Keresés

Részletes keresés

Sellolany Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8766
A Ph viszont nagyon magas.....úgyhogy megyek csökkenteni.... Bár lehet, hogy az sem jó? Lehet, hogy alacsony a ph, csak béne a teszt???

Szuper...

Sellolany Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8765
Húú, ez igen. Nem irigyellek.

Ezt nézzétek meg! Kipróbáltam a teszter összes kis fém zacsijában lévő tesztereket. Egyet-egyet.
Az eredmény ugyanaz. Semmi színe nem lett, a kis pirosság a ph lapocska miatt van,kicsit elfolyt. A tablettás teszter pedig nagyon sok klórt mutat.

Grrr.....azt hiszem inkább tablettákat veszek legközelebb..

teszter
Előzmény: Tyuntyulka (8764)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8764
A gond     A gondom,remélem már a kép is látszani fog...
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8763
Íme a gondom.
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8762
Na vajon ezzel most mit kezdjek? A varrás mentén az aljánál kiszakadt a medence. Állítólag gumis nem tudja megcsinálni, és mivel elég szerencsétlen helyen van,nem tudom én hogyan tudnám akkor megfoltozni.. SEGÍTSÉG!!!!
Sellolany Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8761
Igen, mindig le van takarva, amikor nem fürdünk benne. :-)
Előzmény: taki_67 (8760)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8760

"Igen, Bestway-es a teszter..."

Én ezt használom. Igaz nem olcsó (~4.000 Ft), de 4 jellemzőt ellenőriz, könnyű leolvasni és a doboz 50 db tesztcsíkot tartalmaz.

 

"A galambok viszont szeretnek a szélén ücsörögni. Mit csináljak velük?"

Éjszakára letakarod a medencét?

Előzmény: Sellolany (8759)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8759
Igen, Bestway-es a teszter. Kipróbálom akkor én is, hátha jobb a másik csomagban lévő. :-)

Azt hiszem azt még nem is említettem,hogy megtaláltuk a lyukat, amitől leeresztett folyton. Ráadásul tegnap rájöttem mi/mik okozzák. Galambok. Reggel ott csücsültek a szélén. Na ellenük hogy védekezzek???
Van két kutyánk és 3 macskánk, de egyik sem megy a közelébe. A galambok viszont szeretnek a szélén ücsörögni. Mit csináljak velük?
Előzmény: futóék (8757)
kivi30 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8758
Csak megerősíteni tudom az előző hozzászólást/olcsó husnak híg a leve/-a bestvay-es 50 darabos tesztcsíkból a felét lehetetlen volt használni mivel a tesztlapocska lepotyogott a pálcikáról.Nekem a tablettás mérő megbízhatóbbnak tűnik,csak meg kell szokni a színskálát.
futóék Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8757

Nem tudom milyen tesztert használsz: gondolom a bestway-eset. Ilyen kis ezüst színű csomagokban van nemtom hanyassával becsomizva a dobozon belül is. HÁt az egyik elyen kis csomiban a klór tesztedarabka nekünk nem működött.Csak kíváncsiságból bontottam egy másikat, azzal már lehetett klórt mérni. Bosszantó, de olcsó húsnak híg a leve. A másik fajta tesztcsik kb. 4-5* ennyibe kerül. De valamivel csak mérni kell...Zs

 

Előzmény: Sellolany (8749)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8756

"1 óra múlva mérj pH-t, és ha kell, akkor a pH mínusz dobozán látható gramm/köbméter/-0,1 pH mennyiséget old fel vödörben, és öntsd be."

 

Ott van a topic fejlécében. Ja és az oldd két d;)

Előzmény: Sellolany (8749)
nyetworker Creative Commons License 2008.07.30 0 0 8755

Szervusztok,

 

  ez itt a coming-out :) Hosszú, éjszakákba nyúló olvasás után ma (ja, tegnap) megvettem a medencét: merevfalú, 3.6m-es (Adria), 5m3/órás homokszűrővel, külső szkimmerrel, szolár-fóliával. Akartam még UVc-t is, de vmiért lemaradt... és itt jön az első kérdés:

 

akinek van UVc-je, annak milyen van?

a philips (asszem ez van az aqualing-nél is kb 80eFT-tól, pld:  http://www.swimfix.co.uk/category/175/ultra-violet_light_units/) vagy a különféle multikban is kapható, kb 20eFt-os?  ...nagy ez a 4-szeres különbség...

mióta van, mik a tapsztalatok?

 

aztán, majd lenne hozzá szolár-szőnyeg is, és itt jön a második kérdés:

van optimális/tapasztalati keringetés-erősség? m3/órában

   pld az 5m3/h szivattyú 2 órénként elvben megforgatja a teljes medence-térfogatot

   de nap többet süt, mint 2 óra, azaz a szolárban meg érdemes többet keringetni

   viszont az 5m3/órással napsütésben végig keringetni meg árampocsékolás...

 

egyáltalán a szkimmert, UV és a szolárt egy körbe tesszük?

  gondoltam az uv-t és a szolárt maj jól különrakom, de erre meg az aqualinges ember azt mondta, h istentől elrugaszkodott cselekedet 2 kört csinálni, rakjak csak bele mindent egybe. de vhogy tiltja a vallásom :)  Ti mit gondoltok?

 

ja, csak úgy a  homokszűrős és főként az uvc-s kollegák aggasztására:

http://www.drydenaqua.com/afm/applications/afm_swimming/index.html

persze mondhatjuk,  h ezek is csak a saját portékájukat akarják eladni (azaz logikus, h lehűzzák az UVc-t) de ez egy, az EU Life projectjének része (és télleg, az ec.europa.eu is sem tagadja, h ismeri és támogatta őket)

 

különös tekintettel a "What increases chlorine consumption ?"   részre...

lehet, h az isteni gondviselés hagyatta ki az UVc-t a listából?

 

 

első alkalommal ennyi elég is lesz, aszzem evvel is belecsaptam a nullás-lisztbe :)

 

hello,

  --z.

fehetib82 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8754
Én úgy tudom megvarják.
Előzmény: Henker (8752)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8753
Sziasztok!

fúrt kútnál nem tudod milyen a víz összetétele :(
A vastól klórozás után nem zöld lessz hanem barna mint a folyóvíz kb aztán leül az aljára 2-3 nap.
Hogy mitől zöld arról fogalmam nics sajna :(
Előzmény: joci0430 (8747)
Henker Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8752
kb mennyi anyagot kell megvenni a csodazsák megvarrásához? Az Innofiltnél ezt meg is varrják nekem? Ha nem akkor csak annyi, hogy megveszem az anyagot és összevarrom?
Előzmény: fehetib82 (8748)
joci0430 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8751
Kedves fehetib82!

Köszönöm a választ, már csak azt szeretném kérdezni, hogy a klórozás után eltűnik a zöld szín?
Henker Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8750
Király! Ma hazajöttem melóból. Levettem a fóliát a mediről. Jól átszűrtem a vizet a keringtetővel és megmértem a hőfokot. 29.5 'C !!!

Pancs volt ezerrel! :D

Sellolany Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8749
Képzeljétek tegnap tettem ph csökkentőt a medencébe és kb. két perc eltelt, mire elkezdtem felkeverni. Erre mára az egyik oldalon (ahol beleöntöttem) szépen kiszívta a medence aljának a színét. :-(

Egyébként ma 26,5 fokos a vizünk. :-)

Tyuntyulka: mi volt a baj az oldalkülönbséggel?
A mienk sincs vízszintben, kb úgy áll most, mint a tied előzőleg, kb. 15 cm a különbség. Miért kell újra töltened? Gondolom előtte vízszintezted.

Az Auchanban többet nem veszek 750 Ft-os tesztert. Nulla klórt mutat, a tablettás klór meg jó sokat. Grrr..... Ez alapján szerintem a ph-t sem jól méri.
fehetib82 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8748
Azt hiszem a te bajod nem az alga hanem a vas  a megoldás víz feltölt ph beállítás sokk klór pelyhesítés után a vaspor medence alján www.innofilt.hu-ról 5 mikronos anyag rendelés csodazsák megvarrás porszívozás nyomóágra a medibe a zsák és abba marad a vaspor nincs vízveszteség kb 3-4 porszívozás és tiszta a víz. Raktam fel képeket is elörébb a rendszerről.

5789-es és 5381-es hozzászolás.

Előzmény: joci0430 (8747)
joci0430 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8747
Sziasztok!

Tegnap vettem egy 4,5 m átmérőjű medencétm, hogy majd milyen jó is lesz pancsolni . Vettem hozzá algaölő szert amit a medence töltése közben a javaslatok szerinti arányban hozzá is tettem(kb 0,5 dl) de mire feltöltöttem a medencét teljesen zöld lett a víz. Gondolom ilyen gyorsan nem algásodhatott el, tehát tippem sincs mi a baj. A vízforgató megy már takarította is a szűrőt benne aminek barna színe volt. Megtaláltam ezt a főrumot és olvastam klórozásról ph-ról meg vagy ezer dologról amiből semmit sem értek. Arra kérnélek titeket, hogy valaki foglalja nekem össze mi lehet a baj a vizemmel és hogy hogyan és mivel kell vegyszereznem, hogy szép tiszta legyen (ha még nem késő). Ja és a medencét fúrt kútról töltöttem fel. Válaszotokat előre is köszönöm!!!

Üdv: József

kuff Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8746
Jelenlem besz.rt a Lidl-ös Fi relé.. kb 2 hete nem kapcsoltam be ,mivel nem volt jóidő, ma értem volna rá takarítani, erre se reset, se test.. ha megvan a blokkja, holnap visszaviszem, legalább a pénzemnél legyek :(
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8745
Lassan,kb. még fél óra és készen van a medence. Tiszta lázban égek,figyelem minden oldalról,hogy hogy áll a medence.Sokkal jobb,mint a últkor,már csak max. 5cm magasságkülönbség van a 91 cm mély medencében. Valaki hozzáértő véleményezné,hogy ez még megfelelő-e,vagy nem szabad még ennyinek sem lenni?3,66*91 cm-es BesWay puhafalú medencéről van szó. A múltkori bakink miatt,hogy vagy 15 cm különbség volt két szemközti oldalnál,és elhúzta a medence tetejét,az alja meg kifelé áll,""-ben, így kitágulhatott a medence fala igaz? Csak mert kicsi ilyen "dőlést" most is látok. Izgatott vagyok :)
Xetni Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8744
nekem jó lenne használtis csak lenne :D
a vaterán sem meg a teszvesznsem találtam semmit :(
Előzmény: hzolee (8737)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8743

Sziasztok!

Na ma megint teszünk egy próbát a medence újratöltésével. Nem akarom elkiabálni, de egyenlőre úgy tűnik, hogy talán megszüntettük (és ráadásul sikeresen) a talaj egyenlőtlenségét.  Folyamatosan mérem centivel,hol milyen magas  a víz szintje. Pár centis különbség van az egy hónappal ezelőtti problémás oldalakon. Remélem hamarosan újból élvezhetjük mi is az itthoni fürdőzést. Jó starndolást mindenkinek.

Makarska Creative Commons License 2008.07.29 0 0 8742

Sziasztok!

 

10 nap után ma értünk haza. A medencénk meglepően tiszta , pedig nagyon aggódtam. Megbíztuk az édesanyámat, hogy minden másnap fél napig járassa a homokszűrőt.

De már a második alkalommal nem tudta, mert  nem tudott elindulni a szivattyú, annyira megtelt a medence vízzel. (Csak néztünk, hogy itthon mennyi eső esett!)

Most először is gyorsan leszivatjuk a felesleget (jó lesz visszamosni a homokot)

aztán gyorsan teszek bele klórtablettát  és járatom a szivattyút.

Egyáltalán nem opálos és nemis piszkos egy két levéltől eltekintve az alján.

Remélem aztán itt is jobb idő lesz és folytathatom a strandolást itthon.

lac1 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8741
Szia, hidd el, a lehető legolcsóbb megoldást választottátok, ha hosszú távra terveztek, és nem is rontjátok el a készítést. Csináljátok erősre, most fólia, és egyszer amikor megmilliomosodtok, akkor mehet bele a Mapei és az üvegmozaik.
Előzmény: futóék (8740)
futóék Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8740

Halihó mindenki.

Rájöttem, hogy a kertünk egy földi paradicsom. A lenti medencés rész kezd beállni, pl. füves...kezd rendezett lenni...és van benne egy csillámló kis színfolt: a medence. Amibe ma háromszor is sikerült bemerészkedni, bár a vizét NAGYON hidegnek éreztem(megmérni lusta voltam). A gyerekeket viszont nem lehetett kiszedni belőle.:-)))

LAc1

Csináltunk egy kis költségvetést, így arra a gondolatra jutottunk, ha ez a medi szétmegy, akkor betonos-fóliás medence lesz a helyén részben sk. készítve, ha kell lebontjuk a garázst is. Kössz a bíztatást, jó lökés volt az ügyben. Persze remélem egy-két nyarat még kihúz a drága, amíg a ház komlett nem lesz. Zs

kókuszka Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8739
Hát a tisztításkor nem is kell bedugni semmivel. Elég a szűrőházat egy a vízszint feletti magasságú asztalra tenni és kész.
Előzmény: food23 (8734)
futóék Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8738
Slagosat ne vagyél, sz.r.Zs
Előzmény: Anyaci76 (8735)
hzolee Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8737
hideg a víz, mi? :-)))))))))))))))))))

a miénk már vagy 24 fokos! :-)))))))))))))))

iszonyú ;)
Előzmény: Xetni (8732)
lac1 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8736
Hali, csak megemlítem, hogy vegyél homokszűrőt, azzal tudsz rendesen porszívózni, általában nem méltányolják ezt az ötletet, úgyhogy elmész az oboba, ott van 32-es felixi cső, szép neonződ színe van, nálunk majd egy ezres a métere, azt vegyél, mert azt is kérdezted. A slagosat én is kipróbáltam, de nem vettem, hanem kölcsön kértem egy próbára, de jó hogy kölcsön kértem egy próbára...
Előzmény: Anyaci76 (8735)
Anyaci76 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8735

Kedves Kovizsé!

 

A porszívózással kapcsolatosan szeretném kérni a segítségedet.

 

A medencénk 4,57x0,90-es, a vize eddig gyönyörű tiszta volt, csak az aljára volt borzasztóan lerakódott a kosz. Próbáltam rátenni a szűrő bemeneti nyílására műanyag csövet, rendes porszívófejjel, de nem volt elég ereje a szivattyúnak. Így nem jártam sikerrel. Hétvégén feldörzsöltük az alját a medencének, bízva abban, hogy a kitisztított szivattyúszűrő csodát tesz. De a csoda nem történt meg, sőt most a vizünk olyan zöld lett, hogy csak na.

 

Szeretném megkérdezni, hogy neked a gyári szűrő van-e a medencén, hogy bírja még a 7 m hosszú csövet is, vagy valami speckó? Továbbá, hogy hol vetted a műanyag csövet és van-e valami ötleted, hogy én mit csináljak?  Már arra is gondoltam, hogy veszek olyan a tisztítófejet, amit a slagra kell csatlakoztatni, de ahhoz nincs sok bizodalmam.

 

Válaszod előre is köszönöm!

 

Anyaci76

Előzmény: kovizsé (8672)
food23 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8734

Én nem egészen értem a problémádat. A medence nyílását belülrő nem lehet lezárni?? Van a medencén két nyílás a szűrőnek, az belülről csak le tudod zárni!? Vagy nem?? És akkor egyszerűen csak leveszed a csöveket, és nem jön ki a víz. Ha nem tudod lezárni belülről a nyílást, akkor hogy tudod kitakarítani a szivattyút???

Előzmény: Sellolany (8733)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8733
Akkor amint lesz egy önkéntes férfiember a családban, kicserélem a kettőt. :-)

Amúgy számomra is érdekes, de csak 1 fokot hűlt a víz a vihartól. Többre számítottam. Persze a PH jó magas lett. de sebaj, mert majd a ph mínusz jól beállítja.

Ti mennyi időközönként mossátok ki a szűrőt?

Egyébként szerintem ahhoz képest, hogy se skimmerünk, se porszívónk nincs, szép tiszta a víz.
Előzmény: taki_67 (8731)
Xetni Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8732
sziasztok
rég írtam már a fórumra :D
esetleg nem tud valaki eladó szolárszőnyeget vagy valami hasonlót?
taki_67 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8731

Persze, nem lesz semmi baja, használható így is, de arra viszont célszerű figyelni, hogy mivel a szívó nyílás így magasabbra kerül, könnyebben előfordulhat, hogy levegő kerül a rendszerbe.

 

Normál körülmények között persze ez nem fordul elő, de ha pl...

- egy népes gyerekcsapat fürdik, egyrészt jelentős vizet képesek a medencén kívülre jutattni, másrészt a víz erős mozgása következtében van olyan időpillanat, amikor a szívónyílás elől eltűnik a víz, és ilyenkor a szivattyú levegőt szív.

- amiről Sellőlány a lyukas medencekarima kapcsán írt.

 

 

Előzmény: Kumpi (8728)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8730
Egyébként nálam is brutálisat melegszik egy nap a víz (mindenféle lefedés nélkül)! 3-5 fokot is simán. Ami reggel még 20 fok körül van d.u.-ra már 25 körül! Ma reggel 25-ről indul, estére termálozok :D (pedig tegnap felénk volt egy jó kis vihar, sok esővel, villámlással+ami kell, megint ment egy adag víz a medencébe, azt hittem jobban le is hül...)
Előzmény: Sellolany (8727)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8729
Az a kosárka semmit nem számít. Én pl. nem is tudtam, hogy ez erre lenne való, hogy oda tegyem a tablettát, le is tekertem, mert én úgy vettem észre "sokat" fojt a szivattyún. Nekem a tabletta szépen úszkál az úszóadagolóban a medencében, körbe-körbe. (többnyire a szélén, meg megáll a létra csövénél, a szkimmer szélénél, meg ilyenek, de akkor manuálisan tovább segítem őt :D)
Előzmény: Sellolany (8726)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 8728

Én is - női fejjel - úgy gondolom tök mindegy... :D Nekünk pl. tavaly egész szezonban fordítva volt véletlenül bekötve, és tökéletesen működött úgyis! Az a fontos, hogy legyen egy szívó és egy fújó rész, nem? :D

 

Előzmény: bnorci71 (8725)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8727
De úgy vannak a csövek, ahogy leírtam.

Képzeljétek ma délelőtt engedtük fel vízzel,ami tegnap kifolyt, délutánra felmelegedett 24fokra. Amúgy 20volt. Nem tudom hogy csinálta, de ez jó volt. :-)

Sellolany Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8726
Szerintem nem mindegy. Ahogy a medencén is láttam, van egy rajz, szerintem az akar lenni a kosárka és a fújó rész, és ezt pont a másik oldalra rajzolja.

Azért nem mindegy szerintem, mert az egyik lejjebb, a másik feljebb van. A medencén is és ugye a forgatószivattyún is. Most,hogy így belegondoltam, a szivattyún felül lévő csőnek kellene lennie a medencén feljebb található lyuknál. Jól gondolom?

Egyébként bilinccsel van rajta a cső. :-(

bnorci71 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8725
Sziasztok!

miért is kellene megcserélni azt a 2 csövet??
nem mindegy melyiken jön ki a víz és melyiken megy be?
szerintem mindegy.
taki_67 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8724

Egyik megoldás, amiről lac1 írt. Amit adnak gumidugót hozzá, akkora méretű, mint a kék kosár csöve, így elvileg előbb a kosarat ki kellene venni és csak úgy tudod a dugót betenni.

 

Másik megoldás: (szükség lesz egy segítőre, lehet gyermek is). Emeld fel a szivattyút. A lényeg, hogy magasabban legyen, mint a medencében levő víz szintje. Húzd le a szivattyúról az egyik csövet, add a segítőd kezébe (a cső végét tartsa ő is vízszint felett). Húzd le a szivattyúról a másik csövet, nyomd vissza az előző helyére, majd a segítődnél levő cső visszanyomása következik.

 

Megjegyzés: ha a csövek a medencéhez és/vagy a szivattyúhoz bilinccsel vannak rögzítve, akkor valószínűleg férfi vagy barkácsolásban jártas barátnő segítségét kell kérned.

Előzmény: Sellolany (8722)
lac1 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8723
Belülről dugd be. Elvileg van hozzá, de ha mégse, akkor valamivel, mert ha ki is megy 4-5 liter víz, gondolom nem nagy probléma
Előzmény: Sellolany (8722)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8722
taki_67: Itt van a kép a medencéről és a "kosárkáról".

Képzeljétek hogy jártunk tegnap! Végre sikerül beállítani a ph-t, a klórt mindent.
A lyukat nem találtuk még meg a medence karimáján (sajnos jól be van dugva, nem azért ereszt), ezért leeresztett tegnap délutánra, de most nagyon. Annyira, hogy a víz alá került egy részen a karima. Nem kevés víz ömlött ki az udvarra pillanatok alatt. Grrr.....

De hogy mennyi földigiliszta jött elő hirtelen!!!! Rengeteg! Én ennyit még egy helyen nem láttam. Egy 10cm2-es helyen volt vagy 3-4. Gusztustalan volt....


Medence kosárkával Ha tele van a mednce hogy cseréljem meg a kettő? (szőke nős kérdés, remélem) :-)
Előzmény: taki_67 (8660)
lac1 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8721
Az én pingvin-gyerekeim most mentek bele...
lac1 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8720
Nekem akkora markolóm volt, mint egy Trabant. Ahová egy autó befért, oda a traktor is. Egy óra munkáért annyi munkadíjat kért, amennyiből pont annyi sört és gulyást főzök, amennyiből a haverok kiássák a gödröt. De lehet, hogy SŐT!!!
Vállalok. Megéri?
:-)
Előzmény: futóék (8719)
futóék Creative Commons License 2008.07.27 0 0 8719

Ha ügyes vagy!

A faház is kora tavasz óta várta szegényke az összeállítását....a medi mellett pihent a teraszon. Nehogy má azt hidd???dollárjel (nem találom hogy kell).

Terepviszony problémáink is vannak: hegyoldal, nem fér be semmilyen jármű, gondolok itt ásógépre, vagy daruskocsira, vagy egyéb munkát könnyítő gépezetre. Egyedül  a furik, meg aki tolja, mert a ház mellett van a garázs, a kert meg hátul. A faház alapot mi csináltuk(hi-hi), taligáztunk egész délelőtt. És az egész medencét kézzel kapartuk ki...:-))) szval ástunk ásóval.

Kész betonnal. Ha dől? a medi, akkor úgy is meg kell gondolni. Egyenlőre marad. Nincs idő: terasz burkolás, kerítés renoválás....miegymás. Úgyhogy jövő nyár a kritikus medis évünk. Addig meg spórolhatunk. Csempézés a rémálmom, meg az elszivárgó víz. Fóliázás jobban hangzik. Zs

Nem vállalsz bérmelót?:-DDDDDD

Előzmény: lac1 (8718)
lac1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8718
Akkor egy kis időbeosztás:

- 1 óra alatt a kistraktor kikaparta
- 2-3 óra a sóderágy belehordása és a alaplemez zsalu bemérése, összeállítása.
- 0,5 óra a beszintezés alaplemez zsalu, ugyanis a deszka széle volt a magasságjelző és a kissé lejtő vízszintező is,
- 2,5 embernek 3 óra az alaplemez bebetonozása
- egy délelőtt (ezt persze a betonozás előtt) a vasháló 2 ember,
- napi 10 perc locsolás
- föggőleges betonvasak leszabása, a betonból kiálló hálóhoz erősítése 2-3 óra,
- zsalukő beállítás, nagyobb vasaknak gyémántkoronggal bevágása 2-4 óra,
- egy délelőtt a falak bebetonozása,
- 1-2 óra a betonfal és a gödör széle közötti rés visszatöltése,
És tulajdonképp kész a medencetest. Persze egy több mint egy hónapra széthuzása a kötés miatt, és minden betonozás után 1-2 óra rendrakás.
Ha ezek után fóliáztatod, az meg a mester problémája. Meg egy kis idő a sóderrendelésre, meg a betonba-gépészet beszerzése, stb, de ezek elhanyagolhatóak, mert ha van megbízható fuvaros, akkor az egy telefonra is odaviszi ami kell.
- Halló Pista, Dagobert vagyok, szia, péntek este vagy szombat reggel kéne 2 köb osztályozott sóder, szla. nem kell, ha nem erőltetik...
- ...
- Köszi várlak!

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Na. Faház van, zsalukőbe beton meg nincs???
Előzmény: futóék (8717)
futóék Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8717

Hát ja...én is ennyiért néztem...

De: van ami mellette szól. Kevesebb munka és idő ráfordítás...legalább is így naívan ezt gondolom. Elég nehezen mennek nekünk az ilyen magánszámok, mint betonozás, csempézés.  Két kölök van, idő semmi...párom áll. húzza az igát folyamatos munkarendben. De már most nem vagyok annyira elkseredve, a víz szépen lassan távozik: már csak kb 4 cm-es, lehet látni a csavarokat a támasztékon lent a gödörben. És ma nem is szivattyúztuk, mert ma faházállítás volt a betervezett meló....igaz elmosott a vihar, de már csak a tetőfedés van hátra. Közben végig szemeztem a kristálytiszta vizű medencével, de sajna nem volt rá idő. Lehet igazad van és tényleg talajvíz a sok eső miatt, és most apad....

Előzmény: lac1 (8710)
lac1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8716
...vagy pelyhesítő - olvass utána - keringetés-pihentetés, és amikor leül az aljára akkor porszívó. Nekem a napi háromszori keringetés és a 3-4 naponti porszívó lett a megoldás.
Előzmény: Gerecse2 (8715)
Gerecse2 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8715

OK!

szűröm, a szűrőt pedig /ami papír egyenlőre../ mosom....

