Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2010.07.07 0 0 330
Még egy kérdés .
Összeadtad már a brikettelőállítás költségeit?
Az alapokat leírtam, a számokat Te tedd hozzá.
Még így is 100% a haszon?
Ha tényleg 100%, akkor vajon miért nem a kormány-lobbi, pártközeli cégek csinálják kizárólagossággal. Autópályát csak azok építenek. Azon tényleg 100% a haszon.
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (326)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.07 0 0 329
Mitől veszélyes a fűrészpor?
Mert valami félmarha kitalálta?
Amúgy csak a keményfapor van veszélyesnek kikiáltva.
10.000 évig nem volt az, most az.
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (322)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.07 0 0 328
Nem tudom, hogy ez nettó, vagy bruttó ár-e.
En még soha nem vettem sem tüzifát, sem brikettet.
De kérdezem, hogy a fádról eddig hol kaptál számlát?
A 20-22ezer az nettó, vagy bruttó ?
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (325)
"Blade" Creative Commons License 2010.07.07 0 0 327

Rég nem jártam a fórumon.

A hozzászólásaid olvasva elég képzavarban vagy a veszélyes hulladék és a brikett gyártás között.

Ha veszélyes hulladék a fűrészpor, akkor a belőle készült brikett is veszélyes hull.-nak minősülne.

Tehát akkor nem lehetne vele tüzelni!

A "bio-brikett" (zöld energia) nem csak fűrészporból, ha nem olyan növényből, vagy szárából is elő lehet állítani, amelynek van olaj vagy lignin tartalma.

Szarvason pl: az energiafüvet erre a célra kísérletezték ki.

Vagy vannak az energiaerdők, bokrosan teremnek (nem maguktól nőnek, telepíteni kell), ezekhez elég komoly betakarító és feldolgozó gépek szükségesek. -(ami ugye nem ingyen van, és a működtetésük sem ingyenes, de ezt már taglalták neked)

És vannak a melléktermékek, amivel brikettálás nélkül is lehet fűteni (pl: fűrészpor, szalma, kukoricaszár, napraforgószár, stb) - ezek komposztálhatók és zöldtrágyaként is hasznosíthatók, vagy maguktól is lebomlanak, de ha tüzelésre akarod használni és brikettet csinálsz belőlük, a fűtőértéke magasan jobb lesz, mintha simán eltüzelnéd.

 

Ha neked a brikett ára nem megfelelő, van egy alternativa: csináld magad!

Szerintem ebben van a jövő, otthoni brikettálás. -(mindenki maga készíti a tüzelőjét)

 

Ezeket az üzemeket vagy családi vállalkozásokat inkább támogatni kellene, mint hogy még jobban sarcolni, mert lassan a meglévők is eltünnek a süllyesztőbe!

Aztán majd importálhatunk a ferdeszeműektől!

 

Előzmény: Leslie07 (322)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 326
Minek adnának állami támogatást a Fabriketre,amíg azt a gyártok 100%-os
haszonnal értékesítik.

Azt kellene,hogy beszabályzzák az árát,és úgy adni hozzá állami támogatást.

Németországban például sak 7% koruli AFA van a fabriketen.

De itt hiába csokkentenék az AFAT,meg adnának állami támogatást hozzá,
ha profitszerzés céljábol valaki tobbet akar rajta keresni,mint más a dohányterméken,
vagy az alkoholon.

Akkor kiméljuk meg az erdoket,ha a furészpor hasznosítását nonprofit cégekre
bízzuk. Addig semmi haszna az egésznek,hisz nem váltja ki a tuzifát sem,amikor
annak kétszeres árán értékesítik tonnánként. Kész elmebaj,ami ebben az országban
megengedett.
Előzmény: OAndorka (320)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 325
Tehát 36 000 Ft + AFa,az még a negyvenezer forintot is meghaladja.

Annyiért már 2 t tuzifát vehetsz.
Előzmény: OAndorka (319)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 324
Azért arra kíváncsi lennék hogy pl. a bükk, tölgy, akác stb. fűrészpor mitől veszélyes hulladék??
A bútorlap pora az oké, de a fáé??
Előzmény: Leslie07 (322)
zordonC3 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 323
na álljunk meg egy picit. Az MVM-nél dolgoztam régen (dátumot nem írnék ugye de nem 20 éve) több évet, és Paks már akkor is drágábban (!) termelt mint amennyiért ukrajnából importátuk az áramot... Csak hogy képben legyetek.

