Keresés

Részletes keresés

.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 118

Limenas

Paradise Beach

Susan apartman (Limenas)

Thassos térkép

Utban az Ipsario felé

vicorex Creative Commons License 2005.03.16 0 0 117

igen, ezeket mi is mind végignéztük, mi is béreltünk autót 5 napra, Theologoshoz

is felmentünk vele :)))

strandolás szempontból Paradise Beach és Golden Beach tényleg a király.

Előzmény: .vatti. (115)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 116
Limenas Susan apartmanban volt 5 ágyas, de volt olyan jó mint a miénk.-)
Előzmény: stupiddog (112)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 115
 

Mi tavaly nyáron voltunk Thassoson (Limenesban ez a "főváros") busszal. Keramotiból kompoztunk át a szigetre (lehet Kavalából is csak hosszabb az út kb 1.5 óra) így csak háromnegyed óra volt.  Nekünk a Bella T.  intézte és nagyon jó volt, igaz mi 4-en voltunk. Egy apartman két hálószobával, márvány padló, tuti butorokkal. Limenas jó hely este van élet. A partja viselhető (homokos ingyen napágyakkal). Árakra már nem nagyon emlékszem sajna de egy vegyes haltál egyszemélyes 8.5euro talán sör 0.5-1.5 euro boltban. Cola 1.5l boltban 1.5-2 euro. Limenasban érdemes megnézni az Evreokastrot (a város végén a sziklán egy kis templomocska), innen lehet felneni az ókori színházhoz, illetve van valami régi vár maradvány is. Ja és az ókori agóra. Mi autót béreltünk 4 napra és azzal jártuk körbe a szigetet. Amit nem szabad kihagyni: Golden Beach gyönyörű strand, Paradise Beach még szebb strand (hegyekkel körbe vett part, homokos lassan mélyűlő olyan mint a Balaton, csak egy bűfé van ott). Panagia, régi főváros volt, falú közepén forrás. Aliki innen nyerték ki a tengerből a márványt olyan mintha a vizen járnál. Psili Ammos tuti part pörög az élet ezerrel nekem nagyon tetszett. Theologos a sziget közepén mintha megállt volna az idő... Ipsárió a sziget legmagasabb pontja 1004m ha jól emlékszem kocsival fel lehet menni márha nem féltitek a járgányt, én a bérelet autóval felmentem pedig itt már nem volt biztosítás a kocsira. Kb. 1 órás út, de megéri. Azttán ott van még Potos és Limenéria is.Összeségében elmondható, hogy nagyon szép a sziget.  Bármikor visszamennék.

Üdv Vatti

Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 114

Kedves Kvalcsi!:))

Köszönöm szépen a hasznos információkat. Nagyon nagy segítség volt ez nekem, és ez alapján már kirajzolódik a körutazásunk útvonala. De ha tud valaki jó szálláshelyek telefonszámait kérem küldje. Köszi

Előzmény: k.valcsi (109)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.07 0 0 113
ha vagy olyan kedves és megnézed,a 1880,1885 és 1915 hsz-ek alapján írj!
Előzmény: stupiddog (112)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.07 0 0 112

vatti,léccilécci nekem is!Ugyanezek érdekelnének,csak nekünk 5 fős apartman kéne,és életünkben először mennénk görögbe.Ha nincs benne személyes,elnyomhatod uazt a mélt nekem is,vagy írj ide.

köszönöm!

(a "görögországi nyaralásról"topikban írtam le a kéréseimet bővebben,ott is írhatsz)

Előzmény: .vatti. (111)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.07 0 0 111

E-mail ment, ha kérdés ha írj

 

Vatti

Előzmény: rudiandi (110)
rudiandi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 110

Vatti!

Köszönöm a válaszod!Engem minden érdekelne mindkét helyről.Szállással és utazással kapcsolatos dolgok.Bár már többször voltunk görögbe autóval, de hátha van valami újdonság.Stranról és látnivalókról is érdekel az infó.És legfőképpen az árakkal kapcsolatos dolgok érdekelnek.Éttermi és bolti árak egyaránt.Megadom az emilemet, mert itt nem biztos, hogy örülnek, ha Sarti infó is van. rudolfz@eurocomnet.hu

Előre is köszönöm a segítséget.Üdv:Andi

Előzmény: .vatti. (107)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 109

Szia gazsi101!

Magyarul információkat, leírásokat és gyönyörű fotókat találsz Thasszoszról és Görögország sok más részeiről (pl. Peloponniszoszi félsziget) is az alábbi honlapon: http://www.hellasz.hu/

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Gazsi101 (106)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 108

Szia gazsi101!

Nézd meg a http://www.thassos-island.gr/ honlapot. Angolul van, de a képeket meg tudod azért nézni, ha nem tudsz angolul.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Gazsi101 (106)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.07 0 0 107

Thassos legyen a két hét mindenképpen!!!

Én már voltam mind a két helyen, mind a kettő szép, de Thassoson több a látnivaló föleg ha autóval vagyok.

Nem drágább mint bármely más görög szárazföldi üdülőhely.

Ha van kérdésed írj bátran.

