Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2006.08.17 0 0 309
Csak tipp, nekem az SP2 oldotta meg a gondot.
Előzmény: -pocc- (308)
-pocc- Creative Commons License 2006.08.17 0 0 308

   Sziasztok ! Segeítséget kérnék. Adott e PS A 530-as gép és nem tudom a képeket áttölteni a számítógépemre ! A hozzá adott programmal a 300D- ről simán letölti a Jpeg képeket. Elkértem egy barátom 530-át arról sem mennek át a képek. Mit kellene tennem ( beállítanom ) a gépen ?

 Előre is köszi Zs.

martin555 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 307

:D   :D   :D

 

 

 

(egy canon a520 tulajdonos)

Előzmény: the-godfather (306)
the-godfather Creative Commons License 2006.08.16 0 0 306
A kéményseprők pedig fekete ruhában járnak.
Előzmény: J.a.n.e.s.z. (305)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2006.08.14 0 0 305
De az is csak 3 perc!!!!!! Az A80-as korlátlan a videofelvétel. Bár ott csak 320X240.
Előzmény: the-godfather (304)
the-godfather Creative Commons License 2006.08.14 0 0 304

Igen, próbáltam.

Olyan 195mp-nyi video megy 640x480-ba.

Az eltelt időt nem mutatja és nem tudja visszajátszani amugy működik.

 

Memóriakártyát megformáztam, felmásoltam kártyaolvasóval a filet.

Bekapcsolás után lesz egy olyan új menüpont, hogy "Update" vagy valami ilyesmi.

OK gomb majd imádkozás, hogy ne merüljön le az akksi. :-)

Előzmény: prokop (301)
martin555 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 302
megkérdeztem az orosz programozótól, mikor ad ki A520 hoz mod-ded firmware-t, meg hogy hogyan kell feltölteni. várom a válaszát.
prokop Creative Commons License 2006.08.11 0 0 301
Probalta valaki azt az orosz oldalrol leszedheto firmware dolgot?

Előzmény: the-godfather (291)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.10 0 0 299
AZ árak csökkennek én 1 gigát 9 ért kingston, de van ahol 7500 piz
Előzmény: J.a.n.e.s.z. (298)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2006.08.10 0 0 298
wow+ Ez jó ár! Én az 512-t vettem 8ért, de ennek már fél éve.
Előzmény: Törölt nick (297)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2006.08.07 0 0 296
Igazán nincs mit! Én csak azt nem tudtam, hogy ilyenkor lejátszó üzembe kell tenni a gépet! Én is nagysokára jöttem csak rá.
Előzmény: Lacivill (295)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.07 0 0 295

Köszi ezek szerint az SP2 megoldotta.............

Müxik, köszi.

Előzmény: J.a.n.e.s.z. (294)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2006.08.07 0 0 294
Lejátszó módba kell tenni fképezőt és be is kell kapcsolni. És ekkor -elvileg- felismeri. Ha enm, akor format c:
Előzmény: Lacivill (293)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.07 0 0 293

Nekem a legnagyobb mérgem, hogy az XP+SP2 se ismeri fel alapból meghajtóként, kénytelen vagyok feltenni a hozzáadott programmhalmazt:)

Ha valaki tudna erre megoldást azt megköszönném.

J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2006.08.07 0 0 292
Semmivel sem rosszabb! De asszem visszaköszön az, amit írtam. Nagy pofával reklámozzuk, hogy de ez egy Canon...
Előzmény: TakiA93 (289)
the-godfather Creative Commons License 2006.08.07 0 0 291
"Unofficial A510 firmware (restored from memory dump, patched to remove 30 sec limit on 640x480 video)" http://wins10sh.narod.ru/index1.html
TakiA93 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 289
Akkor legközelebb vegyél samsungot...
De elötte hasonlítsd össze egy azonos árkategóriáju samsung meg Canon képét.
Előzmény: J.a.n.e.s.z. (288)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2006.08.06 0 0 288
A samsung is fényképező, mégis lehet vele videót készíteni! ráadásul ilyen tökéletes képminőségben még nem is láttam fképező által készített felvételt!!!!!!!!!!!!! Ja, és azt is elfelejtettem mondani, hogy uannyiba került mint a Canon...
Előzmény: TakiA93 (287)
TakiA93 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 287
Videózásra vegyél videókamerát. Ez egy fényképezőgép. Egy d-slr géppel abszolút nem lehet videozni, akkor most azok már szarok is?
Előzmény: J.a.n.e.s.z. (286)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2006.08.04 0 0 286
Én nagyot csalódtam ebben a gépben... a munkatársaimnak vetítettem, hogy milyen fasza kis gépet vettem, hű de fasza áron, 4MP, stb... aztán kiderült, hogy szvsz képzajosabb a kép, mint a régi A80-nak, a 640X480-as videofelvétel 30mp-re van korlátozva,ráadásul 15fps, nem lehet webkameraként használni, videozás közben nem lehet zúmolni... erre a munkatársam vett egy fele ilyen vékony Samsung gépet, ami 5MP-es, 25fps-et tud+webkamerát, kissebb, disegnosabb... én meg mindig csak azt tudom elmondani, hogy jó, de ez egy Canon... de belül érzem, hogy ezzel az ember csak takarózik.
NintausMan Creative Commons License 2006.07.24 0 0 284
Az AiAF szerintem (is) marhaság, át is kapcsoltam egyből sima spot frame-re, így legalább én tudom eldönteni, hogy mire fókuszáljon a gép. Igaz, ez az opció csak manual módban elérhető, de az auto módról amúgy is hamar leszoktam (pl. képzaj csökkentése céljából fixre beállítottam ISO 64-et, ami szintén csak manualban módban lehetséges).

