Keresés

Részletes keresés

SzFeri Creative Commons License 2001.04.12 0 0 300
cukkanyó

Sajna, most nem működik a Népszabi on-line, de be fogom pótolni.

Előzmény: cukkanyó (297)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.12 0 0 299

ha kinézek, akkó látlak, ha csak nem a striit elején vagy:))) mindegy maj messzenézek...
Előzmény: RodrigeZZ (298)
RodrigeZZ Creative Commons License 2001.04.12 0 0 298
Anna sztrít
Előzmény: cukkanyó (297)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.12 0 0 297

Szerbusztok,

Glückpa kedves, megkaptam a cimert, köszönöm, de ugye nem arra gondolsz, hogy nekem köllene tárhelyet nyitnom, mer én erre alkalmatlan vagyok!!!! Nem volnál olyan kedves, hogy ezt meg tedd? Meg hát a tárhely gondozása... a többieknek mi a véleménye????

SzFeri, nem találtam a cikket, megmondanád a cimét? Vagy esetleg ideraknád a ránkvonatkozót? Légyszi...

RodrigeZZ, szia, jó hogy jöttél...merrefelé Csabán?

RodrigeZZ Creative Commons License 2001.04.12 0 0 296
1. Nagy szeretettel köszöntök minden 17-est, mint novi uj topicbairo (legalábbi ebbe) Rákoscsabáról!

2. Rákoskeresztúr - Hűvösvölgy ~30km Hogyan lehetneitt normális követési időközt tartani? Hány embernek kell ez akkor, amikor az örsről a M tuti gyorsabb Moszkváig, onnan meg ott az 56-os. szvsz orbitális méretű marhaság (ha igaz).
Én Ferihegy-Keleti PU. villamosrol hallottam valamit rebesgetni amiben már látok fatáziát, pláne, hogy néhol alagutban menne, és végig zárt pályán. (ha igaz)

Előzmény: SzFeri (294)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.12 0 0 295
"Unokáink sem fogják látni..."
Előzmény: SzFeri (294)
SzFeri Creative Commons License 2001.04.12 0 0 294
Olvastátok a mai Népszabit?
Gyorsvillamost terveznek Rákoskeresztúrra, amely egyenesen Hűvösvölgyig fog menni. Mit gondoltok, megérjük még ezt?
Grimbi Creative Commons License 2001.04.10 0 0 293
Ha előbb szóltál vólna..., pont ma vitettünk el rengeteg papírhulladékot :-( (persze nem a szeméttelepre)
Előzmény: Glück (287)
Peto Creative Commons License 2001.04.10 0 0 292
A közlekedési szövetség elsősorban az aglomerációban lakóknak jelent segítséget, mert egy közös bérlettel utazhat a MÁV-VOLÁN-BKV járatokon. Nekünk sokat nem jelent, mert nem hiszem, hogy valakinek megérné a 1,5-szeres áru bérlet, ha csak Bp-en utazik vele.
A Rákoskert busznak pont az a lényege, hogy az Örs vezér terére röpítse be az utasokat, az Elágazáshoz meg maradtak a változatlan sűrűségű 97, 297, 161, 162-es járatok. De azt hiszem erről a Peto többet tudna mondani.

Ehhez nincs mit hozzátennem, így kerek. Különben a kérdésben benne volt a válasz: nem a kerületközpontba, hanem a városközpontba visz a busz (innen nézve az Örs is belváros).

Előzmény: SzFeri (291)
SzFeri Creative Commons License 2001.04.10 0 0 291
A közlekedési szövetség elsősorban az aglomerációban lakóknak jelent segítséget, mert egy közös bérlettel utazhat a MÁV-VOLÁN-BKV járatokon. Nekünk sokat nem jelent, mert nem hiszem, hogy valakinek megérné a 1,5-szeres áru bérlet, ha csak Bp-en utazik vele.
A Rákoskert busznak pont az a lényege, hogy az Örs vezér terére röpítse be az utasokat, az Elágazáshoz meg maradtak a változatlan sűrűségű 97, 297, 161, 162-es járatok. De azt hiszem erről a Peto többet tudna mondani.
Előzmény: Törölt nick (290)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.10 0 0 290
Kicsit kimaradtam a dolgok folyásából...

Na, mindegy. Kérdésem a következő: ki mit tud arról, hogy a leendő budapesti közlekedési szövetség miképp fog hatni a kerület közlekedésére?

Más. Nem tudja valaki, hogy a Rákoskert-busz miért nem áll meg Keresztúron? Ha a kertieknek akarja a gyors eljutást biztosítani a városközpontba, akkor miért nem áll meg?

