Keresés

Részletes keresés

losznya Creative Commons License 2019.06.07 0 2 5042
vadi58 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 5041

Az egyik nagy testvér megsutogta, hogy valami készul a Dunán ...

datapop Creative Commons License 2019.05.29 0 0 5040

Sziasztok! Igazából túl sokat néztem az Aranyláz Alaszkában-t, azt így tévedtem ide. Elkezdtem elölről olvasni (50. oldalnál tartok), hát ez a fórum is olyan mint egy jó regény. fantasztikusan indult az egész, gratulálok mindenkinek. Hasonlóan jó regény még a tömegkályha fórum...

Az aranyászás fantasztikus hobbi lehet, én asszem kipróbálom egy tállal a feeling kedvéért, de tovább úgysem fogok lépni (idő hiányban szenvedek).

ácsilaci Creative Commons License 2019.05.21 0 0 5039

Igen.

Előzmény: Lagoril (5038)
Lagoril Creative Commons License 2019.05.18 0 0 5038
Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy a Sebes-Körösön és Berettyón érdemes lenne-e bróbálkozni?
Triondor Creative Commons License 2019.04.23 0 0 5037

Igen, ezt csak amolyan eye-candynek raktam fel :D Illetve, hogy a megfáradt nap után más is gyűjthesse a kedvet a mosásra. 

Előzmény: BLAtti (5036)
BLAtti Creative Commons License 2019.04.23 0 0 5036

Szép, de minél sötétebb, lilás-feketésebb, annál inkább "aranyosabb" is! :)

Előzmény: Triondor (5035)
Triondor Creative Commons License 2019.04.20 0 1 5035

Bár nem látszik a vacak fotón, de piroslik rendesen a gránát :) 

m7000 Creative Commons License 2019.04.19 0 0 5034

ácsilaci tól érdeklődöm az árról címem lalit@citromail.hu

BLAtti Creative Commons License 2019.04.01 0 0 5033

Ezt én is örömmel olvastam! Az előző hozzászólás tényleg borúsabb képet festett.

Előzmény: ácsilaci (5031)
Triondor Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5032

Ezt örömmel hallom. Amúgy is egy haldokló 'szakma' az aranyászás... akik rendszeresen művelik, olyat elveszteni nem volna túl vidám dolog. 

Előzmény: ácsilaci (5031)
ácsilaci Creative Commons License 2019.03.30 0 2 5031

Üdv.Köszönöm az aggódást,de nem hagyom abba a tevékenységet.Egyszerűen rendet csináltam a garázsban és előkerültek a 20 évvel ezelötti dolgaim.Akkor még a gépesítésben hittem,ezért sok olyan eszközre beruháztam amelyek a próbán kívül nem lettek üzembe állítva.Most ezektől szabadulnék,mielött a haszonvastelepre kerülnek.Úgyhogy találkozhatunk még a parton!!!

Előzmény: Triondor (5030)
Triondor Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5030

Nem egészen értem.. a készült riportfilmben még olyan pozitív hozzáállást képviseltél. Ha nem vagyok túl indiszkrét megkérdezném, hogy van-e valami nyomós oka a feladásnak? Esetleg túl sokan járnak kevés jó partszakaszra? Akadékoskodóak az akármilyen szervek akik a vesszőparipájuknak érzik, hogy űzzék a szivattyús mosást? Vagy netán a jól megérdemelt nyugdíjaskort inkább kevesebb lapátolással töltenéd? 

 

Hirtelen csak ezekre a lehetséges okokra tudtam gondolni. Mert hát ha van arany, lehet mosni, és van az is az embernek ereje mosni, miért is ne tenné :) 

 

De megsérteni semmiképp nem szeretnélek a kérdéseimmel. Nagyszerűnek tartom, hogy ha valóban abba is készülsz hagyni, még továbbadnád ahelyett, hogy csak menne a pad a padlás tetejére porosodni. 

