Keresés

Részletes keresés

ericea Creative Commons License 2014.11.03 0 0 808

"896 előtt nincs magyar nyelvi nyom a KM-ben, míg van török, szláv, germán."

 

A Kárpát-medencéből előkerült 896 előtti germán és török feliratokról tudnál valami tájékoztatást adni?

 

Szláv sem volt és igazából most sincs. Van egy glagolita töredék Zalavárról amit pár éve találtak meg, de az csupán 2 betű és ilyenformán bármely nyelv (szláv, latin, görög satöbbi glagolita írásos töredéke is lehet).

 

Latin az van sok.,......

Előzmény: H. Bernát (803)
ericea Creative Commons License 2014.11.03 0 0 807

Az angol nem bikkfa és az rendelkezik messze a legnagyobb szókinccsel a nyelvek között (mintegy 2 millió szó). A nemzeti nyelv megtartásában pedig nagy igazság vagyon.

Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 806

Amire még felfigyeltem, hogy a magyarokban a kelet- és közép-kelet-európai népekhez viszonyítva több a mediterrán, kisázsiai, elő-ázsiai és kaukázusi eredetű Y-haplocsoportok aránya. Kivéve a románokat.

Ebben a csoportosításban a G2a, J1, J2, E1b1b és T Y-haplocsoportokat vettem figyelembe.

Nyugati szláv kontrollcsoportnak a cseheket és a lengyeleket, keleti szláv kontrollcsoportnak az oroszokat, fehéroroszokat és ukránokat, balti kontrollcsoportnak a letteket és a litvánokat vettem. Felvettem még a déli szláv horvátokat és szlovéneket is.

 

A G2a, J1, J2, E1b1b és T Y-haplocsoportok együttes gyakorisága:

 

Magyarok: 21%

Szlovákok: 14%

Horvátok: 20%

Szlovének: 10%

Csehek: 18%

Lengyelek: 8%

Románok: 35,5%

Szerbek: 29,5%

Fehéroroszok: 9%

Ukránok: 16%

Oroszok: 8%

Litvánok: 1,5%

Lettek: 1%.

 

A környező népek között tehát a szerbek és a románok rendelkeznek kimagaslóan sok „mediterrán – nyugat-ázsiai eredetű” férfiági őssel, de utánuk a magyarok következnek 21 %-kal, ami azt jelenti, hogy a mai magyar férfinépesség egyötödének férfiági ősei a Nyugat-Ázsia – Kis-Ázsia – Dél-Balkán térségéből származó neolitkori és fémkori betelepülők voltak.

ericea Creative Commons License 2014.11.03 0 0 805

"A törökök eltakarodtak, és nem telepedtek meg."

 

Nem mind, csak részben. Olvastam erről egy Zselici helytörténeti munkát, ahol egyes családok oszmán származását vizsgálták. Bizony, elpotyogtatták a génjeiket és ilyen módon ők is hozzájárultak ez etnogenezishez.

Előzmény: H. Bernát (803)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 804

Na kösz, ezt elolvasom.

Előzmény: H. Bernát (769)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 803

A többi hódító ezek szerint pancser volt. 

 

????

 

Az UTOLSÓ hódító (megtelepedő) nyelve lesz az aktuális nyelv -- amennyiben az nem olvad be a honosok nyelvébe (bolgárék).

 

Nem tudok róla, hogy a XVI. századtól kezdve törökül beszéltünk volna.

 

Komoly? A törökök eltakarodtak, és nem telepedtek meg.

 

Arról sem tudok, hogy a XVIII. században németre váltottunk volna, vagy, hogy 1945 után orosz nyelvű lett volna a bennszülött népesség.

 

A németek beolvadtak/kitelepítették őket, az oroszok meg nem "nép"-ként jöttek ide (hál Isten...)

 

Ma ugyan az angolt erőltetik, de valahogy nagyon nehezen akarnak a magyarok nyelvet váltani.

 

Hány brit/jenki él itt?

 

A nyelv nem egy gatya, amit ripsz-ropsz le lehet cserélni.

Hódítók jönnek-mennek, de a nyelv az marad.

 

Muszáj ilyen szintre menni? Példa: oroszok a K-Eu finn népeket/tatárokat nagyrészt asszimiláltak, elba völgyi szlávokat a németek nyelték le, poroszokat szintén, Erdélyben most románosodik el a szórvány magyarság, stb.