Glück Creative Commons License 2001.04.09 0 0 289
Azért irtam Index tárhelyet, mert az "Index " Főcímről könnyen oda lehet jutni.

Találtam egy címert elküldjem e-mail mellékletként?

Előzmény: cukkanyó (288)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.09 0 0 288

Kedves Glűckpa,
Norbi csak a második lehet, natűrlich :)))

Indexen tárhely? Jóóóó... mi legyen a neve ? Van a kerületnek címere? vanna még egy csomó
kérdésem, de csomagolnom köll...majd jövök még
Előzmény: Glück (287)
Glück Creative Commons License 2001.04.09 0 0 287
Cukkanyó kedves!

Hát én hiába fogyózok, ha Néked a Norbi teccik! :::)))
A honlap: túlnagy fába vágás.
SZVSZ nyissunk az indexen egy tárhelyet, akova képek és szösszenetek felrakhatók.
Persze jó lenne, ha más is mondana véleményt!

Egy kis mérgelődés:

Az oskolában papirgyüjtést hirdettek. Másodikos onokámnak megigértem, hogy aktiv tevékenységgel elősegítem az osztálya sikerét. Ma megpakoltam a kocsi hátulját szép takarosan összekötözött vegyes ujságpapirral (Kb:50-60 kiló). Elvittem, de a napközis tanítónéni közölte, hogy nem tud róla. A gyerekek tudtak róla, de azt a tanitónéni nem vette figyelembe. A portásnéni nem tudott róla(mondta Ő).Az udvaron ott volt egy konténer, a gyerekek tudták, hogy oda kell tenni papirt, de azt nem lehetett kinyitni.
Az ujságokat hazavittem, majd apránként becsempészem a szemetes kukába.
Hát ennyit a szelektív hulladékgyüjtésről és a gyerekek iskolai neveléséről.
Nem akarom megnevezni az iskolát, de egy Saulusból lett apostol nevét vették fel...
Ugye nem kell kommentár?
Glück!

Előzmény: cukkanyó (286)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.09 0 0 286

Köszi Netka,
futni nem igazán szeretek, Norbit inkább...

a topikhonlap talán még egy kicsit korai ? mindegy az ötlet mán megvan, hát a kivitelezés ?
az bizony fogós kérdés...
Előzmény: netka (285)
netka Creative Commons License 2001.04.09 0 0 285
A honlapot jó ötletnek tartom, de kivitelezésileg ne számítsatok rám, mert én hót béna vagyok ilyen téren. Látogatni viszont szívesen látogatnám.
Cukkanyó! Ha az van kiírva, hogy .....Önkormányzat Sporttelepe, akkor szerintem próbálkozz nyugodtan. A Bakancsos utcai Sporttelepre is ki van írva, hogy "XVII.kerületi Lakóhelyi SE Sporttelepe" vagy valami ilyesmi, és csak az nem megy be, aki nem akar. Csak pont mi, az LSE nem edzünk ott.....
hc! kösz az infót! A Sub Bass Monster, az tuti??? Igazán állat lenne!
cucu Creative Commons License 2001.04.08 0 0 284
Helo.
Én elsőre is értettem, mert szvsz helyesen van fogalmazva.
cucu
Előzmény: Peto (283)
Peto Creative Commons License 2001.04.08 0 0 283
"A tavaszi szünetben (11-17) nem fog járni többek között a piros 61-es és 98-as."
Csak pontosítok, mielőtt a hegyiek a szívükhöz kapnak: nem fog járni a piros 61-es és a piros 98-as.

Előzmény: SzFeri (281)
Blindmouse Creative Commons License 2001.04.08 0 0 282
Tesco suxx.. alig van benne valami..
Előzmény: Grimbi (272)
SzFeri Creative Commons License 2001.04.08 0 0 281
A tavaszi szünetben (11-17) nem fog járni többek között a piros 61-es és 98-as.
cucu Creative Commons License 2001.04.08 0 0 280
...és a Rojik szvsz nagyon rendes ember.
cucu
Előzmény: cukkanyó (279)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.07 0 0 279

OKÉ...
Előzmény: cucu (278)
cucu Creative Commons License 2001.04.07 0 0 278
Helo.
Nem mozaikszó, ez a neve. A lányai amúgy a lányaimmal járnak egy osztályba.
cucu
Előzmény: cukkanyó (277)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.06 0 0 277

Na én jól eltájoltam magam... elnézést érte,
az meg, hogy a rojik mozaikszó lenne még abból az id?b?l datálódik, mikor megnyitotta az autószalont a Pesti úton.


