Keresés

Részletes keresés

.vatti. Creative Commons License 2005.03.20 0 0 132
 A Limenas ókori színháza és tenger 
aszaly Creative Commons License 2005.03.19 0 0 131
Hát már többet röhögtünk ezen, hogy milyen pechesek vagyubk esőügyileg. Ezért nem is nagyon megyünk csak délre. Nos eső várható Thassos térségében július 10-25 között. Potos környékén hóvihar és ónoseső lesz. :o)
Ja és még valami: ha síelni megyünk ott olvadás várható! :)
Előzmény: BúvárKund (130)
BúvárKund Creative Commons License 2005.03.18 0 0 130

Aszaly mikor mentek? Csak hogy mi biztos ne akkor menjünk :-) Látom magam előtt, ahogy közlekedsz a világban fejed felett egy esőfelhővel :-)

Előzmény: aszaly (128)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.18 0 0 129

Hali!

 

Ezt az egy alkalmat kivéve men volt eső, rosssz idő.

99-ben Olympic Beachen voltunk akkor ott egy hatalmas felhőszakadás volt. Kb. fél óráig tartott előtte, utánna szikrázó napsütés, ja és tíz centis viz állt az útakon

 

Vatti

Előzmény: stones (127)
aszaly Creative Commons License 2005.03.18 0 0 128
Mér ne lehetne eső augusztusban? 1992-ben, augusztus elején Trikala környékén kapott el egy nagy eső, 1997-ben július végén, Tolóban volt akkora hogy minden úszott, ugyanekkor kicsit odébb a hegyekben délután 3-4 körül az autó külső hőmérőjén 4 fok volt, hatalmas vihar és hópihék!!! az esőben. Aztán 2000-ben augusztus elején Asprovaltában, volt 3 napig olyan idő, hogy nem lehetett napozni és néha esett. 2002-ben aug végén 2 hetet voltunk Pefkiben, előtte való héten a görögökhazamentek mert folyamatosan esett. Pl. a sziget nyogati oldalán lévő főutat, több helyen hatalmas kőomlás zárta el úgy, hogy kerülőt kellett csinálniuk mellette. Ugyanekkor Athénban is megáztunk és rossz idő volt. A második hét utolsó napjai tök hidegek és esősek volta. Na mármost ez csak néhány példa. Az egy tévhit, hogy Görögországben mindig jó idő van. Én már félel északra menni mert ott többször is sz@r idő volt. De azért az idén oda menünk, Thasszoszra. Fel a fejjel! Lesz még eső! Főként amikor mi utazunk.
Előzmény: stones (127)
stones Creative Commons License 2005.03.18 0 0 127
Eső augusztusban!? Hány napig volt rossz időtök?
Előzmény: .vatti. (126)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 126

Szia!

 

Ez a kép tavaly augusztusban készült kb. három óra táján,de épp esőre állt az idő később jó kis vihar is lett belöle. Amúgy szerintem ennél jóval többen lettek volna. A part homokos, lassan mélyülő, olyan mint a Balaton.-)

A víz itt annyira talán nem tiszta, de nem is koszos. Buvárkodni nem buvárkodtam, de a part két oldalán van sziklás rész is. Az ap. árát külön nem tudom megmondani, de mi három héttel indulás előtt fizettuk be az útat és így volt 50e busszal.

 

Üdv.: Vatti  

Előzmény: stupiddog (125)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.17 0 0 125

köszi,vatti!

Paradise Beachkép mikor készült?(mert ez a telítettség még elfogadható...)

mi juli.elején mennénk.A part homok vagy aprókavics?A víz mennyire tiszta,lehet-e búvárkodni?Apartmanárat nem tudod véletlenül?

.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 124

Szia!

 

A most letöltött képek közül a 7-es kép a susun ap. az első emeleten van az ötágyas ap.

Előzmény: stupiddog (112)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 123

Az előbb 3 kép Limenas madártávlatból, a város mögötti dombról nézve.

