Keresés

Részletes keresés

netka Creative Commons License 2001.03.26 0 0 199
Igen kedves Tündéry, pont olyanná szeretnék helyreállítani, amire te emlékszel. Nekem is vannak halvány emlékeim ezzel kapcsolatban, mi piócát láttunk benne nagyon sokat (féltem is, nehogy beleessek a patakba), meg békáztunk...
Manapság még azt is meggondolom, hogy a kutyát (!) beleengedjem-e fürdeni! Ja, és a betont el akarják bontani, hadd legyen természetes medre a pataknak.
Előzmény: Tündéry (196)
BlueBird Creative Commons License 2001.03.26 0 0 198
Ó, de jó Neked, hogy még láthattad ilyen idejében is a Rákospatakot. Nekem már csak a koszos maradt meg emlékezetemben. Bele is estem egyszer. Jól végighorzsolta a patak szélén lévő beton a combomat. Persze otthon nem mertük megmondani, hogy a pataknál ugráltunk, úgyhogy annál a mesénél maradtunk, hogy elestem labdázás közben. Azt hiszem nem hitték el. Elvégre nem eshettem olyan hülyén, hogy végighúzom a combomat. Lehet, hogy a bringás mesénél kellett volna maradni.
Előzmény: Tündéry (196)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.26 0 0 197

Kedves Mr. President,

előre szeretném bocsájtani, hogy tiszteletben tartom Mindenki vallási meggyőződését és ugyanúgy tiszteletben tartom Mindenki politikai meggyőződését.

Viszont a mai politikának ugy am blokk, semmi köze a politikai meggyőződéshez!!! A politika ma annyira tisztátalan, hogy semmi csodálkoznivaló nincs rajta, ha a hétköznapi ember nem kér belőle. Mivel az emberek nem kérnek belőle, a politika egyre agresszívebb, gondolom saját maga önigazolása miatt...

Tudom, hogy a dolog ennél azért sokkal bonyolultabb, és nem lenne szabad a dolgokat ennyire rövidre zárni, de ha egy országban elfogadott terminus lett a Megélhetési politikus kifejezés,
és annyira nyilvánvalóan a túlélésre koncentrál mindenki, akkior ideje lenne már bevonultatni a köztudatba a Munkanélküli politikus kifejezést is...

Előzmény: President of XVII. (191)
Tündéry Creative Commons License 2001.03.26 0 0 196
Sziasztok!

Tervezik a Rákos patak helyreállítását??
Tudtok erről valami bővebbet,nagyon érdekelne?
A helyreállítás a betoszegélyre,vagy a víz minőségre vonatkozik?

Sosem felejtem el,régen úgy volt,hogy nyáron leállították a szennyvízek beleresztését.
Akkor még halak is voltak benne :)
Szép áttetsző volt a vize és látni lehetett az árral szemben úszkáló halacskákat.
Kár,hogy ilyet csak egyszer láttam,mert azután a nyár után,már minden évszakban ugyanojan piszkos volt a vize. :(
Rengeteget játszottunk a partján gyerekkoromban.
Ott ismerkedtem az állatvilággal,a vizi élőlényekkel.Ma már nemigen vannak benne vizi élőlények.

Tünce

Előzmény: netka (194)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.26 0 0 195

Kedves Glück, és Mindenki,

a www.parlament.hu honlapon, minden honatya adata, felszólalása megtalálható 1998-2002
ciklusban, sajnos az előző ciklus felszólálait nem találtam... (és még mindig nem tudok linkelni)