Holnap reggel, esti ülepedés után kitakarítom az alját, és kiderül milyen lett.....

Előzmény: lac1 (8713)
lac1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8714
Nekem már amúgy a hőmérő szerint 23 fokos a víz. És nem a teteje,mert a szivattyújáratás után néztem meg.
lac1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8713
Elvileg akkor a vízben lebegő apró szennyeződés, aminek hatására másképp törik a fény, azért "opálos". Csak tisztíccsad. Ha papiros a szűrőd, tisztíccsad.
Előzmény: Gerecse2 (8712)
Gerecse2 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8712

Hali!

 

Opálos, de mára egy kicsit javult, már nyomokban látni a medence alját...

Előzmény: lac1 (8711)
lac1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8711
De milyen zavaros? Barna? Ződ? Opálos?
Előzmény: Gerecse2 (8709)
lac1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 8710
Ha az alábbi linken nézed a PP medencét, akkor felül van egy 3*2*1-es alig 210000 HUF-ért. Nekem az anyagérban - egy része már megvolt, de akkor is meg kellett venni, és számoltam úgy, mintha most - saccszámolással 100000 HUF. Van benne olyan tétel, amit a medencetesthez vettem, de később is felhasználtam, deszkazsalu pl. a járdához, meg le lehet vonni markolós kiását, stb, akkor talán még annyi sem, habár a vas azóta rettenetesen megdrágult.
Gépészet darab-darab, egyedül a csempét kell eldönteni, vagy fólai. Az egyik drága, a másik meg 10 év garos.

pp
Előzmény: futóék (8707)
Gerecse2 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8709

Help Me please!

 

Szóval...

Új medencés vagyok... feltöltöttem vízzel... jött a hideg, és az eső...

A Ph leesett nagyon...., a klórszint jó volt és szép tiszta a víz..

Vettem Ph+-t kigrammoztam beletettem, és a víz tiszta zavarossá vált!

 

Ez természetes és letisztul, vagy elb*tam valamit... mi lesz ??

Tud valaki tippet adni?!

motinka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8708
Szerintem meg egy kis vassal a beton még a levegőben is megáll, ha ki van zsaluzva.
A medence fala meg a zsalukő között csak pár centi van, az még üres medencénél sem tudja benyomni a falát, azért is van ott a zsalukő.
Amúgy meg lehet betonozni a zsalukövet, de akkor valóban egy erődítmény lesz :o)
Az én kör alaku medencém nincs zsalukővel körbe rakva, de nem tartok attól hogy bedől. Az a 2 centis lábazati hungarocell annyi plusz tartást ad a lemeznek hogy nem hiszem hogy be tudna dőlni még üresen sem, ugyanis a föld nyomását elosztja a medence falán.

futóék Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8707
Betonozni bénák vagyunk!!!!Meg lusták is!!!!A pp medencetest az kaki? Egy 3m* 1,5-ös már nem olyan húzós...vagy igen?Jelzem homokszűrőnk már van:-))))Ja és zsalutéglánk is meg lyuk is ....meg homok is....
Előzmény: lac1 (8698)
futóék Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8706
Kellett volna. A támasztékok és függőleges lábak alatt betontömbök vannak rakva egyébként, ahogy az elő volt írva. De már várom a "cég" okos válaszait a felmerülő problémáinkra: mert ha egyszer úgy csináltuk, ahogy az le volt írva, akkor ?  Már eldöntöttem mérgemben: járdalap lesz rajta, meg szerintem Lac1-es "gumivízlecsöpögtető", meg előtte ledrainezzük. Többet nem szándékozom költeni rá. Az a baj, agyagos a föld. A zsompon keresztül sem tud távozni ennyi víz amennyi itt esett. Amíg nem volt ennyi nem állt benne egyáltalán víz. Marad a szivattyúzás: nem halunk bele és nem kerül semmibe. Sóher banda vagyunk nincs több lé....:-))
Előzmény: motinka (8699)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8705
Most tesómék hoznak a Bricóbol ragasztót is.Annak a használata egyszerű? Lehet hülyéket kérdezek,bocsi,de szőke is vagyok még ráadásul,meg új a medence-szakmában. :)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8704
Nekem ez a medence tiszta bosszúságból és méregből áll csak.. Az ember azt hiszi,hogy megveszi,felállítja és kész is. Na meg persze a tisztántartása. Ehelyett hiába is néztem a talajt ilyen szemmel, nem volt vízszintben, elhúzta a víz súlya,egyben a varrás mellett a víz kinyomta a varrást is.. Hát el vagyok kenődve.. És még az idő sem olyan,hogy kedvezne a felállításhoz... :/
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8703
Szürke. Íg akkor már értem,ragasztó is kell hozzá.. Mert a dvd-n csak annyit láttam,hogy megfogta a hátulját a csajszi,lehúzta és már ragaszthatta is..
kuff Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8702
szerintem az maga a folt lesz, amit meretre kell vagni, csak a ragasztot sporoltak ki a csomagbol. Milyen szinu? attetszo vagy kek?
Előzmény: Tyuntyulka (8701)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8701

Sziasztok!

Hát én még nem jutottam sokkal előrébb a medencével,már aki emlékszik a kalandos történtetemre,az tudhatja miért írom ezt. Na de megintcsak egy kérdéssel fordulok felétek! A BestWay medencéhez adtak egy javítólapocskát. Azonban laikusan ezt nem tudjuk használni.Az lenne a logikus,ha csak le kellene húzni a tetejéről a fóliát,majd a megtisztított... részre fel kell ragasztani.Ez azonban nálunk nem megy. Akárhogy is próbálkozom, semmi fedőréteg nem jön le róla. Remélem valaki a segítségemre tud lenni,mert már nem tudom mit teszek vele.. :/

lac1 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8700
De ha a "zsalukő főlé egy sáv" beton alá nincs támaszték - mert a homokkal feltöltött zsalukő az nem annyira az - akkor folytonosan imádkozni kell, nehogy elmozduljon a támaszték, mert a sáv betonnak annyi, és akár a medit is tönkreteheti.
SZerintem.
Ezért írtam, hogy ha véglegesre akarják csinálni, akkor betonozzák körbe a zsalukövet. A vízzel való feltöltés ergo homoktömítés az meg olyna - szerintem - hogy nehogy akkor kelljen valamiért leengedni a vizet, amikor éppen a legrosszabb. A másik medencés fórumban éppen az volt a tulaj baja, hogy a föld benyomta a medit, elrepedt, és amilyen öreg volt már a medi anyaga, nem lehetett visszajavítani, és ki kellett fóliázni a medit.
Előzmény: motinka (8699)
motinka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8699
Hát igen ennek a medencének le kellett volna betonozni az alját. Ha jól látom a 8414 hozzá szólásodban a fotón, akkor a zsalukővel semmi baj nincs, a zsalukő és a medencefal közét fel kellene tölteni homokkal, földdel,stb...( természetesen mikor víz van benne)
A perem alatt meg fel kellene betonozni a zsalukő fölé egy sávot az meg lefedni kővel, fával, járdalappal, esetleg medence szegélykővel.
Persze mindez elég húzós tud lenne, minél pöpecebb annál drágább :o(
A vízszigeteléssel nincs semmi gond, ha megcsinálod a fentieket, a beton alá nem fog folyni a víz, pláne ha kis lejtést adsz neki kifelé és körülötte feltöltöd földel egy kis domb szerűséget csinálsz a medence körül.
De mindenképp az alábetonozással kezdeném, amihez meg sajnos szét kell bontani a medencét,

Hát nem 1xű, elég nagy melónak néz ki.
Előzmény: futóék (8697)
lac1 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8698
Nekem a talajvízzel olyan érdekes esetem van, hogy a garázsomban levő aknában csak akkor jelenik meg foltokban, ha nagyon-nagy eső esik és sokáig. Mondhatni üzönvíz... A mostani egy hétig tartó esőzéseknél még nincs.
A műanyag testű az a PP medence? Mert ha igen, akkor inkább betonozzál egy fixet, az olcsóbb. A gépészet meg darab-darab.
Előzmény: futóék (8697)
futóék Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8697

Hát na ugye!

Én is arra gondoltam, hogy esetleg újra kellene állítani....és előtte még valami vízzáró fóliába csomizni....vagy kellett volna.Egyébként képzeld el hogy a telepítési utsításban volt a homokos töltés írva. Mi meg, mint ügyi kezdők hát csináljunk mindent előírás szerint!!! Szval itt ülünk a vízben, ami kb 40 cm. És ugyebár alulról sem betonos, hanem homokos. Mint aki kitalálta, urambocsá. Akkor alulról is ki kellene betonozni, hogy ne legyen vizes. Agatyánkrámegy. Szét kellene szedni...Akkor inkább bírja amíg bírja és majd veszünk részletre egy kisebb műanyag testűt, legalább a zsalutégla meglesz hozzá.

A műanyag szegély tök jó ötlet köszi, nekem is eszembe volt ilyesmi, csak én nem tudom milyen anyagok vannak hozzá. Más is agaszt: vajon honnan lehet tudni, hogy nem-e talajvíz? Amikor ástuk nem jött fel víz.

Írtam egy Emilt a gyártónak egy pár kérdéssel, kíváncsi vagyok válaszolnak-e rá.

Előzmény: lac1 (8692)
futóék Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8696
pluszaph-val
Előzmény: picort2 (8691)
Nesty Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8695
Ezért szokták mondani, hogy pl whiskyspohár is jó. A lényeg, hogy függőleges falú és viszonylag széles legyen, hogy beletaláljon az eső.
Előzmény: lac1 (8688)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8694

:-DDDDDD Hát ez kész!

 

Olyan, mint egy nagy kínai csésze egy kannibál-sushi bárban :-))))

Előzmény: kókuszka (8693)
kókuszka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8693


Egy ötlet medencefűtésre. :o))
lac1 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8692
Hát én először is elgondolkodnék, hogy örökké itt akarom-e a medencét, és ekkorát-e? Mert ha igen, akkor én biztosan kibetonoznám a zsalukövet. Ilyent, hogy homokkal, én még nem hogy nem hallottam, hanem... de ezt most hagyjuk.
A szilkonos meg nem annyira jó, hihetetlen mennyiség kéne. Amit én csinálnék, hogy a lehető legközelebb csinálnám a falat és vennék olyan fóliát, ami gumiból van, vagy vastag műanyagból, az obiban láttam, méterre adják, olyan mint a mezgaz fólia. Csíkokra vágnám és mint egy szoknya kívülről felragasztanám a medi oldalára. Úgy, mint a lakótelepeken a padlószőnyeg szegélycsík. Tehát középen megtörve a függőleges rész a medin, a hajlítás a medi és a betonszegély találkozásánál, átmenne közel vízszintesbe, hogy a vizet a elvezesse a réstől. Na meg valami járdaszerűséget is ekecselnék, de itt jött el nálam az a pont, hogy egy mobil medence árát ráköltöttem a (vagy majdnem annyit) kerületre...
A párodnak meg mond meg, hogy ne gyereket csináljon, hanem vízszigetelést.
;-)
Előzmény: futóék (8690)
picort2 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8691
Sziasztok!
Nekem is az a gondom, hogy alacsony PH érték. Egyébként szép, tiszta a víz, de már vagy 2 hete alacsony a PH. Kombi tabletta van benne állandóan. A klórszint pedig inkább magasnak mondható. Igaz ebben a rossz időben majdnem mindig rajta van a szolár takaró. Hogyan növelhetném a PH szintet?
futóék Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8690

He-he :) nálunk is kristálytiszta a víz. Csak egy kicsinykét alacsony a ph még mindig, mert nem nyúltam hozzá a rossz idő miatt. Most megyek letesztelem unalmamban, úgyis ráérek. Nincs vmi használható ötleted arra, hogy hogyan tegyük vízállóvá a medencét? Gondolok itt a két cm-es résre a medi fala, meg a zsalukő falazat között, ugyanis a sok csapadék mind ott kötött ki: szivattyúzzuk belőle a vizet. A fémfalnál mivel lehetne leszigetelni kívülről? Szilikonnal:)))

A homok a zsalukő falból itt-ott távozott....lesűllyedt.Ki volt az az ökör aki kitalálta hogy ezzel kell tömíteni? Ettől még az agyagos föld is jobb lett volna. Szval van mit még csinálni.Adj vmi ötletet kérlek...olyan kereatív vagy én meg tanácstalan...a párom meg máson gondolkozik...(harmadik gyerek?!:-DDDDDDDDD)

Előzmény: lac1 (8689)
lac1 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8689
Amúgy tegnap a sok csöpögés-szünetben felemeltem a takarót, az alján a fizikai szennyeződéseket kivéve (az sem sok) kristálytiszta a vizem!
Pedig a fóliám valamennyit átenged, vagyis mindent, mert nincs a tetején víz az eső után fél órával, már mondhatni száraz, csak fizikai szutykot látok rajta.
Amúőgy ha már nincs fürdés, dobtam bele kis klórt pluszban.
lac1 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8688
Amúgy szerencsém van, hogy nem vettétek észre, hogy a felületet is odaírtam bolondságomban, pedig tökmindegy, hogy 1 cm2 vagy 10 m2...
Szerintem nekem akkor is 3 cm emelekedésem lett volna, ha 25 m2 a medim.

;-P
Előzmény: lac1 (8683)
Henker Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8687
Hát nekem jó lenne szűrő, de nagyon messze lakok a METRO-tól. :(((
Előzmény: kovizsé (8686)
kovizsé Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8686

AQUAPAK a vegyszer neve.

10m3 vízhez kell 50-100ml.

Nos először a 366os intexhez tettem 100ml mennyiséget.

Hát 3 napig porszívóztam,utána meg kezdett nyálkásodni a víz, kellett bele a klór.De ezt írja is a használati.

 

aztán normális mennyiség nálam ehhez a medi hez 30ml.Azzal is tiszta lett utóbb.

 

Ez a takarítógépes cucc ez igen jó ötlet.

Keresek valami ilyesmit én is.

 

AJa.

Vegyszert nálunk csak az OBI ban lehet veni.

Ellenben akinek kell Intex "A" szűrő, metróban 1099Ft/db.

Előzmény: Henker (8673)
Henker Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8685
Noé? Képzeld el, hogy a szolnoki C*ra előtt épül egy bárka. Szép termetes.
Hogy mik vannak. Lehet tudnak valamit... :)
Előzmény: lac1 (8683)
Nesty Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8684
Nálunk volt 10-15cm biztosan, mert a kicsike medencéből nem ürítettünk.
A fiam volt Noé, ugyanis kimentette a gilisztákat és "átültette" őket a saját kertrészébe :)

Nálunk is 20 fokos a víz, a levegő pedig 17.
Előzmény: lac1 (8683)
lac1 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8683
Nekem a 6 m2-en kerek 3 cm-t emelkedett. Mi volt Nálatok? Noé-t nem láttad arra settenkedni?
Előzmény: Nesty (8681)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8682
Sziasztok!

Nem is olyan hideg a medence vize 20 fok


ja ,hogy a levegő meg csak 17 :(
Előzmény: futóék (8674)
Nesty Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8681
Nálunk is annyi eső esett az elmúlt héten, hogy a felfújható karima feléig ért a víz. Eresztettem le az alsó csappal ki a fűre, azonnal kiugrottak a giliszták a fűből és a fiamnak tetszett mert még nem látott ilyet :)
Előzmény: aknitak (8670)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8680

A medenceépítés topikon az egyik kolléga talált egy céget, ahol olcsón lehet vegyszerekhez hozzájutni. Hátrány, hogy a jó ár a nagy tételhez tartozik.

 

taki_67 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8679

"Bár újabban a tölcsér helyett sima porszívófejet raktam..."

Így is van, nem kell mindíg újat kitalálni. Én a nejem takarítógépének a szívófejét nyúltam le... kiváló!

Előzmény: kovizsé (8672)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8678
Kitartás, több időjárással foglalkozó honlapon is azt olvasom, hogy 7végétől már jön a nyár (épp ideje... :-D)! Lehet forrósítani a medence vizeket! :-)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8677
Igen nagy valószínűséggel az a pelyhesítő lesz...
Előzmény: Henker (8673)
futóék Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8676
Már a párom nyomatja lefelé....a vízszintet.Egyébként nekünk merevfalú és be van sűllyesztve a földbe kétharmad részt. Így kiborulni nem tud...csak beadni a kulcsot. Nagyobb baj, hogy a medencének ásott gödörben is áll a víz(kb 40 cm), le lehet látni egy helyen. Úgyhogy azt is szivattyúzza kifele. Az eső megint közeleg, be van borulva...tele van a hócipőm is.
Előzmény: porker (8675)
porker Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8675
Jobban teszed: nekem - mielőtt leengedtem - egyik pillanatról a másikra megborult a medi és egyik oldalán vagy egy köbméter víz távozott.
Előzmény: futóék (8674)
futóék Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8674
Nálunk megint esik az eső....hogy szivattyúzzam így le a felesleget?Zs
Henker Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8673
"Van egy vegyszer amit bele szoktam tenni..."

Mi ez a vegyszer? És hol lehet kapni?
Előzmény: kovizsé (8672)
kovizsé Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8672

Jó amit mondasz.

 

Nekem ez az első medencém.

Intex 366 os.

Úgy kaptam.

Tetőfóliát kellet vennem hozzá.

Azt vaterán vettem Bestwayre való polár fólia.Nagyon jó.

Szűrőt múlt héten vettem 1000Ft a metróban az "A" típusú.

 

 

Vegyszernek klór granulátumot használok heti 1 alkalommal és algamentesítőt heti 1x.

 

Porszívózást úgy oldom meg. hogy vettem 7méter átlátszó 3/4es műacsövet.

A szívóágba csak bedugom.A cső másik felébe tölcsért tettem.

Aztán nekiugrok.Bár újabban a tölcsér helyett sima porszívófejet raktam,és egy bot végére erősítve be se kell menni a vízbe, kintról tök szuperul takarítható vele.

 

Van egy vegyszer amit bele szoktam tenni és 4-5óra ülepítés után az általa hagyott egybeálló koszt szoktam leporszívózni.

A szűrőt tényleg eltömíti, de nem vagyok rest, inkább 3alkalommal kipucolom porszívózás közben+ 1szer utána.

Nálam ennyi a takarítás.Víz tiszta, kristáylos.

Bár az eső most elrendezte a asorsát.

Előzmény: taki_67 (8643)
Henker Creative Commons License 2008.07.24 0 0 8671
Nekünk most érkezett meg a 95W-os forgatónk! Papirszűrős, de tuti brutál ereje lehet. Sajnos a rossz idő miatt egyenlőre nem tudjuk kipróbálni! :(
Előzmény: aknitak (8670)
aknitak Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8670
Sziasztok!
Medencénk a sokk esőtől csurig tele,ennyi víz sosem volt benne és gyönyörű tiszta átlátszó!Amióta megvettük a nagyobb szűrő-keringetőt egyre jobb és szebb a vizünk sokkal kevesebb energia és idő ráfordítással és szerencsére a vízcserét is meg úsztuk.
A keringető naponta 2x1-2 órát megy !
motinka Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8669
szivattyúzni kell! de előtte jeget törni :o)
Előzmény: futóék (8668)
futóék Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8668
ja és segítség-segítség színültig van a medi....ennyi vizet még sosem látott.
futóék Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8667
Nemtom. Igazából a klórszint ellenőrzése miatt teszteltem, mert sok esővíz ment bele, ésl nincs takarva. Kíváncsi voltam mennyivel csökkentette. Előírás szerint forgatni szerintem minden nap kell.(ene)De van, hogy kimarad ilyen rossz időben. Zs
Előzmény: sziry (8666)
sziry Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8666
Ilyen rossz időben is kell mindennap forgatni a vizet? Nekem azt mondta valaki, hogy csak akkor kell, ha használjuk.
Hát én vasárnap óta nem teszteltem a vizet, bár most megnézem majd.
puol Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8665
Sztem ráérsz a hétvégén foglalkozni vele! Én szombaton takarítom.
Előzmény: futóék (8664)
futóék Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8664

Hűha!

A nagy esőzés miatt a medencékben kb. 5 cm-rel nőtt a vízszint, és a ph is felborult: túl alacsony lett!!!Mi van itt savas eső? És még most is esőre áll....elég a rosz idő után beállítsam a ph szintet, vagy ne várjak tovább? Állítólag pénteken már jó idő lesz...

lac1 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8663
A flexicső csatlakozóját meg kell rendelnem, és egy zsákot, ami valószínűleg az itt jól kitárgyalt "csodazsák" lesz, de próbának akármi. Az oldalán lesz a cső, és elvileg kész is.
Előzmény: futóék (8662)
futóék Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8662
Jól néz ki....hogy lógatod majd be?
Előzmény: lac1 (8657)
kuff Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8661
Egyelőre sima kábelkötegelővel, de akarok venni bontható kötésű gyorskötegelőt, simán megfogja. Egy ideig sima spárga volt,az is megfogta :)

Képet csinálok,de sajna csak holnap tudok.. jelenleg meló és amúgy is befagyott a medence teteje :) :((
Előzmény: aja aja (8659)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 8660

"Ahova rajzoltad a szívó részt, az nekünk a "fújó". Ez gáz? Van jelentősége?"

Meg kellene cserélni.

 

"szívó résznél van az a kis kosárka"

Készítenél fényképet a medencéről? Ez a kosárka nem tiszta...

Előzmény: Sellolany (8655)
aja aja Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8659

Köszönöm szépen.

Akkor ha jól értem ez egy sima téglalap alakú zsák. Viszont ha 25*40es akkor elég nagy a "szája". Hogy oldod meg a rögzítést? Nekem a meglévő f5 ös zsák is ilyen csak jóval keskenyebb nyilással és így is nehézkes felfogatni (mire összefogom a cső körül elég vastag), egyenlőre bilincsel rögzítem, de ennél igényesebb megoldásra vágyok.

Előzmény: kuff (8636)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8658
Valami ilyesmin gondolkodok én is :(
időszerü lessz azon gondolkodni, hogy téliesítő folyadék vagy inkább szétszedés

Az meg lassan mindegy milyen benne a víz lehet idén már használva se lessz. :(
Előzmény: Kumpi (8639)
lac1 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8657
szkimmer
Előzmény: lac1 (8656)
lac1 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8656
Aha, nálam meg indul az ekecs-szkimmer projekt... Egyelőre próba, és jövőre a végleges. De ez a égleges, akkor ez a végleges.

Sellolany Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8655
Hmm.... köszönöm szépen a porszívós felvilágosítást. Vsizont felfedeztem a csatolt képen valamit. Nekünk is Intex medencénk van, csak a 457-es. Ahova rajzoltad a szívó részt, az nekünk a "fújó". Ez gáz? Van jelentősége? Csak azért kérdezem, mert a szívó résznél van az a kis kosárka amibe elvileg a klór tablettát kell rakni.

Amúgy nagyon köszönöm. Sokat segítettél, már kezd világossá válni.

Körbenztük a medence karimáját, nincs több lyuk, viszont lehet, hogy nem volt teljesen jól bedugva, mert mintha ott szivárgott volna. Holnapra kiderül. :-)

Előzmény: taki_67 (8643)
lac1 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8654
Hát mert mutattad, hogy az új homokszűrős szerkezet mennyivel tisztábbá teszi a vizedet. De ah okosan csinálod, akkor még...
Előzmény: taki_67 (8652)
porker Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8653
Lassan 3 hete leengedtem a medencét és még nem volt alkalmam feltölteni! ... Talán majd hétvégén!
Előzmény: melcsike7706 (8648)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8652
Kösz a tanácsot, de ezt most miért is írtad?
Előzmény: lac1 (8651)
lac1 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8651
Most "tudatosan" klórsokkold - úgy sem lehet fürdeni - és esetleg algaölő/pelyhetsítő, de egy fél-egy napig ne kapcsold be a szivattyút, had ülepedjen le a szutyi, addig a porszívót üzemeld be, csak ne keverd fel, és szivattyúzd ki!. De ha a homokszűrőbe, akkor utána mosasd ki a homokot, ha mással, esetleg fúrógépessel ki a kertbe. És akkor nézd meg.
Előzmény: taki_67 (8646)
melcsike7706 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8650
Nekem is van úszó adagoló, úszkál, nem  aszélén van.
Előzmény: futóék (8644)
puol Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8649
Nekem van,de az úszik körbe a med-ben ahogyan a víz is forog.
Előzmény: futóék (8644)
melcsike7706 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8648

Hideg van 17 fok, eső :-(

 

taki_67 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8647
A szöveg kissé elcsúszott a képekhez viszonyítva, de talán így is érthető.
Előzmény: taki_67 (8646)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8646

Nem kicsit, nagyon zőőd...

Íme:

 

Aztán vettem egy homokszűrőt. Beüzemeltem, majd kb. 3 óra múlva:

 

A vegyszerzést is komolyabban, tudatosabban végeztem, és most ilyen:

 

Előzmény: Kumpi (8645)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8645

Kicsit "zőőőd" az a víz! :-D

Amúgy jól összefoglaltad, szemléletes is, sztem :-)

Előzmény: taki_67 (8643)
futóék Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8644

Szval a víz kristálytiszta, csak kissé jeges. Azt hiszem ma elmarad  a fürdés, helyette marad a betonozás.

 

Van valakinek úszó adagolója? Nem baj sztetek, hogy állandóan a medence szélénél horgonyzik a tablettával? Zs

taki_67 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8643

Ha nem vettél ilyet, az jó. Kínlódás használni.

