele:) Ennek pozitív meg negatív hozadékaival együtt...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (8960)
NO11FNA Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8965

Ha jól tudom, az orosz-ukrán egyezség arról szól, hogy az oroszok maradnak a bázison, az ukránok meg kedvezményt kapnak a gázárból. Viszont ha már a kedvezményes gázárat sem tudják fizetni, akkor jön a végrehajtó és lefoglalja az értékesebb cuccokat...

Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8964

OFF: Nézd, az itteni olvtársak téma iránti különös érzékenysége folytán azt el sem merem mondani, hogy hogyan hívja a köznyelv szűkebb pátriám szép új 56-os emlékművét...

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Budafoki_56-os_eml%C3%A9km%C5%B1.JPG

(képzeld, hogy 30 fokkal odébbról nézed - a villamosmegállóból - ahol nem látszik az arc...)

 

ÜdV

Előzmény: loding (8956)
NO11FNA Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8963

 

A helyzet.

Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8962

Ez is igaz, csakhát az régen volt más kor, más kontextus. 

 

Ez viszont szinte tegnap történt, emlékszem rá jól. A kontextus ugyanaz.

Előzmény: Artemis Entreri (8960)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8961

javítva...Napoleon

Előzmény: Artemis Entreri (8960)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8960

Sokminden nincs a helyén kezelve. Napolena francia nemzeti hős...szerintem egy véreskezű diktátor, akivel a kisgyerekeket kellene ijesztgetni...

Előzmény: Platon (8959)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8959

1, Rosszul emlékszel.

2, Minimális szimpátia sincs bennem irányukba, én a civil lakosságal szimpatizálok.

 

Arról nem én tehetek hogy rettenetesen torz kép él a köztudatban a délszláv válságról.

Azért mert a szerbek is rengeteg atrocitást követtek el, az még nem jelenti azt hogy mindenért ők a felelősek, gondolom ezt megérted.

 

Ahogy már írtam mocskos egy dagonya volt, a szerb fél éppenolyan bűnös volt mint a többi. Még akkor is ha vérontáshoz elsősorban Milosevics no és persze Tudjman vérgőzös nacinalizmusa vezetett.

 

Hamis beállítás mindent rájuk hárítani. Miközben Milosevics a helyén van kezelve Tudjman nemzeti hős. És ez nagyon nincs rendben.

 

 

 

Előzmény: retroebadta (8954)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8958

A Jugoszlávia c. szemét tákolmány 1992-ben megszűnt. A békefenntartók nem váltották mki a koszovói népirtást, mivel a mandátumuk arra szól, hogy akkor használhatnak fegyvert, ha támadás éri őket, ha nem történik ilyen, akkor nem, nem avatkozhatnak bele az eseményekbe. Lsd még - ruandai észárlás. A Milosevic-rezsim így is megdőlt hamar és a Szerbia c. törpeuszkár már nem sok vizet zavar, már csak azért sem, mert Slivovicán él:) Bezavart a _ÁMonica Lewinsky botrány, Impeachment. Valszeg ezért került sor csak krlátozott koszovói kontingensre.

Előzmény: Platon (8950)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8957

A  bombázás  a  politika  folytatása  más  eszközzel.  Sajnos  a Délvidéket  bombázták.

Előzmény: Platon (8952)
loding Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8956

még a slicce is nyitva :)

 

:-( ennyi, ez sommás - kb erre lehet számítani

Előzmény: Antisystem (8951)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8955

Ez  még  ndk-s   fiatal  nudista  korában  készült.

Előzmény: loding (8933)
retroebadta Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8954

Nem kétlem, hogy kutattad a témát de, ahogy látom annak szempontjait igen csak eltologattad egy Milo szimpátia felé. Az én emlékeim szerint, a délszláv háborút a krajinai szerbek egyoldalú autonómia megvalósítása váltotta ki. Persze lehet azt mondani, hogy azt meg az önálló horváth állam létrejötte provokálta. A TGM által írtakban pedig nem szerepel a csetnikek által ekövetett emberiség elleni büntettek sora, csakis a szerbeket ért sérelmek.