Előzmény: Glück (275)
hc Creative Commons License 2001.04.06 0 0 276
Sziasztok 17-esek!

Ha gondoljátok a talit, akkor legyen. Tehát 30-án a Vida-dombon Majális!!
12.00-24.00 nonstop buli: sör, virsli, kőrhinta, bazár
Két gyerekműsor a kicsiknek, két tánciskola bemutatója és a sztárvendég: Sub Bass Monster.

Gyertek, én ott leszek elejétől a végéig!

hc

Glück Creative Commons License 2001.04.06 0 0 275
Kedves Cukkanyó!

Nincs valami kavarodás a sport-teleopek körül. A Podmaniczky kastéllyal szembeni pálya, ahol a benzinkutat akarták csinálni, az nem a Rojik stadion. A Rojik sport-telepen van egy különleges műfüves focipálya ahová a "nagyok" is járnak edzésre. Ez SZVSZ Rákoscsabán van a Péceli uton a kis templom melleti bejárattal, durván az Anna utcával szemben. A Rojik (talán:József) különben egy sikeres nagyvállakozó, vendéglővel, italnagykerrel stb.-vel.

Előzmény: cukkanyó (274)
cukkanyó Creative Commons License 2001.04.06 0 0 274

szervusztok,
kicsit elmaradtam, de sok a dógom, na meg a jövöhéten is ritkán leszek, remélem azér nem fogunk végképp elsüllyedni...

Szóval a kerületnek NINCS hivatalos honlapja. (talán nekünk kéne csinálni egyet magunknak...)

Dudu, néztem a címet, de csak error, meg egy csomó banner horror...

Netka, tegnap láttam, hogy a "Rojiknak" nevezett pályára felkerült egy nagy z?d tábla, hogyaszongya:
Budapest F?város XVII. kerület Önkormányzatának
Sporttelepe. Na most akkor mi van ???

Cucu, én is Rojiknak tudtam a pályát, de nem akartam néven nevezni, mer mintha valami olyasmi információ ragadt volna meg a fejemben, hogy a rojik az egy mozaikszó, jelen esetben két személyt takar...

Glückpa, nagy kavarodások voltak a mailek körül, de mosmá minden rendben, szerintem az kavart be, hogy az itthoni gépen nem vót jó a dátumbeállítás.

Grimbi, szvsz. a kocka el van vetve TESCO ügyben,
én má csak azt nem értem mire jó a huzavona.
Abban teljesen igazad van, hogy jó is meg rossz is...

Feri, Neked mi a véleményed egy általunk készitett honlapról ??? és a Többieknek ???

cucu Creative Commons License 2001.04.05 0 0 273
Kösz...
cucu
Előzmény: SzFeri (259)
Grimbi Creative Commons License 2001.04.05 0 0 272
Lakossági tiltakozás az újabb Tesco áruházak ellen

„…A főváros XVII. kerületében a Pesti út és az 513. utca sarkán épül újabb Tesco. Értesüléseink szerint építési engedély nélkül épül az áruház, és rendezési terv sem készült a területre. A beruházást itt is több tucat fa kivágásával kezdték. A környéken a lakók tiltakoznak a beruházás ellen, és a Levegő Munkacsoport segítségét kérték, hiszen már így is elviselhetetlen a forgalom a Pesti út mentén az önkormányzat által meggondolatlanul engedélyezett sok forgalomvonzó beruházás miatt. (további felvilágosítás: …; Tordai György, XVII. Kerület, tordai_gyorgy@trezorg.hu, 20/913-5842; …)”
LÉLEGZET
Környezetvédelmi havilap / Kiadja a Levegő Munkacsoport
XI. évf. 3. Szám, 2001. március

Érdekes, mi a véleményetek?

Jó pár cikk elolvasása után személyes véleményem a lapról, hogy jó pár cikk bizony hangulatkeltő, mintsem teljesen tényszerű.
A Tesco jó, mert lenyomja az árakat. Rossz, mert csak addig, amíg meg nem fojtotta a konkurenciát. A Tesco adózni fog a XVII. kernek, viszont az ingatlanok ára lemegy a nagy forgalommal, viszont az agglomerációban értékesebb lesz az ilyen beruházásoktól.

Glück Creative Commons License 2001.04.05 0 0 271
Bejött a megadott címen egy erősen párt-preferált lap kezdemény.
Nekünk talán nem ilyen kellene.
Előzmény: FDuduG (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!