Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 360
OAndorka,akkor vegyed a briketet,ha nem drága,mármint egyedul neked
az országban,mert mindenki más drágának tartja.

Normális cégek,már csak száraz tuzifát árulnak.Nyerset csak az elvetemultebbje
árul labillis gondolkodású vevorétegek számára,ami nem nagy perspektíva.

Számlát meg természetesen kapok.

Mellesleg tuzifa most annyi van apiacon,hogy kényszerszáradásnak van kitéve.
Ott áál a raktárakba felhalmozva.

Te pedig számlásan mennyiért is kapsz fabriketet széphazánkban?
Előzmény: OAndorka (358)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.14 0 0 359
Meg még egy dolog.
A tűzifádról valaha kaptál számlát?
Előzmény: OAndorka (358)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.14 0 0 358
Azért érdemes megnézni a nyers tűzifa, és a brikett fűtőértékét.
Fele.
Így már a brikett sem drága.
Mert ugye azt tudjuk, hogy száraz tűzifát nem kapsz, max otthon szárogatod 2 évig.
Ha hozzáadod a jelenértéket, akkor lehet, hogy a brikett nem is drága.
Előzmény: Leslie07 (355)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.14 0 0 357
Azért elég kicsi a különbség.
Jobb lenne inkább occsón puhafát venni mázsára, mint drágán keményet.
Előzmény: Leslie07 (355)
zazira Creative Commons License 2010.07.14 0 0 356

Vettem 40q bükkfa forgács briketett, majd télen kiderül mi az igazság.

Szerintem 1 próbát megér, eddig fa+szénnel tüzeltem.

Az ára 37,5ft/kg bruttó, az Erdért debreceni telephelyén.

Leslie07 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 355
Számít a fa fajtája is,hisz azért van 14-17 Mj érték.

A puhafa futoértéke az alacsonyabb,a keményfáé a magasabb.
Előzmény: OAndorka (354)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.09 0 0 354
Nem akarok okoskodni, de ezt a táblázatot érdemes áttanulmányozni.
Egyszer már volt itt:

Bármennyire is hihetetlen, a fa fűtőértéke minimális mértékben (4-5%-on belül) függ a fafajtól, függ viszont, a nedvességtartalomtól (1. táblázat).
U % (bruttó nedv. tart) Ha (MJ/kg)
10 14,75
20 13,28
30 10,9
40 9,01
50 7.11

és még ezt is:

Biobrikett Megajoule (MJ)
1 kg barnaszén - barnaszén brikett 18 - 24
1 kg biobrikett(szalmából,nádból) 16 - 18
1 kg földgáz 36
1 kg légszáraz tűzifa 14 - 17
1 kg vastag fenyő 12 - 14
1 kg nyers tűzifa (nedves) 8
1 liter fűtőolaj 40 - 43
1 kg propán 46,3
1 kg bután 45,7
1 kg papírbrikett 10 - 12
1 kWh villanyáram 3.6


Ha jól tudom, ezek mérési eredmények adatai.

igazából a fafaj nem számít ( kg-ban mérve ) inkább a nedvességtartalom.

OAndorka
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 353
Nem jol írod. Száraz tuzifa 15-17 MJ/kg
Előzmény: zazira (352)
zazira Creative Commons License 2010.07.09 0 0 352

És mi van a fűtőérték különbséggel?

Száraz fa 15MJ/kg

Fa brikett adatlap szerint 18-20MJ/kg

Előzmény: Leslie07 (351)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 351
Az jo,ha bükkfa,de akkor is drága.

Ha tudsz venni 2200Ft/q áron tuzifát,akkor jobban jársz.
Mire futeni kell még szárad is.

1 q fabriket árán veszel 1,7 mázsa tuzifát.

Ha levonom a nedvességtartalom kulonbség miatt a 20%-át,
még akkor is marad 136 kg tuzifa szemben a 100 kg fabrikettel.
Előzmény: zazira (350)
zazira Creative Commons License 2010.07.09 0 0 350

Sajnos a közelben ez a legszárazabb (25%) akácfa ami kapható 2200ft/q hasgatva.

A 3800ft-os brikett pedig van, mintának vettem is egy 8,5kg kiszerelést.

A brikett pedig biztos hogy bükkfa, faipari technikus vagyok, megismerem.

Előzmény: Leslie07 (349)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 349
Van olyan telephely,ahol még most is van a multévtol tuzifa.

3800 forintért veszel keményfabriketet áfával?

Ez kissé hihetetlennnek tunik nekem.

Előzmény: zazira (348)
zazira Creative Commons License 2010.07.09 0 0 348

Száraz (15%) akácfát nem tudsz venni, aszt hiszed hogy száraz, pedig nem.

Nedvességmérővel megyek fát venni.

Brikett lehet venni 3800ft-ért, 4600ft-ről van leárazva. 7,2tonna van készleten.

Előzmény: Leslie07 (347)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 347
A száraz akácfa nem tartalmaz 25 % nedvességet.