Most az első kép Theologos temploma

2. Ipsarió hegycsúcsa kilátással

3. Evreokastro Limenasban

4. ókori színház Limenasban

5. Útban az Ipsarió felé

6. Paradise Beach

7. Susan Apartman Linenas

8. Thassos térkép

 

Remélem most sikerülni fog...

.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 122

Kezd alakulni...-)

köszi a segítséget

Előzmény: stones (120)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 121
LinenasLinenasLinenas
Előzmény: stones (120)
stones Creative Commons License 2005.03.17 0 0 120

Ne add fel!

 

Így próbáld: Tallózás után Feltölt gomb használata után  balra a "beszúrás" linkre is kattintani kll, hogy a kép felkerüljön ebbe a szövegmezőbe!

A kép legyen kisebb fél megabájtnál

Előzmény: .vatti. (119)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 119
ezek képek akartak lenne de nem sikerült
Előzmény: .vatti. (118)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.17 0 0 118

Limenas

Paradise Beach

Susan apartman (Limenas)

Thassos térkép

Utban az Ipsario felé

vicorex Creative Commons License 2005.03.16 0 0 117

igen, ezeket mi is mind végignéztük, mi is béreltünk autót 5 napra, Theologoshoz

is felmentünk vele :)))

strandolás szempontból Paradise Beach és Golden Beach tényleg a király.

Előzmény: .vatti. (115)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 116
Limenas Susan apartmanban volt 5 ágyas, de volt olyan jó mint a miénk.-)
Előzmény: stupiddog (112)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 115
 

Mi tavaly nyáron voltunk Thassoson (Limenesban ez a "főváros") busszal. Keramotiból kompoztunk át a szigetre (lehet Kavalából is csak hosszabb az út kb 1.5 óra) így csak háromnegyed óra volt.  Nekünk a Bella T.  intézte és nagyon jó volt, igaz mi 4-en voltunk. Egy apartman két hálószobával, márvány padló, tuti butorokkal. Limenas jó hely este van élet. A partja viselhető (homokos ingyen napágyakkal). Árakra már nem nagyon emlékszem sajna de egy vegyes haltál egyszemélyes 8.5euro talán sör 0.5-1.5 euro boltban. Cola 1.5l boltban 1.5-2 euro. Limenasban érdemes megnézni az Evreokastrot (a város végén a sziklán egy kis templomocska), innen lehet felneni az ókori színházhoz, illetve van valami régi vár maradvány is. Ja és az ókori agóra. Mi autót béreltünk 4 napra és azzal jártuk körbe a szigetet. Amit nem szabad kihagyni: Golden Beach gyönyörű strand, Paradise Beach még szebb strand (hegyekkel körbe vett part, homokos lassan mélyűlő olyan mint a Balaton, csak egy bűfé van ott). Panagia, régi főváros volt, falú közepén forrás. Aliki innen nyerték ki a tengerből a márványt olyan mintha a vizen járnál. Psili Ammos tuti part pörög az élet ezerrel nekem nagyon tetszett. Theologos a sziget közepén mintha megállt volna az idő... Ipsárió a sziget legmagasabb pontja 1004m ha jól emlékszem kocsival fel lehet menni márha nem féltitek a járgányt, én a bérelet autóval felmentem pedig itt már nem volt biztosítás a kocsira. Kb. 1 órás út, de megéri. Azttán ott van még Potos és Limenéria is.Összeségében elmondható, hogy nagyon szép a sziget.  Bármikor visszamennék.

Üdv Vatti

Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 114

Kedves Kvalcsi!:))

Köszönöm szépen a hasznos információkat. Nagyon nagy segítség volt ez nekem, és ez alapján már kirajzolódik a körutazásunk útvonala. De ha tud valaki jó szálláshelyek telefonszámait kérem küldje. Köszi

Előzmény: k.valcsi (109)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.07 0 0 113
ha vagy olyan kedves és megnézed,a 1880,1885 és 1915 hsz-ek alapján írj!
Előzmény: stupiddog (112)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.07 0 0 112

vatti,léccilécci nekem is!Ugyanezek érdekelnének,csak nekünk 5 fős apartman kéne,és életünkben először mennénk görögbe.Ha nincs benne személyes,elnyomhatod uazt a mélt nekem is,vagy írj ide.

köszönöm!

