Keresés

Részletes keresés

Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.23 0 0 15620

Köszi!

 

Bachmann mind.

DCC-s mind a három mozdony. 

Háromféle dekóder van bennük és egy Fz1 hajtja őket. :D

Előzmény: manta66 (15618)
Tyapa Creative Commons License 2020.02.23 0 2 15619

Sziasztok,

 

még novemberben küldtem néhányatoknak email-ben pdf formátumú szakirodalmat, amerikai vasút és modellvasút témakörben. A linkeket ide is felteszem, három pakk van, mindegyik 2 GB körüli.

 

Az első csak vasút, a második csak modellvasút, a harmadik vegyes. Kérem, akit érdekel 1-2 héten belül töltse le, utána törlöm  a felhőből.

 

https://mega.nz/#!5EwiACRJ!wCH0Z-W5Yl7KFfm-tDuA1IrYxJDIr32IzcDgiIKhVhQ

 

https://mega.nz/#!AMh00SrK!_4GFvjFTzXJ0eqf6bM5N4HhML3a9-5L6mrCOnIkRpO4

 

https://mega.nz/#!xVgAWSaJ!M8HB7WnAV8bR6ySDj7qumly-InQIIaRj26LkHbGJYW0

 

Üdv és jó szórakozást! Zsolt

manta66 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 15618

Király!

Micsoda UP kollekció!

Milyen gyártmányúak a gépek?

(az, hogy EMD, nem ér! :-)))

Előzmény: Mogyoró Máté (15617)
Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.21 0 0 15617

Kvázi UP szerelvény, barna kiadás:

https://youtu.be/HItRdGx-DqY

manta66 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 15616

Köszi a videós linket is, és a rugós dolgokat is!

 

Az asztal alattit szerintem mailben küldted, tetszik is.

Különösen azért jó, mert el lehet forgatni a váltóhoz képest.

Nekem sok esetben vagy merevítő, vagy keret környékére esnek a váltók, amik miatt alulra nehéz bármit építeni.

De ha el tudom forgatni a rugós részt, akkor szerintem minden váltó alá befér.

Aztán később (ahol egyáltalán kell) egy szervóval át lehet lökdösni.

 

Igen, ez az a J rugó.

Az enyém vékonyabb anyagból van, mégis törik valami egy idő után.

Nem tíz állítás, és nem egy hét után, de előbb-utóbb.

Előzmény: Mogyoró Máté (15614)
Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.09 0 0 15615

Kívülről ilyen lett, de ezek is régi képek: 

Előzmény: RhB (15608)
Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.09 0 0 15614

A videó jobb felső sarkából lehet elérni a többi videót. 

 

https://youtu.be/wg42visZDFQ

Ilyen az első, tesztként készített rugós micsoda, ami a végállásban tartja a kitérőt. Elég összecsapott módon csináltam ezért nem tökéletes, de így is működik. Ferdén sikerült a furat az asztal lapjába, és a drót hajtogatását is ki kell még kísérletezni, de járható útnak látszik. Ennek az MRH fórumos linkjét valahol megosztottam Veled. Most nem találom de ez ugyanaz:

https://www.trainboard.com/highball/index.php?media/power-turnout-frog-with-manual-turnout-control.101180/

 

 

Ez az a bizonyos J rugó:

https://www.youtube.com/watch?v=uXGEjuDhwhY

Előzmény: manta66 (15607)
Cavill Creative Commons License 2020.02.08 0 0 15613

Köszönöm a leírást!

Üdv! S.

Előzmény: Mogyoró Máté (15604)
róbertke Creative Commons License 2020.02.08 0 0 15612

RhB nálam csak így egyesével csordogálnak a kocsik befelé a gyűjteményembe .... 

Tegnap érkezett postán:

Inter Mountain 40344-05-PO
3-Bay Covered Hopper Wagon
General Chemical - H0 

 A kép az eredeti hírdetésből való.

Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.08 0 0 15611

Ezeket a hirtelen felindulásból készített videókat csak így magunknak szeretném mutogatni, ezért nem nyilvánosak. De szeretnék a közeljövőben rendesebb videókat is felrakni, csak azt nem tudom, hogyan különíthetném el őket máshogyan. Gondoltam két külön felhasználói név alatt lehetne, de az is macerás, de lehet hogy úgy lesz. Ezen még gondolkodnom kell.

 

---

 

Eltörik a nyáklap? Az durva. 

Bár ezt J rugós dolgot a Fasttracks-es fickó is javasolja, de szerintem csak olyan esetekben alkalmazható, ahol teljesen szabadon, és lazán mozognak a csúcssínek. Pl. a gyári műanyag keresztaljasok, ott elég egy nyagyon gyenge rugó is. Épített kitérőknél esetleg csak olyannál aminek 'csuklós' a kialakítása. 