Tehát medence porszívózás. Az alábbi képen láthatod a szivattyú szívó ágát (sárga nyilak) és nyomó ágát (kék nyilak).

A porszívó nem más, mint egy cső. Ennek a csőnek az egyik felét csatlakoztatod belülről a szívóágra, a másik felével pedig a medence aljához közelítesz. Arra ügyelj, hogy a csőbe ne kerüljön levegő!

 

Problémák:

1. a szívóhatás nem valami erős

2. porszívózás közben a papírszűrő nagyon hamar eltömődik;

3. az apróbb szennyeződéseket nem tudja a papírszűrő megfogni, ezért ezek egy része visszakerül a medencébe

 

Lehetséges megoldások:

1 -> cső végére tehetsz szűkítőt (mint amilyet a hagyományos porszívókhoz is adnak), így lehet némi hatékonyságot növelni;

2 és 3-> porszívózás idejére a szűrőt kivenni és a vizet nem a medencébe, hanem a szabadba engedni

3 -> ún. "csodazsák" használata

homokszűrő -> csak egyetlen hátránya van: az ára

 

Amiket leírtam csak vázlatos ismertető, még egyszer javaslom, hogy a keresőben nézz utána a témának, nagyon sok hasznos ötletet fogsz látni.

Előzmény: Sellolany (8642)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8642
Nem adtak ilyet, nincsen, de ilyet néztem és azét nem tudom elképzelni hogyan működik.
Előzmény: taki_67 (8641)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8641

A porszívót a medencéhez adták?

Hasonló, mint a képen a háló mellett?

Előzmény: Sellolany (8640)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8640
"A porszívó egyébként hogy működik?"
ahogy a porszívók általában:-)

Nem mondod? :-))) Oké, de az csak egy kefe, aminek van egy nyele. Mire kell csatlakoztatni?
Amúgy papírszűrő van.
Előzmény: taki_67 (8634)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8639

A fürdőruhámat eltettem a fiók mélyére.... ellenben kimostam a síoverállomat...

hm.

Kumpi Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8638
Tegyél fel légyszi képet róla! Én csak anyagot vettem tavaly náluk, magam varrtam a zsákot, de érdekelne, hogy milyet csinálnak ők! Köszi :-)
Előzmény: kuff (8636)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8637
Néha nagyon vissza kell magam fogni, hogy ne írjak véleményt, no persze és erősen cenzúrázni is....
kuff Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8636
aja aja,

En multhet penteken hoztam el toluk 2 zsakot, kedden rendeltem meg reggel szemelyesen a Reitter Ferenc-ben. Akkor sajnos el voltak havazva, nem tudtak megcsinalni, de csutortokon hivtak,hogy kesz, csak penteken tudtam menni erte.

Azt,hogy mekkora, Te mondod meg, en 2db-ot csinaltattam olyan 25cm szeles 40cm hosszu zsakot, kifordithato,tehat kimoshato, 1500 penz volt.
Előzmény: aja aja (8633)
futóék Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8635

De legalább elkapja!!

Nekünk két kutyánk van: egy harcedzett korcs, meg egy serdülő keverék. Az öreg úgy alszik, hogy a macska az orra előtt sétálgat....a fiatal meg észre sem veszi....úgyhogy amióta kipusztult a szomszéd macskagyilkos harciebe( háromnaponta egy cicótemetés hátul a ketjükben), azóta átjáróház lettünk. Érdekes, amúgy pedig mindent jeleznek.Gondolok itt "rossz emberekre", a postásra...madarakra...

Bezzeg!

A medencét el kellett tőlük keríteni, mert a víz a mindenük!!!!

Előzmény: bnorci71 (8631)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 8634

"...valószínűleg a Ph értéket nem tudom jól leolvasni."

Ebben nem tudok távsegítséget nyújtani, a tablettás mérőt egyébként sem ismerem.

Nekem ilyen tesztcsík van; elégedett vagyok vele, könnyű leolvasni.

Ha 7,6-ot mérsz, az már a felső határ, én még tennék bele pH mínuszt, és rögtön mellé mehet a klór is.

 

"A porszívó egyébként hogy működik?"

ahogy a porszívók általában:-)

Ez egy igen nagy téma, javaslom a keresőbe írd be a "porszívó" szót és lesz néhány óra olvasnivalód.

De leszűkíthetjük a kört: milyen szűrő van a medencédhez? Papírszűrő (ezt adják hozzá a boltban) vagy homokszűrő?

Előzmény: Sellolany (8625)
aja aja Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8633

Szia!

Érdekelne, hogy a zsák, amit az innofiltnél csináltak, mekkora?, milyen alakú?, hogy lehet kifordítani tisztításhoz?,  hogy lehet rögzíteni? és mennyibe került, Mennyi idő még elkészítik? Egy-két nap? Esetleg, ha tudsz, rakj fel képet.

Sajnos egy heti távollét után a víz kristálytiszta ugyan, de az alja zöld, és sajnos az f5 átengedi. Pedig most, hogy megtapasztaltam milyen haladós a szivattyúval porszívózni, semmi kedvem a slaggal bohóckodni.

Abban bízom, talán ez az 5 mikronos anyag megbírkózik vele.

Előzmény: szafi30 (8024)
aja aja Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8632
Ez így van, sőt nálunk az egyik még kölyök, és jó nagy lyukakat is kapar. Viszont a macsekok be se teszik a lábukat!
Előzmény: bnorci71 (8631)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8631
Hát macska ellen megfelelő a kutya az ugye nem fegyver, és ha elkapja a macsekot az se állatkínzás inkább természetes kiválasztódás.
Viszont összeszarja a kertet :( ja és a gyepet is kipisálja legalább is a mi szuka bernipásztorunk igen :((
Előzmény: Abraka Dabra (8589)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8630
Jelzem, a Polidilis részt befejeztem!
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8629
A barátom hasonló elven működő vakondriasztóval kisérletezett. napelemes, de ez részletkérdés. Ha viccesen akarnék fogalmazni, akkor a vakond odaásott a kütyühöz, hogy mi sípol...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8618)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8628
Egyet értek veled valahol, de mindig a TULAJDONOS szopik. Medencéd van? Fizess! Macskariaztót és le ne merd lőni... Autód van? Fizess! Gyalogos légzsákot, nem érdekes, hogy esetleg nem ő lépett részegen eléd. (vegyen a gyalogos mobil légzsákot) Kutad van? Öntözéssel visszajuttatod a vizet, de akkor is fizess! Nagy autód van, euro5-ös motorral, tizedét szennyezi mint a ... (na nem mondom ki) ladája, de a belvárosból kitiltlak és különadóval sújtalak! Nem lumpoltad el a munkád gyümölcsét (ha egyáltalán dolgoztál valaha is), értékes házad és ingóságod van, és nem védheted meg?
Hát persze, hogy nem fizetek a medencém után. Amikor megdolgoztam az áráért, akkor adóztam. Amikor vettem a betont, adóztam. Meg a kereskedő is. Felépítette a kőműves? Fizettem. Vizet engedtem? Akkor is fizettem. vegyszert veszek? Fizettem. Aztán már miért kéne egy hülye törvény változása miatt örvendeznem? Hiszen MOST állt helyre a REND.
Értem én, hogy EDDIG a "nagytömegű választók" miatt nem lehetett medencét csinálni (kapitalista huncutság), de már ideje volt a változásnak.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8614)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8627
És mivel a társadalomban megindult egy változás, elérhető áron és tömkelegével kerültek a forgalomba 5 m3-es medik, ezért a jogalkotó kényszert "érzett" a változtatásra. vagy az unokájának is lett egy, aztán azért, de ezt sohasem tudjuk meg...

Egyébként attól, hogy valami törvényes, vagyis valamit törvényekkel van körülbástyázva, az nem biztos, hogy igazságos, nem biztos hogy jó. A múltből is a jelenből is tudnék mondani példákat, és hogy a félreértések miatta legrázósabbat átugorjam, ezért a második példám a benes-dekrétum. Az is törvénybe volt iktatva...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8613)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8626
Én tudok. Slavia 631....!

Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni!!!

:-)
Előzmény: Abraka Dabra (8612)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8625
taki_67: valószínűleg a Ph értéket nem tudom jól leolvasni. Én 7,6 körülinek látom. Amikor nagyon erős rózsaszín, szinte piros lesz a víz a tablettás mérővel, akkor teszek bele ph csökkentőt.
Ez után láttam 7,6 körülinek, de lehet, hogy magasabb, csak nem volt egyértelmű.

Amúgy mikor beleteszem a ph csökkentőt, mennyi idő múlva mérjek megint és tegyek bele klórt?

A porszívó egyébként hogy működik? Néztem már több helyen, de nem jöttem rá. Mert gyakorlatilag olyan mint egy kefe,amit mondjuk a porszívócső végére kell rátenni.
Hogy működik? Mivel?

Bocsi a hülye kérdéseimért.
Előzmény: taki_67 (8617)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8624

Szia!

 

Biztos lehet, hívd fel az www.innofilt.hu kft-t, és beszéld meg velük.

Előzmény: Sasadfalvi (8623)
Sasadfalvi Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8623
Sziasztok. Én is küzdök egy 4,5*0.9 méteressel. Sokat olvasgattam és tanultam a hozzászólásaitokból. Lenne egy olyan kérdésem, hogy a "csodazsák" anyagot (5 mikronos PES kalenderezett) lehet valahonnan postán rendelni vagy  Baja-Szeged vonzásában venni? Mert pesttől 250 km-re lakom.
futóék Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8622

Hadd kotyogjak már bele én is....

Pusztuljon minden rühes macska és egyéb"gazdátlan " dögök, amik beleszarnak a kertbe, a munkámba, megzabálják a kutyának szánt kaját, feltúrják a sziklakertet és kikaparják a vagyonba kerülkő növényeket.

 

És éljen minden olyan kedves kis jószág, ami megfogja a kertünkben portyázó békucikat,egereket, patkányokat...kár hogy az utóbbiból van kevesebb.

 

Mi van ti jogászok vagytok....?

 mellesleg a macska leszarja az ultrahangos macskariasztót, macskajajjt, macska elleni sprayt....és sajna a két kutyát is!!!De: próba -pénzkidobás...esetleg szerencse. Nekem a hatásos fegyverem lett egy régi vízipisztoly, persze ahhoz "tettenérés"kell.Zs

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8621
Ha tudsz eBay-n vásárolni, itt nézz körül: LINK
Előzmény: Abraka Dabra (8615)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8620
köszi
Előzmény: Blue_Sky_007 (8619)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8619

http://www.vatera.hu/ultrahangos_macskariaszto_81357711.html

 

Meg ez volt a másik, de nem a vaterán volt akkor, most csak ott találtam.

Előzmény: Abraka Dabra (8615)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8618

http://www.wellnessapro.hu/weitech/w0051.htm

 

Én ezzel szemeztem, de van egy másik is, csak azt most nem találom.

Előzmény: Abraka Dabra (8615)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8617

Sellolany, fussunk neki még egyszer:

 

1. Ellenőrizd a pH értéket. Ennek 7,2...7,6 között kell lennie. Ha e feletti, hiába adagolsz klórt, algaölőt, hatástalan lesz. Általában magasabb szokott lenni, ezért pH mínusz nevű vegyszerrel lehet beállítani.

2. Ha a pH rendben, akkor jöhet a sokkoló klórozás. Egy idézet erről Blu Sky klaviatúrájából:

"Növelt klóradagolás -klórsokk - alatt 3-5 mg/l elérését értjük. A gyorsan oldódó szerves klórkészítmények - miniklór tabletta, klórgranulátum - 50-70% közötti klórtartalmúak. A pH-csökkenés után gyakorlatilag azonnal medencevíz köbméterenként 6-8 g "gyors klórt" kell feloldani vízben és a vízfelületre - esetleg részben a fölözőbe vagy a kiegyenlítőtartályba - kell locsolni..."

A klórsokkhoz gyors oldódású tablettát, port használunk, hiszen a célunk, hogy a klór minél hamarabb feloldódjon. Gyanítom, az általad említett Superklór is ilyen.

 

Ha a fent leírtakat megteszed ma délután, holnap reggelre már jelentősen tisztább lesz a vized.

Ezt követően porszívónod kell a medence alját, de az már egy másik történet.

Csak klórsokk esetén használd a gyorsan oldódó klórt, a napi adagoláshoz a lassan oldódó tablettát válaszd.

Előzmény: Sellolany (8605)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8616
a bünti különben úgy lenne korrekt, ha a szomszédot meg bezárnák ha a macskája nálam kárt okoz. :)
Előzmény: Blue_Sky_007 (8614)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8615
tudsz egy linket olyanra riasztóra, amiről írtál?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8614)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8614

Szia! 

Lassan egy kategória lesz. Lásd a majmokat be akarják emelni az emberi törvények védelme alá.....

 

Pár lépés, és....

 

Na szóval igazad van, nem egy kategória, ezért ha előre megfontolt szándékkal kinyírod a szomszéd macskáját, valszeg nem annyit kapsz érte mint a szomszédért, de hogy kapsz, az tuti, és az is tuti, hogy egyre nagyobbak a büntetési tételek.

 

Mielőtt valaki azt hinné, hogy macskabarát vagyok, NEM, én is rühellem a dögöket, amikor a füvemet összeszarják, és a gyerekem nem tud leülni játszani, mert macskaszaros lesz, de ez nem ok arra, hogy légpuskával lövöldözzem rájuk, pedig van, és megtehetném, de elvi, etikai okokból nem teszem meg.

 

Kicsi UH-s riasztókat lehet kapni, nekem az a bajom, hogy 3-4 db kellene, hogy az egész területemet lefedjem. Darabja olyan 17 ezer körül van, ami állítólag jó.

Előzmény: Abraka Dabra (8611)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8613

Igaz, de ez megint nem mentesít a törvénysértéstől.

Gondolhatsz akármit, a törvény, ami hatályos, akár rossz, akár nem tetszik, azért fognak elítélni (meghurcolni, stb). Punk tum.

 

Ugyanez volt a medencével is, tavaly ugye méga z 5 m3 feletti medencék engedélykötelesek voltak, hogy ON legyek.

Előzmény: lac1 (8609)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8612
hatékony uh macskariasztót tudsz ajánlani?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8608)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8611
na azért már bocsánat, de egy macska, meg emberélet nem egyenlő kategória. Az ok, hogy nem lőhetsz le valakit, aki a kertedbe bemászik. De egy szaros macska élete mitől ér többet, mint az én sok munkával, pénzzel alakított kertem? nem csapom agyon, mert nekem nem ér annyit a nyugalmam, de azért akik a törvényeket hozzák nem kicsit el vannak tájolva.
Jártam olyan országban, ahol a kutya nem ugat éjjel mint a veszett fene a kertben. Nem azért mert lelövik, vagy mert a szomszéddal kiabálni kell, hanem mert az ottlakóknak így természetes. (Márminthogy éjszakára kutya házba be, ha kutyát akar tartani, akkor ennek megfelőlen választja, neveli. Ha ezt nem tudja betartani, akkor nincs neki, oszt jónapot.) És ott érdekes módon a kertjüket nem piszkítja a szomszéd állata. Ennek folytán nem is akarják agyoncsapni. Na ott, lehet ilyen törvényt hozni.
Nálunk nekem nincs jogom a nyugodt alváshoz, ha a szomszéd rühes dögje ugatja a holdat, de nem bánthatom, mert őt védi a törvény, engem nem. Ázsia.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8596)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8610
Már olvasgatom. Évek óta...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8608)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8609
Jó, csak egyet még, a ... légpuskámra szerelhető... Az lehet, de nem a birtoklása. Most ugye EGY darabról beszélünk, és én is olvastam a kaliberben azt az érdekes jogszabály-módosítást, melynek értelmében minden olyan, ami fegyver készítéshez kereskedelemhez kapcsolódik az már engedélyköteles, ergo egy windows birtoklása is, hiszen az az alatt futó programmal tervezhetek fegyvert, fegyverhez szükséges alkatrészeket, kiegészítőket, sőt ha eredeti katonai UAZ-om van az is (ha szó szerint veszem az emlegetett jogszabályt), sőt a svájci katonai késsel is ez a helyzet, de ha jól emlékezem akkor az atombomba birtoklása nincs megemlítve, se az atomtengeralattjáró, stb. Civilként az a meglátásom, hogy Magyarországon a fegyvertartás és az azzal kapcsolatos tevékenységek bután, rosszindulatúan, nem szakmailag és nem HÁTSÓSZÁNDÉK-mentesen vannak megalkotva.
Az okot sejtem, de az meg nem idetartozik.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8607)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8608

Csak javaslom olvasgatásra a kaliber magazin jogi oldalait, hogy egy slavia csőfartömítés cseréje után miért kellett valakinek a bíróságra járkálnia éveken keresztül, stb, stb...

 

Tehát még egyszer: Ultrahangos macska riogató

Előzmény: lac1 (8606)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8607

Amerikában vehetsz (fél)automata fegyvert, attól még ide nem hozhatod be. :-)

 

Csak megsúgom, hogy az EU-n bellül minden állam maga szabályozza a fegyvertörvényét, ez nem a közösségi jogba tartozik (sőt még vannak plussz szigorító rendszabályok is: The Wassenaar Arrangement on Export Controls for Conventional Arms and Dual-Use Goods and Technologies (A hagyományos fegyverek és a kettős felhasználású termékek, technológiák exportját korlátozó wassenaari egyezmény))

 

Csakhogy tudd, a légpuskádra szerelhető távcső kereskedelme ezen  szerződés hatája alá esik.

 

Szóval nagyon bonyolult ügyről van szó.

 

De szerintem ejtsük a témát.

 

Vannak a macskák ellen ultrahangos riogató eszközök, azokat kell használni.

Előzmény: lac1 (8601)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8606
Így is van, ezért vannak az ügyvédek. Amúgy a mai világban (ide példákat írtam, csak kitöröltem, mert ez nem napi politikai topik) ettől sokkal felháborítóbb ügyek vannak, nem egy medence lyukasztgató macska eliminálása a saját haciendámon, mitán figyelmeztettem, hogy: "rossz cica!!!"
Előzmény: Blue_Sky_007 (8603)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8605
457*91-es kerek.

Akkor jól gondoltam, hogy nem kell algaölő amíg most ezt a Superklórt használom. A gyártó azt írja három hétig ezt, aztán a tablettát. Ez így jó lehet?

Köszike.


Előzmény: taki_67 (8600)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8604
Franc tudja, Én ebben az esetben:
megteszem amit meg kell tenni, és kést teszek a tolvaj kezébe (persze ügyelek a részletekre)
;-P
Előzmény: Blue_Sky_007 (8596)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8603

OFF

 

Semmi gond, a törvény alkalmazója meg azért van, hogy Veled leültesse, kifizesse, ledolgoztassa, stb.

 

Bármit meg lehet tenni, csak vállalni kell érte a felelősséget, nem lehet azt mondani, hogy: Elnézést de nem tudtam......

 

ON

Előzmény: lac1 (8599)
hzolee Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8602
off
de a nem ismerete nem mentesít...
on
Előzmény: lac1 (8599)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8601
Jáááááj...

nem akarnék, de szerintem a medence témakörbe belatartozik a védelem is...

1 - én nem, csak az airsoftost kerülgetem
2 - szlovákiában vettem, ott más a határ, és MÁR nem tiltott a magánbehozatal, hacsak nem üzleti a célja.
3 - igen, a rugó hangja hallatszott, de ezzel együtt is MÁS volt a hangja, mint annélkül
4 - tudom, a törvény nem ismerete nem mentesít
5 - kifolyik a szemem, alig látom, deszerintem a rendőrségi eljáráshoz, kell fegyverbizonyíték, meg döglött macska, simán a szomszéd kevés
6 - ??? ugye, hogy téged is zavarnak a macskák... :-))))))))
7 - én meg elcseréltem a piaggio versenyhengerre
8 - a bírónak valóban, ha a fentebb már megjelölt bizonyítékok a rendelkezésre állnak
9 - szerencsére egy megoldást JAVASOLTAM (uszítottam???), de ez lehet a medence kilövésére is, hogy a dögöknek ne legyen okuk odajárni... :-)))
10 - az a logikám, ha már topik van valamiről, akkor az nem lehet egyértelmű, vagyis bele lehet kötni. Pl. a 2+2=4 -ről nincs topik, mert egyértelmű.


Tényleg van más megoldás, a gazda orrát ...izé...na, érted.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8593)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8600

Algaölőt ti milyen időközönként szoktatok beletenni?

Klór-sokkal általában megoldható, így egy vegyszerrel kevesebb.

 

Vagy csak én akarom ennyire betartani ezeket a "szabályokat"?

Tartsd be ezeket a szabályokat! Nem szabad elfelejteni, hogy vegyszereket használsz! Különösen most az elején, amíg nem látod, hogy egyes anyagoknak milyen hatása van külön-külön vagy együtt.

 

Egyébként mekkora a medencéd?

Előzmény: Sellolany (8595)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8599
A törvény azért van, hogy megszegd. Én nem jogo végzettségű lévén nem tudom EGYSZERRE alaklmazni a tulajdonvédelemhez tartozó és az azzal szomszédos jogokat, az állatvédelmi jogokat, a fegyvertartási jogokat - benne a lőszer és lövedék fogalmakat, a külön nem tárgyalt eseteket, nem tudom értelmezni a BB-t kilövő AIRSOFT "fegyverek" jogállásást az "idegennek átadás" vonatkozásában, nem tudom értelmezni a légfegyverek 7,5 Joule csőtorkolati energiáját, főleg ha esetleg egy EWP tulajdonostól kaptam kölcsön a máskülönben gyerekjátékot, nem tudom értelmezni a háziasított de tulajdonossal "nem rendelkező" macskák kártételéért való jogértelmezést, nem tudom értelmezni az elektromos védőeszközöket, és általában...
Előzmény: Abraka Dabra (8589)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8598
Én is így jártam. Kaptam ingyen tesztet, semmit nem mutatott. VETTEM 5200-ért másikat, az sem, pedig ez ELŐÍRT mennyiség benn volt. Megint az ELŐÍRT mennyiség és lám... jó lett. Jó sok, de első feltöltésre megfelelt. Vagyis ezért mondtam én régebben többször is, hogy a gyártók - szerintem - biztonsági okból kevesebbet javasolnak/*írnak a dobozra. Javasalom a módszeremet, ha nem vagy biztos a mérőd működésében és ÚGY IS rossz idők vannak, rakj bele még egy adagnyi klórt. ha mutat, akkor tudod, mitévő legyél ezután, vagyis hogy mihez tartsd magad.
Előzmény: Sellolany (8591)
Nesty Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8597
Csak hogy visszakanyarodjunk: ilyen időkben lángszórót a medencevíz melegítésére kellene használni :)
Előzmény: lac1 (8587)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8596

Igen a törvényeink ilyenek.

 

Sőt, ha megnézitek az alkotmányt, a tulajdonodhoz való jogod kisebb, mint az emberi élethez való jog. ERGÓ ha kirabolnak nem tehetsz semmit, mert csak akkora erővel léphetsz fel, amekkorát alkalmaztak ellened.

 

Vagyis nem lőheted le, késelheted meg, folythatod meg, ha pakolja a szinestévédet, csak feltarthatod (ha van merszed) amíg kiérkezik a yard.

 

Ha nem, utána mehetsz a kapitányságra feljelenteni.

 

Ez van, ezt kell szeretni.

 

Lásd uborka védelem árammal, és még sok érdekes esetet hoztak nyilvánosságra.

Előzmény: Abraka Dabra (8589)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8595
Ilyenkor mi van? Rossz a tesztcsík? Ugye nem én vagyok a hülye?

Algaölőt ti milyen időközönként szoktatok beletenni? Azt is csak akkor lehet, ha minden érték jó,nem? Vagy csak én akarom ennyire betartani ezeket a "szabályokat"?
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8594
Ez lemaradt.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8593

OFF

Jeleztem nem nyitok vitát.

Pár adalék:

  1. ismerem a fegyvertörvényt,
  2. Ha TE ismernéd a fegyvertörvényt, tudnád, hogy ha a sláviád 7,51 Joule-t lő 10-ből egyszer (a fegyverhitelesítő laborban, ugyanis 7,5J a határ) amikor a rendőrbácsik elkobozzák Tőled, akkor indul a 2-8 évig terjedő Btk buli, mert akármit lősz ki, löszert, vagy lövedéket, illegális LŐfegyverbirtoklásért fognak elítélni.
  3. a slávia mivel rugós légpuska nem tehető hangtalanná (a rúgó zaját nem tünteti el a pille palack) Max a PCP légfegyverek tehetők hangtalanná,
  4. Csak részeket másoltam ide a törvényekből. 
  5. hordok olyan ruhát, amit un egyenruhának hívnak (a színe lényegtelen),
  6. naponta használok fegyvert (nem a játék kategóriát),
  7. van légpuskám, az engedély nélkül tartható kategóriából 
  8. a bírónak kell magyarázkodnod alkalomadtán nem nekem (lásd indokolatlanul)
  9. Ha arra kerül a sor, a szappanért ne hajolj le, vagy sok vazelint vigyél. :-)
  10. EZ nem játék, hogy tudd, megsúgom sokan olvassák ezeket a fórumokat, olyanok, akiknek ezt hivatalból kell tenni. :-) a nagytezstvír kategória :-)
  11. Javaslom olvasgatni a vonatkozó törvényi részeket, és az indexen a http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9025768&la=81077595 topikot

Szóval maradjunk a medencénél, és élvezzük a vizet, ha jó idő lesz.

 

Ui. A macskákat én sem szeretem a medence körül, de van más megoldás is.

