Keresés

Részletes keresés

taki_67 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 8849

"Pár mm hosszú kukacféleség...vajon mi a csuda lehet ez..."

Milyen színű? Ha barnás-vöröses, akkor vörös szúnyoglárva.

 

"milyen élőlények fordulhatnak elő még..."

csibor: kétéltű jószág, kitűnően úszik és repül

molnárka: a víz felszínén szaladgál

 

"Mosz csak forgassunk/szűrjünk, vagy cseréljük le a vizet?"

Én nem ereszteném le. Sokk-klórozást (3...5 mg/liter) alkalmaznék + másnap porszívózás.

 

Előzmény: rijir (8848)
rijir Creative Commons License 2008.08.02 0 0 8848

Sziasztok!

Nyaralás után hazatérve - pedig nem is volt hosszú a távollét - elég ramatyul nézett ki a víz. Kapott klórt, vízforgatást, javult a helyzet. Viszont ma, amikor belementünk kis élőlényeket találtam. Pár mm hosszú kukacféleség. Nem tudom, mi az, az ebihalat sem ismerem, meg egyáltalán: elég ijesztő volt; ki is takaródtunk a medencéből.

Azt szeretném kérdezni, hogy vajon mi a csuda lehet ez, és , hogy milyen élőlények fordulhatnak elő még...

Mosz csak forgassunk/szűrjünk, vagy cseréljük le a vizet? (0,70x3,60-as a medence)

Előre is köszönöm a segítséget!

kókuszka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 8847
Sziasztok!

Most már több hete, hogy az aktív oxigénes cuccról átálltam a klórra.
Talán emlékeztek milyen gondom volt a fehér üledékkel.
A teljes vízcsere+klórsokk+algaölő, azóta heti 1 multtabi az adagolóba teljes siker.
A néha kis barna szmötyit könnyen kislagozom.
A víz hetek óta kristálytiszta. Asszem ennél maradok.
Xetni Creative Commons License 2008.08.02 0 0 8846
sziasztok
ezt azoknak írom akik ezzel a szakadással meg eresztéssel bajlódnak a bw medikkel.
a brikónak a honlapjáról le lehet tölteni a kertkatalógust és abban benne van hogy a medencetestet hogy cserélik, mik a feltételei, a szőröt mi alapján csarélik.
remélem tudtam pár ötletet adni
szabi
cserella Creative Commons License 2008.08.02 0 0 8845

Tyuntyulka és nodi,

tavaly vettünk egy BW medit (a Korában) amiről az első feltöltéskor kiderüt hogy 3 helyen ereszt a hegesztésnél.
természetesen az áruházból minket is elhajtottak a garis céghez.
a meditestből a leeresztőcsonkot és a mellette lévő számot egy darabban kell kivágni
és ezt kell bevinni.
(nem tudom hogy postán elfogadják-e, de maximum 500 Ft-ért elsőbbségileg másnapra odaérne.)
nagyon korrektül intézik a cseréket,
nekünk futár hozta ki az új medencetestet.

szóval nó para, biztos lesz megoldás. :)
lac1 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8844
Sokadiknál...
Előzmény: medimami (8838)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8843
              Íme a ragasztó.
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8842

Megérkeztünk a medencéstől. Hát jól kifogtam még ott is,egy nő volt a segítségemre,és meg sem nézte csak adott egy ragasztót (aminek a fotóját majd felrakom nektek,hátha segítségére leszek még valakinek),ami azonnal szárad,víz alatt is lehet használni.Volt ott egy srác,aki mondta,hogy az ő medijüket is ezzel ragasztotta meg,és elbírja a 12m3 vizet a ragasztás. Remélem már összejön.Ha nem,sajnos reklamációnak nem lesz helye,mivel beleragasztottunk.De egy próbát megér.