 

 

 

Előzmény: manta66 (15607)
hotto Creative Commons License 2020.02.07 0 0 15610

Köszi az infót a feltöltésről.

 

A "váltóállítómű"-ved nekem is bejött. Már a kölykök is jobban élvezik, hogy oda kell menni a váltó mellé és kézzel átlökni. Pedig mennyi szir-szar eszköz van már ennek a működtetésére! Tolatási műveleteknél egyáltalán nem érzem hátrányosnak.

Előzmény: Mogyoró Máté (15599)
hotto Creative Commons License 2020.02.07 0 0 15609

"Mi a jó abban..."? Mi lenne, csorgatom a nyálam, hogy Neked van ilyened is! :)

 

Az obszervésön kocsiért nagyon irigyellek. Action red festésű volt a Trainworld-ön is, de addig halogattam a dolgot, míg lemaradtam róla.

Mozdonyt mit terveztél elé? GMD FP7+GP9 jó lenne? Az előbbiből még van Rapido, az utóbbi talán Athearn Genesisből lesz.

Előzmény: RhB (15601)
RhB Creative Commons License 2020.02.07 0 0 15608

Ki fog hűlni a kávé...

 

Klassz. :-) Ez a te mérlegházadban van és te csináltad? :-) Esetleg külső fotó, nem baj, ha nem régi...

Előzmény: Mogyoró Máté (15603)
manta66 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 15607

Máté, nem lehetne nyilvánossá tenni a videókat?

Így csak a célzott linkekről tudjuk megnézni őket, a többit nem lehet látni.

 

De a köszörülés jól sikerül, nagyon szépen megy a kocsi.

A csúcssineket összekötő talpfába fúrod a lukat a J rugónak, ugye?

Nem törik el a furattól a nyáklap idővel?

És a forrasztások hogy bírják?

 

Nekem törnek, leválnak néha.

Előzmény: Mogyoró Máté (15605)
manta66 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 15606

Ez igen, szép munka!

Előzmény: Mogyoró Máté (15603)
Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.06 0 0 15605

Délben egy kicsit köszörültem a kereszteződésen, utána teszteltem is:

https://youtu.be/JoicJOYoJ5c

 

Előzmény: Mogyoró Máté (15604)
Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.06 0 0 15604

Helló!

 

Amikor réges-régen nekem problémáztak a zene miatt akkor két lehetőséget ajánlott a rendszer: 1, lenémítják a videót 2, reklámot tesznek a videóba aminek a bevételéből kap a jogtuladonos. Amikor feltöltöttem a videót akkor már alapból beolvasta a redszer a hangsávot, nem utólag reklamáltak. Ha kell a videó alá zene akkor a lagegyszerűbb a youtube saját könyvtárából válogatni.

 

Ez a "gyermekeknek szóló tartalom" igazán azokat érinti akik bevételt szeretnének szerezni a videóikból.*** A 'gyermekek online adatvédelmi' vagy akármilyen szabályozás értelmében nem lehet nekik célzott (azaz cookie-t használó) reklámokat nyújtani. A youtube viszont főleg ilyenekkel működik ha reklámot szeretnél tenni a videód elé/alá/mögé, tehát ha a videód gyerekeknek szól azt jelezni kell a youtube-nak, hogy ne használhassanak ilyen reklámokat és a hozzászólások lehetőségét is letiltsák. (Ezzel a bevétel nagy része el is úszik.) De kiemelem megint, hogy ez igazán csak akkor fontos, ha bevételt szereznél, ahhoz meg hatalmas nézettség és sok-sok videó kell. 

 

Ha csak feltöltesz egy videót akkor az alapból nem lesz reklámokkal ellátott bevételszerző videó, ahhoz még külön be kell állítani a dolgokat (kivéve ha az egész csatornádat 'bevételszerzővé' állítottad de ahhoz is sokmindent be kell állítgatni, szóval gondolom hogy nem.)

 

Ha nincs külön beállítva a csatornádhoz, hogy 'nem töltesz fel gyemekeknek szóló tartalmat' akkor elvileg minden videó feltöltésekor be kell jelölni hogy gyerekek-e a célközönséged. 

 

Remélem tudtam segíteni, és nem csak még zavarosabb lett a dolog :D A lényeg a félkövér mondat a többi csak rizsa!

 

 

 

*** Így engem sem érintett igazán.

Előzmény: Cavill (15600)
Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.06 0 0 15603

Régi képek között tallóztam.