Előzmény: ácsilaci (5029)
ácsilaci Creative Commons License 2019.03.27 0 0 5029

Üdv Aranymosók!Érdekel-e valakit a gépi aranymosás?Az évtizedek alatt rengeteg időt,fáradtságot öltem a gondolat megvalósításába,de csak részsikereket értem el.Feladtam,de ha van elszánt,pénzt-időt-fáradtságot áldozni hajlandó ifjú "Titán",az eszközeimet és tapasztalataimat ingyen és bérmentve átadom!

BLAtti Creative Commons License 2019.03.04 0 1 5028

Szia! Remélhetőleg a parton sosem fogsz vízszintessel találkozni!:) A jó part, ahogy Losznya is írta 10-15 fok körül bír. Első körben ez az etalon, aztán a vízáram és a föveny szemcseméretétől függően lehet korrigálni felfelé, illetve lefelé a szöget, hogy a padod jól tisztulhasson majd.

Előzmény: Steve2002 (5025)
Steve2002 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 5027

Az elképzelésem az szivatyűs de posztós pad. Lényegében építeni szeretnék egy mini dobrostát és azzal dolgozni, de még csak tervekben van meg. Viszont jó tudni mihez kell viszonyítani az ülepítőtt. Köszönöm szépen a választ.

losznya Creative Commons License 2019.02.26 0 1 5026

Ahoy!

 

Attól függ milyen paddal szeretnél mosni. Hagyományos posztósz meringülős vagy szivattyús mikrobordás? Jó elv ha leutánozod a partlejtő dőlését. Kb 10-15 fok.

Előzmény: Steve2002 (5025)
Steve2002 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5025

Helló.

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy valaki tudna segítséget nyújtani abban hogy milyen fokos szögben kell a mosópadnak lennie ?(vegyük azt hogy a talaj vizszintes)

Előre is köszönöm

losznya Creative Commons License 2019.01.18 0 2 5024

Sziasztok!

 

A tegnapi tavaszi időt és az alacsony vizet kihasználtuk és mostunk egy keveset.

 

http://indafoto.hu/losznya/20190117

BLAtti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 5023

Ez merre van? Olyannak tűnik, mint amikor vas, illetve egyéb fémoxidok agyagos, iszapos üledékét teríti újra a víz oldalfalból, esetleg növényi rothadás általi színek. Furcsa mindenképpen. Mondjuk annyi szennyezés van, hogy az embert sem lehet kizárni, főleg ha szagok is társulnak hozzá. Óvatosságból bőrrel semmiképp nem érinteném!!!

Előzmény: apis05 (5020)
BLAtti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 5022

Köszönöm, ezt már jópárszor megnéztem visszaemlékezésként. Ez az a nap, de ez Ervin videója a felsorakozott mosókról. Nekem az a videó kellene, amin a híd felöli oldalon, a hátsó traktusban tállal, meg egy lábtörlővel "bemutatóztam". Elég sok dologról beszéltem ott az egybegyülteknek, miközben feltámadt a szél. És a végső momentum egy egyszerű, 200 ft-os zöld lábtörlővel bemutatott kézi aranymosás volt.

Tudom, hogy készült fotó és videó is közben. Azt szeretném, ha meglenne! 

Előzmény: feripapa46 (5021)
feripapa46 Creative Commons License 2018.12.19 0 0 5021
Előzmény: BLAtti (5019)
apis05 Creative Commons License 2018.12.19 0 0 5020

 mitöl ilyen színű? 

BLAtti Creative Commons License 2018.11.14 0 0 5019

Lenne egy nagy kérésem! Ha valakinek megvan videón, akármilyen felvételen is a négy évvel ezelőtti komáromi aranymosó taliról az a momentum, mikor már a feltámadó szélben, a hátsó részen bemutatóztam az elhíresült zöld lábtörlővel, az kérem keressen meg vele! KÖSZÖNÖM!

 

BLAtti Creative Commons License 2018.11.14 0 0 5018

A legkézenfekvőbb, ha elkezded a fórumot elolvasni az elejétől kezdve. Naponta néhány oldal, és tavaszra készen fogsz állni egy jó próbára.

