Keresés

Részletes keresés

Glück Creative Commons License 2001.03.22 0 0 182
Tegnap bedobták az aktuális kerületi "KISOKOS"-t.
Az itt közölt adatok szerint 80.142 lakosa van a kerületnek, a lakások száma: 28.750.
A kiadvány 8.oldalán van egy jól összeszedett "A XVII.Kerület története" című fejezet két oldalon.
Ajánlom mindenki szives figyelmébe!
Azért néhány dolgot ami ott nem szerepel még leirok, ha nincs ellenetekre...
Előzmény: cukkanyó (181)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.22 0 0 181

Hali Mr. President,

*Jó lenne, ha sikerülne kissé tágítani a résztvevők körét, gondolom nem csak 15-20 netező van kerületünkből...
Pl. reklámozzuk a topic létét chat-szobákban, apróhirdetési oldalakon és minden lehetséges fórumon.*

Igaz- ami igaz némi reklám nem árt a topiknak ( jó bornak is kell a cégér), de szvsz a törzsasztal varázsa abban rejlik, hogy sokan olvassák, de mindenki eldöntheti, hogy szól-e
vagy se... ha pedig valaki azért nem ír, mert egy kis biztatásra van szüksége akkor azt itt megkapja, sőt némi szelid noszogatást is...

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 180
Minek kell az IC-t figyelned? Inkább figyeltél volna a mobilodra! :))))))))))
Előzmény: dunee (176)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 179
Állítólag a repülőtér 3-as zajövezetének a határa a MÁV 120a Budapest-Újszász-Szolnok vonala. Én a vasút Keresztúr felőli oldalán élek és itt is lehet hallani a hajtóműpróbákat. De miért jön át a hang a vasúton vajon, ha ott van a határ számára?
Előzmény: cucu (174)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 178
Attól függ. Ha a hegyi Bánya part-ra gondolsz, akkor igen. Egyébként más esetben nem azonos a kettő, bár a térképeken más van sajnos.
Előzmény: Glück (165)
Glück Creative Commons License 2001.03.22 0 0 177
Nincs valakinek friss híre a Ligetsor- Keresztúri út közötti összekötő út építéséről?
Előzmény: Ewron (175)
dunee Creative Commons License 2001.03.21 0 0 176
A reptérrel kapcsolatban nekem ellenpéldám is van... Tavaly nyáron pihizek a kertben, eccer csak elsötétül a nap. Jesszusommivan... Időben nézek fel ahhoz, hogy a nap majd' megvakítson, viszont utána úgy 60 (!) méter magasan elsuhan egy bazi nagy gép. Néma csendben, kérem szépen. Csak lestem. Ha jól emlékszem Lufthansa volt. Valószínüleg a nullához közeli szinten voltak a hajtóművek (asszem leszállásoknál ez így szokott lenni), de döbbenetes volt egy ekkor darab valamit néma csendben nézni.

Utána meg jött a miskolci Intercity és a mobilom csörgését se hallottam meg...

Ewron Creative Commons License 2001.03.21 0 0 175
Nem lennénk olyan messze a centrumtól, ha normális közlekedésünk lenne. Ezt mind a tömegközlekedésre, mind a bevezető utakra értem.
Előzmény: cucu (174)
cucu Creative Commons License 2001.03.21 0 0 174
Helo.
Nem is kell ezt negatívan értelmezni. Aki pedig olvasta az írásomat erről, az tényleg nem haragudhat meg érte. Tény, hogy "borzasztó" messze van a centrumtól...

Tündéry, szerinted érdemes perelni az LRI-t? Megfigyeltem, hogy teljesen kiszámíthatatlan módon főleg vasárnap és ünnepnap szoktak a házam felett alászállni. Legutóbb augusztus 20-án volt ilyen; fényképeket is készítettem. Rezgett minden, de ez nem látszik a felvételeken. )))
cucu

Előzmény: dunee (173)
dunee Creative Commons License 2001.03.21 0 0 173
Heheh, a Rákosborzasztóért én nem ütök - az a helyzet, hogy nekem tetszik. Hány kerület mondhatja el magáról, hogy saját szlengneve van? (Na jó, nem csak ez az egy, de akkor is :)))
President of XVII. Creative Commons License 2001.03.21 0 0 172
Jóóóóó estéééééét XVII.!