 

Egyébként mi volna a nyelvcserére a bizonyíték?

 

896 előtt nincs magyar nyelvi nyom a KM-ben, míg van török, szláv, germán.

 

Ilyenek az újlatinok és társaik.

A 896-os görbelábú hódítók állítólag egy náluknál sokkal fejlettebb kultúrájú őslakosságot találtak itt, akiktől ők vették át

a földművelés tudományát, hovatovább beszélni is tőlük tanultak és nem fordítva.

A ló elé fogod a kocsit. 

Vagy mégsem így lett volna?

 

Keseregsz?

 

A magyar nyelv kristály tiszta gyöknyelv maradt, egészen mostanáig.  

 

Még ha az is volna, mi köze ennek ahhoz, hogy csak 896 után került ide? Gyöknyelv volt a sztyeppén is, stb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ketni (799)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 802

"Ma ugyan az angolt erőltetik, de valahogy nagyon nehezen akarnak a magyarok nyelvet váltani."

 

OFF itt ugyan, de az EU és az USA közös titkos stratégiájában ki van adva, hogy 2100-re nyelvileg el kell angolosítani az EU egész lakosságát, a nemzeti és regionális nyelveket pedig el kell pusztítani.

Állítólag így sokkal könnyebb lesz ellenőrzés alatt tartani a lakosságot.

Gondolj bele, hogyha a világhálón majd mindenki az angolnak egy lebutított, primitív változatán fog csetelni (hű, de kurvára utálom ezt a szót), akkor a cenzoroknak és a gondolatrendőrségnek mennyivel könnyebb dolga lesz...

 

Úgyhogy hajrá, én szurkolok magunknak, hogy ne adjuk fel a nyelvünket a bikkfa angol kedvéért:-)

Előzmény: ketni (799)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 801

Főként az szúrt nekem szemet, hogy a gyakorlatilag velünk közös földrajzi térben, a Kárpát-medencében differenciálódó szlovákok között 3 % az N1c1, hatszor gyakoribb, mint a mai magyarságban.

Adja magát az elképzelés, hogy eredetileg, mondjuk a honfoglalás és a tatárjárás közötti időszakra gondolok, a medence többi részén is e körül lehetett az N1c1 frekvenciája, csak a tatár és török háborús pusztítások hatására lecsökkent.

A Felvidék magasabban fekvő, hegyes-völgyes területein jobban megmaradhatott az eredeti lakosság a tatár és török háborúk során, mint az Alföldön és az alacsonyabb dombvidékeken.

Előzmény: Törölt nick (798)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 800

No nem, mert akkor a TÖRÖK népekkel egyeznének legelsősorban is a honfoglaló vezetők markerei.

 

(Segítek: a török genetikai hatás, mint szupersztrátum, AZONOS FU szubsztrátumot érintett ...)

 

 

Előzmény: Tomtom76 (797)
ketni Creative Commons License 2014.11.03 0 0 799

"...nyelvet váltottak, az új hódítók hatására, legutoljára 896-ot követően"

 

A többi hódító ezek szerint pancser volt.

 

Nem tudok róla, hogy a XVI. századtól kezdve törökül beszéltünk volna.

Arról sem tudok, hogy a XVIII. században németre váltottunk volna, vagy, hogy 1945 után orosz nyelvű lett volna a bennszülött népesség.

Ma ugyan az angolt erőltetik, de valahogy nagyon nehezen akarnak a magyarok nyelvet váltani.

 

A nyelv nem egy gatya, amit ripsz-ropsz le lehet cserélni.

Hódítók jönnek-mennek, de a nyelv az marad.

 

Egyébként mi volna a nyelvcserére a bizonyíték?

Miért a latin lett a hivatalos nyelv a 896-os hódítás után, ha már annyira erőltették azt a cserét?

 

A gyarmatosítók szokása, hogy szétzúzzák a helybéli kultúrát, gazdaságpt, a helybeliek identitástudatát.

Egy lezüllesztett tömeg tényleg elkezdi zagyválni a saját nyelvét a hódítók nyelvével.

Ilyenek az újlatinok és társaik.

A 896-os görbelábú hódítók állítólag egy náluknál sokkal fejlettebb kultúrájú őslakosságot találtak itt, akiktől ők vették át

a földművelés tudományát, hovatovább beszélni is tőlük tanultak és nem fordítva.