Előzmény: Glück (193)
netka Creative Commons License 2001.03.26 0 0 194
A hétvégén hallottam, hogy a MALÉV kivonja a forgalomból a maradék TU-154-es gépeit, mert nemcsak sokat fogyasztanak, de a zaj, amit okoznak, az sem felel meg az EU szintnek (túl zajosak). Helyettük megérkeztek már a Boeingok, amik lényegesen csendesebbek elődeiknél.....
Hát majd meglátjuk (halljuk). Egyébként nagyon örülnék, ha összejönne a lóvé a Rákos-patak helyreállítására, mert nagyon szeretem ott sétáltatni a kutyát.
Glück Creative Commons License 2001.03.25 0 0 193
Mikor hangzott el ez a hozzászólás és milyen formában?(kormánypárti interpelláció? Ki volt a cimzett? )
Volt válasz?
Ennek tudható be, hogy kevesebb a TU gép? ::))
Előzmény: President of XVII. (191)
cucu Creative Commons License 2001.03.24 0 0 192
Helo.
Köszönet a hozzászólásodért!
(Nekem ez a legnagyobb problémám Réákosheggyel, ill. a XVII. kerülettel...)
Reped a házam!!!
cucu
Előzmény: President of XVII. (191)
President of XVII. Creative Commons License 2001.03.24 0 0 191
És most egy szösszenet a közelmúlt (az előző parlamenti ciklus) történetéből:
Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Képviselotársaim! Tisztelt Miniszter Úr! A XVII. kerület, Rákoshegy lakói rendszeresen megkeresnek azzal a panasszal, hogy a Ferihegyi I. repülotér leszálló gépei kibírhatatlan zajt okoznak a leszállás során általában.

A gépek alacsonyan szállva, szinte a házak tetejét súrolva nappal, de éjszaka is olyan zajterhelést okoznak a lakosságnak, hogy a házakban maradandó károsodások keletkeztek. A lakók egészségét is több orvosi vizsgálattal bizonyított károsodás érte. A lakók rendszeres panaszaira a repülotér vezetése azt a választ szokta adni, hogy fényképezzék le a zajt okozó gépeket.

Ez megtörtént. Sok olyan képet, amit hozzám eljuttatott a lakosság, a tisztelt miniszter úr munkatársainak át is adtam. Sajnos hathatós intézkedés ebben az ügyben nem történt. A kerület lakói most, hogy a repülotér bovítése napirenden van, még jobban félnek a fokozottabb zajterheléstol.

Tisztelt Miniszter Úr! Kérem rövid tájékoztatását, hogy milyen intézkedéseket terveznek és mikorra, hogy a légügyi törvény tárgyalása során már elfogadott zajterhelési mutatók valóban a lakosság részére is elviselhetoek legyenek. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiban.)
(DR. HOFFMANN ATTILA (MSZP)felszólalása)

President of XVII. Creative Commons License 2001.03.24 0 0 190
A rákoshegyi evangélikus templom

Története
Rákoshegy 1921-ben lett önálló község. Evangélikus fiókegyháza 1929-ben alakult meg. 1935-ben Templomépíto Bizottságot hoztak létre s megindult a gyujtés 250 evangélikus család és a község másvallású lakosai felajánlásainak segítségével. Sándy Gyula, legtöbb XX. századi (különösen pestkörnyéki) evangélikus templom építésze 28. templomának alapkövét 1938-ban tették le, a templomot 1939. május 18-án szentelte fel Raffay Sándor püspök. A háború megkímélte. Harangjára 1947-ben kezdtek gyujteni, s még abban az évben fel is szentelte Ordass Lajos püspök és Zászkaliczky Pál esperes.

Rákoshegy, Rákoscsabával és Rákosligettel 1950-ben egy közigazgatási egységgé vált. Az önálló fiókegyházak megszuntek s a rákoskeresztúri egyházközség részeivé lettek.

Leírása
A szép parkban álló épület nyerstéglából, termésko lábazattal készült. A támpillérek és párkányzatok anyaga vasbeton. Sokablakos tornya a kapu fölött, középen emelkedik, toronyfala négy sarkán a székely templomokra jellemzo "fiatornyos" díszítést alkalmazta az építész, ezzel magyaros hatásra törekedve. A téglalap-alaprajzhoz kétoldalt, a homlokzati részen külön fedélszéku, félköralapú terek csatlakoznak. Oldalait támpillérek tagolják.

A templom belsot 1994-ban újították fel. Oltárán nagy fakereszt. A beüvegezett karzat mellvédjét réz Luther-rózsa díszíti.
(forrás:church.lutheran.hu/rakoskeresztur/rkerhegd.htm)

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.23 0 0 189
Úgy van. Hajtőműpróba, teljes teljesítményen.
Előzmény: cucu (184)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.23 0 0 188

Halihó,
kicsit elcsábultam : www.station.sony.com (játékok, nekem főleg puzzle) ígérem, hónap megtanulok linkelni is...
Glück Creative Commons License 2001.03.23 0 0 187
(Már megint elszállt a beirásom félkészen!)

