Keresés

Részletes keresés

vlevi70 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6720

Ez bevált, köszi!

Úgysem használom a Win7 saját íróját, nem zavar a hiánya, de így jobban néz ki.

 

 

Előzmény: DJG (6708)
DJG Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6719

A .vlc nem audiovizuális fájl, hanem a VLC ilyenbe menti az összeállított lejátszási listáidat. Azt kellene tudni, mi valójában a médifájl formátuma, de akármi is legyen, a SUPER minden bizonnyal szétszedi, de alighanem az AviDemux is.

Előzmény: Rosmarus (6718)
Rosmarus Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6718

Sziasztok!

 

Elnézést, ha volt már ilyen kérdés, de nem olvashattam végig e rengeteg hozzászólást.

 

Adott egy *.vlc file. VLC-player-rel le tudom játszani. Youtube-ról szedtem le az "xVideoService Thief" nevű progival.  Hogyan tudnám belőle a hangot (csak azt) kiszedni és lementeni? Virtualdub-bal próbálkoztam, de nem ismeri a *.vlc fájlokat. (látszólag, de lehet, hogy béna vagyok, és hiányzik egy plugin, de melyik?)

 

Esetleg a Thief kapásból tud ilyet? Ha igen, hogyan? Elnézést, ezekhez béna vagyok.

 

Sok jó szakembert látok itt, biztosan van, aki fejből vágja a megoldást, én viszont órák óta szenvedek. Végül rákényszerültem, hogy itt megkérdezzem.

 

Köszönöm, ha segítetek.

 

Üdvözlettel: Rosmarus

 

y3k Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6717

En tudom mivel jar:)

De sima felirat, ill. hangsav osszefuzesrol volt szo, koztunk szolva szinkrol meg kell a fenenek. 

Előzmény: DJG (6716)
DJG Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6716

Az sem feltétlenül megoldás. Feliratnál még lehet, és ha nem, elég egyszerű segíteni rajta, de hangsvánál elenyésző az esélye, hogy amit az ember csak úgy talál valahol, tényleg szinkronban van a máshonnan származó videóanyaggal. És nem is feltétlenül csak sima eltolás kell, hanem ennél jóval több munka. Megpróbálni meg lehet, nem nagy ügy, valóban, de kicsi az esély az azonnali sikerre.

Előzmény: y3k (6714)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6715

Sziasztok,

elnézést, ha előfordult már a következő probléma, az utolsó 3 oldalt volt időm visszaolvasni és ott nem találkoztam vele: Windows 7-es gépeken pár napja jelentkező gond, hogy a Számítógépen keresztül a meghajtók vagy mappák kinyitása kettős bal egérkattintással nem működik, hanem a következőt dobja vissza:

 

 

Ugyanakkor kettős balegérgombbal minden további nélkül megy a fájlok megnyitása, de pl. a TotalCommanderen keresztül megnyitva a mappák és meghajtók megnyitása is működik. (A hiba egyébként megkerülhető úgy, hogy a mappára jobb egérgombbal kattintok és a Megnyitást választom). Néhány napja telepített gépeken jelentkezik a dolog, természetsen jogtiszta a Windows, jogtiszta, naprakész NOD32 mellett, illetve SpyBot-tal is megnéztem a gépeket, de az sem talált semmit. Köszönöm előre is, ha van ezzel kapcsolatban valamilyen tanácsotok.

y3k Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6714

Lehet ugy is, de erdemes par percet raszanni az mkvmerge megismeresere.

Előzmény: RSzamos (6712)
tütyüke Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6713

Jaja.

Persze nem árt abba a mappába pakolni a fordítást, ahol a film van.

 

Előzmény: RSzamos (6712)
RSzamos Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6712

Oh jee! Vlc Playerem az van, de hogyan tudom?Csak simán letöltöm a  szinkront, és indítom a filmet?

Előzmény: tütyüke (6711)
tütyüke Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6711

KMPlayer, VLC Player, Media Player Classic.

Egyikhez sem kell külön kodekpakk.

 

Előzmény: RSzamos (6710)
RSzamos Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6710

Sziasztok!

 

BsPlayer Pro-m volt korábban. azzal könnyen tudtam feliratokat, illetve szinkron nyelveket futtatni a filmek alatt. Van olyan program, amivel le tudom játszani a filmeket, és még szinkront, vagy feliratot is tudok alá tenni?