A topic ötletéért dícséret az indítónak!

Jó lenne, ha sikerülne kissé tágítani a résztvevők körét, gondolom nem csak 15-20 netező van kerületünkből...
Pl. reklámozzuk a topic létét chat-szobákban, apróhirdetési oldalakon és minden lehetséges fórumon.

A "rákosborzasztóért" én is ütök, de magunk közt azért lehetünk önkritikusok: csatorna, burkolt utak, üzltek, közlekedés, kultúra -- illetve mindzek hiánya....

Vagy ez is politika?!

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.21 0 0 171

Ez aztán tényleg * jó kis* helytörténet Kedves Glűck, de hát ilyen ez a c' est la vie :)))

Szia Tündéry, örülünk, hogy itt vagy!

Láttátok a vadi új city toilettet a Humanik előtt? Mozgáskorlátozottak is tudják használni.
Olyan mint amilyennek egy világvárosi utcai mosdónak lennie kell...

Előzmény: Glück (170)
Glück Creative Commons License 2001.03.21 0 0 170
Egy kis helytörténeti "pletyka" (3.rész)

A hagyományok szerint 1670-ben kapta meg egy fűtő-mester az államnak tett szolgálataiért a mai Rákoskeresztútron és környékén elterülő földeket birtokadományozás útján. A Wesselényi-féle szervezkedés során a derék fűtő kihallgatta az összeesküvőket s vallomásával alátámasztotta az összeesküvés gyanuját. Ezért kapta a grófi címet, a birtokot és a Vigyázó nevet...
(Forrás: Kovács István: Rákosliget története.)

Előzmény: dunee (168)
Tündéry Creative Commons License 2001.03.21 0 0 169
Hát akkor üdvözlök minden kedves "szomszédot" :)
Nagyon tetszik a topic,de nem nagyon akartam hozzászólni,amíg nincs időm végigolvasni.
Nahh most sikerült.
Rengeteg dolgot tudtam itt meg,kösz mindenkinek.
Kis bemutatkozás:
Születésem óta a Rákosvidéken élek.
A Micimacó óvodába jártam,az azzal szembeni bölcsödébe,és ott is laktam,pár utcányira,a piros 76-os vonalán.
Az utcára nem emléxem már sajnos,még kiskoromban költöztünk Rákosligetre,a Gátfutó utcába.
Sajnos a repedések bizony a repülőktől,és az ott zakatoló vonatoktól,nálunk is felköltöztek a plafonra.Sosem felejtem gyerekkori emlékeimet,amikor rezgett az ablak minden egyes repülő áthaladásakor,vicces volt :)
Iskolába,a Rákosligeti akkori szokás szerinti intézményekbe jártam.
Először a Kasztel-ra,nem emléxem a nevére pontosan,aztán a VIII.utcába,aztán a Hősök terére.
Emléxem,mikor kicsik voltunk,és napközibe jártam,minden pénteken moziba mentünk a szomszédos épületbe,az nagyon jó volt.Szomorú látni,hogy már lassan összedől az az épület,és évek óta üresen áll,bár az is lehet,hogy már nem is létezik.
Mivel,körülbelül 5 éve felköltöztünk Rákoskeresztúrra,az Újlak utcába.
Az épülő garázsokkal,pontosan szembe.Egy élmény :)
Viszont így tőlem mindíg lehet helyzetjelentést kérni a Flamingóról majd :)
Rákoskeresztúr már nem tetszik annyira,mint Liget.Boldog vagyok,hogy ott nőhettem "fel".
Jó volna,ha egyszer majd az én gyerekeim is ott élhetnének.Nagyon barátságos környék.
Mint egy nagy család,úgy élnek ott az emberek.
Legszebb emlékeim oda kötődnek.
Szóval törzsgyökeres XVII.-keres vagyok :)

Üdv a csapatnak:Tünce

dunee Creative Commons License 2001.03.21 0 0 168
Mai Népszabadság Budapest melléklete után:

Útfelújítás: Cinkotai út a Pesti út és a Fülöpszállás utca között (a vasútig, beleértve a Rákos-patak feletti hidat is, mert az egész szakaszt szétjárták a kamionok és a buszok). Március 15 - Június 15.