 

Reggel a mérlegházban:

RhB Creative Commons License 2020.02.06 0 0 15602

Nekem csak a cylindrical hopper van. Most ilyenek jöttek (meg fekete, Multimarkos CP Rail), de még nem néztem össze a kocsikat a korábbiakkal meg az Intermountain kocsikkal, hogy mi a különbség. A fícsörszben vannak leírva a variációk.

 

https://www.pwrs.ca/view_product.php?ProductID=240896

 

Előzmény: róbertke (15597)
RhB Creative Commons License 2020.02.06 0 0 15601

És mi a jó abban, ha látsz egy csomó ugyanolyan kocsit, csak a száma más? :-)

 

 

Ez az obszervésön:, csak óccóér' (75$)

 

https://www.pwrs.ca/view_product.php?ProductID=221217

 

Hogy a vonat többi részével mi lesz, fingom sincs. :-) Se kocsi, se mozdony...

Előzmény: hotto (15596)
Cavill Creative Commons License 2020.02.06 0 0 15600

OFF

 

Szia Máté, off-topik de szerintem többünket is érdekelhet röviden összefoglalva, hogy mik lehetnek a buktatók, problémák egy vonatos video feltöltése kapcsán? Hiszen elöbb vagy utóbb biztos többünk is meg szeretné osztani a vonatos örömeit ilyen formában is. Én eddig azt hittem, hogy max a háttérzene copyright-ja jelenthet gondot.  Üdv! S.

 

ON

 

 

Előzmény: Mogyoró Máté (15599)
Mogyoró Máté Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15599

Bizony hogy poros, és reméltem aki nem tudja az nem is szúrja ki :D

 

Majdnem a teljes saját építés, volt néhány flexivágányom, azokat belekomponáltam. A váltóállítómű már be van kötve és működik: jobbkéz mutatóujj.

 

Igen olyan 8x4 szerűség még réges-régről, azóta nem fejlődött semmi :( A helyiség a jövőben nem fog a rendelkezésemre állni, így a fal mentén körbefutó asztal csak terv marad. 

 

 

@ manta és hotto: 

a Youtube újított tavaly év vége fele, a lényeg, hogy nyilatkoznod kell, hogy a feltöltött videó gyerekeknek szól-e. Ha azt mondod nem, de a "hatóság" úgy ítéli meg hogy igen akkor bajba kerülhetsz. A részletekbe nem mennék bele, csak ha valakit ez nagyon érdekel, vagy privátban, ha ez offtopik téma. Ehhez jött még, hogy gyalázatos rosszak voltak, így a legegyszerűbb volt mindent törölni.

 

 

 

Előzmény: RhB (15584)
róbertke Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15598

Zárjelző működik ... 

róbertke Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15597

Revelstoke, British Columbia, Canada; 

 

3db ES44AC + gabonások

 

hotto Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15596

Milyen képet? Egyszerű:

Felhajtod a konyhaasztalon a terítőt, ráteszed a "Rocco tőttéses sínt", arra kocsikat 'oszt jónapot! :)

 

Viccet félretéve, milyen a CP observation? Linket tudsz küldeni?

 

Előzmény: RhB (15594)
RhB Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15595

Saskatchewan összesen kettő van, egy hagyományos, meg a ződ.

Előzmény: róbertke (15590)
RhB Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15594

A mostaniak fekete CP Rail és a klasszikus Goverment of Canada, a ződ itt van már vagy 2 éve. A tavaly elhozatott négy is Govermentes, a valóságban is az a leggyakoribb. (Nem Gover mentes.) Pontosabban van közöttük egy Red Canada is.

 

Most fotózzam le egyesével? Inkább belinkelem a netről. :-) (Nem tudok rendes képet csinálni jó megvilágítás híján.)

 

Azt nem tudom, hogy hotto milyen fotóra gondolt?

Előzmény: róbertke (15593)
róbertke Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15593

Csak mert 7 NARC gabonásról írtál, tippeltem az eredetükre. Fotómasinád már nincsen Cukorfalat? :-))

Előzmény: RhB (15592)
RhB Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15592

Van ződ is, ha arra gondolsz. És hogyan fotózzam le, tübdérbogaram? :D

Előzmény: róbertke (15590)
RhB Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15591

Pont ez lesz a bajom, hogy egyelőre nincs normális mozdony hozzá. :-/

 

Vannak régi Kato SD40 és SD40-2, de ezek nem korrekt CP mozdonyok. Van egy Bowser SD40-2, de az B-unit, kéne elé még egy rendes. Van egy Kato AC400CW, de szintén egyedül van. Van a Browser-től egy ALCO C630 és egy MLW M636, csak a két rendelés között dekóder váltás volt, az egyik Tsunami, a másik ESU, és közük sincs egymáshoz futás szempontjából.

 

Na meg csak két mozdony? :-)

Előzmény: hotto (15588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!