Perceken belül csatolom a ragasztóról készített fotómat!

nodi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8841
Találtam valamit talán ők tudnak segíteni
http://www.bestway-service.com/comersus/store/nuoviForm/contact_HUNGARY.html
medimami Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8840

Szia, gratula a medihez, amúgy majd menet közben belejössz a dolgokba, olvass sokat vissza ha van időd én is abból tanultam. Mi nagyon szerencsések vagyunk a medinkkel május vége óta szép a víz benne, 12.000 liter és nincs szolár takarónk gyári takaró alatt 25-28 fokos avíz ha süt a nap és az átlátszó mezőgazdasági fóliát tesszü rá simán 33-35 fokos. Multitabival és némi gyorsaklórral szépen el van a vizünk, de ez nem mindenkinél van így. A Szűrés-forgatás is elmaradhatatlan, és kell még porszívózni is, ezt egyszerűen megoldhatod egy vastag slaggal is keress vissza 5-10 módszert , leírást biztosan találsz a legegyszerűbbtől a fullosig. sokan nem töltik tele ez nem okozhat bajt szrintem, ha konkrét dologra vagy kiváncsi használd oldalt a gyorskeresőt, ha nem találsz megoldást írj valaki biztosan segít!!!!!!!!!

Sok sikert, és sok szerencsét a házi tengeretekhez

Előzmény: true1 (8839)
true1 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8839
Na sziasztok
Na van medink nekünk is. Egyébként pedig az helyzet, hogy valóban csak a cég jogosult cserélni, de vigyázzatok, medencetestre csak 90 nap a gari!!! Ha kihúzzátok vele szezon végéig, szerintem akkor érdemes, mert most nem nagyon van nekik cseredarabjuk. Télen meg ráérnek rendelni, legalább vadiújjal kezditek a következő szezont!!

Most egyébként baromi nagy akció van a B.S-ban, a 366X76-os 9999!!! Most érdemes venni alátétet is, 1000 Ft, a takaró is annyi, és a szolártakaró meg 1500!! Vettünk is. Sajna, az a hely, ahol van a medink, elég nagy időszakon keresztül félig árnyékban van :/, de remélem, azért így is fel fog melegedni előbb utóbb a víz. A szolártakaró rohadt sokat jelent, amikor sütötte a nap, akkor alatta már kb. 10 cm-ig tök meleg volt a víz. Mi egyébként nem töltöttük tele, mert kicsi gyerekeink vannak, ez nem gond, ugye? Egyébként mik a tapasztalatok, mennyi idő alatt melegszik fel a víz? Biztos volt már róla szó, de nem nagyon van időm visszaolvasni. Sokminden, amiket irkáltok, nekem kínaiul van, ez a porszívó pl.... Még egyenlőre csak kombi tablettát vettünk hozzá, majd meglátjuk, hogy alakul a vizünk.
Jó pancsolást mindenkinek, hétvégére jó időt mondanak!!!
(Amúgy tegnap feltöltéskor a csaphideg vízben ugráltak a gyerekeim....)
medimami Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8838

Hát, a betonteknő szuper de hányadik 100 ezernék is tartasz?