Most jönnek a fagyok, persze, amíg nincs fagy, addig is lehet próbálkozni, de javaslom az elméleti felkészülést.

Esetleg a blogot, kiegészítésként. Ha rákeresel, megtalálod hamar.

 

Itt majd' mindenki magától csinálja, amit csinál, volt néhány gyengébb próbálkozás élőben "egyperegy" bemutatni a mosást, de eleddig sikertelennek mondanám, senki nem maradt meg a mosásnál, az idő meg elég drága mostanság, szóval letettem/tettünk erről jópáran. Minden le van írva itt és a blogon, no meg a beszerezhető, letölthető könyvekben, jegyzetekben.

 

A legfontosabb, hogy akard, és kitartásod legyen, no meg időd csinálni. Az eredmény a tapasztalattal arányosan fog jönni.

 

Minden jót!

 

Előzmény: Romeo Laszlo Koko (5017)
Romeo Laszlo Koko Creative Commons License 2018.11.03 0 0 5017

Sziasztok szeretem ha valaki segítené nekem ,hobbi szinten szeretnek aranyat keresni a duna és a tiszában mién engedeire le ne szükségem? 

 

T1bor Creative Commons License 2018.10.25 0 0 5016

Koszonom a segitseget  ,igen valoban a felso kavicspadon voltam  es a homokos vegen  nagyon  keves szmcse 5 lapatbol  alig 10  15  azok is nagyon kicsik szinte alig lathatok . Ha jo lessz az ido hetvegen megkeresem a masik  kavicspadot is .Koszonom  megegyszer .

Előzmény: losznya (5015)
losznya Creative Commons License 2018.10.24 0 0 5015

Ahoy! 

 

Az alábbi kép egy kis segítség az eligazodásban. A számok a fellelhető átlagos szemcseszámot jelzik. Valószínűleg Te a felső kavicspadon próbálkoztál, annak is a homokos, iszapos végén. Az arany a kavics között lesz.

 

Rátka

Sajnos a bejutás ide csak vízről egyszerű. Gyalog elég jó kis séta. Az a kis vékony fehér vonal jelöli hogy mi hol szoktunk bemenni. Ha szerencséd van a határsáv ki van kaszálva és akkor a séta végét megkönnyíti. Ha fórumot végigolvasod + Blatti blogját akkor minden infó meglesz ahhoz boldogulj a parton.

 

 

Előzmény: T1bor (5014)
T1bor Creative Commons License 2018.10.21 0 0 5014

Szia, Muraratka az van hozzam a legkozzeleb , autom nincs ugyhogy  busszal megtudom oldani  asztan 1,5 km gyalog  amibol a fele erdon keresztul a part menten nem egy konyu terep foleg nyaron amikor nagy a novenyzet , kb 300 x100 meteres kavicsos part a bal vegen obol es homok  a tobbi sajnos oklomnyi kovek nemigazan ertem meg eszt a mesterseget mert amit a netrol  meglehet tudni nem sok  . azert szeretnek szivattyut  mert a homok borzaszto finom szemcseju  es a gumis pad hamar megtellik es rengeteg viz kell hogy valamennyire kimosodjon  . na de leht en nemertek hozza . dolesszog stb.  Most az udvaron mosok rendes homokbol amit csak innen a murabol valo  de szereltem ra egy mosogep vizpumpat szerintem nagyonis jol mukodik .Na ugyhogy probalkozok .

Előzmény: losznya (5013)
losznya Creative Commons License 2018.10.15 0 0 5013

Szia!

A kép alapján tényleg rossz helyen van az a pad. Hol próbálkoztál a Murán helyileg?

A könnyű szivattyús megoldáshoz még tartozik egy nehéz akku is. Szóval a cipelést nehéz megúszni. Hozzunk össze egy mosást valamikor!

 

Előzmény: T1bor (5011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!