Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 340
A kereslet nem nagy ilyen árak mellett.

Ezért halmozodott fel az egyik gyártonál 50 kamion mennyiségu fabriket.
Nem kell annyiért,amiért kinálja,mégse engedi le az árát. Nem számol,
hogyha kissebb haszonnal dolgozna,akkor hatalmas mennyiséget tudna eladni
belole. Igy sokkal késobb térul meg számára a befektetés.

Azzal meg feleslegesen kecsekteti magát Magyarországon a fabriketet gyárto,
hogy majd Németországba exportál azon az áron,amiért itthon szeretné eladni.
Ugyanis a csehek és a lengyelek sokkal job áron,és kisebb szállítási koltséggel
(kisebb távolság) kiszorítják a magyar fabriketet a piacrol. Ez esetben marad
a belfoldi piac. Belfoldon ellenben csak konnyelmu ember fizet kétszer
annyitegy tonna fabriketért,mint ,amennyit a tuzifáért kell fizetnie.

Ezért marad a régi felállás,van briketgyáram ,tehát gyártulajdonos vagyok,
nembaj,ha senki sem veszi meg.
Előzmény: OAndorka (339)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.08 0 0 339
Nem az én szólásom volt, henem Lyanko-é

"Most vettem Csepelen 3.600 Ft/mázsa áron csak bükkfából készült biofabrikettet. Szerintetek ez jó ár volt? "

Vajon miért írna hülyeséget, ha vette, akkor vette.

Bizonyára igazad van a presztizs-brikettgyárossal, de szerintem kevés olyan ember van, aki azért csapkod el sok millát, hogy mutogatni tudja, hogy milyen frankó brikettet tud csinálni, illetve abból az emberből is kevés van, aki vesz 16 kg. brikettet, azt felhalmozza a kandallója mellé, mellette kukoricaszárral fűt, a barátainak meg mutogatja, hogy neki mennyire bejött az élet, mert már brikettel fűt.
Ismerek pár embert, csórót is, meg kőgazdagot , de senki nekem még nem dicsekedett azzal, hogy már futja brikettfűtésre.
Mindamellett a brikett nem fogja átvenni soha ( belátható időn belül ) a tűzifa szerepét, mert a fűrészpormennyiség véges, és jó része közvetlenül megy elégetésre, vagy forgácslap készül belőle.
De mint már írtam, nem kell venni a brikettet, csak lehet.
Nem értem, hogy miért nem lehet tudomásul venni, hogy a kereslet határozza meg a piacot, és nem fordítva. Ha a brikettes 100%-ot tud csinálni, akkor szerintem Te is állj be a brikettcsinálók közé, mert annyit soha nem fogsz keresni, ha csak nem kezdesz autópályát építeni.
Üdv: OAndorka




Előzmény: Leslie07 (338)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 338
Akkor miért állítottad,hogy be lehet szerezni a fabriketet 36 000 Ft áron?
Ha nem tudtad,akkor miért állítottad?

Azt gondoltad,hogy majd itt a forumon mindenki paligyerek,hogy mindent megpapál?
Előzmény: OAndorka (328)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 337
A furászpor veszélyességét nem valami marha találta ki,hanem a kornyezetvédelmi
szakértok sorolják be a veszélyes hulladékok kozé,amit ha nem dolgozol fel,akkor
bizony el kell égened.
Előzmény: OAndorka (329)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 336
Azért mert 100 %-haszonnal eladhatatlan,legalább is alig adnak el belole.

Ezért valoban káros a kornyezetvédelem szempontjábol,mertha normális
áron értékesítenék,akkor Tobbszorose kellne el belole. Igy viszont csak
arra jo,hogy valaki mutogassa,hogy neki mije van,és ezzel novelje a megelégetetség
érzését,ami neki talán joérzés,csak a világnak kárára van,mert az ilyenek miatt
nem váltja ki a tuzifát a fabriket.