 

ON

Előzmény: lac1 (8587)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8592

Szívemből szóltál. Az én kertemben már gyakorlatilag csak idegen macskák vannak, ott ülnek a tó mellett és lesik a halakat. Amikor meg elzavarom őket, már megijedni sem hajlandók...

 

Előzmény: Abraka Dabra (8589)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8591
hzolee: oké, figyelek. :-)

taki_67: tegnap voltunk ott, mert azt mondták ott a legolcsóbb a tesztcsík. Ha már ott voltunk, bevásároltunk. A végén majdnem felpofoztuk a pénztáros csajt. Szóval eddig sem jártam az Auchanba, ezután meg pláne nem fogok De ez nem ide tartozik.

Azt mondjátok meg nekem,miért van az, hogy: a tesztcsík el sem színeződik, mintha nulla lenne a klór. Van még pár db tablettám, ezzel is megnéztem. Az pedig ezt mutatja:

Előzmény: taki_67 (8590)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8590

Most látom, hogy fehérvári vagy. A multikban már csak a megmaradt készleteket árulják, szkimmert én sem láttam sehol. Egyébként érdemes ilyenkor nézelődni, pl. az Auchanban most nagyon jó áron lehet vegyszereket kapni.

 

Előzmény: Sellolany (8574)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8589
vicces egy világban élünk. ha a szomszéd macskája összeszarja a kertemet, akkor ehhez jó képet kell vágnom. Ha ne adj isten hirtelen felindulásból agyonütném szarás közben a macskát, akkor mehetek börtönbe. érdekes, ezek szerint a macska többet ér, mint az én kertem. (merthogy a szomszéd nem megy a börtönbe a szarásért.) pedig a kertemre már nagyon sokat költöttem.
érdekes törvényeink vannak.
Előzmény: lac1 (8587)
hzolee Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8588
arra figyelj, hogy olyan kannát vagy üveget, egyebet használj, amiből hangtalanul folyik ki a víz. Én azért nem találtam meg elsőre a lyukat, mert szórófejes slaggal csináltam. A spriccelés hangjától nem hallottam a lyukon kijövő levegő szörcsögését.
Előzmény: Sellolany (8585)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8587
Ott a varázsszó:

"indokolatlanul".

:-)))))))))))))))

Amúgy annak idején amikor még megvolt a Slaviám, akkor a kétliteres pillepalackot a csövére applikálva teljesen hangtalanná tehető a fegyelmező eszköz.
Amúgy egy kiegészítés: a légfegyver LÖVEDÉKE nem LŐSZER. Ami összeszerelt, az LEHET lőszer, de a légfegyveré NEM.
És a fenti, idézett törvény hiányos is, mert nem tartalmazza pl. a LÁNGSZÓRÓT, ergo ha azzal űzöm el macskot, az nem törvényellenes, mert nincs is benn a törvényben.
Ez persze a fegyveres részére értendő, amúgy a mostanság divatos vadászgörényt hova soroljam?

;-P
Előzmény: Blue_Sky_007 (8583)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8586

"A macskákat nem láttam a medence közelében..."

Macska lesz az, nekem eddig minden évben kilyukasztották. Igaz, hogy a környéken kb. 3 helyen is tudna sokkal egyszerűbben inni, de nem, a hülyéje felugrik és ott egyensúlyozik a peremen...

 

"A forgató ahova rá van kötve, van egy kis műanyag szűrő,amibe a tablettát lehet ugye helyezni"

Inkább úszó vegyszeradagolót ajánlanék, mert itt tudod azt is szabályozni, hogy a vegyszer milyen gyorsan áramoljon ki a vízbe.

 

"Csak mert az ismerősünk úgy kötötte rá, hogy ott szívja a vizet. Nekem ez fura"

Nem olyan fura ez. Ha a szkimmerre (fölöző) gondolsz, akkor az ismerősöd jól kötötte be.

Előzmény: Sellolany (8584)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8585
Ezt a locsolókannás tesztet majd elvégzem, csak tegnap nem volt már türelmem hozzá.

Köszönöm a jótanácsokat.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8579)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8584
Köszönöm szépen mindenkinek.

Blue sky: igen, igazad van. Csak egy szőke nő gondolja,hogy a Totál az egészet jelent. :-))))

A macskákat nem láttam a medence közelében, a kutyákat annál inkább. Hozzájuk képest viszont nagyon pici a lyuk. Viszont amikor nincs senki a medencében, a takaró mindig rajta van. Azon keresztül nehéz lenne kilyukasztani,nem?
Az lehet, hogy a takaróra kerülő száraz fűszál vagy ilyesmi kozza? Ahhoz vsizont nagyon vékonynak kell lennie,nem?

Még valami eszembe jutott. A forgató ahova rá van kötve, van egy kis műanyag szűrő,amibe a tablettát lehet ugye helyezni. Ennek nem ott kellene lenni,ahol a víz beáramlik? Csak mert az ismerősünk úgy kötötte rá, hogy ott szívja a vizet. Nekem ez fura. Amúgy tablettás klórt még nem használtunk.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8583

OFF

 

Hmmmm

 

Állatkínzás

266/B. § (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a vadászatról szóló törvény által tiltott vadászati eszközzel vagy tiltott vadászati módon vadászik, illetőleg a halászatról szóló törvény által tiltott halfogási eszközzel vagy módon halászik vagy horgászik.

 

Ha erősebb légpuskád van:

 

 

Btk. 263/A. §

  • (1) Aki
    • a) lőfegyvert vagy lőszert engedély nélkül készít, megszerez, tart vagy forgalomba hoz,
    • b) a lőfegyver vagy lőszer készítésére, megszerzésére, tartására vagy kereskedelmére vonatkozó engedély kereteit túllépi,
    • c) engedéllyel tartott lőfegyverét, lőszerét engedéllyel nem rendelkezőnek átadja, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

  Nem akarok erről vitát nyitni, csak jelzem a tételeket. Csak egy jó szomszéd kell!!

 

ON

Előzmény: lac1 (8581)
futóék Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8582
Nekem is volt színtelen a klórtesztem....jól besokkoltam, erre felugrott a szürkés tartományba. A másik kettő mindig jól kivehető melyik színhez hasonlít, de a klórt azt mindig találgatnom kell, hogy most mi is van. Zs
Előzmény: Sellolany (8575)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8581
"...érdeklődő macskuszok..." = Slavia 631. Alga ellen klór, macska ellen Slavia.
Előzmény: motinka (8580)
motinka Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8580
Az ilyen fajta lyukakat - ha nem gyári hibás a perem - az érdeklődő macskuszok szokták csinálni :o(
Nekem többek közt ezért lett merevfalu medencém idéntől.
Elvileg kellett adjanak a medencéhez javító tasakot amiben van ragasztó, meg folt.
Ha nem adtak, kell venni, aztán ahogy Blue Sky írta.......
Előzmény: Sellolany (8574)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8579

Fújd fel jól a medence karimát, majd egy locsolókannával szépen locsolva a peremet járj körbe, amíg meg nem látod a lyukat.

 

Ragasztás, sörözés. :-)

Előzmény: Sellolany (8575)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8578

Szia.

Bocs, hogy kijavítalak: A TA (Total Alkalinity):

 

"ÖSSZ-ALKÁLI TARTALOM

Az össz-alkáli tartalom a vízben lévő alkáli elemek mennyiségét jelzi. Az alkáli tartalom egyfajta pH érték stabilizátorként működik, azaz a pH érték változásának mértékét csökkenti. Az össz-alkáli tartalomnak 80 és 150 ppm között kell lennie, az ideális érték 120 ppm. Tablettás klór és bróm fokozatosan csökkenti a víz alkáli tartalmát.

Az alacsony alkáli tartalom a következőket okozza:

pH érték ingadozás maró, rozsdásodást okozó víz hatástalan fertőtlenítés Az össz-alkáli tartalom a megfelelő szerrel növelhető. Érdeklődjön viszonteladójánál.

A magas alkáli tartalom a következőket okozza:

nem átlátszó, zavaros víz vízkő lerakódás Az össz-alkái tartalom a megfelelő szerrel csökkenthető. Érdeklődjön viszonteladójánál."

Forrás: Paragon

 

 

Ha egyre gondolunk!

Előzmény: Sellolany (8575)
cserella Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8577
akkor kidobom a kék buborékfóliát és veszek mezőgazdaságit ! :)
Előzmény: Henker (8570)
Nesty Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8576
Sajnos fog még tovább hűlni, mert hidegek jönnek hétközben.
Előzmény: hzolee (8572)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8575
Megnéztem a medencét. Engedett le valamennyit, de nem sokat.

Tegnap vettünk ilyen ph és klór ellenőrző tesztcsíkot. (eddig tablettás volt,de elfogyott).

Ezen az első kis lapocska a klór, a második a ph, a harmadik meg egy totál összkép. :-) Hogy lehet, hogy a klóré el sem színeződik, a ph jó, az összkép mégis jó? Ki érti ezt?
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8574
Sziasztok!

Lehetséges, hogy 2 naponta tehetnék ph csökkentőt a vízbe? Ha klórt teszek bele (amennyit írnak), az édes kevés. Ha kicsit többet teszek akkor meg magas lesz az érték nagyon. Szóval nem sikerül beállítanom normálisra, hogy algaölőt tehessek bele. Apumék két ismerősének is van medencéje, ők is most vették. Ők nem nagyon foglalkoznak ezzel, mindent egyszerre tesznek bele, mégis jó minden értékük. Ez hgy lehet?

Amikor valami vegyszert teszek a vízbe akkor forgassam át a vizet? Most kezd megérni bennem a gondolat, hogy kellene porszívó, mert az alján azért vannak picike levélkék, stb. Egy szkimmer sem ártana, de nem láttam még sehol fehérváron.

Tegnap találtunk a medencénk tetején két icipici lyukat. Nem tudom mi csinálhat ilyet. Beragasztottuk, felfújtuk, estére megint egy csomó levegő kiment belőle. Megint felfújtuk. Mindjárt megyek és megnézem ma milyen. Nagyon remélem,hogy most jó.

Nekünk tegnap 24 fokos volt a víz. Azt vettem észre, hogy amióta a matracot bent hagyjuk a medence közepén és úgy tesszük rá a takarót, jobban melegszik.

Köszi előre is.
Kumpi Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8573

Ezúton szeretnék elnézést kérni, azoktól, akik e-mailt írtak nekem (kókuszka, Szabee1985, "recepcio"  néven) - és kérdeztek a csodazsákról -, hogy nem válaszoltam! A citromail-es címem, csak amolyan "fórumra kiírandó" cím, nem nagyon szoktam használni, nem is igen érkezik oda levél, ezért megmondom őszintén el is felejtettem ránézni már egy jó ideje... Ma néztem meg (60 levél...upsz... mondjuk nagy része "szemét"), de a dátumokat elnézve már nem időszerű, hogy válaszoljak, egyébként itt a fórumon megadtam tul. képp a válaszokat azóta :-)

 

Akik írnak mélt, tegyenek már légyszi egy utalást itt rá, hogy nézzem meg a postaládát :-) (most már jobban figyelek oda is!)

 

bocsi még1x :-)

hzolee Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8572
nálunk is jó meleg volt tegnap, így a 26 fokról 20-ra visszahűlt víz ismét megmelegedett, egészen 22 fokosra!!

jön itt mindenki a víztisztasági problémáival, ez meg olyan hideg, hogy kipusztul benne minden, még a pingvinek is.
futóék Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8571
Nálunk tegnap jó meleg volt(VOLT). Most esik az eső....Jól jönne most tleg a borocska.
Előzmény: bnorci71 (8564)
Henker Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8570
Teljesen az aljáig.
Előzmény: cserella (8569)
cserella Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8569
a tetején vagy az alján is?
Előzmény: Henker (8566)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8568
Na ezt hogy csináljátok?????
folyamatosan le van takarva mégse melegszik fel ennyire 3,66x0,9 medi és kb 6-7m3 víz van benne.
Előzmény: Henker (8566)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8567
Ja elfelejtettem mondani: Dallas Texas :-))
Előzmény: bnorci71 (8565)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8566
Nekem túlságosan éreztette is ma az MG fólia a hatását! 38'C-os volt a viz. Be is zöldült rendesen. :(
Előzmény: bnorci71 (8564)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8565
Mondanak kánikulát?
Mikor, hova?

:))
Előzmény: Blue_Sky_007 (8551)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8564
Sziasztok!
nem egy pohár forralt bort kellet volna inkább :))
A medibe nem akarodzot ma se bemenni :(( pedig az Mg fólia érezteti hatását, a tó vize viszont egész elfogadható volt délután :))
Előzmény: futóék (8543)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8563
Na már most sokat tisztult a medi. A skimmer a tetjéről az összes "zöld habot" összeszedte. A papirszűrő is sokat megfogott. 2 óra alatt 4X tisztitottam a szűrőt. A szkimmert is szintén 4X
Most enyhén zavaros a viz. De lelátni már az aljára.
futóék Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8562
Jah....akkor talán vegyél valamit. Igaz a sokkolást elfelejtettem mondani a takarítás után, vízforgatás előtt. Tégy úgy, ahogy bs mondja, igenis fontos a klórszint, mert az is gátolja algáékat...
Előzmény: Henker (8559)
futóék Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8561
Nagy tévedés a fáradt alga nem tapad, simán ki tudod porszívózni, ha leült. Ha meg zavaros lett a pucolástól(mint az enyém is), akkor menjen a szűrő...Az én vizem és medim már tiszta és nekem bevált.Zs
Előzmény: Henker (8548)
lac1 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8560
Szopni fogsz. Vegyél.
Előzmény: Henker (8559)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8559
A klórszint nemlényeg most, hiszen jövő héten nem igazán lesz fürcsizésre való idő. Én nem használok semmilyen vizelemzőt. Nincs is itthon.
Előzmény: lac1 (8558)
lac1 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8558
Ne haragudj, hogy beleszólok, tegyél bele annyit, amennyit kék ég mond, de mérd meg egy átforgatás után, és ha nincs a klór érték 3-as körüli, akkor tegyél még bele, hogy elérd!!!
Csak akkor egy napig "ne fürggyé le"! És a pH se legyen több mint 7.4-7.5, mert ha felette van a klórból egy dobozzal is belerakhatsz!
És ha ezek után még lesz benne valami, akkor...
Ezt én tapasztalatból mondom...
Amúgy én ipari hipót is tettem bele az elején, abban a klór nincs stabilizálva, ergo sokkal előbb távozik/lebomlik/megsemmisül/elillan.
Előzmény: Henker (8554)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8557
Szerinted a sima 45W-os viszforgatónk elég lesz a szűréshez? Most folyamatosan megy! Bár ha minden jól megy szerdára itt a 95W-os! :D
Előzmény: Blue_Sky_007 (8556)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8556

Szerintem ne.

 

Ha nem használ a klór, akkor tegyél bele.

Ne vegyszerezd túl, ha nem muszály.

Előzmény: Henker (8555)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8555
Algagátlót tegyek a klór mellé?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8553)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8554
Ja! kb olyan 7-8 m3-es a medink! Gazdasági átlátszó fóliával van letakarva!
Akkor 40gr-ot beleteszek
Előzmény: Blue_Sky_007 (8553)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8553

Tegyél bele m3-erenként 5 gr-t

Sacc per kábé 40 gr ebben a rossz időben elég kell legyen (nem tudom ? köbméteres a Tied).

Én konyhai digitális mérlegen mérem ki.

 

Ma tettem bele, mert holnap elutazunk, bár kristálytiszta a vizem, de lezártam a medit, ezért jobb megelőzni a bajt.

Előzmény: Henker (8552)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8552
Nekünk csak GYORSAKLÓR-unk van itthon. A granulát verzió! Ebből mennyit tegyek a 3,66X81-es medinkbe, hogy sokkoló legyen?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8551)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8551

Sokszor leírtam már: NO PÁNIK!

 

Ha ma lesokolod, holnap reggelre rendben lesz, csak ki kell porszívózni (ha csak alga, és nem vas is)

Mivel úgyis rossz idő jön, mire jön a kula (a káni) addigra megint lehet pancsizni. :-)

Előzmény: Henker (8550)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8550
Jóvan na! Csak bepánikoltam! 3 hetes a viz és tegnap még csak algafoltocskák voltak. Tegnap leszedtük a gazdasági fehér fóliát vizkeverés. Ma meg nézem, és full zöld. :(
Na akkor sokkoló neki!
Előzmény: Blue_Sky_007 (8549)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8549

Buta kérdés!

Sokkolás!

Szűrés, ha nem jön ki pelyhesítés, majd ismét szűrés.

Előzmény: Henker (8548)
Henker Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8548
Király! És mit kezdjek a felkavart algákkal? Bezavarosodik a viz tőle, majd ha leül, újra tapad. Ha bezöldült a vizem mit tegyek?
Üdv
Előzmény: futóék (8543)
lac1 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8547
Öööö... hát nem bizots. Mutass nekik valami fegyver félét, ha elmennek, akkor azok az én pingvinjeim (mert már ismerik, hogy mire való). Ha közelebb mennek, hogy megnézik, hogy mi az, akkor nem az én pingvinjeim.
Előzmény: futóék (8545)
lac1 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8546
Csak mert a két másik szó: visszamosás és öblítés egy helyen való használata gondot okozhat a fejekben. Ezért mondom én is másnak a visszarendezést, mert így különbséget tud tenni a két funkció között.
Előzmény: taki_67 (8540)
futóék Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8545
Akkor már tudom honnan jönnek hozzánk ezek a pinguk....
Előzmény: lac1 (8537)
BPuma Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8544
"tudtam szert tenni egy szolár szőnyegre. ... Saját tervezés és kivitelezés, mivel nekem nincs olyan vízforgatóm, amihez csatlakoztatni lehetne. Ezért vettem egy kerti szivattyút, és ezzel hajtom. Teljesen autómatikus, bel ehet állítani a víz hőfokát hogy mennyire fűtse fel, valamint azt is, hogy ha hidegebb a levegő mint a víz hőfoka, akkor ne kapcsoljon be, nehogy lehűtse a vizet. "

Én is szeretném a szolár szőnyegünket automatizálni. De nem tudom hogyan oldjam meg amit itt leírtál, vagyis hogy ha hidegebb a levegő mint a víz akkor ne keringtesse.
Te ezt hogy csináltad, milyen eszközökkel?
Előzmény: Márklár (4717)
futóék Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8543
Szóval.Saját mai tapasztalatom. Vettünk lassan oldódó multitablettát az úszó adagolóba. A belső fólia ragasztásánál és különféle kaki helyeken gondolok itt gyűrődésre pl. állandóan hamarabb kezd koszolódni, algásogni, amit eddig vakarászni kellett. De most úgy vettem észre mintha nem tapadt volna le, simán letöröltem a most délelőtt kipróbált frottírzoknis módszerrel. Szépen hosszában a varratok mentén a lábacskámmal a párom zoknijában. Igaz majdnem befagyott a vízben a s...m.De most szürcsölöm megérdemelt jutalmamat egy doboz Borsodi folyékony kenyeret.Hali Zs
Előzmény: Henker (8524)
motinka Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8542
bocs... öblítés = visszarendezés
Előzmény: motinka (8541)
motinka Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8541
A 6 állásunál még van két funkció, egyik a leeresztés (ürítés), a másik a cirkuláció. Mindkettőnél csak a keverőfejen megy át a víz, a homokszűrőn nem.
Ürítésnél a "természetbe" megy a víz, cirkulációnál vissza a medencébe.
Amúgy a magyar felirat szerint öblítés a visszamosás funkció.
Ja és van még egy, a tél vagy zárva funkció.
Na így teljes az info.
Előzmény: taki_67 (8538)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8540
Ha nem a szó szerinti jelentést, hanem a lezajlódó folyamatot nézzük a Te magyarázatod áll közelebb a valósághoz. Na, ezt jól körülírtam:-)
Előzmény: lac1 (8539)
lac1 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8539
Rinse: inkább "visszarendezés" a megfelelő kifejezés, utólagos engedelmeddel.
Előzmény: taki_67 (8538)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8538

"Még ezekkel a karokkal vagyok kicsit bajban..."

1. Szűrés (filter): ebben az állásban folyik át a medence vize a homokon

2. Visszamosás (backwash): a szűrés során a homoszemcséken felgyülemlett trutyit távolítod el. Ekkor a víz nem a medencébe, hanem a szabadba távozik. Én ilyenkor kb. 100 liter vizet engedek ki egy hordóba (a balkonnövények nagyon szeretik). A visszamosást hetente 1x ill. porszívózás után ajánlott megtenni.

3. Öblítés (Rinse): ekkor a visszamosásnál fellazított homokot visszasűríted. A víz szintén a szabadba távozik. Kb. 30 mp-ig ajánlott.

4. Tél (Winter): a szezon végén

 

Ez egy négyutas szelep leírása. Ha a tied ennél több állású, akkor még több opció is van (pl. porszívózó, közvetlen cirkuláció, stb.).

Fontos! Mielőtt a kart átkapcsolod egyik állásból a másikba, kapcsold le a szivattyút.

Előzmény: dithke (8520)
lac1 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8537
Franc se tudja. Nem találtam el őket, de a nagy durrogásra odébbálltak.
Előzmény: futóék (8533)
sziry Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8536
8524-re volt a válasz.
Előzmény: sziry (8535)
sziry Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8535
Mi Aquapak nevű cuccot vettük a Pooltrend-től. Még nem használtuk, nem kellett edddig, mert a kombi tablettában van pelyhesítő is.
futóék Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8534

Nekünk visszamosáskor kinyomta a felesleget....meg is lepődtem kicsit. Zs

 

Előzmény: dithke (8520)
futóék Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8533
És jó a pingvinhús vacsira? Vadasan vagy nyárson?Zs
Előzmény: lac1 (8532)
lac1 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8532
Pingvinek elzavarva, nap süt.

antipingvin
chelloboy Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8531
Bevásárlóközpontokban, barkácsáruházakban.
Előzmény: Henker (8530)
Henker Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8530
Üdv! És hol kapok ilyen FLOCKFIX-et? Ha pl. a medi aljáról felkavarom az algát, ez a FLOCKFIX ezeket is bepelyhesiti?
Köszi
Előzmény: chelloboy (8525)
motinka Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8529
Az Ebay-en itt találtam , ahogy nézem kb 200 forint körül kell lenni darabjának, ami elég húzósnak tűnik, ha kell esetleg belőle 30-40 darab.
Előzmény: motinka (8527)
motinka Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8528
Gratula a beruházáshoz, biztosan jól döntöttél.
Szerintem alkalom adtán azért vegyél ki a homokból, igaz biztosan a szivattyú túl van méretezve, de ha 30 kilót ír akkor annyit kell beletenni, így nehezebben nyomja át a vizet rajta, de tovább bírja a homok, kevesebbszer kell visszamosni.
Előzmény: dithke (8520)
motinka Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8527
HOLDON csíptető, ha valaki tudja hol és mennyiért lehet ilyet beszerezni,írja már ide.
Ezzel a kis izével sok mindent meg lehetne oldani.

Előzmény: Droopy (8521)
futóék Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8526
Frottírzoknit kifordítva fel, algát le.:-))) Ez az én nem kipróbált módszerem. Elméleti síkon mozog még...
Előzmény: Henker (8524)
chelloboy Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8525
A pelyhesítőt még flokkuláló szerként is szokták emlegetni, én FLOCKFIX nevű folyadékot használok 1000 ft egy flakon körüli áron szokott lenni.
Ha rendesen adagolod az algaölőt és a klórt, akkor nem szabadna az algának megjelennie... nálunk egy hete volt egy kerti parti, csak a gyerekek miatt kihagytam a klórozást (0,1 volt, ami semmi) de még így sem volt algám.
Előzmény: Henker (8524)
Henker Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8524
A medencénk alján megjelentek az első algafoltok. De csak körbe, ahogy a "heggesztés" van. Próbáltam ugye slaggal szivatni, de mivel alga a drága jól oda van tapadva. Hogy tudnám én ezt eltakaritani? Gyári medence porszivóm nincs. Slaggal dolgozok. Nekünk csak algagátlónk és Gyorsaklórunk van. Ezek kombinációjával nem lehet pelyhesiteni?
Ti konkrétan mivel pelyhesitetek? Van kimondott vegyszer rá?
Hogy keressem a boltban a pelyhesitőt? Milyen néven?
medimami Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8523
Szerintem, elég erős  úgy látom megforgatja a vizet, bár a szélén lehet 1 kis holt tér. Van szkimmer is hozzá, szürcsöli szépen a tetejét, volt pár meleg nap amikor nem takartam le, teleszippantotta bogarakkal a szűrőt, az én vizem tiszta, a porszívózást slagossal csinálom, nálam bevált.
Előzmény: Henker (8522)
Henker Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8522
Elég erős a keringtető? Van szivóhatása rendesen? Szkimmered van? Hogy szuperál vele?
Előzmény: medimami (8519)
Droopy Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8521
Igaz , a PE a ragaszthatatlan ize, pl a mezogazdasagi foliasator folia (mint a mostani meditakaro.) az egyetlen megoldas a kabel gyorskoto vagy varras maradt...
Előzmény: bnorci71 (8515)
dithke Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8520

Sziasztok:D

Jöttem és tök jó hireim vannak. Tegnap beszereztünk egy homokszürős vizforgatót, a 5m3/h ást. Be is üzemeltük, most olvasom hogy 30 kg homok kellett volna bele, de a pasi 40 kg adott és azt mondta hogy ez kell bele:( remélem nem lesz baj ebből hogy több benne a homok, kicsit több mint a háromnegyede.
Szóval folytatom... ph minusz, még reggel, már nem méregettem, harmadjára, zuggy bele, mert kétszer mértem, nem ment lejjebb, igy most már jóval világosabb.
Nehezen igazodom el ezen a teszteren, mert akárhogy nézem mindig más és más a szine, lehetne ez is, de ahoz is közel áll.
A klórsokkot is megkapta, a lehető legmagasabb most a klórszintem.
Na szóval ment egész éjszaka a viz, és regggel fél 7-kor szólt a párom, hogy kristálytiszta a viz. Nem tudta hogy felfogok kellni és megnézem:)
Hát ha kristálytiszta nem is, de már nem volt rossz, láttam az alját, a szine is már majd nem tiszta, és láttam az alján a kockákat is.
Elkell mondjam hogy ahogy beinditottuk du. már óráról órára lehetett látni hogy tisztul a viz.
A hangja szinte semmi a vizforgatónak, nagyon csendes, na és a nyomás amit visszaad, rátettünk egy szükitöt amit neki irányitottunk a medence széle irányába, és forog körbe a viz, (anélkül is) és semmi szmötyi, bogár nem marad a perem alatt, percek alatt a szkimerben van.
Szóval nagyon nagy az örömöm!:D
Tényleg leirhatatlan a különbség a két szivattyú között, söt három, mert nekem egy nagyobb teljesitményü szivattyú volt rákötve a gyári kicsi után, és a medence szivattyú csak a szürést oldotta meg a papirszürővel, és a másik szürt, de nagyon hangos volt.