(a "görögországi nyaralásról"topikban írtam le a kéréseimet bővebben,ott is írhatsz)

Előzmény: .vatti. (111)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.07 0 0 111

E-mail ment, ha kérdés ha írj

 

Vatti

Előzmény: rudiandi (110)
rudiandi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 110

Vatti!

Köszönöm a válaszod!Engem minden érdekelne mindkét helyről.Szállással és utazással kapcsolatos dolgok.Bár már többször voltunk görögbe autóval, de hátha van valami újdonság.Stranról és látnivalókról is érdekel az infó.És legfőképpen az árakkal kapcsolatos dolgok érdekelnek.Éttermi és bolti árak egyaránt.Megadom az emilemet, mert itt nem biztos, hogy örülnek, ha Sarti infó is van. rudolfz@eurocomnet.hu

Előre is köszönöm a segítséget.Üdv:Andi

Előzmény: .vatti. (107)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 109

Szia gazsi101!

Magyarul információkat, leírásokat és gyönyörű fotókat találsz Thasszoszról és Görögország sok más részeiről (pl. Peloponniszoszi félsziget) is az alábbi honlapon: http://www.hellasz.hu/

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Gazsi101 (106)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 108

Szia gazsi101!

Nézd meg a http://www.thassos-island.gr/ honlapot. Angolul van, de a képeket meg tudod azért nézni, ha nem tudsz angolul.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Gazsi101 (106)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.07 0 0 107

Thassos legyen a két hét mindenképpen!!!

Én már voltam mind a két helyen, mind a kettő szép, de Thassoson több a látnivaló föleg ha autóval vagyok.

Nem drágább mint bármely más görög szárazföldi üdülőhely.

Ha van kérdésed írj bátran.

 

Vatti

Előzmény: rudiandi (105)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 106

Szevasztok! :))

Segítséget kérek! Thassos szigetére kell-e előre lefoglalni szállást, vagy elég maikor odaérkezem? Sosem voltam még ott sőt még Görögországban sem!Júniusban szeretnénk menni (két felnőtt akik vezetnek, két gyerek akik pihennek, ja és az autó). Ha tud valaki küldjetek minél több képet a helyről és ha lehet Görögországról. Utazási iroda nélkül akarok menni, ezért az oda és vissza út megtételében is várnék segítséget.

Köszönöm előreis mindenkinek. Debrecenből indulunk.

rudiandi Creative Commons License 2005.03.04 0 0 105

Sziasztok utazók!

Nyáron 3 hét Görögország.2-1 bontásban.Cél Thassos és Sarti.Melyik legyen az egy hét és melyik a 2?Sajnos egyikről sem tudok sokat, ezért minden infót szívesen veszek.Főleg ajánljatok szállásokat és ha valaki tudna árakat is adni.Kb mennyi egy vacsi étteremben(gyros,hal,rák,szuvlaki stb.) és bolti árak is érdekelnek.Egyénileg utazunk, ha van valami amit tudnunk kell az utról (görögországban már többször voltunk)a szigeten belül az is érdekel.

Hálasan köszönök minden infót előre is.

kardio1 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 104

Hahó! Astrisról semmi info?

Egyébként az utazás kiállításon Kavala prefektúra (ahová közigazgatásilag Thassos is tartozik) is jelen lesz :-)

 

kardio1 Creative Commons License 2005.02.27 0 0 103

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok segítséget, amit a fórumon kaptam. Végülis egy Astrisban lévő szállást, a Kalliopis House-t választottuk. Ismeri valaki közületek Astrist? Ha már jártatok ott, mi a véleményetek róla?

kardio1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!