Azt is tudom,hogy az olasz és a német piacok árai mételyezték meg a magyar
gyártokat.Csakhogy ez a piac is már máhol szerzi be a fabriketet,a magyarországi
magas árak miatt.

Ma felhívtam az egyik szlovák gyártot,és megtudtam,hogy a legjobb minoségu,
és technologiával legyártott keményfábol készult fabriket is gyári áron
legalább 25 %-kal van alatta a magyarországi 36 OOO Ft/T + Afa árnak,ami
ráadásul csak puhafábol készul,ami veszélyes a kazánokra a magas gyantatartalom miatt.
Előzmény: OAndorka (330)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 335
Valóban, nem mérgezőt írtál hanem rákkeltőt......( mondjuk ez a lényegen semmit nem változtat.....)
Előzmény: Freedomocska (334)
Freedomocska Creative Commons License 2010.07.07 0 0 334
Nagyon kutyulod a dolgokat -- nem azt írtam ,hogy mérgező ! Ha faiparban dolgoznál akkor tényleg külön tudnád választani a tölgyet a fenyőtől -- az igaz hogy fa faj mind a kettő de két teljesen különböző anyagokkal tele . A vizes példád meg abszolút nem vág ide úgyhogy azt hiszem lemondok a vitáról veled . További jó munkát -- üdv Free .
Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 333
Értem én a lényeget mivel én is a faiparban melózok, de amennyire a tölgyfa pora mérgező, legalább annyira a fenyőé is lehetne mérgező /hivatalosan/. Sokan haltak meg tüdőrákban tőle? Ennyi erővel a víz is lehetne veszélyes hulladék mert sokan belefulladtak már.....
Előzmény: Freedomocska (331)
Freedomocska Creative Commons License 2010.07.07 0 0 332
Bocs , a te hozzászólásodat még nem olvastam el mikor válaszoltam Leslie-nek .
Előzmény: "Blade" (327)
Freedomocska Creative Commons License 2010.07.07 0 0 331
A "stb"-t nem tudom de a tölgyfa fűrészpor erősen rákkeltő -- de erről Andorka többet tudna írni . Amúgy nagyon sok fűrészüzemben dolgozó ember halt tüdőrák betegségben .
Előzmény: Törölt nick (324)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.07 0 0 330
Még egy kérdés .
Összeadtad már a brikettelőállítás költségeit?
Az alapokat leírtam, a számokat Te tedd hozzá.
Még így is 100% a haszon?
Ha tényleg 100%, akkor vajon miért nem a kormány-lobbi, pártközeli cégek csinálják kizárólagossággal. Autópályát csak azok építenek. Azon tényleg 100% a haszon.
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (326)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.07 0 0 329
Mitől veszélyes a fűrészpor?
Mert valami félmarha kitalálta?
Amúgy csak a keményfapor van veszélyesnek kikiáltva.
10.000 évig nem volt az, most az.
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (322)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.07 0 0 328
Nem tudom, hogy ez nettó, vagy bruttó ár-e.
En még soha nem vettem sem tüzifát, sem brikettet.
De kérdezem, hogy a fádról eddig hol kaptál számlát?
A 20-22ezer az nettó, vagy bruttó ?
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (325)
"Blade" Creative Commons License 2010.07.07 0 0 327

Rég nem jártam a fórumon.

A hozzászólásaid olvasva elég képzavarban vagy a veszélyes hulladék és a brikett gyártás között.

Ha veszélyes hulladék a fűrészpor, akkor a belőle készült brikett is veszélyes hull.-nak minősülne.

Tehát akkor nem lehetne vele tüzelni!

A "bio-brikett" (zöld energia) nem csak fűrészporból, ha nem olyan növényből, vagy szárából is elő lehet állítani, amelynek van olaj vagy lignin tartalma.

Szarvason pl: az energiafüvet erre a célra kísérletezték ki.