Csak az a baj hogy az import vezetékek nem korlátlan keresztmetszetűek.
Előzmény: OAndorka (320)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 322
Fabriket gyártására a Kornyezetgazdálkodási Minisztérium lenne kutya koteles nonprofit céget létrehozni,hogy végre a fabriket,amit furészporbol(veszélyes
hulladékbol) kézsul árban is kiváltsa a tuzifát.

Csakis ekkor lenne kornyezetvédelmi hatása a fabriket gyártásának.

Ezekre a gyártosorokra támogatást is lehet szerezni.
Nem igaz,hogy a magas fabriket árával kellene ellehetetleníteni
egy ilyen hasznos termék felhasználásának minnél nagybb elterjedését.
Előzmény: OAndorka (320)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 321
Mit tudom én, hogy hol.
Előzmény: OAndorka (319)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 320
Ki az a marha, aki nonprofit ( a szó szoros értelmében ) céget hoz létre?
Az vajon miből fog megélni? A költségvetési hiányból?
Amúgy a fűrészpor nem hulladék, valami állat kitalálta, hogy az. Szerintem melléktermék. A fűrészport, ha nem hasznosítod másként, hanem kihordod egy hegybe, akkor humusz lesz belőle. Ez nem nejlon, meg gumi, meg festék, stb.
Az a bolond, aki hulladéknak tartja.
Mindamellett brikettet nem kötelező venni, csak lehet.
Örök törvény az is, hogy a kereslet határozza meg a piacot.
Mindent annyiért lehet eladni, amennyit megadnak érte a vásárlók.
Ha eljön az ideje, megadják érte a 60.000.-Ft-ot is.
Ha meg nem ad érte senki 32-t, akkor meg odaadják 28-ért is.
Mindamellett, mivel ez is zöldenergia, némi támogatás( állami, mint a szélkerékre ) ráférne. Viszont, ha annyi haszontartalommal garantálnák az árát, mint a bolygónk védelmét szolgáló villanyét, akkor boldog lenne minden brikettgyártó.
Amúgy a villanyár tudod, hogy hogyan alakul? Tudod mennyi az előállítása?
Paks: 7 ft
Gázerőmű: 12 Ft
Szén, ligniterőmű : 20 Ft
Zöldenergia: 60 Ft
Adják a felhasználónak 50Ft-ért.
Szóval a gusztustalan, burzsuj, Paks, az keres mind állat.
Szegény csóró szélkerekesek, meg a minusz 10 Ft-ból éheznek.
Szerinted ez így van?
A számok makacs dolgok.
Ződenergia agyon-vissza dotált, a Te pénzedből is. A másik ződenergia ( brikett ) miért nem dotált? Nehezek a válaszok, talán nincsenek is.
Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (317)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 319
Mit udom én, hogy hol.
Én nem veszek brikettet, sem fát, sem egyéb tüzelőanyagot.
Egy hozzászóló írta itt ezen az oldalon lejjebb ezt az árat.
Amúgy ez nem a piaci ára, az 40.000.- felett van.
Előzmény: Leslie07 (318)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 318
De,hol kapsz ennyiért akár most is fabriketet kereskedelemben?
Előzmény: OAndorka (316)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 317
Ez a baj,hogy a hulladékhasznosíto cégek profitra hajtanak. Ezt kellene
torvény által szabályozni,hogy a hulladékgazdálkodással megbízott cégek
csak minimális,a létfenntartáshoz szukséges profitot termelhessenek.

Ha be lehet korlátozni a villamosenergia árát,és lehet kordában tartani,
ugyanigy a hulladékhasznosítás teruletén is szigorú árszabályozást kellene
kieszkozolni,hisz a bolygonk jovojérol van szo.Azt pedig nem lehet elcsencselni.
Előzmény: OAndorka (316)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.04 0 0 316
Hidd el, hogy egy gramm fűrészpor sem tűnik el a semmibe, minden grammja így, vagy úgy feldolgozásra kerül. Energia , forgácslap lesz belőle, esetleg brikett.
De azért mutass nekem olyan céget, aki nem profitorientált, nem haszonért dolgozik, aki egy kis ráfizetésből él, mert akkor én is dolgoztatnék vele.
Szerinted a hulladékhasznosító cégek nem profitra hajtanak?
Mondjuk inkább, hogy lehúzzák az államot, és igen nagy profitért dolgoznak. Ennek érdemes utána nézni, vajon látsz-e olyan hulladékfeldolgozó céget, ahol a góré zsigulival jár?
Nem tudom, milyen perverzió az olyan gondolat, hogy létezik nem profitorientált cég.
Mindamellett levezettem már Neked, hogy nem drágább a fánál a 36E.-ft árú brikett.
Igaz, hogy ennyiért általában nem kapsz , illetve csak nyáron, de miért furcsa nyáron venni a tüzelőt, hisz a fát is előre vesszük, illetve a fát 2 évvel előre kellene venni.
Üdv:
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (315)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 315
Hát ez a baj,hogy megengedik,hogy olyan cégek foglakozzanak hulladékhasznosítással,akik profitorientáltak.Igy lesz drágább a hulladékbol
készult termék a fa áránál. Nem rohejes?

