Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1035

Május 9 a győzelem napja, ezért, amit tudnak már bekapcsolják a veteránoknak. Egyébként ezen a napon enm érdemes kimenni, mert olyan nagy a tömeg.

 

utána a nagyrészük már folyamatosan üzemel, de egyik másik még javítas alatt lehet.

efvk Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1034

hidak felnyitásárol tudsz infoval szolgálni? egyszerre nyitják vagy egymás után illetve Te mit javasolsz hajoval megnézni vagy ha kimenyünk sétálva megnézhetjük?

Előzmény: quad (1030)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1033

Május 9.-től a szökőkutak üzemelnek vagy el kell csípni,hogy mikor működik?

Bankkártya használata mennyire biztonságos? 

peliatan Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1032

Az a város és környéke gyönyörű.  Az utcák tiszták, a hatalmas parkok is  ápoltak,  virágok az autóutak mentén is, rendkivül jól öltözött nők (férfiak nem) kedves emberek, szerettem ott lenni.

Előzmény: quad (1029)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1031

Köszönöm a válaszaitokat!:))))

quad Creative Commons License 2016.04.11 0 1 1030

Mondjuk múlt héten Petrodvorecben se volt egy teremtett lélek sem :-)

(Mi is csak sétálni mentünk ki)

 

Eléggé furcsa, de érdekes vot a szökőkutakat víz nélkül látni. 

 

Ha valakit érdekel - valószínűleg már írtam - a szökőkutak május 9- kezdik a "próbaüzemet" a hivatalos megnyitó a május 25-höz (a város születésnapja) legközelebb eső hétvégén szokott lenni

Előzmény: peliatan (1027)
quad Creative Commons License 2016.04.11 0 2 1029

Igen, én itt dolgozom már több mint egy éve, így amennyire tudok válaszolok a kérdésekre.

 

Igazából létezik egy hivatalos "kisokos". (Ezt nálam okosabb emberek állították össze:)

 

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?oroszorszag

 

Ebben benne van, mire kell vigyázni, és ha jól tudom külön foglalkozik a VB-vel is (gondolom, arra jössz, mert ha nem, akkor a várható tömeg miatt nem a legjobb időpontot választottad.)

 

A közlekedéssel, kajával és múzeumokkal kapcsolatban ebben a topicban kellene visszaolvasnod, mert ebben a "turisták" jobban vannak informálva.

 

Én, a hosszabb idejű itt tartózkodásom miatt kocsival (vagy gyalog) járok, múzeumba holtszezonban megyek, enni meg azt eszem amit a nejem főz. (kivéve, mikor rendelünk valamit a közeli

éttermekből)

 

Egyébként az E-mailem nyilvános, ezért "titkos" kérdésekre is tudok válaszolni, de amennyire lehet, inkább itt kérdezzetek. - hátha másnak is jól jön az infó.

Előzmény: Marisz55 (1025)
peliatan Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1027

Carszkoje Szeloban  semmi sorban állás nem volt, de a Nagy Katalin palotájában bejutni reménytelen volt. Ott létemkor rekord hőség volt!, a sor alig haladt, akkor engedtek be, ha valakik kijöttek. Kimaradt, sajnáltam, viszont szebb mint Versailles.

A hajózást semmiképpen sem szabadna kihagyni, gyönyörűek a paloták az esti kivilágításban. 

Előzmény: quad (1024)
peliatan Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1027

Carszkoje Szeloban  semmi sorban állás nem volt, de a Nagy Katalin palotájában bejutni reménytelen volt. Ott létemkor rekord hőség volt!, a sor alig haladt, akkor engedtek be, ha valakik kijöttek. Kimaradt, sajnáltam, viszont szebb mint Versailles.

A hajózást semmiképpen sem szabadna kihagyni, gyönyörűek a paloták az esti kivilágításban. 

Előzmény: quad (1024)
efvk Creative Commons License 2016.04.11 0 1 1026

Az biztos hogy jól informált....)))))))

Előzmény: Marisz55 (1025)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.11 0 1 1025

Köszi quad!

Te kinn élsz? Olyan napra kész vagy!

Én május elején megyek 10 napra. Úgy halászgatom össze az infókat.  Közlekedés, kaja, múzeumi belépők stb.

Ha esetleg időd engedi küldenél az email címemre egy "kisokost"?

sztruhar.maria@freemail.hu

 

 

quad Creative Commons License 2016.04.11 0 1 1024

Tudomásom szerint valami hasonló internetes rendszer van Puskinban (Carszkoe Szelo) is.

 

Oda legalább egyszerűbben (igaz drágábban) is be lehet jutni, ha befizetsz egy, a Gosztinnij dom mellől induló buszos látogatásra. 

 

Egyébként hogy valami jó hír is legyen: a mult hét végén még illegálisan, de tegnapelőtt már legálisan is beindult a hajózás a csatornákon.

Előzmény: Marisz55 (1023)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1023

Köszi a választ. Elkeserítő.:((( 2 napos jegyet akartam venni,de ezek után meggondolom.  

peliatan Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1022

Neten keresztül vettem, US$-ban fizettem, de ne gondold, hogy megmenekülsz a sorbanállásoktól. Jóval a nyitás előtt ott voltam.Ugyanis ez első bejáratnál külön sorban állnak a netesek, ahol ellenőrzik az útlevelet és a kinyomtatott papírt és kapsz jegyet. A következő bejáratnál együtt kell sorban állni. Aztán a "ruhatárnál" újabb sor,  mindent le kell adni, még a 0,5L-es vizet is!, vegyél bennt, újabb hosszú sor után.  Néhány terem látogatható, ahol annyi ember zsúfolódik be, hogy nincs hely, levegő végképp semmi, légkondi 0, ablak nem nyitható, többen rosszul lettek. Sok időt terveztem ott tölteni, de 2:5-3 óra után kimenekültem. Még a CCCP idejében  voltam ott és sokkal többet láttam.