Új lámpa: Péceli út - Szabadság sugárút

netka Creative Commons License 2001.03.21 0 0 167
Az ifik nevében is köszi!!! Hát azok a szalmakazlak tényleg nem voltak rosszak, mi mindig a szántóföldön szaladgáltunk, nyakig sárosan....
A kátyúkkal kapcsolatban nem álmodunk, mert minden évben jönnek, és tömik a bazi nagy lyukakat, de mivel szétfagy az egész, úgy néz ki, mintha sosem csináltak volna vele semmit. Csak elég vicces, hogy ahol busz (69A) jár, ott nincs normális útburkolat, viszont az utcánké meg tiszta hibátlan (remélem még sokáig így is marad!!!), mert amikor csatornáztak még nem volt aszfalt, azt azután aszfaltozták le, hogy végeztek a csatorna, víz, gáz bekötésével.
Mentol frász Creative Commons License 2001.03.21 0 0 166
Hi!

Arról ne is álmodjatok, hogy a lukakat befoltozzák a már meglévő aszfalton.
Egyébként ja. A mi utcánkat is beborítja majd a beton (Kisvárda), de csak a feléig...ezt nem nagyon bírom megérteni, miért kell félmunkát végezni?

Mentol.

Glück Creative Commons License 2001.03.20 0 0 165
Helló Comtom!

Ugye a Bányapark u. az a "Bánya part" elnevezéssel azonos ?
A Naplás uti volt bányák rekultivációja egy másik krimi...ami ott folyik enyhén szólva botrány szagú és büdös!

Előzmény: Törölt nick (162)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.20 0 0 164

Hali Mentol,
matávkábelnet érdekelne, és talán mást is, ugy emlékszem Tiamat tanárúr is emlegetett valami ilyesmit...

Netka,
nagy gratula a győzelemhez! Emlékszel még azokra a hatalmas szalmakazlakra, amik arrafelé
voltak ahol a hétvégén bringáztatok? nagyon szerettűnk oda kibiciglizni, igaz a kukoricás szélébe vinni kellett a bicajt, de mindenért kárpótolt, hogy felmászhattunk a szénakazal tetejébe szétnézni... hát még onnan leugrálni milyen jó volt :)
Biztos olvastátok a Csabai Hírmondót, de ha nem akkor az van benne, hogy a Csabagyöngye és egész környéke aszfaltborítást kap még az idén, gondolom nem hagyják szégyenszemre a már felaszfaltozott de kátyus utat kijavítatlanul...

Comtom,
Te a Naplás térségbeli bányáról beszélsz? Mer ha igen, akkor ott nagy panamák mehetnek...
Ha érdekel a dolog akkor beszkenneltetem az idevonatkozót...

Előzmény: Mentol frász (163)
Mentol frász Creative Commons License 2001.03.20 0 0 163
Hello!

Nem gondoltam, hogy ennyire beindul ez a topic. Sajnos nem is néztem errefelé az utóbbi időben. De örömmel tapasztalom a pozitív hozzáállást.

Szóval, a MatávKábelTV netelérés ügyében a következőt tudom hozzátenni: ha elég ember gyűlne össze(szerintem tízes nagyságrend már elégnek számít), akkor már megérné a cégnek a net beindítása. Az egyik chaten(Habostorta) van egy ismerős, aki el is tudná intézni a dolgot.

OFF
A frász a nickemben egy hirtelen felindulás következménye.
OFF OFF

A továbbiakban többet tanyázok majd erre is.
Mentol.

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.20 0 0 162
Tud valaki valamit a rákoshegyi bánya múltjáról, jelenéről, jövőjéről? És a "préri", a rét (a vasút, Bányapark u., a Ferihegyi út és az aluljáró között) sorsáról? Egy időben, nem rég tervben volt a fásítás. Ezzel mi lesz?
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.19 0 0 161

Cja Mindenkinek,

Hát a szemétkérdéshez annyit, hogy legszivesebben visszavarázsolnám annak a közvetlen közelébe, aki bárhová lerakja... egyébként meg azt gondolom, hogy a human being mindenféle
eszközt felhasznál arra, hogy a gyermekeit szobatisztaságra nevelje, arra is megtanítjuk a gyerekeinket több- kevesebb sikerrel, hogy otthon ne koszolják a környezetüket, ezek után vajon miért nem képes az ember a tágabb környezetét is *tisztelni*?
Egy pár évvel ezelőtt a gyerekeket kűdték az erdőbe szemetet gyűjteni, na én mondtam, hogy ezt aztán ne, éppen a veszélyes hulladékok miatt, a másik dolog pedig az, hogy a gyerek azonnal tudni véli, hogy ezentúl én is nyugodtan mindent elhajigálhatok, majd jön valaki és összeszedi...

