Keresés

Részletes keresés

janos1923 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2031

A miénken sajnos van ilyen matrica. Nyilvántartásba van véve. És lehet, hogy kiszúrják, hogy nem azonos a kazán márkája sem. Olvastam, hogy vannak akik ezzel is trükköznek.

S bár mostanság cikkeznek róla, hogy lehet megszüntetik a kötelező kéményellenőrzést (gondolom azért, mert a katasztrófavédelemmel egyre nagyobb baj, belső viszály, emberhiány és valószínű már nem bírják cérnával), azaz nem kell majd beengedni a lakásba az ellenőrt, nem lesz kötelező, mint eddig. Egyelőre még keressük a jó megoldást.

Előzmény: t.lantos (2029)
t.lantos Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2030

Nem mellesleg az evek soran serul, kopik. Mert egy szar papir matrica

Előzmény: t.lantos (2029)
t.lantos Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2029

Kiveve, ha az adott kazanra eppenseggel nem ragasztottak ilyen matricat. Mert erre is akad pelda. Meg amugyis, nem hatosag, nincs joguk adatokat gyujteni.

A megoldas ott van a kezedben :)

Dobj egy emailt

Előzmény: janos1923 (2028)
janos1923 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2028

Előzmény: janos1923 (2027)
janos1923 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2027

Igen. A FŐKÉTÜSZ az égéstermék-elvezetőkről és a csatlakoztatott tüzelőberendezésekről nyilvántartást vezet.
- Minden munkavégzés során folyamatosan „frissül” a nyilvántartás.
- Ellenőrzés egy ún. tüzelőberendezés-azonosító matricával történik, vonalkód alapján.
- Kéményseprő-ipari műszaki vizsgálat alá nem vont (tehát fekete szerelésnek minősülő) égéstermék-elvezetők kiszűrése a cél.

 

Sokan trükközhetnek... írnak is róla eleget:

 

"A magyar piac másik sajátossága, hogy a cserék fele nem hivatalos. A gázszerelők különféle trükkökkel, például az igazoló matricák átragasztásával vagy a kazánok főegységeinek cseréjével élnek és így ki tudják kerülni a hivatalos utat." -- Forrás: http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/gazzal_fut_fontos_hatarido_kozeleg.602601.html

"Valószínűleg [...] lesznek olyanok, akik fű alatt megpróbálják majd elintézni a turbós vagy kéményes készülékcserét egy nem engedélyezett kazánra, ők viszont többszörösen is pórul járhatnak, mivel a büntetés veszélye mellett elesnek az új készülék garanciájától a hivatalos beüzemelés hiánya miatt – mondta Patonai Roland" -- Forrás: http://www.origo.hu/gazdasag/20160614-sokan-meguszhatjak-a-kazancseret.html

Sajnos ez van.

Előzmény: janos1923 (2026)
janos1923 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2026

Köszönöm.

Ezt a kazánt én is néztem. Zseniálisan olcsó és könnyen fel is szerelhető. Egyből erre gondoltam.

De sajnos engedély nélkül nem lesz rajta az a  leszedhetetlen "hivatalos címke", amit a hatóság ragaszt a kazán oldalára... talán a kéményseprők? vagy a gázművek? Nem is tudom.

Nekünk azt mondták kb. 2 millió a büntetés és a gázt elzárják a készüléket pedig le kell szerelni. Félünk ettől.

Sajnos ez a tetőre fel nem jutás már évek óta téma, de senki nem tesz semmit. Ez is milliós büntetés. Ezért nem jó idióta társasházban lakni. :(

Előzmény: t.lantos (2025)
t.lantos Creative Commons License 2017.09.28 0 1 2025

Az nem kivansagmusor, hogy a tetore ki lehessen menni. Kotelezo a feljutast biztositani, a hazat ezert csunyan megbuntethetik.

Amugy meg venni kell egy ilyet.

https://netkazan.hu/termek/3707/bosch-gaz-4000-w-zwa-24-2-ke-fali-kemenyes-kombi-gazkazan

Eleg regimodi, ra kell fogni, hogy mar evek ota ez van. Es b.szni az idiota szabalyra.

