Keresés

Részletes keresés

kivi30 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8758
Csak megerősíteni tudom az előző hozzászólást/olcsó husnak híg a leve/-a bestvay-es 50 darabos tesztcsíkból a felét lehetetlen volt használni mivel a tesztlapocska lepotyogott a pálcikáról.Nekem a tablettás mérő megbízhatóbbnak tűnik,csak meg kell szokni a színskálát.
futóék Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8757

Nem tudom milyen tesztert használsz: gondolom a bestway-eset. Ilyen kis ezüst színű csomagokban van nemtom hanyassával becsomizva a dobozon belül is. HÁt az egyik elyen kis csomiban a klór tesztedarabka nekünk nem működött.Csak kíváncsiságból bontottam egy másikat, azzal már lehetett klórt mérni. Bosszantó, de olcsó húsnak híg a leve. A másik fajta tesztcsik kb. 4-5* ennyibe kerül. De valamivel csak mérni kell...Zs

 

Előzmény: Sellolany (8749)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8756

"1 óra múlva mérj pH-t, és ha kell, akkor a pH mínusz dobozán látható gramm/köbméter/-0,1 pH mennyiséget old fel vödörben, és öntsd be."

 

Ott van a topic fejlécében. Ja és az oldd két d;)

Előzmény: Sellolany (8749)
nyetworker Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8755

Szervusztok,

 

  ez itt a coming-out :) Hosszú, éjszakákba nyúló olvasás után ma (ja, tegnap) megvettem a medencét: merevfalú, 3.6m-es (Adria), 5m3/órás homokszűrővel, külső szkimmerrel, szolár-fóliával. Akartam még UVc-t is, de vmiért lemaradt... és itt jön az első kérdés:

 

akinek van UVc-je, annak milyen van?

a philips (asszem ez van az aqualing-nél is kb 80eFT-tól, pld:  http://www.swimfix.co.uk/category/175/ultra-violet_light_units/) vagy a különféle multikban is kapható, kb 20eFt-os?  ...nagy ez a 4-szeres különbség...

mióta van, mik a tapsztalatok?

 

aztán, majd lenne hozzá szolár-szőnyeg is, és itt jön a második kérdés:

van optimális/tapasztalati keringetés-erősség? m3/órában

   pld az 5m3/h szivattyú 2 órénként elvben megforgatja a teljes medence-térfogatot

   de nap többet süt, mint 2 óra, azaz a szolárban meg érdemes többet keringetni

   viszont az 5m3/órással napsütésben végig keringetni meg árampocsékolás...

 

egyáltalán a szkimmert, UV és a szolárt egy körbe tesszük?

  gondoltam az uv-t és a szolárt maj jól különrakom, de erre meg az aqualinges ember azt mondta, h istentől elrugaszkodott cselekedet 2 kört csinálni, rakjak csak bele mindent egybe. de vhogy tiltja a vallásom :)  Ti mit gondoltok?

 

ja, csak úgy a  homokszűrős és főként az uvc-s kollegák aggasztására:

http://www.drydenaqua.com/afm/applications/afm_swimming/index.html

persze mondhatjuk,  h ezek is csak a saját portékájukat akarják eladni (azaz logikus, h lehűzzák az UVc-t) de ez egy, az EU Life projectjének része (és télleg, az ec.europa.eu is sem tagadja, h ismeri és támogatta őket)

 

különös tekintettel a "What increases chlorine consumption ?"   részre...

lehet, h az isteni gondviselés hagyatta ki az UVc-t a listából?

 

 

első alkalommal ennyi elég is lesz, aszzem evvel is belecsaptam a nullás-lisztbe :)

 

hello,

  --z.

fehetib82 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8754
Én úgy tudom megvarják.
Előzmény: Henker (8752)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8753
Sziasztok!

fúrt kútnál nem tudod milyen a víz összetétele :(
A vastól klórozás után nem zöld lessz hanem barna mint a folyóvíz kb aztán leül az aljára 2-3 nap.
Hogy mitől zöld arról fogalmam nics sajna :(
Előzmény: joci0430 (8747)
Henker Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8752
kb mennyi anyagot kell megvenni a csodazsák megvarrásához? Az Innofiltnél ezt meg is varrják nekem? Ha nem akkor csak annyi, hogy megveszem az anyagot és összevarrom?
Előzmény: fehetib82 (8748)
joci0430 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8751
Kedves fehetib82!