Tali? hát ez jól hangzik... Kedves HC nekünk annyi is elég, ha aszondod, hogy tuHuC iHiC
beHeCéHélniCHi...

BlueBird,
asszem talán a Polgári kör... de majd utánanézek

Kedves Glück,
Kezdek nagyon büszke lenni arra, hogy itt lakom ( nem mindig volt ez így) de lassan osztozom én is az *öregcsabaiak* büszkeségében...
Nálatok is be szokták dobni a Csabai Hírmondót ?

Glück Creative Commons License 2001.03.19 0 0 160
Egy kis helytörténeti szemelvény (2.rész)

Rákoscsaba.
Legkorábbi elnevezése Chaba Racusa, Csabarákos.
A XI. században hercegi birtok lehetett, de még 1067 előtt Géza fejedelem eladomámyozta az Aba nembéli Péter ispánnak, aki továbbadta a szazdai monostornak. 1535 után új birtokosa Werbőczy István. 1650-ben Szelényi János később a Csorgoli majd a Rádai család birtoka. A török hódoltság alatt elnéptelenedett,(ugyanúgy mint Keresztur) majd a gróf Hardek és Laffert család birtokába került.
Rákoscsabán a Szárny utcában és a Csordás utcában bronzkori urnasír leleteket tártak fel. A Csaba utcában rézkori telep nyomait találták meg.
A Péceli út külső szakaszán szarmata nyujtott csontvázas sírt tártak fel.
A Rákoscsaba utcában római kori eszköz leleteket fedeztek fel.
Hogy ezen utóbbiaknak van-e valami látható jele manapság azt sajnos nem tudom.

hc Creative Commons License 2001.03.19 0 0 159
Én ott leszek az elejétől a végéig. Viszont túl sok szabadidőm nem lesz. Ettől függetlenül legyen Tali!

hc

Előzmény: BlueBird (158)
BlueBird Creative Commons License 2001.03.19 0 0 158
Talizzunk ott?

: )

Előzmény: hc (156)
BlueBird Creative Commons License 2001.03.19 0 0 157
Ha ritkásan is, de vagyok.

Szóval nem tudom pontosan, hogy mikor érkeztek az őseim, viszont azt hallottam, hogy van a kerületben egy olyan egyesület, akik a XVII. ker. történetével, családfáival foglalkoznak, Ti nem tudtok róluk valamit?

Előzmény: cukkanyó (138)
hc Creative Commons License 2001.03.19 0 0 156
Psssszt!
Egyenlőre még csak a verebek csiripelik, de április 30-án - nemdógozhétfőn - lesz a Vidán a Majális. A pontos programot majd később megsúgom!

hc

netka Creative Commons License 2001.03.19 0 0 155
NB II, de van egy tartalékcsapatunk Bp.I/T-ben is.
Huhh dunee....ez a biohazard dolog kicsit durva...
Nem szeretnék "versenyezni" ilyen téren, de tavaly a Rákos-patakban egy szarvasmarha tetemét véltem felfedezni az 1-ik zuhogónál. A döglegyek ott keringtek fölötte...brrrrrrrrrrrr
Előzmény: Grimbi (154)
Grimbi Creative Commons License 2001.03.19 0 0 154
Hanyad osztály? Megvitattnám szakértőmmel.
Előzmény: netka (150)
Grimbi Creative Commons License 2001.03.19 0 0 153
Én azon a véleményen vagyok, hogy hosszabb távon nálam marad aranytartalékként a BKV, ott mindig van munka. Bár most ott vagyok főállásban, de nem szeretnék ott megöregedni, viszont, ha kilépek is maradok besegítőként.
Nálunk sok olyan van, aki itt is dolgozik, meg máshol is mellette, pl. kamionozik, vagy a volánnál is vezet, vagy trolinál, vagy sokmindent csinálnak még mellette.
Előzmény: cucu (143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!