Keresés

Részletes keresés

23 negedi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1074

Egy érdekes cikk, Úszó alakok a Szaharában:

 

http://www.nol.hu/cikk/416722/

23 negedi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1073
A 1044 - ben irtam, hogy a mexikói öbölben talált kráterben, a becsapódási réteg fölött találtak olyan állatok maradványait, amikről azt gondolták, hogy a becsapódás következtében kihaltak, de más leletekről én nem tudok. 
Előzmény: Törölt nick (1071)
NevemTeve Creative Commons License 2006.09.05 0 0 1072
Az az igazság, hogy ma is élnek hüllők, például gyíkok, kígyók, teknősök, krokodilok, sőt, szigorúan nézve a madarak és az emlősök is a hüllők speciális csopotjai.
Előzmény: AugustvonMackensen (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 1071
65 millió évnél fiatalabb dino fossziliákat találtak már?
Előzmény: AugustvonMackensen (1070)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.09.05 0 0 1070

 

Erről már az evolúciós topicba is írtam valamikor. nem lehet, hogy üstökös becsapódás legyen az ok. akkor a dínok az egész földet belakták, és rendkívül jól alkalmazkodtak.

ráadásul a kihalásuk nem volt pillanatszerű.

 

von mackensen

Előzmény: eguzki (1053)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1069

Most jutott eszembe, h egy érdekes kijelentést hallottam két régésztől nemrég. Az egyik azt mondta, h tudják, h hány piramis, templom stb. van még Egyiptomban a homok alatt, a másik azt mondta, h pontosan tudják, h ezek hol vannak!!!

 

Szerintetek lehetséges ez v. kamuztak??? Az egyik egyébként magyar kutató volt. Sajnos már nem emlékszem, hogy ki volt /de egy hölgy volt az illető/.

23 negedi Creative Commons License 2006.09.02 0 0 1068
Érdekes. Én mondom csak néhány hónapja hallottam/olvastam a dologról.
Előzmény: Gice (1067)
Gice Creative Commons License 2006.09.02 0 0 1067
érdekes, mert én jópár éve kaptam erről egy powerpointot :)
Előzmény: 23 negedi (1066)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.02 0 0 1066

Sajnos nem én fedeztem fel, hogy ez a hegy bizonyos szögből ilyen formájú, hanem az Ufómagazinban volt néhány hónapja, hogy egy magánszemély - tehát nem kutató - fényképezte le az alakzatot.

 

Elhiheted , hogy ha én fedeztem volna fel, már követelnék magamnak valamilyen, nemtom milyen dijat, a felfedezésemért!:)))

 

Azután elment Dänikenhez megmutatni neki, hogy mit fedezett fel. Az derült ki, hogy még ő sem tudott róla, hogy ilyen alakzatú a hegy bizonyos oldalról. Erről egyébként még egy tv csatornán is volt szó akkoriban amikor Däniken itt járt néhány hónapja nálunk.

Előzmény: Törölt nick (1063)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.02 0 0 1065

Viccen kivűl, ez nekem is eszembe jutott már, - nem egy könyv vagy más hatására hanem magamtól. De végül is ez logikus lenne, hogy egy figuraként ábrázolták /leképezték/ az Orion csillagképet (is), hiszen ugye minden ősi nép figurákat képzelt bele a csillagképekbe.

Egyébként természetesen olvastam az Istenek kézjegyeit is.

 

Szerintem egyébként a következő sorrendben érdemes kiolvasni egyes könyveket:

 

1., Istenek kézjegyei

 

2., Az Orion rejtély

 

3., A Szfinx üzenete

 

4., A titkos kamra

 

Namost, hogy ez a pók is az Orion csillagkép ábrázolása lenne, az érdekes dolog mert az  tényleg mutathat arra, hogy egy globálisan meglevő - pontosabban egykor létezett - ismeretanyaggal állhatunk szemben. 