Köszönöm a választ, már csak azt szeretném kérdezni, hogy a klórozás után eltűnik a zöld szín?
Henker Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8750
Király! Ma hazajöttem melóból. Levettem a fóliát a mediről. Jól átszűrtem a vizet a keringtetővel és megmértem a hőfokot. 29.5 'C !!!

Pancs volt ezerrel! :D

Sellolany Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8749
Képzeljétek tegnap tettem ph csökkentőt a medencébe és kb. két perc eltelt, mire elkezdtem felkeverni. Erre mára az egyik oldalon (ahol beleöntöttem) szépen kiszívta a medence aljának a színét. :-(

Egyébként ma 26,5 fokos a vizünk. :-)

Tyuntyulka: mi volt a baj az oldalkülönbséggel?
A mienk sincs vízszintben, kb úgy áll most, mint a tied előzőleg, kb. 15 cm a különbség. Miért kell újra töltened? Gondolom előtte vízszintezted.

Az Auchanban többet nem veszek 750 Ft-os tesztert. Nulla klórt mutat, a tablettás klór meg jó sokat. Grrr..... Ez alapján szerintem a ph-t sem jól méri.
fehetib82 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8748
Azt hiszem a te bajod nem az alga hanem a vas  a megoldás víz feltölt ph beállítás sokk klór pelyhesítés után a vaspor medence alján www.innofilt.hu-ról 5 mikronos anyag rendelés csodazsák megvarrás porszívozás nyomóágra a medibe a zsák és abba marad a vaspor nincs vízveszteség kb 3-4 porszívozás és tiszta a víz. Raktam fel képeket is elörébb a rendszerről.

5789-es és 5381-es hozzászolás.

Előzmény: joci0430 (8747)
joci0430 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8747
Sziasztok!

Tegnap vettem egy 4,5 m átmérőjű medencétm, hogy majd milyen jó is lesz pancsolni . Vettem hozzá algaölő szert amit a medence töltése közben a javaslatok szerinti arányban hozzá is tettem(kb 0,5 dl) de mire feltöltöttem a medencét teljesen zöld lett a víz. Gondolom ilyen gyorsan nem algásodhatott el, tehát tippem sincs mi a baj. A vízforgató megy már takarította is a szűrőt benne aminek barna színe volt. Megtaláltam ezt a főrumot és olvastam klórozásról ph-ról meg vagy ezer dologról amiből semmit sem értek. Arra kérnélek titeket, hogy valaki foglalja nekem össze mi lehet a baj a vizemmel és hogy hogyan és mivel kell vegyszereznem, hogy szép tiszta legyen (ha még nem késő). Ja és a medencét fúrt kútról töltöttem fel. Válaszotokat előre is köszönöm!!!

Üdv: József

kuff Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8746
Jelenlem besz.rt a Lidl-ös Fi relé.. kb 2 hete nem kapcsoltam be ,mivel nem volt jóidő, ma értem volna rá takarítani, erre se reset, se test.. ha megvan a blokkja, holnap visszaviszem, legalább a pénzemnél legyek :(
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8745
Lassan,kb. még fél óra és készen van a medence. Tiszta lázban égek,figyelem minden oldalról,hogy hogy áll a medence.Sokkal jobb,mint a últkor,már csak max. 5cm magasságkülönbség van a 91 cm mély medencében. Valaki hozzáértő véleményezné,hogy ez még megfelelő-e,vagy nem szabad még ennyinek sem lenni?3,66*91 cm-es BesWay puhafalú medencéről van szó. A múltkori bakink miatt,hogy vagy 15 cm különbség volt két szemközti oldalnál,és elhúzta a medence tetejét,az alja meg kifelé áll,""-ben, így kitágulhatott a medence fala igaz? Csak mert kicsi ilyen "dőlést" most is látok. Izgatott vagyok :)
Xetni Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8744
nekem jó lenne használtis csak lenne :D
a vaterán sem meg a teszvesznsem találtam semmit :(
Előzmény: hzolee (8737)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8743

Sziasztok!