 

Vatti

Előzmény: rudiandi (105)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 106

Szevasztok! :))

Segítséget kérek! Thassos szigetére kell-e előre lefoglalni szállást, vagy elég maikor odaérkezem? Sosem voltam még ott sőt még Görögországban sem!Júniusban szeretnénk menni (két felnőtt akik vezetnek, két gyerek akik pihennek, ja és az autó). Ha tud valaki küldjetek minél több képet a helyről és ha lehet Görögországról. Utazási iroda nélkül akarok menni, ezért az oda és vissza út megtételében is várnék segítséget.

Köszönöm előreis mindenkinek. Debrecenből indulunk.

rudiandi Creative Commons License 2005.03.04 0 0 105

Sziasztok utazók!

Nyáron 3 hét Görögország.2-1 bontásban.Cél Thassos és Sarti.Melyik legyen az egy hét és melyik a 2?Sajnos egyikről sem tudok sokat, ezért minden infót szívesen veszek.Főleg ajánljatok szállásokat és ha valaki tudna árakat is adni.Kb mennyi egy vacsi étteremben(gyros,hal,rák,szuvlaki stb.) és bolti árak is érdekelnek.Egyénileg utazunk, ha van valami amit tudnunk kell az utról (görögországban már többször voltunk)a szigeten belül az is érdekel.

Hálasan köszönök minden infót előre is.

kardio1 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 104

Hahó! Astrisról semmi info?

Egyébként az utazás kiállításon Kavala prefektúra (ahová közigazgatásilag Thassos is tartozik) is jelen lesz :-)

 

kardio1 Creative Commons License 2005.02.27 0 0 103

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok segítséget, amit a fórumon kaptam. Végülis egy Astrisban lévő szállást, a Kalliopis House-t választottuk. Ismeri valaki közületek Astrist? Ha már jártatok ott, mi a véleményetek róla?

kardio1

BúvárKund Creative Commons License 2005.02.24 0 0 102

Köszi Sáska! :-)

 

Ha még adódik esetleg valami kérdés, akkor jövök!

Előzmény: zoldsaska (101)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.22 0 0 101

"Jó volt a kaja? Milyen időpontban indultatok itthonról és mikor értetek oda? Mennyi idő volt az út? Határokon nem volt gond? Egy kis élménybeszámolót elfogadnék :-))"

 

A kaja elég jó volt, bár ízlés dolga, de nekünk alapvetően ízlett. A kaja árak a kinti viszonylatban átlagosak, úgyhogy nem is igen etünk máshol csak ott.

Az úti beszámoló nem lesz túl hosszú, mert nincs túl sok időm a gép előtt, de tőmondatokban:

Indulás hajnalban autóval hármasban

Budapest-Tompa-Szabadka-Nis-Sofia-Blagoevgrad-Kavala-

Kicsit elszámoltuk az időt és már nem tudtunk átkompolni ezért Sátozás-

Másnap reggel komp Tassosra

 

A határokon nem volt semmi gond.

A neten találtam egy nagyon jó Budapest-Nis-Sofia-Tessaloniki útileírást.

Ez annyira részletes, hogy még az is benne van, hogy Belgrádban melyik lámpánál szoktak állni kissebségiek ablakot mosni, akiknek érdemes aprót tartogatni, a kellemetlenségek elkerülése érdekében.

 

Idén valószínűleg este fogunk indulni, és éjszaka utazni, így várhatóan 16 óra alatt megvan az út mindenestől.

 

Mindenképpen érdemes bevállalni az autót a busz helyett, mert gyorsabb, kényelmesebb és nem utolsó sorban sokkal olcsóbb (Kb. 35 ezer volt mindenestől az utiköltség hármunkra - a buszjegy durván 60 ezer lett volna).



Előzmény: BúvárKund (98)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.22 0 0 100
"A pefkari szállást helyben foglaltátok?"

A neten találtuk:
http://www.hotel-esperia.gr/english.htm

Már nem tudnám felsorolni azt a számtalan helyet, ahol kerestük, de nagyon sok helyről kértünk és kaptunk is ajánlatot (email) és így választottuk ki ezt.

A foglalás menete úgy megy, hogy megbeszéljük az időpontot, átutaljuk a foglalót (ha jól emlékszem, akkor olyan 10-20%-a a teljes árnak), amint lement az utalás visszafaxolnak erről egy elismervényt.
Előzmény: kardio1 (99)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 99

Uff, lemaradtam a (100)-ról :-((

Szia zoldsaska!

A pefkari szállást helyben foglaltátok? Pefkarin én csak a Hotel Aktit találtam a neten, de ők 80 euroért adnának ki 4 embernek szobát félpanzióval júliusban. Aug.-ban ugyanez már 95 euro. Szóval az a 43 euros szállás engem is érdekelne!

Előzmény: zoldsaska (97)
BúvárKund Creative Commons License 2005.02.21 0 0 98

Az tényleg nem rossz! Mi mondjuk csak ketten megyünk bár gondolom ezen már az ár sokat nem oszt nem szoroz. A bungalow az kis faház. A félpanziót azt ott beszéltétek le? Ajánlották ezt a lehetőséget? Jó volt a kaja? Milyen időpontban indultatok itthonról és mikor értetek oda? Mennyi idő volt az út? Határokon nem volt gond? Egy kis élménybeszámolót elfogadnék :-))

 

Előre is köszi!

