Keresés

Részletes keresés

zsigusz83 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 89

Meg lehet inni, de kisgyermeknek és szívbetegeknek nem ajánlott, így vagy "csak" 4-5 keménységi fokra lágyítod, vagy valahol hagysz egy lágyítatlan kutat ivóvíznek. Én hagytam egy lágyítatlan csapot a konyhában és 3-5 közé lágyítom majd a többit.

 

Azt mondják a kávé az durván más... :)

Előzmény: -csövi- (87)
gabo011 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 88

Van érzetre különbség! Kevesebb szappan, tusfürdő vagy sampon kell és kicsit síkosabb érzetű mint a kemény víz! Olyan keserédes íze van megihatod de úgysem fogod ezt inni mert nem esik jól! Ha nincs olyan vízvételi hely amin kemény víz nyerhető akkor nem szokták 0 NK-ra állítani hanem 4-8 NK közé.

Előzmény: -csövi- (87)
-csövi- Creative Commons License 2018.12.06 0 0 87

Köszönöm mindenkinek az infót. Érzetre van különbség amúgy tehát kézmosásnál lehet érezni valamit? Ízre mondtátok, hogy más de meg lehet inni ugye bajom nem lesz tőle gondolom... 

zsigusz83 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 86

Még nincs beüzemelve :( de remélem jövő héten már be lesz (most építkezünk...) Így gyakorlati tapasztalat majd pár hónap mulva lesz. Igazából ez az evolution magyar menüs, nem bonyolult, csak egy vízkeménységet kell mérni előtte és egy 50 mikronos szűrő kell elé. Ez full automata, emailben értesít, ha csökken a só szint és rátöltesz, de bármikor bármennyit rátölthetsz mérés nélkül, mert belső infrás sómennyiségérzékelője van és száraz sótárolós, az első töltet kb egy zsák.

Nem csak a bejövő vízre kell kötni, hanem a szennyvízre is, mert regeneráláskor pár 100 l víz elmegy, viszont ennél az evolution-nál fordított áramlású regenerálás van és ezt fokozatmentesen állítja, tehát nem csak 100%-os regenerálást tud, hanem pl 40%-ost is, ha a betanult programja lát egy akkora időkaput, amikor használaton kívül van. Ez azért jó, mert egy 40%-os regeneráláshoz kevesebb víz és só kell, nem a teljes 40%-a hanem még kevesebb. Másik gép nem tudja ezeket.

Előzmény: -csövi- (81)
gabo011 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 85

Valóban a csendesség egy fontos szempont de mivel háztartási helységben lesz talán nem baj ha kicsit hangosabb. 

A sótakarékosság érdekelne.

Megnéztem a lengyel oldalon az eVOLUTION 400 393e, a Comfort 400 277e. A 300-asok 345e vs. 235e.

Előzmény: östermelő (79)
gabo011 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 84

Szia!

 

Köszi a választ! Azért ez már egy szabad szemmel is jól látható összeg! :-)

Nem tudom megér-e ennyi plusz pénzt az amivel többet tud egy egyszerű vízlágyítónál? Egy CWG maxi 15 digi kb. a felébe kerül. 

Ahogy nézem a Comfort valamivel barátságosabb áron van.

Előzmény: zsigusz83 (78)
östermelő Creative Commons License 2018.12.06 0 0 83

 Egyszerű, volt egyértelmű rajz hozzá.Beszereled megméred a vízkeménységet egy tesztelővel, beállítod a készüléken a vízkeménységet a bypass szelepen-csapon nyitsz kicsit(ezzel adsz neki a lágy vízhez keményet,hogy beállítsd a kívánt értékre ami kb 5 keménység.

Csapnál ellenőrzöd a keménységet és addig állítgatod a bypass-t míg oké.

Beleöntesz 1-2 zsák sót és használod a sót szárazon tartja.

Én azzal kezdtem,hogy először mindjárt regeneráltattam vele egyet csak úgy a tutiért.

Egy zsák só sokáig bírja. 

Ez a régi modell volt szerintem az újabb csak annyival különbözik,hogy kicsit még kevesebb sót használ meg okosabb és sok az a rész amit lehet soha nem fogsz használni dettó okos telefon.

 

Számolgattam,hogy amennyivel kevesebb sót használ egy bwt-hez képest akkor megtérül az ár különbség.

Szóval azok tudnak igazán spórolni akiknek van rá lóvéjuk,örök igazság.

Előzmény: -csövi- (81)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 82

Ez magyar kereskedő és számlaképes. Egyébként több kereskedővel is beszéltem, mind nagyon korrekt, de ő volt az olcsóbb.

Előzmény: östermelő (80)
-csövi- Creative Commons License 2018.12.06 0 0 81

Én is ilyet szeretnék. Ezt mennyire bonyolult beüzemelni ill. üzemeltetni? Pl. Csak be kell kötni a víz ágba sót bele és kész? Mennyi sóval kell feltölteni van benne jelölés? Lehet folyamatosan tenni bele a sót vagy csak ha kiürült? A só az vízben áll benne? 

