Keresés

Részletes keresés

hedge_hog Creative Commons License 2006.07.19 0 0 5630
Ma beküldtem egy csomót, csak győzzétek olvasni :-)
Előzmény: fafa82 (5628)
DAttis Creative Commons License 2006.07.19 0 0 5629
Jut eszembe a "szinkronos oldalról" kár hogy a hazánkban futó sok sorozat szinkronkiosztása hiányzik az oldalról (bár ismerjük de pld Derrick, többi német sorozat, ER stb...) Vagy pld Dallas :)))
Előzmény: Fáradt Vándor (5621)
fafa82 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 5628
semmi gond, én se akartam "kiakadni", ezért is írtam, hogy írjatok ki stáblistákat, járuljatok hozzá Ti is az adatbázishoz. :)))
Előzmény: Fáradt Vándor (5623)
Jay-X Creative Commons License 2006.07.19 0 0 5627
borzasztóan jól megy hozzá
Előzmény: Artension (5626)
Artension Creative Commons License 2006.07.19 0 0 5626

abban a sorozatban Tahi Toth es zsenialisan megy a karakterhez

egyebkent kiraz a hideg attol a figuratol ;))

Előzmény: eroberter (5624)
Thibi Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5625
Azt hiszem Tahi Tóth László
Előzmény: eroberter (5624)
eroberter Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5624

Hali mindenki!

A vasárnapi Viasatos Sherlock Holmesben ki lehet Holmes magyar hangja? Én eleinte Újréti Lászlóra tippeltem, de vhogy mégse hasonlít.

Fáradt Vándor Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5623
ELnézést a szerencsétlen megfogalmazásért, ez építő jellegű kritika akart lenni, és egyáltalán nem b..szogatásnak szántam...
Előzmény: fafa82 (5622)
fafa82 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5622

Valóban nincsenek.

Ha neked megvannak ezek a filmek, írd ki a szinkront, küldd el nekünk, és mi felrakjuk. Amúgy van az iszdb-nek erre a célra szolgáló visszajelzés-rovata, ezt a fórumot a szerkesztők közül meg talán csak én olvasom. Bár amikor a visszajelzések közt ilyen típusú hozzászólásokat olvasok, hogy ennek és ennek miért hiányzik ez és ez a szerepe, akkor ezeknek finoman fogalmazva nem szoktam örülni... Ez egy adatbázis, ami folyamatosan bővül, és tényleg rengeteg film nincs benne, nagy (szinkron)klasszikusok is hiányoznak, de nyilván azokat tesszük fel, amikről van infónk, és azok közül is azokat, amikhez több infónk van... ui. ahhoz, hogy egy film felkerüljön, le kell szedni egy csomó dolgot az imdb-ről, és ezt nyilván értelmesebb azon filmekhez megcsinálni, amikhez sok hangot tudunk. Amíg ilyenből van többszáz, amiken folyamatosan dolgozunk(-zom), addig nem fogunk olyanokkal küszködni, amikhez egy, max. két hangot tudunk. Ezért ki is írtam egyszer a főoldalra, a hírek rovatban még megtalálható, hogy aki szeretné, hogy a hiányolt szerep felkerüljön, próbáljon meg komplett hanglistát küldeni nekünk, akkor sokkal hamarabb fel fognak kerülni az adatok. Szóval ezt javaslom itt is mindenkinek, ha hiányoltok valamit, akkor videóba/dvd-lejátszóba be, végigpörgetni, és kírni a hangokat! Garantáltan hamarabb kerül fel, mint az egy-két-hangos filmek (ahogy most látom, azok legkorábban vmikor ősszel). Nyár végére inkább a sorozatokra fogunk koncentrálni, azt hiányolják legtöbben.