Előzmény: Törölt nick (1064)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 1064

 

A Dél-Peruban található Nazca-fennsík pókja. A chicagói Adler planetárium vezető csillagásza, Dr. Phillis Pitluga kutatásai arra az eredményre vezettek, hogy a pók a gízai nagy piramisokhoz hasonlóan az Orion csillagkép földi ábrázolása. Elképzelhető, hogy a világ különböző helyein található rejtélyes építmények égi tervrajzai, különös tekintettel az Orion öv 3 csillagára (melyet a nazcai pók keskeny dereka képvisel), egy globális méretű tudományos örökség részei, melyet egy letűnt civilizáció hagyott ránk. (?)

 

Graham Hancock: Istenek kézjegyei

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 1063
Szia.

 

Jó a meglátásod. A legmagasabb csúcs neve Huana Picchu. Az egész hely kialakítása leginkább egy monumentális szobrászati alkotásra emlékeztet. Machu Picchu építői művészien vegyítették a természet elemeit a hegyorom alatt a függőleges sziklafalba vágott teraszokkal, különböző méretű kövekkel. Ez okozhatja a hely egyedülálló szépségét és varázsát.

 

 

 

 

Előzmény: 23 negedi (1061)
habár Creative Commons License 2006.09.01 0 0 1062
Úgy tudni, egy dinozaurusz faragta ki 65 millió éve, babonából, hogy sikeres legyen a vadászata.
Előzmény: 23 negedi (1061)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.01 0 0 1061

 

 

Ezt láttátok már?

 

Machu Pichu.

 

Olyan mintha emberi fej formájúvá lenne kifaragva a hegy!!!

23 negedi Creative Commons License 2006.08.30 0 0 1060
Ismered,  "Az ufókról komolyan" c. topicot? Ha érdekel, nézz át oda is.
Előzmény: Joco18 (1059)
Joco18 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 1059

Ertelek tesvirem es tudom, hogy 10a27-en ev mulva elmeletileg a Napal randizuk  de szerintem a Foldnek nem sok holdja lehetett ez is 3,1 milliard eves.

Szerintem ha voltak itt korabbi civilizaciok akkor igen sok kozuk van foldonkivuli lenyekhez de ez mar nem ebbe  a topikba tartozik. 

Előzmény: habár (1058)
habár Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1058
Joco18
Ne higyél abban se, hogy Holdunkat az árapály évi 40 mm-t távolítja.
Hogy az USP (geostacioner) egy kritérium pálya, amelyen belül zuhannak, kívűl távolodnak a föld körül keringő égitestek.
Neked jó oktatóid vannak. Így fogalmad se lehet arról, amiről én beszélek.
Nekem szerencsémre, nem voltak ilyenek.
Előzmény: Joco18 (1057)
Joco18 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1057

A nagyobb dinok pusztulasat valoban okozhata egy kodarab mert ok mar nem voltak kepesek alkalmaszkodni de mi van a vilag minden talyan megelo kicsikel nekik volt esejuk, maskulonben a becsapodo dolgok csak 30% esik foldre a tobbi a tengerbe es igy nyom nelkul eltunik de a ban a pillanatban mindent elsopro arhullamot okoz,

nem hiszek a robb holdas nezetben mivel a Merkurnek es a Venusznak nincs kiserojo es ennek nem a becsapodas az oka.

Udv. mindenkinek

23 negedi Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1056

Amit a 1051 - ben ajánlottam könyvet, most megtaláltam a Magyar Könyv Klubnál sokkal olcsóbban, mégpedig 990+558 Ft.- ért!!!

 

De csak regisztrálás után lehet vásárolni.

 

Egyébként ennél drágábban szerintem nem érdemes megvenni mert csak 232 oldal, tehát 2500 - ért /máshol ennyi/, nem érdemes megvenni mert nincs arányban az oldalszám és az ár, itt inkább arányban van a kettő mint máshol.

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1055

Korrekt.

 

Graham Hancock és Herbie Brennan a Mars rejtély című könyvében olvastam ezekről. Csodálatosan le vannak írva ezek a dolgok is.

