Keresés

Részletes keresés

Pro.polisz Creative Commons License 2016.06.12 0 0 42

Hát nem tudom. Nekünk is volt régen egy ilyen meggyfánk. Rövid szárú, édes lédús nagy meggyel. Nem nőtt nagyon nagyra a fa. Azt hittem, meteor korai, de a később ültetett meteor fák habitusa meggyszerű. Mindenesetre mentettem szaporítóanyagot erről a régi, cseresznye jellegű fáról, mielőtt tönkrement. Sajnos vadcseresznye alanyon nem kötött a virága (?!), idén egy szem sikerült, de az is eltűnt. Talán a madarak leették.... Viszont átoltottam más alanyra tavasszal, talán egyszer fa is lesz belőle.

Előzmény: zola123 (41)
zola123 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 41

Köszi az infót,maligát meghagyom,egy meteor fajtát ősszel lehet veszek valamelyik faiskolából

Más:szomszédomban van egy meggyfa aminek a fajtáját csak találgatjuk,2.-án már szedtünk róla,cseresznye habitusú a fa, szomszédom cseresznyének nézte,de meggy lett rajta,jó erősen nől,szerintetek milyen fajta lehet?

Előzmény: Pro.polisz (39)
nézek Creative Commons License 2016.06.11 0 0 40

...nálam ugyanez van...

Előzmény: Pro.polisz (39)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.06.11 0 0 39

Kár, hogy ennyire elhagyatott ez a fórum.

Ma teszteltem a meteor korai meggyet és a maliga emlékét. Kb. 10 éve ültettem a testvéremnek a telkén mindkettőt, most már számottevő termés volt és jó időben látogattam el Solymárra. A két fa közül a maliga kicsit nagyobb. Sajmeggy alanyon volt mindkettő. A sok eső miatt 30-40 centis hajtások mindkét fán. A meteor már végső érésben, de még nem ment tönkre. Solymár szerintem kicsit le van maradva érésben... A maliga is nagyrészt és nagyjából érett, de még bírni fogja a fán. Méretre a meteor gyümölcse nagyobb, szép nagy meggyek. A maliga normál meggyméret, se nem nagy se nem kicsi, de elég szépen kötött a fán, van belőle. Ízre a meteor után a maliga édesebbnek tűnik, de szerintem csak azért, mert kevesebb a sav benne a cukor mellett. A meteor nem hiányozhat egyetlen házikertből sem. A maligában nincs semmi extra, de rendben van. Nem igazán konkurenciái egymásnak, mert érési időben eltérnek. Még egy fa van ültetve az érési sorban: újfehértói fürtős. Ez még zöld....  

Előzmény: zola123 (26)
csehrigo Creative Commons License 2016.05.30 0 0 38

A helyzet úgy hozta, hogy Pécs mellett voltam rokonlátogatóban és láttam ott egy meggyfát.

NAGY szemű volt,majdnem mint a Pándy csak most érik! 

Tudja valaki milyen fajta lehet? Képet nem tudok mutatni.

Azért írom,hogy Pécs mellett,mert ugyan az a fajta az ország északi részén lehet,hogy később érik.

Azt hittem a Korai fajták apró(bb) szeműek, de ennek tisztességes mérete van.

Az érett szemek már most sötétek,de szerintem sötétebbek is lesznek.

Sok leve van ami talán közepesen festő.

De megy és nem ilyen félig meggy félig cseresznye. Nem Érdi nagygyümölcsű.

 

Tudja valaki milyen fajta lehet? Ez lenne a Meteor?

nézek Creative Commons License 2016.05.25 0 0 37

Köszönöm, akkor kinevezem meteornak.

Előzmény: Pro.polisz (35)
nézek Creative Commons License 2016.05.25 0 0 36

..még annyit, hogy a gúgli megesküszik rá, hogy ez meteor korai..csak annak érését június elejére teszi...ez meg május 21-22-23-án leérett.

vagy ezzel ne törődjek?