 

Köszi

seepheerd Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6709

Ma rakta fel az SP1-et.

DJG Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6708

Természetesen. A szokásos helyen: Start > "gpedit.msc" > User Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components > Windows Explorer > Remove CD Burning features.

Előzmény: vlevi70 (6707)
vlevi70 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 6707

Nem tudom, volt-e már róla szó (biztos), de már baromira idegesít a desktop.ini állomány, ahányszor berakok egy DVD-t!!!

Le lehet egyáltalán azt tiltani, hogy a Win7 ne akarjon a DVD írómra úgy tekinteni, mint egy íróra? Ne bohóckodjon a "jelenleg a cd-n lévő fileok" és hasonlókkal, mert úgysem Win7-ből fogok DVD-t írni, hanem más programmal?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 6705

Nálam mondjuk azért, mert fejlesztek és nem biztos, hogy mindig újra akarok indítani, egyszerűbb egy virtuális gépet indítani, ami lehet XP-től kezdve akármi is, mindamellett, hogy mondjuk nálam van kb 3-4-5 virtuális gép is.

Persze az adott felhasználónak az is megfelelő megoldás lehetne amit te mondasz, de akkor némely Windows 7 fícsör-ről le kéne mondania.

És persze ne felejtsük el a biztonságot sem. Attól, hogy virtuális gépet futtat, még ott lehet a köztes tűzfal, stb... Presze kérdés, hogy a virtuális géphez milyen hálózat konfigurációt állít be.

És most csak egy példát mondtam.

 

Mindkét megoldásnak lehet létjogosultsága, mindig a felhasználás dönti el, hogy melyik a követendő sárga köves út!

Előzmény: tütyüke (6704)
tütyüke Creative Commons License 2011.03.07 0 0 6704

Én meg azt nem értem, hogy minek egyáltalán... XP feltelepít elsőnek és utána mehet a W7 valamelyik variációja és kapsz egy BOOT menüt.

Indításnál kiválasztod melyik induljon és kész.

Pont.

Natívan fut mind a kettő és nem használ plusz szoftver erőforrásokat.

 

Előzmény: Törölt nick (6703)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 6703

Ha csinálni is akarsz virtuális gépet, akkor talán vmware workstation is kell, és az 200 dodo. Akkor már inkább virtualbox. keress rá erre és használd ezt. Ha jól emlékszem ingyenes.

Teljesen jó.

(Nekem csak azt nem szerették, amikor virtual pc, vmware és virtualbox volt egyszerre. :-))

Előzmény: soldi3r (6702)
soldi3r Creative Commons License 2011.03.06 0 0 6702

a virtual xp mode-od a ms-tól, de a specifikácóban már látom, hogy csak professionaltól elérhető, a home-hoz nem

tehát akkor vagy megkeresem a dell-es telepítőt, vagy ez a vmware milyen megoldás? melyik lehet jobb?

Előzmény: Törölt nick (6701)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 6701

vmware, virtualbox, stb....

Milyen, melyik virtual pc-t akartál feltenni és hogyan?

Előzmény: soldi3r (6700)
soldi3r Creative Commons License 2011.03.06 0 0 6700

szep estet!
akadt egy kis problemam:
van egy latitude laptopom, amin win7 pro x86 volt alapbol, ez eddig tokeletesen mukodott, a cegtol kaptam egy home premiumot ami x64-es, nekem boven megfelelne, de valamiert a ms windows virtual pc inditas utan azt irja ki, hogy nem megfelelo az operacios rendszer (vagy valami hasolnot)
ha jol olvastam a ms honlapjan az van irva, hogy home premiumon is mukodik, lehet, hogy megsem?

ha mar ennyire belebonyolodtam, a ms-os virtual pc-nel van jobb megoldas? ezt mar regota meg akartam kerdezni a nalam okosabbaktol, sajnos az autodiag szoftverek miatt szuksegem van az xp-re

 

DJG Creative Commons License 2011.03.05 0 0 6699

Á, ahol a "sajnos" után nem tesznek vesszőt, és olyat írnak, hogy "1-én", azoktól licensz ügyében se várj semmi jót... ;-)))

Előzmény: apca (6698)
apca Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6698

Az újabb igénylésekre az allicencek és csomagok kiküldését a szerződés megkötéséig felfüggesztjük.