Meg ajánlom figyelmébe minden iszdb-látogatónak az alábbi linket:

http://www.szinkronhangok.hu/nyilatkozat.html
Előzmény: Fáradt Vándor (5621)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5621
Az adatbázisban Balázs Péternél nincsenek felsorolva a Louis de FUnes-filmek (Csendőr-sorozat, stb)...
pikszi Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5620
Régebben meg mintha "vallási félórát" vezetett volna az MTV-ben...
Előzmény: Artension (5619)
Artension Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5619
Malnay Zsuzsat a radioban szolktam hallani bemondokent
Előzmény: fafa82 (5618)
fafa82 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5618

Igen, Detre Annamáriáról én is olvastam ezt.

Akit még elfelejtettem írni tegnap: Málnay Zsuzsa, alias Törpilla. Nála is az van, hogy igazi kuriózum, ha feltűnik egy-egy szerepeben, pl. az Amélie-ben.

Előzmény: pikszi (5612)
pikszi Creative Commons License 2006.07.18 0 0 5617
Mondom: nagyon hasonlított rá az a nyomozó, és nem tudott ellenállni... :)
Előzmény: Artension (5616)
Artension Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5616
csak azt nem értem, hogy ha vki, mint Márton András, ennyire visszavonul, azt az 1-2 felkérést miért vállalja el? a Maszk sem volt az a művészileg kimagasló szerep, még ha nagyon szeretem is azt a filmet (miért nincs dvd-n???)
Előzmény: pikszi (5612)
Artension Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5615

Detre Annamáriát azhért hívták még a Kisasszony c. sorozathoz is, nem is véletlenül :)) meg egy csomó rajzfilmhez, sipítóan mags hangú figurákhoz

később, úgy tudom, pszichológus lett és talán végleg otthagyta a színészetet

Előzmény: pikszi (5612)
Yogi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5614
A Frequency szinkronja DVD-re készült a film megjelenésének idejében, tehát a filmmel nagyjábó egy korú.
Előzmény: pikszi (5612)
NMagister Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5613
Végh Péter brilliáns volt Kevin Bacon hangjaként is a Pokoli leckében. Ott is volt kemény és fiatal is és megroggyant, idősebb is.
Előzmény: pikszi (5612)
pikszi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5612

Igen, ez tök érdekes, emlékeim szerint is Márton András többször szinkronizálta a rá igen erősen hasonlító külföldi kollégáit...
Detre Annamária: Igen, ő volt Isaura. Számára gyorsan jött a siker, és a bukás is. Dallos Szilvia könyvében ő maga nyilatkozik erről, onnan az infó: anno még teltházas koncerteket is énekelt a Bp. Sportcsarnokban állítólag. Aztán véget ért a sorozat... Más szerepre nem hívták (skatulya), ez pedig gyorsan elillant.

Bodnár Erika: most hogy utánagondoltam, a Titkom virága c. Almodóvar film lesz az! Bár ugyanaz a színésznő játsza. Így mégrosszabb a helyzet, mert ez a korábbi film, 95-ös. Tehát 10 éve nem hallottam.

A Dallasból megismert hangokat én is hiányolom nagyon. Még ideírnám Végh Pétert, aki azért hála istennek néha még előfordul, - pl. a tegnap esti Frequency-ben ő volt a rosszfiú, és milyen pazarul illett a 30 és a 60 éves csávóhoz is! - , de az is már vagy 5 éves film, persze a szinkron lehet későbbi.

Előzmény: fafa82 (5610)
jack bauer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5611
Éppen erről van szó, hogy a régi szinkron kifejezetten feldobta a filmet, gyakorlatilag amiatt érdemes megnézni. Gáti ebben a filmben és ehhez képest nagyon rossz (helyesebben inkább semmilyen), amúgy Belmondónak szerintem is remek.
Előzmény: CSABEE (5609)
fafa82 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5610

Tegnap volt szinkronhangok.hu szerkesztői találkozó, és ott is felmerült ez a téma, úgyhogy mindjárt nyitok egy ilyen témájú topicot a szinkronhangok.hu fórumán, és utólagos engedelmetekkel idézem a hozzászólásaitokat (ha gond, szóljatok!) - hátha ott több szakmabeli fodrul meg...