Előzmény: janos1923 (2024)
janos1923 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 2024

Sziasztok,

Tanácsot kérek. Nagyon bonyolult a helyzet. Ezért csak címszavakban írok tényeket:

Régi nyílt égésterű 23KW kombikazán elromlott. Se fűtés, se víz.
4 emeletes tetőtér beépítéses, sátortetős társasház 3. emelete. Téglaépület.
A kémény közös "kéménytestbe" megy - vagy hogy mondjam, de nem azt mondják nem gyűjtőkémény, mert csak mi csatlakozunk a csőbe. Ezt kevésbé értem.
A tetőn nincs kiépítve a kémény hozzáférés, tetőlétra, rámpa, ilyesmi. Tetőre menni nem lehet.

A közös képviselő és a közgyűlés határozatképtelen... senkit nem érdekel semmi, mindenkinek meg van a maga baja. Nem akarnak költeni.
Nyílt égésterű kazán tavaly óta nem szerelhető, bár volt aki ajánlotta, de mi nem akarunk milliós büntetést, ha ellenőriznek.

Kondenzációs kazához speciális kémény kellene, de nem lehet szerelni a fentiek miatt. A gázszerelők beszélnek 1-1.5 millió forintos
költségekről. Már nem tudom mit higgyek, mert mindenki mást állít.

Itt olvastam alternatív, olcsóbb megoldásokról... ErP kazán...
http://24.hu/fn/gazdasag/2017/01/26/tobb-szazezer-csalad-menekul-meg-az-eu-s-kazanrendelettol/
http://24.hu/belfold/2017/01/31/kazancsere-szazezrek-sporolhatjak-meg-a-400-ezres-kiadast/
http://24.hu/fn/penzugy/2017/09/18/tenyleg-megfelezodhetett-a-modern-kazanok-ara-tavaly-ota/
...ráadásul csak "Az adminisztrációval együtt nagyjából egy hétig tart egy csere."
..."Kéményseprői engedély nem kell a beüzemeléshez."
..."Jelenleg a zárt égésterű, turbós kazánok lecseréléshez a bemutatott „BIASI TURBO” nevű kondenzációs ErP kazán az
egyetlen olyan kondenzációs kazán, amely kéménycsere nélkül felszerelhető, de mint Patonai Rolandtól megtudtuk,"

Ez gondolom olyan készülék.
https://szerelvenybolt.hu/biasi-turbo-24s-kombi-keszulek-24kw-10550
Ezen az oldalon is mást írnak... csak gyűjtőkémény, kéményseprő engedéllyel. Ez is nagyon drága nekünk (plusz a szerelés), de esetleg gondolkodunk kamatmentes hosszútávú, "ingyen" hitelben...
https://www.mfbpont.hu/lakossagi-hiteltermekek

...csak legyen megfelelő technikai megoldás, amit a bürokrácia is befogad.

Mit gondoltok, technikailag mi az ami megoldható ebben a bonyolult helyzetben?

Köszönöm a segítséget.
János

stevemegane Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2023

Sziasztok!

 

Tudtok abban segíteni, hogy miként lehet a Baxi Luna Duo-Tec kompact gázkazán keringtető szivattyú teljesítményét feljebb állítani?

A jelenlegi beállítás mellett nem tudja a rendszerben lévő rugós visszacsapó szelepen átnyomni kellő mértékben a vizet és ezért ki-be kapcsolgat.