Most töltöttem bele kb. 2 dl pelyhesitött, szüröm 15 percet, és leállitom, és várok várok, holnap szeretnék porszivozni.
Hát köszönöm szépen ha meghallgatatok, ennyi kis örömöm remélem nem az egész napra, de nagyon örülök ennek a szürőnek, azt vettem észre tegnap, kerülök fordulok és mindig a medence szélén áldogálok, a párom beszélt hozám és már kint is voltam, mint az aranyóra eltüntem.
A takarás azért is fontos, hogy ne párologjon a klór, nem csak a védelem miatt?

Mert ha beállt a viz takarni fogom, ha labdát nem is, de valami felfujható magas dolgot a takaró alá küldök.

Még ezekkel a karokkal vagyok kicsit bajban mit mikor öblitek melyik állás mit is jelent, de majd vizslatom a könyvét. Csak levan irva porszivózás után mit is csinálok.

medimami Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8519
Szia, az én medim 457*107 99w-os papírszűrős vízforgatót adtak hozzá, május vége óta gyönyörű a víz benne, napi kb 4 órát megy heti 2*tisztítom a papírt
Előzmény: Henker (8517)
chelloboy Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8518
Hogy ne kelljen térfogatot számolni, itt az INTEX táblázata:

http://www.intexdevelopment.com/faqsup/pub/FaqSupportServlet?action=getDoc&DocKey=506&CrtLog=2008-01-25 11:02:57&FileName=EasySet pool size.pdf
Henker Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8517
Hali! Van valakinek 95W-os, vagy ehhez közeli nagyságú papirszűrős vizforgatója? Mik a tapasztalataitok vele? Kiszolgál egy 3,66X81-es medit?
Köszi
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8516
rossz a locsolási technikád+a locsolóvized.

3-5mg/liter klórtalmu vizzel erős sugárral kell locsolni akkor fog nőni.

muhahaha
Előzmény: medimami (8500)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8515
Tévedés a pvc /polivinilklorid/egy ragasztható izé :)
a PE /polietilén/ nem ragasztható csak heggeszthető. nincs oldószere ezért is alkalmas tejeszacskótól-hígítósflakonon keresztül-gázcsőig sok mindenre.
Előzmény: Droopy (8492)
hzolee Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8514
a smiley lemaradt, de remélem triviális hogy óriás-smiley tartozik a hsz-hoz :)
:-DDDD
Előzmény: hzolee (8513)
hzolee Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8513
ez csak merev falú medencénél lehet (közelítőleg) igaz.

a felfújható peremű (vagymi) medanszié(ben levő víztömeg) nem henger alakú, hanem ahogy valaki korábban fogalmazta, csonka kúp. De a csonka kúp is csak naggggyon durva közelítés, ugyanis a kúp alkotója nem egy egyenes, hanem egy görbe. Talán ha találnánk a víz által kinyomott gumi-oldalfal görbéjére illeszkedő függvényt, akkor egy határozott integrállal ki lehetne számolni pontosan.

de hadd linkeljem be ezt újra, térfogatszámítás ügyében, ugyanis van más módszer is.
http://napirajz.hu/archives/2008/06/03/SACCRA_TETSZIK/#comments
Előzmény: motinka (8510)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8512
a havat lapátolnám ,ha lenne de az sincs már :((
Előzmény: motinka (8494)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8511
télisesítéssel hogy álltok? :)
Reggel indulok a Balcsira és nézegetem majd a 22 C-os vizet és vágyakozva gondolok a kis medencémre :)
Addig is legyetek jók! :)
motinka Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8510
Azért azt még mondjuk el, hogy az r az a kör sugara ( a medence átmérőjének fele)
a négyzet ... ezt inkább itt nem , a pi az pontosan 3,14....
és célszerű nem a medence magasságával számolni, hanem a vízmagassággal.
Talán így 1xübb: r x r x 3,14 x vízmagasság (és minden méterben)
:o))))))))
"a matematika professzor"
Előzmény: sziry (8509)
sziry Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8509
Rnégyzetpi szorozva magassággal. Legalábbis én ezzel számoltam, így lett a 3.05 x 0,6-os kb 4,2 m3.

Megint olyan nyarunk lesz/van mint 3 éve? Akkor egy hét eső- és hidegmentes időjárás volt. Ahhoz képest a tavalyinál melegebb és szárazabb nyarat ígértek, ez is a beruházás mellett szólt nálunk, 16 m2 járólapot raktunk le, 25 cm-es kő...vel alatta. Nem 3 Ft volt.
Azért reménykedem. Pedagógusként itthon ülve nézem az esőt.

Amíg így elhülyéskedtek, addig átvészeljük valahogy.

És én még Balatonátúszásra akarok menni jövő héten! De hogy gyakoroljak? :)))
Előzmény: szucsinka (8506)
chelloboy Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8508
A dobozra rá van írva, hogy mennyi víz (liter) fér bele... ha jól emlékszem a 3,66x0,77-esek kb. olyan 5,2 m3-esek.
Előzmény: szucsinka (8507)
szucsinka Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8507

izééé

köralaku medencém van:)

Előzmény: szucsinka (8506)
szucsinka Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8506

sziasztok tudom buta kérdés de hogy lehet kiszámolni,hogy a medence hány m3-es??

 

futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8505
És a ragasztópisztoly? Vagy inkább lőjjem fejbe magamat?
Előzmény: Droopy (8492)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8504

No megyek megnézem hány fokos a medike és ha 22-nél nem kevesebb belemegyek ,mert az elvonási tüneteket nem bírom kontrollálni! A jövő héten Zalakaroson leszek,mire visszatérek remélem már mindenki a vízben lubickol és nem itt vergődik a parton:)))))))))))))))))))))))

Sziasztok!

puol Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8503
Bocs,nem láttam h ezt már írta más is!
puol Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8502
Csak ha elötte lenyírod!
Előzmény: medimami (8498)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8501
no jó van, de ha nem bírom elkapni, hogy mérjem meg???
Előzmény: puol (8497)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8500
köszi a tanácsot, de még 1szer se kellett nyírni pedig már 1 hónapja locsolom
Előzmény: fehetib82 (8499)
fehetib82 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8499
Ha nagyon lenyírod igen.
Előzmény: medimami (8498)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8498
Engem még az is érdekelne,h a műfüvem kifagy-e télen?
Előzmény: motinka (8494)
puol Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8497
Nem a hosszú hanem a rövidlábú sz...ik bele,attól barnul!
Előzmény: medimami (8495)
lac1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8496
Ööö... nem mintha nem hinném, de ki kéne próbálnom...
Előzmény: Droopy (8492)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8495
Akkó válaszójá má, h az a hosszúlábú vízenfutrinka kakál bele a vízembe attó lesssz barna vagy a vízforgatóbul az olaj?
Előzmény: puol (8493)
motinka Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8494
szerintem készítsük fel magunkat a télre :o)
melyik jobb megoldás a kandalló vagy a cserépkályha ? :o)))))))))))))))))
ti sózzátok a havat vagy lapátoljátok ? :o)))))
Előzmény: medimami (8491)
puol Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8493
Talán még 'páran' tartják magukat!!!
Előzmény: medimami (8491)
Droopy Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8492
a pvc egy ragaszthatatlan ize. A fittinget konnyu mert merev, de a foliahoz senki nem talalt ki vasalon kivul mas hasznalhato ragacsot ami utan megmarad a hajlekonysag is. a szuper ketoldalas szalag kb 1 het napozas utan elkezdi ledobalni a ragasztoreteget es feher trutyikent uszik a mediben...
Előzmény: lac1 (8417)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8491
hát itt már mindenki megőrült????????????????????????????????????
puol Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8490
Házi vízmű és búvárszivattyú összekeverése, 'nagyon komoly'!
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8489
Aha nemrégen kerestem homokszűrőt az esővízgyűjtő rendszer ELÉ, tehát a bejövő oldalra. Mondom nagy a tetőm, nem lesz elég az 1000L/h-s miniszűrő kell a nagyobb. Az ürge csak mondja csak mondja. Mondom három napon belül visszahozhatom ha elégedetlen vagyok? (barkácsáruház). Mondja igen, nevét felírtam.

Nagy eső, két nap múlva visszakapta a műanyag karimájú mikroszűrőt kb 2 centis cafatokban mert kíváncsi voltam, persze feltelt az fél ereszcsatornarendszer ráadásul két ejtőcső is, simán szétszedte.

Azért jó volt névre keresni valakit és a markába szórni. Persze nem fizették vissza az árát, de az eladó nevével lett egy bejegyzés a vásárlók könyvébe.
Előzmény: sziry (8487)
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8488
tessék venni a fáradtságot, főleg hogy mire válaszol, és elolvasni a hozzászólást is, aztán nem tanácsolni baromságokat
Előzmény: chelloboy (8480)
sziry Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8487
Ez találó volt! :))))))
De azért ennyire talán nem rossz a helyzet!
Előzmény: zordonC3 (8479)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8486

Úgy látom ez a rossz idő minden medencés szaktárs idegeit megtépázza,türelem holnap már itt a jó idő és lehet küzdeni az algákkal,bogarakkal,leégett testrészekkel,opálosodó vizekkel.

lac1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8485
...de azért ált.velem dolgoztat a drága...


Ilyen kell nekem is! Van már férjed?


;-)
Előzmény: futóék (8461)
lac1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8484
... egy kicsit megvédhetem őket? Lehet, hogy azt sem tudják, mit keressenek.
Előzmény: hzolee (8455)
lac1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8483
Én azt gondolom róla, hogy én eleve betonoztam két oszlopot a medi két végére, pont ezen célból...
Előzmény: motinka (8454)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8482
ooops, ezt benézted? :)
Előzmény: chelloboy (8480)
lac1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8481
Hát... mélyre SE rakjátok, mert akkor meg nagyot kell hajolni, amikor vackolni kell vele. Én úgy méreteztem, hogy a homoksztűrő váltókarja pont szintben legyen a szélével. Amúgy meg szerencsére hogy gondolkodtam, mert nem azt csináltam, hogy a homokszűrő tartószerkezetet tiplikkel raktam a aknabetonba, hanem betonozáskor szintbe betonoztam egy szörnyű n agy laposvasat, és arra hegesztettem a máskülönben mobil tartószerkezet fix részét.
Előzmény: futóék (8452)
chelloboy Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8480
Tessék venni a fáradtságot és visszaolvasni!! Jópárszor le van írva minden a problémádra.
Előzmény: zordonC3 (8479)
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8479
Most vettem egy medencét a teszkóba' asszem 3mx kb 90 centi magas lehet, töltöttem bele esővizet mert így ingyen volt.

Tegyek bele vmit?

A szomszéd beletette a szivattyúját (teljesen a víz aljára) de mikor bekapcsolta lecsapta a biztosítékot aztán vettük észre hogy nem is vízálló mert összekeverte a szennyvízszivattyúval a házi vízművet.

Mindegy, vettük másik medencét hátha károsította a rövidzárlat, de szivattyú nélkül barna lett a vize, lehet hogy a szomszéd kutyák belepisiltek, más ötletem nincs.

Hallottam hogy itt sokan 8-10L tömény hipót öntenek a medencébe, én gondoltam mivel ittezamodern internet, mc-kérdezem előtte.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: LamaLama (8475)
lac1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8478
Kösz, megnézem most.
Előzmény: futóék (8448)
lac1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8477
Kösz,

amúgy arra jöttem rá, hogy amikor plusz klórt teszek bele, akkor azt mindig este, és azonnal letakarom fóliával, Így egyrészt nem megy ki a klór olyan gyorsan, másrészt a fólia víz felőli részét is úgymond "fertőtlenítem". Ilyen esetben, amikor másnap leveszem a fóliát, piszok nagy klórszag csap meg egy pillanatra, gondolom ez jó hatással van a medence azon felső részére, amit nem ér víz, de használatkor odafreccsen. És abban ki tudja mi van.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8447)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8476
nekünk ilyen van a medence felett. Betonvasakkal le van cövekelve a földhöz és kinyitott állapotban egy szellőcske is csúnyán rángatja és tépázza. Szóval szerintem ez nem alkalmas fedő tartónak.
Előzmény: futóék (8467)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8475
Alapvetően semmi gond a kérdezéssel, tényleg erre való egy fórum. DE! Attól még dühíti az embert a lustaságnak az a magas foka, amikor sokan beesnek egy topicba és anélkül, hogy bármit is megtettek volna (a kérdezésen kívül) annak érdekében, hogy önerőből információt szereznének, elkezdenek triviális kérdéseket feltenni. Szal hogy érthető legyek. Jön x és beírja, hogy most tölti fel a medencét, kell-e bele valamilyen vegyszer? Pedig elég lenne csak a topicindító hozzászólást elolvasni. Ez szellemi impotencia. Szerintem mire megfogalmazza a kérdését és mire valaki bejön a topicba, hogy leírja neki (ezredszer is) a választ, akkorra rég megtalálta volna. De neeeem, annyira azért nem fontos neki mint amennyire lusta és kell neki egy sültgalamb is a szájába. :)
Előzmény: lac1 (8443)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8474
Bár nálunk ebben a formában ez nem valósítható meg ...maradunk a lesúlyozott ponyvánál sztem.
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8473
Iiiigen én is erre a garázsra gondoltam...
Előzmény: motinka (8472)
motinka Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8472
nah, ekörül lesz a megoldás:


sátor 1
sátor 2
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8471
Ja és engem nem érdekel a netikett....bármilyen kimodott és kimondatlan szabályt képes vagyok felrúgni akarva-akaratlan....amig egyszer majd megütöm a bokámat...dacoska:-))))))
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8470
Pörszö...pörszö:))))max diktálja...ááááá alig bírom iderángatni, hogy nézd milyen ötletet láttam...mi miért kell...stb. Bár már megfenyegetett, hogy el fogja olvasni....hiszem ha látom:-DDDDDDDD
Előzmény: hzolee (8465)
medimami Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8469
Bár a netikettben nem vok járatos, azért bátorkodom szólni,h nézd meg a Dávid Ponyva honlapját
Előzmény: motinka (8454)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8468
Az biztos, hogy bármilyen takarás, azt biza rögzíteni kell stabilan, mert nekünk is repült már a napozóágy készlet szanaszét a kertben...
Előzmény: hzolee (8466)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8467
vmi ilyen csak sokkal nagyobbnapi
hzolee Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8466
Azért nem tudom, ezek mennyire stabil megoldások. Amilyen szélvihar itt tegnap is volt, ez mindenféle sátrat meg lógatós ernyőt elvitt volna. A 4db egymásba rakott alu széket odébbutaztatta a szél 5-6 métert. Napozóágy HUSS.... főleg mostanában ezek az erős viharok.. szóval valami stabilabb kell szerintem.

Én könnyen beszélek, leengedem a vizet, aztán be a medit a pincébe.
Előzmény: futóék (8464)
hzolee Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8465
eredetileg úgy értettem, h esetleg olvassa amit írsz. :-)
Előzmény: futóék (8461)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8464
Itt mifelénk láttam egy olyan megoldást, hogy ilyen felülről be-lelógatós napernyő tartóról neylont lógattak le sátorszerűen a körmedi felé. Földig leért.Aztán, hogy ez csak téli vagy hogy lehet belebújni, illetve leszedni gőzöm sincs...teszek képet, ha találok.
Előzmény: motinka (8462)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8463
Na ugye....kinek a papné...:-D
Előzmény: hzolee (8460)
motinka Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8462
Pontosan... egy ilyen sátorgarázs megoldás lehetne, csak mint egy ikergarázs :o)
Előzmény: futóék (8457)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8461
Ja....meg ha vmit akar venni, akkor psze van ideje rá....de azért ált.velem dolgoztat a drága...
Előzmény: hzolee (8456)
hzolee Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8460
milyen fura... én éppen tegnap foglalóztam le egyet ;)
Előzmény: futóék (8459)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8459
Ő? Neki nincs erre ideje, annyit dolgozik, mint állat. Ha van is neki, akkor inkább autók,motor, ilyesmi. Az az ő vesszőparipája. Főleg a motor.Zs
Előzmény: hzolee (8456)
kuff Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8458
ma elhoztam enis az innofilttol a 2db 5mikronos csodazsakom, amint 10foknal melegebb lesz, kiprobalom..:)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8457

Emlékszel a régi sátorgarázsokra? Olyan lenyithatós volt, minden parkolóban ilyen állt, aztán kitiltották őket mivel" elrontotta a városképet".

Medencetakarás  anyaga  fekete UV stabil PP szövetből szokott készülni.....lsd. lejjebb.

Előzmény: motinka (8454)
hzolee Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8456
a párod nem olvas nyilvános fórumokat a neten? :-DDDD
Előzmény: futóék (8449)
hzolee Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8455
szeritnem teljesen alapvető, és nemcsak a neten, hogy mielőtt kérdezek, kicsit tájékozódok.

egyébként létezik egy "netikett" is, bár egyre kevesebben ismerik.

z.
Előzmény: lac1 (8443)
motinka Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8454
Foglalkoztat nagyon a medence takarása, úgy hogy erősen gyűröm az agyamat.
Valami ilyenre gondoltam, ami esetleg nyáron is használható:
medence sátor
nyáron mg fóliával, télre meg teherautó ponyva.
Az oldalfalakat valami cipzáras megoldással kellene megoldani, hogy gyorsan 1xüen le/felrakható legyen ( a nyári 1.0 version :o) )
A télit meg valami olyan anyagból tudnám elképzelni mint amilyenből a teherautók ponyvája van, nem tudja valaki hol lehet ilyet occsón?
De lehet hogy sima fekete fólia az kész.
Amúgy a váz állandó fix telepítésű lehetne.
Ki mit gondol róla?
fefe1.gt Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8453

Szisztok !

 

Sóbontót fogok használni, feltöltöttem a medit. PH-t bekell állítani a só hozzáadása előtt, vagy csak utánna ? Ha tudtok segítsetek !

Köszi

futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8452
Azért emeltük, ki mert vmi volt vele, már nem emlékszem...de remélem hamarosan visszakerül megérdemelt helyére, és akkor jöhet rá a tető. Ráveszem páromat az édest(most úgy is szabin lesz), gondolkozzon már el a többi aknát és tetejét illető gondon. Én nő vagyok meghaladja két gyerek mellett az amúgy sem túl nagy agyi kapacitásomat!:-DDDÉjjel elöntött minket az esővíz, még nem mertem megnézni mi a helyzet a medivel odakünn a zord északi sarkon. Pedig tegnap takarítottuk ki....mármint nem én....
Előzmény: lac1 (8435)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8451
Ezt kaptam Emilben az említett cégtől:

Kedves Zsuzsa!

Sajnos kapacitásunk úgy le van kötve, hogy tartószerkezetet gyártani nem tudunk a közeljövőben.

Tisztelettel:  Dura László

----- Original Message -----

From: fkrisz

To: 'konfitex'

Sent: Thursday, July 17, 2008 2:55 PM

Subject: RE: Takaróponyva


Kedves László!

Tartószerkezettel együtt gondoltam, ahogy a weboldalukon szerepel a képen.Zsuzsa


From: konfitex [mailto:konfitex@t-online.hu]
Sent: Thursday, July 17, 2008 2:03 PM
To: fkrisz
Subject: Takaróponyva

Kedves Zsuzsa!

 

Az ilyen méretű medencére a 4x6 m-es takaróponyva kell, melynek anyaga  fekete UV stabil PP szövetből készült.    Ára:  500 Ft/m2 + Áfa

 

Tisztelettel:  Dura László


Előzmény: taki_67 (8428)
porker Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8450
Nekd CSAK ez a bajod? ... Itt éjszaka csak 24 m3 víz telítette teljesen fel a vízgyűjtő ciszternát, mert a nagy felhőszakadásban volt olyan időszak amikor a víz nem a csatornába folyt, hanem vízszintesen repült le a tetőről. Még szerencse, hogy tegnapelőtt 0-ra leürítettem a ciszternát, de még így is szivattyúznom kellett éjszaka 2-kor szakadó esőben.

A medivel nekem nem volt bajom, mert múlt héten leürítettem látva a várható időjárást.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8447)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8449
Most higgasztott le a párom, hogy" NEM AKAROK bubifóliát a vízre..".nyenyenye Hát ki a fene érti a férfiakat?Majd egy hét múlva meg jön nekem elő az ötlettel, mintha ő sz...ta volna a spanyolviaszt. NA zs
Előzmény: bnorci71 (8446)
futóék Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8448

www.remenyi.hu

Előzmény: lac1 (8438)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8447

Ez szép!

 

Tegnap én is nagytakarítást csináltam, szűrőmosás (1 hét után), porszívózás (5 mikronos zsákkal), majd a medi oldalát is lemostam a sártól.

Utána a közepére egy felfújható orca (orka) és rá a fólia.

Ma reggel ránéztem, brrrrrrrr, a tegnapi vihar után kezdhetek szinte mindent előröl.

De a vízem alapvetően tiszta, csak azért ment a szmötyiből bele, bármennyire takartam.

 

Ja és megint ki kellett zavarnom a korcsolyázó pingvineket, meg a fókákat a mediből.

Meg 3 eszkimó is letelepedési engedélyt kért, és elkezdték az iglut felállítani a kertemben. :-((

Előzmény: lac1 (8444)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8446
Sziasztok!

Na ennek a 100m -es tekercs árnak tükrébe lehet nem is 1500 volt m2-e /memória probléma/
Hívd fel a Whist Kft. holnap és kiderül.
Én tavaly 2 db megmaradt lamináltpadló alá való polyfoammal takargattam és ahoz képest hoyg csak rá volt dobva a vízre és kb60-70%takart érezhető volt a hatás.

Összerakni meg lehet heggesztéssel vagy varrással. Ragasztással a szigszallag és hasonló ragasztócsíkokon kívül meg ne is próbálkozz mással mert a PE nem ragasztható.
Előzmény: futóék (8412)
pajaci Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8445
5-ös találat esetén javaslom!
Előzmény: futóék (8426)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8444
Most itt tartok. Remélem rosszabb sohasem lesz.

ó...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8441)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8443
Az hagyján. van aki el sem olvas semmit, és kérdez...
De.
Én azért meghasonlok itt önmagammal, mert az én világképem szerint az internet egyik lehetősége az információszerzés. És az nincs leírva sehol, hogy azt hogyan is kell, azonnal kérdezni, vagy először napokig-hetekig olvasni és ha ennyi idő után sem találom, akkor kérdezni.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8441)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8442

Ja ez a vízmágnesezős cég!

 

Ettől még ez a szer jó lehet, de ha a mágneses vízráolvasójuk 3,5 milla, mennyiért adják ezt?

Előzmény: lac1 (8440)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8441

Szia!

Semmi gond. Nem akartam nevesíteni senkit. De Te is látod, hogy idejön valaki, benéz, max 2 hsz-t elolvas, azt azt hiszi mindent tud.

 

Ha pechére olyat olvas el, akkor van gond (neki).

 

Higgy a testednek. :-)

Ne fürgyé le!!

 

Nekem mondhatják, hogy a vízbe bele lehet fulladni, de ha szomjas vagyok, mégis iszom belőle. :-))

Előzmény: lac1 (8439)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8440
Aki nem akar klórozni:

twinoxid
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8439
Értem a célzást!

:-)

De azt is már párszor leírtam, hogy MÉRNI!!!

Amúgy mellékelek egy cikket, melyben azt írják, hogy ne tusoljunk, inkább fürgyünk le. Pedig én arra is emlékezem, hogy hányszor, de hányszor mondták azt MÁSOK, hogy a tusolás/zuhanyzás mennyivel egészségesebb.
Aztán egy másik l9ink, ahol az ellenkezőjét írják...
Kinek higgyek?