Csak tájékoztatásként küldöm, hogy ne érjen váratlan meglepetés.

Előzmény: Marisz55 (1017)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1021

elhajtottak:(((

 

efvk Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1020

nincs mit))))

Előzmény: Marisz55 (1019)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1019

Köszi!!!

 

efvk Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1018

1000 út-nál probáld.

Előzmény: Marisz55 (1017)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1017

Köszönöm a válaszokat.:))))

Újabb segítségre lenne szükségem. :(((

Az Ermitázsba szeretnék venni belépőt a neten keresztül.  

A hivatalos webhelyen nem megy. Írtam nekik, továbbra sem sikerül.

Nem szeretnék órákat sorban állni. Van valami ötletetek,hogy hol tudnám még megvenni a jegyet itthonról?

quad Creative Commons License 2016.04.11 0 1 1016

Azóta sok víz lefolyt a Néván.

 

A Stockmant januárban eladták egy angol cégnek. Nem teljesen világos, hogy csak a szupermarketet, vagy a Stockman néven futó boltokat, vagy pedig az egész épületet. Az angol cég maga nem üzemelteti amit megvett, hanem bérbeadja helyi cégeknek. Ugyanakkor a Stockman névhasználati jogot is megvették két évre, így a név maradt, ezért abszolut nem tudni ki árul most ott.

 

Ráadásul azóta volt egy árrobbanás is. Most pl a normális kinézetű, svájci gyártmányú Masdamer sajt kilója 2500 Rubelbe,  vagyis kb 10 ezer Ft-ba kerül. (Otthon, az eredeti holland a G Robiban 1600 Ft volt egy hónapja)

Előzmény: peliatan (1015)
peliatan Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1015

2013. Júniusban voltam és akkor szinte naponta betértem, kedveltem.  

Előzmény: quad (1014)
quad Creative Commons License 2016.04.10 0 1 1014

A Stockman élemiszerboltja éppeg tulajdonosváltáson esik át, emiatt nagyon változó a kinálata. Én a Stockmant sem árban, sem minőségben nem tartom versenyképesnek, sem más áruházakkal sem az olcsó éttermekkel.

 

Én csak bagettet szoktam ott venni.

 

Egyébként ne feledkezzetek el az orosz élelmiszerembargóról. Bizonyos élelmiszerekből jó minőség egyáltalán nem kapható.

Előzmény: peliatan (1013)
peliatan Creative Commons License 2016.04.10 0 0 1013

A Nevszkíj elején a Metróállomás közelében van a Stockmann áruház, ott frissen sülteket és minden egyéb kész ételeket vehetsz és minőségben/árban nagyon jó. 

Előzmény: quad (1012)
quad Creative Commons License 2016.04.10 0 0 1012

Pl a Stolovaya n1 étteremlánc' ami önkiszolgáló és olcsó 

 

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g298507-d7695472-Reviews-Stolovaya_No_1-St_Petersburg_Northwestern_District.html

 

Ezen kívül még van rengeteg önkiszolgáló, majdnem minden második házban. Ilyen helyken már 150-200 rubel között lehe menűt, elegánsabb nevén "bussines lunch"-ot kapni.

 

De azért ne feledd, olcsó húsnak híg a leve. Normális helyeken egy második fogás 200 rubelnél kezdődik. A mai saslikom pl 300 rubelbe került egy adag, a közeli grúz étteremből elhozva.

Előzmény: Marisz55 (1011)
Marisz55 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 1011

Üdv.:)))Tudnátok írni valamit olcsó étkezéssel kapcsolatba?

Hol található Szentpéterváron önkiszolgáló étterem esetleg  svédasztalos  és mennyiért?

10 napra fogalmam sincs mennyi kell kajára?!

 

quad Creative Commons License 2016.04.09 0 0 1010

Én még valódi örzött parkolót ami nyilvános,  nem láttam. vannak parkolóházak, de azért ott nincs teljes biztonság. Pl a belvárosban a Stockman áruháznak van nagy zárt parkolója.

 

Ami az észt határt illeti, itt van a várakozási rendszert üzemeltető cég honlapja

 

https://www.estonianborder.eu/yphis/borderQueueInfo.action?request_locale=ru

 

Narvánál most épen  8 órát kell várni a személykocsiknak.

Előzmény: sört (1007)
quad Creative Commons License 2016.04.09 0 0 1009

Ami az időjárást illeti: sajnos még a különböző internetes előrejelzések sem szoktak Szentpéterváron  bejönni, így nem igazán tudok,mit mondani.

 

Egy dolog, ami majdnem biztos, hogy eső lesz. A szentpéterváriak sosem hagyják otthon az esernyőt, bármilyen időt is mondanak az előrejelzések.

Előzmény: efvk (1008)
efvk Creative Commons License 2016.04.09 0 0 1008

Üdv)))) ha tudnál némi infot adni hogy májuis elején közepén milyen időjárás szokott lenni? Köszi

Előzmény: quad (1005)
sört Creative Commons License 2016.04.08 0 0 1007

Köszi a segitségedet!

Biztositásról még irok.Mi egy picit bonyoitsuk,mert bérelt kocsival utazunk.

Tudsz még esetleg vmi parkolót ajánlani,ahol ott hagyhatjuk 3 napra a kocsit?Örzött volna a legjobb.

Elözöhöz még annyit,hogy azt olvastam,hogy Észtországból,csak vmi elözetes bejelentkezés után lehet belépni az országba?

Előzmény: quad (1005)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.08 -1 0 1006

Hasznos, köszi :)

Előzmény: quad (1003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!