Akkor mi célja az egésznek?

Ha nem profitorientalt gyárto készítené,akkor az ára alatta lenne a tuzifának,
és nem ez lenne a cél,hogy a hulladék fogyjon in kább,mint a tuzifa tuzelési
célra?
Előzmény: OAndorka (313)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.03 0 0 314
csinálva
Előzmény: OAndorka (313)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.02 0 0 313
Szépek a gondolataid, még az is lehet, hogy igazak.
De számoljunk:
Én sorolom, hogy mit kell figyelembe venni, Te pedig add össze a számokat!
-Megveszi a faszi a fűrészport.
-Elmegy érte a k.va drága teherautójával, vagy elhozatja bérfuvarral, mert a por
vagy multiliftes konténerben van, vagy a kisüzemben nem tudják autóra rakni
ezért önrakó autó kell, meg zárt szállítás, tehát csotrogány IFA-n nem kell már
szállítani. Általában a fuvar drágább, mint az alapanyag.
-Leszárítja a szárítójával, amit vett drága pénzen. ott is fogy az energia, ha más nem is, akkor a megvett fűrészpor, mindenesetre eltüzel 1 q fűrészport, h. leszárítson 1 to. fűrészport, amiből lesz 7q száraz anyag, tehát 1 to anyagból, amit vett és hazavitt, lesz 6q por.
-Aztán beleküldi a drága brikettálóba.
-Aztán a visszahűtőbe
-Aztán a csomagolóba
-Aztán raklapra rakja.
-Ja , mindehhez kellett ember is, meg gép is, ami anyagot mozgat.
-Aztán a kész holmit megint teherautóra, aztán irány a kereskedés, vagy a felhasználó.
-Ja és kell hozzá egy üzem, egy komoly villamos hálózat, egy sereg engedély,( ami évente fél milla ), alapanyag-ellátás, multiliftes konténer tucatszám ( 800.000.-/db), vállalkozó kedv, stb.
Azt hiszem senki nem 1 év megtérüléssel számol, mert ha ezeket a számokat összeadod, akkor hanyatt-vágod magad.
Mindamellett gépnek, berendezésnek 3 év alatt, ingatlannak 6-7 év alatt kell megtérülni.
Tudod a kenyér árát sem úgy számolod, hogy mennyi a búza a kombájn garatjánál
( konkrétan 25-35 ft ) A jó kenyér pedig 400 ft. Szóval a kenyér is 13x-os haszonnal van cinálva. Na meg az autóis 1000x-essel, mert egy kiló vas csak 200 ft, az autó 1 to, az összesen 200.000.- A 20 millás verda 100x-os haszonnal van, az 5 millás pedig 25x össel.
Ugye látjuk, hogy így nem lehet számolni.
Talán adjunk össze minden tételt.
Üdv:
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (312)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 312
Természetesen,hogy megéri,csak nem kéne a kereskedelemben szokásos
irreálisan magas áron árulni. En is megvenném,ha nem lenne magasabb árra
1 tona fabriketnek,mint 1.5 t tuzifának.

Ha azt akarnák,hogy valoban az emberek rátérjenek a fabriketre,akkor a tuzifa
árán,vagy inkább az alatt kellene árusítani.

Az a baj,hogy olyanok vesznek fabriket uzemet,akik felvágni akarnak vele,
hogy o fabriketet gyárt. Aztán ott áll neki kamionszámra a raktárban,mert
gyártelepi áron is 35 OOO forintért kínálja tonnáját.

Nem birja kivárni a marha,hogy normális idoben téruljon meg a befektetése.
Ezért inkább becsodol,ahelyett,hogy minimális 10-20 %százalék haszonnal
hosszútávon jovedelmezo uzletága legyen.
Előzmény: ncc1701 (311)
ncc1701 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 311
Dunaharasztiban, mikor havernak vettünk fát, egy asztalosüzemben ott potyogott ki a brikett. 1db ember rakta be műanyagzacsiba, és celluxolta le. Nekik, így tuti megéri.
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 310
Azért érdekelne,hogy hogyan jutottál el a briketásá 25. OOO ft-os
onkoltségéhez.