árt

nemannyiraárt
Előzmény: Blue_Sky_007 (8432)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8438
Ugye! Hol van?
Előzmény: futóék (8430)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8437
Jah, elkerültük egymást a kérdés válasszal, főleg, hogy közben kétszer is megkérdeztem. Csak közben dolgoztam egy kicsit, és elfelejtettem, hogy már egyszer...
Amúgy legalább a szivattyúaknát betonozd ki. Ha megindul valamitől, akkor vége a nyárnak!
Előzmény: futóék (8422)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8436
Hát... ha nem legszik... nekem semmi nincs ott. Egy medence szivattyúnak a CSEPPEKEt bírnia kell.
Előzmény: futóék (8418)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8435
Aha...
De miért homokkal "betonoztad" ki a zsalukövet? És úgy is látom, hogy a homokszűrő teteje magasabban van, mint a legfelső zsalukő teteje, vagyis valami emelt tetőt kell ekecselni, vagy még egy sor zsalu.
És.
Szerintem ha teszel rá tetőt - és most mindegy hogy milyent - szerintem ne a zsalukő szélére erősítsd, hanem úgy látom még hiányzik beton belőle, inkább abba tegyél bele fülekkel valami fém keretet, és arra támaszkodjon fel. meg a flexi csövet is felismerem, ésn az obiban láttam, de nem vettem belőle -már írtam - mert amikor kicsit erőltettem, akkor a benne lévé műa. spirál eltört, és kiszűrta a cső alapanyagául szolgáló burkolatot.
Előzmény: futóék (8414)
medimami Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8434
oké, értem. Az egészben még az a szerencse, h vagytok itt nekem és megbeszélhetjük a dolgokat. :-)))))))) egyébiránt a hatalmas zivatar elvonult és medimami megy pancsizni!!!!!!!!! sziasztok
Előzmény: Blue_Sky_007 (8432)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8433

8099 hsz.:

 

"....Kedves András!

Kapok részesedést? :-)))))))

 

...a FeltalálóNŐ :-)"

 

Bocsi azt gondoltam, hogy ..............      :-DDDDDDDDDDD

Előzmény: Kumpi (8408)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8432

Hát mondjuk attól, hogy ha kiszámolod az akkor 5 mg/liter klórszintet eredményez. Ez pediglen a leírások alapján klórsokk. Természetesen növelhető, de a szakirodalom szerint otthonra ez a max.

 

Az, hogy ki mennyit pakol bele önszorgalomból, az nem az én asztalom.

 

De ha idejön egy újonc, aki most kezdi, és azt olvassa, hogy:  "egy doboztetőnyit teszek bele" akkor igen csak meglepődik, amikor mondjuk a 2,55 medijébe beleborít egy doboztetőnyi gyorsklórt, és a  vendégségbe hívott afroamerikai gyerek mint norvég árja kölyök jön ki a mediből.

 

Szóval én megfogadtam, hogy minden amit írok szigorúan a biztonsági szint környékén és a szakirodalmi adatok alapján kerül a képernyőre. Természetesen nem vagyok tévedhetetlen én sem.

Előzmény: medimami (8411)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8431
nojójó de csak a hétvégi nyaralóba....
Előzmény: motinka (8429)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8430

megkerestem: beszarsz...:D

Medencetakaró hagyományos kék Uv álló bubifólia 1,2 széles méretben 432Ft/m2....Azt hiszem fizu után itt állok meg először. Az egy tízes sincs nekünk összesen!!!Megáll az ész,a boltban 20 felett van, igaz egyben....huhú

Előzmény: lac1 (8417)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8429
Azért ha nyernék a lottón nagyobbat is tudnék álmodni:o))
Előzmény: futóék (8426)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8428

Nem, azt én sem gondoltam, hogy ásd be a földbe.

Pl. lehetne vascsöveket verni a föld színéig. Ezekbe a nyomnád a fóliát tartó műanyag csövet, ami a vázat adná.

De egész jónak tűnik futóék által javasolt weblapon látható sátor. Persze kérdés az ára, meg aztán jó lenne közelebbről is megvizslatni, hogyan épül fel, milyen anyagokból, stb.

 

Előzmény: motinka (8401)
kókuszka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8427
Nem ajánlottam. Csak felhívtam a figyelmet.
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8426
Ilyen medencém lesz, ha nyerek a lottón...és persze medence-takarító fiú...medi
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8425
Akkor inkább már ezt ajánlanám , igaz 10 ezerrel többe kerül de......, szerintem nem egy kategória a kettő.
Előzmény: kókuszka (8421)
medimami Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8424
Akkor megnyugodtam.
Előzmény: lac1 (8419)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8423
Mint többek közt már én is írtam, nem mind1 a medence mérete és terheltsége. Tehát egy nagy 15m3 medence sok gyerekkel, lényegesen több tisztítást kíván mint az én 8 m3 medencém 1.5 felnőtt terheléssel :o)
És tényleg az sem mind1 hogy a medencéhez való a szűrő, vagy mint nálam, jóval túlméretezett.
Előzmény: Kumpi (8413)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8422

Jó mi?

Ezt írta elő ennél a medencénél a telepítési utasítás. Passzolom a kérdést, miért is így kell: homokkal. Ja mert agyagos a földünk. De, ha betonozni kellett volna, akkor nem ástuk volna le, mert mit csinálok a betonozott óriás lyukkal, ha ez tönkremegy? Meg akkor aztán jó sok pénz kellett volna.....akkor inkább a betonos-fóliás típust kellett volna választani...csak arra meg nem volt zsozsó.Szval elég érdekes, mi?

Egyébként így az aknának nem sok értelme van....de ez a gyártó-forgalmazót hidegen hagyja. ALul fólia, rajta homok, azon geotextília....

Előzmény: lac1 (8420)
kókuszka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8421
www.furodjunk.hu

Akciós a homokszűrőjük.Akit érdekel.
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8420
Este lefényképezem az enyémet, hogyan oldottam meg 2 óra alatt és nulla forintból maradék anyagból, pedig volt már felhőszakadás is nálunk, de az elvet láthatod a rajzomban lentebb.
De Te miért homokkal "betonoztad ki" a zsalukövedet???
Előzmény: futóék (8418)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8419
Már írtam, hogy a dobozra írt érték az biztonsági okból alulméretezett. Én pont a duplájhát teszem, mint amit írtak, de azt is úgy, hogy megnéztem, hogy egy klóros doboz tetőnyi klór mit csinál az értékkel.
Előzmény: medimami (8411)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8418

Lac1

Elég gáz a szivattyútakarás, mi?Zs

lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8417
Mondjuk ez a legvékonyabb fajta, 55 gr-os. Van olyan, ami olyan, hogy a sima oldal mind a két felén van, és közte van a pukkancs. Rendkívül erős, már eleve a "hordozó" réteg vastagabb, mint amit én most láttam.
Amúgy ha PVC a fólia, akkor lehet venni PVC ragasztót, ami feloldja a PVC-t és úgy ragaszt. Azzal nyomtam össze a fittinget. Ha oda jó, akkor ide meg...
Szerintem interneten keresd meg a hozzád legközelebb esőt. Műanyag termékeket árusító boltok.
Előzmény: futóék (8412)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8416
Az enyém a kisebbik TVshopos homokos, aszem 3,5m3/h. A medencém 3,66*76-os, durván 5m3 víz van benne és nálam 2*2 órát megy, illetve a meleg órákban 2 óránként elindul 15 percre, hogy a tetején levő meleg vizet leforgassa. Tehát durván 5 órát megy naponta. Ezzel kb 3-szor fordítja meg a teljes vízmennyiséget, ami szerintem már nem rossz. A vizem kristálytiszta, nagyon elégedett vagyok a szűrővel, pedig kapja az ívet rendesen a kölyköktől. Biztos nem kell ecsetelnem, hogy egy 15 és egy 4 éves mit tud művelni együtt :)
Előzmény: Kumpi (8413)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8415
Hát még nálunk minden félkész állapotú, de azért fürdünk benne!
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8414
Akna, Koszos medialj.akkoszgygyerekek medencéje lábmosóval:)))
Előzmény: lac1 (8402)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8413

Most akkor ezt nem értem: "A szivattyú 450 W-ot zabál folyamatosan mikor megy, nem kevés de hetente 2x2órax450W..."

taki67 pedig azt írja picivel fentebb, azt javasolják gyárilag, hogy 2x4-5 órát menjen naponta!

 

Akkor mennyit is érdemes üzemeltetni a homokszűrőt? (nyilván m3 függő, ez oké, de arány csak van...)

 

Tapasztalatokat gyűjtöm ám, mert a későbbiekben tényleg tervemben áll venni egyet! (majd ha leásott medencém lesz :-) )

Előzmény: motinka (8399)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8412
Jó árban van. De akkor már jó lenne egy tekerő szerkezet is hozzá. Amiről mehetne fel-le. Ja és hogy lehet ezt az 1,2 szélest összebigggyeszteni: ragasztás, hegesztés? És hol lehet beszerezni?
Előzmény: lac1 (8402)
medimami Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8411
SZIA, Blue, a klór sokk számításnál én csak azt nem értem, 12 köbös medencében 6dkg klórt beleszórni mitől sokkkk? nekem ettől még csak nem is lehet érezni a klór illatát a vízben a vizem tiszta átlátszó, de ahhoz hogy a teszterem is mutasson némi klórt a vízben 24dkg ot is beleraktam egyszerre, most már szépen beállt a vizem de most is hetente kétszer megszórom 6dkg gyorssal,és semmi gáz, így jók az értékek, a bőrünk se esett még le:) ez hogy lehet ez is víztől függ? komolyan nem is tapad, selymes a víz!
Előzmény: Blue_Sky_007 (8398)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8410

Ponyvás: konfitex.hu

Ilyesmi esetleg? Kíváncsi lennék az áraikra.

Előzmény: motinka (8390)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8409
Hát... nekem egy 5-5,5 m3-ös betonom van, kb. ugyanakkora, mint amit emlegettél...
Én sem szeretnék vitatkozni, a vezérlő elvem a "vitában" - mert vita lehet építő is - hogy aki még annyira sem ért hozzá mint Te vagy én, annak a lehetőségeket is, és az árnyaltabb részleteket is felvillantsuk. -sam.
Előzmény: Kumpi (8407)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8408
Nekem ez nem üzlet, hidd el...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8358)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8407

Félre értesz! A homokszűrő, az egy kiváló dolog! Még 1x leírom: sosem viattam az előnyeit! Én a távlatokban leásott, kész medencében gondolkozom, és nem kérdés, hogy ahhoz egy homokszűrőt fogok venni! (persze azért beiktatok vhova majd egy csodazsákot :-)))) )

Én csak azért favorizálom a zsákot, mert akinek ilyen felfújhatós "kisebbfajta" (és még az enyémet - 4,57*91-est - is ide sorolom!) medencéje van, annak van egy lényegesen olcsóbb, ám nagyon hatékony eszköz a víz kiváló tisztántartására. Ezért szoktam leírni. Mindenki pénztárcájához mérten vásárol, és idejéhez mérten kütyüzik a medencével, ez tök egyértelmű. Egy ilyen jellegű fórum azért jön létre, hogy megosszuk a saját tapasztalatainkat, akinek meg nincs még, az válogathat kedvére a többiekéből. Nem célom - nem is tettem sosem - senkivel vitába szállni, ellenkezni, hogy az ő módszere nem jó, csak az enyém, stb!

Ha már kocsis példánál vagyunk: a Ferrarimra biztos nem a 7000 Ft-os Auchan téligummát venném meg, de a Trabantomnál már erősen elgondolkoznék rajta...

Előzmény: lac1 (8354)
food23 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8406

Hello Henker,

 

egy 90 wattos papírszűrős vízforgatót a múlt héten a praktikerben 7600 forintért vettünk. Én elégedett vagyok vele, nagyon szépen szűr és jó szívó ereje van.

Előzmény: Henker (8364)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8405
ugye, több szem többet lát ...... :o)
Előzmény: Axióma (8403)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8404

homokszüröt milyen idöközben inditsátok el?

Az enyém (4m3/óra) gyári ajánlása 2x4-5 óra naponta, de ez nem szentírás. Erősen függ a víz szennyezettségétől. Nálad most 24 órában mehetne:-)

 

nem fogyaszt sokkal többet mint a gyári kisebb szivattyú

Az enyém 250W. A papírszűrő - azt hiszem - 100W körül van.

Előzmény: dithke (8393)
Axióma Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8403
Hagyomanyos satorcovek?
Előzmény: motinka (8401)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8402
Na most megnéztem a sima buborékost, a 1,2 széles és 100 m hosszú az pont 9210 HUF.
Előzmény: lac1 (8389)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8401
Köszi a biztatást :o) Erre mifelénk a fólia szélét leássák a földbe, - lehet hogy máshol is - így annyira nem lehet mobil ez a megoldás hogy nyáron is jó legyen, bár télre sem szívesen ásnám be, mert a gyepesítést tönkre tenném. Így valami olyan megoldást kellene találni ami a fólia alját erősen, stabilan rögzíti a földhöz. Na itt akadtam el :o)
Valahol láttam cipzáras megoldást, ezen még töröm a bucim.
Előzmény: taki_67 (8394)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8400
Az asszony szerint a Domestos mindenre jó :o)))))))
Előzmény: Blue_Sky_007 (8398)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8399
A homokszűrőt a medencéhez méretezik (van aki túl, mint pl. én).
Az én kis medencémhez nem lenne indokolt - a gyártó szerint - a homokszűrő, ennek ellenére én azt gondoltam hogy egy ilyen szűrőberendezéssel könnyebb lesz féken tartani a medence gonoszságait :o)
Hát így is lett, a kb 7,5 m3 vizet én hetente általában 2x tisztítom, akkor általában elmegy rá 1-1 órám, de ez idő alatt hálóval leszedem a durva szemetet a tetejéről ( na jó ezt majd minden nap megteszem, mikor leveszem a takarót) aztán porszívózok és szűrők kb 2 órát.
A szivattyú+homokszűrő 4,5m3/h tud, tehát ennyi szűrésnek elég kell hogy legyen.
Ja és szoktam 2 hetente egyet visszamosni és öblíteni a homokot.
A porszívózást a slagos porszívóval csinálom, így a visszamosáskor/öblítéskor kikerült vizet frissel 1ből pótlom is.
A szivattyú 450 W-ot zabál folyamatosan mikor megy, nem kevés de hetente 2x2órax450W = 1,8kW ha ezt visszaosztod egy 85 W-os szivattyú fogyasztásával, kijön hogy napi 3,5 órát kell forgatni, tehát én ezt jobb ár/érték aránynak tartom, na meg időtakarékosnak is. Az eredményről meg nem is beszélve.
Természetesen egy nagyobb medencénél a szűrési idő arányosan nő.

Előzmény: dithke (8393)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8398

Azért se mondom meg, mivel szoktam otthon a kocsi klímát fertőtleníteni.

 

Még valaki kipróbálja és mehetek a sittre. :-)

Előzmény: hzolee (8396)
hzolee Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8397
Azért ezt, hogy UV-álló, meg nem UV-álló, nem úgy kell elképzelni, hogy napok alatt szétmegy... ha olcsón hozzájut az ember a nem UV-állóhoz, az is jó. Legfeljebb következő évben megint hozzá kell jutni olcsón, na bumm...
Előzmény: lac1 (8389)
hzolee Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8396
Az a tipikus takarítónő-halál, wc-pucolánál...
az nem úgy van, hogy flóraszept+hipó?
(jaj, most nehogy valaki ezt öntse bele, mert falnak megyek)
Előzmény: Blue_Sky_007 (8385)
hzolee Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8395
ó! azt hittem, csak a vízfelszín...
Előzmény: LamaLama (8386)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8394

"Szerintetek egy hasonló megoldás mint a fóliasátrak, megoldás lehetne?"

Miért ne? Ha nekem ilyen medencém lenne, így oldanám meg. Nem kellene magasnak lennie (max. 1 méter), így kevesebb anyag kellene, a szél sem bír annyira belekapni, könnyebben kezelhető, stb.

Nem a legolcsóbb fekete fóliát venném, mert az hideg hatására könnyel elreped, hanem az ún. többéves mezőgazdaságit.

A könnyebb mozgatás miatt nem egy darabban készíteném. Egyszóval szerintem kivitelezhető.

Ja és nem csak télre használnám, hanem most is.

Előzmény: motinka (8390)
dithke Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8393

Sziasztok. Hát a medence vize még mindig ua. sajna ma jutok el a döntés határára, hogy "csodazsák" vagy homokszürő, na és akkor még a megfelelő gyorsklór, pehlyesitő. Bár a pasi rá kérdezett, mikor beszéltem vele, hogy minek ebbe a sokkoló klór? hát jótól kérdezte, ha Ő nem tudja akkor én? szóval ma meglesz valamelyik.
A takaró fóliával kapcsolatban akartam irni, hogy most már tudom hogy kell feltenni rá, szóval egy nagy labda, en nekem nehezen fog menni egyedül, de megteszi a gumimatrac is gondolom, mindegy csak valami a közepét kint tartsa a medence vizétől, mert hogy ott lyukacsos, és ott szivárog át a viz.
A gondom az ha nincs is eső, ami mostanság nem is kevés mennyiség esik, akkor ott a kerti öntözö, ami folyamatosan öntözi éjjel és megáll igy is úgy is a szélén a viz, de majd kimerem, amit akartam kérdezni, hogy amikor letakartuk és levettük a fóliát feketés sötét foltok lesznek a medence oldalán a lufison ami tele van levegővel ahol érintkezik a takaró fóliával, nagyon undoritó, nem tudom be rohad, vagy nem tudom mi lehet rajta, lejönni nem is jön max. a nap elöbb utóbb megszivja de több nap után.

Most ezek után rájöttem hogy olvaslak titeket hogy érdemes letakarni, nem csak a bogarak miatt, de nekem a locsólás a talajvizből jön vagyis a fúrtkútból, és az eső összetétele sem hiszem hogy jót tesz a vizzel.
Na majd jövök, és remélem jó hireim lesznek. kérdezni nem merek:)) mert itt már mindent leirtatok, de amikor én jöttem hozzátok elötte ameddig csak lehetett olvasgattam, de akkor is más, mikor a saját próblémádra válaszolnak:)) mégegyszer köszönöm.
Amúgy még is csak kérdeznék - a homokszüröt milyen idöközben inditsátok el? mennyit kell mennie naponta? gondoltam hogy szakaszosan müködtetném, és egy nagyobb idöt hogy jól átforgassa a medence vizét? nem fogyaszt sokkal többet mint a gyári kisebb szivattyú? biztosan hogy kevesebb idö alatt teszi meg azt amit a másik, és hatékonyabb is. De  a fogyasztása nem durva?

Droopy Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8392

...Ezen kívül a mágneses vagy rezonanciás készülékek a földből fakadó vizekben természetesen jelen lévő ősi rezonanciát, amely a szivattyúzáskor és szállítás csöves kanyarulataiban elveszik (összetörik),  visszaállítják, így egészségjavító és biológiai fejlődést segítő hatású lesz az ezzel kezelt víz...

 

Akkor inkabb leulok a medi melle egy samandobbal es enekelek a tizenx m3 viznek naponta fel orat

Előzmény: Droopy (8391)
Droopy Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8391
bexaras, meg mindig beveszi valaki a magneses gaz es uzemanyagcsokenttoket?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8343)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8390
Persze nem emlékeztek, nekem beásott a medencém, úgyhogy az oldalát a föld "melegíti". Igaz nagyon nem engedem neki mert a hungarocell valamit szigetel :o)
Ennek ellenére a szolárral a fűtésen felül az a bajom, hogy mivel méretre vágtam (talán nem kellett volna) így pont akkora mint a medence, és mikor kiszedem, - pedig egy csőre szoktam feltekerni - állandóan a tetején levő trutyi (homok, fűszál, levelek, stb...) bele kerül a medencébe. Ha éppen ügyes voltam csak fele :o)
Ezért gondoltam, hogy veszek mg fóliát természetesen nagyobb méretben mint a medence átmérője, és valahogy rá applikálom, hogy a széle kívül legyen. Igaz a leszedéskor még ekkor is meg van az esélye hogy a szemét belekerül a vízbe.
Esetleg valakinek valami okos, praktikus 5lete?
Aztán ha már takarásról beszélek, természetesen még nincs itt az ideje, bár ki tudja :o)) a téli lefedést hogy oldjátok meg, hogy átvészelje a medence a havat, téli viharokat, stb.. ?
Gondolkoztam a polikarbonát lemezben, de az árát látva elhessegettem még a gondolatát is :o))))
Szerintetek egy hasonló megoldás mint a fóliasátrak, megoldás lehetne?
Mert az elég költség kímélőnek tűnik, és talán fekete fóliával, hogy az algáknak is kedvezzek.
Előzmény: LamaLama (8386)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8389
Én is próbára akarom tenni a buborékost, de én múzeumban dolgozom, úgyhogy a sima buborékos elvileg ingyé lesz, de az említett 1500/m2 ár soknak tűnik. Ha UV álló, akkor esetleg elfogadható. De én inkább minden évebn szerzek egy simát, mert annak TUTIRA nincs ekkora ára. Egy olyan 1,5-1,7m széles és vagy 50m-es tekercs 10 ezer körül kell hogy legyen, tudom, már vettem egyszer képeket csomagolni
Előzmény: motinka (8382)
lac1 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8388
Hát, nincs mit. Én az aljába válogatott nagyszemű sóderkavicsot raktam.
Előzmény: futóék (8374)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8387
ja és még valami. Egy eső után döbbenet, hogy a látszólag tiszta esővíz milyen nyomot hagy a fólián :-o
Amikor először megláttam, azonnal úgy döntöttem, hogy a lyukacsos intex tető nyugdíjba vonult. Nekem ez a ratyi trutyi ne menjen bele a gondosan kezelt vizembe! :-/
Előzmény: LamaLama (8386)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8386
figyi, nem rossz a solar, csak egy hiányossága van: csak a víz felszínére érkező fényt ejti csapdába és csak az itt keletkező hőveszteséget előzi meg. Az oldalán továbbra is van hőleadás. Ha a mezgaz fóliával én is csak a tetejét takarnám le, akkor nekem se lenne ilyen meleg.

Én annyival nagyobb fóliát vettem, hogy a medence oldalát is szépen földig betakarom vele. A fólia alatt napsütéses időben 45-50 fok van és ez a meleg nem csak a felszínen beérkező energiát ejti csapdába, hanem folyamatosan melegíti a medence oldalát is. Ezzel kb 2x akkora felületen, ráadásul jóval magasabb hőmérséklettel "fűtöm" a medencét.
Előzmény: motinka (8382)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8385

Azt hiszem nincs 24 órája, hogy valami ilyesmit írtam. Ennél már csak azt lett volna szebb, ha a sósavat meg a hipót beönti a vödörbe, majd mélylevegő.......és......tüdőszanatórium. :-((

 

Lassan elmegyek két hétre nyaralni, legalább kipihenem a mentális terhelést amit a topik nyújt néha. :-)

Előzmény: szenyor Lopez (8384)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8384

"Beleöntöttem kb negyed üveg hypot meg egy kis sósavat "

 

Így kell ezt csinálni. Kreatívan. Előbb cselexünk, aztán olvasunk...

 

Sztem ha 3-4 oldalt visszaolvasol (legrosszabb esetben fél óra), minden kérdésedre választ kapsz. Ha mégse, lehet hogy egy egész órát is rá kell szánnod.

Előzmény: Dori19 (8372)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8383
De jó nektek!!! Hátha nem lesz kanyar az időben.De ha igen menjetek el Zalakarosra egy napot. Jó nyaralást!Zs
Előzmény: LamaLama (8381)
motinka Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8382
Megmondom öszintén én a 3.6-as medencére 10 rugóért vettem bubis fóliából takarót, de nem vagyok vele elégedett.
Pláne akkor mikor olvasom, hogy többetek ennek az árnak a töredékéért mg fóliával jobb hatásfokot ért el.
Elgondolkoztató ez is: lehet hogy az mg fólia nem úszik a vízen ( nem is kell neki ), de hogy a bubis fólia nem tudja 29 foknál melegebb re melegíteni a medencém vizét....
Hát lehet hogy megyek fóliát venni, a vaterán meg lesz egy eladó solar takaró :o)
Előzmény: bnorci71 (8370)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8381
Neked is szép jó reggelt! :)
Ausztria felöl megint felhős, csepergős időt hoz majd a szél Lucia szerint :(
A nagy baj ebben az, hogy hétvégén indulunk a Balcsira és nem lesz egy nagy élmény a medence meleg vize után 22 fokos vízben pancsolni. :)
Előzmény: futóék (8377)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8380

Dóri,

ugye a vegyszereket nem csak megérzés alapján öntötted a vízbe, hanem előtte mértél is?

Előzmény: Dori19 (8372)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8379

Sose késő elkezdeni a vegyszerezést.....Ja és vmilyen porszívótechnikán jobb,ha elgondolkodsz.A szmötyit úgyis ki kell szedned belőle.

Előzmény: Piki Patos (8373)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8378

Piki Patos, Dori19,

egy picit olvassatok vissza:)))

Tegnap pl. Blue Sky topiktárs (sokadszor) összefoglalta a legfontosabb teendőket...

 

Javaslom, használjátok a keresőt.

Piki Patos Te a "vasas", Dori19 Te pedig a "porszívó"-ra keress rá.

A magam részéről nem lerázni akarlak benneteket, az általatok felhozott témákban már nagyon sok hozzászólás volt, és remek ötletek születtek a megoldásra is.

Előzmény: Piki Patos (8373)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8377
Jó reggelt! Ide ért a jó időtök!!!Kössz, hogy erre küldted:)
Előzmény: LamaLama (8371)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8376

Ne hari, hogy belekotyogok!

A Vaterán én biza nem vennék semmit látatlanba. Egy kollégám olyan rosszul járt vaterán vásárolt dologgal, hogy szítta utánna a fogát. És hiába a perelés...