Előzmény: zsigusz83 (78)
östermelő Creative Commons License 2018.12.06 0 0 80

Utána láttam,hogy írtam a hozzászólásodat.

Ennyiért magyar országból vagy a lengyelektől van?

      csak,mert kb a lengyelnél ennyi és jó volna látni,hogy az itteni forgalmazók belátták a kevesebb de sűrűbb forintot.

Előzmény: zsigusz83 (78)
östermelő Creative Commons License 2018.12.06 0 0 79

Még egy hétig nem vagyok otthon,megnézem mennyi vizet használtunk el és kb mennyi só van még.

Abszolút csendes amikor a vastalanító valamit beleöntöm akkor be is kapcsolom a regenerálást és tényleg minimális a hangja csak a vízfolyás hallatszik.Simán be lehet tenni a konyhába bár oda semmi értelme.

Itt megtalálsz pár régi  árat lehet elmegy a kedved tőle.

 

 

 http://viztisztitos.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1153002

 

Lentebb ott a lengyel link ha komolyra fordulna és ott nem szégyenlősek kiírni az árakat.

Előzmény: gabo011 (77)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 78

Szia!

 

Nekünk EcoWater eVolution 300 Boost van, ez most a csúcs kb mint egy Lexus vagy egy AMG Merci a szint a többihez viszonyítva. De kinek mi éri meg, én hosszú befektetésnek szántam így nem spóroltam. Ez ~300+ÁFA. A Comfort ~300 br alatt van.

Előzmény: gabo011 (77)
gabo011 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 77

Kb. mennyibe került az eco water? Már kértem rá árat de több mint egy hete nem sikerül válaszolnia a forgalmazónak!

Eddig CWG-t használtam meg a cégnél is van 2 belőle. Ezek tényleg nem csendesek de csukott ajtónál azért elviselhető.

Tényleg annyira csendes és só takarékos az eco water??

Előzmény: östermelő (76)
östermelő Creative Commons License 2018.12.05 0 0 76

Eco water mittudom én milyen számú.

Nekem lakásban van mind így számít a zaj.

Kicsi a vastartalom nálunk évente beöntök valami port  a sóoldó tartályba az megoldja.

Kicsit gugliztam van magyar összerakású lágyító lehet most azt venném. Főleg ha csendes.

 

https://bolt.agroviz.hu/haztartasi-vizlagyitok-79/haztartasi-vizlagyitok-agroviz-av-termekek

 

Meg kell érdeklődni lehet megéri relatíve persze.

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.05 0 0 75

Ezt kétkedéssel fogadom a szükséges minősítések és bevizsgálások mellett. De, lényegtelen, fürdésre, háztartási felhasználásra tökéletes. Ivásra nekem RO + öt fokozatú szűrés van még utána.

Garanciát kb leszarom, ilyen áron meg saját munkával ;)

Vízaknából nem hallatszik ki semmi. Tudom, tudom, nem is lehetne ott. Lásd előző pont^^^

 

De, alapvetően kinek mi a szimpatikus és könnyen elérhető!

 

Nekem itt volt helyben, másnap már működött. Mérések és érzet szerint is rendben megy, hat fős családdal. Igaz, a vízfogyasztás növekedett, de még pár hónap hogy pontosan lássam mi mennyi. Időközben gyarapodtunk egy felnőttel, szóval ez is faktor.

Előzmény: östermelő (72)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.05 0 1 74

Alapvető a különbség a két vízlágyítási mód között!

 

Gyantás, sós vízlágyítók csak kicserélik a kálcium ionokat nátriumra, így megelőzve a kálcium(karbonát) lerakódást + selymes érzetű víz

A RO szűrő pedig mimden az H2O molekulánál nagyobb iont ill vegyületet kiszűr a vízből.

 

A gyantás lágyított vizet a nátrium tartalma miatt nem ajánlják szívbetegeknek.

Előzmény: NAND708 (70)
-csövi- Creative Commons License 2018.12.05 0 0 73

Melyik típus van neked? Én is ebben gondolkodom magam üzemelném be nem tudom mennyire bonyolult... Nézegettem a használati utasítást a vas tartalmat is meg kell adni neki?

Előzmény: östermelő (72)
östermelő Creative Commons License 2018.12.05 0 0 72

  Azt tegyük hozzá a víz ami kijön belőle nem üti az "élelmiszer" minőséget ha tudná nagy betűkkel írná.

A garanciát szakszervizes bekötéshez köti ami tuti drága főleg amikor bárki be tudja kötni.

Az új bwt-k nem tudom mennyire zajosak regeneráláskor de a régiek eléggé főleg éjszaka a csöndben.

Én szétnéznék itt.

 

https://sklep.osmoza.pl/

 

Nem csak az ár miatt hanem kicsit nagyobb a választék.