Érdekes lenne közvéleménykutatást rendezni, kinek milyen élességű kép tetszik, bár tapasztalataim szerint egy fényképezőgépnél általában erénynek számít, ha éles képet készít és a júzerek többsége is ezt preferálja.
Megnéztem néhány, 530-assal készült képet is. Nekem úgy tűnt, hogy a nagyobb felbontásból adódó "részletgazdagodáson" kívül túl sok különbség nincs a képminőségben. Ennek főleg nagyobb méretű nyomtatásnál van jelentősége.

Ami a gép fogyasztását illeti, sokmindenre lehet panasz, de erre tényleg nem. Legalább is nekem tűrhetőnek tűnik. Régebben HP-s gépekről olvastam, hogy néhány tucat kép után lehetett cserélni benne - az elemet. Akkuról ugyanis nem volt ajánlott a gép működtetése.
Na de ez már tényleg off.
Előzmény: Optika (282)
Döme1 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 283

Sziasztok!

A következő a problémám:A520-ban teljesen lemerült akku cseréje után egyszerűen nem tudom a gépet bekapcsolni feltöltött akksival.Már mindent kipróbáltunk(kölcsön akku,elem,gombok nyomogatása,stb)de semmi.Van esetleg valami tapasztalata ezzel a jelenséggel kapcsolatban valakinek? Külföldről van a gép,tehát nincs magyar leírás,de valamennyit értek belőle,de nem találtam benne semmi erre utaló dolgot.

Tanácstalan vagyok segítsetek!

Előre is köszi!

Optika Creative Commons License 2006.07.24 0 0 282

Köszönöm. Arra (is) kíváncsi voltam, hogy kifogtál-e egy rosszabb példányt, de nem. A múltkori beírásod óta a saját felvételeimet is gyanakodva nézem és a netről letöltött 530-as képek bizony jobban tetszenek, mégis megérte volna. A sharpenezést majd én is kipróbálom, ha lesz időm.

 

Abban azért nem vagyok biztos, hogy minden esetben jobb-e a javított fotó. Az 5B például annyira kontrasztos, hogy ilyen fényviszony csak eső után, ritkán látható. A hajós képek és a legutolsó esetén a helyedben megkérdeznék egy forgalmasabb fotós topikot, mit szólnak hozzá, nekem fárasztó nézni fél perc után. Ez a véleményem nem mérvadó, sajnos romlik a szemem, de annyira még nem, hogy elrohanjak szemüveget csináltatni.

 

Ma kihozták a digicams.hu-n a 430-ast az alsó kategória legjobb gépének, de nem meggyőző a fölény. Egyedül az akkufogyasztásra panaszkodásukat nem értettem. Kb. 3 év múlva veszek komolyabbat, addig együtt élek valahogy vele. Az AiAF például lehet, hogy olyan mint a kancsal mészáros, aki nem biztos hogy oda üt, ahova néz. Még a próbálgató fázisban vagyok.

 

(Jé, a képléptetés tényleg rohan, mint amikor régi dos-os játékot töltesz egy mai számítógépbe!)

Előzmény: NintausMan (281)
NintausMan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 281
Felraktam néhány képet a http://wrk.freeweb.hu/kep/kepek.htm címre.
Használati utasításnak mindössze annyit, hogy lehetőleg a sima vindózos képnézőt (full screen módban /F11/), vagy az Acdseet használd az összehasonlításhoz. Jól látható a különbség. Megjegyzem, a sharpennel is csínyján kell bánni, mert túl erős beállításnál meg szemcsés lesz tőle a kép. Szóval nem jó ez sehogy.