Előzmény: zoldsaska (97)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.21 0 0 97
"43 ezer Ft 43 EU? Nem mindegy :-) Ez panzió volt, vagy bungalow?"
Hát igen tényleg nem mindegy. Szal 43 euró volt a három ágyas szoba félpanzióval.
Nem tudom pontosan mi a különbség a panzió és a bungalow között, de ez gyakorlatilag egy elég kicsi szoba volt erkéllyel, TV-vel, légkondival (bár az tény, hogy egyiket sem próbáltuk, úgyhogy nem tudom, hogy működtek-e, de nagy valószínűséggel). Viszont mindennap takarítottak, törülközőt cseréltek, és szerintem kb kétnaponta ágyneműt is.
Előzmény: BúvárKund (96)
BúvárKund Creative Commons License 2005.02.18 0 0 96
43 ezer Ft 43 EU? Nem mindegy :-) Ez panzió volt, vagy bungalow?
Előzmény: zoldsaska (95)
zoldsaska Creative Commons License 2005.02.17 0 0 95
Mi az elmúlt nyáron voltunk, akkor pefkarin (Potos és Limenaria között) szálltunk meg és 43e volt egy éjszaka három személyre félpanzióval kb 20 méterre a parttól.
Szerintem nagyon tuti hely, szeretnénk idén is oda menni.
Előzmény: Damil Rigó (88)
vicorex Creative Commons License 2005.02.15 0 0 94

annyira nem vészes szerintem az az aprókavicsos dolog, hogy strandcipő kelljen...

 

Előzmény: kardio1 (93)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 93

Visszatérve a potosi strandra, ez mindenütt aprókavics-homok keverék? Vagy vannak ilyen és olyan részei is? Az általam említett Lysistrata bungalows a strand keleti végénél van, ott, ahol a Theologosból jövő út keresztezi a Limenasból (nyugatról) Limenariába (keletre) tartó utat. Azért írom így le, hátha ráismersz így, a strand melyik részére gondolok. Végülis, az a lényeg, hogy a gyerekek homokozhassanak és ne kelljen strandcipő.

 

Előzmény: vicorex (92)
vicorex Creative Commons License 2005.02.15 0 0 92

hát nem tudom... az biztos, hogy fürdés szempontjából a Paradise Beach környékét választanám, bár nyilván a parton itt talán többen vannak (nem tűnt nagyon vészesnek), de ez a legszebb part talán a szigeten (illetve még Golden Beach).

viszont itt az ottani település biztos egy kicsit nyugisabb, mint mondjuk Potos.

Potosban este a parton egész nagy élet van... (persze minden relatív)

nem emlékszem mennyi volt a benzin, de az itteninél biztos hogy olcsóbb volt ;)

a magyar árakat nehéz túlszárnyalni :)

megmondom őszintén az éttermi árakra sem emlékszem pontosan, de nagyon vészesek nem lehettek... eredetileg jóval nagyobb költségvetésű helyre terveztük a nyaralást, aztán mégis ezt választottuk, de nem nagyon néztük annyira emiatt, hogy mennyit költünk...

de nem hiszem, hogy vészesebb árak lennének, mint mondjuk Siófokon... az azért

feltünt volna

Előzmény: kardio1 (91)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 91

Köszi szépen! Szóval ez azt jelenti, hogy a part homokos, amikos megyek be a vízbe, ott aprókavicsos, majd a tengerfenék ismét homokos?

Egyébként egyénileg keresek szállást. Eddig 4 esélyes jelölt van: a Lysistrata nevű hely Potosban, egészen a strandon (az ő honlapjukon ott a part homokosnak tűnik), a Niki nevű apartmanház Paradise beachen (ez kb. 5 perc gyalogútra van a part felett; nem tudom ez milyen meredek kaptató lehet), a harmadik meg Alikiben van. Mindhárom 70 euro körüli áron a főszezonban (4 főre). A negyedik egy stúdió, szóval kisebb, de csak 35 euro körüli, Astrisban, a déli parton.La lehet, viszonylag nyugodt, nem turistáktól hemzsegő helyet keresnék. Te melyiket választanád?

A benzin mennyibe kerül Görögo.-ban? Tavernában mennyiből lehet vacsorázni 2 felnőtt+2 gyereknek?

kardio1

Előzmény: vicorex (90)
vicorex Creative Commons License 2005.02.15 0 0 90

kardio1: Potosnál egészen a partnál aprókavicsos, beljebb homokos...

Paradise beach-nél én nem találkoztam nagy hullámokkal, szerintem simán bevállalható kisgyerekkel...

Előzmény: kardio1 (89)
kardio1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 89

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy Potosban a strand homokos vagy aprókavicsos, zúzalékos, mert az interneten ezt is, azt is írták? A Paradise beachen nagyok a hullámok (kisgyerekekkel mennék)?

kardio1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!