Ugyhogy nem jo az osszehasonlítás.

Keményfabriketet pedig 3800 Ft/q-ért kereskedelemben nem veszel
Magyarországon.

Tuzifát ellenben már 2000 Ft-ért igen.

Ami a futoérték kulonbséget illeti a keményfabriket és a száraz tuzifa
kozott ,elenyészo. Max 10% kulonbség lehet.
Előzmény: zazira (345)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.09 0 0 346
Brikettek között is nagy különbségek vannak, azt a brikettet ami már a kezedben szétesik ne hasonlítsd pl. az akácfához.
Előzmény: zazira (345)
zazira Creative Commons License 2010.07.09 0 0 345

Üdv Mindeninek!

Fatüzelésről érdemes-e fabrikett fűtésre váltani?

Az akácfa 25%-os nedvességtartalmút 2.200ft/q

A bükkfa brikett (tiszta bükkfa forgácsból) 3.800ft/q

Mennyivel kevesebb kell ebből a brikettből?

Egy Simplex 04 27-36Kw kazán automata huzatszabályzóval.

 

OAndorka Creative Commons License 2010.07.09 0 0 344
Akkor maradjunk is ennyiben.
Azért összegezném a vitánkat.
Egyetértünk abban, hogy a brikett jó dolog.
Szerinted túl drága azért, mert a gyártók túl sok hasznot akarnak ( 100% )
Szerintem is drága, de főleg a gyártási költségek miatt.
Szerintem sok esetben ( nem midig ) van előnye a tűzifával szemben, szerinted nincs.
Szerinted hatósági árasnak kellene, lenni, szerintem jobb a piaci áras.
Szerinted a brikettgyárosok zsugori fa..........ok, szerintem tisztes üzletemberek.
Szerinted a tűzifa a legjobb megoldás, szerintem a tűzifával mindig átb.......ak .
Szerinted a brikettért 2x annyit fizetsz, mint a fáért, szerintem maximum 1,2x annyit ( ha végigszámolod a hőérték, jelenérték számítást ).
Szerintem a különbözet az már csak az ÁFA, amit a tűzifásnak soha nem fizetsz meg.
Szerinted a brikett soha nem fogja helyettesíteni a fát, szerintem sem.
Neked is fontos az utolsó szó, meg nekem is.
Hát kb. ennyi.
Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (343)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 343
Egyetértek. Elég a 20 %,és hosszú távon.
Előzmény: OAndorka (342)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.08 0 0 342
Ilyen gyártulajdonos azért kevés van. Van brikettgyáram, k...va olcsón termelek, de k....va drágán akarok eladni, inkább nem adom el, had rohadjon rám a brikett, más-nem tüzelek vele magam, inkább tönkremegyek, de nem elég az 50% profit, nekem 100% kell. Hát azt hiszem ilyen gyártulajdonos kevés van, de ha van, az tényleg tüzeljen maga a brikettjével.
Amúgy a brikett sajátossága, hogy nyáron nem kell, mert azt nem kell szárítgatni, mind a fát, mert az télen-nyáron száraz, ellenben télen drágább, mert jobban fogy.
Amúgy nem ismerem a külföldi viszonyokat, de lehet, hogy komoly támogatásokat dobnak a gyártónak ( lehet, hogy nem ).
Mindamellett megsúgom, hogy ipari termelésben a 20% haszontartalom már igen jónak számít.
Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (340)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 341
A 307-es hozzászolásodban írtad,hogy 36-ért szerinted jo bolt,mármint a fabriket.
Valoszínu,hogy ez ragadt meg bennem.

36 OOO Ft-ért ellenben sehol nem vezsel fabriketet,tehát a fabriket nem jo bolt.
Előzmény: OAndorka (339)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 340
A kereslet nem nagy ilyen árak mellett.

Ezért halmozodott fel az egyik gyártonál 50 kamion mennyiségu fabriket.
Nem kell annyiért,amiért kinálja,mégse engedi le az árát. Nem számol,
hogyha kissebb haszonnal dolgozna,akkor hatalmas mennyiséget tudna eladni
belole. Igy sokkal késobb térul meg számára a befektetés.

Azzal meg feleslegesen kecsekteti magát Magyarországon a fabriketet gyárto,
hogy majd Németországba exportál azon az áron,amiért itthon szeretné eladni.
Ugyanis a csehek és a lengyelek sokkal job áron,és kisebb szállítási koltséggel
(kisebb távolság) kiszorítják a magyar fabriketet a piacrol. Ez esetben marad
a belfoldi piac. Belfoldon ellenben csak konnyelmu ember fizet kétszer
annyitegy tonna fabriketért,mint ,amennyit a tuzifáért kell fizetnie.

