Keresés

Részletes keresés

tündérlala Creative Commons License 2000.05.18 0 0 84
Hellllooo Fischli!

Te még élsz???
Azt hittem lyól eltűntél egy éjszakai 600 km-es eltájolódási túrán!!!
:)))

:t

Előzmény: Fishtax (83)
Fishtax Creative Commons License 2000.05.18 0 0 83
Részemről a hétvége törölve, aki megy, annak kellemes időtöltést.

Fishtax

Aknot Creative Commons License 2000.05.11 0 0 82
Teccik!
19-én lesz 1 30. szülinapunk, így a 21-e szimpatikusabb, de 1elôre nem nyilatkozom, amíg nem beszéltem a manageremmel! (o:
Előzmény: Fishtax (81)
Fishtax Creative Commons License 2000.05.10 0 0 81
Opcionálisan már lehet betervezni a május 20-21-i hétvégére (hogy még melyik nap pontosan, az talán hétfőn eldől) a következő túrát:

(Kicsit bevezető a Kinizsi Százashoz, de tényleg csak egy kicsit, nem kell megijedni! :-) ) Találkozó az Árpád-hídi HÉV-megállóban 9-kor. Kicsi zőtykölődés Csillaghegyig, onnan gyalogosan tovább Róka-hegy - Puszta-hegy - Ezüst-hegy - Nagy-Kevély útvonalon, ott nagy kanyar, visszafelé a mű egri vár - Teve-szikla - Vendel-hegy - Köves-bérc nyomon a 18-as busz végállomásáig, majd füstös kékkel tovább az Árpád hídig.
Táv: kb. 20 km, időkorlát nincs, lehet közben heverészni, eszegetni, gyönyörködni, nem túl megerőltető, így olyanokat is szívesen látunk, akiket eddig a pokoli megpróbáltatások elrettentettek! :-)

Fishtax

Fishtax Creative Commons License 2000.05.08 0 0 80
heh, címlapsztori lettünk...!
:-)

Fishtax

Fishtax Creative Commons License 2000.05.07 0 0 79
A dolog túlélhető, ez már bizonyított, csak a maradandó károsodások mértéke kérdéses még... :-)

Már szinte szokássá válik, hogy nem kellett senkire sem várni a megbeszélt helyen és időben... :-( Ismét ketten vágtunk neki az ismeretlennek, és a másik felvett szokásunk szerint el is késtünk. De persze vártak minket, megkülönböztetett figyelemben részesültünk, és csak annyit kellett mondani a rajtnál segédkező kedves hölgyeknek, hogy Tündét keresem és egy térképre lenne szükségem, máris tudták, kik vagyunk! :-)
Nagyon jó kis ellenőrző lapot kaptunk, a hátára jó minőségben és nagyon használható stílusban szkennelve ott volt a túra térképe!!! Nem is kellett használni a nagy turistatérképet.
Nekiindultunk és az elején még viccelődtünk is egy kisebb emelkedőt meglátva, hogy na, itt van a 400 m-es szintkülönbség első tizede! :-) - aztán az 52. km után bizonyítottá vált, hogy bizony ekkora különbség is lehet nagyon kimerítő!!!
Mentünk kukoricatábla mellett, aztán búzatábla mellett, időnként elhaladt mellettünk egy-egy növendékerdő, láttunk szántót, halastavat, beszélgettünk a nyugodt vidéki életről (csak telefonvonal legyen, meg zuhanyzó! :-) ), megátkoztam az első parlagfütövet, szépen gyűjtögettük az állatos nyomdás pecséteket, nyeltünk port egy-egy elhaladó mezőgazdasági munkagép után, láttuk a gépeket leszállni Ferihegyen - csak mackó nem bukkant fel sehol az istennek sem! :-)
Aztán Szimbát elkapta a nyavalya, elkezdett rosszalkodni a cipője, az sem segített, hogy kivette belőle a privát bélést - ilyenkor nincs mit tenni, ha az ember nem tud járni, akkor azt nem lehet eröltetni... :-( 25-nél elváltunk, onnan egyedül kisérleteztem.
Néha jött egy kis erdő, az egyik állomás előtt 200 méhcsalád próbált egy kis humort csempészni az útba :-), egy idő után már megváltást hozott egy kis puha öntéstalaj, egy helyen másfél méter hely volt két láncra vert vérengző fenevad között, egy másik helyen meg nagyon jólesett a jéghidegen az igazi, kiderült, hogy 10 perc pihenés rosszabb tud lenni, mint a semmi, egyszer illett volna betojni egy kutyával őrzött magánterület, életveszély c. táblától, de hát mit csináljon az ember, ha arra kell menni...
A vége felé már nagyon hosszúak lettek az egyenesek, kezdtem érezni, hogy az bizony nem vicc, amit a Kinizsi Százas egyik visszaemlékezésében olvastam: "-Innen már jó az út, murvával van felszórva. -Murvaaaa! Ha hangyára lépek, meg tudom mondani, fiú-e vagy lány!" Ilyenkor az ember azt nézi, hol egyenletesebb a terep, roszul jön minden kis keréknyom... :-) Az utolsó előtti ötszáz méter hegynek le, az izmok kezdenek becsődölni, aztán még egy kis aszfalt, majd a cél, vízszintes, lábat fel, egy óra van még a vonatig, azt szigorúan moccanás nélkül...! :-) Eredmény: a beállt izmok 3/4 óra elteltével alig moccannak, időben kell indulni az 50 m-re található állomáshoz! (Vonaton alig hely, de a teljesítmény isteni elismeréseként egy igen figyelemre méltó teremtés mellé sikerült lerogyni... de erről már nem ez a topic szól... :-) )
Végeredmény: kicsit merev járás, kislábujj egykori helyén 1 db vízhólyag, iszonyat büdös vakkancs, meg a tudat, hogy megcsináltam.
Bármelyik teljesítménytúrázónak ajánlom a Mackó 50-est, a 400 m-es szintkülönbség ne tévesszen meg senkit!
:-)