Nem tudom biztosan, de a patak esetében talán helyesebb a "rehabilitáció" szóhasználat, vagy inkább egyszerüen:helyreállítás.
SZVSZ nagyon épkézláb gondolat és úfgy tudom a tervek már készülnek vagy el is készültek. Már "csak" a pénz hiányzik...
Egy kis helyismeret (4.rész):
Rákos patak
A duna leghosszabb mellékvize a budapesti szakaszon Gödöllőtől északra (Szadán?)a Margita hegy aljában ered, 42 km hosszú. vizgyüjtő területe 136 négyzetkilométer. Átlagos vizhozama 0,27 köbméter (270 liter) másodpercenként, árvizkor 27 köbméter=27.000 liter másodpercenként. Az angyalföldi Duna szakaszon torkolik a folyóba, ahol a római korban híd vezetett át Óbudára (Aqinkumba). Partján hajdan vizimalmok települtek (a XIV.kerületi szakaszán volt a Paskál malom, ahol hév forrásokat tártak fel).

Előzmény: netka (186)
netka Creative Commons License 2001.03.23 0 0 186
igen-igen-igen! írjad! én támogatom az ötletet! különösen, hogy mi még nem kaptunk KISOKOS-t.
A Rákos-patak rekultivációjáról nem tudtok semmit? (remélem jól írtam...)
Előzmény: Glück (182)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.22 0 0 185

Glückpa, az lakásonként 2,78 ember, az valszeg alatta van az átlagnak, vagy
esetleg vannak üres lakások ? bár ez nem nagyon valószínű...
by the way, nekünk semmi sincs ellenünkre...
Előzmény: Glück (182)
cucu Creative Commons License 2001.03.22 0 0 184
Helo.
Áháá! Szóval hajtóműpróba... Hát ezt halljuk mi 'majd minden este. Én meg azt hittem, jön a 3. vh.
Ami a határt illeti, én sem értem, miért hallatszik nálatok is amikor a vasút vonala a határ... )))
cucu
Előzmény: Törölt nick (179)
dunee Creative Commons License 2001.03.22 0 0 183
LOL! Azóta van vibrálásra állítva :P
Előzmény: Törölt nick (180)
Glück Creative Commons License 2001.03.22 0 0 182
Tegnap bedobták az aktuális kerületi "KISOKOS"-t.
Az itt közölt adatok szerint 80.142 lakosa van a kerületnek, a lakások száma: 28.750.
A kiadvány 8.oldalán van egy jól összeszedett "A XVII.Kerület története" című fejezet két oldalon.
Ajánlom mindenki szives figyelmébe!
Azért néhány dolgot ami ott nem szerepel még leirok, ha nincs ellenetekre...
Előzmény: cukkanyó (181)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.22 0 0 181

Hali Mr. President,

*Jó lenne, ha sikerülne kissé tágítani a résztvevők körét, gondolom nem csak 15-20 netező van kerületünkből...
Pl. reklámozzuk a topic létét chat-szobákban, apróhirdetési oldalakon és minden lehetséges fórumon.*

Igaz- ami igaz némi reklám nem árt a topiknak ( jó bornak is kell a cégér), de szvsz a törzsasztal varázsa abban rejlik, hogy sokan olvassák, de mindenki eldöntheti, hogy szól-e
vagy se... ha pedig valaki azért nem ír, mert egy kis biztatásra van szüksége akkor azt itt megkapja, sőt némi szelid noszogatást is...