Ezért marad a régi felállás,van briketgyáram ,tehát gyártulajdonos vagyok,
nembaj,ha senki sem veszi meg.
Előzmény: OAndorka (339)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.08 0 0 339
Nem az én szólásom volt, henem Lyanko-é

"Most vettem Csepelen 3.600 Ft/mázsa áron csak bükkfából készült biofabrikettet. Szerintetek ez jó ár volt? "

Vajon miért írna hülyeséget, ha vette, akkor vette.

Bizonyára igazad van a presztizs-brikettgyárossal, de szerintem kevés olyan ember van, aki azért csapkod el sok millát, hogy mutogatni tudja, hogy milyen frankó brikettet tud csinálni, illetve abból az emberből is kevés van, aki vesz 16 kg. brikettet, azt felhalmozza a kandallója mellé, mellette kukoricaszárral fűt, a barátainak meg mutogatja, hogy neki mennyire bejött az élet, mert már brikettel fűt.
Ismerek pár embert, csórót is, meg kőgazdagot , de senki nekem még nem dicsekedett azzal, hogy már futja brikettfűtésre.
Mindamellett a brikett nem fogja átvenni soha ( belátható időn belül ) a tűzifa szerepét, mert a fűrészpormennyiség véges, és jó része közvetlenül megy elégetésre, vagy forgácslap készül belőle.
De mint már írtam, nem kell venni a brikettet, csak lehet.
Nem értem, hogy miért nem lehet tudomásul venni, hogy a kereslet határozza meg a piacot, és nem fordítva. Ha a brikettes 100%-ot tud csinálni, akkor szerintem Te is állj be a brikettcsinálók közé, mert annyit soha nem fogsz keresni, ha csak nem kezdesz autópályát építeni.
Üdv: OAndorka




Előzmény: Leslie07 (338)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 338
Akkor miért állítottad,hogy be lehet szerezni a fabriketet 36 000 Ft áron?
Ha nem tudtad,akkor miért állítottad?

Azt gondoltad,hogy majd itt a forumon mindenki paligyerek,hogy mindent megpapál?
Előzmény: OAndorka (328)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 337
A furászpor veszélyességét nem valami marha találta ki,hanem a kornyezetvédelmi
szakértok sorolják be a veszélyes hulladékok kozé,amit ha nem dolgozol fel,akkor
bizony el kell égened.
Előzmény: OAndorka (329)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 336
Azért mert 100 %-haszonnal eladhatatlan,legalább is alig adnak el belole.

Ezért valoban káros a kornyezetvédelem szempontjábol,mertha normális
áron értékesítenék,akkor Tobbszorose kellne el belole. Igy viszont csak
arra jo,hogy valaki mutogassa,hogy neki mije van,és ezzel novelje a megelégetetség
érzését,ami neki talán joérzés,csak a világnak kárára van,mert az ilyenek miatt
nem váltja ki a tuzifát a fabriket.

Azt is tudom,hogy az olasz és a német piacok árai mételyezték meg a magyar
gyártokat.Csakhogy ez a piac is már máhol szerzi be a fabriketet,a magyarországi
magas árak miatt.

Ma felhívtam az egyik szlovák gyártot,és megtudtam,hogy a legjobb minoségu,
és technologiával legyártott keményfábol készult fabriket is gyári áron
legalább 25 %-kal van alatta a magyarországi 36 OOO Ft/T + Afa árnak,ami
ráadásul csak puhafábol készul,ami veszélyes a kazánokra a magas gyantatartalom miatt.
Előzmény: OAndorka (330)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 335
Valóban, nem mérgezőt írtál hanem rákkeltőt......( mondjuk ez a lényegen semmit nem változtat.....)
Előzmény: Freedomocska (334)
Freedomocska Creative Commons License 2010.07.07 0 0 334
Nagyon kutyulod a dolgokat -- nem azt írtam ,hogy mérgező ! Ha faiparban dolgoznál akkor tényleg külön tudnád választani a tölgyet a fenyőtől -- az igaz hogy fa faj mind a kettő de két teljesen különböző anyagokkal tele . A vizes példád meg abszolút nem vág ide úgyhogy azt hiszem lemondok a vitáról veled . További jó munkát -- üdv Free .
Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 333
Értem én a lényeget mivel én is a faiparban melózok, de amennyire a tölgyfa pora mérgező, legalább annyira a fenyőé is lehetne mérgező /hivatalosan/. Sokan haltak meg tüdőrákban tőle? Ennyi erővel a víz is lehetne veszélyes hulladék mert sokan belefulladtak már.....
Előzmény: Freedomocska (331)
Freedomocska Creative Commons License 2010.07.07 0 0 332
Bocs , a te hozzászólásodat még nem olvastam el mikor válaszoltam Leslie-nek .
Előzmény: "Blade" (327)
Freedomocska Creative Commons License 2010.07.07 0 0 331
A "stb"-t nem tudom de a tölgyfa fűrészpor erősen rákkeltő -- de erről Andorka többet tudna írni . Amúgy nagyon sok fűrészüzemben dolgozó ember halt tüdőrák betegségben .
Előzmény: Törölt nick (324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!