 

Köszönöm a segítséget.

dkaro Creative Commons License 2017.09.13 0 0 2022

Sziasztok!
Kazáncsere előtt állok. Kihívtam két szakit is és elég tetemes a különbség a két árajánlat között.
Az egyik Ferroli Bluehelix 25-re, a másik Immergas Victrix Tera 28-ra adott ajánlatot.
Az első ajánlat kéménnyel papírokkal, br 960e a másik br 720e.
Ennyivel jobb a Ferroli? Megéri a drágábbat venni?
Kis lakás, fűtés és melegvíz ellátásáról van szó, 5 radiátor. Régi 15 éves Ferrolit cserélnék le ami még nyílt égésterű. A fő indok az pont ez, 0-ra akarom csökkenteni a CO lehetőségét.
Ráadásul a Ferroli-ra csak 3 év garit adnak míg a másikra 5-t. Tudom évente szakszerviz kell felülvizsgálja de ez nem számít most is így csinálom.
Kíváncsi lennék hozzáértők véleményére.
Köszi!
Üdv:

ArtArt Creative Commons License 2017.09.09 0 0 2021

Kombi kondenzacios cirobol milyen markat javasoltok?

 

Mire kell figyelni? Mit tudjon mindenkepp?

 

Koszi, Art

 

pdani6 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 2020

Udv gazkazan vasarlasa elott allunk. Teljes futest es melegvizellatast ezzel tervezzunk, 136m2 haz b30as teglabol 2szintes, 10cm szigeteles, 3retegu argon gazzal toltott nyilaszarok(padlo es radiatoros futes). Nemreg vettuk a hazat(18eves) regi gazkazan tonkrement, gazbojler van es vegyestuzelesu kazan is, ezeket akarjuk kivaltani. Mire erdemes figyelni, mik a tapasztalatok, mit ajanlotok.

Téglás Elek Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2019

  Készülékes gázszerelőt. Ilyenkor nem árt a szakszervíz !

Előzmény: lesliegold (2018)
lesliegold Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2018

Sziasztok,

 

Világ életemben panelban laktam. Most végre kertesházat vett a bank, de mi lakunk majd benne. Egy kombi Junkers Eurostar kazán van benne. Meleg vizet ad, de a fűtés részt még nem tudom működtetni. A kérdésem az lenne, hogy nem kell ezt szakemberrel átvizsgáltatnom? Nem kellene ilyen évenkénti, kétévenkénti levonót látni rajta? Milyen szakembert kell keresnem/hívnom ehhez? Köszi!

akibit Creative Commons License 2017.08.25 0 0 2017

Sziasztok! Aeg gst 243 macro kezelési útmutatót keressek!! Hibakód megfejtésre?

Sfjodorov Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2016

Szia!

 

Fűtésre és melegvízre is. A főzésre nem gázt használunk majd. 

 

A ház alapterülete egyébként 133m2

Előzmény: Alapi42 (2015)
Alapi42 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2015

 Helló 

Az az 1698 m3  éves gázfogyasztás mire van számolva ?

 

  Csak fűtésre ?

 

 Fűtésre és melegvízre ?

 

 Vagy  fűtés- melegvíz és esetleg főzésre is ?

 ha megadnád  jó lenne !

Előzmény: Sfjodorov (2014)
Sfjodorov Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2014

Sziasztok!

 

Ha van egy energetikai számításom, akkor ebből, hogyan tudom meg, hogy milyen teljesítményű kazánt szükséges vennem?

 

A melegvíz egy 300 l-es tárolóval lesz megoldva, a házban padlófűtés és radiátoros fűtés lesz vegyesen.

 

Leírom a főbb adatokat az energetikai számításból:

 

Fűtési rendszer

EF= (89,8 + 0,4 + 2,7 + 0) * 1,01 + (1,86 + 0 + 0,72) * 2,5 = 100.28 kWh/m2a

 

Melegvíz-termelő rendszer

EHMV = 30 * (1 + 0,1 + 0,2) * 1,16 + (0 + 0,27) * 2,5 = 45.91 kWh/m2a

 

Az épület(rész) összesített energetikai jellemzője

EP: 146.19 kWh/m2a (az összesített energetikai jellemző számított értéke)

EPmax: 213.22 kWh/m2a

 

Becsült éves fogyasztás energiahordozók szerint

földgáz 1698 m3

 

Van még egy olyan rajz, amin rajta vannak azon helyiségek hővesztesége, amelyekben radiátoros fűtés van, ezeknek az összege: 7082 W, általában 22 °C hőmérsékletre van számolva, kivéve a fürdőkben, mert ott 25 °C.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Tisza90 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 2013

Köszi szépen a tanácsokat! Akkor szigetelek :)

Émile Creative Commons License 2017.07.03 0 0 2012

"egyébként jól működő régi kazánt"

 

 

 Cserélni    ? Minek    ?

