Keresés

Részletes keresés

SzFeri Creative Commons License 2001.04.05 0 0 270
Lemaradt a cím: www.terkepcentrum.hu
Előzmény: SzFeri (269)
SzFeri Creative Commons License 2001.04.05 0 0 269
Nekem sajna nem jön be semmi a fenti címen, de a címet hamegnyitod, ott van a 17. kerületről is egy oldal, meg az van odaírva, hogy fejlesztés alatt.
Előzmény: cukkanyó (267)
FDuduG Creative Commons License 2001.04.05 0 0 268
Sziasztok!

cukkanyó!
Ez nem hivatalos,de ezt találtam(nem független honlap):
http://www.extra.hu/pro17/
Még anno a keresztúri buszmegállóban lévő Rákos.. valami (nem tudom a címét,annyi ilyen van)újságban olvastam egy címet,de az megszűnt, ez viszont él.

cukkanyó Creative Commons License 2001.04.05 0 0 267

Netka Tündér,
talán ott még nem tartunk, a magántulajdonhoz ragaszkodás van, de a többi bizony préda...

Kedves Mindenki,
létezik az, hogy a XVII.ker.-nek nincsen hivatalos honlapja?????? Vagy csak én nem tanálom???

Előzmény: netka (266)
netka Creative Commons License 2001.04.05 0 0 266
Most olvasom az indexen, hogy Dunaújvárosban egy iskola (!!!!!!) helyére akarnak bevásárlóközpontot építeni, mert a suli frekventált helyen van. MI JÖN MÉG EZUTÁN????
Ha úgy látja valaki, hogy én lakom frekventált helyen, akkor lebontja a házamat, és azt épít oda amit akar?????????????
netka Creative Commons License 2001.04.04 0 0 265
Hát igen....érik még +lepetések az embert. Ez kb. olyan, mint valamelyik hétfőn az összes buszsofőr (+troli) jó reggelt és jó utazást, meg kellemes napot kívánt! Mostanában nálunk is kevesebb a kosz a busz+állóban, csak azt nem értem, hogy az üvegét miért kell néhanap kirugdosni.
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.04 0 0 264

Hahó,
nem tudom, hogy mire véljem a dolgot. Ma reggelre a buszmegállói szemetesek kiürítve, s????t a környéke összetakarítva... az is meglehet, hogy ez csak a szokásos... egy biztos, így mingyá más:)))
Előzmény: netka (263)
netka Creative Commons License 2001.04.04 0 0 263
Szegények! Bizonyos szempontból igazuk van, hogy nem akarják a zöld területet elvenni, csak az a szomorú, hogy jön valami pénzes vállalkozó és épít valami förmedvény bevásárlóközpontot, és abba majd nem szólhatnak bele. Kár, hogy arra nem gondolnak, hogyha nem lesz zöld terület (fák, bokrok, parkok) akkor meg fogunk fulladni..(:-((
A múltkor láttam 1 térképet, amin be voltak jelölve a budapesti, ill. környéki (fóti Cora + ilyenek) bevásárlóközpontok. Majdnem minden kerületre jut legalább 2! Mikor veszik már észre, hogy elég!!!!!!!!!
Előzmény: cukkanyó (261)
SzFeri Creative Commons License 2001.04.03 0 0 262
Örülök neki, hogy segíthettem. Jó sok netezést!
Előzmény: cukkanyó (260)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.03 0 0 261

Szia Netka,
azt szeretném elmesélni, hogy jártak vagy fognak járni a Budakesziek. Valami népszavazás volt a hétvégén náluk, hogy legyen-e nagy lakópark, meg mindenféle szuper kiszolgáló egységek, uszoda, teniszpálya, bolingterem, szóval egy nagy komplexum.
Ugy hallottam, hogy a nép nemet mondott rá, mert nem akarták, hogy a zöldterület megint kevesebb legyen.