Mint lejjebb írtam nekem eco water van kb.3 év alatt fog elfogyni 2 zsák só a víz 14-es keménységű ketten lakunk.

Előzmény: Törölt nick (69)
NAND708 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 71

Bocs, látom, hogy nem a szűrt víz keménységét lehet beállítani, hanem a bejövőét kell neki megadni.

Előzmény: NAND708 (70)
NAND708 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 70

Mi különbség lehet egy RO szűrő vize, illetve ennek a készüléknek a vize között? (Ha az utóbbi 0 nK-ra van állítva)

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.05 0 0 69

Elkocogsz tatára, és megveszed ezt:

https://www.xeniaker.hu/termek/bwt-aquadial-softlife-25-vizlagyito-berendezes/

Veszel hozzá pár zsák sót(1600Ft / 25kg)

 

Majd:

A géphez adott tablettás mérőkészlettel meghatározod a csapvized keménységét.

Bekötöd egy 100mikronos szűrő után a hidegvíz fővezetékedbe, háromnegyedes méteres flexicsővel

Bekötöd csatornába

Bedugod egy konnektorba, kettős szigetelésű tápja van

Feltöltöd sóval

Kijelzőn pár gombnyomással beállítotd a mért vízkeménységet

 

Használod megelégedéssel, és két hetente ellenörzöd ill. utántöltöd a sót.

 

Előzmény: Sz. G. Á. (62)
gabo011 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 68

Nincs mit!

Igen van a régi otthonomban is egy és a jövőre építendőbe is egyik első gép lesz ami beépítésre kerül majd!

Úgy célszerű megoldani, hogy a konyhában a hideg víz még a lágyító előtti vezetékből kapja a kemény vizet és a többi helyen mindenhol lágy víz legyen. Így 0-ra lehet lágyítani a vizet ugyanis a 0-ás vizet nem célszerű huzamosabb ideig fogyasztani meg nem is finom. :-)

Előzmény: -csövi- (67)
-csövi- Creative Commons License 2018.12.04 0 0 67

Köszi :) Van neked is? Mostanában akarnék bekötni egyet...

Előzmény: gabo011 (66)
gabo011 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 66

Igen ha 0 NK-ra állítod akkor ugyanolyat csinál! :-)

Előzmény: -csövi- (65)
-csövi- Creative Commons License 2018.12.04 0 0 65

Ez a háztartási vízlágyító készülék olyan lágy vizet tud csinálni mint amit lehet kapni az autósboltban ioncserélt víz néven?

Djapor96 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 64

Bocsánat, nem írtam  hogy RO készülékről van szó. 

Előzmény: Djapor96 (63)
Djapor96 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 63

Sziasztok, akvarizáláshoz használok 75GPD teljesítményű lágyítót. 10.emeleten lakom, a nyári hétvégi időszakban totálisan leesik a víznyomás. Vettem booster pumpát, de elnéztem és 50GDP-s membánhoz ajánlott nyomás fokozót vettem.

Elvileg a kisebb teljesítményű membánhoz kisebb víz nyomás kell? Vagy pont a nagyobb teljesítményűhöz kell kisebb nyomás? Vagy független? 

Sz. G. Á. Creative Commons License 2018.06.09 0 0 62

Kedves fórumozók,

 

Vízlágyító felszerelésn gondolkozunk, a cél az lenne, hogy ne legyenna fürdőben minden csupa vízkő, amit hetente kell takarítani.
Reálisan megoldható ez?
Mert a különböző honlapokon sok jó konkrétumot nem lelek, de annál több a marketing bullshit.
4 tagú család, mindenki kiskcsa módon fürdik, szóval egy húzos napok akár 2-3 száz liter víz is elfogyhat...
kb milyen berendezés kellhet ide, kb mekkora lehet a bekerülési ktsg, és ami fontosabb, hogy kb mekkora költség a további műűködtetés, gondolom kell bele lapátolni a sót kilószám, mennyi plusz szennyvizet termel, milyen sűrűn kellhet cserélni rajta valami drága bizbaszt stb stb...

Filewalker011 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 61

Szia! Stabilmotoros fúrumon találtam rád, tudnál nekem egy mailt küldeni (ilyest79@gmail.com), fontos kérdésem lenne, de a mail címed nem publikus.

 

Köszi!

Előzmény: veszim (32)
östermelő Creative Commons License 2018.05.07 0 1 60

Nem fogom neked ide meg sehova bemásolni a váltott maileket meg számlát.Lényeg itt van a lágyító X összegért.

Azért ne várd,hogy minden információt én adjak meg ami könnyen elérhető a guglin.

 Elég sűrűn szoktam lengyelből vásárolni ezt-azt ott sok minden olcsóbb mint itt.

De nyugodtan leírhatod az áraidat és akkor mindenki eldöntheti hol veszi.

A "kérjen egyedi ajánlatot" itt nem játszik.

És nem kell megsértődni.

Előzmény: vízvarázsló (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!