Előzmény: nézek (34)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.05.25 0 0 35

nagy valószínűséggel meteor korai

Előzmény: nézek (34)
nézek Creative Commons License 2016.05.25 0 0 34

Tisztelettel szeretném megkérdezni a hozzáértőket, milyen fajata meggy lehet, amit éretten hétfőn szedtünk le egy kis fáról.

 

Kaptam egy meggycsetét még tavaly, azt mondták meglepetés meggy, mert nem tudják  a fajtáját.  Semmi különös  eltérés nincs az igazi sötétvörös meggytől, az íze is csodafinom...

 

csak ennyit tudok jellemzésként  (legyen személyleírás)

madpapa2 Creative Commons License 2016.05.25 0 1 33

Majd kitalálod :-) A feketicsit én ajánlom. A másikat nem ismerem.

Előzmény: csehrigo (32)
csehrigo Creative Commons License 2016.05.25 0 0 32

Szóval megéri?

Na és mind a kettőt érdemes beszerezni vagy elég az egyik?

Előzmény: madpapa2 (31)
madpapa2 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 31

A feketicsit ismerem. Monília rezisztens, ergo az ellen nem kell permetezned. A cseresznyelégy viszont szereti. Nagyon finom, nem annyira savanyú, egyedi aromájú meggy. Június elején szüretelhető. Az ismerősömnek van egy fája, azt kezelgetem. Nőtt ahogy nőtt, de sok a termés rajta.

Előzmény: csehrigo (30)
csehrigo Creative Commons License 2016.05.25 0 0 30

A Feketicsi /Bácsfeketehegyi vagy a Csengődit ajánljátok inkább?

Szeretnék néhány igénytelenebb fát ültetni.

Azt írják,hogy a meggy azért jól bírja a környezeti hatásokat és kezdőknek is ajánlható.

Érdi jubileumot és Újfehértóit ültettem már.

nyebojsza Creative Commons License 2016.05.23 0 0 29

amelyik le van permetezve :D

(leginkább tavasszal olajos lemosóval)

amíg jó kondiban van a fa nem okoznak gondot,

de ha elszaporodnak, kíméletlenül olajozni!

Előzmény: csehrigo (27)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.05.20 0 0 28

Kicsit zavarba jöttem a pajzstetű témát olvasva, mert hirtelen nem emlékszem, hogy meggyfán láttam-e valaha pajzstetűt.

Itt sincs róla szó: http://www.zsigogyorgy.hu/tanfolyamok/gyumolcs/csonthejasok.pdf

A meteor finom, csak sajnos mivel korai (május vége, június eleje), a madarak is nagyon szeretik.

A maliga nem túl gyors növekedésű. Talán a piramis meggy újdonság valamennyire, de elég ritkás a fája, meg a porzó is problémás állítólag... De azért ültettem egyet belőle a bátyámnak, lassan teremnie kellene.

csehrigo Creative Commons License 2016.05.20 0 0 27

Melyik fajtának a fáját nem tudják a pajzstetvek megtámadni?

Itt a Meteorra érti szerintem a cikk.

http://www.szabadfold.hu/gazdanet/kertunkudvarunk/maliga_emleke

 

Itt meg a Maliga emlékéről állítják

http://www.nothoffaiskola.hu/nothoffaiskola/eshop/4-1-Meggy/0/5/68-Maliga-emleke

 

 

Most akkor?

zola123 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 26

Üdvözlöm a meggyfa kedvelőket!A Maliga emléke fajtáról mi a véleményetek?tapasztalata van valakinek a fajtával?érdemes megtartani?

 

madpapa2 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 25
Előzmény: Camrom (24)
Camrom Creative Commons License 2016.01.14 0 0 24

Helló,

 

Szerintem ez az a meggy amit felénk Bosnyák meggynek hívnak, bár arra is van esély, hogy ez a Csengődi csokros és még arra is van esély, hogy ez a kettő ugyanaz. Nagyon finom és anyám szerint magnemes!!

Előzmény: madpapa2 (22)
Ali-bá Creative Commons License 2016.01.14 0 0 23

Ha az a meggy nem oltott és van gyökérsarja, akkor azzal érdemes szaporítani. (Ha oltott, akkor a gyökérjsarjból az alany szaporítható csak.)