 

  Mint írták ott van a szigetelési lehetőség. Az oldalfalka, a felső födém és esetleg a szuterén mennyezet.

 Kazánt majd ezután, pl. 3 - 4 év múlva !

Előzmény: Tisza90 (2009)
t.lantos Creative Commons License 2017.07.03 0 0 2011

Hiszem fiam, persze. Probald ki.

Szart se er az egesz. Olyan, mint a meseben a malacok haza. Jon a farkas, aztan elfujja.

Előzmény: leroyclub (2006)
t.lantos Creative Commons License 2017.07.03 0 0 2010

A legtobbet azzal ered el, ha szigetelsz.

Amugy meg semmit se lehet valtoztatni a rendszeren, hivatalosan meg egy tokugyanolyan kazanra se cserelheted le a regit engedely nelkul, engedelyt meg mar nem kapsz tavaly ota.

Előzmény: Tisza90 (2009)
Tisza90 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 2009

Sziasztok!

 

Adott egy családi ház, kb. 120m2 + az egész alatt fűtetlen szuterén, régi fa nyílászárók, a ház nincs szigetelve. Jelenleg egy régi 25-ös Termotéka gázkazán van benne (+ egy vegyestüzelésű), nyitott, gravitációs rendszerrel.

Az érdekelne, hogy egyáltalán lehet-e még kéményes gázkazánt beszerelni vagy tavaly július 1-től tilos? Valamint, hogy ha a rendszert nem akarom megváltoztatni, akkor érdemes-e az egyébként jól működő régi kazánt egy ugyanilyen jellegű (kéményes), de újabb kazánra cserélni? Gazdaságosabb lesz vagy ahhoz már teljes rendszerben kell gondolkodni (új kémény, zárt rendszer, kondenzációs kazán)?

leroyclub Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2008

Igen közben én is erre a következtetésre jutottam és már elindítottam a folyamatot.

Előzmény: Gyurco78 (2007)
Gyurco78 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 2007

De ha ekkora nagy házat építetek, miért nem számoltatjátok ki a hőigényt egy épületgépésszel? Gondolom magát a házat se a kőműves tervezte.

Előzmény: leroyclub (2002)
leroyclub Creative Commons License 2017.06.23 0 0 2006

Ez nem teljesen igaz. Inkább az ellenkezője jellemző. A könnyűszerkezetes házak hőszigetelése inkább jobb mint a téglaépületeké.

Előzmény: t.lantos (2005)
t.lantos Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2005

De ez egy konnyuszerkezetes haz. Azokat futeni kell, mint az allat, mert a meleg elillan :)

 

Előzmény: nihill01 (2003)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2004

beépített tároló a kazán ban van jellemzően 48 literesek.

Nem szeretem nem az igazi, de ha nincs hely akkor ez is egy megoldás.

a kazán alatt mellet elhelyezett tároló jobb meleg víz komfortot nyújt.

Előzmény: leroyclub (2002)
nihill01 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2003

A 30kw a melegvíz miatt kell? Mert fűtésre normálisan szigetelt ház esetén ennek a fele sem szükséges.

Előzmény: leroyclub (1998)
leroyclub Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2002

Köszönöm! Közben találtam egy cikket ahol nagyjából leírták hogy kell számolni a teljesítményt és nekem is hasonló jött ki. Akkor ez átfolyó melegvízet is eleget fog tudni adni ezek szerint? Illetve olvastam olyat hogy tárolós kazán az mit jelent és mi az előnye hátránya?

Előzmény: Törölt nick (1999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!