Előzmény: eguzki (1053)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1054
Igen, ezzel a kráterrel kapcsolatban irtam a 1044 - ben , csak a neve nem jutott eszembe.
Előzmény: eguzki (1053)
eguzki Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1053

Szia!

 

" A dinoszauruszok kihalása egy röpke, evolúciós szempillantás volt. Ezért valószínű, hogy a kb. 10 km-es aszteroida vagy üstökös becsapódása okozhatta."

 

Ha jól tudom, azóta már a becsapódás helyét is sikerült lokalizálni, hiszen az 1990-es évek elején fedezték fel a mexikói Yucatán-félsziget térségében az ún. Chicxulub krátert. A becslések szerint egy kb.10 km átmérőjű test ütközhetett a Földünknek, felszabadítva 5.0x1023 joule energiát. A detonáció kb. 100 000 gigatonna TNT erejével ért fel. A kutatók szerint mindez kb. 65 millió évvel ezelőtt történt, és ennek tulajdonítható a dinók eltűnése.

Előzmény: Törölt nick (1052)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1052
A Roche-limitnek nevezett övezetbe (veszélyzóna) kerülő kisebb objektumok az elviselhetetlen árapály-feszültség következtében darabjaira hullanak. Ez történhetett a Mars és a Jupiter között keringett "Astrával" is, mely összeütközhetett a Marssal, s létrehozva az aszteroidövezetet.  Nem kizárt, hogy a Föld védelmi zónája is szétrobbantott egy kisebb égitestet (holdat), amelynek töredékei átformálhatták a föld arculatát és befolyásolhatták az evolúció menetét.

A dinoszauruszok kihalása egy röpke, evolúciós szempillantás volt. Ezért valószínű, hogy a kb. 10 km-es aszteroida vagy üstökös becsapódása okozhatta.

Előzmény: habár (1049)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1051

Még egy könyvről:

 

Paul Thomas: A megtalált Édenkert

 

Ez a www.alexandra.hu oldalon a legolcsóbb, 1868 Ft., és ha jól tudom, a postaköltség fix összeg, 550Ft.

habár Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1050
Az "ember" kellett, hogy lásson ilyesmit. És ezt ősemlékezete megőrizte.

És mert már többet láthatott- mert az utolsó "kishold" széria emlékeit is őrizte már- a maga módján fel is készülhetett az újabb kellemetlenségre. Hiszen láthatta, az egyre erősődő izzást...
Valószínűleg nem az egész melegedett fel, csak felszínének egyes részei, amelyek erre legalkalmsabbk volak. Az egész nm tudott felmlegedni, ha elég nagy tömegű volt.
De ezek zónák tartósan égtek az ősember felett...
Azért mesélem el ezt ebben a topikba is, mert a többi kozmikus elméletet nem tartom alkalmasnak arra, gogy az semlékezetre válaszul szolgáljanak.
Túlságosan gyorsak, és sokkal nagyobb hatásúak lehettek.
Az árapály nemcsak közelít, és távolít holdakat, de szét is robbantja őket.
Ahogy a Mars Phobos'Deimos kisholdjával tette. Amelyet, ha lett is volna ott, a marsi civiláizáció nem élhetett túl! Mert ilyesmi is előfordulhatott.
Úgyhogy, ez a körülmény bővítheti a téma kidolgozása útjait.
A FÖLDNEK TÖBB KISÉRŐJE VOLT!

Előzmény: habár (1049)
habár Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1049
"65 millió évvel ezelőtt....Egy aszteroida becsapódása akadályozta "
Csak megjegyezném:
A Földnek a Holdon kívül is történetileg számtalan kisebb nagyobb kisérője lehetett még, a Holdnál közelebb is keringők.
Úgy 100 Millió éve lehettek még olyanok, amelyek 30-40000 km-re keringtek tőle.
A Föld forgáslassulásával annak USP (geostacioner) pályája azonban ezeket "utolérte, és attól kezdve zuhanni kezdtek.
Ez egy lassú (sok millió éves) zuhanás lehetett, amely a légkörbe érve gyorsult csak fel, de akkor nagyon.
Persze, messze nem annyira, mint egy kisbolygó, amely 20-80 km/s sebességű.
Ha pld. 100 km-en kezdett igazából fékeződni, és zuhanni, akkor is csak 1-1,5 km/s-al csapódhatott be.