Vagy vannak az energiaerdők, bokrosan teremnek (nem maguktól nőnek, telepíteni kell), ezekhez elég komoly betakarító és feldolgozó gépek szükségesek. -(ami ugye nem ingyen van, és a működtetésük sem ingyenes, de ezt már taglalták neked)

És vannak a melléktermékek, amivel brikettálás nélkül is lehet fűteni (pl: fűrészpor, szalma, kukoricaszár, napraforgószár, stb) - ezek komposztálhatók és zöldtrágyaként is hasznosíthatók, vagy maguktól is lebomlanak, de ha tüzelésre akarod használni és brikettet csinálsz belőlük, a fűtőértéke magasan jobb lesz, mintha simán eltüzelnéd.

 

Ha neked a brikett ára nem megfelelő, van egy alternativa: csináld magad!

Szerintem ebben van a jövő, otthoni brikettálás. -(mindenki maga készíti a tüzelőjét)

 

Ezeket az üzemeket vagy családi vállalkozásokat inkább támogatni kellene, mint hogy még jobban sarcolni, mert lassan a meglévők is eltünnek a süllyesztőbe!

Aztán majd importálhatunk a ferdeszeműektől!

 

Előzmény: Leslie07 (322)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 326
Minek adnának állami támogatást a Fabriketre,amíg azt a gyártok 100%-os
haszonnal értékesítik.

Azt kellene,hogy beszabályzzák az árát,és úgy adni hozzá állami támogatást.

Németországban például sak 7% koruli AFA van a fabriketen.

De itt hiába csokkentenék az AFAT,meg adnának állami támogatást hozzá,
ha profitszerzés céljábol valaki tobbet akar rajta keresni,mint más a dohányterméken,
vagy az alkoholon.

Akkor kiméljuk meg az erdoket,ha a furészpor hasznosítását nonprofit cégekre
bízzuk. Addig semmi haszna az egésznek,hisz nem váltja ki a tuzifát sem,amikor
annak kétszeres árán értékesítik tonnánként. Kész elmebaj,ami ebben az országban
megengedett.
Előzmény: OAndorka (320)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 325
Tehát 36 000 Ft + AFa,az még a negyvenezer forintot is meghaladja.

Annyiért már 2 t tuzifát vehetsz.
Előzmény: OAndorka (319)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 324
Azért arra kíváncsi lennék hogy pl. a bükk, tölgy, akác stb. fűrészpor mitől veszélyes hulladék??
A bútorlap pora az oké, de a fáé??
Előzmény: Leslie07 (322)
zordonC3 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 323
na álljunk meg egy picit. Az MVM-nél dolgoztam régen (dátumot nem írnék ugye de nem 20 éve) több évet, és Paks már akkor is drágábban (!) termelt mint amennyiért ukrajnából importátuk az áramot... Csak hogy képben legyetek.

Csak az a baj hogy az import vezetékek nem korlátlan keresztmetszetűek.
Előzmény: OAndorka (320)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 322
Fabriket gyártására a Kornyezetgazdálkodási Minisztérium lenne kutya koteles nonprofit céget létrehozni,hogy végre a fabriket,amit furészporbol(veszélyes
hulladékbol) kézsul árban is kiváltsa a tuzifát.

Csakis ekkor lenne kornyezetvédelmi hatása a fabriket gyártásának.

