Keresés

Részletes keresés

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.14 0 0 129
mi az a V DSL ?
Előzmény: Andreas (125)
FDuduG Creative Commons License 2001.03.14 0 0 128
Sziasztok !

Kösz az infókat éppen kérdezni akartam a Teszkóról.Gyanús hogy ilyen hamar letaroltak mindent,aztán annyi.(Flamingó-szindróma ) :))
A Tanár u-Hold u. között fekvő üres telekről nem tud valaki valamit?? Állítólag természetvédelmi terület,de csak iszonyat nagy dudva van ott.(Nekem kell lesarlózni mögöttünk).
Még egy : a Csabagyöngye utcában nagy eső után mindig áll a víz.elég egy 69A és kész a ruhafestés :)) Kinek kéne szóli hogy csinálják meg???

Netka ma vizsgázik egy ECDL modulból!

Üdv : Dudu

Glück Creative Commons License 2001.03.13 0 0 127
Még egy kis adalék a kerületi kereskedelem fejlesztéséről a „Rákosvidék” ez évi márciusi számából:
„A Tescoról kiderült, hogy a kerület után a főváros is támogatná a beruházást, de a településszerkezeti terv módosítása kormánydöntést igényel”…”…a szolnoki és hatvani vasutvonal összekötetésére még évtizedekkel ezelőtt kijelöltek egy sávot, amely a Madárdomb csücskétől indul el, és a Tesco-területen keresztül haladva torkolik be a másik vonalba. A MÁV jelezte, hogy terveiben ennek az összekötő vonalnak a megépítése nem szerepel, a területre nincs szüksége.”
„A kerület kérte a törlését, a főváros támogatja, de végső döntést –stratégiai biztonsági kérdésről lévén szó – a kormánynak kell meghoznia. Állítólag a településszerkezeti tervel kapcsolatos ilyen módosítások az FVM hatáskörébe tartoznak, s ott most minden mással foglalkoznak, csak éppen nem az ilyen, számukra kisebb gyakorlati jelentőségű kérdésekkel.”

„ A Kiss Lajos alpolgármestertől származó információ szerint az ügy elhúzódása a Tescot is türelmetlenné teszi. Ő jelenleg hetven százalékra teszi annak esélyét, hogy a bevásárlóközpont felépül. Kevésbé optimista az Auchan ügyében, itt még ennyi előrelépés sem történt. A rákoskert határában lévő területet a fővárosnak belterületbe kellene vonnia. Ez az ügy sokkal összetettebb, mondta, s jelenleg negyven százalék esélyt ad a beruházás megvalósulására.”
Eddig az idézet.
SZVSZ, ha a főváros ellenezte volna, talán gyorsabb a döntés….
Ewron Creative Commons License 2001.03.13 0 0 126
Azt hiszem Andreasnak teljesen igaza van. Egyébként a Matávkábeltől szerintem semmi jót nem lehet várni.

A Matáv, a Matávnet és a Matáv-KábelTV ügyesen összehangolják az üzletpolitikájukat.

Ma beszéltem a 1212-vel, megkérdeztem, hogy mikorra tervezik a szolgáltatás beindítását (ADSL-t) errefelé. Természetesen erre nem tudtak válaszolni.

Műszaki szempontból biztos lehetne...:(

Andreas Creative Commons License 2001.03.13 0 0 125
>De azér kíváncsi vagyok a matávnot legújabb térképére, mára ígérték...

A térképet már feltették. Nagy meglepetés nincsen, vagyis fejlesztés nem várható a közeljövőben. Üzleti szempontból teljesen érthető hogy a konkurrens UPC, TVNET területein próbálják először elcsábítani és lekötni az ügyfeleket. A MatávKábel területeken nincs konkurrencia, így ott nem olyan sürgős a fejlesztés. Röviden így jártunk :(
De talán mire ideérnek, már lehet hogy VDSL-lel fognak házalni :)

Előzmény: cukkanyó (123)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.13 0 0 124

Netka tűndér,
tuttam, hogy Rád számíthatok!!!
Előzmény: netka (120)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.13 0 0 123

Mingyá más a helyzet, ha Ti is itt vagytok :)))

Hali Ewron,
mostmár engem is érdekel a kábeles internetezés miután 2001-ben nem nagyon hiszem, hogy lesz adsl lehetőség. Az a baj, hogy itt nem nagyon lehet arra számítani, hogy elárasztanak minket más szolgáltatók az ajánlataikkal...a matáv * barátainak és üzletfeleinek* döntésétől függünk...De azér kíváncsi vagyok a matávnot legújabb térképére, mára ígérték...