Így aki akkor élt, mit látott- egy kezdetben talán vörös izzón, sokáig nagyon gyorsan keringő hold hirtelen fellángolt, és lezuhant.

De mert energiája sokkal kisebb volt (tömege ismeretlen), nem készített magának máig létező teknőt.
És mert anyaga is, holdunkéval együtt a földből, pontosabban az egyik gázbolygó kondenzálódásából származott, nehéz megkülönbözteni.

Nem lehetek biztos, hogy az utolsó a hatvanötmillió évvel ezelőtti volt.
Juthatott belőle az ősembernek is, sőt akár a modern embenek is, 10000 éve amit emlékvilága megőrzött.
Csak mainak szerencsére nincs más, mint a Hold, mly még sokáig távolodik.
Meg sajnos, a saját űrszemete.
És ha igazak a tudatról, tudathordozókról vallott nézeteim, még ennél régebbi emlékek is öröklődhetnek.
Csak azért mondom, mert nem zörögnek az ősmondák, ha nem fú a szél.
Előzmény: Törölt nick (1041)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1048
Üdv.

 

Visszatérve az Ica kövekhez.

 

"max. ez az orvos (Cabrera) csinálhatta volna,..."

 

1960-ban hatamas földrengés rázta meg, s azt követően árvíz öntötte el Peru Ica nevű városát. A földrengés nyomán a medrét megváltoztató Ica folyó új medréből 1,5-2 méteres mélységből ábrázolásokkal ellátott különböző méretű köveket kezdett el kimosni.

Úgy gondolom ez történeti tényállás. Ezt vitatni nem lehet. Mint ahogy az eredeti Ica kövekről szóló geológiai elemzés perdöntő súlyát sem. Az eredeti kövek anyaga természetes andezit, melyet a folyó görgetett ki, és a rajtuk lévő véseteken is természetes oxidréteg található, amely bizonyítja, hogy az ábrák már az oxidréteg kialakulása előtt léteztek. Az idegenforgalmi és anyagi célokat szolgáló hamisítványokon ilyen réteg nincs.

 

Az ún. acambarói (Mexicó) leletanyag is bizonyítja, amely agyagból készült szobrokban ábrázolja együtt az embert ez ősi állatokkal.

A kormeghatározást az agyagban fellelt szerves maradványok szénizotópos vizsgálata igazolja és teszi vitathatatlanná (5500 év).

Előzmény: AugustvonMackensen (1030)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1047

Kösz, hogy figyelmeztetsz, - "A baalbeki terasz" - t én nyitottam, - egyébként oda is akartam én is eredetileg tenni, csak kissé figyelmetlen voltam. Azért nwem figyeltem fel a változásra mert régen jártam arra. Látod itt is bejön az, hogy nincs mindig témám.

Egyébként szerintem egyes témáknál nem olyan nagy baj ha kissé elengedjük a fantáziánkat mert máshogy szerintem nem haladnánk. Én azt "vallom", h elméletek nélkül nincs haladás.

/Ezt nem én mondom, hanem olyan vki fogalmazta meg aki sokkal okosabb nálam./ 

Előzmény: Törölt nick (1046)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1046
Ahhoz, hogy tudományos topic maradjon ez is, jobb ha feltételes módban fogalmazunk. Lásd, hogy a baalbeki és a víz alatti romok topicokat is áttették a rejtélyesbe.
Előzmény: 23 negedi (1044)
23 negedi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1045
Igen ismerem azt is de ez egy újabb, részletesebb, és szerintem - emiatt - érdekesebb könyv. Ha még nincs meg Neked, szerintem nézz utána, érdemes.
Előzmény: Törölt nick (1043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!