Ha az energia igény csak 5-10 ft/kg az tonnánként még mindig csak 5-10 ezer
forint.

Hol van az megírva,hogy 1 év alatt kell megtérulnie egy gyártosor koltségének.

Hát épp ez a baj. A bigott agyú gyors meggazdagodás kozpontu tulajdonos
az árat úgy kalkulálja,hogy egy év alatt megtéruljon a befektetés.

Annyi esze nincs,hogy ilyen áron csak kis mennyiséget tud értékesíteni.
Hiába van meg a gyártosrnak a nagy kapacitása,ha a fabriketet eladhatatlan
áron akarja értékesíteni.

Inkább kalkulálna csak 10 % haszonnal,akkor eladhato lenne a termék.
Es sokkal gyorsabban megtérulhetne a befektetés.

A hulladékhasznosítás lényege abban van,hogy a hulladékbol készult termék
ára alacsonyabb legyen. De nem a frabrikett árban 10-15 -szerese az hulladék,
ez esetben a furészpor áránál.

Az pedig már az észnélkuliség tetofoka,hogy a gyártosort nem a hulladéktermelés
szinhelyére telepítik,hogy még szállítási koltség is novelje a termék árrát.

Kész agyrém,gazdasági tudathasadás!
Előzmény: OAndorka (309)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.02 0 0 309
Azért a számaid egészen nem jók.
Igaz, hogy a fűrészpor 2500/to.
Viszont elfelejted, hogy:
-szállítani kell, spec járművel
-Szárítani kell spec szárítóval
-Brikettálni kell
-Csomagolni kell.
Brikettálás energiaigénye: Csak a brikettgép: 0,1-0,2KWh/kg azaz 5-10 ft/kg.
Aztán a szárító, meg a teherautó sem megy magától.
A csomagoló gép, és a kezelője sincs ingyen.
Igazából a brikettálás önköltége min 25.000.-Ft/to. És ebben nincs benne az alapanyag ára ( fűrészpor ) Aprítékból gyártani már nem gazdaságos.
Egy brikettáló lánc, ami tud óránként 200Kg.-ot, az kb 20-30 Milla.
Na most akkor hol vannak a számaid, hol a megtérülés?
Igazából a fűrészüzemnek éri meg, ahol ingyen van az alapanyag.
Amit írsz, h a fűrészpor vesz. hulladék, az csak a keményfára igaz.
De nincs jelentősége annak, h. kemény, vagy puhafa, mivel a lenti hozzászólásom igaz. Ha nem m3-ről, hanem kg-ról beszélünk, akkor a fűtőérték ugyanaz, a brikettet pedig kg-ra adják.
(Mindamellett én nem fűtök sem tűzifával, sem brikettel.
Én fűrészporral fűtök. Nekem egy fűrésztelepem van, a por ingyen van, és automatizálható az égetése )

Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (308)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 308
En sem akartalak cukkolni,csak te is tudhatod,hogy keményfábol készult fabriketet
kiskereskedelemben sehol sem találsz 36 ezerért.Ezért utaltam rá,hogy gazdaságilag
ráfizetés a fabriket. Elég szomoru,hogy a veszélyes huladékbol(furészpor)gyártott
fabriket ára kétszerese a tuzifa árának.

Fordítva kellene ,hogy legyen,de sajnos a fabrikettgyártás is éhes ,azonnal
meggazdagodni vágyo beteg emberek kezébe kerul,és nem normális emberek
kezébe. Ezért van az,hogy nem képes eltejedni és kiszorítani a tuzifát.

A beteg agyú megveszi a furészport tonnánként 2500 forintért,és a kész
terméket 15 X áron értékesíti. En az ilyeneknek betiltanám a hulladékhasznosítást.

A fabrikett gyártás ezen oknál fogva becsodol.

Ugyhogy lassan szokj hozzá a tuzifával valo futés gondolatához.