Előzmény: Henker (8366)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8375
Köszi az infot, erősen gondolkodom vmilyen takarási megoldáson.Tudom sóher vagyok, de olyanon ami praktikus, is olcsó is. Ja hogy olyan nincs?:)
Előzmény: bnorci71 (8370)
futóék Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8374

Nekünk a víz amúgy is betalál. Az akna alja nincs kibetonozva, hanem egy zsomp nevezetű lyuk van bele ásva. A gépezet pedig két db zsalukövön áll, hogy alulról ne érje víz. Igazából a medence falánál körben és az azt körbevevő zsalukőfal között min 2 cm helyet kellett hagyni, oda simán beesik az eső. Úgyhogy csak azért kellene letakarni, hogy be ne essünk részegen....:). Egyébként szimpatikusabb a teljesen száraz megoldás. Ezért nem is értem, hogy miért ilyen gyatra az egész tervrajz. A medence és az akna között pepdig nincs fal...Szval.Köszi a helpet.Zs

Előzmény: lac1 (8363)
Piki Patos Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8373
Help!
én vasárnap töltöttem fel a medit (14m3). Az nap volt pacsizás,meg másnap.Na most, a vegyszereim késnek sajnos.Tán holnap megjönnek. Nem késő beledobni a vegyszereket?Különben a viz átlátszó, enyhén szürke. A vizforgató minden nap kb 6 orát dolgozza meg.A papirfilterje az meg naracssárga, minden 2orában átmosom.Ugy néz ki jó sok vas van a vizemben. De még mi lesz ha belekerül a klór? Ki fogja dobni a vasat?Akkor aztán vehetek porszivó szettet is :((hm?
Dori19 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8372
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Kb. 2 hete vettem egy medencét a bricostoreban, nem túl nagy (2,44X0,66), ott azt javasolták, elég ha klórtabit használok
és nem lesz semmi baj. Már amikor töltöttük klóroztam, aztán kb 4 napig nem is volt semmi baj vele, utána elkezdett
bebarnulni vagy zöldülni a víz, talán mindkettő:D nem tudtam megállapítani pontosan. Alga? Vas? Beleöntöttem kb negyed
üveg hypot meg egy kis sósavat és kb 3 napja megy a vízforgató majdnem mindig (amit adtak hozzá), folyamatosan kimosom,
most tök jó tiszta a víz, kihaltak az algák:D, de az aljára lerakódott ilyen kis kupacokba a barnászöldes dzsuva, nem tudom
hogy szedjem ki.
Próbáltam a vízforgatójának a csövét meghosszabbítani egy csővel, de ez nem az igazi, elég gyenge is szegény...belement
a levegő és visszafele működött,
bár biztos vmit nem csináltam jól, vagy kisebb csővel kellett volna próbálkoznom.., valami
házi módszert esetleg tudtok ajánlani, mert nincsen ilyen viziporszívóm és most nem is tudok beszerezni ilyet sajnos.., vagy
ezt a módszert hogyan lehetne tökéletesíteni?:D
Esetleg egy nagyobb teljesítményű szivattyú (van itthon asszem:D), aztán max utánatöltöm ami kimegy víz, de sajnos
ehhez nem értek annyira...
Már kitaláltam h esetleg a vízforgatócső nyílásához belülről teszek egy csövet és azt lehetne mozgatni, vagy ez nagyon
hülyeség?:D
Ja és van egy lúgosság mérő cuccunk, igazából még nem sokat kísérleteztem vele, p és m-próba asszem, kétfajta indikátor
és vmi lötty, de nem tiszta evvel hogy lehet mérni a ph-t, esetleg vki tud segíteni hogyan csináljam? Addig ok, h a medence
vizébe (mintába) belecsepegtetek 2 cseppet pl. a fenolftaleinből, elváltozik a színe és a másik folyadékból addig csepegtetek amíg
színtelen nem lesz... és akkor?:D Mert a használati utasításon ennyi van...
19 éves lány vagyok, valami olyat ajánljatok amit meg is valósíthatnék nagy kreativitásommal(ha létezik, remélem:).
:D:D
Előre is köszi!!
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8371
felénk azért akkora hideg nem volt. A gyerekek ma 3-szor is pancsoltak benne :)
Előzmény: futóék (8353)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8370
Sziasztok!

Sajószögeden a Whist kft-nél van bubis fólia ha jók a kollégám emklékei 1500/m2, 1,5m széles. van sima fehér és világoskék a "hivatalos" medencetakaró fajta is.

Fagymentes éjszakát.
:)
Előzmény: futóék (8330)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8369

10 m3-hez 50 gr kell az 5mg/literhez.

12 m3-hez 60 gr kell az 5 mg/literhez.

 

Huh sikerült. :-)

 

DE!

 

Ki fogja csapni a vasat. Ha nincs szerencséd, 4 nap alatt leül a vasklorid az aljára, és késsel vakarhatod fel (tavaly, vagy tavaly előtt járt valaki így).

 

Te döntessz! Ezek csak lehetőségek, esélyek. :-))

Előzmény: TnéSr (8367)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8368

Szia!

Gondolom a vaterásat nézted.

Ha igen, akkor SZERINTEM (mármint én) nem venném meg, nem mai darabnak néz ki.

Kipróbálni nem tudod, stb, stb.

 

Ha nem arról van szó, hanem rokonság, ismerős, sógor koma, akkor próbáld ki, és dönts.

Az, hogy 95W, nekem nem mond semmit, nem is érdekel, annál inkább a vizszállító kapacitás a lényeg.

 

Én papír után nem vennék másik papírt, de ettől függetlenül még járhatsz jól, nem az én pénztárcám. :-)

Előzmény: Henker (8366)
TnéSr Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8367
Sziasztok. Leengedtem a barna vizemet. Újra feltöltöm a medit és a sokkoló klórozásról szeretnék kérdezni. Nekem a dobozon (Superklór) 10 köbméter vízhez 20-30 g-ot ír naponta. De szerintem ez a normál klór adagolása nem a sokk klóré. Mennyit tegyek 12 köbméter vízbe, ha sokkolni akarom,és a vasat is jó lenne ha kicsapná. Nyaralni megyünk, így 4-5 napig nem lesz a víz bolygatva. Tehát mennyi klór kell 12 köbméter vízbe sokkolni, és hogy 4-5 napig ne legyen baja.
Henker Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8366
Üdv Blue! Mi a véleményed erről a 95W-os virforgatóról? Papirszűrős ez is. Postaköltséggel együtt 10 db ezresembe kerülne. Szerinted érdemes rá beruháznom? Tudod: 3,66X81-es fémvázas medink van, és jelenleg egy 45W-os ketyere keringteti benne a vizecskét.
Választ köszike
slackyy Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8365

Hello Blue Sky!!

Neked szántam a köszönetet csak lemaradt a név!!!:/

Utána nézek ennek a homokszűrőnek aztán ha beávlik és jó lesz megint jelentkezek!!:)

Előzmény: Blue_Sky_007 (8298)
Henker Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8364
SEGITSETEK! Egy 95W-os vizforgatónak mennyi lehet most az ára? Tudok egyet használtan, csak nem tudom megéri-e megvenni. 9.000 Ft lenne.
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8363
akna
Előzmény: lac1 (8362)
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8362
Amúgy először mindenkinek a vaslemez jut az eszébe, nekem is. Táblában gondolom nem akarsz venni, el kell menni lakatos műhelybe, ott van méretre vágva is. Ha nahy a "lik" mérete, relatíve vastag kell, ergo nehéz. Aztán ha szintben van, akkor a víz betalál a résen. Vagyis érdemes "T" idom szálvasból keretet csinálni, azt úgy, hogy felfelé is álljon, és vagy betonozáskor azonnal bele, vagy úgy mint én, szilóval tömítve csavarral a szélére. Semmi víz nem tud bemenni.
Előzmény: futóék (8360)
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8361
Megmondom őszintén, én nagy bajban voltam a fedéllel. Mivel két oszlopot betonoztam, hogy majd egyszer valami árnyékolót fabrikáljak a medi fölé, ezért az az akna melletti oszlop sarka belelóg az aknába, de nem vesz el helyet csak annyit, hogy a négyzetes aknatető lehetetlenné váljon. Ezért én jobb híján rétegelt falemezből ekecseltem főlé egy ferde tetejű valamit, hogy a víz lecsorogjon róla.
Persze ahogy kell, szellőzővel, rézlemez szegéllyel a betonmedence találkozási pontoknál, ragasztva pozdorjacsavarral, festve, stb
Előzmény: futóék (8360)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8360
Már régen szerettem volna megkérdezni, Te mit használsz aknafedélnek? Képzeld a telepítési tervrajzban(hívjuk így) 120*120 méretet adtak meg az aknának. Bazi nagyot, így a párom azt mondta, lész eme lik kisebb. De még így is tud mellette forgolódni. Úgyhogy gőzöm sincs mit fabrikáljunk a tetejére, mert ugyebár néha-néha csak le kell majd venni.Zs
Előzmény: lac1 (8357)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8359
A miénknek minimális a hangja. Igazából már meg sem hallom. Pedig az akna le sincs fedve.
Előzmény: dithke (8355)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8358

Óvóbácsi sem leszek, rendet rakni sem fogok. :-)

 

De köszi a figyelmeztetést.

 

Megfogadom, mert nem akarom (kedvem sincs) elvenni a "kenyeredet" a "csodazsákos" üzletben. :-))))))

 

 

Előzmény: Kumpi (8352)
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8357
Semennyivel nem hangosabb. Nekem, mivel aknába raktam és van teteje, még annyira sem.
Előzmény: dithke (8355)
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8356
...de odaírtam a végére, hogy:

szerintem.
Előzmény: Kumpi (8352)
dithke Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8355

kérdésem lenne a következő - a homokszürőnek milyen zajszintje van? tehát mennyivel hangosabb mint mondjuk a normál szivattyú amit adtak a medencéhez? azt hallottam hogy nagyon hangos és hogy nem fogom birni a zaját - igy van ez??? köszke

lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8354
Én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy van egy kitaposott ösvény, amit előttem már mások jól kijártak. A 8-10 ezer (sima szivattyú+csodazsák vagy "intex/bestway szűrők+csodazsák) forint és a vele való több (ha nem is kivitelezhetetlenül megterhelő)
munka vagy az 30 pár ezer forintos MEDENCÉHEZ való eszköz több évre esetleg tizenévre elosztva nem olyan különbség, amin én elgondolkodnék. Ha minden idényben ennyi lenne a különbség, akkor valószínűleg úgy csinálnám, mint TE.
De mielőtt megvettem a homokost, jól elolvastam itt is mindent, és a kevesebb törődéssel elért ugyanaz az eredmény, a fele akkora villanyszámla, az a tudás, amivel a mérnökök mégiscsak másfajta megoldást találtak a "sima" kerti szivattyú és a DIREKT medenceszivattyúk kivitelezésekor - amire egyszer mondtak ITT megoldást - ez mind-mind arra sarkallt, hogy a látszólag drágább mellett döntsek.
Mert minden viszonylagos. A Te szivattyúd és kellékei vs, én homokszűrőm között számszerűleg akár 3*-os az árkülönbözet, vagy ugyanez lehet egy autónyi üzemanyag ára is.
Ne értsd félre, de én emlékezem arra, amikor suhanc koromban szarrá tuningoltam a Simson mocimat, azt képzelve, hogy egyedül többet érek, mint 32 db. mérnök az ndk-s testvéreknél. Aztán... végül is ment a moci, akár a hangja is másabb lett, meg csak 40%-al fogyasztott többet holott csak 25%-al ment gyorsabban, de mindig az lett a vége, hogy a gyári mégiscsak gyári.
Amúgy biztosan szép és tiszta a vized, de én azért olvastam azt is, hogy itt páran mekkorát szívnak ezzel- és azzal csodazsák viszonylatában.
Utoljára és mégegyszer a félreértések elkerülése végett: tényleg nincs arányban, de láttam én már Trabantban is jó hifit...
Szerintem.
Előzmény: Kumpi (8350)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8353
Na ne má...nálunk még rossz az idő: hosszú gatya, zárt cipő miegymás. De azért fürdünk: a fürdőkádban. :)
Előzmény: LamaLama (8347)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8352

"Mindenki tudja, hogy az én vesszőparipám (kedvencem) az UV-C, ennek ellenére nem esek neki annak, aki az aktív oxigént ajánlja." -----> miért, én ezt tettem?????

 

Számtalanszor kihangsúlyozom, hogy amit írok, az saját vélemény. (a legutóbbi hsz.-ban még ki is emeltem vastagítással...)

lac1 azt írta "vitatkozna velem" :-) hát reagáltam az én szemszögemből. Ennyi volt ez nem több. Nekem aztán - de tényleg - tök 8, hogy ki mit fogad meg, azt kitől teszi, mit vásárol, mennyit, stb. Nekem jó a vizem, én élvezem, és ennyi...

Nem kell óvóbácsi aki rendet rak, mert nem történt bunyó a nagycsoportban :-D

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (8351)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8351

Mindenkinek igaza van, és senkinek sincs!

 

Ne hasonlítgassátok össze, hogy kinek mennyi ez meg az fogyott.

Egyrészt tudjátok, hogy erősen függ a használt víz típusától, a vízvételi helytől, a terheléstől, a használattól, a hőmérséklettől, és meg ki tudja (bolygóállás) mitől.

Ahogy a homokszűrőt, úgy a "csodazsákot" sem szabad túlmisztifikálni.

 

Vannak előnyei, és hátrányai mindkettőnek. Döntse el mindenki, ha már itt látta és fényképekkel igazoltan értékelhetően nyilatkoztunk róla, hogy melyiket választja.

 

Mindenki tudja, hogy az én vesszőparipám (kedvencem) az UV-C, ennek ellenére nem esek neki annak, aki az aktív oxigént ajánlja. Haználta, vannak vele tapasztalatai, írja le, fényképeket tegyen fel, és a kedves betérő eldönti ezek után mi kell neki.

 

Irtó sok jó 5let kerül felszínre itt, van ami engem is elgondolkodtat, és megmarad a gondolkodás szintjén, mert én nem kívánom használni, de mint EGYEDI 5let, nekem tetszik.

 

Nekem van csodazsákom (saját fejlesztés), van duplaszűrőm, meg van UV-C-m, meg van homokszűrőm (igaz még a garázsban), meg rengeteg infóm tőletek, és köszönöm tiszta szép élvezhető vizem van. :-))))

Előzmény: Kumpi (8350)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8350

Nem vitattam sosem a homokszűrő hatékonyságát!

Viszont Te meg sosem próbáltad a csodazsákot :-) Nekem nem gyári szűrőm van, hanem kerti szivattyúm (550 W, 8 ezer Ft volt), a zsák meg szinte fillérekbe került, és nem tisztítom naponta többször, sőt, naponta sem! (egyszerűen nincs rá szükség) Szóval az összes "kütyüm" a 10 ezret sem éri el, és alig dolgozom vele, hisz a zsák teszi a dolgát, és láthattad a képeimet, milyen kristálytiszta a vizem (ami mellesleg 100% kútvíz)! Vegyszereket szinte "nem is ismerem", a 2. nyár óta használok 1-1 doboz klórtablettát (multi, ill. sima klór) - és még mindig nem fogyott el - továbbá 1 doboz gyorsklór szokott kb. egy medence-szezon (májustól szeptemberig) alatt elfogyni...

Szóval - de még mindig hangsúlyozom saját vélemény/tapasztalat - sztem nem éri meg egy 20-30 ezer forintos "gumimedencéhez" vásárolni egy ~40 ezer Ft-os szűrőt... De írtam azt is, aki megteheti, vegyen!

Előzmény: lac1 (8315)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8349

3,5 milláért?

 

Akkor inkább bérlek egy tengerparti részt 5 évre és naponta kijárok horvátba. :-)

Előzmény: motinka (8344)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8348
szerintem inkább intézd el klórral a vasat! Mire hazajössz, már alig lesz benne klór, de mindenképpen kezeld rögtön a feltöltés után, sokkal kevesebb gondod lesz vele. Az aktív oxigénessel meg kezelheted utána is.
Előzmény: TnéSr (8346)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8347
most jöttünk ki a gyerekkel :) két nap rossz idő után is 28 fokos. 35 volt a hétvégén hála a magasságos mezgaz fóliának. :)
Előzmény: futóék (8339)
TnéSr Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8346
Sziasztok. Leengedtem a barna vizemet. Újra feltöltöm a medit és a sokkoló klórozásról szeretnék kérdezni. Nekem a dobozon (Superklór) 10 köbméter vízhez 20-30 g-ot ír naponta. De szerintem ez a normál klór adagolása nem a sokk klóré. Mennyit tegyek 12 köbméter vízbe, ha sokkolni akarom,és a vasat is jó lenne ha kicsapná. Nyaralni megyünk, így 4-5 napig nem lesz a víz bolygatva. Tehát mennyi klór kell 12 köbméter vízbe sokkolni, és hogy 4-5 napig ne legyen baja.

Még egy kérdés: Ha feltöltöm a medit és nem teszek bele klórt csak algaölőt akkor eláll 4-5 napig vaghy lesz baja? Azért gondolom, mert jó lenne aktív oxigénes cuccal fertőtleníteni a vas miatt, de most még nincs itthon, de a medit fel szeretném tölteni, hogy addig is míg nyaralunk melegedjen a víz, és ha megjöttünk, akkor tennék bele aktív oxigénes cuccot. Szerintetek eláll csak algaölővel egy hétig?
dokeee Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8345
Nekem tök jól működik a homokszűrő egy kis UV lámpával, május közepe óta két 200g-os multitablettát, meg kb. 3 liter sósavat használtam el.
Előzmény: motinka (8341)
motinka Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8344
Lehet hogy meg kellene próbálni azt a tekercses vízkőtelenítőt, talán tiszticcsa a vizet.
Nekem van egy a mosókonyhában, ahol a vízcső bejön, csak ha leveszem az asszony megöl:o)) Bár szerintem szart sem ér, ugyan úgy vízkövesedik minden.

Lehet hogy víztisztításra meg jó?

Azért 227 + ÁFA-ért mit tudtak belerakni?Talán aranyból van a bele :o)
Előzmény: Blue_Sky_007 (8342)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8343

Az egy régi ár volt, itt van új: http://www.a-gyal.hu/viztisztito/vizko.htm

 

Nekem csak az a bajom ezekkel, hogy sehol nem találok referenciát, hogy XY bácsi, cég, Aquapark használja, és itt a mérési eredményei.

Előzmény: motinka (8341)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8342

Ez egy 2005-ös cikk.

Ergó vagy rohadt drága Készülék ára = 227 000 Ft + ÁFA , vagy parasztvakítás, mint a gáz kezelése árammal és ezáltal x% energiamegtakarítás.

 

Szerintem az elv olyan, mint a nagyfrekis (változófrekis) vízkőtelenítők. Bár nem értek hozzá.

 

Előzmény: motinka (8341)
motinka Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8341
Ehhez mit szóltok?

Ez jó valamire vagy csak marketing az egész?
Valaki találkozott már ezzel?
taki_67 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8340

"...pocsizott ma már vki?"

Én tegnap. Annyira megörültem a sósavas pH csökkentés sikerén + sikerült a poszívózást is hatékonyabbá tenni, hogy bemerészkedtem porszívózni...

Kb. 20 perc múlva már azon gondolkodtam, talán nem kéne ennyire lelkesedni...

Előzmény: futóék (8339)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8339

úszó jégtáblák okozta sérülésveszély miatt, így helyes tán.....pocsizott ma már vki?

Lalalala

Előzmény: futóék (8337)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8338

Csak megpróbáltam egyfajta sorrendet felállítani. De nem azon van a lényeg.

Az egyes elemeket valamilyen módon végre kell hajtani.

Ki azzal védi a medit a szerves anyagoktól, hogy nem teszi fa közelébe, de nem takarja le, ki letakarja, ki azzal higítja a felgyülemlett káros anyagokat, hogy hagyja a srácoknak, hogy locspocsoljanak nyugodtan, majd a pótlás adja a vízfrissítést, ki egyszerűen leszív vizet, majd pótol.

És még lehet egy csomó egyéni 5letet felsorolni.

Ki így porszívózik, ki úgy.

 

Stb, stb.....

Előzmény: lac1 (8335)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8337
Teszteltem, klórt neki!!! Van egy kis üledékünk. Porszívás és okés is lesz. Zs A hőfoka? Az úszó jégtáblák sérülésveszélye miatt elfelejtettem megmérni. Talán jobb is...jöhetnek a finnek hozzám termálfürdőzni.
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8336
Tényleg, tudom már hol olvastam a sokkolást: hát a pelyhesítő dobozán!!!Tényleg!!!Eszembe jutott. Na...azért csak nem vagyok olyan nagyon feledékeny.
Előzmény: LamaLama (8320)
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8335
Kissé más sorrendben csinálom, illetve a már működő medence miatt: a víz a teszter szerint jó. Néha opálos volt, de utólag kiderült, hogy amikor jött a sógornőm pulyája, akkor az anyósom hozott az 5m3-be két vödör (20 liter!!!) meleg vizet. Hogy az egy helyre beleöntött forró víz mit tett, nem tudom, de másnap tejben lubickoltam. Kurva anyázás, fenyegetőzés, klór, és mostanra TELJESEn átlátszó opálmentes víztiszta folyadék a medencében. És utána az, amit már írtam: "műszerrel" rendben a víz, de az időjárás miatt sokk klór.
Azt nem állítom, hogy ez az egyedüli vagy csak simán helyes eljárás, de tiszta és mérésileg is rendben levő vizem van.
És napi 3*-i vízforgatás. Reggel-délben-este. Porszívózásnál, ami mindig úgy megy, hogy a süreje fúrógépessel ki a francba, egyszer meg hagyományosan a homokszűrőn keresztül. Aztán meg a kertbe menő víz helyett visszatöltés.
A többi is stimmel, amikor nem használjuk, akkor mindig takarás, enyhén hipós lábmosó. 5 liter vízbe 0,5-1 deci háztartási (tehát hígított) hipó.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8332)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8334
Úgy kedvet kaptam, megyek megtesztelem a vizet!Zs
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8333

Honnan tudod? Ott voltál? :-DDDDD

Amire Te gondolsz, azt V.I. Lenin mondta. :-)))))

Előzmény: hzolee (8331)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8332

A klórsokk nem csodaszer.

Nem jelenti azt, hogy hosszú időre semlegesít mindent. De kihagyni vétek, és hiba.

 

Leírtam már sokszor, mi kell a víz rendben tartásához, ez olyan mint a kisrutin, meg a nagyrutin, de lehetnek eltérő esetek.

  1. ismert víz
  2. beállított pH
  3. beállított klórszint
  4. heti 5% folyamatos vízcsere (egész nyáron a használat alatt, főleg klórozott medencéknél)
  5. víz védelme a szerves anyagoktól (madárkaki, stb)
  6. lehetőség szerint folyamatos vízmozgás, de legalább ne legyen holt terület
  7. sokkoló klórozás
  8. amikor kell pelyhesítés
  9. folyamatos szűrőtisztítás (igény szerint)

Van amelyik részlegesen elhagyható, időben kitolható, de ezek az általános feltételek a víz tisztántartásához.

SZERINTEM!

Előzmény: lac1 (8327)
hzolee Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8331
nem is ezt mondta :-))))
Előzmény: Blue_Sky_007 (8318)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8330
Ez jó. De  nekünk nem volt spéci takarónk, csak egy nylon....annak meg mindegy volt szegénykének. Elég drágák ezek a takarónyavalyák, akinek van ne vedrezzen!!!Buborékfóliát néztem most, de méretben 23 Eft a medinkre. Na akkor viszlát bubik.Zs
Előzmény: Márklár (8328)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8329
Mi idén lustik vagyunk nincs letakarva a medink. Pár bogarantyú kárát látja ennek, de ha ők vadásznak ránk, akkor engem sem érdekel. Egyébként próbáltál már élő szöcskét lefölözni a vízről? Zs
Előzmény: LamaLama (8324)
Márklár Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8328

Anno homokozó vödörrel mertem le róla a vizet...

 

Én meg a lábmosó lavórral, de ahogy meregettem, mindig megnynomtam lefelé a

takarót, az lett az eredménye, hogy a szálak szétcsúsztak, és a takaró átengedte

alulról a medence vizet. így már az esővíz is átszivárgott. Mióta erre rájöttem, azóta

csak leszivatom az esővizet, így megkímélem a (nem olcsó) medencetakarót.

 

Márklár

Előzmény: futóék (8321)
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8327
Jah, amikor én néztem az időjárás-jelentést a következő két napra - tegnapelőtt - valamint a jegesmedve veszélyre figyelmeztetést, a klórszintet klórsokkal felnyomtam 5 körülire... Ma nem mértem, de állítom, hogy holnap olyan lesz, mintha semmit se csináltam volna. De a nyüvek ezt nem mondhatják el...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8318)
medimami Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8326
Szia, én azt mondom neked, hogy a rendszeres törődésnél  nincs fontosabb. Május 30-a óta feltöltött medencémben kristály tiszta a víz, naponta 1-szer átforgatom az egész vízmennyiséget, a papírszűrőt 2-3 naponta takarítom, alaposan kislagolva, 2-3 naponta porszívózok, 1db multi tabi ázik állandóan a vízben, és 3naponta 4dkg gyorsaklórt teszek bele meg ph- is. Éjszakára mindig letakarom,+nappal is ha nincs jó idő, ezen a héten még csak alákukkantottam a takaró alá, még forgatáshoz se vettem le, de ma már kibontom. Ha mindent összeszámolok akkor se több napi 20 percnél a törődés amit meghálál az én kis tengerem:)) tehát az én véleményem, ha odafigyelünk, teljesen jól karban lehet tartani a gyári eszközökkel nem is túl nagy fáradsággal. ja a medi 457*107 intex 99w-os forgatóval ,slagos porszívóval, gyári takaróval.
Előzmény: dithke (8310)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8325

Akkor én nem (c)sokkolózok ma már...:) Jó időt akarok!!!!!!!! Mert sokkot kapok!!:)))

Előzmény: LamaLama (8320)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8324
1,5 méteres 3/4"-os slag, meg egy 1,5 literes ásványvizes palack homokkal feltöltve.
A palackkal lesúlyozom a slagot, ettől lesz egy kis kürtő, amibe összefolyik az összes víz. Megszívom és magára hagyom. 20 perc múlva kitakarom a medencét és a fólián maradt 3-4 liter vizzel könnyen elbánok. Nem szépségdíjas megoldás, de működöképes, de nem is árammal megy :)
Előzmény: futóék (8321)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8323

dithke,

sok jótanácsot kaptál, így ezeket én nem ismételném.