A ló elé fogod a kocsit. 

Vagy mégsem így lett volna?

 

A magyar nyelv kristály tiszta gyöknyelv maradt, egészen mostanáig.

 

 

Előzmény: H. Bernát (790)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 798

A finnségi népeknél egyértelműen az N1c1 a domináns apaági vonal. Sőt a balti népeknél is, ami arra utal, hogy a baltiak és a finnek között nagyon szoros vérségi kapcsolatok voltak, vannak. Több évezredes együttélés, vegyes házasságok stb.

Egyébként a keleti szláv népességek körében is magas az N1c1 frekvenciája:

 

nagyoroszok 27 % (az északoroszok és a középoroszok között jóval magasabb, mint a déloroszok körében)

fehéroroszok (azaz bjelruszok): 10 %

ukránok: 7,5 %

 

Még a nyugati szlávok körében is jóval magasabb, mint nálunk:

lengyelek 4 %

szlovákok 3 %

csehek 1,5%.

 

Minden, a Kelet-európai-síkságon élő nép körében jóval magasabb az N1c1, mint pont nálunk, akikben a nyelvészeti eredet alapján jóval magasabbnak kellene lennie.

 

Ez azért elgondolkodtató....

Előzmény: Tomtom76 (765)
Tomtom76 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 797

" MAI manysi génekkel egyezik egyes honfoglalói vezető réteg génkészlete,"

Igen, valóban -MINIMUM- elgondolkodtató lenne, hogy miért! Tudod, miért? Mert mindkét nép etnogenezisében jelentős szerepet játszottak török népek, akik genetikai jellemzői között megtalálhatók az általad hivatkozott markerek.

Előzmény: H. Bernát (781)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 796

Állítólag igen, de azt azért hozzá kell tenni, hogy ezt a megállapítást roppant kevés számú mintára alapozzák.

Előzmény: jamaica2 (767)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 795

Rendben, elfogadom, ezeket nagyjából én is tudtam. Mindig is befogadó nemzet voltunk, rengeteg betelepülő érkezett ide (főleg a szomszéd országokból, de máshonnan is) a Kr. u. 900 - Kr. u. 1914 közötti időszakban. Azóta inkább az elvándorlás a jellemző vagy a szándékos kitelepítés (lásd a magyarországi svábok kitelepítése 1947-1949-ben).

 

Szóval akkor a Kárpát-medence mindig is a népek olvasztótégelye volt.

Előzmény: jamaica2 (766)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 794

OK, akkor mondd a magadét, legfeljebb nem szólok bele.

Előzmény: ericea (793)
ericea Creative Commons License 2014.11.03 0 0 793

csak számodra és olvasd el a topik címét.

Előzmény: H. Bernát (792)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 792

Nincs szétoffolva, csak miután az etnogenezis kérdései "triviálisak" (kőkor óta élnek itt genetikai őseink, rájuk települve a számos következő hullám népessége -- mint BÁRHOL az EU-ban --, így ez nem igazán izgalmas dolog. De ha az is volna, tekintve az itteni vita érdemi részét, a nyelvünk idekerülése az elsődleges téma.

Előzmény: ericea (791)
ericea Creative Commons License 2014.11.03 0 0 791

Berci,

 

"Tehát senki sem keveri a nyelv eredetét az etnogenezissel itt, egyszerűen az utóbbi nem téma most."

 

Pont fordítva. Nézd meg a topik címét. Ez nem magyarság eredete topik és nem lenne jó szétoffolni.

Előzmény: H. Bernát (790)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 790

Olvtársam, mindennek mi köze volna a magyar nyelv idekerülésének?? Senki sem tagadja, hogy az országlakosok túlnyomó többségének genetikai ősei x ezer évvel elelőtt is itt éltek már. Csak éppen y alkalommal nyelvet váltottak, az új hódítók hatására, legutoljára 896-ot követően.

 

Tehát senki sem keveri a nyelv eredetét az etnogenezissel itt, egyszerűen az utóbbi nem téma most.

Előzmény: ericea (786)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 789

a, nem is minden magyar vezér volt török nyelvű, hanem FU, még Makkaytok sem tagadja, volt már szó róla elégszer itt.

