Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Varshi Creative Commons License 2002.02.17 0 0 239
És a "spártakarékos" megoldásokkal mi a helyzet? :)

(A Prevent szokásos kis flakonnyi samponját 369,-ért vesztegetik az Intersparban.)

Előzmény: kivi (238)
kivi Creative Commons License 2002.02.17 0 0 238
Ahogy tapasztaltam, nincs sok különbség a samponok között. Lehet kapni egybecsomagolva 2 flakon MoTip asmpont egy szivaccsal, 700 pénzért. Most azt nyüstölöm. :-)
Előzmény: Varshi (237)
Varshi Creative Commons License 2002.02.17 0 0 237
Üdv!

Milyen autósampont tudtok javasolni, ami (szignifikánsan) jobb a WU2-nél? :))

Ezüstmetál színre kellene... <- Ööö, ez számít? :-|

Ja, a Prevent sampontjáról mi a vélemény?

(Bocs, ha ez már volt téma, de WU2-vel való összehasonlításként még biztos nem... ;-)))

Thx;
Varshi

Macimedve Creative Commons License 2002.02.06 0 0 236
Ilyen festékkeverő és spraybetöltő kismillió van a városban. Én pl. az Andor utcaiba szoktam járni. A Fehérvári úti kereszteződés környékén van, valami Műegyetemi technológiai park, ott hátul az udvarban van a festékeverő. Ki van táblázva, csak figyelni kell. Ha viszel színkódót az alapján keverik le, (legtöbb autóba bele van ragasztva valahová, vagy a szervízkönyvben van, ha nem tudod hol van, az ott lévő rutinos emberke általában megmondja)
Ha nincs színkódod, akkor egy kismillió színt tartalmazó füzetecskéből (olyan mint a hézagmérő-köteg) összehasonlítással kikeresik a RAL kódot, és az alapján kevernek. Ilyen kis füzet minden autótípusra van, ha ritka modellel jársz, akkor is nagyon nagy biztonsággal találnak színt.

Sajnos a legkisebb mennyiség 1 dl, ennél kevesebbet nem tudnak keverni és tölteni. 1-2 ezer Ft/dl, de sokáig eláll. Javasolt venni hozzá egy deci hígítót is, spéci többkomponensű festék, nem oldja akármi.

Ha csak kőfelverődést akarsz javítani, akkor nem érdemes sprével szórakozni, elég egy kis ecset. (A sprayt lefújod egy kupakba vagy bármibe)

Viszont venni mindenképpen spray-t éredemes, ugyanis a festék nyomás alatt nem köt meg, évekig eláll, viszont dobozban pár óra alatt megkeményszik, ha egyszer készre bekeverték. (Ha dobozban veszed, külön adják hozzá az edzőt, ami szintén nem áll el túl jól és nagyon pontosan kell adagolni, ami egy-két cseppnél nem túl egyszerű)

Előzmény: SzaboZE (231)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.06 0 0 235
Az előző verdám nekem koros volt, találtam is rá sprayt a corában, utólag kiderült, mégsem jó a szin... Egy hangyányit de sötétebb volt, csúnya tud lenni. Én mindenképp jó minőségű keverést kérnék, mert 1 év után sem mindegy mennyire üt el a szin.

SzaboZE

Előzmény: Bandri (232)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.06 0 0 234
Megpróbálok utánaturni az adatnak...

SzaboZE

Előzmény: Bandri (232)
stevie wonder Creative Commons License 2002.02.05 0 0 233
Nem tul kockazatos, de elotte le kell takarni az erzekeny helyeket (nejlonzacsko + gumi, esetleg szigszalag). Vagy pedig varni max. fel napot, amig kiszarad.
Előzmény: Bandri (228)
Bandri Creative Commons License 2002.02.05 0 0 232
Esetleg meg tudnád mondani, hogy ez hol történt? Mert akkor ma kihagyom a Corát :-)
Előzmény: SzaboZE (231)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.04 0 0 231
Szerintem ne hipermarketben keress mert szemre nem találod ki a szint. Be kell menni festékboltba, ahol van számitógépes szinkeverés és ott kikeverik a pontos szint ráadásul jó minőségű anyagból. A haveromnak megcsinálták spray palackba szóval a kivánt szin és csak fel kell fújni. Valami 1000 ft volt egy 150ml-es palack.

SzaboZE

Előzmény: Bandri (226)
Bandri Creative Commons License 2002.02.04 0 0 230
Időközben eljutottam a budaörsi tescoba. Jelentem találtam festékeket hibajavításra de sajnos az én árnyalatomban nem volt. A corába még nem jutottam el.
Bandri Creative Commons License 2002.02.03 0 0 229
Kösz a gyors választ. Azt hittem ilyeneket csak valami spéci boltban lehet kapni.
Előzmény: kivi (227)
Bandri Creative Commons License 2002.02.03 0 0 228
Ja és még valami. Érdemes legőzborotváltatni a motorteret ha már nagyon poros? Azt láttam kiírva egy autómosóban, hogy ez csak saját felelősségre megy. Tényleg ilyen kockázatos????
kivi Creative Commons License 2002.02.03 0 0 227
Hipermarketek (Tesco, Cora)autós részlegében, például.
Előzmény: Bandri (226)
Bandri Creative Commons License 2002.02.03 0 0 226
Fényezésen lévő apró festékhibákat szeretnék javítani. Tudom, hogy van ilyen "hibajavító" dolog ezerféle színben csak azt nem tudom, hogy hol lehet kapni...