Előzmény: lac1 (8837)
lac1 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8837
Hát... ne haragudjatok és ne értsétek félre, de most látom, milyen jó, hogy többért de betonból csináltam magamnak teknőt...
Abban is van buktató, sőt több, de ha már egyszer jó, akkor zutána csak hawaii van.
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8836
De a Briconak hiába írod,ők nem illetékesek benne.Nekem ezt mondták a telefonban. A gyártó cégnél kell reklamálni a kapott papíron feltüntetettek szerint. "Medence testre 90nap  a szavatosság."
Előzmény: nodi (8835)
nodi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8835
pontos dátumot nem tudom de a Miskolci bricostore-ban vettük a születésnapi akciójukon Körülbelül akkor amikor te Az eltorzulást már a feltöltés után azonnal jelentkezett este töltöttem fel reggelre már elkezdődött a dőlés
egyébként ez előtt három évig használtam egy 366x78 BestWay medencét az tökéletes volt csak a felfújható peremet tette tönkre a nap, elkezdett töredezni
Én valószínű hogy megvárom vele a szezon végét ha nem kezd el engedni csak akkor viszem nekik vissza ,hisz egyévig él a garancia De már elkezdtem a reklamációt írtam a miskolci bricostor-nak
Előzmény: Tyuntyulka (8833)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8834
Nagyon szépen köszönjük a telefonszámokat,én már fel is írom magamnak.  Egy előrelépés ez,csak sajnos sztem ő is azt fogja mondani,hogy postázzuk,várjunk..
Előzmény: aknitak (8832)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8833
Tudod,ezzel a torzulással még úgy vagyok,hogy nem ér annyit az utánajárás,az ide-oda küldözgetés,mert elmegy vele egy csomó időd, megesz a méreg,és közben nem tudod használni,csak nálunk a torzulásból előjövő lyukkal lehetne valamit kezdeni. Úgy áll,ahogy áll,persze ha nem torzul tovább. A látvány nem lenne a legszebb,de.. Neked mióta van meg? És mikor kezdett el torzulni? Igazándiból mi már azt is beszéltük,hogy ahogy a napokban átutaztunk egy-két kisebb és nem éppen fejlett falun,az udvarokon ott állt az ép medence,se torzulás,se részegesen állás nem volt látható rajtuk,és az udvar sem volt még annyira sem vízszintbe,mint a miénk,és mégis jó volt a medence. Ezek szerint nem véletlenül volt az a nagy leértékelés a medencék terén a Br*co-ban június 7.én.. Sokan bekapták a csalit.Köztünk én is.. :/
Előzmény: nodi (8829)
aknitak Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8832
Sziasztok
Medence reklamációba szeretnék segíteni Bricoba vásárolt
A Bestway mede szervizelését AQUALING kft végzi Kopcsik Rozália 06-1/206-5600vagy 06-40/204-624 telefonszámon lehet tanácsot kérni
Intex medence vagy keringetők Re-Con-Tra kft Matatek Atila 06-1/372-5200/113 telefonszámon.

Mi a Bricoba vettünk egy Intex vítforgatót akkor kaptuk jótálási papirt rajta ezek a telefonszámok,hogy itt lehet reklamálni blok ellenére ha valami problémája van az ebernek.
Remélem tudtam segíteni
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8831
Valóban,igazad van. Szinte pontosan ugyanott. Ez valami tébolyító. Azt hittem egyedül leszek ezzel a problémámmal és egy balféknek is tartottam magam,hogy így elszúrtam a felállítást,de ezek szerint nem csak nálam van a hiba. Persze ez nem nyugtat,csak kicsit vígasztal,hogy nem én vagyok a béna.
Előzmény: nodi (8829)
Sellolany Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8830
Mi is Bestway-eset akartunk venni, mert az ismerőseink azt vettek és az olcsóbb lett volna. Mire mentünk a Metroba, már nem volt, csak ez a fajta, amit vettünk.
Ha ennyi gondotok van vele, kezdek örülni, hogy nem azt vettünk.

Szerintem is 3 napon belül ki kell cserélnie az üzletnek és tényleg forduljatok fogyasztóvédelemhez, mert azért nem kevés pénzbe kerülnek ezek a medencék és ne áruljanak már selejtet!
nodi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8829
Most látom pontosan ugyan ott torzul a tied is
Ez már tuti nem véletlen
nodi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8828
a felállításnál biztos nem volt gond hisz már évek óta csinálom van tapasztalatom
szépen el szoktam egyengetni feltöltéskor Egyszerűen ezek a medencék selejtek !
És a biricistore-nak kötelessége lesz az egyéves garancia idő alatt bármikor orvosolni a problémát.ebben segíthet a fogyasztó védelem Egyszerűen meg kell kermisztetni majd azok eldöntik
mostani állapot:


már homokot raktam alá hogy védje de egyre jobban torzul még ha nem használjuk is
Esetleg valaki nem tudja a gyártó cég elérhetőségét ?
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8827

