Keresés

Részletes keresés

Újlaki Creative Commons License 2000.01.05 0 0 122
Mit csinálsz ott, ha nem vagyok endöszkrájt? (ez utóbbi a hunli-inglis átírása a nehezen leírható angol indiszkrét szónak ;-)

Már úgy értem, amikor nem űrszakértesz?

Előzmény: ShaReRe (121)
ShaReRe Creative Commons License 2000.01.04 0 0 121
Csak az ünnepekre jöttem haza...
Előzmény: Újlaki (120)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.04 0 0 120
Télleg odamész?

Van elég topicom!

Előzmény: ShaReRe (119)
ShaReRe Creative Commons License 2000.01.04 0 0 119
Kiváló értekezés ! :)
Ezennel megkapod a topik gondozásának jogát néhány napra, amíg újra fel nem bukkanok kínai állomáshelyemen.
Előzmény: Újlaki (118)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.04 0 0 118
A hálókocsi kétnormás: bármelyik kocsi kapcsolódhat bármelyikhez, bármelyik végével (volt is egy nóta, hogy ha a vonat nem tolat, miből lesz a kis vonat?). A mosógép? Fogalmam sincs.

A mosógép és a hálókocsi természet elleni fajtalanság.

Ha már itt vagyunk, nem biztos, hogy köztudott: mind az amerikai, mind a szovejet-orosz dokkolások esetén kétnemű dokkolóegyésget használtak: van egy aktív illetve egy passzív, és ettől függetlenül (mint az életben) egy hím és egy nőstény jellegű modul. Az aktív célbaveszi a passzívat, és az égi mechanika szabályai szerint (t.i. ha utol akarod érni, lassítani kell) befogja. A dokkolás maga valóban a biológiai kopuláció bevált módszerét alkalmazza (és az átszálló űrhajósok jelentik az átadni kívánt genetikai információt). A Szojuz-Apolló randevú volt az egyetlen, ahol hímnős, egyforma modulokkal valósították meg a csatlakozást.

A nagyon prűdek kedvéért megjegyzem, hogy a fent említett biológiai modell nem csak mechanikai kivitelezésben ihlette meg a technikai szakmát, hanem elnevezésileg is: angolul az elektromos csatlakozók tüskés felét male, azaz hím, a foglalatos felét female, azaz nőstény félnek vagy darabnak vagy csatlakozónak nevezik. A szakma szovjet-orosz része sokkal fogékonyabb volt a tízparancsolat megfelelő cikkelyére, ott dugasz és aljzat (vilka, rozetka) a megfelelő egységek neve. Megjegyzem, az elektromos csatlakozóknál is elképzelhető, létezik is hímnős, azaz vegyes kiosztású változat. Ennyit az űrhajózás és a mérnöki szakma (egy részének) erotikus oldaláról.

Előzmény: ShaReRe (117)
ShaReRe Creative Commons License 2000.01.04 0 0 117
Mármint heteró mosógép és hálókocsi ? :)
Előzmény: Újlaki (116)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.03 0 0 116
A Galaktika-beli történet heteró párról szólt... (bocs)
Előzmény: ShaReRe (115)
ShaReRe Creative Commons License 2000.01.03 0 0 115
Siheder koromban próbáltam hálókocsit és mosógépet is...
De kérem, vissza az űrbuzik témához !!!
Előzmény: Újlaki (114)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.03 0 0 114
Attól függ, kivel... ;-)

OFF (de egészen)
Egyébként nem kell rögtön olyan messze menni:

Jártál-e már Vásárhelyen?
...-e már gáztűzhelyen?

És más, nem űr-, jármű is nagyon hasznos: hálókocsi...
És olcsóbb eszköz is megfelel: a Bravo a mosógépet ajánlja a fiataloknak...
ON

Előzmény: ShaReRe (113)
ShaReRe Creative Commons License 2000.01.03 0 0 113
Azért kipróbálnám...
Előzmény: Újlaki (111)
ShaReRe Creative Commons License 2000.01.03 0 0 112
No igen, alkossunk súlytalanságot könnyen, olcsón :)
Előzmény: gargoyle (110)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.03 0 0 111
Félig-meddig off lennék, de tényleg csak félig.

Valamelyik réges-régi Galaktikában volt egy tündéri elbeszélés, Nászéjszaka a világűrben vagy valami hasonló címmel. A fiatal pár egy űrállomásra ment nászútra, és a súlytalanság bizony majdnem meghiúsította az elhálás jogilag és meberileg is igen fontos cselekményét. Írtó aranyos, ahogy nagyon diszkréten, nagyon humorosan leírja a sokszori próbálkozást. Végül valamiféle kényszerítő eszköz alaklmazásával (ágy alá mászás vagy szekrénybe zárkózás) oldja meg az égető problémát.

Vígasztalásul: a kalapálás vagy csavarhúzás sem könnyű a súlytalanság állapotában.

Előzmény: gargoyle (110)
gargoyle Creative Commons License 2000.01.03 0 0 110
SRR

rájöttem, mi a legjobb gyakorlás....pálcikával rizst enni súlytalanságban...jobb mint a pörkölt földimogyoró...:)

ShaReRe Creative Commons License 2000.01.03 0 0 109
Megnéztem és egyúttal jó nagyot húztam a topikodon is, ahogy észre vettem :)
Előzmény: hirvike (108)
hirvike Creative Commons License 2000.01.03 0 0 108
Off

IDE nézz be, illetve inkább az anyudnak mutasd meg egyszer... :-)

On

ShaReRe Creative Commons License 1999.12.29 0 0 107
8 nap és az elvégzendő javítási munkák túlnyomó részének befejezése után még Y2K előtt visszaért az öreg Discovery.
Előzmény: ShaReRe (106)
ShaReRe Creative Commons License 1999.12.25 0 0 106
Dolgos vagy szorgos, a lényeg, hogy győzni fogunk és ez JÓ! :)
Hubble környékén is szorgoskodnak a népek...
Előzmény: Újlaki (105)
Újlaki Creative Commons License 1999.12.25 0 0 105
Hmmm, a helyesbítés helyesbítése: nem dolgos, hanem szorgos.