És most mi lesz, hogy nemet mondtak? Lehet találgatni...bevásárlóközpont


Előzmény: netka (258)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.03 0 0 260

SzFeri,
nincs két perce, hogy az 1212-?n elintéztem a dolgot, köszi...
Előzmény: SzFeri (259)
SzFeri Creative Commons License 2001.04.03 0 0 259
Ez kimondottan az internetezéshez célszerű, mert ha ledob, akkor minden további nélkül visszamehetsz, nem szakad meg, mint a 150 Ft-os kedvezmény.
Előzmény: cucu (257)
netka Creative Commons License 2001.04.03 0 0 258
Én is itt vagyok ám, csak ezekhez az internetes izékhez (meg ISDN, meg ADSL...) nem nagyon tudok hozzászólni. Na, mindi. A Micimackós nagyon sirály, kösz cukkanyó...
Megnéztem a Rákos-patakos oldalt, amit ajánlottál. Mit ne mondjak döbbenetes....az a sok szemét, meg szennyvízbevezető, meg befolyó....brrrrrrr. Apropó, megint vittük a kutyát sétálni, és annyi, de annyi műanyag flakon volt már megint a Rákosban, hogy az nem is igaz.
A focipályát a Rojik bérelte ki 25 évre, ha jól tudom, és a Grund FC-Rojik játszik, de ők is inkább a műfüvesen, hátul. Azt nem tudom, hogy futni be lehet-e még menni. Néha látok 1-2 alakot, akik benn futnak. Emléxem még én is írtam alá kérdőívet, hogy ott ne legyen se plaza, se benzinkút. Egyébként a plaza-láz helyett építhetnének nekünk egy sportcsarnokot (már a kerületnek)!!!! Ja, hétvégén nyert a csapatom, s benne én 28:18-ra idegenben az FSZSE ellen.
cucu Creative Commons License 2001.04.02 0 0 257
Helo.
Az alapdíjat ne felejtsd ki! Az +2800, vagyis mindjárt 6800-nál vagyunk... és akkor még nem hívtál mobilt és vidékre sem telefonáltál, az amerikai nagynéniről pedig nem is szóltam...
(Na jó, a külföldi hívásokat kihagyhatjuk.)
cucu
Előzmény: SzFeri (256)
SzFeri Creative Commons License 2001.04.02 0 0 256
A "Mindenkinek" egy MATÁV kedvezmény:
hétköznap 18-07-ig, hétvégén 15-07-ig nem számláz a telefon a helyi hívásokra, még kapcsolási díjat sem. Mindez havi bruttó 4 ezer Ft-ért. Szerintem megéri.
És megéri az ISDN net kapcsolat is, mert két vonal jár hozzá és amíg megy a netezés, lehet telefonálni is (nálunk már majdnem háború volt, hogy soha sem tudtak este felhívni a rokonok, ismerősök).
Előzmény: cukkanyó (254)
Tündéry Creative Commons License 2001.04.02 0 0 255
Én ittvagyok mint lány,jó reggelt :)
Csak nem merek hozzászólni,mert nincs időm visszaolvasni..
Előzmény: cukkanyó (254)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.02 0 0 254

Szia SzFeri,
mit kóstál az a mindenkinek csomag? én elenderéknél kettő és félér gyakorlatilag korlátlanul
internetezhetek, na meg a telefonszámla... ami nem semmi, de hát öten vagyunk rá...

Peto,
vagy aki tud valamit, kinek kell szólni, hogy a buszmegállóban ürítsék ki a szemetest mer már dugig van, sőt a környékén is egyre halmozódik? nem tudom mi lesz, ha feltámad a szél...

Lányok,
nagyon egyedül érzem itt magam, ( nem jó az ivararány) hun vagytok?

Netka, Neked küldök egy kis... mit is?, na az alábbit...

Nowadays mikor Micimackónak nothing doing nem akadt
thinking for it tenni kéne something very fontosat
Starting tehát malackához, seeking what he does or not
But malackánál éppen akkor nobody in the flat.

