Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61715

Ha valami problémád van szóljál és igyekszem segíteni. Innen foglaltuk az autót egy lengyel cégnél és mivel két szoba kellett (ismerősök is) ezért a szállást is. Ha a bookingba belemész és a kívánt környéken választasz egy szállást amihez térkép is van, majd belemész a térképbe és nagyítod (kicsinyíted) számtalan szállást mutat így amit az előbb nem.

Ha lefoglalod az autót/szállást akkor zárolják a kártyádon a pénzt. Le nem emelik, csak ha igénybevetted illetve ha elmúlt a lemondási határidő. Eddig nem vertek át. Lengyeleknél nem próbáltam helyszínen szállást keresni, de ők rettentően harcolnak a korrupció ellen és nem biztos, hogy egyszerűen lehet csak úgy szállást találni. 

Ha Lengyelország akkor Mazuri-tavak is, érdemes ott lakni legalább egy-két éjszakát. Várak is vannak. Meg kell keresni otthon, több helyen fényképeztem a környék várral való ellátottságát bemutató térképet, elküldöm ha kell.

Előzmény: Töck Jenő (61713)
Shingen Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61714

Külföldön tapasztalataim szerint a németek akartak a legjobban átverni és az osztrákok (!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

 

Az derék! Pffffffffffffffff nem semmi........

Előzmény: Töck Jenő (61713)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61713

Se szlovákul, se spanyolul, se görögül nem beszélünk. Ne felejtsd el, hogy ők el akarnak adni és mindent megtesznek, hogy megértsenek. Még Romániában sem kellett annyira félni az átveréstől mint Magyarországon. Külföldön tapasztalataim szerint a németek akartak a legjobban átverni és az osztrákok (!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Előzmény: Shingen (61712)
Shingen Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61712

Értem, de lehet te beszéled a nyelveket.

Mert a szlovákos nem annyira akarnak angolul megszólalni, én meg nem beszélek semilyen szláv nyelvet.

Előzmény: Töck Jenő (61708)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61711

Kiszámoltam, úgy volt a legolcsóbb és legkényelmesebb, hogy:

Budapest Varsó és vissza vonattal.

(Reggeltől estig, vagy estétől reggelig. ülőhely egyútra < 6000Ft, fekvőkocsi <14000Ft. Oda vissza kevesebb mint 80000Ft volt 4 személyre)

Varsóban autót béreltünk, ha ilyenkor köti le az ember akkor még nagy a választék és sokkal olcsóbb. Nem emlékszem (ha hazamegyek meg tudom mondani), de kb. 10000 Ft/nap volt az autó, + üzemanyag. Autót béreltünk már Madridban, Firenzében, Rhodos-on és Varsóban, eddig egyik helyen sem bántuk meg, általában 10000km-nél nem kaptunk öregebb autót. Vigyázat, a saját autó költségébe az autó kopása beszámít!!!!. Egy Ford Focus, vagy ahhoz hasonló kategóriájú kocsival ha minden költséget beszámítok 45-55Ft egy (!) km. Varsó elég messze van, ha kényelmesen akarok utazni akkor egy éjszaka nem árt megállni, persze ez nem kötelező. Ennek az árát is hozzá kell adni a saját autóhoz.

Varsóban 5 napot voltunk (van mit nézni bőven), vár is van, majd a bérelt kocsival föl Malborkba. Malborkba laktunk, onnan jártuk be a környéket. Otthonról megírom, hogy hol jártunk (sok helyen), mert fejből nem biztos, hogy mindre emlékszem. Vár a legtöbb helyen volt. Mi két hetet voltunk Lengyelországban, annál kevesebbre menni nem nagyon érdemes.

Előzmény: jazd (61710)
jazd Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61710

Malborkban kocsival voltatok? Mennyi napot? Ha magán úton voltatok,akkor szerintem nem csak Malborkot nézhettétek meg. Ha volt más helyszín,az is jöhet. :-)

Előzmény: Töck Jenő (61708)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61709

És van egy még nagyobb előnye: Nem vagyok kötve az előre lefoglalt szálláshoz, ha valahol megtetszik akkor ott maradok. Emlékeim szerint sok-sok út során egyszer (egy éjszaka) nem vált be, mehettünk valami drágább helyre. Ez módszer azonban csak akkor működik megbízhatóan ha egy azaz egy szoba kell!!!

Előzmény: Töck Jenő (61708)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61708

Vagy a Booking-on, vagy ha kocsival megyünk akkor sokszor a helyszínen. Egy hátránya van, este 1/2 6-ig célszerű szállást találni. Előnye, hogy biztosan azt kapom amire számítok és sokszor kellemesebb, vagy közelebb van a célhoz.

Előzmény: Shingen (61707)
Shingen Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61707

Ha már itt felmerült a jövő évi tervek, vártúrák.

Én is az expedícó folytatását a felvidéki várakhoz tervezem.