Előzmény: madpapa2 (22)
madpapa2 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 22

Épp most akartam kérdezni és lehet te meg is adtad a választ.

Nevezetesen kerestem a meggy fatáját. Egy ismerősöm hozta Vajdaságból, elvileg Feketics környékéről.

A fa nagyon rezisztens a moníliával szemben. Erős növekedésű, sudaras koronájú, nyújtott, hosszú levelekkel. A termése rendkívül ízletes, bár a cseresznyelégy kedveli ezt a fajtát is.

Kérdés, hogy csak oltással vagy esetleg gyökérsarjról, netán magról kellene szaporítani. De mintha lehetne gyökérsarjról is.

Előzmény: crashpo (21)
crashpo Creative Commons License 2015.11.14 0 0 21

Az lenne a kérdésem hogy a meglévő csengődik mellé űltetnék még feketics meggyet is -mennyire térnek el egymástól úgy általában? A csengődik beváltak.

Ali-bá Creative Commons License 2014.07.27 0 0 20

Egy két rezes permetezéssel megelőzhető a ferőzés. Legjobb szüret után. A cseresznyénél ugyanez a helyzet.

Előzmény: Apóca polca (19)
Apóca polca Creative Commons License 2014.07.27 0 0 19

Vagyis annak vannak most sárguló meggyfái aki nem kaparta össze az avart.  Ha jól értem.

Előzmény: Ali-bá (18)
Ali-bá Creative Commons License 2014.07.26 0 0 18

Azt írja az okos könyv, hogy :

 

"A blumeriellás betegség a meggy jelentős lombkárosítója.  A beteg levelek sárgulnak, korán lehullanak. A kórokozó a lehullott levelekben telel át, ahonnan virágzás után fertőzi a leveleket. A nyár folyamán újabb fertőzések jönnek létre."

Előzmény: Apóca polca (17)
Apóca polca Creative Commons License 2014.07.26 0 0 17

Buszon kinézve láttam rengeteg sárguló levelű meggyfát.

Nem a szárazság az tuti.

Ali-bá Creative Commons License 2014.04.26 0 0 16

A monilia valószínűen végzett vele. Vágd meg metszőollóval az ágait, ha zöld, akkor lehet, hogy valahol kihajt. Nem látsz mézgát rajta valahol? (Mézgafolyástól a töve felé lehet még benne élet.)

Előzmény: 92Meki (15)
92Meki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 15

Sziasztok!

 

Van egy 3-4 éves meggyfánk, aminek tavaly volt először nagyobb termése, de akkor vettük észre azt is, hogy mézgásodik. Lekezeltük.

Idén szépen kivirágzott, viszont a mai napig egy levelet sem hozott és a virágai is mintha elrohadtak volna.

Mellékelek néhány képet, hátha tudjátok mi baja van.

 

 

 

Előre is köszönöm!

 

 

anita131 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 14

Üdv. mindenkinek. Van pár darab meggyfám a kertembem. Nagyjából azonos érési idejűek. A tavasz rendben indult, a rügyek szépen berakódtak. Tegnap megyek ki, és látom, hogy a négy fából három virágba borulva, levelek kihajtva, ahogy kell. Az egyik, meg mintha március eleje lenne. A rügyek épek, ha metszek egy hajtást, akkor zöld, és se levél, se rügypattanás, nem hogy virágzás. A nagy fa teljesen kopasz. Az egyik, kisebb, fa pedig kb 2 métertől ugyanilyen, az alja pedig virágzásban. Mi lehet ez?

Ali-bá Creative Commons License 2014.04.13 0 0 13

Nekem is van egy ilyen fám, jó baráttól kaptam. 20 éve küzdök vele. Ahol meglátom a kis jövést, rögtön kiszúrom egy nyeles bökővel, lehetőleg mélyen. A szomszédom nem bánta, hogy átment, oltott bele cseresznyét, meggyet.

(Ha ki akarsz tolni valakival ajándékozd meg egy ilyen csemetével - gyökérről könnyen szaporodik, ez a túlélési stratégiája.)

Előzmény: Apóca polca (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!