So well he goes done hazafelé when sűrűn fall the fehér snow,
Eszébe jutott the almáriumban maybe lenni ennivaló
Össze-vissza jump about and take a little big steps
S a hidegre való tekintettel sing a songni kezdett:

Minél inkább havazik, annál inkább fall the snow
Minél inkább fall the snow annál inkább havazik
Fall the snow and snowing, micimackó colding
Fall the snow and hózing, micimackó freezing

cukkanyó Creative Commons License 2001.04.02 0 0 253

háááát én max. csak gurulni tudok :)))
Előzmény: Törölt nick (252)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.31 0 0 252
Szerintem bemehetsz, legfeljebb gyorsabban futsz, ha nyomodban lesz egy adag harci eb.
Előzmény: cukkanyó (246)
SzFeri Creative Commons License 2001.03.31 0 0 251
Egy jó hír az érintetteknek:

"Marad a Mindenkinek csomag

A Matáv egyenlőre nem szünteti meg a Mindenkinek csomagot, továbbra is változatlan feltételekkel elő lehet rá fizetni. A Mindenkinek csomag mellett a Matáv többi internetes kedvezménye (150 Ft-os kedvezmény, Kedvenc szám NET) is érvényben marad."


Grimbi Creative Commons License 2001.03.31 0 0 250
Igen ez a problémám nekem is, ezt a címet egy nyilvántartásból néztem ki, a másik két utcát tudom hol van. Köszi
Előzmény: Peto (239)
cucu Creative Commons License 2001.03.30 0 0 249
Helo.
Igen, én úgy tudom, hogy az a vállalkozó a Rojik.
Valamikor mi is futkároztunk ott a gyerekekkel, de most megcsinálták a kerítést és nem tudunk bemenni.
cucu
Előzmény: cukkanyó (246)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.30 0 0 248

küldtem mailt, de valamit elűgyetlenkedtem...
Előzmény: Glück (247)
Glück Creative Commons License 2001.03.30 0 0 247
A Podmaniczky mauzoleum

A mauzoleumot a kastély mögött , a lankás domboldalon Meining Arnold tervei alapján építették, magas talpazaton nyugvó dór oszlopos antik templom formájában. Alsó részén a családi kriptát alakították ki, fent kápolna volt, amit antik romokat utánzó oszlopok köritettek, két fedetlen folyosót alkotva. (Lényegében: eklektikus-klasszicizáló épület volt)
Az 1940-es évek végén a „Gerő” t.sz.cs. birtokába került. 1947-ben a rézlemez fedelét a MÉH-nek eladták.Belsejének márvány padlóját összetörve, a sertésólakhoz vezető járda építéséhez használták fel. A kastély udvart és a mauzóleum környékét sertések legeltetésére használták.
1954-55-ben helyi kezdeményézésre Tájmúzeumot kívántak létesíteni ezért a kastélyhoz tartozónak minősítették, mert az védett volt. Az eljárás keretében egy helyszini szemlét is tartottak amelynek időpontjában a mauzóleum a „sertések állandó pihenőhelye” volt.
Legkésőbb 1960-ban a mauzóleumot engedély nélkül szétverték és lebontották.

(Forrás:Dr.Bibó István: A rákoskeresztúri egykori Podmaniczky-Vigyázó kastély története. Budapest.1979.)

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.30 0 0 246

asszem nagyjából a kastéllyal szemben van egy focipálya, ahol is pont benzinkutat akartak,
de hálisten nem lett, úgy tudom egy kerületi vállalkozó kibérelte, rendbehozatta. Mosmá
csak azt nem tudom, akárki bemehet oda? mert régebben reggelente az kocogott a pályán
aki akart...
Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 245
Olyan is...
Előzmény: Blindmouse (227)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 244
Nem, de ez a divat manapság...
Előzmény: cukkanyó (243)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.30 0 0 243

ez hótt komoly?
Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 242
Dehogynem! Van megoldás: vagy benzinkút vagy valami plaza lesz helyette... Ami viszont egyáltalán nem jó dolog.
Előzmény: cukkanyó (241)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.29 0 0 241

Halottátok?
még mindig *árulják* a Podmaniczky kastélyt. Állítólag ma reggel a tévében volt róla szó.
Pénzt még mindig nem kérnek érte, aki helyrehozza álgya-vigye. Hát nem tudom, egy ennyire lerobbant műemlék... valami más megoldást kellene találnia az illetékeseknek, mer ez nem
fog összejönni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!