Ezekre a gyártosorokra támogatást is lehet szerezni.
Nem igaz,hogy a magas fabriket árával kellene ellehetetleníteni
egy ilyen hasznos termék felhasználásának minnél nagybb elterjedését.
Előzmény: OAndorka (320)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 321
Mit tudom én, hogy hol.
Előzmény: OAndorka (319)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 320
Ki az a marha, aki nonprofit ( a szó szoros értelmében ) céget hoz létre?
Az vajon miből fog megélni? A költségvetési hiányból?
Amúgy a fűrészpor nem hulladék, valami állat kitalálta, hogy az. Szerintem melléktermék. A fűrészport, ha nem hasznosítod másként, hanem kihordod egy hegybe, akkor humusz lesz belőle. Ez nem nejlon, meg gumi, meg festék, stb.
Az a bolond, aki hulladéknak tartja.
Mindamellett brikettet nem kötelező venni, csak lehet.
Örök törvény az is, hogy a kereslet határozza meg a piacot.
Mindent annyiért lehet eladni, amennyit megadnak érte a vásárlók.
Ha eljön az ideje, megadják érte a 60.000.-Ft-ot is.
Ha meg nem ad érte senki 32-t, akkor meg odaadják 28-ért is.
Mindamellett, mivel ez is zöldenergia, némi támogatás( állami, mint a szélkerékre ) ráférne. Viszont, ha annyi haszontartalommal garantálnák az árát, mint a bolygónk védelmét szolgáló villanyét, akkor boldog lenne minden brikettgyártó.
Amúgy a villanyár tudod, hogy hogyan alakul? Tudod mennyi az előállítása?
Paks: 7 ft
Gázerőmű: 12 Ft
Szén, ligniterőmű : 20 Ft
Zöldenergia: 60 Ft
Adják a felhasználónak 50Ft-ért.
Szóval a gusztustalan, burzsuj, Paks, az keres mind állat.
Szegény csóró szélkerekesek, meg a minusz 10 Ft-ból éheznek.
Szerinted ez így van?
A számok makacs dolgok.
Ződenergia agyon-vissza dotált, a Te pénzedből is. A másik ződenergia ( brikett ) miért nem dotált? Nehezek a válaszok, talán nincsenek is.
Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (317)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 319
Mit udom én, hogy hol.
Én nem veszek brikettet, sem fát, sem egyéb tüzelőanyagot.
Egy hozzászóló írta itt ezen az oldalon lejjebb ezt az árat.
Amúgy ez nem a piaci ára, az 40.000.- felett van.
Előzmény: Leslie07 (318)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 318
De,hol kapsz ennyiért akár most is fabriketet kereskedelemben?
Előzmény: OAndorka (316)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 317
Ez a baj,hogy a hulladékhasznosíto cégek profitra hajtanak. Ezt kellene
torvény által szabályozni,hogy a hulladékgazdálkodással megbízott cégek
csak minimális,a létfenntartáshoz szukséges profitot termelhessenek.

Ha be lehet korlátozni a villamosenergia árát,és lehet kordában tartani,
ugyanigy a hulladékhasznosítás teruletén is szigorú árszabályozást kellene
kieszkozolni,hisz a bolygonk jovojérol van szo.Azt pedig nem lehet elcsencselni.
Előzmény: OAndorka (316)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.04 0 0 316
Hidd el, hogy egy gramm fűrészpor sem tűnik el a semmibe, minden grammja így, vagy úgy feldolgozásra kerül. Energia , forgácslap lesz belőle, esetleg brikett.
De azért mutass nekem olyan céget, aki nem profitorientált, nem haszonért dolgozik, aki egy kis ráfizetésből él, mert akkor én is dolgoztatnék vele.
Szerinted a hulladékhasznosító cégek nem profitra hajtanak?
Mondjuk inkább, hogy lehúzzák az államot, és igen nagy profitért dolgoznak. Ennek érdemes utána nézni, vajon látsz-e olyan hulladékfeldolgozó céget, ahol a góré zsigulival jár?
Nem tudom, milyen perverzió az olyan gondolat, hogy létezik nem profitorientált cég.
Mindamellett levezettem már Neked, hogy nem drágább a fánál a 36E.-ft árú brikett.
Igaz, hogy ennyiért általában nem kapsz , illetve csak nyáron, de miért furcsa nyáron venni a tüzelőt, hisz a fát is előre vesszük, illetve a fát 2 évvel előre kellene venni.
Üdv:
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (315)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 315
Hát ez a baj,hogy megengedik,hogy olyan cégek foglakozzanak hulladékhasznosítással,akik profitorientáltak.Igy lesz drágább a hulladékbol
készult termék a fa áránál. Nem rohejes?

Akkor mi célja az egésznek?