Kérdés, hogy a nép, a győz és a fog jó-e?

Előzmény: Újlaki (104)
Újlaki Creative Commons License 1999.12.24 0 0 104
Várj csak, a dolgos népünk nem kínai, hanem arab! Különben meg boldog karácsonyt! (még nyolc perc)
Előzmény: ShaReRe (103)
ShaReRe Creative Commons License 1999.12.24 0 0 103
Kellemes ünnepeket topiklakók!
ViziPucok segítségével már az ELSŐ száz hozzászóláson is túl vagyunk. Dolgos népünk győzni fog!
ShaReRe, átmenetileg Pestről :)))
Madár Béla Creative Commons License 1999.12.23 0 0 102
Szuper! Éjjel valamitől felébredtem és csak néztem, hogy milyen világos van, de nem tudtam, hogy ettől. Kösz.
Előzmény: KisMedve (100)
Újlaki Creative Commons License 1999.12.22 0 0 101
Addig is, amíg az űrbusz nem jár a Marsig, egy képeslapot el lehet küldeni.

Küldj egy képeslapot!

KisMedve Creative Commons License 1999.12.22 0 0 100
Sziasztok űrbuzik!

Ma különleges nap van (remélem a többség tudja): a Hold Földközelben van (lényegesen kevesebb kínai is elérné) és telihold van. Ilyen évszázadonként csak egyszer-kétszer van, utoljára az 1800-as években volt. A Hold 14%-kal világosabb, mint egyébként teleholdkor. Nézzétek a Holdat!

KisMedve

ViziPucok Creative Commons License 1999.12.22 0 0 99
Biztos sok probléma lenne az ottlakással, de szerintem nem kell annyira megtervezni (nem is lehet, hiszen alig ismerjük a Holdat/Marsot). Szerintem a dolog ennel sokkal egyszerubb:
KALAND!!!

Ez a kulcsszo. Kell vetiteni egy kazal Indiana Jonson-hoz hasonlo filmet amerikaban (ahol a holdi/marsi elet kalados eletet mutogatjak, es mindjart mennenek az emberek.
Mi kell? Nemi felszereles, ahhoz hasonloak, amik az urhajoban vannak. Egyszeruan ki kell fejleszteni a civil lakossag szamara ezeket a cuccokat, hogy barmely trafikban megvehesse, aztan irany a vilagur.
Ja, hogy ott nincs kaja? Nem problema! Minden utas visz egy kis alkatreszt, a leendo bazishoz, meg kajat, meg ami meg kell.
O persze! Veszelyek is vannak, meg meg tul ismeretlen az egesz, de kit erdekel!
Vagyunk tobb, mint 6 milliardan. Nem szamit.
Emelekezzetek Amerika felfedezesere! Egy csomo ember pusztult bele mar a tengeren. De senkit sem zavart. A lenyeg a remeny, a kaland, az Uj Vilag volt.
Szerintem ha csak egy kicsit is elindulnanak ebbe az iranyba (pl. lotton kisorsoljak az elso 10 civil embert, aki felmehet az urbe), mindjart ugrasszeruen megno''ne az ilyen iranyu fejlodes.

Előzmény: Sysygy (92)
ShaReRe Creative Commons License 1999.12.20 0 0 98
Találtam egy érdekes oldalt. Az űrközpont különböző helyein vannak internet kamerák felszerelve.
ShaReRe Creative Commons License 1999.12.20 0 0 97
Az utólsó esélyt csak elkapta a Discovery! Egy órával ezelőtt indult. Ez lesz a harmadik szervíze a Hubble űrtávcsőnek, ami már majdnem 10 éve fent van és 2010-ig tervezik használni.
ShaReRe Creative Commons License 1999.12.19 0 0 96
Szia Mojo!:)

Nos, nagyon nem akar elindulni ez a Discovery... Idén azt hiszem eddig csak két űrrepülőgép indítás volt. Mekkora amortizációs ktsgk!!!

Előzmény: Mojo (95)
Mojo Creative Commons License 1999.12.18 0 0 95
Hogy milyen topicok vannak?:))))

Szia SRR!
Csak barangoltam kicsit, aztán bekukkantottam.
Érdekel a téma, de járatlan vagyok benne!
Majd olvasok kicsit, aztán jövök - ha nem süllyed el a kínai (űr)hajó -, és talán hozzá is szólok, érdemben.:))

Na pá, "otthon"!

ShaReRe Creative Commons License 1999.12.18 0 0 94
Az ionhajtómű kísérletekkel nem álltak le. Lásd Deep Space 1 és a mostanában folyó Hall drive-os kísérleteket.
Más kérdés, hogy szerintem is előrébb kellene ezügyben tartani, dehát nem vagyok fejlesztő mérnök:(
Előzmény: Rijswand (90)
ShaReRe Creative Commons License 1999.12.18 0 0 93
Tényleg elég lenne 4-5 ember mondjuk 90 napos váltással.
Előzmény: Sysygy (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!