Evvel csak az a gond, hogy ez nem újabb licensz, hanem egy régi.

Ezért gondoltam, hogy valami deaktiváció után működhetne.

Előzmény: tütyüke (6695)
apca Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6697

Érdekes.

Ellenben ez is érdekes, azaz ez van kiírva ott ahol a lényegi kérdéseket tárgyalják:

Köszi, ez is megy postával. :)

Előzmény: tütyüke (6694)
apca Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6696

Ezek mind megvoltak?

Nem tudom, még nem beszéltem vele, csak egy levelet kaptam, azután fordultam hozzátok.

 

Köszi linket, elküldöm neki.

Előzmény: smith (6693)
tütyüke Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6695

Tisztelt Ügyfeleink! 2011.02



Tájékoztatjuk minden kedves látogatónkat, hogy a jelenleg érvényben lévő Tisztaszoftver program (CASA, Campus and School Agreement) megújítása tárgyalás alatt van. Amint lesz újabb fejlemény, azonnal tájékoztatjuk Önöket! Az újabb igénylésekre az allicencek és csomagok kiküldését a szerződés megkötéséig felfüggesztjük.

Előzmény: smith (6693)
tütyüke Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6694

Érdekes.

Ellenben ez is érdekes, azaz ez van kiírva ott ahol a lényegi kérdéseket tárgyalják:

 

http://www.tisztaszoftver.hu/

Előzmény: apca (6692)
smith Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6693
Előzmény: apca (6692)
apca Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6692

Volna egy érdekes probléma:

 

Lányom egy vidéki városban egyetemista, és tavaj augusztusban a "Tisztaszoftver" akció keretében vett kedvezményes (tanulóknak való) win7 jogot.

Nem is volt semmi gond, használta böcsülettel, viszont a mult hétvégén újratelepítette. (állítólag nagyon lassú volt, gondolom kissé teleszemetelte a lelkem)

Nem is lenne evvel sem gond, azonban most nem fogadja el az aktivációs kódot.

Írt a tisztaszoftvereseknek:

8<--------------

XY vagyok, igényeltem önöktől egy szoftvercsomagot még 2010.08.19-én és azzal a problémával fordulok most önökhöz, hogy első telepítésre a windows elfogadta az önök által küldött termékkulcsot (P...{itt a kulcs szerepel}...Y), de most újra kellett telepítenem a szoftvert, és most nem aktiválja a windows 7-et a program, azt írja ki, hogy a microsoft blokkolta a termékkulcsot, így ennek a problémának a megoldásához kérnék önöktől segítséget.

Maradok tisztelettel: XY

8<--------------

 

A következő választ kapta:

 

8<--------------

Tisztelt Ügyfelünk,

 

Sajnos a program március 1-én lejárt.

A jövőbeni szerződésről még nem tudunk tájékoztatást adni.

Amennyiben a program folytatódik, akkor hosszabbítsa meg licencét.

8<--------------

 

(A dolog szépséghibája, hogy addig szól a kulcs érvényessége, amíg folytatja tanulmányait, de max. 4 évre.)

 

Gondolom deaktiválni kellett volna az újratelepítés előtt, de ezt nem tette meg a picijány.

Mit lehet tenni, kihez lehet fordulni? Esetleg utólag nem lehet deaktiváltatni az előző regisztrációt (mondjuk a magyar Picinypuhánál?) és akkor elfogadná újra?

 

 

Hooshee Creative Commons License 2011.03.04 0 0 6691

A HP féle partíciókat ne piszkáld. Amúgy pedig ha tényleg menteni akarsz, vegyél egy külső winyót ahogy a kollégák mondták, a legtöbbhöz már adnak valami backup alkamazást is, és ments azzal, többet ér mint a system restore.

Előzmény: RSzamos (6687)
DJG Creative Commons License 2011.03.03 0 0 6690

A vissszaállítás csak a rendszer legfontosabb beállításaira vonatkozik, az adataidra nem, azok biztonságáról neked kell gondoskodnod. Legcélszerűbb manapság, ha veszel egy külső merevlemezt, és arra mentesz. Árban is, sebességben is, megbízhatóságban is az a legjobb – hacsak földhöz nem vágod párszor... :-)

Előzmény: RSzamos (6687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!