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 180
Minek kell az IC-t figyelned? Inkább figyeltél volna a mobilodra! :))))))))))
Előzmény: dunee (176)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 179
Állítólag a repülőtér 3-as zajövezetének a határa a MÁV 120a Budapest-Újszász-Szolnok vonala. Én a vasút Keresztúr felőli oldalán élek és itt is lehet hallani a hajtóműpróbákat. De miért jön át a hang a vasúton vajon, ha ott van a határ számára?
Előzmény: cucu (174)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 178
Attól függ. Ha a hegyi Bánya part-ra gondolsz, akkor igen. Egyébként más esetben nem azonos a kettő, bár a térképeken más van sajnos.
Előzmény: Glück (165)
Glück Creative Commons License 2001.03.22 0 0 177
Nincs valakinek friss híre a Ligetsor- Keresztúri út közötti összekötő út építéséről?
Előzmény: Ewron (175)
dunee Creative Commons License 2001.03.21 0 0 176
A reptérrel kapcsolatban nekem ellenpéldám is van... Tavaly nyáron pihizek a kertben, eccer csak elsötétül a nap. Jesszusommivan... Időben nézek fel ahhoz, hogy a nap majd' megvakítson, viszont utána úgy 60 (!) méter magasan elsuhan egy bazi nagy gép. Néma csendben, kérem szépen. Csak lestem. Ha jól emlékszem Lufthansa volt. Valószínüleg a nullához közeli szinten voltak a hajtóművek (asszem leszállásoknál ez így szokott lenni), de döbbenetes volt egy ekkor darab valamit néma csendben nézni.

Utána meg jött a miskolci Intercity és a mobilom csörgését se hallottam meg...

Ewron Creative Commons License 2001.03.21 0 0 175
Nem lennénk olyan messze a centrumtól, ha normális közlekedésünk lenne. Ezt mind a tömegközlekedésre, mind a bevezető utakra értem.
Előzmény: cucu (174)
cucu Creative Commons License 2001.03.21 0 0 174
Helo.
Nem is kell ezt negatívan értelmezni. Aki pedig olvasta az írásomat erről, az tényleg nem haragudhat meg érte. Tény, hogy "borzasztó" messze van a centrumtól...

Tündéry, szerinted érdemes perelni az LRI-t? Megfigyeltem, hogy teljesen kiszámíthatatlan módon főleg vasárnap és ünnepnap szoktak a házam felett alászállni. Legutóbb augusztus 20-án volt ilyen; fényképeket is készítettem. Rezgett minden, de ez nem látszik a felvételeken. )))
cucu

Előzmény: dunee (173)
dunee Creative Commons License 2001.03.21 0 0 173
Heheh, a Rákosborzasztóért én nem ütök - az a helyzet, hogy nekem tetszik. Hány kerület mondhatja el magáról, hogy saját szlengneve van? (Na jó, nem csak ez az egy, de akkor is :)))
President of XVII. Creative Commons License 2001.03.21 0 0 172
Jóóóóó estéééééét XVII.!

A topic ötletéért dícséret az indítónak!

Jó lenne, ha sikerülne kissé tágítani a résztvevők körét, gondolom nem csak 15-20 netező van kerületünkből...
Pl. reklámozzuk a topic létét chat-szobákban, apróhirdetési oldalakon és minden lehetséges fórumon.

A "rákosborzasztóért" én is ütök, de magunk közt azért lehetünk önkritikusok: csatorna, burkolt utak, üzltek, közlekedés, kultúra -- illetve mindzek hiánya....

Vagy ez is politika?!

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.21 0 0 171

Ez aztán tényleg * jó kis* helytörténet Kedves Glűck, de hát ilyen ez a c' est la vie :)))

Szia Tündéry, örülünk, hogy itt vagy!

Láttátok a vadi új city toilettet a Humanik előtt? Mozgáskorlátozottak is tudják használni.
Olyan mint amilyennek egy világvárosi utcai mosdónak lennie kell...

Előzmény: Glück (170)
Glück Creative Commons License 2001.03.21 0 0 170
Egy kis helytörténeti "pletyka" (3.rész)

A hagyományok szerint 1670-ben kapta meg egy fűtő-mester az államnak tett szolgálataiért a mai Rákoskeresztútron és környékén elterülő földeket birtokadományozás útján. A Wesselényi-féle szervezkedés során a derék fűtő kihallgatta az összeesküvőket s vallomásával alátámasztotta az összeesküvés gyanuját. Ezért kapta a grófi címet, a birtokot és a Vigyázó nevet...
(Forrás: Kovács István: Rákosliget története.)

Előzmény: dunee (168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!