Valaki tudja esetleg?

lacóka Creative Commons License 2002.01.28 0 0 225
Müanyagápoló,vagy szilikonolaj:müanyag részek csillogni fognak.
Előzmény: Torpedo (206)
lacóka Creative Commons License 2002.01.28 0 0 224
Metálhoz pl.Dynol./Pyrmo vax/.Minden vax alapvetően jó.
Előzmény: Giugiaro (218)
kivi Creative Commons License 2002.01.27 0 0 223
De igen... :-)
Előzmény: petersen (221)
karhu Creative Commons License 2002.01.27 0 0 222
A rakpart felső végénél (Mozaik utca) a MOL kútnál. Jó régen voltam ott (tán tavaly nyáron), akkor egy zseton 120 Ft. volt, ezért három percet ment a gép. Két, max. három zsetonnal mindent le lehe mosni.
Előzmény: kivi (219)
petersen Creative Commons License 2002.01.27 0 0 221
Szonyeg

Nem az a bajom, hogy nem passzol a HOndaba, hanem, hogy rovid. De nem hinnem, hogy ez csak Honda Civic problema, ugyanez volt a gaz a Prelude-del, es elotte a Nissan Sunnymmal is. Szoval ezert hajtom azt, hogy valahol csinaltatok egy szonyeget ami pont passzol. A masik resze meg ennek a dolognak, hogy a gyari szonyeg is kisebb mint amekkora helyet le kellene fednie ezert csuszkal.

Automoso

Javaslom Szentendrei ut elejen Esso kutat (varosba bejovo oldal) 4-500-bol megvan a mosas rendesen, vagy Arpad hid pest OMV. (Te, nem irtam en mar ezt le neked egy masik topicban?)

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.26 0 0 220
Agip-kut Nagyszolos utca, Aral Budafoki ut es Fehervari ut. En ezt a harmat hasznaltam, amig arrafele laktam.
Előzmény: kivi (219)
kivi Creative Commons License 2002.01.26 0 0 219
Budán működő kézimosót (vagy hogy a fenébe hívják...) keresek. Olyanra gondolok, ahol be kell dobni egy 100-ast, és kb. egy percig lehet vele spriccelni a kocsit. A Déli pu. Shellnél már hetek óta üzemképtelen a masina.

Van ötletetek?

Giugiaro Creative Commons License 2002.01.21 0 0 218
Tudtok olyan wax-ot, ami nem csak 4-5 mosást bír ki. Sötét metál kocsim van a Trutle Wax-ot használom tök jó, csak hamar lejön.
Herbie_ Creative Commons License 2002.01.20 0 0 217
És néhány ezer forintból meg is van, még a jó minőségű is. A drágábbakat már annyi helyen lehet nyesegetni, hogy az nem is igaz. CSak passzol az egyik a Hondába is.
Előzmény: kivi (216)
kivi Creative Commons License 2002.01.20 0 0 216
Sajna nem tudok, de... Lehet hogy megbotránkozol, de a hipermarketekben sokszor lehet kapni valóban normális kinézetű és minőségű szőnyegeket. Igaz, nincs rajta Honda (vagy egyéb) logó, viszont tapintásra, ránézésre felveszi a versenyt bármelyik gyári darabbal.
Előzmény: petersen (214)
kivi Creative Commons License 2002.01.20 0 0 215
A Turtle (wax vagy polírozó) jó dolog, eddig senki sem panaszkodott rá.
Előzmény: Greenpeace (213)
petersen Creative Commons License 2002.01.18 0 0 214
HEli,

Másik topicban már bedobtam (hasonló) tőledek is megkérd. Tudtok olya céget aki autószőnyeget készít? Honda szúnyeg ára a szalonban meglehtősen irreális.

Greenpeace Creative Commons License 2002.01.18 0 0 213
Szkátó!

Az autó nagyon csúnyán össze volt törve.
Lehet, hogy bénán festették le, és ezért üt el annyira. Abban bízom, hogy ha kipróbálom ezt a Turtle-izét akkor valamennyire közelíti majd az árnyalatokat. Csak előbb érdekel mit mondtok róla, mert ha felkapja a festéket akkor el kell felejteni.

Kösz mindent!

Előzmény: Szkátó (211)
Greenpeace Creative Commons License 2002.01.18 0 0 212
Sziasztok!

Kivi!
A fényezés azért van kizárva, mert nincs egy fillérem se ilyen beruházásra, azonkívül még bele kell ölnöm a kocsiba legalább 150e-t, és csak utána tudnék a fényezésen gondolkodni.

Annyira nem vészes a dolog, mert tegnap leszedtem a gépháztetőt, behoztam a lakásba és lepolíroztam egy Prevent polírpasztával, és sokkal jobb lett.
Láttam az obiban egy Turtle márkájú polírozót, amiből volt több színhez való. Volt belőle több piros, három kék, sötétek, világosak. Arra lennék kíváncsi, hogy hátha ismeri valamelyikőtök ezt a készítményt. Szerintem nem lehet rossz.

Előzmény: kivi (210)
Szkátó Creative Commons License 2002.01.18 0 0 211
Ha igaz amit az eladó mondott, és le van mattulva, akkor egy sima polírozás helyreteszi a dolgot.

Csak azt nem értem, miért nem rakta a helyére a motorháztetőt...? Ezt nem logikus...

De lehetséges, hogy újra lett festve, és a piktor egy kicsit színtévesztő volt.

Előzmény: Greenpeace (208)
kivi Creative Commons License 2002.01.17 0 0 210
Fényezés miért kizárt?
Előzmény: Greenpeace (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!