Csak sajnos a reklamációval még nem mész sokra. Az enyémnek az alja hihetetlen módon látszódott az első feltöltés után.. Bánom,hogy akkor nem fényképeztem le. De egyik reggel azzal ébresztettek fél 6kor: "Ani,Ani!Feldől a medence!" Képzelhetitek mekkora öröm volt számomra.Azóta is el van deformálódva,de csak ennyi baja lenne. Mellékelek egy olyan képet,amin a deformált oldal még mindig látható olyan talajon,amit(igaz,hogy egyenlőre csak föld van a medence alatt)kőműves is bevízszintezett a kis eszközeivel.

 

 

 

 

A folt meg pár oldallal előrébb megtalálható a fényképeim között. Hihetetlenül kicsi,mégis szivárgott a víz.

Előzmény: nodi (8820)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8826
Hát hallod, nem semmi.Akkor ezek után talán csendben maradok,addig amíg a véleményem nem kéri valaki.De nem győzöm hangsúlyozni,hogy felháborító. Holnap még teszek egy próbát és a továbbiakat meglátom.De abban már egészen biztos vagyok,hogy nem véletlen volt a bricoban ez a nyár eleji nagy leárazás a BW medikre. Legközelebb átpártolok más márkához..
Előzmény: Piki Patos (8824)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8825
Köszi szépen az ötletet!Most hallottam még egy megoldásról,persze önköltségesen.Azzal is megpróbálkozom,vagyis elviszem egy medencék építésével és minden hasonlóval foglalkozó szakemberhez,kikérem a véleményét,és ha tutira azt mondja meg tudja csinálni, hát rajta. Ha már gondolkodik rajta,hozom is el tőle,mert ha meg hozzányúl, nincs helye reklamálásnak,se fogyasztóvédelemnek.
Előzmény: futóék (8819)
Piki Patos Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8824
tényleg kellemetlen story!
De egyis ismerősöm visszavitte ahol vette a medit és kicserélték neki, erre azt is amikor el kezdte tölteni pár helyen eresztett. Nem annyira mint multkor de eresztet.Ebböl levonta a következtetést, tehát minden B***W** medi enged. vagy mi? Mert az enyém is....
Én tartozékokkal együtt 55000 fizettem plusz a kémiáé 13000 at eddig ennyi....
Meg napi pár ora munka körülötte....egyenlőre kevés az élvezet, de tán egyszer megtérül....
Előzmény: Tyuntyulka (8811)
Ergobácsi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8823
Nekem akkor volt ilyen, amikor nem igazgattam el és nem símitottam ki az alját renedesen feltöltés közben.
Előzmény: nodi (8820)
lac1 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8822
Hát... nem hinném, hogy van annyi életed. Holnap elmész, nem veszélyes az ára. Beleönt, elkever, leül és vár... Alján összegyűlik - de szerintem nem olvastál túl sokat a fórumban - de rettenet könnyen felkavarodik, ezért amikor nagyteljesítményű a szivattyú, könnyen felkavarja, aztán kezdheted elölről a várakozást. Ezért kéne porszívóval ki a kertbe. Egy egyszerű megoldást olvashatsz, csak keress a " fúrógépes szivattyú"-s megoldásra.
Előzmény: Piki Patos (8821)
Piki Patos Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8821
Na épp pelyhesítőm nincsen. Gáááááz....
Papirszűrős forgatóval előbb utobb nem fog tisztulni?

Előzmény: lac1 (8814)
nodi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8820
úgy látom nem vagyok egyedül a problémámmal
évekig használtam egy 366*78 - as medencét az idén lecseréltem egy 366*91cm-es re ,és szintén a Bricoban vettem
tökéletesen vízszintes helyre van állítva hisz az előző is itt állt
de ez egyre jobban el van torzulva már az alja is látszik

a fotó régebben készült most kb 5-7 cm van kint belőle
szerintem nem sok van neki hátra és kezdhetek reklamálni én is
Előzmény: Tyuntyulka (8811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!