Ha nem profitorientalt gyárto készítené,akkor az ára alatta lenne a tuzifának,
és nem ez lenne a cél,hogy a hulladék fogyjon in kább,mint a tuzifa tuzelési
célra?
Előzmény: OAndorka (313)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.03 0 0 314
csinálva
Előzmény: OAndorka (313)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.02 0 0 313
Szépek a gondolataid, még az is lehet, hogy igazak.
De számoljunk:
Én sorolom, hogy mit kell figyelembe venni, Te pedig add össze a számokat!
-Megveszi a faszi a fűrészport.
-Elmegy érte a k.va drága teherautójával, vagy elhozatja bérfuvarral, mert a por
vagy multiliftes konténerben van, vagy a kisüzemben nem tudják autóra rakni
ezért önrakó autó kell, meg zárt szállítás, tehát csotrogány IFA-n nem kell már
szállítani. Általában a fuvar drágább, mint az alapanyag.
-Leszárítja a szárítójával, amit vett drága pénzen. ott is fogy az energia, ha más nem is, akkor a megvett fűrészpor, mindenesetre eltüzel 1 q fűrészport, h. leszárítson 1 to. fűrészport, amiből lesz 7q száraz anyag, tehát 1 to anyagból, amit vett és hazavitt, lesz 6q por.
-Aztán beleküldi a drága brikettálóba.
-Aztán a visszahűtőbe
-Aztán a csomagolóba
-Aztán raklapra rakja.
-Ja , mindehhez kellett ember is, meg gép is, ami anyagot mozgat.
-Aztán a kész holmit megint teherautóra, aztán irány a kereskedés, vagy a felhasználó.
-Ja és kell hozzá egy üzem, egy komoly villamos hálózat, egy sereg engedély,( ami évente fél milla ), alapanyag-ellátás, multiliftes konténer tucatszám ( 800.000.-/db), vállalkozó kedv, stb.
Azt hiszem senki nem 1 év megtérüléssel számol, mert ha ezeket a számokat összeadod, akkor hanyatt-vágod magad.
Mindamellett gépnek, berendezésnek 3 év alatt, ingatlannak 6-7 év alatt kell megtérülni.
Tudod a kenyér árát sem úgy számolod, hogy mennyi a búza a kombájn garatjánál
( konkrétan 25-35 ft ) A jó kenyér pedig 400 ft. Szóval a kenyér is 13x-os haszonnal van cinálva. Na meg az autóis 1000x-essel, mert egy kiló vas csak 200 ft, az autó 1 to, az összesen 200.000.- A 20 millás verda 100x-os haszonnal van, az 5 millás pedig 25x össel.
Ugye látjuk, hogy így nem lehet számolni.
Talán adjunk össze minden tételt.
Üdv:
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (312)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 312
Természetesen,hogy megéri,csak nem kéne a kereskedelemben szokásos
irreálisan magas áron árulni. En is megvenném,ha nem lenne magasabb árra
1 tona fabriketnek,mint 1.5 t tuzifának.

Ha azt akarnák,hogy valoban az emberek rátérjenek a fabriketre,akkor a tuzifa
árán,vagy inkább az alatt kellene árusítani.

Az a baj,hogy olyanok vesznek fabriket uzemet,akik felvágni akarnak vele,
hogy o fabriketet gyárt. Aztán ott áll neki kamionszámra a raktárban,mert
gyártelepi áron is 35 OOO forintért kínálja tonnáját.

Nem birja kivárni a marha,hogy normális idoben téruljon meg a befektetése.
Ezért inkább becsodol,ahelyett,hogy minimális 10-20 %százalék haszonnal
hosszútávon jovedelmezo uzletága legyen.
Előzmény: ncc1701 (311)
ncc1701 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 311
Dunaharasztiban, mikor havernak vettünk fát, egy asztalosüzemben ott potyogott ki a brikett. 1db ember rakta be műanyagzacsiba, és celluxolta le. Nekik, így tuti megéri.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!