Márton András: a '98-as Zűrzavar c. filmben volt azóta hallható, egy hozzá még jobban hasonlító színész hangjaként, de amúgy tényleg semmi. Színházban a Radnótiban lehet látni Hamvai Kornél Castel Felice c. darabjában (ajánlom mindenkinek! - http://www.radnotiszinhaz.hu/index.php?id=404&cid=5626&adminbolnezzuk=1).

Bodnár Erika: hát igen, az iszdb-n is csak ez az egy szerepe van, viszont úgy tudom, rendszeresen játszik a Katona József Színházban (http://www.szinhaz.hu/index.php?id=728&cid=9179). Viszont a Mindent anyámról általam ismert szinkronjában Kovács Nóra volt a főszereplőnő hangja - ezek szerint van másik?

Farkas Zsuzsa: ha jól tudom, ő volt SW hangja az Alien és folytatásai eredeti szinkronjában is, amúgy nem tudok róla semmit.

Farkas Antal: (Maxigáz, a kalózvezér az Elsüllyedt világokból) tényleg nagyon öreg már, 84 éves, szerintem ő már nem nagyon dolgozik.

Kenderesi Tibor: Dagobert bácsi és a szexőrült nagypapa a Szomszéd nője-filmekből néha-néha még hallható öreg-hangként.

Szegedi Erika: semmit se tudok róla...

Igó Éva, Kútvölgyi Erzsébet, Gyimesi Pálma: őket is hallani néha-néha, de valóban, elég ritkán. Viszont így annál nagyobb élmény hallani őket egy-egy szerepben!

Engem egyébként kb. négy-öt éve foglalkoztat a szinkron, intenzíven meg 11 hónapja, és mikor az iszdb-hez írtam a hangokat a saját filmjeimből, feltűnt több olyan hang is, amikre gyerekkoromból tisztán emlékszem, ergo akkoriban ('80-as második fele, '90-esek eleje) sokat hallhattam őket, ma viszont csak nagy ritkán. Ilyenek:

Rudolf Teréz, Detre Annamária (ha jól tudom, ő volt Isaura vagy vmelyik dél-amerikai sorozat főhősnőjének a hangja), Simorjay Emese (Pamela a Dallasból), Balogh Erika, Gera Zoltán, Harkányi Endre, Dunai Tamás, Balogh Erika, Balázs Péter, Bánsági Ildikó (bár ő mostanában mintha kezdene újra sokat szerpelni, aminek csak örülni tudok: Meryl Streep-filmek, Sírhant művek, Szabó István-filmek), Pápai Erika (mostanában szintén kezd "visszatérni": Szívek szállodája, Nicole Kidman- és Jennifer Lopez-filmek). Meg Szerencsi Éva is ide tartozna, de ő már sajnos nincs köztünk. Így hirtelen ők jutottak még eszembe.

Aztán vannak a gyerekhangok, akik eltűntek, vagy csak ritkán hallhatók: Petrik Péter, csak hogy a szinkronhangok.hu fórumának aktív tagjával kezdjem (a gyengébbek kedvéért: Buzz hangja a Reszkessetek, betörőkből), Szentesi Gergő (Kevin a RB-ből), Benedikty Marcell (miben nem ő volt a főszereplő gyerek hangja a '80-as években...) Szalai Csongor (Dennis, a komisz)...

Előzmény: pikszi (5602)
CSABEE Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5609
Méccsel szívesen megnézném a Montreali bankrablást, mert mint film, szerintem elég középszerű. A régi szinkron talán feldobná... Egyébként Gátival, mint Belmondo-hanggal semmi bajom, sőt. Az "Arany bűvöletében" Belmondojaként kifejezetten király.
Előzmény: jack bauer (5608)
jack bauer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5608
A film nekem megvan videón és dvd-n is. Álmomban nem gondoltam volna, hogy a dvd-n más a hang - de most megnéztem, és tényleg más. Új (és egészen rettenetes) szinkront kapott a film; Gáti Oszkár benne Belmondo hangja. Lélektelen és szar. Legalábbis összehasonlítva a videós Mécs-szinkronnal.
Előzmény: CSABEE (5607)
CSABEE Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5607
Ez meglepő, mert az enyémen Gáti a hangja. És csak egyféle magyar hang van rajta. Lehet, hogy kétféle DVD-t adtak ki?
Előzmény: jack bauer (5590)
Artension Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5606
jaja, azt olvastam, de ugy tudom, tovabbra sem "tert vissza" a szinhazi vilaghoz
Előzmény: jack bauer (5604)
jack bauer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5605
A film valóban egy kellemes limonádé, egy nem túl kínos blődli.:-)
Előzmény: Artension (5596)
jack bauer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5604
Márton András volt az idei POSZT-ra (Pécsi Országos Színházi Találkozó) az előadások válogatója. Azt hiszem, a júniusi Színház című lapban van vele egy hosszabb interjú.
Előzmény: Artension (5603)
Artension Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5603