Szia Termon,
ha nem haragszol kicsit *belédolvastam*, azt az utat amit megtettél a kuttyal kicsit elirigyeltem...azt gondolom, hogyha valaki 24 évet él a XVII.ben az nagyon valószínű
hogy kívül-bévűl rákoskerti marad...

Hali Tűndéry,
persze hogy ide, gyere sokszor...

Drága Glűck,
én már lassan nem hiszek semmit, főleg nem az ilyen építkezősdi ki mit vállalt- teljesített űgyekben, de azért még mindig vannak bennem *rossz* beidegződések, hogy bizony szeretnék hinni :)))

Glück Creative Commons License 2001.03.13 0 0 122
Idézek a Rákosvidék XII.évf. 3.számából(március)
"Junius 30-ig kapott haladékot a bevásárlóparkot építő Folkoner Kft. az önkormányzattól, hogy befejezze szerződésben vállalt feladatait, ami gyakorlatilag az Újlak utca és a Széchehyi utca közötti utat, utóbbi kereszteződésben jelzőlámpás kiépítést, továbbá közvilágítást és a hiányzó közműveket jelenti. Ehhez mintegy 160 millió forint hiányzik még. Ha a munkákat addig nem végzik el, az önkormányzat felmondja a szerződést, és peres eljárást kezdeményez.
Góhér János, a beruházás projektmenedzsere február végén a körzeti televiziónak nyilatkozva közölte, hogy junius 30-ra minden meglesz. Forrást teremtenek a hiányzó összegre."

Ti elhiszitek?

Tündéry Creative Commons License 2001.03.13 0 0 121
Halisztok!
Jelenkezem.
XVII-ben lakom,de nem ott dógzom,akkor én is idetartozom?
netka Creative Commons License 2001.03.13 0 0 120
itt vagyok, nehogy egyedül érezd magad. Bár már nem sokáig, mert elpályázok angolra. A cikkért akartam egy köszi-t küldeni. Egy kicsit megvilágosodtam Flamingó-ügyben. És ahhoz mit szóltok, hogy a kerületben elég ramaty állapotban vannak az utak? Bár ez nemcsak kerületi probléma, mert országszerte pocsékak az útviszonyok. Na mára elég, de azért még benézek majd.
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.13 0 0 119
Halihó.
Mi van Veletek, kedves kerületiek? Lecsúsztunk az elsó százból is :))) Az egy dolog, hogy én ide irogatok, meg cikket pasztázok... lehet, hogy sormintákra is vetemedek?
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.12 0 0 118

:((( Hozta a postás az elutasító választ az ADSL igényre.
Előzmény: cukkanyó (117)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.12 0 0 117
Kösz Peto,

A Flamingó azért is fontos a XVII. kerületieknek, mert jó néhány ottani
vállalkozó kapna helyet az üzletközpontban. A beruházásra a Foltin Globe
Kft.-ből, a Bene-Koch ’96 Kft.-ből, az Euro-Bau Kft.-ből, valamint az
Olajterv Rt.-ből álló konzorcium, a Folkoner Ingatlanhasznosító és Beruházó
Kft. tett ajánlatot 1998-ban. Az egykori szemétbánya feletti kilenc és fél
hektáros területet 108 millió forintért adta el az önkormányzat. Ennek
ellenértékét a szerződés értelmében munkával egyenlíti ki a konzorcium,
amelynek közművesítenie, fásítania, füvesítenie kell a területet. Közlekedési
csomópontot, az Uszoda utca és a Széchenyi utca között utat, máshol
kerékpárutat, játszóteret, sportlétesítményt kell építenie – eredetileg 1999
végéig.

Az ígért feladatok teljesítését néhány jogi és műszaki akadály nehezítette. Az
önkormányzatnak meg kellett vennie egy Táncsics Mihály utcai, körülbelül
kétszáz négyzetméteres, magántulajdonban lévő ingatlanrészt – ez ugyanis
feltétlenül szükséges az út megépítéséhez. Emellett rendeznie kellett az Ilex
kertészeti árudával – húsz évre – kötött bérleti szerződést. Ez azonban
elhúzódott, ezért a közművesítés és az egyéb vállalt munkák határidejét 2000.
december 31-re módosították.