Ti hogy szoktátok a szállást intézni?

Mivel gondolom ti is ott foglaltok szállást vhol szlovákiában.

Bookingon vagy merre szoktatok foglalni?

Vannak bejáratott szállás helyetek,stb.?

Boltozó Creative Commons License 2018.12.18 0 0 61706

A pápai vár épülete most is megvan, csak elfedi néhány réteg vakolat, de ha az alaprajzokat és keresztmetszeteket nézzük látható, hogy ott van benne minden.

A városerődítésnek csak néhány eleme, a kapuk és a tó felőli várfal pár szakasza épült kőből-téglából. A palánk erődítés nyomvonalát ma is követi az utcahálózat. 

 

http://epiteszforum.hu/galeria/a-papai-esterhazy-kastely-ujjaepitese-es-fejlesztese-2009-20151/176243

 

vlacko Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61705

"De legelőször is szólnék, hogy az utolsó kép az Tata várának metszete."

Ezen én is sokat morfondíroztam, de Tata ellen szól, hogy nincs ott a nagy tatai tó, és a belsővár Tatán nem a vár sarkában van, hanem a közepén. Viszont négyszögű, mint Tata, és mintha a Kecske bástyát is formázná. Szóval kétségeim vannak mindkét irányba.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61700)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61704

Itt a belső részről néhány fénykép. A vár belső berendezését (bútor stb.) nem vitték túlzásba. Jónak mondható a konyha és a malom berendezettsége, ezen kívül egy óriási borostyán múzeum van az egyik épület pincéjében.

 

várőrült Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61703

Sajnos ez a három könyv nem jelent meg.

És sajnos nem folytatták a sorozatott

Előzmény: Nagyon Várbarát (61677)
jazd Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61702

Hatalmas vár az biztos! Ennyi tégla kiégetéséhez vajon mennyi fa kellett? Titkos vágyam eljutni egyszer ide és bebarangolni az egészet,amire talán egy egész nap kevés is lehet.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61701)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61701

Nagyon kíváncsivá tettél vajon mekkora területet foglal el Malbork és Gyula vára? A Német Lovagrend főváráról a NET-en 14 és 21 hektáros adatot olvastam. Elkezdtem méricskélni, nekem pedig 63 hektár jött ki. Vajon mit rontottam el?

 

https://4444k.blog.hu/2018/10/10/a_vilag_legnagyobb_alapteruletu_epuletei

 

Területe: 143.000 négyzetméter vagyis 14,3 hektárnyi.

 

https://mienkavilag.hu/a-lovagvarak-netovabbja-malbork/

 

Összesen 21 hektárnyi területet fogtak közre.

 

Előzmény: jazd (61694)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61700

Jól összefoglaltad Pápa várának történetét, alig tudom kiegészíteni.

 

De legelőször is szólnék, hogy az utolsó kép az Tata várának metszete.

 

A pápai vár nem a klasszikus, tatárjárás utáni várépítésnek köszönhette létét, hanem valamikor a XV. század elején az itt birtokos Garai főnemesi családnak. Sajnos mivel pontosan a régi vár maradványaira építették rá a jelenlegi is meglévő barokk kastélyt, hát elég nehéz a korai vármag kutatása. Ajánlom figyelmedbe Veress D. Csaba: Várak a Bakonyban című könyvét, amelyben további érdekes részleteket olvashatni a pápai végváriak vitéz cselekedeteiről a török hódoltság idején. Mindenképpen megemlítem, hogy a pápai vallon zsoldosok leverésének ostroma idején lőtték le Adolf von Schwarzenberg császári generálist, a Győrt visszafoglaló hősök egyikét.

 

A várat az a dög I.Lipót bontatta le 1702-ben...

 

Hmm.. a "dög" kifejezéssel egyetértek, míg az 1702-es évszám nem stimmel a pápai vár elrombolására. Hiszen 1705 decemberében "Vak" Bottyán kuruc generális csak véres közelharcban tudta elfoglalni Pápát, tehát akkor még a védőművek léteztek! Ami egy palánkfallal és bástyákkal oltalmazott városból és annak sarkában emelkedő várból tevődött össze. A védőműveket a korabeli adatok szerint csak a XVIII. század második felében bontották le {a várbarátok nagy sajnálatára!}

 

Előzmény: vlacko (61692)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61699

Kikerestem néhány archív fotót a sérülések bemutatására. Előbb a még ép lovagvár, majd után a világháborús károk.

 

Előzmény: Töck Jenő (61691)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61698

Kösz szépen a Német Lovagrend egykori fővára MALBORK képes bemutatását. Utólagos engedelmeddel kissé megvilágítanám ennek a középkori lovagrendnek a históriáját az alábbi történelemkönyv segítségével. Ezt a sorozatot érdemes beszerezni, mert viszonylag tömören, de bemutatja az egész világtörténelmet.