(Azóta egyébként újabb negatívum jöt elő a géppel kapcsolatban. Családi összejövetel alkalmával a tévén keresztül akartuk végignézni egy kirándulás képeit. Semmi probléma, a masinán van slideshow funkció. Nosza, beállítom, képnézés elindul... és elkezdi baromi gyors tempóban lapozni a képeket egymás után. Nincs gond, mindjárt átállítom a lapozási sebességet: menübe belép, opció sehol. Kézikönyv elő, opció sehol. Leírásban mindössze ennyi: az automatikus visszajátszás 3 másodpercenként lépteti a képeket. Nem lehet módosítani az időt! 3 másodperc. Bebetonozva. Tetszik, nem tetszik, ez van. Ezután persze firmware fejlesztők és azok anyjának hangos szidalmazása következett.
A korábban említett régi Minolta esetében nem csak az időt lehet állítani, de még különféle lapozási effekteket is lehet választani. Ez a Canon meg... eh...)
Előzmény: Optika (280)
Optika Creative Commons License 2006.07.21 0 0 280

Hoppá!

 

Nekem is ilyen van, de ennyire nem rossz a véleményem, vagy nem vagyok annyira vájtszemű. Küldenél nekem mailben, vagy feltöltenél valahova a "kicsit homály" kategóriából párat (javítás utánit is összehasonlításként)? Köszi. Eredetileg én is 510/520-ast vadásztam, de nem lehetett már kapni, az 530-as meg már majdnem ugyanilyen automata, annyit nekem nem ér.

Előzmény: NintausMan (279)
NintausMan Creative Commons License 2006.07.19 0 0 279
Sziasztok!

Nemrég vettem egy PSA430-ast. (Szóval csak egy kicsit leszek offtopik.) Hetekig vadásztam rá, mire sikerült elfogadható áron beszerezni egy példányt. Persze ahogy a kezembe kaparintottam, azonnal tesztfotók tucatjait kezdtem készíteni. Az első hidegzuhany akkor ért, amikor az elkészült képeket a számítógépre áttöltve monitoron visszanéztem.
Homály.
Mindegyik kép homály.
Kivétel nélkül.
Nem nagyon, csak egy kicsit.
Épp annyira, hogy idegesítő és éppen ezért élvezhetetlen legyen a kép.
Először azt hittem én vagyok a hülye. Biztos valamit nem állítottam be rendesen...
Napokig gyártottam a tesztképeket, minden létező beállítást kipróbáltam, a végeredmény a kicsit homályos képektől a még inkább homályos képekig terjedt. Teszt gyanánt, ugyanazon beállításokkal csináltam néhány képet a Minolta E323 gépemmel valamint az új csodával, majd a képeket gondos elemzésnek vetettem alá. Hangos káromkodások közepette konstatáltam, hogy a Minolta 3MP képek sokkal élesebbek, tisztábbak, részletgazdagabbak és kontrasztosabbak, mint az újabb, korszerűbb, nagyobb felbontású PSA430 képei.

Olvastam valahol, hogy az alsóbb kategóriás gépek alapvetően mind egy kicsit homályos képet csinálnak, melyet azután szoftveresen javítanak fel a masinák. Ez szöget ütött a fejembe. Fogtam az IrfanView-t és végső kétségbeesésemben Sharpen-eztem vele egy képet. Láss csodát: az élvezhetetlen homályból hirtelen valódi, digitális géphez méltó, éles, nézhető fénykép lett. Gyorsan végigdaráltam néhány tucat korábbi képet is, az eredmény ugyanaz lett.
Nos, a sharpenezés jó móka (bár ha lehet, kihagynám), csak kár hogy jpg-nél minden konvertálásnak és filterezésnek adatvesztés a vége. Szóval ez nem tűnik ultimate megoldásnak, bár a homályos képek "élvezeténél" még mindig jobb.
Rákerestem a neten egy esetleges firmware frissítési lehetőségre, de azt persze csak magasabb kategóriájú gépeknél biztosítják, az ilyen "lowcost" negyvenezerforintos kacatokra nem adnak ki ilyesmit Canonék.

Mindenesetre azóta azon tűnődöm, vajon a képfeldolgozó szoftver ilyen csapnivalóan szar ebben a gépben, vagy esetleg más bibi van? (Ha az optikai beállítás, a fókusz, vagy a CCD lenne hibás, akkor szoftveresen se lehetne kiélesíteni a képet.)
Mi lehet ez?
elzé_1 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 276
Kedves egészségedre!
Előzmény: MiSA (273)
balbek Creative Commons License 2006.06.01 0 0 274

sziasztok!

ide írok, mert az A420 nak nincs külön topicja.

szóval vettem egy A420 gépet és nincs hozzá magyar használati utasítás!

honnan tudnék ilyet letölteni? vagy ha van valakinek...

 

köszi balbek

MiSA Creative Commons License 2006.06.01 0 0 273

Frankó, szöszönöm a leírást!!!

 

Üdv: MiSA

Előzmény: elzé_1 (180)
MiSA Creative Commons License 2006.06.01 0 0 272

Sziasztok!

 

Most vettem egy (használt) A520-ast, sajnos hiányzik a leírása. Letölthető angolt kézikönyvet találtam hozzá, de magyart ne. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv: MiSA

Előzmény: ViCa R5 (233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!