A Flamingó bevásárlópark átadását eredetileg 2001 márciusára ígérték. De
amilyen hirtelen kezdődött el az építkezés, olyan gyorsan le is állt. Pusztán
hatalmas gödröket, betonból kiálló vasszerkezeteket látni. Hiányzik a
Táncsics Mihály utcai csomópont, illetve a vállalt összekötő út egy része, a
közvilágítás, a kerékpárút, a sportpálya, a játszótér. A konzorcium
projektmenedzsere a Rákosvidék című lapnak azt nyilatkozta: az
építkezéshez eddig a konzorcium saját tőkéjét használta fel. A bevásárlópark
teljes költsége azonban mintegy kétmilliárd forint, ehhez banktőkére és más
befektetőkre is számítottak. Tárgyaltak is egy bankkal, de a pénzintézet
esetleges privatizációja miatt leállították a tárgyalásokat. A Folkoner
megkeresett más kerületi vállalkozókat is, akik nemet mondtak az ajánlatra.
Eddig a hasznos üzleti területek harmadára kötöttek előszerződést. A kisebb
vállalkozások közül néhány visszalépne, ez – a menedzser szerint – a nagy
bérlőknek eszükbe sem jutott. A projektmenedzser nem is akar foglalkozni
azzal a gondolattal, hogy a beruházás nem készül el, a finanszírozási problémát
csupán átmenetinek tekinti. Állítja, hogy az elmaradt vállalásaikat teljesítik.

Az önkormányzat előtt két lehetőség nyílt – közli Kiss Lajos alpolgármester
–: az egyik, hogy felbontja a szerződést, és pereskedésbe kezd; a másik, a
járható út – és a képviselő-testület végül ezt választotta –, hogy ismételten
meghosszabbítják a határidőt. Ha a Folkoner Kft.-nek ekkorra sem sikerül
elvégeznie a vállalt munkákat, kénytelenek lesznek más megoldás után nézni.

Ty. K.

Peto Creative Commons License 2001.03.12 0 0 116
Figyelem! A mai Népszabadság Budapest mellékletében cikk a Flamingóról.
Termon Creative Commons License 2001.03.12 0 0 115
Agy'isten földiek.
Én is XVII kerületben laktam , közelebbről Rákoskerten 24 évig , de sajna már vége a boldog időknek.Azért jó olvasgatni ezt a topicot.Mi is ez a Flamingó botrány ?
cucu Creative Commons License 2001.03.12 0 0 114
Majd egyszer kifejtem..
Amúgy igazából nem izgat a kerület.
Előljáróban csak annyit, hogy épp most vagyok a második pályaválasztásom elött...
cucu
Előzmény: cukkanyó (113)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.11 0 0 113

Cucu,
mitől vagy ennyire kiakadva ?????? valahogy az az érzésem nem is igazán valakire haragszol, hanem valamiért nem vagy békében az egész világgal...
Előzmény: cucu (110)
Ewron Creative Commons License 2001.03.11 0 0 112
Nem a Kábel TV érdekel, az már nálunk is van ugyancsak másfél éve. Engem is az internet elérés érdekel - kábelen vagy ADSL-en.
Előzmény: Glück (108)
cucu Creative Commons License 2001.03.11 0 0 111
Én kedves??
Na ne! Összekeversz valakivel!
cucu
ui.: még hogy én kedves...
Előzmény: Peto (106)
cucu Creative Commons License 2001.03.11 0 0 110
Helo.
Én nagyon pontosan megkapom minden évben. Hála deviánszky úrhölgynek/elvtársasszonynak! (Fú, de útálom!)
Pl.: augusztus 27-én, amikor a gyerekek beiskolázásán törjük a fejünket, egyszer csak a postás hoz egy levelet -benne csekkel- a kommunális és súlyadóról. Köszönet érte a kerület vezetésének!
cucu
Előzmény: Peto (104)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.11 0 0 109

Szia Derszu,

már megérte :))) jut eszembe, mintha a Kern Andrisnak lett volna egy taxis magánszáma
amiből aztán átment a köztudatba a rákosborzasztó kifejezés. Na de hol van az már...

Szia Kasszi, csak nem Te is?