Na ma megint teszünk egy próbát a medence újratöltésével. Nem akarom elkiabálni, de egyenlőre úgy tűnik, hogy talán megszüntettük (és ráadásul sikeresen) a talaj egyenlőtlenségét.  Folyamatosan mérem centivel,hol milyen magas  a víz szintje. Pár centis különbség van az egy hónappal ezelőtti problémás oldalakon. Remélem hamarosan újból élvezhetjük mi is az itthoni fürdőzést. Jó starndolást mindenkinek.

Makarska Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8742

Sziasztok!

 

10 nap után ma értünk haza. A medencénk meglepően tiszta , pedig nagyon aggódtam. Megbíztuk az édesanyámat, hogy minden másnap fél napig járassa a homokszűrőt.

De már a második alkalommal nem tudta, mert  nem tudott elindulni a szivattyú, annyira megtelt a medence vízzel. (Csak néztünk, hogy itthon mennyi eső esett!)

Most először is gyorsan leszivatjuk a felesleget (jó lesz visszamosni a homokot)

aztán gyorsan teszek bele klórtablettát  és járatom a szivattyút.

Egyáltalán nem opálos és nemis piszkos egy két levéltől eltekintve az alján.

Remélem aztán itt is jobb idő lesz és folytathatom a strandolást itthon.

lac1 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8741
Szia, hidd el, a lehető legolcsóbb megoldást választottátok, ha hosszú távra terveztek, és nem is rontjátok el a készítést. Csináljátok erősre, most fólia, és egyszer amikor megmilliomosodtok, akkor mehet bele a Mapei és az üvegmozaik.
Előzmény: futóék (8740)
futóék Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8740

Halihó mindenki.

Rájöttem, hogy a kertünk egy földi paradicsom. A lenti medencés rész kezd beállni, pl. füves...kezd rendezett lenni...és van benne egy csillámló kis színfolt: a medence. Amibe ma háromszor is sikerült bemerészkedni, bár a vizét NAGYON hidegnek éreztem(megmérni lusta voltam). A gyerekeket viszont nem lehetett kiszedni belőle.:-)))

LAc1

Csináltunk egy kis költségvetést, így arra a gondolatra jutottunk, ha ez a medi szétmegy, akkor betonos-fóliás medence lesz a helyén részben sk. készítve, ha kell lebontjuk a garázst is. Kössz a bíztatást, jó lökés volt az ügyben. Persze remélem egy-két nyarat még kihúz a drága, amíg a ház komlett nem lesz. Zs

kókuszka Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8739
Hát a tisztításkor nem is kell bedugni semmivel. Elég a szűrőházat egy a vízszint feletti magasságú asztalra tenni és kész.
Előzmény: food23 (8734)
futóék Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8738
Slagosat ne vagyél, sz.r.Zs
Előzmény: Anyaci76 (8735)
hzolee Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8737
hideg a víz, mi? :-)))))))))))))))))))

a miénk már vagy 24 fokos! :-)))))))))))))))

iszonyú ;)
Előzmény: Xetni (8732)
lac1 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8736
Hali, csak megemlítem, hogy vegyél homokszűrőt, azzal tudsz rendesen porszívózni, általában nem méltányolják ezt az ötletet, úgyhogy elmész az oboba, ott van 32-es felixi cső, szép neonződ színe van, nálunk majd egy ezres a métere, azt vegyél, mert azt is kérdezted. A slagosat én is kipróbáltam, de nem vettem, hanem kölcsön kértem egy próbára, de jó hogy kölcsön kértem egy próbára...
Előzmény: Anyaci76 (8735)
Anyaci76 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8735

Kedves Kovizsé!

 

A porszívózással kapcsolatosan szeretném kérni a segítségedet.