Mellesleg az érdekelne,hogy hol lehet keményfafurészporbol készult
fabriketet 36 000 forint/T áron beszerezni.
Előzmény: OAndorka (307)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.01 0 0 307
Ha időd engedi , nézd meg ezen az oldalon a 279 sz. hozzászólásomat.
Hidd el, nem az ujjamból szoptam, de én mérnökember vagyok ( nem faipari ), azaz a számok embere. Láthatod, hogy a fűtőérték nem függ a fafajtól, csak a nedvességtartalomtól ( tömegre vetítve ). Többre megy az ember, ha vesz 1,5 kg fenyőfát, mintha vesz 1 kg tölgyfát ua. áron, mert az enerdia több. A számok makacs dolgok.. A számításodból imaradt a jelenérték, ami azt jelenti, hogy amit most kifizetek 1000Ft-ért, az 2 év múlva min. 1200-at ér ( ha a lóvé a bankban lenne,vagy forogna ).
A tüzifádat pedig nyugodtan fujogasd, mert másképp nem szárad le 15%alá 2 éven belül, másképp pedig ráb..........ás, mindenesetre nézd meg a táblázatokat.
Én nem akarlak ám cseszegetni.
50-ért a brikett ráb............szás. 36-ért szerintem jó bolt.
Üdv:
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (306)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 306
A számításodnál a tuzifa maximált 24 OOO-25 OOO Forintos árát vetted alapul,
míg a fabriketnél a minimális 36 OOO forint/t árat.

Igy nem lehet tisztességes osszehasonlítást tenni.

Ha 1 m3 száraz tuzifa 800 kg akkor ha normális 20 000 ft áron vásárolod,
akkor 1000 kg száraz tuzifát 24 000 fortntért vezsel.

De ha még a 25 000 forintos legmagasabb árat veszem alapul,
800 kg tuzifa esetén,akkor is 1000 Kg száraz tuzifa 30000 forintba kerul.

Azaz a száraz tuzifa tonnánkénti legmagasabb árr is alatta van 6000 forintal
a fabriket tonnánkénti legalacsonyabb árának.

Arra azért kiváncsi lennék,hogy hol veszel te Magyaroszágon 36 000 forintért
1000 kilogram keményhabriketet kereskedonél.

Mert ugye nem mindegy,ha a gyártelepi árrol beszélunk,vagy a kiskereskedelemben
általános árrol.

Azt meg végképp nem magyaráztad el,hogy miért kéne két évig dolgoznom
a tuzifa szárításával. Nem hinném,hogy nekem kellene fujni a szárításhoz a
levegot.
Előzmény: OAndorka (303)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 305
Ahol a fabriketet tartod.

Mert ugyebár azt sem 10 kg-onként vásárolod,és aztán viszed is a másodikra.
Mellesleg ha csak 10 kilo fabriketet veszel,akkor 360 forintbol nem veszed meg.
A fabriket is csak akkor olcso,ha nagyobb mennyiséget vásárolsz.
Előzmény: OAndorka (304)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.30 0 0 304
Ja még annyit, ha a 2.on laksz, akkor hol őrizgeted 2 évig a tűzifádat?
Előzmény: Leslie07 (302)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.30 0 0 303
Érzékeled, hogy nem erről írtam.
Persze, hogy fel lehet vinni, de nem viszi fel senki.
Amúgy a tüzifa árát hasonlítsd össze a brikettével.
Frankóról beszéljünk, nem fikciókról:
1 m3. kályhakész tüzifa vajon hány forint?
A tényleges ára: 20-24.000.-Ft, a többi átverés ( szórt köbméter, űrméter,
erdei méter, stb).
És vajon egy m3 tüzifa az hány kiló?
Bizony, ha megszáradt, akkor csak 800.
Na akkor mennyi is egy tonna száraz tüzifa?
24.000x1,2=28.800.-Ft
Ugye ez már nincs is messze a brikett árától.
Meg még otthon szárogathatod 2 évig.
Ha most teszed bele a pénzed abba, amit 2 év múlva tüzelsz el, akkor a fa árához adjál hozzá még 20%-ot ( közgazdaságtan, jelenértékszámítás ), és kijön, hogy a tüzifád 34.000.-Ft-ba van, meg még dolgozol is vele.
A tűzifával viszont mindenképp átba............nak.
Régi motoros vagyok, 20 éve rontom a levegőt a faiparban ( nem gyártok brikettet, nem fűtök brikettel, sem fával ), mindent tudok róla.
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (302)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 302
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre?
Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul?
Előzmény: OAndorka (296)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 301
Lehetetlen,hogy 1 000 kg fabriket tobbet nyújtson,mint 2 OOO kg tuzifa.

Valohol elszámoltad magad. kényelmesebb lehet de gazdaságosabb soha,
még 36 OOO forintos T- kénti áron sem.
Előzmény: Lyankó (297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!