Marton Andrasrol ugy tudom, valamikor konzul volt Los Angelesben es hogy egy idore vissza is vonult a szineszettol, de pl. a Maszk szinkronja mar ezutan keszult

utana egy darabig vezette a Csiiz c. musort, annak kezdeti szakaszaban es utana megint semmi 

Előzmény: pikszi (5602)
pikszi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 5602

A 3. pontodhoz csatlakoznék iziben. Épp a szombat esti Maszk nézése közben Márton András kapcsán (aki a rá merőben hasonlító nyomozónak volt a hangja) vetődött fel bennem: hová lett egy sor régi kedvelt színész-hang? És mivel látom a szakma kiválóságai ha csendben is, de "figyelnek minket" talán nem hiábavaló a következő kis hirtelen felsorolás. Szóval akik nekem nagyon hiányoznak:

A már említett Márton András - legalább 10 éve nem hallottam (A Maszk 94-es), pedig karakteres hangjára szerintem nagy szükség volna.
Bodnár Erika - legalább 5 éve nem hallottam, (Iszdb: Két tűz között - Jamie L. Curties. De számomra a legutolsó szinkronja P. Almodóvar: Mindent anyámról c. filmjének főhősnője volt 1999-ből) de úgy tudom aktív színésznő ma is.

Farkas Zsuzsa - kb. 10 éve semmi, pedig az egyik legjobb Michelle Pfeiffer hang (Batman visszatér - 1992) és főleg negatív figuráknál tudott többet "hideglelős" hangjával, mint az szvsz hasonló kategória Kovács Nóra. Interneten jelenlegi tevékenységéről semmi.

Farkas Antal - a Vuk egyik kutyájaként, és számtalan rajzfilm és film epizodistájaként szerintem mindenkinek a fülébe cseng jellegzetes baritonja. Igazándiból nem vettem volna fel a listára, mert már nagyon idősnek gondoltam, de rákeresve a neten azt találtam, hogy ma is a Vígszínház művésze.

Ugyanúgy ahogy Kenderesi Tibor, aki még 3-4 éve felkapott "kisöreg" hang volt, ma viszont sehol nem hallom filmekben.

Érdekes,  a Vígszínház egy kincsesbánya ilyen szempontból: Szegedi Erika - a legkacérabb és legteljesebb Sopha Loren hang - kb. 10 éve semmi.

Igó Éva, Kútvölgyi Erzsébet (Az örök Audrey Hepburn hang), Gyimesi Pálma (A Csengetett Mylord felejthetetlen öregasszonya) - időnként újra és újra felbukkannak, de karakteres hangjuk többet érdemelne.

 

Kár hogy elfelejtkeztek róluk, illetve az az eshetőség is szomorú, ha nem vállalnak már ilyen jellegű munkát!

Előzmény: 603-1961 (5601)
603-1961 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 5601
1.Tegnap láttam a Faragó-s OCC-t ! Most miért kell ezt csinálni? Valami förtelem ! Túl nyers, túl faragatlan, túl erőszakos !Nem hiszem hogy nem bírják megcsinálni, megszervezni normálisan.
2.Ellenben Dr.House Szakácsival - BRILLIÁNS !
3.Hova lett Márton András (Legkisebb Ugrifüles, Pom-Pom néhány hang, meg asszem egyszer talán Pierre Richard is ) ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!