 

Előzmény: Töck Jenő (61688)
Shingen Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61697

Nem azt írtam, hogy akkora mint a gyulai vár!

 

Hanem a tégla építés miatt, gyulai vár feelingje van..... (Küllemre)...

Előzmény: jazd (61694)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61696

Igen, én is egy belső épületbeli robbanásra szavazok.

Előzmény: Shingen (61687)
jazd Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61695

Jöhetnek képek! Belsejéről is. Igen szép termek vannak benne.

Előzmény: Töck Jenő (61690)
jazd Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61694

Kicsit nagyobb a gyulai vártól.  :-) Tudtommal a világ legnagyobb tégla vára.

Előzmény: Shingen (61693)
Shingen Creative Commons License 2018.12.17 0 0 61693

Szerintem jöhetnek még képek, főleg a belső részek, páncélok, ilyesmi érdekelne.

 

Igen elég Gyulai vár feelingje van...

Előzmény: Töck Jenő (61690)
vlacko Creative Commons License 2018.12.16 0 0 61692

A vár láthatóan egy -  téglából vagy kőből épült, majd belsővárrá átavanzsált korábbi főúri várból, illetve egy Szigetvárhoz hasonló elrendezésben köréépült palánkvárból áll, az utóbbiak ó-olasz bástyákkal a sarkakon megerősítve.

Egy mocsárvárról beszélünk, ahol a belsővár esett a nagyobb vízfelület felé, ezért innen kevésbé vártak támadást, ezért nem veszi teljesen körbe a külsővár a belsővárat.

Pápa Győr elővárának számított mindig is, bár elővár ide vagy oda, maga is komoly erősság volt, és a Habsburgok is kiemelt jelentőséget tulajdonítottak neki - elsősorban Bécs közelsége miatt.

A belsővárat még a Garaiak építették, a külsővár építője szemében azonban egy ismerős nevet üdvözölhetünk. Enyingi Török Bálint emberéről van szó, Martonfalvy Imre deákról beszélünk. :-)

Deákhoz képest elég komoly irodalma van a tetteinek. Szóval ő építtette a külsővárat 1543-tól 1545-ig. A nagy külsővár lehetővé tette egy komoly lovashadtest állomásoztatását a várban, róluk a korábbi koppányi bejegyzésben Tamás is írt.

Jó időben erősítették meg, mert Martonfalvy kapitánysága alatt kétszer is megostromolta a török, 1543-ban és 1555-ben. Az utóbbi sejtésem szerint Tojgun pasa lehetett. A deák nemcsak a pennaforgatáshoz érthetett, mert mindakétszer sikeresen védelmezte a várat. Kétszer azonban sikerült a kontyosnak elfoglalni. Először a tizenötéves háború során, Győrrel együtt, 1594-ben, ez estben 1597 ben sikerült visszafoglalnunk. Másodszor 1683-ban Kara Musztafa Bécs ellen vonuló hadai foglalták el, de csak egy rövid időre.

1600-ban a várban levő vallon zsoldosok fellázadtak, tőlük is ostrommal kellett visszavenni a várat. A zsoldosokat aztán karóba húzták, ezt mutatja a Hufnagel metszet. A várat az a dög I.Lipót bontatta le 1702-ben, nagyon csekély romjai maradtak meg a belsővárnak a Várkertben.

Előzmény: vlacko (61689)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.16 0 0 61691

A vár a II. VH. során elég súlyosan megsérült, gyakorlatilag újá kellett építeni. Látszik a téglák eltérő szine.

Előzmény: Töck Jenő (61690)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.16 0 0 61690

Az előbb csak kettőt sikerült feltölteni, itt van még néhány.

Kívül-belül elég sok képet készítettünk asszonnyal, ha valakit érdekel tudok még föltölteni.

Előzmény: Töck Jenő (61688)
vlacko Creative Commons License 2018.12.16 0 0 61689

Oké, holnap összeszedem, mit találok róla.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61675)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.16 0 0 61688

Néhány kép a marborki várról, idén nyáron készültek.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61650)
Shingen Creative Commons License 2018.12.16 0 0 61687

Az viszont nem fér a fejembe, hogy maguk a külső ágyútornyok és a várfalak nem sérültek meg különösebben. Mert tegyük fel ha belül német csapatok védekeztek, míg kívülről az oroszok támadtak, akkor a várfalakon is kellenének háborús sérülés nyomainak látszania. Akkor már inkább elképzelek egy belső épületbeli robbanóanyag általi pusztítást {???}

 

Biztos vagyok benne, vmi raktár lehetett bent, akár lőszer, hogy a belső rész megsemmisült a külső meg megmaradt.

Támadás biztos nem érte, mert akár tank löveggel lőve, akár tüzérségi löveggel lőtték volna, kő kövön nem maradt volna belőle...

 

Előzmény: Nagyon Várbarát (61683)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.16 0 0 61686

Hát mára ennyi voltam, kilépek. Jó éjt Topiklakók!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!