 

A medencénk 4,57x0,90-es, a vize eddig gyönyörű tiszta volt, csak az aljára volt borzasztóan lerakódott a kosz. Próbáltam rátenni a szűrő bemeneti nyílására műanyag csövet, rendes porszívófejjel, de nem volt elég ereje a szivattyúnak. Így nem jártam sikerrel. Hétvégén feldörzsöltük az alját a medencének, bízva abban, hogy a kitisztított szivattyúszűrő csodát tesz. De a csoda nem történt meg, sőt most a vizünk olyan zöld lett, hogy csak na.

 

Szeretném megkérdezni, hogy neked a gyári szűrő van-e a medencén, hogy bírja még a 7 m hosszú csövet is, vagy valami speckó? Továbbá, hogy hol vetted a műanyag csövet és van-e valami ötleted, hogy én mit csináljak?  Már arra is gondoltam, hogy veszek olyan a tisztítófejet, amit a slagra kell csatlakoztatni, de ahhoz nincs sok bizodalmam.

 

Válaszod előre is köszönöm!

 

Anyaci76

Előzmény: kovizsé (8672)
food23 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8734

Én nem egészen értem a problémádat. A medence nyílását belülrő nem lehet lezárni?? Van a medencén két nyílás a szűrőnek, az belülről csak le tudod zárni!? Vagy nem?? És akkor egyszerűen csak leveszed a csöveket, és nem jön ki a víz. Ha nem tudod lezárni belülről a nyílást, akkor hogy tudod kitakarítani a szivattyút???

Előzmény: Sellolany (8733)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8733
Akkor amint lesz egy önkéntes férfiember a családban, kicserélem a kettőt. :-)

Amúgy számomra is érdekes, de csak 1 fokot hűlt a víz a vihartól. Többre számítottam. Persze a PH jó magas lett. de sebaj, mert majd a ph mínusz jól beállítja.

Ti mennyi időközönként mossátok ki a szűrőt?

Egyébként szerintem ahhoz képest, hogy se skimmerünk, se porszívónk nincs, szép tiszta a víz.
Előzmény: taki_67 (8731)
Xetni Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8732
sziasztok
rég írtam már a fórumra :D
esetleg nem tud valaki eladó szolárszőnyeget vagy valami hasonlót?
taki_67 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8731

Persze, nem lesz semmi baja, használható így is, de arra viszont célszerű figyelni, hogy mivel a szívó nyílás így magasabbra kerül, könnyebben előfordulhat, hogy levegő kerül a rendszerbe.

 

Normál körülmények között persze ez nem fordul elő, de ha pl...

- egy népes gyerekcsapat fürdik, egyrészt jelentős vizet képesek a medencén kívülre jutattni, másrészt a víz erős mozgása következtében van olyan időpillanat, amikor a szívónyílás elől eltűnik a víz, és ilyenkor a szivattyú levegőt szív.

- amiről Sellőlány a lyukas medencekarima kapcsán írt.

 

 

Előzmény: Kumpi (8728)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8730
Egyébként nálam is brutálisat melegszik egy nap a víz (mindenféle lefedés nélkül)! 3-5 fokot is simán. Ami reggel még 20 fok körül van d.u.-ra már 25 körül! Ma reggel 25-ről indul, estére termálozok :D (pedig tegnap felénk volt egy jó kis vihar, sok esővel, villámlással+ami kell, megint ment egy adag víz a medencébe, azt hittem jobban le is hül...)
Előzmény: Sellolany (8727)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8729
Az a kosárka semmit nem számít. Én pl. nem is tudtam, hogy ez erre lenne való, hogy oda tegyem a tablettát, le is tekertem, mert én úgy vettem észre "sokat" fojt a szivattyún. Nekem a tabletta szépen úszkál az úszóadagolóban a medencében, körbe-körbe. (többnyire a szélén, meg megáll a létra csövénél, a szkimmer szélénél, meg ilyenek, de akkor manuálisan tovább segítem őt :D)
Előzmény: Sellolany (8726)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!