Fishtax

mackotura Creative Commons License 2000.05.05 0 0 78
Csajóka!

Ne problémázzatok a térképpel, mert az idítási lapon van egy másolat!!!

Fish! Csak neked és csak tőlünk!!! :-)
Félreteszünk neked egy térképet (kb.500Ft) szólj az indításnál és megveheted.
(Ha netán késnétek megvárunk benneteket.)

Üdv Tünde

Előzmény: Fishtax (77)
Fishtax Creative Commons License 2000.05.05 0 0 77
Help!

már mélben is írtam, de itt is felteszem a kérdést, nehogy kifussak az időből!

Hol lehet Gödöllői-dombság térképet kapni? A Cartographiának nincs ilyen!!!

Fishtax

Előzmény: mackotura (71)
Fishtax Creative Commons License 2000.05.04 0 0 76
Programváltozás!
Találkozó: 1/4 8-kor az Örsön a 100-as busz megállójában!!! Szimba kedves volt: kocsival jön, és még 3 embert képes elvinni - cserébe csak be kell szállni az utiköltségbe!

:-)

Fishtax

Előzmény: Fishtax (70)
Szimba Creative Commons License 2000.05.04 0 0 75
Ezt vehetjük jelentkezésnek?:-))))))))

Üdv

Szimba

Előzmény: Havária (74)
Havária Creative Commons License 2000.05.04 0 0 74
Margit szigeti bejárótól kijáróig köztem, fakultatíven Hajós Alfréd vagy Palatinus? Minedehhez százméterenként egy véletlensemlájtos kóla meg egy vattazukker mit pálcika... :)))))))))))))))) Akkor má' inkább valami rendes cucc legyen, amiben lebarnul a vádli és feketére sül a tarkó, meg van hozzá némi bogárzúgás és tüskebok... szvsz. :)))))))))))))

Havária

Előzmény: mama (73)
mama Creative Commons License 2000.05.04 0 0 73
Nem lehetne megszervezni valami nagyon lájtosat? Gondolok mondjuk 5 km-re, szintkülönbség nélkül, lehetőleg stranddal. Erre tuti elmennék:-)
Előzmény: Fishtax (70)
Szimba Creative Commons License 2000.05.04 0 0 72
Hali!:))

És visszafelé is jön vonyít, vagy a szerencsés túlélők hazanyalogolhatnak még Budapestre?:-))

És ha nincs, akkor mikor?