-----------

Többször megadtam a forrásokat vagyis tudatosan és rendszeresen hazudsz Makkayval kapcsolatban.

 

Abbahagyhatnád az inszinuációt (látom, a modi elnéző irányodba), miután valamennyi eddigi vitánkban alul maradtál és eloldalogtál, így a Makkay elismerte FU vezérnevek tekintetében is, volt itt már téma, nem is egyszer. Nem szorult beléd valami nagy önérzet, hallod, ennyi égés után ismét előhozakodni mindezzel.

Előzmény: dzsaffar3 (785)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 788

 mely üvölt Makkay írásaiból, eleve gyanússá teszi "eredményeit".

----------------

Vagyis nem ismered eredményeit.

 

Mindet biztosan nem, de amivel bemutatkozott nekem -- A magyarság keltezése, Sicula Hungarica -- bőven elégséges az ő képbe helyezéséhez. No és hogy nálamnál hozzáértőbbek is elparentálják álláspontját, hoztam ilyen értelmű írásokat ide.

Előzmény: dzsaffar3 (784)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 787

"Amúgy megint nem érdemben válaszoltál, megint mellébeszélsz. Béres Juditod akceptálja Raskó eredményeit, olvashatod: nyelvrokonaink szomszédságából indultak a honfoglalók (vezető rétegei)."

 

:?-))

Ismered egyáltalán Béres Judit anyagait, hogy ezt állítod?

 

Ezek szerint te nem ismered, csak ész nélkül linkelgetsz ide. Olvasd el a magad hozta Hitel cikk 1. oldalálanak 1. bekezdését, és le fogsz csillapodni.

 

egyetlen halvány megjegyzést tett a csángókról- ők állnak a legközelebb finnugor rokonokhoz.

 

Megint és ismételten terelsz: ki beszél a "finnugorokról"?? Béres, Raskó eredményeivel egyetértőleg, megállapítja, hogy a honfoglaló vezető réteg az obi-ugor legközelebbi nyelvrokonaink szomszédságából indult.

 

Béres Judit anyagát nagyon jól ismerem és nem véletlenül említettem a csángókat.

Ennyit Béres Juditról, véleményedről és Raskó megállapításokról.

 

A csángóknak semmi közük mindehhez, és véleményem gyanánt hoztam beidézett cikkedből Béres Judit Raskó kutatásait elismerő nyilatkozatát.

 

Ez a véleményem több mint tíz éves és nem fog változni. 

 

A te véleményed -- bárkit is érdekel/nem érdekel -- ezúttal ütközik Béres/Raskó véleményével, és én inkább nekik hiszek.

Előzmény: dzsaffar3 (783)
ericea Creative Commons License 2014.11.03 0 0 786

A gyökereinket Ázsiában kell keresnünk..."

 

Nem kell Ázsiában keresni, hanem itt a Kárpát-Medencében. Méghozzá a lehető legkorábbi időkig amíg emberi kultúrát lehet találni.

 

Szerintem szemléletváltás kell. Mondok egy példát.

 

A sziciliaiak az eredeteüket Szicíliában keresik, nem rohangálnak se erre se arra, legfőképp Ázsába se, na meg a latinokhoz se és nem keverik nyelvük eredetét az etnogenezissel.

 

Volt egy népesség akiket Siculoknak neveznek és a nyelve biztos nem a sziciliai olasz volt. Önálló nyelvcsaládba is tartoztak: Sicel. Erre jött Kr. e 800-ban a főniciai hódítás, majd Kr.e 680-ban a görög, majd Kr. e 210-ben a római , Kr. u. 830-ban az arab, 1061-ben a normann, 1282-től a spanyolok és végül Garibaldi óta az olaszok, ma pedig ismát az arabok, hetente akár ezren is.........

 

Ebből a sok népből az anyaföld formálja máig is a nemzetet.   A ezelőtt ép bölcsője maga a sziget és kutatóik nem kóvályognak egy ferdeszemű nép fele sem. Aki a szigetre ér, megérzi azt az erőt, ami a helyi népességet formálja és ami elszakítja az anyanemzettől és Sziciliaivá teszi akár Arkhimedeszt, akár Bellini-t....

 

A nemzeti jelkép az ami végigvonul a történenlem évezredein és használják ma is, úgy ahogy a görögök 2600 évvel megalkották és átvették a rómaiak, bizánciak, ma is úton útfélen felbukkan.