Inkább leírnám azokat a hibákat, amiket én elkövettem.

 

1. ph: sokáig nem tulajdonítottam neki jelentőséget, de most már saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire fontos! Hiába klóroztam, algaölőztem, pelyhesítettem, nem jött az a hatás, amit vártam, nem volt olyan szép tiszta vizem, mint a többieknek. A pH 7,8-volt. Miután beállítottam 7,0...7,2-re, rögtön tapasztalható volt a javulás. A leginkább szembetűnő az opálosodás; hiába pelyhesítettem, semmi. Miután a pH-t beállítottam, az opálosodás is megszűnt.

 

2.  Papírszűrő vagy homokszűrő?

Buta lesz a hasonlat: trabi vagy merci? Mindegyikel eljutsz a célig, de nem mindegy, hogyan. Kb. 3 hete vettem homokszűrőt. A beüzemelést követő második órában már látszódott a különbség (az előnyöket lac1 kolléga már kifejtette). Ha tudsz rá áldozni, vegyél. DE!!! Ne gondold, hogy ha homokszűrőd van, minden gondod megszűnik. Ugyan úgy foglalkozni kell a medencével, csak a feladatokat hatékonyabban és gyorsabban tudod elvégezni.

Ugyanakkor elismeréssel tudok szólni azokról a topiktársakról, akik hihetetlen kreativitással, lelkesedéssel folyamatosan fejlesztik a papírszűrős rendszert (pl."csodazsák).

 

4 éve van medencénk. Eddig egy szezonban legalább 2-3x vizet cseréltem. Most van az első év, amikor 6 hét után még mindig tiszta. Ehhez szükség volt a topiktársak tanácsaira, tapasztalataira, a folyamatos vízminőség ellenőrzésre és ha szükséges beavatkozásra.

Előzmény: dithke (8310)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8322
áhá, most, hogy mondod valami rémlik már...dereng a fény az út végén.(biztos a vízhiány jelei mutatkoznak nálam)Zs
Előzmény: Blue_Sky_007 (8318)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8321
Anno homokozó vödörrel mertem le róla a vizet...száraz nyarak....de mostanában sajna többet esik.
Előzmény: hzolee (8314)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8320
Azért, mert ha a víz nincs rendben, akkor nem elég neki a "a PH és a klór rendben van" :) Szóval egy sokkolással a szerves cuccok lebontását meggyorsítjuk, aztán a cuccot pelyhesítés után megpróbáljuk teljesen kivonni a vízből.

A másik, hogy megfigyeltem, nem egy hozzászólás úgy kezdődik, a "PH meg a klór OK, de a vizem mégis dzsuvás". Aztán pár sor alatt kiderül, hogy mégse olyan biztos, hogy rendben vannak ezek az értékek, mert vagy rosszul olvassa le, vagy rossz a teszter, vagy 3 hete mérte utoljára vagy mittudomain... Aztán mikor rendesen a-tól z-ig mindent megkap a víz, jön vissza hálálkodni, hogy milyen szép lett. :)
A távgyógyítás bája, hogy nem tudja Blue se megmondani, hogy "kéne bele 34gramm klór granulátum és 42 ml flockfix, aztán csók! Ezért jönnek az általános, jól bevált modulok. :)
A sokkolással nem "teszi tönkre a vizet", ám ha kihagyja ezt a lépést és mégis a klór volt a ludas, akkor az összes munkája, vegyszere kárbavész.
Előzmény: futóék (8317)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8319

Hagyd!

 

Ha már valakinek a tanácsát megfogadja, az jó.

Ha nem tudja mit csinál, és elkezd több tanácsot össze-vissza ötvözni, akkor lesz baj.

Ha az enyém nem jó neki, szíve joga.

Sokan elkezdenek kapkodni, megrettennek, azonnali eredményt várnak.

 

Előzmény: LamaLama (8312)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8318

Hát igen, lemaradtál egy-két leckéről.

Beírunk az ellenőrződbe, és............

 

Sokkolni kell, egyrészt a rezisztencia miatt, másrészt a fertőtlenítés folyamatos megújítása miatt.

 

Azért mert a rendszerben a klórszint megvan, még nem jelenti azt, hogy minden rendben van, és ülni kell babérjainkon.

 

Ugyanis a zavaros algás medencevíz kitisztításához az 1-1,5 mg/l klórszint kevés!!

 

Olvasni olvasni olvasni, ahogy 6. Lenin is megmondta!!!

Előzmény: futóék (8317)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8317
Figyi már. Ha a ph és klór rendben, akkor minek sokkolózni? Valamiből kimaradtam?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8304)
aknitak Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8316
Sziasztok!
Nekünk egy INTEX 450x120 medencénk van május elején állítottuk fel július elejére a vizünk bezöldült hiába raktunk bele minuszph, algaölöőt ,gyorsklórt már hypóval is próbálkoztunk nem segített a zöldes színe nem akart elmúlni .Vízcsere nem jött szóba mert iszonyatos mennyiségű vízről lett volna szó legalábbis szerintünk.A gyári keringető egy 100w os 3,5m3/h szivattyú ami a vizet már meg sem mozgatta.
Férjem elhatározta magát és a Bricoba vettünk egy Intex vizszűrőt ami igaz hogy 650w-os de 15m3/h mozgat meg azóta a vizünk napról napra szebb már nem zöld még az alja kicsit zavaros de már látszik a medence mintázata.Az első óra után aszürője sötét zöld lett kimostuk azóta már egyre kevesebb trutyi van a szürőbe és a vizünk egyre szebb.
lac1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8315
Ebben azért vitatkoznék Veled. Drágának tényleg drága, de ezért olyan plusz "szolgáltatást" kapsz, aminek ára - és sajnos ennyi ára - van. Sokkal hatékonyabb, kevesebb vesződség, miegymás. Megúszhatom olcsón és naponta-kétnaponta mosogathatom a szűrőbetétet, meg vackolhatok a gyári szűrő + "innofilt" termékkel. Vagy: 1-2 hetente visszamosom és kész. A sokkal nagyobb porszívózási teljesítményről ne is beszéljünk. A Shott homokszűrő 30 + egynéhány ezer HUF. A papíroshoz képest, ami 10 ezer alatt van, valóban soknak látszik. De a mosogatást és cserét valamint a egyéb kiegészítő vackok árát hozzáteszem, akkor már nem annyira rossz a helyzet.
Szerintem.
Előzmény: Kumpi (8309)
hzolee Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8314
sziasztok!

bogarak:

vettünk egy akvarista kishal-kiszedő hálócskát. Medencébe menéskor gyorsan összekapkodjuk a bogarakat meg virágszirmokat, ezt-azt, és kész is. A kishálóval a középre "örvényeltetett" kosz nagyját is ki lehet kapni.

fóliába rekedt víz:

nem tudom, milyen elmés készülék lehetett annak eltávoliítására, de szerintem a legegyszerűbb egy vékony műanyag cső :-)

zoli.
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8313
A gyári vízforgatóhoz a papír helyére nem igazán lesz jó, mert mert jó sűrű az anyag. Az a szűrő a kis szivattyú szívó oldalán van és ahogy kezd eltömődni, úgy lesz egyre kisebb a ráfolyás és egyre kevesebb vizet fog szállítani. Akkor meg azért lesz gyenge a szűrés, mert óránként csak pár száz litert fog megforgatni. Nem a szebbik megoldás, de mindenképpen a zsákot javasolnám!
Előzmény: dithke (8311)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8312
Figy, nem véletlenül írta Blu Sky sorszámozva a teendőket! Olvasd el megint és csináld lépésről lépésre az első 5 pontot, a 6.-at pedig minél sűrűbben ismételni.

A szűrőt pedig ne 4 naponta tisztítsd, hanem sokkal gyakrabban. Akár naponta is többször. Azok a bogarak, amik a szűrődben vannak, ugyanúgy a vizedben rohadnak el, csak éppen nem a szemed előtt. Szal félre a lustasággal! :)
Előzmény: dithke (8310)
dithke Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8311

Beszéltem az Reitter F. utcai szürőssel, (nagyon segitőkész!!:))) melyikket érdemes varratni, zsákot a kimennő ágra, vagy bele a papirszürő helyére egy szürőt kiváltani a papirfiltert?? és kell külőn a porszivózáshoz is? vagy mosóm sürün, és azonnal?

dithke Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8310

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat, ma el is kezdem a takaritást, a bogarakat eddig azért nem tudtam össze porszivózni, mert nem láttam le a medence aljára, opálos zavaros a viz.

A vizforgató ma is ment, de semmi eredmény, megyek veszek pelyhesitőt, összekavarom, és leállitom a szivattyút aztán majd holnap megvizslatom mi az eredmény. Elötte sokkoljam klórral, ha a klórszint normális? és a ph?vagy elég a pelyhesités?
A zsákot amit irtatok hova kell tennem? kiváltja a papirszüröt? oda megyek és már meg is veszem náluk, vagy rendelnem kell? nagyon nem szerettem a szürőét 4 naponta tisztitom, de elég szmötyis mindig:(
Sziasztok köszi előre is, jövök du. szép napot mindenkinek:))

Előzmény: Kumpi (8309)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8309

Ja, még vmi:

sztem a homokszűrő egy ekkora medencéhez túlzás lenne... Többe kerül maga a szűrő, mint a medence. (persze ez csak a saját véleményem, és pénztárcafüggő erősen :-) ) Ha a későbbiekben nem gondolkozol nagyobb medencében, akkor nem érdemes megvenni (bár aki megteheti... :-) ) Én inkább egy jó szűrőanyagot ajánlok, az Innofilt cég meg is csinálja a zsákot belőle. Hidd el, megahatékony! :-D (a bogarak is mehetnek bele nyugodtan, nem kell kifelé pazarolni a vizet a medencéből, és a barnás-zöldes homályt is megszűri, és egyszerűen lemosható!)

Előzmény: dithke (8299)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8308
Egyébként vki - talán még a szezon elején - feltett egy ponyváról vizet leszívó kézikészüléket, amit automatizált vhogy, na nekem az nagyon bejött! :-D Elmés volt, ötletes, és gondolom hatékony is. Egyetlen kritériuma van, hogy a ponyván ne legyenek lyukak eleve... :-D
Kumpi Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8307

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Lökött :-)))))))

Előzmény: hzolee (8305)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8306

A benne kavargó bogarakra jó megoldás, ha körbe-körbe mész párszor (sietősen), és utána kijössz, hagyod, hogy a centrifugális erő :-D dolgozzon, középre örvénylik a bogármennyiség nagy része. Na, ezt egy mozdulattal a szívócsonkra (medence belső fele) erősített gégecsővel ki lehet szippantani (ha van vmilyen jó szűrőd, talán a papírszűrő is felfogja a nagyját, de akkor többször kell megcsinálni, sztem...) Ha nincs jó szűrőd, akkor ki a medencéből, de hogy a slag hatékony lenne....hááát...erről nincs tapasztalatom.

A pelyhesítés sem olyan rossz  megoldás, mert az olyan "porcica-szerűen" egybegyűjti a szmötyit (többek közt a bogárállományt is), de ahhoz idő kell, és szintén jó szűrő...

 

 

Előzmény: dithke (8299)
hzolee Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8305
Már látom a célt.
http://www.extrem.hu/cikk/extrem.hu/1408
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8304

Szia!

 

  1. pH-t ellenőrizni, beállítani.
  2. Sokkoló klórozás (3-5 mg/liter) számold ki mekkora a medencéd, majd a cím alatti kisokos szerint keverd bele.
  3. Jól elkeverni, majd leállítani a szűrőt, hogy leüljön a szmötyi az aljára.
  4. Legalább egy éjszakát álljon, majd másnap délelőtt kiporszívózni az alját (hogy hogyan történik, olvass vissza, vagy használd a keresőt)
  5. Ha még mindig opálos, akkor pelyhesítés (a papírszűrőnek megfelelő technológiával).
  6. Sörözés, fürdés.
Előzmény: dithke (8299)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8303

Pelyhesítés

 Ha napfény éri a túl sok lebegő szilárd anyagú részecskét tartalmazó víz felszínét, a fénysugarak szóródnak, a visszaverődő sugarak interferenciát okoznak. A víz így homályossá, ködössé és visszataszítóvá válik. Ellentétben azzal az esettel, mikor a víz kevés ilyen részecskét tartalmaz - a napfény úgy tükröződik szemünkben, mint egy jól csiszolt gyémánt. Az ilyen víz tiszta és tetszetős.

 Az uszodavízben lebegő apró kolloid szennyeződéseket, mint például az algákat a szűrő nem képes kiszűrni. A medence vize ezektől az anyagoktól opálossá válik, amit csak pelyhesítő anyagok segítségével lehet megszüntetni. Az azonos előjelű elektromos töltéssel bíró részecskék taszítják egymást, így egymástól elkülönülten lebegnek a vízben. A pelyhesítőszerek olyan vegyszerek, melyek a vízhez történő adagolás során semlegesítik a részecskék töltését, így azok összeállnak (ún. pelyhekké ) és szűrhetővé válnak. A pelyhesítő szerek az apró részecskéket nagyobb méretű pelyhekben gyűjtik össze, melyek a szűrőn kiválnak. Ezt a tömörülési folyamatot pehelyképződési folyamatnak, (flokkulációnak) nevezzük, amikor is a részecskék mérete megtöbbszöröződik és alkalmanként a medence aljzatán rakódnak le.

 

Előzmény: dithke (8299)
futóék Creative Commons License 2008.07.16 0 0 8302

Sztem pelyhesítés, ülepítés középre,és porszívózás kifele a mediből.Utánna vízpótlás, majd folyamatos szűrés, amíg le nem tisztul, közben tesztelgetés: vegyszerpótlás. Nálunk így lett jó. És persze a papírszűrő ellenőrzése. 

Előzmény: dithke (8299)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8301
Tegyél a fólia alá egy felfújható labdát, akkor nem "horpad" be, lefolyik a víz a takaróról.
Előzmény: dithke (8299)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8300
bogarak vannak az alján? első dolgom a leporszívózás lenne.
Előzmény: dithke (8299)
dithke Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8299

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni, index medencénk van 457x107, a ph rendben klórszint is, de a vizünk a medencében átláthatatlan, homályos, kicsit zöldes is.
Öntöttem bele algaölöt is, de a vizforgató is, nagyobb szivattyú rákötésével is max, a nap túlnyomó részében is megy, éjjel több órát folyamatosan, a medencéhez adott papirszürős szivattyú belekötésével.
Klórtabletta az úszóadagolóban van folyamatosan. (kis méretű 4-5db)

Ha letakarom akkor teli megy vizzel, lehetetlen levenni róla a takarófóliát, a viz, a benne kavargó bogarakkal, megy a vizbe a végén, a viz ettől megint csak hogy néz ki, szürés.
Ennek ellenére ha bele megyünk és felkavarjuk, feljönnek az elpusztult bogarak az aljáról és hát elég gusztustalan látvány.
Páromnak már az agyára megyek és szive szerint töltené tiszta vizzel újra.

Mostani ötlettem a pelyhesitő lenne, szerintettek? jó ötlet? hogy kell használni? mennyit töltsek bele, ha egyátalán jó lenne igy? köszönöm előre is.
A homokszüröt amit itt valaki ajánlott, van vele valakinek vélemény, tapasztalat? mennyit kell mennie egy nap?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8298

Szia!

 

Nem tudom kinek céloztad a válaszodat és a köszönetedet, mert nem használod a "válasz" gombot.

 

De!

Szerintem ekkora medencéhez vegyél homokszűrőt. Nem fogod megbánni. Én nem vacakolnék papírszűrővel. A Shott szűrő az elég jutányos áron van.

 

Például itt!

 

A pelyhesítés a papírszűrővel úgyis csak kínszenvedeés (bár nem lehetetlen).

Előzmény: slackyy (8297)
slackyy Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8297

Hello

 

Köszönöm a multkori segítségedet!!!

Követtem "az utasításaidat" és lám lám másnap kristálytiszta lett a vizem!!!!:):):)

Viszont most pelyhesítőt kell szereznem mert  vannak a vízben kis fehér darabkák és hát elég gusztustalan és ettől a víz most kicsit homályos lett a keringető amit adtak hozzá meg egyenlő a nullával mert nagyon kicsi a teljesítménye csupán 85 w-os!!:(:(

Megtudnád mondani vagy valaki hogy hol kapok hozzá jobbat???Na meg pelyhesítőt??Tiszta szégyen de nagyobb áruházakba max minuszaph-t lehet kapni!!

UI: olyan hideg van hogy lassan melegíteni kell a vizet:)

Ergobácsi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8296
Ha valaki lát esetleg elfogadható áron 3,66-os medencetakarót ami NEM Bestway márkájú, akkor kérem tegye közzé. Köszönöm
TnéSr Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8295
Van valakinek tapasztalata a DEWAN 20 T és DEWAN 20 P aktív oxigénes termékekről?
Henker Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8294
Itt le is irnám, hogy az én 45W-os vizforgatóm ELADÓ! Ha érdekel valakit, megegyezhetünk!
Henker Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8293
Postával együtt 10.000 Ft lenne a 95W-os kavaró. Vélemény?
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8292

Ne kiabálj!!!!

 

Elriasztod a pingvineket!

Előzmény: futóék (8289)
Henker Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8291
SEGITSETEK! Egy 95W-os vizforgatónak mennyi lehet most az ára? Tudok egyet használtan, csak nem tudom megéri-e megvenni. 9.000 Ft lenne.
futóék Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8290
Na megyek begyújtok a kandallóba.....
futóék Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8289

HAHÓ VAN ITT VALAKI?

Itt a jégkorszak.

futóék Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8288
De fürdeni se...vagy mégis?
Előzmény: Piki Patos (8287)
Piki Patos Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8287
Nálam egy kicsit más a helyzet, ugyanis hiába van tizenpár fok kint a medi vize most is 24 fokos :) ugy néz ki jó a takarója, vagy mi a fene...ugy h korcsolyázni nem fogok még egy ideig....
Előzmény: LamaLama (8284)
futóék Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8286
Esik és esik és r....t  hideg van.Ja és semmit nem haladtam a medence környékének ápolásával. Pedig már úgy gyönyörködnék benne.Mármint a mediből kifelé nézegetve egy matracon hűsölve....nyugiban...ehelyett a kutyámat tartom szemmel idegesen az ablakból, aki a szomszéd kertjében garázdálkodott a reggel. Jó lenne egy villanypásztor helyettem...és fázom is.Zs
Kumpi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8285
Majd vigyázok, hogy ne kapjon el túlságosan a csúszás heve, és megállok a perem előtt :-D De  tök mindegy, úgysem esne össze, ha leengedne sem, a fagyott víztömb megtartja! :-D
Előzmény: LamaLama (8284)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8284
ki ne vágja a kori a peremet! :P
Előzmény: Kumpi (8280)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8283
Eh... jó Neked mert korcsolyázhatsz. Én a jegesmedvéket üldözöm, nincs idő korcsolyázásra.
Előzmény: Kumpi (8280)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8282
LPE cső.
Előzmény: hzolee (8272)
lac1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8281
El kéne gondolkodni a fokozatos hosszúság/teljesítményen. A túl meleg sem jó.
Szerintem.
Előzmény: taki_67 (8270)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8280
Remek időjárás... :-( Mindenesetre a korcsolyámat már előkészítettem. Muszáj kihasználni  a medencét, vmilyen formában :-D
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8279
"ha folyamatosan keringteted a vizet - a kis felület miatt - a napnak nem lesz ideje felmelegíteni."

Szerintem a melegítés szempontjából tökmindegy, hogy folyamatosan forgatja a vizet, vagy sem. Attól még átveszi a nap energiáját, hogy rövid ideig tartózkodik a csőben. Mindössze nem ugyanaz a 25 liter akkumulálja. Inkább az az érv szól a folyamatos keringetés ellen, hogy sokba kerül a villany. :) Pazarlás...
Elég kiszámolni, hogy hány liter víz fér a csőbe és annyi ideig járatni a szivattyút, amíg kicserélődik benne a víz. 1-2 perc elég. Meg láttam az egyik villamossági boltban csőtermosztátot. Csak rá kell bilincselni a csőre és ha eléri a beállított hőfokot, akkor bekapcsolja a szivattyút. Ha kicserélődött a víz, akkor lehül a termosztát érzékelője és kikapcsolja a szivattyút. A kütyü 2700Ft-ba került.
Előzmény: taki_67 (8270)
TnéSr Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8278
Van valakinek tapasztalata a DEWAN 20T és DEWAN 20P aktív oxigénes termékekről?
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8277
Köszi a újra (a képet is) !
:-)
Előzmény: Ergobácsi (8274)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8276
Logikus.
Előzmény: Axióma (8275)
Axióma Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8275
Ha parhuzamositod (akar felbevagassal, de ugye jobb a dupla annyi cso ha elfer), akkor az kisebb ellenallast is jelent. Persze csak ha olyan eloszto szerelvenyt hasznalsz, aminek a kozos aga legalabb ketszer akkora keresztmetszetu, mint a cso keresztmetszete.
Előzmény: hzolee (8265)
Ergobácsi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8274

Én voltam az.

 

 

Szóval ez egy 2,10x2,10-es OSB tábla.

Jelenleg 100 m 20-as LPE cső van rajta , véleményem szerint még kb. 50 m ráfér.

 

A 20-30 m biztos hogy semmit nem ér. Szerintem.

Előzmény: hzolee (8272)
bekom Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8273

Sziasztok!

 

Azt hiszem ma délután én is kiugrok a telekre megsózni a vizet, nehogy belefagyjon a medencébe. :)

Nem tudom ki volt a Dunakeszi Madaras tescóban vásárolni, de mégegyszer rákérdeznék, hogy látott e a-s papírszűrőt olcsón (magasabbik)?

 

hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8272
5411-es hsz-ben is 30m cső.

A 200-ról kezdenek feljönni az emlékek. Nem locsolócső volt az, hanem vmi vékonyabb, így talán már reális a 200m. Csak a legkülső karika önmagában kb 6,28m hosszú. ha mondjuk a keresztmetszet 20mm, akkor a következő még mindig 6,16m... nincs kedvem számtani sort számolni, de mégis reális. Sorry!
Előzmény: taki_67 (8270)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8271
közben keresem az eredeti hozzászólást, nade az index keresőjét azt inkább hagyjuk. Legalábbis Opera9 alatt nagyon sz_r.
Előzmény: taki_67 (8270)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8270

Hzolee,

igaza van LamaLama topiktársnak, valóban kicsi lesz a felületed 20 m csővel... ha folyamatosan keringteted a vizet - a kis felület miatt - a napnak nem lesz ideje felmelegíteni.

De azért nem kell elvetni az ötletet. Tavaly én is kísérleteztem; nekem kb. 30 m csövem volt, és egy másik szivattyút tettem rá, amit időkapcsolóval működtetem: 30 percenként 5 percre bekapcsolt. Lassan, de érezhető volt a melegedés a medencében.

Aztán lehet ezen a témán agyalni tovább, pl. egy táblára szépen egymás mellé hajtogatni a csövet, a tábla és a csőkígyó közé fényvisszaverő anyagot tenni, a tábla hátsó részét leszigetelni, de akkor már oldalakat is le lehetne zárni, a cső fölé üveget tenni... 

Előzmény: hzolee (8265)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8269
Köszi a szivattyúmotor leírást egyébként :-)

Most így az időjárást elnézve már inkább attól félek, hogy belefagy a víz, és az egészet szétfeszíti.
Előzmény: LamaLama (8267)
hzolee Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8268
a 200m nekem is logikusabbnak tűnik, bár a fotón egy kb 2x2m-es táblára volt feltekerve a cső. 200m-t ilyen kis helyre feltekerni... vagy én vagyok nagyon eltévedve.

na mindegy, az a lényeg, hogy _lehetetlen_ felmelegíteni a viZet. akkora a fajhője, olyan drága az elektromos energia, annyira nincs hely napkollektornak... GRRRRR! A legelején kellett volna _tűzforró_ vizet belerakni basszus. Komolyan felmérgesít. 2 nap meleg, 1 hét sarkköri időjárás. :-(((((
Előzmény: LamaLama (8266)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8267
a gyári szivattyú motorját nehéz leégetni, mert azok nem szokványos motorok. Az állórészben van egy műgyantába öntött tekercs és a forgórész csak egy lapáttal összegányolt mágnes. A tekercs folyamatosan áram alatt van és marhára nem érdekli, hogy a mágnes forog-e a belsejében. Az egyetlen probléma az, hogy az áramló víz adja a tekercs hűtését és ha sokáig nincs hűtés (meg van szorulva, vagy sokáig jár üresen), akkor tényleg túlmelegedhet a tekercs. De pár óra meg se kottyan neki.
Az én teleshopos kütyüm is megszorult a napokban egy vizibomba foszlányától. 2 órás ciklusokat fut többször egy nap és a vízminőségen vettem észre, hogy valami nem stimmel, tehát már pár ciklust "megtett" így megszorulva :) Kiszedtem a gumidarabkát és azóta is megy frankón.
Előzmény: hzolee (8265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!