Előzmény: Törölt nick (102)
Glück Creative Commons License 2001.03.11 0 0 108
Kábel a TV miatt érdekel? Nálunk már másfél év óta üzemel. Arra igértek választ, hogy a kábelen netezni is lehet. Erre én is most próbálok választ kapni.
A Matávkábel nálatok még nem üzemel???
Előzmény: Ewron (107)
Ewron Creative Commons License 2001.03.11 0 0 107
Sziasztok!

Remélem még lehet csatlakozni! Örülök, hogy a kerületünknek is van fóruma.

Peto: Befizetési csekkeket nekem tegnap hozta a postás, úgyhogy te is biztosan hamarosan meg fogod kapni.

Ha valaki kap választ az ADSL-lel kapcsolatban, mindenképpen írja meg a fórumban! Kábelről tud valaki valamit? Kb. két éve zargatom az ügyfélszolgálatot, de vagy az a válasz, mint két éve, hogy fél éven belül biztos, vagy az - mint pl. most - hogy semmi remény a közeljövőben. Szóval, ha valakinek kábel vagy ADSL ügyben lenne valamilyen infója, ne fojtsa magába.

Üdv mindenkinek Ligetről!

Ewron

Peto Creative Commons License 2001.03.11 0 0 106
"Most a napokban küldik! Én már megkaptam. "
Kedves Glück! Köszönöm, megnyugodtam. Direkt jó ez a párezer forintos befizetés, együtt az "igazi" adóbevallással és tejeléssel.

Kedves cucu! Nem akartalak összezavarni, csak arra próbáltam utalni, hogy a hegyieknél égetőbb gondok megoldására sincs mostanában mód (és terv.

Előzmény: Glück (105)
Glück Creative Commons License 2001.03.11 0 0 105
Most a napokban küldik! Én már megkaptam.
Nem szeretek hivatalokat dicsérni, de ami igaz az igaz...
Az értesítés alapján kommunális adóból tulfizetésem volt, a gépjármű adóban fizetési kötelezettségem. A Pm.H-ban öt perc alatt (udvariasan és mosolyogva !)elintézték a helyesbítés érdemi részét!
Remélem az ilyen ügyintézés lassan nem kivétel lesz!
Előzmény: Peto (104)
Peto Creative Commons License 2001.03.11 0 0 104
Egy kérdés.
Közeledik március 15., nemzeti ünnepünk, s egyúttal a helyi adók befizetésének ideje. Az előző években a Polg.m. Hivatal küldött kivetést, csekkeket a kommunális adóhoz és a gépjárműadóhoz. Idén mintha nem kaptam volna.
Mit tudtok erről?
Glück Creative Commons License 2001.03.11 0 0 103
Ma hazafelé az usziból az Ujlak utcában jöttem végig. Ne tévesszen meg senkit az ottani nyüzsgés, a mult héten megkezdett építkezési felfordulás nem a Flamingóhoz (vagy: Flamengó? ) tartozik, hanem egy 64 egységes garázs-sor épül!

Tud valaki arról, hogy itt Rákosmentén római kori emlékek találhatók? Valamikor régebben olvastam erről.Ha kiderítem, beszámolok róla!

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.10 0 0 101

Nálunk is jártak vagy három éve, semmit nem vittek el, kápét, fuxot nem találták meg, a kutyánkat kinyírták. Otthon aludtunk mindannyian ezidő alatt, semmit nem vettünk észre.
Csak később hasított belém a gondolat, mi van, ha valamelyik gyerekem felébred és kicsattog
Azóta kicsit jobban odafigyelünk...
Előzmény: cucu (98)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.10 0 0 100

Talán nem is a mezei állampógár a hunyó a közterület foglalás ügyében, amikor nem kér engedélyt. Annyi papirt, folyamodványt, ezt azt kell kitölteni mindenütt, hogy iszonyat,
( én már ott tartok, hogy rögtön írástudatlanná válok mikor kérvényeznem kell valamit...)

Közterület foglaláskor azt mondja az egyszeri, nem megyek én sehova kérvényezni, foglalom a közterületet, ha meg megcsípnek akkor kifizetem a büntetést... persze általánosítani nem
lehet...
Előzmény: Glück (95)
kasszandra Creative Commons License 2001.03.10 0 0 99
Cukkanyó!

Kitaláltam:). Betaláltam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!