Üdv

Szimba

Előzmény: Fishtax (70)
mackotura Creative Commons License 2000.05.04 0 0 71
Csajóka!

A szombati MACKÓ túra szépen gyarapszik aminek nagyon örülünk.
Kösz Fishtax, hogy csináltál egy újabb összefoglalást.Csak a te megnyugtatásodra közlöm, hogy kb. 180 főre számítunk.
Az iditási helyet egy nagy fehér lepedő jelzi majd. Amin MACKÓ felirat látható.

Üdv Tünde

Ha még van kérdés írjatok a moricz@lib.bke.hu címre.

Fishtax Creative Commons License 2000.05.03 0 0 70
Május 6-án 50 km-es Mackótúra Sülysápról Sülysápra, mindössze 400 m szinttel!
Találkozó 6:00-kor a Keletiben a pénztárak előtt, vonatindulás 6:20-kor.
Érkezés Sülysápra 7:12, továbbindulás (már gyalogosan) nevezés után azonnal. :-)

Szimba biztosan jönni fog, holnap mindenképpen rábeszélem :-), további jelentkezőket legkésőbb szombaton 6:19-ig várunk! :-)

Fishtax

Thomas Creative Commons License 2000.05.03 0 0 69
Majus 6-an Kiralyreti kisvasuti nap lesz, a Nyugatibol nosztalgiavonat csatlakozassal, lasd Kisvasutas topic.
Udv.
BagolyMondja Creative Commons License 2000.04.30 0 0 68
Meg is csináltam! Összesen eltévedésekkel együtt lett vagy 65 km, de nagyon jó volt. Társaság is volt, adódik az spontán... Persze a lábamon ép felület nem nagyon maradt...
BagolyMondja Creative Commons License 2000.04.28 0 0 67
Akkor megyek egyedül... kis relaxáció, köldöknézés, kíntorna... Jó lesz így is (majd írok beszámolót :))) Meg fogadok, hogy egy valag ismerőssel találkozok majd...

üdv: BM

Fishtax Creative Commons License 2000.04.27 0 0 66
Nos, én most dobom be a törölközőt, elnézést.

Szombaton lesz egy vetélkedő előválogatása, ott "kell" megjelennem, nagy sajnálatomra a Kiscell60-asat kihagyom.

Fishtax

Előzmény: BagolyMondja (65)
BagolyMondja Creative Commons License 2000.04.27 0 0 65
Hahó!

Fish (nem tudom, találkozunk-e ma este Stage-ben) és bárki, aki akar jönni: szombat 1/2 7-kor kéne találkozni. Indulásnak az óbudai Amfiteátrum van megadva, Nagyszombat u. - ott kéne kijelölni egy pontot. Ha addig valamiért nem tudnánk kommunikálni, akkor keressük mindketten a hivatalos indító pontot, és ott találkozunk félkor. Egyéb teendők, hozandók maguktól értetődnek, gondolom :)))
Tréningezni kéne egy kicsit csak ... pl. holnap futva menni munkába :)))

üdv: BM

mackotura Creative Commons License 2000.04.26 0 0 64
Bocsi ezt nem állt szándékomban kétszer elküldeni, csak egy kicsit elpuskáztam a dolgot.

Üdv Tünde

mackotura Creative Commons License 2000.04.26 0 0 63
Csajóka!

Kedves mindenki, ha lehet küldjetek nekem magánba visszajelzést, hogy ki jön, mert tudnom kellene a létszámot. Interneten ebben az évben hirdettünk először és jó lenne tudni az eredményt, meg persze az indításnál sem ártana egy ilyen info.
Szóval még mindíg szeretettel várunk mindenki május 6-án Sülysápon a részleteket lásd a 46. hozzászólásnál.

A visszajelzéseket a moricz@lib.bke.hu címre várom.

Üdv Tünde

mackotura Creative Commons License 2000.04.26 0 0 62
Csajóka!

Kedves mindenki, ha lehet küldjetek nekem magánba visszajelzést, hogy ki jön, mert tudnom kellene a létszámot. Interneten ebben az évben hirdettünk először és jó lenne tudni az eredményt, meg persze az indításnál sem ártana egy ilyen info.
Szóval méág mindíg szeretettel várunk mindenki május 6-án Sülysápon a részleteket lásd a 46. hozzászólásnál.