Előzmény: Platon (8938)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8953

Az Ukrajnában kirobbant válság nyomán sokan szidják Oroszországot. Ám az oroszok magatartása miatt érzett minden rosszkedv ellenére nem szabad elfelejteni: az, aki Oroszországot nem tiszteli, semmit sem fog elérni - írja a Die Welt keddi számában A Nyugatnak inkább át kellene ölelnie Putyint című keddi cikkében.

Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8952

Az a koszovói válság. Arról beszéltem én is.

 

De nem csak egy bombázás volt. A 90 évek első felében is volt bombázás nem is egy.

 

 

Előzmény: Artemis Entreri (8946)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8951
Előzmény: loding (8948)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8950

1999március 24június 10. között a NATO légioffenzívába kezd Jugoszlávia ellen

 

De vajon minek?

 

Hiszen februárban a szerbek már mindenbe belementek. jöhettek a békefenntartók Koszovóba.

 

A political framework is now in place, as set out in the Rambouillet Accords, and the groundwork has thereby been laid for finalising the implementation Chapters of the Agreement, including the modalities of the invited international civilian and military presence in Kosovo. It is essential that the agreement on the interim accord be completed and signed as a whole. In this spirit, the parties committed themselves to attend a conference, covering all aspects of implementation, in France on 15 March, following consultations with the parties and relevant international organisations. We are determined to monitor closely that this commitment is fully respected, in order to complete the Rambouillet process.

 

Megnézheted az ENSZ boszniai különmegbízottjának honlapján. A mai napig fenn van, nézd csak a dátumot:

 

http://www.ohr.int/other-doc/contact-g/default.asp?content_id=3560

 

Sajnos amikor megérkeztek aláírni, akkor kiderült hogy Albright asszony még hozzácsapott egy B záradékot, hogy a Szerbek belemennek a hogy a NATO csapatok megszállják egész jugoszláviát, beleértve Belgrádot is, NATO támaszpontot építhetnek, rekvirálhatnak, és azt tartóztatnak le akit csak akarnak.

 

Ugye vesztes háború nélkül ilyet senki nem ír alá. Nem is került rá sor, mert a bombázások kudarcot vallottak, csak az erőszak eszkalálására voltak jók.

 

Végül *meglepetés* 3 hónap bombázás után kikerült a B melléklet és azt írták alá amit a szerbek már februárban elfogadtak.

 

Na erre kössél csomót.

Előzmény: Artemis Entreri (8945)
loding Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8948

:-) kösz megtekintem

szal ez van... legalább fűthető lenne és akkor a buszra várók télen melegedhetnének az emlők höz simulva, viszont így semmi funkciója.

legalább lenne nagy :-)

Előzmény: Antisystem (8944)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8947

És NEM az első délszláv válságról beszéltem, hanem a délszláv háborúról. Miért ilyen nehéz több alkalommal is megérteni valamit, amit leírok?

Előzmény: Platon (8940)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8946

És csak egy bombázás volt. Amit idéztem.

Előzmény: Platon (8940)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8945

1999március 24június 10. között a NATO légioffenzívába kezd Jugoszlávia ellen (Allied Force hadművelet). A három hónapnyi bombázásban többek közt megsérül a pancsovai olajfinomító, szinte teljesen megsemmisül a kragujevaciZastava autógyár, a Dunába szakad több újvidéki híd, az autópályák többsége használhatatlanná válik és találatot kap a szerb parlament épülete is. Többek között kórházakat és civil célpontokat is értek súlyos találatok, valamint egy rakéta becsapódott a belgrádi kínai nagykövetség épületébe. Június 12-étől Koszovóba ENSZ békefenntartó csapatok vonulnak (KFORJoint Guardian hadművelet), majd fokozatosan átveszik a jugoszláv hadseregtől az irányítást. Június 20-án már az egész tartományt a KFOR felügyeli, de a terület továbbra is Jugoszlávia része marad. December 10-én meghal Franjo Tuđman horvát elnök. Nem sokkal halála után pártja, a Horvát Demokrata Szövetség (Hrvatska Demokratska Zajednica – HDZ) elveszíti a választásokat.

 

Ez után meg volt egy belgrádi népfelkelés, de katonai cselekmény már nem zajlott.

És máskor túrd ki te a guglival, amire kíváncsi vagy, ahelyett hogy engem vádolsz azzal, hogy nem olvastam el....

Előzmény: Platon (8940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!