 

Az első sziciliai címer itt van, Kr. e. 600 körül egy görög tálon (Agrigentoban fotoztam).

 

Vajon van ilyen nemzetformáló ereje a Kárpát-Medencének is?  Szerintem igen.

 

Előzmény: H. Bernát (769)
dzsaffar3 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 785

a, nem is minden magyar vezér volt török nyelvű, hanem FU, még Makkaytok sem tagadja, volt már szó róla elégszer itt.

-----------

Többször megadtam a forrásokat vagyis tudatosan és rendszeresen hazudsz Makkayval kapcsolatban.

 

Sáfár istván

Előzmény: H. Bernát (781)
dzsaffar3 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 784

 mely üvölt Makkay írásaiból, eleve gyanússá teszi "eredményeit".

----------------

Vagyis nem ismered eredményeit.

 

Sáfár István

Előzmény: H. Bernát (782)
dzsaffar3 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 783

Te képzett tudósokat minősítesz alternak.

 

???

 

Ugyanezt tetted Makkayval is és más régésszel is...

 

Makkayt nem tagadom, nagyon a bögyömben van. És nem csak az enyémben, láthatóan.

 ------

:-))

 

 

"Amúgy megint nem érdemben válaszoltál, megint mellébeszélsz. Béres Juditod akceptálja Raskó eredményeit, olvashatod: nyelvrokonaink szomszédságából indultak a honfoglalók (vezető rétegei)."

 

:?-))

Ismered egyáltalán Béres Judit anyagait, hogy ezt állítod?

 

A Hitelből idézett nyilatkozatában- amelyet te is ideidéztél a magtudintól- egyetlen halvány megjegyzést tett a csángókról- ők állnak a legközelebb finnugor rokonokhoz.

Senki más.

Béres Judit anyagát nagyon jól ismerem és nem véletlenül említettem a csángókat.

Ennyit Béres Juditról, véleményedről és Raskó megállapításokról.

Ez a véleményem több mint tíz éves és nem fog változni. 

 

Safi

 

 

Előzmény: H. Bernát (780)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 782

Nem t'om, ilyen all-round man lenne Makkay? Turkológus is, finnugrász is, ősrégész is, történész is ...Miért negligálja nézeteit ez a sok szakterület? Én egyiknek sem vagyok különösebb ismerője, de az oly nagyfokú szubjektivitás, mely üvölt Makkay írásaiból, eleve gyanússá teszi "eredményeit".

 

Előzmény: Tomtom76 (778)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 781

Keveredés ide, félrekúrás oda: hogy a MAI manysi génekkel egyezik egyes honfoglalói vezető réteg génkészlete, ez minimum elgondolkodtató kellene hogy legyen az alter-tagozat részéről is.

 

Ja, nem is minden magyar vezér volt török nyelvű, hanem FU, még Makkaytok sem tagadja, volt már szó róla elégszer itt.

 

Amúgy a héber nevekkel csupán ilyen-olyan kazár allűrt próbáltam igazolni, amely -- tán más okokból -- megvolt a honfoglaló vezetői rétegben is, tehát (szerintem) FU nyelvűségük mellett török neveik.

 

 

Előzmény: Tomtom76 (777)
H. Bernát Creative Commons License 2014.11.03 0 0 780

Te képzett tudósokat minősítesz alternak.

 

???

 

Ugyanezt tetted Makkayval is és más régésszel is...

 

Makkayt nem tagadom, nagyon a bögyömben van. És nem csak az enyémben, láthatóan.

 

Amúgy megint nem érdemben válaszoltál, megint mellébeszélsz. Béres Juditod akceptálja Raskó eredményeit, olvashatod: nyelvrokonaink szomszédságából indultak a honfoglalók (vezető rétegei).

 

 

Előzmény: dzsaffar3 (779)
dzsaffar3 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 779

Akkor bugyuták ezek a tudósaink ...Így már a Safi (eddig) favorizálta Béres Judt is abcúg. Raskó detto. Kalevi Wiik szintúgy. Csak az alteres álmok maradnak.

-------------

:-))

 

Te képzett tudósokat minősítesz alternak.

Ugyanezt tetted Makkayval is és más régésszel is...

 

 

Safi

Előzmény: H. Bernát (775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!