A visszajelzéseket a moricz@lib.bke.hu címre várom.

Üdv Tünde

larzen Creative Commons License 2000.04.25 0 0 61
Eléggé le vagyok hangolva a sérülés miatt, de szent igaz: jövőre is lesz Kinizsi.
Idei célként marad az Eötvös 50, amit legutóbb nem tudtunk megcsinálni (eltévedés+nagy szintkülönbség miatti elfáradás).
Előzmény: Gödény (60)
Gödény Creative Commons License 2000.04.25 0 0 60
Semmi szükség rá, hogy puhánynak tartsunk.

A poén kedvéért beraktam ide a linket - merthogy volt már begipszelt kezű túrázó itt/ott. Sőt. Igaz, hogy nem teljesítménytúrán, hanem hagyományos, egyszerű erdei "sétákon", de begipszelt lábú túratárssal is találkoztam már. Azt mondta neki a doki - használja. Aztán a doki volt a legjobban elszörnyedve, amikor pecsétekkel teli gipsszel jelent meg néhány hét múltán a levételre az illető.

Azt hiszem, neked nem is a sín, hanem a sajgó oldalad a nagyobb baj. És ha úgy érzed, így nem kellemes, nem biztonságos - hát jobbulást, oszt jövőre is lesz egy év.

Előzmény: larzen (59)
larzen Creative Commons License 2000.04.25 0 0 59
Többször Gesztes Ákos unokaöcsémmel mentem végig a túrán. Egy alkalommal begipszelt kézzel jött

Szóval akkor nem először, ugye?
A másik dolog, hogy addigra már nem lesz sín, de így nem megyek edzőtúrákra, úgyhogy a nem fogom két Gerecse után felkészülés nélkül felvállalni a Kinizsit.
Tartsatok puhánynak.

Előzmény: Gödény (58)
Gödény Creative Commons License 2000.04.25 0 0 58
Tizenöt év emlékei - Gesztes Ákos
Előzmény: larzen (57)
larzen Creative Commons License 2000.04.25 0 0 57
Nagy sajnálatomra le kell, hogy mondjam a túrát.
A hétvégén egy kerékpárbaleset következtében kificamodott a hüvelyujjam (3 hétig sínben marad), jobb oldalam tele van zúzódásokkal.
Én mentem volna, de az otthoniak meggyőztek, hogy nem igazán lenne szerencsés - tegyük fel ráesek, vagy olyan szakaszhoz érünk, ahol használnom kell a jobb kezemet (amit nem tudok). Sajnos evvel a Kinizsi túra is megkérdőjeleződik, tekintve, hogy ez egy fontos felkészülési túra lett volna.
:-(((
Előzmény: BagolyMondja (56)
BagolyMondja Creative Commons License 2000.04.24 0 0 56
Na ha már FishTax rámlőcsölte a szervezést:

április 29. Kiscell 60! Kezdjük el szervezni magunkat. Első megközelítésben egy reggel 1/2 7-es találkozót javasolnék, hogy a késésekkel egyetemben is meglegyen legkésőbb 7-re az indulás. 14 óra a szintidő, ami nem halálos - a társaság állapotától függően ráverni a szintidőre szabad :)))
Külön közlekedésszervezés nem kell, kezdő- és végpont is BKV-val gond nélkül. Utána sörölés nem kizárt!

Kezdeném akkor a névsolovasást:
eddig jelentkezett
FishTax
larzen
jómagam

Tessék, tessék! Még van kiadó hely!

üdv: BagolyMondja

mackotura Creative Commons License 2000.04.19 0 0 55
Kedves Fishtax!!!

Kössz, hogy föltetted a programfüzetből a megfelellő oldalt.
Már azt hittük, hogy senkit sem érdekel az egész.
Remélem Te eljösz és hozol másokat is.

Mindenkit szivesen látunk a túrán, az 50 km teljesítőknek,
a már megszokott jelvény mellé egy nagy mértű évfordulós jelvény is jár.
Az idén a 25 km teljesítők a matrica mellé egy kis jelvényt is kapnak.

A táj szép az idő jó lesz. Reméljük : - )))

Hartmanné Mária

Előzmény: Fishtax (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!